promedica24 prośba o pomoc

[quote=Gabi55][quote=epona]Widze za to ze laki nagle sie przymknela hehe. A moze zaplacicli jej tylko za dodatkowa prace w sobote? haha:D[/quote] E tam :) pewno bidna siedziała na dyżurze, nudziło się -to w imię mocno pojętej lojalnośi do firmy (czytaj: straty ciepłej posadki) próbowała popisać się błyskotliwością i namieszać jak się da ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#181 2013-06-09 14:16:53

epona
Member

Re: promedica24 prośba o pomoc

Gabi55 napisał:

epona napisał:

Widze za to  ze  laki nagle  sie  przymknela hehe. A moze zaplacicli  jej tylko za dodatkowa  prace w  sobote? haha:D

E tam smile  pewno bidna siedziała na dyżurze, nudziło się -to w imię mocno pojętej lojalnośi do firmy (czytaj: straty ciepłej posadki) próbowała popisać się błyskotliwością i namieszać jak się da ......jak widać z miernym skutkiem.
Hihihi,  żeby jeszcze sie uwiarygodnić i poprzeć, ze inne opiekunki myślą jak ona, w trymiga załozyła nowy nick "matecznik" (widziałam jak sie pojawił w międzyczasie jako ostatnio zarejestrowany).
Stary, banalny fortel wink

Tez tak wlasnie poderzewalam ze to jedna i ta sama osoba tongue

#182 2013-06-09 14:33:57

laki
Member

epona napisał:

Gabi55 napisał:

epona napisał:

Widze za to  ze  laki nagle  sie  przymknela hehe. A moze zaplacicli  jej tylko za dodatkowa  prace w  sobote? haha:D

E tam smile  pewno bidna siedziała na dyżurze, nudziło się -to w imię mocno pojętej lojalnośi do firmy (czytaj: straty ciepłej posadki) próbowała popisać się błyskotliwością i namieszać jak się da ......jak widać z miernym skutkiem.
Hihihi,  żeby jeszcze sie uwiarygodnić i poprzeć, ze inne opiekunki myślą jak ona, w trymiga załozyła nowy nick "matecznik" (widziałam jak sie pojawił w międzyczasie jako ostatnio zarejestrowany).

Tak tak te nasze cieple posadki :-),
Znieść nie możecie ze ktoś może byc realny i mieć inny punkt widzenia :-) Wasz problem...
Ide dalej na "ciepla posadke"...
A skutek widac dobry skoro zadna nie jest w stanie polemizować na argumenty a nie teorie spiskowe...

Ostatnio edytowany przez laki (2013-06-09 14:35:21)

#183 2013-06-09 14:42:49

epona
Member

Oj biedna w niedziele tez  robi nadgodzinki, ale  coz  tez bym sie na jej miejscu bala ze  zostane  bez pracy po takim reportazu...sie potem walczy o swoj byt roznymi metodami:)

#184 2013-06-09 15:18:49

magigi
New member

Nie czytałam poprzednich wypowiedzi ale chcę też trochę namieszać.,. Nie jestem panią z biura... i wręcz odradzam wszystkim wyjazdy z pr24.
Już nie pracuję ale zwolniłam się sama.
Tam mają taki bajzel, że od 25.04 do 29.05 pani koordynatorka nie miała czasu znaleźć dla mnie oferty. Moje telefony i esemesy pozostawały bez odzewu....
Jak poszłam do biura dowiedzieć się o co chodzi to się dopiero okazało,że nie ma dla mnie ofert( ja myślę,że pani po prostu zapomniała o mnie tak jak się zdarzało wcześniej, dziewczyny mi opowiadały o zapominalstwie pani koordynatorki).
Wysłałam pocztą wypowiedzenie umowy. 6.06. zadzwoniła do mnie jedna pani z Warszawki, że ma dla mnie wyjazd, to ją poinformowałam, że ja już nie pracuję za jakąś godzinę tym razem z Wrocka dzwoniła pani, że organizują jakieś szkolenie czy inne dziwadło i chce mnie na nie zaprosić. Też wytłumaczyłam, że już u nich nie pracuję.
W wypowiedzeniu tak obsmarowałam panią koordynatorkę, że chyba jej już nie ma bo koleżanka mi pisała, że jej się koordynatorka zmieniła.
SUPER
Z panią koordynatorką to była ciężka rozmowa zawsze. Pytała niby na ile chcę jechać ale i tak wpisywała co jej się podobało. Później na wariata szukała zastępstwa. Potrafiła też w dniu wyjazdu opiekunki od podopiecznego dopiero łaskawie informować, że opiekunka jedzie do domu.
No i to jest właśnie skleroza czy demencja? hahaha

#185 2013-06-09 15:55:28

danam
Member

epona napisał:

Oj biedna w niedziele tez  robi nadgodzinki, ale  coz  tez bym sie na jej miejscu bala ze  zostane  bez pracy po takim reportazu...sie potem walczy o swoj byt roznymi metodami:)

Na pewno nie zostanie bez pracy. Pojedzie do opieki. Po znajomości dostanie babcie terrorystkę a za pracę dostanie 650 euro. Ciekawe jak będze się wtedy madrowała? KTO WYSOKO MIERZY, NISKO UPADA.

#186 2013-06-09 16:16:16

epona
Member

Laki nie pojedzie  bo z pewnoscia  jak WIEKSZOSC  koordynatorek ma dwie lewe rece  do roboty hehe;] moze nawet jak duzo czesc  koordynatorek nawet jezyka nie zna haha:D

#187 2013-06-09 17:08:48

amelia
Przyjaciel Forum

laki napisał:

epona napisał:

Gabi55 napisał:

Znieść nie możecie ze ktoś może byc realny i mieć inny punkt widzenia :-) Wasz problem...
A skutek widac dobry skoro zadna nie jest w stanie polemizować na argumenty a nie teorie spiskowe...

Spadaj laki. Tutaj jest forum dla opiekunek. Popisuj się w biurze przed opiekunkami i szefową, bo ci Stella umknie!

#188 2013-06-09 19:08:33

zollamt
New member

Do wszystkich Pań -opiekunek po podstawówce albo nawet ani....z językiem czy bez "Kali miec, Kali jesc".

Która  najinteligentniejszych znajdzie pracę w PL nawet za te 700Euro? I gdzie?
A co do pracy na "czarno".....jak dobrze ze znów trzeba zaostrzyć kontrole u niemieckich rodzin, gdzie pracują takie "kury domowe" jak niektóre za was...które chciałby zarabiać 3000tys Euro za siedzenie i parzenie kawy.....bo przeciez tyłek wycierać będą juz tylko za dodatek, znalazły się Paniusie od siedmiu bolesci, którym własnie w tym momencie się nudzi i uczą się pisać na klawiaturze.
Dlaczego nie wykonujecie innego zawodu, niż opiekunka, jak jest tak źle....?

amelia napisał:

laki napisał:

epona napisał:

Spadaj laki. Tutaj jest forum dla opiekunek. Popisuj się w biurze przed opiekunkami i szefową, bo ci Stella umknie!

#189 2013-06-09 19:24:34

epona
Member

Powiem tak :
Szkoda dalszej dyskusji i tlumaczenia setny  raz tego samego skoro pewnemu osbnikowi na tym forum ewidetnie brak :
1. Logicznego myslenia
2. Taktu
3. nawet minimum kultury osobistej
Ponadto wpis swiadczy o dyskryminacji i czystym snobizmie!

Mysle  ze  kazda z nas wie doskonale  od kogo pochodzi ostani wpis.

#190 2013-06-09 19:27:13

epona
Member

JA SIE PYTAM GDZIE  JEST MODERATOR?!!

#191 2013-06-09 19:29:29

ewal8
Member

zollamt napisał:

Do wszystkich Pań -opiekunek po podstawówce albo nawet ani....z językiem czy bez "Kali miec, Kali jesc".

A co do pracy na "czarno".....jak dobrze ze znów trzeba zaostrzyć kontrole u niemieckich rodzin, gdzie pracują takie "kury domowe" jak niektóre za was...które chciałby zarabiać 3000tys Euro za siedzenie i parzenie kawy.....bo przeciez tyłek wycierać będą juz tylko za dodatek, znalazły się Paniusie od siedmiu bolesci, którym własnie w tym momencie się nudzi i uczą się pisać na klawiaturze.

Laki, matecznik, zollamt - odpuść sobie. Choćbyś się logowała pod 100 nickami i tak nic ci to nie da.
Pogrążasz się dziewczyno a i jeszcze firmie wstyd przynosisz.
To nie my mamy problem, ale Ty i firemka, w której pracujesz.  Ja się pytam, gdzie ty i twoja firma zarobi, jak braknie już tych, jak to określasz "kur domowych". Pomyślałaś o tym??? Przecież to właśnie te nazywane przez ciebie "kury domowe" i "paniusie od siedmiu boleści" nakręcają wam ten biznes. I dzięki nim masz swoją pensję, choć ja jakbym była twoim szefem, zwolniłabym cię za nieudolne wykonywanie obowiązków.

Dziewczyny, proponuję całkowitą ignorancję takich wpisów. Promedica zmobilizowała swoje wszystkie koordynatorki od siedmiu boleści, którym się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadały.
Loguj się pod zollamt, Stasi (choć pewnie nawet nie wiesz co to jest - no nic może wujek google ci pomoże), my i tak się nie boimy.
Gorzej z wami - wy to teraz musicie mieć pełno  w gaciach po tym reportażu. I przez to ta pełna mobilizacja w firmie... big_smile big_smile big_smile  Trochę późno, żeby cokolwiek naprawić. Pora zwijać żagle. A może znajdzie się dla ciebie praca w konkurencyjnej firmie, oczywiście jako opiekunka za 600 euro, czego ci z całego serca życzę.
Nie nakręcaj się i nie  wysilaj się nawet  na odpowiedź, bo co już miałaś do powiedzenia to powiedziałaś.
My już ci dziękujemy. Idź prowokuj gdzie indziej.

#192 2013-06-09 20:18:36

jakniew
Member

krysta63 napisał:

dziwne--przeczytałam tu jakies pół godz temu dwa posty jakniew i teraz ich już nie ma.ktoś je usunął.

