promedica24 prośba o pomoc

[quote=swistak][quote=amelia][quote=Krycha]walcz czesia, może dzięki temu uda się wyplewić takie nieuczciwe firmy...[/quote] Ciekawa jestem do kogo odnosi się zwrot "walcz czesia"?[/quote] amelia czesia zaczeła ten wpis w 2011roku --mysle,ze od tego czasu troche zmadrzala wywalczyła? czy tez nie? jak pisze Krycha a swoja droga to niezły z Ciebie "Rutkowski"" ciekawie opisałas te promedice mysle ze wiele osób zastanowi sie głeboko zanimzastuka w ich podwoje pozdrawiam milego dnia :-))))[/quote] Hehehe...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#91 2013-04-24 08:15:08

amelia
Przyjaciel Forum

Re: promedica24 prośba o pomoc

swistak napisał:

amelia napisał:

Krycha napisał:

walcz czesia, może dzięki temu uda się wyplewić takie nieuczciwe firmy...

Ciekawa jestem do kogo odnosi się zwrot "walcz czesia"?

amelia

czesia zaczeła ten wpis w 2011roku --mysle,ze od tego czasu troche zmadrzala wywalczyła? czy tez nie? jak pisze Krycha

a swoja droga to niezły z Ciebie "Rutkowski""

ciekawie opisałas te promedice  mysle ze wiele osób zastanowi sie głeboko zanimzastuka w ich podwoje

pozdrawiam milego dnia   :-))))

Hehehe.... "Rutkowski"? ..... może coś jest na rzeczy? Jak byłam w szkole średniej, to mój profesor doradzał mi studia na Policyjnej szkole śledczej.
Jednaj i tak nie wiem kto to jest "czesia". Oj słaby ze mnie ten "Rutkowski"  A tak na marginesie, to Rutkowskiego , kiedyś miałam okazję poznać osobiście.

2 dni temu też odrzuciłam umowę mimo że firma (inna, nie PR) oferowała mi dość dobrą "Stellę ". Umowa zawierała błędy prawne i merytoryczne.

.... i Tobie "świstaczku" miłego dnia ! Już wiosna , więc zapewne wyszłaś z norki.... big_smile
Pozdrawiam i całą resztę koleżanek i kolegów.  U mnie piękne słoneczko wstało!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-04-24 08:19:30)

#92 2013-05-18 22:13:49

Ania_53
New member

Jestem w trakcie nauki języka i myślałam o wyjeździe z Promedicą w lipcu.Po przeczytaniu niektórych postów mój zapał do wyjazdu zmalał. Możecie podpowiedzieć czy szukać pracy jako opiekunka na własną rękę (ogłoszenia) czy przez agencję.Jeżeli tak to jaką? Chciałabym poznać Wasze zdanie o innych agencjach.

#93 2013-05-19 07:07:52

jakniew
Member

Ania_53 napisał:

Jestem w trakcie nauki języka i myślałam o wyjeździe z Promedicą w lipcu.Po przeczytaniu niektórych postów mój zapał do wyjazdu zmalał. Możecie podpowiedzieć czy szukać pracy jako opiekunka na własną rękę (ogłoszenia) czy przez agencję.Jeżeli tak to jaką? Chciałabym poznać Wasze zdanie o innych agencjach.

Zdań o niektórych agencjach znajdziesz na tym forum sporo, jak i przygody opiekunek z niektórymi agencjami, znajdziesz także informacje na czym się skupić rozmawiając z agencją. Jeśli chcesz znać więcej opinii wrzuć na google hasło "opinie o agencjach pracy dla opiekunek w Niemczech". Gdzie szukać ogłoszeń też znajdziesz tutaj informacje. Musisz poszperać na tym forum.