Krysta63, sama je usunęłam. Postanowiłam poczekać jak dalej dyskusja się rozwinie. Jest oczywiste, że laki, jest pracownicą w biurze PM24. Dodam jeszcze, że swoją pracę przez agencję rozpoczęłam z firmą, która bazuje na takich samych zasadach jak PM24, tyle że świeżynkom oferuje jeszcze niższe płace niż PM24. Z jednego z popularnych forum opiekunek zniknęli , z pewnością z powodu działań na admina tamtego forum. Było mnóstwo krytycznych wypowiedzi o tej firmie. Napisałam, że bardzo przyda mi się ten link programu niemieckiej TV. A teraz druga strona medalu, dlaczego agencje tak zarabiają? Jest oczywiste przyzwolenie polskiego ustawodawcy. Ustawa o APN jest tak skonstruowana, że zostawiła szeroką furtkę do kombinacji przez agencję. Zyskuje nasz Skarb Państwa na tym i to wiele. Jakby nie było, przez konta bankowe wpływają ogromne ilości euro, dalej- dzięki naszym wyjazdom jest niższe bezrobocie i to nie tylko opiekunek, ale także i pracowników innych branż. My zarabiając tyle ile zarabiamy, także przyczyniamy się do przypływu euro waluty do kasy państwowej, nie mówiąc o zarobionych przez nas ciężko pieniędzy, które w kraju przeznaczamy na konsumpcję. Wpływają jako takie pieniądze do ZUS. I w tym całym systemie my ciesząc się, że możemy coś zarobić bo gdzieś musimy bo nasze Państwo nie jest w stanie wielu obywatelom zapewnić pracy, jesteśmy głównym narzędziem, powiedziałabym jeszcze dosadniej: eksportowanym towarem rynku pracy, nastawionym na wyzysk przez agencje i nasze Państwo. Zapisy w umowach jakie  niektóre agencje stosują, że pod groźbą natychmiastowego wypowiedzenia umowy, obciążenia opiekunki karami o niebotycznej wysokości , doprowadza do zamknięcia ust wielu opiekunkom, bo doskonale wiedzą, jak bardzo zależy kobietom na pracy, a szczególnie tym, które liznęły języka niemieckiego na kursie. Zabrania się pod takimi karami rozmów o wysokości przez nich płacy rodzinom niemieckim. Przecież to rodziny niemieckie są głównym płatnikiem i mają prawo wiedzieć, ile z tych pieniędzy jakie przekazują agencji otrzymuje osoba, która przy ich najbliższych ciężko pracuje, przebywa w miejscu pracy przez 24h ciurkiem od 2 do 3 m-cy. I wiecie, z czym mi się kojarzy to delegowanie nas? Z narzędziem a obwarowanie umów karami w zapisach nieprawnych jest po to, aby te narzędzia nie wszczęły buntu.

#193 2013-06-09 20:23:12

jakniew
Member

ahha napisał:

krysta63 napisał:

dziwne--przeczytałam tu jakies pół godz temu dwa posty jakniew i teraz ich już nie ma.ktoś je usunął.

Pewnie niewygodne to forum ma tez wlasciciela-Jakniew wklej jeszcze raz. ja to bardzo bym chciala zeby ten filmik ogladnely wszystkie agencje i polskie i niemieckie.Moze powysylamy linki do tego filmiku.Ciekawa jestem jaki bylby odzew.

Proponuję wysyłanie tego linku do wszystkich naszych stacji TV i poczytnych gazet. Może trzecia władza się ruszy?

#194 2013-06-09 20:24:11

amelia
Przyjaciel Forum

zollamt napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=8f-f7yqgvAw

#195 2013-06-09 20:32:31

danam
Member

zollamt napisał:

amelia napisał:

laki napisał:

1. Osoby, które porównuja polskie zarobki z zarobkami opiekunek w Niemczech sa mniej inteligentne od tych pań opiekunek po podstawówce.
2. Nie piszemy tu jak nam jest zle tylko jaką wy podła agencją jesteście ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
3. Nie wszystkie opiekunki są po podstawówkach a nawet te które są zapewne są kulturalniejsze od ciebie (takimi epitetami jak ty żadna opiekunka się nie wyraża).
4. A dlaczego nie wykonujemy innego zawodu? Dlaczego jesteśmy tutaj? Nawet debil to rozumie a ty nie wiec jak cie nazwać?
5. Wpadłaś tu jak grzmot i myślisz że nikt sie nie domyśli kto ty jesteś? " Nie z nami Bruner te numery."
6. I przysięgam, wszystkie mamy języki. Jedne różowe, drugie trochę białawe. Jedne długie i wąskie, drugie grube i szerokie. Nie ważne ale języki mamy!!!!!
Możesz ze mną polemizować. Ja się ani nie denerwuję ani nie "rzucam". W przeciwieństwie do Ciebie jestem grzeczną i mądrą dziewczynką z ukończonym AWF w Gorzowie Wlkp.

#196 2013-06-09 20:49:23

epona
Member

danam napisał:

zollamt napisał:

amelia napisał:

1. Osoby, które porównuja polskie zarobki z zarobkami opiekunek w Niemczech sa mniej inteligentne od tych pań opiekunek po podstawówce.
2. Nie piszemy tu jak nam jest zle tylko jaką wy podła agencją jesteście ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
3. Nie wszystkie opiekunki są po podstawówkach a nawet te które są zapewne są kulturalniejsze od ciebie (takimi epitetami jak ty żadna opiekunka się nie wyraża).
4. A dlaczego nie wykonujemy innego zawodu? Dlaczego jesteśmy tutaj? Nawet debil to rozumie a ty nie wiec jak cie nazwać?
5. Wpadłaś tu jak grzmot i myślisz że nikt sie nie domyśli kto ty jesteś? " Nie z nami Bruner te numery."
6. I przysięgam, wszystkie mamy języki. Jedne różowe, drugie trochę białawe. Jedne długie i wąskie, drugie grube i szerokie. Nie ważne ale języki mamy!!!!!
Możesz ze mną polemizować. Ja się ani nie denerwuję ani nie "rzucam". W przeciwieństwie do Ciebie jestem grzeczną i mądrą dziewczynką z ukończonym AWF w Gorzowie Wlkp.

Dobrze prawisz!!!
Tak w  sumie  to  wlasnie  sobie  pomyslalam  ze  gdyby  tak  wrzucic  ten  filmik z polskim  podpisem  to z cala  pewnoscia mialo by  duzo  wiecej  wyswietlen. Mysle ze papuzka  z agenturki  swoim zachiowaniem jedynie sie broni bo czyz juz nie straciliscie spora ilosc klientow? hihihi a przeciez  to  dopiero poczatek!

#197 2013-06-09 20:51:51

ahha
Member

zollamt napisał:

amelia napisał:

laki napisał:

Mam dla Ciebie propozycje chodz sie zamienimy "posadami".bedziesz swietnie zarabiac 3000e za siedzenie i parzenie kawy nawet bez wycierania tylka, a ja zajme twoja "stelle" znam 3 jezyki mam chody to moze sie nadam co Ty na to?Sprobuj tego miodu i nie masz sie czego bac siedziec umiesz =umiesz,parzyc kawe -pewnie nic trudnego.No to jak ?

#198 2013-06-09 21:41:29

jakniew
Member

http://www.youtube.com/watch?v=YZpjzMWBOo8

Hipokryzja - tyle mojego komentarza . Oczywiście chodzi mi o wypowiedzi pracowników agencji. A tutaj adres forum, na którym jest dyskusja odnośnie tego filmiku. Link  do filmiku wzięłam własnie stamtąd.
http://www.dobra-opieka.pl/forum/dla-op … aj/page:44

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-06-09 21:50:29)

#199 2013-06-10 00:27:43

simona1961
Member

matecznik napisał:

ahha napisał:

Odnosze  nieodparte wrazenie ze Pracownicy Agencji Wszelakich  bada po emisji tego reportazu przez ARD pieknie sie wybielac zeby nie bylo ze one sa Be juz sie zaczelo jak to one wsanialomyslnie szykaja tej pracy co to na ulicy lezy i tylko podniesc.Moja znajoma  postanowila filmik z Youtube  przeslac do skarbowki, Ciekawe.

Tak twórzmy teorie spiskowe cały świat się uwziął na te biedne opiekunki które same muszą się kłaść na tacy agencji bo nie ma innych opcji...
No ale do czego tu skarbówkę chcesz przypisać ? Skarbówka na pewno jest przyjacielem każdego :-) nawet na opiekunke może się uwiesić bo mogą uznać że jak siedzi i je za darmo u Niemca to ma przychód a podatku od tego nie odprowadziła powodzenia....

Ty, Mądrala, tylko wiedz o tym , że płatnikiem podatku jest pracowadwca, a nie opiekunka, a pracodawcą w tym wypadku jest firma i to na niej spoczywa obowiązek rzetelnego odprowadzenia podatku od dochodu swojego pracownika, skoro więc mieszkanie i wyzywienie również jest przychodem, to firma oszukuje Fiskusa, a nie opiekunka. Chcesz drażyć temat dalej???? A czy Twoja firma wystawiając PIT 11 również traktuje to jako dochód, czy może jako koszty uzyskania przychodu, czy jako premię w postaci pracy All inclusive big_smile Jeszcze jedno pytanie, czy zatrudnianie na 1/8 etatu i od tej kwoty odprowadzanie składek jest zgodne z prawem pracy, skoro pracę opiekunka świadczy 8 godzin,a pozostałe to gotowość do pracy, za którą tez powinno się zapłacić? Dlaczego, skoro opiekunka ma wyzywienie i nocleg nie dodane jest to do podstawy wymiaru składek na ZUS????
Kantujecie ostro nie tylko opiekunki, ale równiez Skarb Państwa i juz maleńka chwilka dzieli od tego jak Wam się do dooopy dobiora, czego oczywiscie serdecznie zyczę sad

#200 2013-06-10 07:13:26

jakniew
Member

Simona, teoretycznie w wielu przypadkach opiekunka pracuje 8 godzin. Jeśli na opiekunce spoczywają czynności pielęgnacyjne i opiekuńcze na dwojgu podopiecznych  leżących, karmienie dwóch osób itd. do tego dochodzi sprzątanie które też należy do jej obowiązków, zrobienie zakupów itd. Nie da się tego ogarnąć w ciągu 8 godzin. Dochodzą do tego nocki w których jak nie jedno budzi, to drugie. Ile czasu zostaje na tzw. czuwanie?
Brakiem logicznego rozumowania jest pewnych osób które rejestrują się po to, aby nam dociąć, bo wiadomo że nie zaznały osobiście pracy w tej branży jest stwierdzenie, że " nie musimy się zgodzić na te, czy inne czynności albo na opiekę nad 2-osobami. Te osoby są całkowicie pozbawione empatii, to samolubne trolle tak jak pośrednicy. My kierujemy się uczuciami i zrozumieniem wobec tych starych ludzi potrzebujących naszej opieki, w wielu przypadkach mamy empatii taki nadmiar, że nie myślimy o asertywności.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-06-10 07:21:10)

#201 2013-06-10 08:02:51

ANTONIA***
Member

Jakniew,

pięknie napisałaś o empatii  - zgadzam się... Często, bardzo często nie kierujemy się przepisami, paragrafami, ograniczeniami , naszymi oczekiwaniami, bo uczucie , niechby i, litości - bierze górę.
Myślę jak Ty. Pozdrawiam straszliwie serdecznie.

#202 2013-06-10 21:05:00

wampirek
Member
Od: slaskie

szkoda,u mnie ten link sie nie otwiera...nie3 słysze głosu...

#203 2013-06-10 21:19:42

jakniew
Member

wampirek napisał:

szkoda,u mnie ten link sie nie otwiera...nie3 słysze głosu...

skopiuj adres i wklej.

#204 2013-06-11 07:32:52

ewal8
Member

jakniew napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=YZpjzMWBOo8

Hipokryzja - tyle mojego komentarza . Oczywiście chodzi mi o wypowiedzi pracowników agencji. A tutaj adres forum, na którym jest dyskusja odnośnie tego filmiku. Link  do filmiku wzięłam własnie stamtąd.
http://www.dobra-opieka.pl/forum/dla-op … aj/page:44

Ależ oczywiście, że hipokryzja. Czego się nie robi dla zysku i dla omamienia niczego nieświadomych, nieraz w wielkiej potrzebie kobiet. Piękne słowa i  zapewnienia, głaskanie bez mała po ręce i taka dziewczyna daje się przekonać. Dobrze, że większość z tych przekonanych jedzie z nimi tylko raz, a potem szuka czegoś lepszego.
Już nawet pal licho, że mało płacą - może kogoś faktycznie takie zarobki będą satysfakcjonować. Ja nie neguję tego, bo ludzie są różni i mają różne potrzeby, ale na litość boską - te ich umowy, toż to przecież żenada.
Można pojechać za 1000 - 1100 euro, ale ma się porządną umowę o pracę ze składkami od średniej krajowej, czy nawet umowę zlecenie, ale w miarę opłacalną. I takich firm nie brakuje.
A nie -  zatrudnienie na 1/8 etatu i śmieszne składki. Ani to do stażu, ani potem ewentualnie do zasiłku dla bezrobotnych się nie liczy. Po prostu stracony czas.

#205 2013-06-11 08:17:18

krysta63
Member

wiecie może gdzie  Laki się podziała? już nie broni zawzięcie swojej agenturki.Przegrała biedactwo,wie ,ze z nami--opiekunkami silnymi babami nie da rady.

#206 2013-06-11 08:30:18

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

wiecie może gdzie  Laki się podziała? już nie broni zawzięcie swojej agenturki.Przegrała biedactwo,wie ,ze z nami--opiekunkami silnymi babami nie da rady.

Pewnie ze złości zzieleniała i poszła do lasu, a tam ją coś zżarło?

#207 2013-06-11 08:42:05

danam
Member

amelia napisał:

krysta63 napisał:

Laki się z nami wykłóciła na dyzurze a teraz musi dać z siebie wszystko, calą uprzejmość (jeżeli taką posiada) aby werbować nowe opiekunki. Trudne zadanie ma. Za parzenie kawy i nic nie robienie nie dostanie tych 3000 euro o których tak marzy. Pewnie dostała prykaz od szefostwa bo inaczej dołaczy do nas i dostanie 600 euro. Oj, boi się bidulina...

#208 2013-06-11 17:48:35

epona
Member

danam napisał:

amelia napisał:

krysta63 napisał:

Laki się z nami wykłóciła na dyzurze a teraz musi dać z siebie wszystko, calą uprzejmość (jeżeli taką posiada) aby werbować nowe opiekunki. Trudne zadanie ma. Za parzenie kawy i nic nie robienie nie dostanie tych 3000 euro o których tak marzy. Pewnie dostała prykaz od szefostwa bo inaczej dołaczy do nas i dostanie 600 euro. Oj, boi się bidulina...

No co ty  przeciez uprzejmnosci  to nie ma  za  grosz jak zdolalismy sie  tutaj przkonac;]

#209 2013-06-11 19:53:21

laki
Member

amelia napisał:

krysta63 napisał:

Tak ale laki wróciła z lasu i znowu będzie prawdę mówić :-),
I jak tam dziewczyny mimo wszystko nadal jakoś wszystko po staremu co :-),

#210 2013-06-11 20:36:27

amelia
Przyjaciel Forum

laki napisał:

amelia napisał:

krysta63 napisał:

lol   mad  big_smile  yikes  tongue

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-06-11 20:48:35)

#211 2013-06-11 21:31:32

ewal8
Member

amelia napisał:

laki napisał:

No i wywołałaś Amelia wilka z lasu big_smile

#212 2013-06-11 21:45:24

jakniew
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

laki napisał:

Objawiona prawda co?

#213 2013-06-11 22:59:09

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

ewal8 napisał:

amelia napisał:

laki napisał:

Objawiona prawda co?

Tak od czasu do czasu daje się odczuć jak smród w majtkach. smile

#214 2013-06-12 09:46:38

Niezapominajka84
Member

swistak napisał:

amelia napisał:

Krycha napisał:

walcz czesia, może dzięki temu uda się wyplewić takie nieuczciwe firmy...

Ciekawa jestem do kogo odnosi się zwrot "walcz czesia"?

amelia

czesia zaczeła ten wpis w 2011roku --mysle,ze od tego czasu troche zmadrzala wywalczyła? czy tez nie? jak pisze Krycha

a swoja droga to niezły z Ciebie "Rutkowski""

ciekawie opisałas te promedice  mysle ze wiele osób zastanowi sie głeboko zanimzastuka w ich podwoje

pozdrawiam milego dnia   :-))))

Oferują jedynie umowę zlecenie.

#215 2013-06-12 18:34:47

epona
Member

Dzisiaj P24 do mnie  zadzwonila na jeden sygnal  chyba juz ich nawet na telefon nie stac buhaha:D

#216 2013-06-25 23:29:49

Coco
New member

Ostrzegam przed ta firma!!! Jestem opiekunka wiele lat, pracowałam w rożnych posrednictwach. Zawsze było coś do narzekania. Ale w tej firmie naprawdę jest poniżej normy. Takiego traktowania człowieka nie wolno akceptować! Czytajcie umowe, Bo zamiast na opieke pojedziecie na sluzbe (w dosłownym tego znaczeniu, czy dzień czy noc) I nikt wam nie pomoże! Od mojej zmienniczki to nawet telefonów nie odbierali. Masakra!!! Uciekać !!!

#217 2013-06-26 07:19:47

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Coco napisał:

Ostrzegam przed ta firma!!! Jestem opiekunka wiele lat, pracowałam w rożnych posrednictwach. Zawsze było coś do narzekania. Ale w tej firmie naprawdę jest poniżej normy. Takiego traktowania człowieka nie wolno akceptować! Czytajcie umowe, Bo zamiast na opieke pojedziecie na sluzbe (w dosłownym tego znaczeniu, czy dzień czy noc) I nikt wam nie pomoże! Od mojej zmienniczki to nawet telefonów nie odbierali. Masakra!!! Uciekać !!!

Kilka razy byłem z P24. tylko jak akurat miałem problemy z pracą. Fakt robotę załatwią - stawka pożal się Boże albo lepiej. Tłumaczą to standardowo "brakiem płynności języka".
Na ty ich bałaganie ja tylko skorzystalem - wysłałem wypowiedzenie, pracowałem w innej firmie - a to jeszcze przez 3 miesiące jakieś 50 E wpływało na moje konto. Umowa jest niezgodna z prawem nosiła znamiona umowy o prace - w polsce to karalne - Także nigdy nie przejmowałem się ich groźbami i jakimiś tam karami - liczą na zastrzaszenie. Mafia i nic więcej

#218 2013-07-08 15:30:13

Monika42
Member

Witam i pozdrawiam opiekunki w kraju i za granicą.Czytając te wszystkie wypowiedzi ,włos mi sie jeży na głowie.Nie mam zamiaru ani wychwalać ani ganić PR24,do własnego gniazda sie nie s...a.Obecnie przebywam za granicą do końca kontraktu (z tej firmy)został mi tydzień i cóż mogę powiedzieć.Cholera chyba mam szczęście.Pochodzę z Lublina i tam tez spotkałam sie PR24,po telefonie do tej firmy i umówieniu sie na spotkanie nic dziwnego sie nie stało.Przyszłam na rozmowę ,dostałam dokumenty do przeczytania,dostałam stawkę i propozycję możliwości wyjazdu.Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nie namawiał.Bardzo chciałam z tą firmą wyjechać i to my sie do nich zgłaszamy a nie oni nas nagabują Drogie Panie.Nie wiem czym jest podyktowane zróznicowanie stawek w tej firmie ale ja na swoje nie narzekam.Do tego koordynatorka z niemiec jest przesympatyczną osobą która na każdy najmniejszy problem odpowiada natychmiast zainteresowaniem.ak samo zresztą jak moja polska opiekunka,przynajmniej raz na tydzien kontaktuje sie ze mna czy jestem zadowolona ,czy jest jakis problem.Mówię że miałam szczęście ,bo wcześniej wyjeżdżałam z inna firmą (też polską)i niestety to był horror.Warunki podobne jak w PR24 ,na papierze było wszystko pieknie ,tylko na miejscu sie okazało inaczej ,a i koordynatora z poprzedniej firmy nie miałam okazji nawet poznać ,chociaz na kontrakcie byłam pół roku.Zapytacie dlaczego tak długo?no cóz polskie realia ,wczesniej pracowałam ponad 7lat na kasie w supermarkecie ,i proszę mi wierzyć ,bez niczyjej pomocy za 1300zł miesiecznie z dorastającym dzieckiem jest cieżko wyżyć.Dopóki moje dziecko nie stało sie pełnoletnie musiałam pracować w kraju i uwierzcie mi łapałam sie nie jednego zajęcia zeby związac koniec z konicem,a i nie raz głodowałysmy .Bo na żadną pomoc ze strony państwa liczyć też nie mogłam,no cóz na dwie osoby moje zarobki(brutto)były za wysokie.Pracowała tez w polsce jako opiekunka i cóz tam za cały miesiąc opieki nad starszą osobą dostawałam 600zł albo u innej pani 5zł za godzine.I co ,myślicie ze narzekałam?nie moje drogie cieszylam sie że moge dorobić do pensji zeby moje dziecko miało chleb.Wiem ze naszym kraju niestety takich kobiet jak ja jest cała masa, i teraz tez nie narzekam.Na naszym polskim rynku jest mnóstwo kretaczy i wyzyskiwaczy ale niestety nikt z tym nic nie zrobi .A wiecie dlaczego?bo sie kazdy boi ,bo ludzie sie boją biedy,głodu i no cóż bedą narzekać,obrzucać gnojem a tak na prawdę jak ktoś zazna biedy i głodu to cieszy sie kazda pracą i kazdym zarobkiem.Tak jak powiedziałam nie bronie tej firmy ,ani nie mam zamiaru jej obrzucac błotem ale zanim sie ktoś zdecyduje gdziekolwiek zgłosić i zacząć pracować niech sie może najpierw zastanowi dlaczego chce tam pracować? co go skłania do tego i niech nie zapomni szanować siebie.Pewnie wetknę kij w mrowisko ale uwazam że najlepiej o nas zadbamy same ,ruszając głową i słuchając własnej intuicji .Jak do tej pory znalazłam jeden post o dobrej firmie z Wrocławia,ale to tez nie wiadomo kim była ta pani i jak długo z tą firmą wyjeżdzała.Pozdrawiam serdecznie

#219 2013-07-08 15:45:32

amelia
Przyjaciel Forum

Monika42 napisał:

Witam i pozdrawiam opiekunki w kraju i za granicą.Czytając te wszystkie wypowiedzi ,włos mi sie jeży na głowie.Nie mam zamiaru ani wychwalać ani ganić PR24,do własnego gniazda sie nie s...a.Obecnie przebywam za granicą do końca kontraktu (z tej firmy)został mi tydzień i cóż mogę powiedzieć.Cholera chyba mam szczęście.Pochodzę z Lublina i tam tez spotkałam sie PR24,po telefonie do tej firmy i umówieniu sie na spotkanie nic dziwnego sie nie stało.Przyszłam na rozmowę ,dostałam dokumenty do przeczytania,dostałam stawkę i propozycję możliwości wyjazdu.Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nie namawiał.Bardzo chciałam z tą firmą wyjechać i to my sie do nich zgłaszamy a nie oni nas nagabują Drogie Panie.Nie wiem czym jest podyktowane zróznicowanie stawek w tej firmie ale ja na swoje nie narzekam.Do tego koordynatorka z niemiec jest przesympatyczną osobą która na każdy najmniejszy problem odpowiada natychmiast zainteresowaniem.ak samo zresztą jak moja polska opiekunka,przynajmniej raz na tydzien kontaktuje sie ze mna czy jestem zadowolona ,czy jest jakis problem.Mówię że miałam szczęście ,bo wcześniej wyjeżdżałam z inna firmą (też polską)i niestety to był horror.Warunki podobne jak w PR24 ,na papierze było wszystko pieknie ,tylko na miejscu sie okazało inaczej ,a i koordynatora z poprzedniej firmy nie miałam okazji nawet poznać ,chociaz na kontrakcie byłam pół roku.Zapytacie dlaczego tak długo?no cóz polskie realia ,wczesniej pracowałam ponad 7lat na kasie w supermarkecie ,i proszę mi wierzyć ,bez niczyjej pomocy za 1300zł miesiecznie z dorastającym dzieckiem jest cieżko wyżyć.Dopóki moje dziecko nie stało sie pełnoletnie musiałam pracować w kraju i uwierzcie mi łapałam sie nie jednego zajęcia zeby związac koniec z konicem,a i nie raz głodowałysmy .Bo na żadną pomoc ze strony państwa liczyć też nie mogłam,no cóz na dwie osoby moje zarobki(brutto)były za wysokie.Pracowała tez w polsce jako opiekunka i cóz tam za cały miesiąc opieki nad starszą osobą dostawałam 600zł albo u innej pani 5zł za godzine.I co ,myślicie ze narzekałam?nie moje drogie cieszylam sie że moge dorobić do pensji zeby moje dziecko miało chleb.Wiem ze naszym kraju niestety takich kobiet jak ja jest cała masa, i teraz tez nie narzekam.Na naszym polskim rynku jest mnóstwo kretaczy i wyzyskiwaczy ale niestety nikt z tym nic nie zrobi .A wiecie dlaczego?bo sie kazdy boi ,bo ludzie sie boją biedy,głodu i no cóż bedą narzekać,obrzucać gnojem a tak na prawdę jak ktoś zazna biedy i głodu to cieszy sie kazda pracą i kazdym zarobkiem.Tak jak powiedziałam nie bronie tej firmy ,ani nie mam zamiaru jej obrzucac błotem ale zanim sie ktoś zdecyduje gdziekolwiek zgłosić i zacząć pracować niech sie może najpierw zastanowi dlaczego chce tam pracować? co go skłania do tego i niech nie zapomni szanować siebie.Pewnie wetknę kij w mrowisko ale uwazam że najlepiej o nas zadbamy same ,ruszając głową i słuchając własnej intuicji .Jak do tej pory znalazłam jeden post o dobrej firmie z Wrocławia,ale to tez nie wiadomo kim była ta pani i jak długo z tą firmą wyjeżdzała.Pozdrawiam serdecznie

No i znów się wysila nasza  PR24. A jeśli jesteś opiekunką, to sobie jedź, nikt Ci nie broni pracować za 750.
Ja właśnie namówiłam teraz koleżankę do zrezygnowania z PR za 750 i dziewczyna jedzie za 1200 do SUPER pracy ale z innej firmy.
Co ? nie wielka różnica ? , tylko...... bagatela........ 450 Euro!

A Ty kusisz, opowiadasz historie jakie znamy na bieżąco, nic konkretnego. Z Twojego postu jednoznacznie wynika że sie podszywasz pod opiekunkę.  Wstydź się Promediko!

#220 2013-07-08 16:33:52

Monika42
Member

Oj amelio troche wiary w ludzi,jestem taką samą opiekunką jak Ty i jak powiedziałam nie robię nikomu reklamy i tez mam znajome które miały przykre doświadczenia nie tylko z PR24 ,ale skoro sie upierasz ,to ja Twojego poglądu nie zmienie.Nawet nie zamierzam próbować ,opisuje tylko swoje doświadczenia i to nie tylko z tej firmy.Może miałaś po prostu pecha ,ja nie mogę narzekać na tę konkretnie firmę ,chciałam wyjechać ,wyjechałam ,pracuje i tez nie jest lekko,taka praca.Nie utożsamiam sie z tą firmą,jestem tylko jej wynajetym na okryeślony czas pracownikiem.I no cóż pracujemy u ludzi i z ludźmi ,takie jest życie .Żadna praca z ludźmi nie jest łatwa ,a juz na pewno nie na obczyźnie, z ludźmi chorymi.Ja dostałam stwkę która mnie satysfakcjonuje wiec dlaczego mam narzekać i nie jest to 750czy 800 E ale sporo wiecej ,dostałam ja można powiedzieć z biegu.I powiem tak na tym kontrakcie co jestem obecnie i ja i rodzina jesteśmy zadowoleni a oto chyba chodzi przede wszystkim ,czyż nie?pozdrawiam

#221 2013-07-08 17:00:17

Monika42
Member

I jeszcze jedno -amelio-mówisz ze koleżanka jedzie do SUPER pracy za 1200,moje gratulacje ale...nie wiesz czy jej sie tam na miejscu spodoba,czy sie nie zmieni stan podopiecznego lub czy twoja koleżanka podoła wymaganiom.Taka  mała uwaga tylko ,jak juz pojedzie ,wytrzyma i wróci zadowolona ,wtedy podawaj jej przykład proszę ,a nie piszesz o gruszkach na wierzbie.

#222 2013-07-08 17:37:33

Maytaya
Member

Monika42, ciesze sie ze ci sie udalo !

1 Wg mnie wiele Opiekunek gada zle o Promedice z przyzwyczajenia i dla "zasady".

2. Moja kolezanka miala na 1 stelle, w Promedice 1050€ / mies.  Kolo niej chlopak-opiekun mlodziutki tez z Promedici - 900€ .
Wiec nie wiem skad sie bierze przekonanie ze Promedica placi 600-800€ ?

#223 2013-07-08 17:54:30

Monika42
Member

Maytaya witaj,może mi sie udało moze nie ,wiem jedno że róznie można trafić.Moja znajoma na przykład trafiła w nieciekawe miejsce dostała 800E ale nie dała rady ,zadzwoniła do PR24 i wróciła do kraju.Nikt nie jest idealny i uwazam że jeśli ktoś dostaje umowę a w niej stawkę to chyba umie liczyć i moze sobie policzyć ile dostanie za miesiąc.My pracujemy z chorymi ludźmi i wiele sie może zminić ,ja też jestem po raz pierwszy na nowym miejscu i dostałam informacje które musiałam sama zweryfikować.Niestety pracy jest więcej ,zktórej sie wywiązuje i za okres za który podopieczny jest bardziej uciążliwy dostałam dodatkowe pieniązki,więc chyba ta firma nie jest aż taka straszna jak tu opisują.Nie wiem ja nie mogę napisać nic złego.Mam dobrą koordynatorkę i tu na miejscu i w Polsce,dbają o mnie i moje interesy ,wiem że nie jestem sama.Miałam też miłą obsługe w Lublinie,odbyłam kurs przygotowawczy w Polsce,dostałam dokumenty w dwóch językach .Gdzie w poprzedniej firmie moglam sobie pomarzyć .Dostałam także jasne wytyczne ,oczywiscie mogę robić wiecej ale to zalezy ode mnie.Powiedz mi więc Maytaya dlaczego mam narzekac i wstydzić sie tego że jest mi dobrze.Rozumiem ze na czarno zarobiłabym byc moze duzo wiecej ,ale tez mozliwe ze wdepłabym na mine tak jak to ostatnio czytałam ,jak polacy zatrudniali polaków do pracy we włoszech a potem sprawili im piekło.Przede wszystkim to musimy wiedziec czego chcemy i co oczekujmy od firmy.Nie mozna sie bac zadawać pytań lub stawiać własnych wymagań.Wiesz co ja myślę my polacy po prostu sami dajemy sie wykorzystywac bo tak nasz nauczono.W polsce wszedzie sie trąbi w kościele w szkole w domu że przede wszystkim trzeba pomagac innym, a nie dbac o siebie. u niemców chociaż by takie rozumowanie byłoby wyśmiane. Tu każdy szanuje siebie i wymaga ,jak mu sie nie podoba praca odchodzi szuka innej takiej z której bedzie zadowolony.od kilkunastu lat wyjeżdzam ,i w niejednym zawodzie juz pracowałam i rzadko kiedy sie zdarza żeby polacy byli zadowoleni.Jak myślisz co jest tego przyczyną ?

#224 2013-07-08 19:07:08

ruda
Member

Monika42 napisał:

Tu każdy szanuje siebie i wymaga ,jak mu sie nie podoba praca odchodzi szuka innej takiej z której bedzie zadowolony.od kilkunastu lat wyjeżdzam ,i w niejednym zawodzie juz pracowałam i rzadko kiedy sie zdarza żeby polacy byli zadowoleni.Jak myślisz co jest tego przyczyną ?

Niech zgadnę!

(Na stronie: Myśli, myśli, baaardzo uciążliwie myśli... )

Mam!!! Odpowiedź: Bo nie pracują w Promedice big_smile?!?

PS. Zawsze raźniej we dwie ulotki roznosić, nie wink?

Ostatnio edytowany przez ruda (2013-07-08 19:07:52)

#225 2013-07-08 21:17:42

Maytaya
Member

<o boze, ruda!   To takie nieslychane ze ktos jest zadowolony z firmy ? O__o

Jak ktos sie skarzy na Prome, to wszystkie wspolczujecie i wierza . Ale jak komus sie podoba to zaraz niby  oszust, pracownik firmy i klamstwa hmm/

#226 2013-07-08 21:47:23

urszula47
Member

Przeciez Prom24 zatrudnia na umowy zlecenia,coz to za umowa?Jedna forumowiczka /bodajze Helyspring/miala suuuper sztele:(opisala ja z detalami,pozniej trafila na zastepstwo krotkie niestety,gdzie miala dobrze.Inna dziewczyna pisala,ze nie boi sie komornikow,bo firma zatrudnia ja na podstawe 160 zl plus diety/ktorych komornik nie skonfiskuje/.Osobiscie zastepowalam /na czarno/pielegniarke pracujaca przez te firme,wrocila juz bez umowy.rodzina pozegnala sie z agencja.Sprawa wyladowala w Sadzie /a z kreska/.rachunek za 2 tygodnie ze swietami Bozego Narodzenia wynosil ok 2300eur przy lezacej pacjentce,a wyplata pielegniarki polskiej z dobrym niemieckim to zliczajac zlotowki i euro 920eur.Ubezpieczenia nie bylo!dziecko jej poszlo z babcia do lekarza i zonk!Musiala pozniej zaplacic z wlasnej kieszeni.Podobnie i pracownica chciala skorzystac z niemieckiej sluzby zdrowia i odeszla z kwitkiem.Ten kwitek doslownie to bylo jakies prywatne ubezpieczenie.Firma przegrala z rodzina i zwrocili pieniadze.wszystkie.

#227 2013-07-24 11:59:55

aleksandra27
Member

Witam,

Niedawno podpisałam umowę z P24,teraz czytając wszystkie komentarze strasznie się boję.Pewnie wyjdę na strasznie naiwną i pewnie po części tak jest,bo jak niektóre z Was pisały firma ta wlaśnie szuka takich co PILNIE potrzebują wyjazdu i pieniędzy.Jestem młodą dziewczyną,niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania,posiadam wykształcenie medyczne,ale ciężko było mi tu znalezc prace,a naprawde dłuzej nie mogłam czekać.Na promedice trafiłam całkiem przypadkiem,odrazu rozmowa w biurze,sprawdzenie znajomości języka itd.Pozytwnie wszystko,nawet byłam w dużym szoku ,że tak naprawdę podczas tej rekrutacji  nic dokładnie nie jest sprawdzane,a przeciez jedzie się do obcego kraju i to w dodatku opiekować się straszą schorowaną osobą,ale ok,sytuacja zmusza mnie do tego,że podpisuję umowę. Jest to mój pierwszy wyjazd za granice,niemieckiego znam podstawy(co w ogóle nie przeszkadzało tej firmie),teraz odczuwam duży lęk,chce mi się wyć,poprostu się boję.Co mnie czeka pprzez te 2 m-ce,czy będe mogła liczyć na koordynatora,czy firma poda mi wystarczające i prawdziwe dane na temat osoby i miejsca do którego będe jechała.Ehhh....