#94 2013-06-06 23:52:44

MagLor
New member

Witam
Jakiś czas temu zapisałam się do Promedica24. Niestety sytuacja zmusiła mnie do szukania "lepszej" pracy. Mam za sobą póki co jeden wyjazd, ale nie powiem, bardzo się zraziłam. W biurze przy podpisywaniu umowy przemiłe panie tłumaczyły co i jak. I nie, nie ironizuję teraz. Naprawdę były bardzo miłe. Niestety, trafiła mi się koordynatorka....... Problem na początku był taki, że chyba 3 razy zmieniała mi termin wyjazdu. Jakby nie patrząc zestresowana byłam strasznie, wiadomo pierwszy wyjazd, z dala od rodziny, od narzeczonego, od domu. I takie "bawienie" się terminami wyjazdu. Potem, jak już się okazało że na pewno wyjeżdżam wtedy i wtedy to był problem z wysłaniem mi oferty. Autokar miałam koło 23 w nocy, a moja koordynatorka nie raczyła mi wysłać ŻADNYCH dokumentów dotyczących wyjazdu. Ani do kogo jadę, w jakie warunki, na co choruje pacjent, jaki adres, jakie telefony, nic, kompletnie nic. Dopiero ja musiałam się upomnieć, i szczerze mówiąc odniosłam wrażenie, że koordynatorka o mnie zapomniała.
Wyjechałam. Dotarłam na miejsce i się okazało... Że w mieszkaniu panuje totalny syf. Nie, nie bałagan tylko syf. Brud kilkuletni. Lodówka tak brudna, że nie mogłam w to uwierzyć. Kafelki nie myte dobrych parę lat. Pajęczyny nieziemskie, wszędzie kurz, że bałam się zaczerpnąć bardziej powietrza. Okazało się, że poprzedniczka zgłaszała naszej wspólnej koordynatorce jakie są warunki, ale w ogóle nie zostało to uwzględnione ani w ofercie, ani podczas kontaktu ze mną. Moja poprzedniczka prosiła, żeby przyjechał partner handlowy z terenu Niemiec i zobaczył jakie to są warunki, nikt się nie pojawił. Pierwszego dnia popłakałam się. Na drugi dzień dzwoniłam do koordynatorki i również prosiłam o przyjazd tego partnera handlowego, żeby zobaczył w jakich warunkach trzeba pracować. W ciągu miesiąca dzwoniłam kilka razy, zrobiłam listę, bo ponoć koordynatorka miała się kontaktowac z rodziną niemiecką i przekazać im, chociażby o zrobieniu w domu porządków. Ciągle byłam zbywana. Jak prosiłam o telefon to nikt do mnie nie oddzwaniał, musiałam naciągać rodzinę na koszty. Na koniec pobytu dzwoniłam jeszcze do koordynatorki, żeby przekazała nowej opiekunce parę rzeczy, chociażby to, żeby wzięła parę potrzebnych rzeczy. Okazało się, że nic nie przekazała, o niczym nie wspomniała, oferta nie została w żaden sposób zmieniona. Rodzina nie otrzymała żadnego listu czy wiadomości z uwagami. Nic kompletnie nic. A koordynatorka tak "pilnie" notowała to co ja mówię... Oferta, którą dostałam w ostatnich godzinach przed wyjazdem kompletnie się nie zgadzała z tym co zastałam na miejscu.
I tak się zastanawiam, okazuje się, że wysyłają nas w miejsca, które nie są sprawdzane. Jak można kogoś wysłać nawet nie wiedząc do kogo? Czy warunki są godne, chociaż w minimalnym zakresie. Jak możemy zgłaszać swoje uwagi skoro nikt ich nie słucha i nie respektuje? Gdzie są prawa pracowników? Czytałam, czytałam parokrotnie umowę już po podpisaniu. Zrozumiałam ją. Mój niemiecki nie jest perfekcyjny, toteż w miarę rozumiem niższą pensję, ale nie rozumiem stosunku koordynatorów wobec nas-opiekunek. Odnoszę wrażenie, że naprawdę jesteśmy jak mięso armatnie.

P.S.
W umowie nie było zawarte, że np. treść ogłoszenia będzie chociaż w małym stopni bliska temu co się zastanie na miejscu, umowa nie zawierała tego, że koordynatorzy mają nas w głębokim poważaniu i odwoływać to się możemy przez okno. Niby umowa jest czysta, piękna i cud miód. Tylko Ci w biurach to......... nie powiem co.

Pozdrawiam wszystkie opiekunki i opiekunów. Trzymajcie się dzielnie, ja możliwe że nie dam rady jednak tak jeździć. Nie za 700 euro, bez możliwości odpoczynku, czy chociaż godziny wolnego w ciągu dnia. Bez żadnej pomocy.

#95 2013-06-07 07:35:21

jakniew
Member

MagLor napisał:

Witam
Jakiś czas temu zapisałam się do Promedica24. Niestety sytuacja zmusiła mnie do szukania "lepszej" pracy. Mam za sobą póki co jeden wyjazd, ale nie powiem, bardzo się zraziłam. W biurze przy podpisywaniu umowy przemiłe panie tłumaczyły co i jak. I nie, nie ironizuję teraz. Naprawdę były bardzo miłe. Niestety, trafiła mi się koordynatorka....... Problem na początku był taki, że chyba 3 razy zmieniała mi termin wyjazdu. Jakby nie patrząc zestresowana byłam strasznie, wiadomo pierwszy wyjazd, z dala od rodziny, od narzeczonego, od domu. I takie "bawienie" się terminami wyjazdu. Potem, jak już się okazało że na pewno wyjeżdżam wtedy i wtedy to był problem z wysłaniem mi oferty. Autokar miałam koło 23 w nocy, a moja koordynatorka nie raczyła mi wysłać ŻADNYCH dokumentów dotyczących wyjazdu. Ani do kogo jadę, w jakie warunki, na co choruje pacjent, jaki adres, jakie telefony, nic, kompletnie nic. Dopiero ja musiałam się upomnieć, i szczerze mówiąc odniosłam wrażenie, że koordynatorka o mnie zapomniała.
Wyjechałam. Dotarłam na miejsce i się okazało... Że w mieszkaniu panuje totalny syf. Nie, nie bałagan tylko syf. Brud kilkuletni. Lodówka tak brudna, że nie mogłam w to uwierzyć. Kafelki nie myte dobrych parę lat. Pajęczyny nieziemskie, wszędzie kurz, że bałam się zaczerpnąć bardziej powietrza. Okazało się, że poprzedniczka zgłaszała naszej wspólnej koordynatorce jakie są warunki, ale w ogóle nie zostało to uwzględnione ani w ofercie, ani podczas kontaktu ze mną. Moja poprzedniczka prosiła, żeby przyjechał partner handlowy z terenu Niemiec i zobaczył jakie to są warunki, nikt się nie pojawił. Pierwszego dnia popłakałam się. Na drugi dzień dzwoniłam do koordynatorki i również prosiłam o przyjazd tego partnera handlowego, żeby zobaczył w jakich warunkach trzeba pracować. W ciągu miesiąca dzwoniłam kilka razy, zrobiłam listę, bo ponoć koordynatorka miała się kontaktowac z rodziną niemiecką i przekazać im, chociażby o zrobieniu w domu porządków. Ciągle byłam zbywana. Jak prosiłam o telefon to nikt do mnie nie oddzwaniał, musiałam naciągać rodzinę na koszty. Na koniec pobytu dzwoniłam jeszcze do koordynatorki, żeby przekazała nowej opiekunce parę rzeczy, chociażby to, żeby wzięła parę potrzebnych rzeczy. Okazało się, że nic nie przekazała, o niczym nie wspomniała, oferta nie została w żaden sposób zmieniona. Rodzina nie otrzymała żadnego listu czy wiadomości z uwagami. Nic kompletnie nic. A koordynatorka tak "pilnie" notowała to co ja mówię... Oferta, którą dostałam w ostatnich godzinach przed wyjazdem kompletnie się nie zgadzała z tym co zastałam na miejscu.
I tak się zastanawiam, okazuje się, że wysyłają nas w miejsca, które nie są sprawdzane. Jak można kogoś wysłać nawet nie wiedząc do kogo? Czy warunki są godne, chociaż w minimalnym zakresie. Jak możemy zgłaszać swoje uwagi skoro nikt ich nie słucha i nie respektuje? Gdzie są prawa pracowników? Czytałam, czytałam parokrotnie umowę już po podpisaniu. Zrozumiałam ją. Mój niemiecki nie jest perfekcyjny, toteż w miarę rozumiem niższą pensję, ale nie rozumiem stosunku koordynatorów wobec nas-opiekunek. Odnoszę wrażenie, że naprawdę jesteśmy jak mięso armatnie.