#228 2013-07-24 12:25:16

urszula47
Member

aleksandra27 napisał:

Witam,

Niedawno podpisałam umowę z P24,teraz czytając wszystkie komentarze strasznie się boję.Pewnie wyjdę na strasznie naiwną i pewnie po części tak jest,bo jak niektóre z Was pisały firma ta wlaśnie szuka takich co PILNIE potrzebują wyjazdu i pieniędzy.Jestem młodą dziewczyną,niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania,posiadam wykształcenie medyczne,ale ciężko było mi tu znalezc prace,a naprawde dłuzej nie mogłam czekać.Na promedice trafiłam całkiem przypadkiem,odrazu rozmowa w biurze,sprawdzenie znajomości języka itd.Pozytwnie wszystko,nawet byłam w dużym szoku ,że tak naprawdę podczas tej rekrutacji  nic dokładnie nie jest sprawdzane,a przeciez jedzie się do obcego kraju i to w dodatku opiekować się straszą schorowaną osobą,ale ok,sytuacja zmusza mnie do tego,że podpisuję umowę. Jest to mój pierwszy wyjazd za granice,niemieckiego znam podstawy(co w ogóle nie przeszkadzało tej firmie),teraz odczuwam duży lęk,chce mi się wyć,poprostu się boję.Co mnie czeka pprzez te 2 m-ce,czy będe mogła liczyć na koordynatora,czy firma poda mi wystarczające i prawdziwe dane na temat osoby i miejsca do którego będe jechała.Ehhh....

Moze wybierz jaies zastepstwo?Masz prawo sie bac!Nie znasz jezyka,nie masz doswiadczenia w Niemczech.Moga na sile przedluzac Ci sztelle,bo nie ma chetnych itd.Ubezpiecz sie tez jak Ci nie dadza umowy i kwota ubezpieczenia bedzie niska!przeczytaj jak ubezpieczenie wyglada!Wez sobie juz EKUZ turystyczne /na meza czy z PUP/.A swoja droga wejdz na watek Mared z Myszkowa,oni maja konkretne umowy!!!APN z Opola tez.No chyba,ze masz komornikow.Aplikuj tez do GKT Serwis,znajdziesz te firmy w necie.

#229 2013-07-24 12:49:09

simona1961
Member

aleksandra27 napisał:

Witam,

Aleksandro, nie przesadzaj. To, że firma Promedica24 jest delikatnie mówiąc nierzetelna, to nie znaczy, że trafisz w złe miejsce, na złego podopiecznego i nie dasz sobie rady. To, czy dostaniesz prawdziwe dane o podopiecznym, czy tez nie to jak los na loterii. Inne firmy tez, albo nie mają wiedzy, albo przekrecają fakty. Wyjezdząjąc do tej pracy Aleksandro, to przede wszystkim trzeba liczyc na siebie, a nie na firme, koordynatora itd. To praca dla twardzieli wink psychicznych. Mysl pozytywnie, a na pewno dasz sobie radę. Ucz się cały czas słowek niemieckich i nie bój się. Przecież nie jedziesz tam za karę i na długi czas. 2 miesiące szybko miną , a Ty będziesz się śmiać ze swoich wczesniejszych obaw. Nawet jak trafisz nie całkiem fajnie, to spróbuj powalczyć o własna godność, a jak sie nie da, to zaciśnij zęby i przetrwaj, skoro potrzebujesz pieniędzy. Następny razem będziesz o wiele mądrzejsza i bogatsza w doświadczenie i oczywiście znajdziesz inną firmę, bardziej profesjonalną, bo niestety Promedica jest parodią owego. Od czegoś jednak trzeba zacząć, więc zaczynaj i witaj nam w gronie opiekunek. smile Pozdrawiam i powodzenia smile

#230 2013-07-24 12:52:52

aleksandra27
Member

Wydaję mi się że na obecną chwile to i tak niewiele mogę zrobić,bo podpisałam już umowę.Teraz czekam tylko na wyjzd.Kartę ubezpieczeniową ERV dostałam od promedici.Zobacze ,moze nie będzie tak zle(tak sobie wmawiam:)),a najwyżej po powrocie skorzystam z innej firmy.

#231 2013-07-24 12:55:05

simona1961
Member

aleksandra27 napisał:

Wydaję mi się że na obecną chwile to i tak niewiele mogę zrobić,bo podpisałam już umowę.Teraz czekam tylko na wyjzd.Kartę ubezpieczeniową ERV dostałam od promedici.Zobacze ,moze nie będzie tak zle(tak sobie wmawiam:)),a najwyżej po powrocie skorzystam z innej firmy.

No, i takie podejście do sprawy bardzo mi sie podoba big_smile. Jedź, spróbuj tej pracy, a potem sie rozejrzysz za czymś lepszym. Powodzenia.

#232 2013-07-24 14:30:43

aleksandra27
Member

Dziękuje Simona,nawet nie wiesz jak ważne były dla mnie Twoje słowa.Masz rację,nie jadę tam za kare ani na całą wieczność.Dam radę,muszę w końcu w siebie uwierzyć:) Dzwoinili do mnie wyjazd mam ok 10 sierpnia do dziadka,ale o wszystkich szczegółach mnie jeszcze poinformują...napewno zdam relacje o moim pierwszym pobycie na obczyznie:)

#233 2013-07-24 19:46:45

ahha
Member

aleksandra27 napisał:

Dziękuje Simona,nawet nie wiesz jak ważne były dla mnie Twoje słowa.Masz rację,nie jadę tam za kare ani na całą wieczność.Dam radę,muszę w końcu w siebie uwierzyć:) Dzwoinili do mnie wyjazd mam ok 10 sierpnia do dziadka,ale o wszystkich szczegółach mnie jeszcze poinformują...napewno zdam relacje o moim pierwszym pobycie na obczyznie:)

Aleksando (Olu) strach ma wieeeeelkie oczy. Czesto nasze wyobrazenia sa o wiele gorsze niz jest w rzeczywistosci naprawde tak jest.Masz atuty jak na pierwszy raz -wiedze medyczna to pewnie cie uspokoi  i nie bedziesz musiala nerwowo szukac w internecie jak sobie poradzic .Ale moim zdaniem powinnas uwazac  wiedze masz dla siebie nie wolno ! Ci wykonywac czynnosci medycznych (no chyba ze masz niemieckie dokumenty medyczne).Czesto same sobie utrudniamy zwlaszcza jak z jezykiem nietego.Na to powinnas uwazac rodzina ani firma nie moze cie przymusic.A reszta reszta juz poleci posprzatac,obiadek,deser,spacer itp.Bedzie dobrze "pierwsze koty za ploty"a potem to juz leci.Dobrze byloby zebys miala dostep do internetu to DUZO ulatwia.Jak ja zaczynalam prace nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego jak fora dla opiekunek. W kwestii jezyka tu na tym forum w innym watku sa lekcje jezyka niemieckiego dla opiekunek/ow ponadto jest dostepna w ksiegarniach i w internecie tez nauka jez.niemieckiego dla opiekunek i nauka jezyka niemieckiego dla pomocy domowych.Napewno Ci sie przydadza. I poczytaj koniecznie 10 rad dla opiekunek autorstwa Simony. Poszukaj w ktoryms z watkow. Sa bardzo przydatne.Usmiechnij sie smilesmile: jutro bedzie lepiej.Powodzenia i czekamy na wiesci "z frontu".Powodzenia i wygranej w tej loterii.

#234 2013-07-24 20:20:58

aleksandra27
Member

ahha napisał:

aleksandra27 napisał:

Aleksando (Olu) strach ma wieeeeelkie oczy. Czesto nasze wyobrazenia sa o wiele gorsze niz jest w rzeczywistosci naprawde tak jest.Masz atuty jak na pierwszy raz -wiedze medyczna to pewnie cie uspokoi  i nie bedziesz musiala nerwowo szukac w internecie jak sobie poradzic .Ale moim zdaniem powinnas uwazac  wiedze masz dla siebie nie wolno ! Ci wykonywac czynnosci medycznych (no chyba ze masz niemieckie dokumenty medyczne).Czesto same sobie utrudniamy zwlaszcza jak z jezykiem nietego.Na to powinnas uwazac rodzina ani firma nie moze cie przymusic.A reszta reszta juz poleci posprzatac,obiadek,deser,spacer itp.Bedzie dobrze "pierwsze koty za ploty"a potem to juz leci.Dobrze byloby zebys miala dostep do internetu to DUZO ulatwia.Jak ja zaczynalam prace nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego jak fora dla opiekunek. W kwestii jezyka tu na tym forum w innym watku sa lekcje jezyka niemieckiego dla opiekunek/ow ponadto jest dostepna w ksiegarniach i w internecie tez nauka jez.niemieckiego dla opiekunek i nauka jezyka niemieckiego dla pomocy domowych.Napewno Ci sie przydadza. I poczytaj koniecznie 10 rad dla opiekunek autorstwa Simony. Poszukaj w ktoryms z watkow. Sa bardzo przydatne.Usmiechnij sie smilesmile: jutro bedzie lepiej.Powodzenia i czekamy na wiesci "z frontu".Powodzenia i wygranej w tej loterii.

Cieszę się że znalazłam to forum...:)niemieckiego ucze się cały czas,napewno skorzystam z porad,które są na forum a w szczególności z 10 rad autorstwa Simony:) Jestem już dużo bardziej spokojna,nie sądziłam że słowa ,,kogoś" po drugiej stronie mogłyby mnie uspokoić, a jednak!  pewnie dlatego,że każda z Was przeżywała to samo.Dziękuje.

#235 2013-07-24 21:38:22

poziomka
Member

Aleksandra 27 !

Trudno nie mieć wątpliwości przed taką ważną decyzją, każda ją miała. Pierwsze  kroki w życiu były trudne, pierwsze słowa, pierwszy dzień w przedszkolu
czy szkole były czymś nowym, pierwszy egzamin... A teraz ten wyjazd . Ale jak minie pierwszy dzień, powiesz:.. " już jeden za mną".
Później tydzień minie i cały wyjazd przeleci. Będziesz  wracać  z  nowym doświadczeniem i pieniążkami.  A jeśli załatwisz sobie internet, będziesz miała okno na świat. Simona  ma rację, firmy są różne, także niezbyt rzetelne, ale  każdy wyjazd  obojętnie z której jest trochę loterią ,jak się będzie na miejscu pracowało.
Dobrego startu i pomyślności !