P.S.
W umowie nie było zawarte, że np. treść ogłoszenia będzie chociaż w małym stopni bliska temu co się zastanie na miejscu, umowa nie zawierała tego, że koordynatorzy mają nas w głębokim poważaniu i odwoływać to się możemy przez okno. Niby umowa jest czysta, piękna i cud miód. Tylko Ci w biurach to......... nie powiem co.

Pozdrawiam wszystkie opiekunki i opiekunów. Trzymajcie się dzielnie, ja możliwe że nie dam rady jednak tak jeździć. Nie za 700 euro, bez możliwości odpoczynku, czy chociaż godziny wolnego w ciągu dnia. Bez żadnej pomocy.

No i kolejny opis jak działa PR24. Po tym co zastałaś a nie było zgodne z podanymi Ci informacjami, brak należytego kontaktu z firmą i nie podjęcie przez nich działań w kierunku poprawy warunków dało Ci to możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy i podanie terminu opuszczenia tego miejsca. Jasne jest to, że nikt z żadnej firmy nie sprawdza miejsc do których wyjeżdżamy, co najwyżej opierają się jedynie na informacjach osiągniętych od opiekunek, które w danym miejscu przebywają czy przebywały. Z tego co opisujesz, zostałaś totalnie wprowadzona w błąd przez firmę. Tak właśnie PR24 traktuje opiekunki które bardzo słabo znają język, mało tego ale wysyłają opiekunki, które wcale nie potrafią porozumieć się po niemiecku w bardzo trudne i ciężkie miejsca za 600 - 700 euro. Właśnie jedna z moich znajomych, która bardzo się bała wyjazdu bo nie absolutnie nie potrafiła ani jednego słowa po niemiecku wypowiedzieć, o zrozumieniu nie było nawet mowy, dostała bardzo szybko pracę z PR24 i cieszyła się, że to się udało. Na miejscu dostała okropnie w kość. Praca okazała się na prawdę ciężka, schudła okropnie, ale została do końca, bo....... bardzo potrzebowała pieniędzy. Jednak ten wyjazd z PR24 był dla niej pierwszym i ostatnim. Tak oto widać, na jakich zasadach PR24 działa, byle dla siebie mieć kasę, a wół roboczy bez znajomości języka niech zapieprza i będzie jeszcze wdzięczny za to, że dostał pracę.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-06-07 07:54:38)

#96 2013-06-07 08:42:53

krysta63
Member

Zgadzam się z wami jak najbardziej,co do opinii o Promedice24.Dla nich taka opiekunka co potrafi wydukac jedynie -danke,bitte jest już prawie,ze komunikatywna i nadaje sie na wyjazd. Bo za takie opiekunki firma kasuje 2 tysiączki eurasków a biedna opiekunka 700 e.To dla nich żyła złota.Taka  swieżynka na pierwszym wyjeżdzie będzie siedziała do konca kontraktu,bo przeciesz ma nóż na gardle,potrzebuje pieniędzy i zaciśnie zęby i pracuje.Dla PR24 takie opiekunki co świetnie znają język i mają wiele lat doświadczenia są niewygodne,ponieważ im trzeba dużo płacić,mają wymagania.itd.
Mam kolezankę,co drugi raz juz wyjechała na kontrakt z PR24 i za 700 e.Ale trafiła na dobrą rodzine i koordynatora.W maju było kila świątecznych dni tu w DE,firma brała od rodziny za wszystkie podwójną dniówkę.A kolezanka-opiekunka nic z tego nie dostała.No normalnie ręce opadają.Jak długo jeszcze kobiety będą oszukiwane poprzez ta agencja??
Wiem doskonale,ze inne agencje także żyją z opiekunek,ale Promedica jest w tym pionierem.Czy doczekamy czasów,kiedy to będziemy płacić skladki od całej naszej zarobionej sumy?Czy dostaniemy netto tyle ile rodzina płaci?

#97 2013-06-07 09:20:58

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

Zgadzam się z wami jak najbardziej,co do opinii o Promedice24.Dla nich taka opiekunka co potrafi wydukac jedynie -danke,bitte jest już prawie,ze komunikatywna i nadaje sie na wyjazd. Bo za takie opiekunki firma kasuje 2 tysiączki eurasków a biedna opiekunka 700 e.To dla nich żyła złota.Taka  swieżynka na pierwszym wyjeżdzie będzie siedziała do konca kontraktu,bo przeciesz ma nóż na gardle,potrzebuje pieniędzy i zaciśnie zęby i pracuje.Dla PR24 takie opiekunki co świetnie znają język i mają wiele lat doświadczenia są niewygodne,ponieważ im trzeba dużo płacić,mają wymagania.itd.
Mam kolezankę,co drugi raz juz wyjechała na kontrakt z PR24 i za 700 e.Ale trafiła na dobrą rodzine i koordynatora.W maju było kila świątecznych dni tu w DE,firma brała od rodziny za wszystkie podwójną dniówkę.A kolezanka-opiekunka nic z tego nie dostała.No normalnie ręce opadają.Jak długo jeszcze kobiety będą oszukiwane poprzez ta agencja??
Wiem doskonale,ze inne agencje także żyją z opiekunek,ale Promedica jest w tym pionierem.Czy doczekamy czasów,kiedy to będziemy płacić skladki od całej naszej zarobionej sumy?Czy dostaniemy netto tyle ile rodzina płaci?

Nic dodać, nic ując. Masz rację.

#98 2013-06-07 13:16:53

Krycha
Member

Kochane! bo czytam i czytam, w końcu jaka umowę proponują zlecenie, o pracę? Jeżeli to drugie to na jakich warunkach, na jakąś marną część etatu z minimalnymi składkami? Z góry dziękuję za informacje smile

#99 2013-06-07 13:30:16

urszula47
Member

Krycha napisał:

Kochane! bo czytam i czytam, w końcu jaka umowę proponują zlecenie, o pracę? Jeżeli to drugie to na jakich warunkach, na jakąś marną część etatu z minimalnymi składkami? Z góry dziękuję za informacje smile

Kiedys tu wyczytalam ,ze tylko umowa zlecenie i skladki Zusowskie od podstawy,,,uwaga !160zl plus diety,ubezpieczenie wypadkowe czasem firma wykupi i bilet open tez .Zarobki od 700eur do 1100eur/dwie chore osoby do opieki/Nie skomentuje tego ,bo szanuje zdrowie,Wasze tez!

#100 2013-06-07 15:24:25

monika35
Member

cytruska napisał:

Witam,

Dostałam oferte od promedica24 prawie 900 EURO za ciężki przypadek. Mam świetną komunikatywną znajomość niemieckiego i tak się dziwie właśnie że tylko tyle oferują bo reklamują się 1300 EURO to kiedy oni to dają jak się ma jaki niemiecki ? Doświadczenie w opiece też mam więc tym bardziej jestem ciekawa jakie kryetria decydują o pieniedzach jakie oferują.

Ja również wyjechałam do pracy z promedici24,byłam tylko na jednym zleceniu,przede wszystkim ze względu na bardzo niskie zarobki,miesięcznie 680 euro nie mam pojęcia dlaczego dostałam tak niską stawkę.W zarobki rzędu 1300euro absolutnie nie wierzę.Teraz jestem w pracy z innej firmy i też nie jestem zadowolona tutaj zarobię 900 euro,kwota nie powala,a panie z firmy wcale nie interesują się pracownikiem.Ja również jestem przed emeryturą,jak na razie grozi mi emeryturka w wysokości 540 zł.Myślałam,że wyjeżdżając trochę sobie polepszę byt na starość,ale nawet nie ma o czym marzyć.Pozdrawiam wszystkich.