#236 2013-09-19 14:30:03

caramella30
Member

Pozwolę sobie zacytować poniższy wpis. Na podstawie moich osobistych doświadczeń ze współpraca z Promedica24, mogę powiedzieć tylko tyle, że powalająca jest nie konieczność czekania na wypłatę do 14 każdego miesiąca, bo jako że jesteśmy zleceniobiorcami, nie mają obowiązku wypłaty wynagrodzenia do 10, nie mniej jednak powala na kolana profesjonalizm i kompetencja pracownic oraz termin wydawania zaświadczenia o zatrudnieniu. Pierwszy raz słyszę, że ktoś dostał od nich RMUA. Ciężko mi w to uwierzyć, bo ja na zaświadczenie czekam już dwa tygodnie. Nawet prośba o przesłanie na e-meil niczego nie przyspieszyła. Każda nowa Pani czy Pan mówi co innego. Bezcenne jest usłyszeć, że termin oczekiwania na zaświadczenie wynosi 2 tygodnie, po czym po dwóch tygodniach kolejna Pani zaprzecza i mówi, że według kolejności zgłoszeń, oczywiście nie jest w stanie powiedzieć kiedy a jak pytam czy może miesiąc, to słyszę że miesiąc to nie, krócej (a już czekam dwa tygodnie). Jak słyszę o odprowadzaniu składek to mi się ciśnienie podnosi o 365 stopni, o jakich składkach mowa? Dieta jest nieopodatkowana. Proszę sobie sprawdzić w ZUS-ie a potem wypowiadać się i nie wprowadzać w błąd. Bo wiele osób szuka informacji o tej agencji przed podjęciem współpracy. Lepiej mieć świadomość z kim się współpracuje. Jest to agencja która wysyła ludzi na niesprawdzone kontrakty, ciężkie przypadki, żadnego sobie nie podarują. Powtarzam żadnego, nawet tam gdzie opiekunka jest masakrowana psychicznie, pojedzie następna nieświadoma niczego. Nawet program w telewizji niemieckiej im nie zaszkodził. Organizują nabory w PUP, łowiąc kolejne ofiary. Jako zleceniodawcy nie zależy im rzecz jasna na psuciu relacji z rodziną niemiecką, więc nie można liczyć, że ewentualne problemy opiekunki zostaną pomyślnie rozwiązane. Panie są zbywane do przyjazdu następnej niczego nie świadomej opiekunki. Koordynatorka kontraktu "miała problem z odpowiedzią na pytania" dotyczące ubezpieczenia chorobowego, druku A1, nww oraz składek na fundusz pracy. Z trudem powstrzymałam się od śmiechu. Jak zapraszała mnie do biura, bo e-meilem niestety był to zbyt wysoki poziom trudności jak dla niej by udzielić odpowiedzi. Słyszałam, że zapowiadają sie zmiany, które dla polskich agencji pośredniczących mogą oznaczać konieczność rejestrowania biura na terenie Niemiec, co będzie oznaczało, że rentowność kontraktów będzie mniejsza. Większe składki, mniej kasy dla nich. Liczy się tylko za rekrutowanie nowej opiekunki, wysłanie na kontrakt, przekonanie jej by nie rezygnowała, nie prosiła o podwyżkę, nie narzekała, nie zadawała za dużo pytań, zgadzała się na wszelkie niedogodności, bo przecież "inne Panie mają gorzej i nie narzekają".  Na zadane pytania, odpowiedzi są wymijające albo wcale ich nie ma. Stwarzają sztuczne problemy przy wydawaniu zaświadczeń po zakończeniu współpracy chociaż w trakcie też się ta współpraca nie najlepiej układa. Ogólnie wszystkie agencje pośredniczące działają podobnie i jest to tylko balans pomiędzy lepszym wynagrodzeniem, korzystniejszą umowa. Wszystkie agencje są do siebie podobne. Żerują na nieświadomości.  Przed Promedica24 przestrzegam. Jedyne co mają na plus to to, że wypłata faktycznie wypływa od nich 14, co nie oznacza, że 14 jest na koncie. Promedice24 stanowczo odradzam.

lenapiwo napisał:

Jeżdżę z Promediki 24, zarobki nie są powalające. Ale cieszę się, że mam pracę i większą pensję niż w Polsce.  Dostaję" Rmua " za każdy miesiąc. Odprowadzane są składki na ubezpieczenie " emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne " Tylko nie odpowiada mi to, że trzeba czekać  za przepracowany miesiąc na wypłatę ponad dwa tygodnie. / tego nie rozumiem/, Reszta w porządku.  Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez caramella30 (2013-09-19 20:03:07)

#237 2013-09-19 15:07:54

momus7
Member

amelia napisał:

kakadu napisał:

Nie wiem,czy laki jest pracownikiem agencji,czy opiekunką ale ja rozumiem jej sposób myślenia i powiem więcej,zgadzam sie z nim.
Jeśli chcę współpracować z jakąkolwiek agencją,pośrednikiem.. to ustalam to,co jest dla mnie najważniejsze.Skoro umawiam się,że będe zarabiała tyle i tyle euro,to mało mnie obchodzi,ile płaci rodzina i ile z tego ma agencja.Skoro jestem tak mało zaradna,że nie potrafie sobie znależc niczego lepszego,to cieszę się tym,co mam.Podejrzewam,że panie pracujące przez tą agencję,podpisując umowy widziały na piśmie,ile będą zarabiać.
A skoro podjęły współpracę,to godziły się na to.

....smile a ty papugo z jakiej agenturki nadajesz?

epona ogłasza się na SenioPort jak pracodawca. Czy to jest ta sama epona?

#238 2013-09-20 11:19:57

KRYSIA5555
Member

momus7 napisał:

amelia napisał:

kakadu napisał:

Nie wiem,czy laki jest pracownikiem agencji,czy opiekunką ale ja rozumiem jej sposób myślenia i powiem więcej,zgadzam sie z nim.
Jeśli chcę współpracować z jakąkolwiek agencją,pośrednikiem.. to ustalam to,co jest dla mnie najważniejsze.Skoro umawiam się,że będe zarabiała tyle i tyle euro,to mało mnie obchodzi,ile płaci rodzina i ile z tego ma agencja.Skoro jestem tak mało zaradna,że nie potrafie sobie znależc niczego lepszego,to cieszę się tym,co mam.Podejrzewam,że panie pracujące przez tą agencję,podpisując umowy widziały na piśmie,ile będą zarabiać.
A skoro podjęły współpracę,to godziły się na to.

------------------------------
Zgadzam się z MOMUS7.................każdy podpisuje umowę i wie za ile jedzie..................nikt nikgo do niczego nie zmusza!!!!!!!!!
a teraz o Promedice.
Promedika, nie zatrudnia ludzi z doświadczeniem i z długim stażem.......bo za pare groszy i tak nikt nie będzie pracował, więc maja taktyke odmawiają takim.........i to cytuje" to my decydujemy kogo bieżemy", tak powiedziała mi pani jak jej zapytałam o powód odmowy!!!!!!
Jak usłyszała mój niemiecki to zwątpiła i zapytała mnie cytuje" kto mnie do nich przysłał". To fakt że ja dzwoniłam dla jaj ,bo chciałam sama się przekonać co wy tak psioczycie na tą Promedike. Zadzwoniłam ,wykazałam się co umię  i mnie nie wzieli!!!!!!!!!!!
A mojej koleżanki siostra ......zero doświadczenia w opiece , zero niemieckiego i ją wzieli.......za 700 eur..i na wiochę zabitą dechami........tam  nawet busy nie dojeżdżają, ale obiecali jej za 1 rok podwyżkę, Dzieczyna nie ma wyjścia i pojechała bo...................zapytacie po co????????? BO CHCIAŁA!!!!!!!!!!   Bo nikt by jej nie wzioł.........więc czemuś ta promedika służy.........płaci grosze, miejsca ma nieciekawe, ale pozwoli nabyć doświadczenia i nauczyć się języka.......

#239 2013-09-20 11:25:36

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

momus7 napisał:

amelia napisał:

------------------------------
Zgadzam się z MOMUS7.................każdy podpisuje umowę i wie za ile jedzie..................nikt nikgo do niczego nie zmusza!!!!!!!!!
a teraz o Promedice.
Promedika, nie zatrudnia ludzi z doświadczeniem i z długim stażem.......bo za pare groszy i tak nikt nie będzie pracował, więc maja taktyke odmawiają takim.........i to cytuje" to my decydujemy kogo bieżemy", tak powiedziała mi pani jak jej zapytałam o powód odmowy!!!!!!
Jak usłyszała mój niemiecki to zwątpiła i zapytała mnie cytuje" kto mnie do nich przysłał". To fakt że ja dzwoniłam dla jaj ,bo chciałam sama się przekonać co wy tak psioczycie na tą Promedike. Zadzwoniłam ,wykazałam się co umię  i mnie nie wzieli!!!!!!!!!!!
A mojej koleżanki siostra ......zero doświadczenia w opiece , zero niemieckiego i ją wzieli.......za 700 eur..i na wiochę zabitą dechami........tam  nawet busy nie dojeżdżają, ale obiecali jej za 1 rok podwyżkę, Dzieczyna nie ma wyjścia i pojechała bo...................zapytacie po co????????? BO CHCIAŁA!!!!!!!!!!   Bo nikt by jej nie wzioł.........więc czemuś ta promedika służy.........płaci grosze, miejsca ma nieciekawe, ale pozwoli nabyć doświadczenia i nauczyć się języka.......

W pełni się z Tobą  zgadzam.

#240 2013-09-20 11:29:20

KRYSIA5555
Member

my zawsze  amelko mamy jednakowe zdanie, bo jesteśmy obiektywne , piszemy bez emocji, mam duże doświadzcenie i sporo tolerancji

#241 2013-09-20 11:41:37

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

my zawsze  amelko mamy jednakowe zdanie, bo jesteśmy obiektywne , piszemy bez emocji, mam duże doświadzcenie i sporo tolerancji

smile

.....ale czasem się ktoś znajdzie, komu nie podoba się, to co piszemy. "Nic to", po to jest forum, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie, no nie?

... a Ciebie Krysiu, coś mało ostatnio widać? Nie masz czasu, czy jakiś inny powód?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-09-20 11:44:46)

#242 2013-09-20 16:34:57

KRYSIA5555
Member

amelko...........ja dość długi czas "szalałam "na wyjazdach zagranicznych. Wydawałam zarobioną kasę.........teraz kieszeń pusta -czas do pracy. Tylko jakoś nie mogę się zdecydować kiedy jechać. Przyznam ci szczerze że mi się nie chce. Czytam zaległe wpisy i zastanawiam się co robić. pozdrawiam

#243 2013-09-20 17:20:12

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

amelko...........ja dość długi czas "szalałam "na wyjazdach zagranicznych. Wydawałam zarobioną kasę.........teraz kieszeń pusta -czas do pracy. Tylko jakoś nie mogę się zdecydować kiedy jechać. Przyznam ci szczerze że mi się nie chce. Czytam zaległe wpisy i zastanawiam się co robić. pozdrawiam

smile  jak połknęłaś tego bakcyla, to sama wiesz, że nie wysiedzisz w domu. Masz jakąś firmę na oku? Pzdr

#244 2013-09-20 23:38:29

agama
Member

Ja już czekam na propozycje pracy w PR24  od stycznia 2013. I nic. Zawsze jakiś problem np:za słaby język; brak zleceń,;komputer nie przypomniał;itp. itd.O dziwo z moja znajomością niemieckiego chwalić Boga pracuje od lutego 2013 i nie narzekam ani na podopiecznych, ani na zarobek .A do firmy dzwonie żeby się przypomnieć- oczywiście bez efektu.Wg w/w mam po prostu spokojnie, cierpliwie czekać bo przecież mi dobrobyt bokiem wychodzi i chciałabym się zrelaksować i sprawdzić opiekując się osobami starszymi z dala od rodziny.Zdecydowanie nie polecam.

#245 2013-09-21 08:25:23

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

agama napisał:

Ja już czekam na propozycje pracy w PR24  od stycznia 2013. I nic. Zawsze jakiś problem np:za słaby język; brak zleceń,;komputer nie przypomniał;itp. itd.O dziwo z moja znajomością niemieckiego chwalić Boga pracuje od lutego 2013 i nie narzekam ani na podopiecznych, ani na zarobek .A do firmy dzwonie żeby się przypomnieć- oczywiście bez efektu.Wg w/w mam po prostu spokojnie, cierpliwie czekać bo przecież mi dobrobyt bokiem wychodzi i chciałabym się zrelaksować i sprawdzić opiekując się osobami starszymi z dala od rodziny.Zdecydowanie nie polecam.

Dla mnie P24 to jeden wielki burdel (sorry), Nie to że nie płacą - płacą mało - a z językiem to kpina -zawsze mam 2+ , po maglowaniu przez trzaskający telefon jakbym na szefa jakiegoś poważnego przedsiębiorstwa startował. Oczywiście inne agencje zawsze oceniają mnie na dobry

Masz kompa - firm jest bez liku i ciut ciut - na co czekasz??????????

#246 2013-09-21 08:42:06

KRYSIA5555
Member

amelka ja jeżdże   tylko  z GK. 100 Eur w jedną czy druga stronę nie robi mi różnicy, a firma jest najsolidniejsza  z firm mi znanych !!!!!!!!! Więc po co zmieniać ???  Ja pracuje b.długo ale znam tylko 4 firmy z którymi jezdziłam. Mam przetestowane prawie wszystkie firmy i z tymi innymi bym nie pojechała. Jak mi się  nie podoba głos w telefonie, albo pretensjonalne podejscie do mnie,  to mówiłam " nie będę zabierałać pani cennego czasu "dziękuje i tyle. Mam b. dużo propozycji nawet bez dzwonienia i pisania. Na tym forum podałam mego e-maila więc firmy same do mnie piszą, nawet byś nie uwierzyła ile mam propozycji w jednym e-mailu.
Jak jesteś w PL ,to się umawiamy i jedziemy  w jednym czasie do jednego miasta........Na wolnych dniach tracę kasę po sklepach.
dm...omijam szerokim łukiem, ale nie zawsze mam na tyle silnej woli żeby nie wejśc chociaż na malutkie zakupy za 40 Eur. Lepiej mi zrobi jak wydam kasę na kawę z tobą......... Co ty na to????

#247 2013-09-21 09:14:05

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

amelka ja jeżdże   tylko  z GK. 100 Eur w jedną czy druga stronę nie robi mi różnicy, a firma jest najsolidniejsza  z firm mi znanych !!!!!!!!! Więc po co zmieniać ???  Ja pracuje b.długo ale znam tylko 4 firmy z którymi jezdziłam. Mam przetestowane prawie wszystkie firmy i z tymi innymi bym nie pojechała. Jak mi się  nie podoba głos w telefonie, albo pretensjonalne podejscie do mnie,  to mówiłam " nie będę zabierałać pani cennego czasu "dziękuje i tyle. Mam b. dużo propozycji nawet bez dzwonienia i pisania. Na tym forum podałam mego e-maila więc firmy same do mnie piszą, nawet byś nie uwierzyła ile mam propozycji w jednym e-mailu.
Jak jesteś w PL ,to się umawiamy i jedziemy  w jednym czasie do jednego miasta........Na wolnych dniach tracę kasę po sklepach.
dm...omijam szerokim łukiem, ale nie zawsze mam na tyle silnej woli żeby nie wejśc chociaż na malutkie zakupy za 40 Eur. Lepiej mi zrobi jak wydam kasę na kawę z tobą......... Co ty na to????

Huraaa! big_smile Fajnie by było. Ja zaczęłam teraz od 10 września i jestem w Kilonii do około połowy listopada. Zapowiada się, że będę całe 2 m-ce gdyż robota nie zła. Jak możesz to zagadaj w firmie czy nie maja w okolicy jakiegoś zlecenia? Jak możemy się skontaktować na meila? Wydaje mi się, że  miałam kiedyś Twój meill ale odkąd miałam wirusa, to potraciłam dane. Może umówmy się na jakąś godzinę to Ci wyświetlę mojego na forum?

A co do ofert, to Ci wierzę, też tak mam. Żałuję, że podałam swoje namiary, bo niektóre firmy nie są dla mnie. Jedyna PR co już nie dzwoni odkąd ich "skrytykowałam".

40 Euro? malutkie zakupy? fajne . big_smile
pzdr

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-09-21 09:19:30)

#248 2013-09-21 10:27:54

jakniew
Member

copyfield napisał:

agama napisał:

Dla mnie P24 to jeden wielki burdel (sorry), Nie to że nie płacą - płacą mało - a z językiem to kpina -zawsze mam 2+ , po maglowaniu przez trzaskający telefon jakbym na szefa jakiegoś poważnego przedsiębiorstwa startował. Oczywiście inne agencje zawsze oceniają mnie na dobry

Masz kompa - firm jest bez liku i ciut ciut - na co czekasz??????????

Mnie praktyki PR2424 kojarzą się z mafijnymi praktykami. Ciekawostka: kiedyś dzwoniłam bezpośrednio do firmy niemieckiej, powiedziano mi ( o czym na forum już ktoś pisał ), że oni nie zatrudniają bezpośrednio opiekunek, trzeba przez firmę polską i podali mi kilka z którymi współpracują. Nie wymieniono PR24. Zapytałam, czy z tą firmą też współpracują. Usłyszałam, że tak, ale..... "nie radzimy".

#249 2013-09-22 09:41:14

KRYSIA5555
Member

witaj amelko.................... dm to moje uzależnienie........te 40 Eur to drobiazg..................ja potrafie kupić walizkę kosmetyków. Ja juz się zastanawiałam czy w produktach z dm ........... nie ma uzależmniaczy....
a mojego e-maila ci podaje...........  m-a7@wp.pl
napisz do mnie,,,,a ja zapytam o Kielonie................ale matko gdzie ona jest?????????
Już znalazłam ....matko.......tak daleko na północ cię wygnało??????????????? Szlezwik -Holsztyn.................nigdy tam nie byłam!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2013-09-22 09:57:55)

#250 2013-09-22 10:24:26

jakniew
Member

KRYSIA5555 napisał:

witaj amelko.................... dm to moje uzależnienie........te 40 Eur to drobiazg..................ja potrafie kupić walizkę kosmetyków. Ja juz się zastanawiałam czy w produktach z dm ........... nie ma uzależmniaczy....
napisz do mnie,,,,a ja zapytam o Kielonie................ale matko gdzie ona jest?????????
Już znalazłam ....matko.......tak daleko na północ cię wygnało??????????????? Szlezwik -Holsztyn.................nigdy tam nie byłam!!!!!!!!

Zapisuję  się do Twojego klubu Krysia5555, bo też wpadłam w nałóg kupowania kosmetyków dm i są one super:)smile. Szkoda, że nie jesteś bliżej mnie i amelii ale byśmy sobie razem poszalały:)

#251 2013-09-22 11:54:16

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

KRYSIA5555 napisał:

Zapisuję  się do Twojego klubu Krysia5555, bo też wpadłam w nałóg kupowania kosmetyków dm i są one super:)smile. Szkoda, że nie jesteś bliżej mnie i amelii ale byśmy sobie razem poszalały:)

big_smile Ale nic straconego . Mamy szansę się spotkać w Polsce. No nie?

#252 2013-09-22 18:49:05

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

KRYSIA5555 napisał:

big_smile Ale nic straconego . Mamy szansę się spotkać w Polsce. No nie?

No tak:)smile

#253 2013-09-22 20:45:42

amelia
Przyjaciel Forum

Hallo! Jakniew niedługo będzie obchodzić jubileusz (1000). Nie przegapmy!

#254 2013-09-26 15:33:51

Mania-Frania
New member

Moje drogie koleżanki, znam Promedica z drugiej strony, bo pracowałam kiedyś  w biurze  PM . Jeżeli macie konkretne pytania - chętnie udzielę odpowiedzi, beż zbędnych emocji. Nie jestem z ta firmą , jakoś specjalnie związana emocjonalnie, żeby jej bronić  lub na nią  narzekać, dlatego pytajcie - a może wiele spraw się wyjaśni.

Ostatnio edytowany przez Mania-Frania (2013-09-26 15:40:39)

#255 2013-09-26 18:24:35

krysta63
Member

Małe zainteresowanie.Większośc doświdczonych opiekunek nigdy by się nie zatrudniła w najgorszej agencji opiekunkowej  w całej Polsce.Po pierwsze --mała płaca,składki od jakiejś nienormalnej kwoty--160 zł.Wielki nacisk na język(jakby potrzebowali samych germanistów)Tona dokumentów do wypełnienia przed pierwszą rozmowa,podpisanie umowy przed jakąkolwiek ofertą.
Ta firma działa długo,więc prezesi i inne szychy są juz ustawieni do śmierci, a to wszystko dzięki opiekunkom-świeżynkom,które jadą pracowac za 750 e,a firma kasuje ok 2 tys i więcej za miesiąc.Aha -świątecznie dni są  płacone przez rodzinę podwójnie,ale opiekunka  rzecz jasna tego nie wie i nie dostanie.
Doszły mnie słuchy,że szukają już kobiet na Ukrainie i Białorusi,zatrudniają je na polskich warunkach i wysyłają także do DE.
dla takiej Ukrainki 750 e to majątek.
Ja dziękuję za taką firmę.Na szczęście jest ich pełno.

Mania-Frania napisał:

Moje drogie koleżanki, znam Promedica z drugiej strony, bo pracowałam kiedyś  w biurze  PM . Jeżeli macie konkretne pytania - chętnie udzielę odpowiedzi, beż zbędnych emocji. Nie jestem z ta firmą , jakoś specjalnie związana emocjonalnie, żeby jej bronić  lub na nią  narzekać, dlatego pytajcie - a może wiele spraw się wyjaśni.

#256 2013-09-26 19:07:13

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

Małe zainteresowanie.Większośc doświdczonych opiekunek nigdy by się nie zatrudniła w najgorszej agencji opiekunkowej  w całej Polsce.Po pierwsze --mała płaca,składki od jakiejś nienormalnej kwoty--160 zł.Wielki nacisk na język(jakby potrzebowali samych germanistów)Tona dokumentów do wypełnienia przed pierwszą rozmowa,podpisanie umowy przed jakąkolwiek ofertą.
Ta firma działa długo,więc prezesi i inne szychy są juz ustawieni do śmierci, a to wszystko dzięki opiekunkom-świeżynkom,które jadą pracowac za 750 e,a firma kasuje ok 2 tys i więcej za miesiąc.Aha -świątecznie dni są  płacone przez rodzinę podwójnie,ale opiekunka  rzecz jasna tego nie wie i nie dostanie.
Doszły mnie słuchy,że szukają już kobiet na Ukrainie i Białorusi,zatrudniają je na polskich warunkach i wysyłają także do DE.
dla takiej Ukrainki 750 e to majątek.
Ja dziękuję za taką firmę.Na szczęście jest ich pełno.

Mania-Frania napisał:

Krysta! Bingo!

#257 2013-09-26 19:14:47

Tosia
Member

,, Moje drogie koleżanki, znam Promedica z drugiej strony, bo pracowałam kiedyś  w biurze  PM . Jeżeli macie konkretne pytania - chętnie udzielę odpowiedzi, beż zbędnych emocji. Nie jestem z ta firmą , jakoś specjalnie związana emocjonaie, żeby jej bronić  lub na niąln  narzekać, dlatego pytajcie - a może wiele spraw się wyjaśni".

Czyżby zmiana taktyki przez PM? Mam nadzieję, że nikt się na to nie nabierze.

#258 2013-09-26 20:21:46

amelia
Przyjaciel Forum

Tosia napisał:

,, Moje drogie koleżanki, znam Promedica z drugiej strony, bo pracowałam kiedyś  w biurze  PM . Jeżeli macie konkretne pytania - chętnie udzielę odpowiedzi, beż zbędnych emocji. Nie jestem z ta firmą , jakoś specjalnie związana emocjonaie, żeby jej bronić  lub na niąln  narzekać, dlatego pytajcie - a może wiele spraw się wyjaśni".

Czyżby zmiana taktyki przez PM? Mam nadzieję, że nikt się na to nie nabierze.

big_smile    zawsze się jakaś nieświadoma dusza znajdzie.

#259 2013-09-27 07:56:58

jakniew
Member

amelia napisał:

Amelia, nawet nie zauważyłam:). Jesteś niesamowicie spostrzegawcza:)smile

#260 2013-09-27 09:28:25

Mania-Frania
New member

Zus- y rzeczywiście są małe- i , nie jest to fajne, choć niektóre z  Pań, te  lepiej  mówiące ,moga starać się o  większy ZUS, taki od ok. 1400 zł, choc to i tak nie jest najniższa krajowa, no ale do emerytury  będzie  trochę więcej. Trzeba napisać  pismo z taka prośbą i wysłać do Warszawy, lub zanieść do biura.

Mały ZUS jest dobry ,dla Pań , które maja komornika - bo wtedy zabiera im tylko te ok. 140zł. a gdyby miały większy to zabrałby wszystko.

Jeżeli panie zarabiaja 750 euro, szczególnie te z niższej grupy językowej, to na pewno kontrakt nie jest sprzedany za 2000 euro.

Żeby kontrakt kosztował 2000 euro, to opiekunka musi mówić dobrze.
Pewnie, że jest spora przebitka , no ale firma musi się z czegoś utrzymać.  Swoją marżę  tez musi dostać koordynator w Niemczech, trzeba kupić  bilety na dojazd, ubezpieczenie no i utrzymać biura, prezesów itp,

Jak w każdym biznesie. Bo biznes jest po to , żeby zarabiać - taka jest  podstawowa zasada kapitalizmu.

#261 2013-09-27 10:56:30

urszula47
Member

Mania-Frania napisał:

Zus- y rzeczywiście są małe- i , nie jest to fajne, choć niektóre z  Pań, te  lepiej  mówiące ,moga starać się o  większy ZUS, taki od ok. 1400 zł, choc to i tak nie jest najniższa krajowa, no ale do emerytury  będzie  trochę więcej. Trzeba napisać  pismo z taka prośbą i wysłać do Warszawy, lub zanieść do biura.

Mały ZUS jest dobry ,dla Pań , które maja komornika - bo wtedy zabiera im tylko te ok. 140zł. a gdyby miały większy to zabrałby wszystko.

Jeżeli panie zarabiaja 750 euro, szczególnie te z niższej grupy językowej, to na pewno kontrakt nie jest sprzedany za 2000 euro.

Żeby kontrakt kosztował 2000 euro, to opiekunka musi mówić dobrze.
Pewnie, że jest spora przebitka , no ale firma musi się z czegoś utrzymać.  Swoją marżę  tez musi dostać koordynator w Niemczech, trzeba kupić  bilety na dojazd, ubezpieczenie no i utrzymać biura, prezesów itp,

Jak w każdym biznesie. Bo biznes jest po to , żeby zarabiać - taka jest  podstawowa zasada kapitalizmu.

Z tego co piszesz wynika ,ze ukierunkowaliscie sie na "pomaganie"obywatelowi w skrajnie ciezkiej sytuacji.Komornik tez nie zabierze nic jezeli pracuje sie "na czarno".Profesjonalne to niejst o czym piszesz,a dlatego ze tam czeka pacjent!!!Czesto dziewczyny zdesperowane /wiaze sie z tym nerwowosc,stres juz sama sytuacja ekonomiczna plus stres z braku znajomosci jezyka/trafiaja do psychicznie chorych osob i po prostu nie daja rady.Znam kilka takich osob ,ktore uciekly z placzem do Polski.Na mojej obecnej sztelli bylo podobnie  i rodzina zerwala umowe z firma zostawiajac jedna opiekunke,ktora pokazala im kwoty skladek na ZUS i US.Pomogli jej zalozyc gewerbe i to sie sprawdzilo .Pacjent jest zadowolony,opiekunka i rodzina.Czytalam wiele watkow np"nieudany wyjazd"poczytaj o tym.Niedawno pielegniarka wspolpracujaca z wami tez stwierdzila,ze woli swoja prace w Polsce.Zestresowana wrocila do domu ,gdyz zadnej pomocy od koordynatora nie bylo!!!Za co oni biora pieniadze?Za lekcewazenie zleceniobiorcy?Biora zlecenie praktycznie sama odpowiadasz za wykonanie i ustalasz sobie wszystko.I jak to ma sie do praktyki?NIJAK!

#262 2013-09-27 10:57:15

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

amelia napisał:

Amelia, nawet nie zauważyłam:). Jesteś niesamowicie spostrzegawcza:)smile

big_smile

#263 2013-09-27 11:14:17

krysta63
Member

Mania -Frania.
Mam kolezankę -która 3 raz wyjechała na  kontrakt do tej samej rodziny z PR24.Właśnie za 750 e,a rodzina płaci właśnie 2 tys euro.Jest tam małżeństwo, pan leżący z Katheter a Pani potrzebuje pomocy w  gotowaniu,sprzataniu,itp
W maju rodzina dostała większy rachunek,ponieważ było kilka kalendarzowych świąt,ale opiekunka z tego nic nie dostała,choc były płacone podwójnie.
Po pierwszym zjeżdzie koleżanka napisała pismo o podwyżkę,owszem dostała 50 e na miesiąc,ale rachunek rodziny także wzrósł o te 50 e.Ręce opadają od takich praktyk.

BRAWO myślicie  równiez o opiekunkach co mają komorników na karku.co za pomysłowośc z waszej strony.

#264 2013-09-27 11:46:41

Mania-Frania
New member

Po pierwsze, ja już nie pracuję w PM - takze proszę nie pisz do mnie - WY, bo mnie tam już nie ma.

Pierwszy raz słysze, żeby podnosili rodzinie rachunek, w związku z podwyżką opiekunki, - no ale ja nie muszę wiedzieć wszystkiego.

Rodziny niemieckie płacą za święta niemieckie, a opiekunki dostają za święta polskie, Zgadza się, że Niemcy płaca 100% a Panie dostają 50% - ale tak jak pisałam firma jest nastawiona na zyski.

A Twoja  koleżanka - jeżeli była już 3 razy, powinna podejść do weryfikacji językowej , bo na pewno mówi, juz duzo lepiej i  starać się o podwyżke, choć na pewno oszałamiającej sumy nie dostanie.

Ale trzeba prosić i prosic, a jak ktoś jest konsekwentny - to zawsze coś  wydrepcze - tym bardziej, że opiekunek w PM brakuje z tego co  słyszę cały czas, choć już dosyć dawno pożegnałam ta firmę.

#265 2013-09-27 16:19:17

krysta63
Member

Wybacz---jakoś tak napisało mi się  WY.
Słowo daję,że rodzinie podnieśli o 50 e rachunek,gdy ona po pierwszym wyjeżdzie napisała o podwyżkę i ją dostała.

Ja bym walnęła już po pierwszym wyjezdzie ta agencja,ile można prosić i prosić o konkretną podwyżkę.Ale kolezanka ma dobra rodzine,dziadki i ich dzieci się do niej bardzo przyzwyczaili i nie wyobrazają sobie,aby ona więcej nie przyjechala.
Radziłam jej aby porozmawiała z nimi i  razem z rodziną przejśc do innej agencji.

#266 2013-09-27 17:58:37

Mania-Frania
New member

Lub rodzina, powinna porozmawiać z koordynatorem o tej różnicy. Być może koordynator ma tak duża marżę, lub kontrakt, jest podpisany  na wyższą  grupę językowa,a nie było takiej opiekunki pojechała pani z niższej grupy, rodzina się przyzwyczaiła i tak leci a firma ciągnie  duże zyski - choć jeżeli tak było, to rodzinna powinna dostać upust. Bo ta firma wbrew pozorom, daje rodzinom upusty, jeżeli pani mówi gorzej niż obiecano.

#267 2013-09-27 20:44:10

krysta63
Member

masz racje--rodzina się przyzwyczaiła i tak leci a firma ciągnie..Ale ja nie będę ingerować w sprawy koleżanki,choć boli ją ogromnie jej wypłata w porównaniu z moją.
Dodam jeszcze,ze starsza Pani jest Polka na tej stelli,starszy Pan Niemiec,z nim koleżanka mówi po niemiecku,tyle o ile.a dzieci państwa i Pflegedinst mówia z koleżanką po angielsku.
Teraz kilka dni temu wyjechała na 3 kontrakt,może coś tam ugada.
Dzięki za Twoje informacje--mnie boli bardzo,jak ta agencja okrada opiekunki,a dzięki nim żyje i funkcjonuje świetnie.Ja nigdy w tej firmie na szczęście nie pracowałam,ale byłam na 3 rozmowach---a tak sobie dla sprawdzenia,co mi zaoferują.

#268 2013-09-28 19:10:09

ela5
New member
Od: lublin

Bardzo proszę o opinie na temat firmy EuroSerwis Omega ze Swidnicy

#269 2013-09-28 21:25:25

krysta63
Member

Ja byłam na dwóch wyjazdach z tej firmy.Co chcesz wiedziec?Wypłata na czas,umowa o pracę na czas pobytu w DE,po zjezdzie trzeba sie rejestrowac w UP.Zależy jaki koordynator znajdzie stellę dla tej firmy,bo jedno miejsce miałam,gdzie mnie odebrał z autobusu,zawiózł do rodziny,odwiedzał kilkakrotnie i nawet przywiózł Polkę-opiekunkę,co mieszkała niedaleko,abyśmy się poznały.Na drugiej stelli z tej firmy tylko raz miałam tel od koordynatora.Zwrot za bilet 150 e.
Przed wyjazdem w oba miejsca bardzo mało info miałam o rodzinie,ale nie trafiłam żle.
I tak wszystko zależy od rodziny,gdzie trafisz.

ela5 napisał:

Bardzo proszę o opinie na temat firmy EuroSerwis Omega ze Swidnicy

#270 2013-09-29 19:03:10

krystyna5
Member

no i dobrze mam nadzieje że zaraz nikt sie nie zgłosi że robisz reklamę firmy.jesli dobrze sie trafiło tez trzeba o tym pisac a nie tylko o tym co jest złe.ja juz kilka osob prosiłam nawet na privie o informację na temat wychwalanej przez nich firmy to nawet byle jakiej odpowiedzi sie nie doczekałam  pozdrawiam

Reklama