#101 2013-06-07 16:58:11

krysta63
Member

Dziewczyny---najważniejsza jest REKLAMA. Promedica24 nie płaci przypuszczam nikomu 1300 e.Noooo może germanistka i pielęgniarka w jednym.Ale to też wątpliwe.
Reklama dzwignią handlu(opiekunkami)

#102 2013-06-07 17:33:11

epona
Member

Kady  kto yastanawia  si€  nad  wyjazdem z t  agencja proponuje  zobaczyc  ten  filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=8f-f7yqgvAw

#103 2013-06-07 17:59:48

iza46
Member

Ogladnelam ten reportaz,BRAWO DLA TYCH PAN CO WYSTAPILY W NIM!Rodzi sie pytanie:Kiedy wreszcie wezma za "tylki"takie firmy?Ani pomocy od nich,ani ubezpieczenia/kobiety boja sie o tym mowic/,a placaca rodzina niemiecka stwierdza,ze agencje zarabiaja wiecej niz wyplata opiekunki.Wstydziliby sie,taaaakie wypasione biurowce wynajmuja a opiekunki zostawione na pastwe losu!Oby wiecej takich reportazy.

#104 2013-06-07 18:10:45

ewal8
Member

Brawo dla pań, zgadza się. Najwyższy czas, żeby mówić o tym głośno i dużymi literami.
Szkoda tylko, że końcowa wypowiedź redaktora nie jest dla nas budująca.
W zasadzie nic nie możemy zrobić, bo nikt i nic nas nie chroni. Nawet niemieckie ministerstwo pracy nie zamierza nic  przedsięwziąć przeciw takiemu systemowi i
jedynie zostaje nam dochodzenie swoich praw na drodze sądowej.
Dobrze jednak, że media nagłaśniają problem, bo czasami jest to bardziej skuteczne niż cichutko, bez rozgłosu przebiegające procesy sądowe opiekunek.

Antyreklama Promedice24 jak najbardziej się należała. Mam nadzieję, że „poszła” w dobrym czasie antenowym. smile

#105 2013-06-07 18:52:02

ahha
Member

ewal8 napisał:

Brawo dla pań, zgadza się. Najwyższy czas, żeby mówić o tym głośno i dużymi literami.
Szkoda tylko, że końcowa wypowiedź redaktora nie jest dla nas budująca.
W zasadzie nic nie możemy zrobić, bo nikt i nic nas nie chroni. Nawet niemieckie ministerstwo pracy nie zamierza nic  przedsięwziąć przeciw takiemu systemowi i
jedynie zostaje nam dochodzenie swoich praw na drodze sądowej.
Dobrze jednak, że media nagłaśniają problem, bo czasami jest to bardziej skuteczne niż cichutko, bez rozgłosu przebiegające procesy sądowe opiekunek.

Antyreklama Promedice24 jak najbardziej się należała. Mam nadzieję, że „poszła” w dobrym czasie antenowym. smile

No wszystko pieknie dziewczyny prowadzacy na zakonczenie powiedzial ze pytano Pani Minister co mozna z tym zrobic ? a ona ze nic. Fajne chociaz to ze antyreklama dla slynnej PR24 i jej niemieckiej partnerki  Renaty ktora naraz nic nie wie.Tak najwygodniej prawda?u niej alles ist ordnung.No normalnie noz sie w kieszeni otwiera.

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-06-07 18:53:24)

#106 2013-06-07 19:55:54

ewal8
Member

ahha napisał:

No wszystko pieknie dziewczyny prowadzacy na zakonczenie powiedzial ze pytano Pani Minister co mozna z tym zrobic ? a ona ze nic. Fajne chociaz to ze antyreklama dla slynnej PR24 i jej niemieckiej partnerki  Renaty ktora naraz nic nie wie.Tak najwygodniej prawda?u niej alles ist ordnung.No normalnie noz sie w kieszeni otwiera.

O to mi właśnie chodziło ahha, pisząc, że ostatnia wypowiedź redaktora nie jest dla nas budująca.

Nie miałam do czynienia nigdy z Promedicą, tylko z Waszych opisów wiem, co to za "ziółko" smile
i mam nadzieję, że Niemcy, którzy zastanawiają się nad zatrudnieniem opiekunki z Polski po obejrzeniu tego reportażu też nigdy nie będą chcieli wejść w kooperację z tą właśnie firmą. Więc jakby nie było niemiecka telewizja antyreklamę darmowo firmie zafundowała.
Podejrzewam, że w kolejce do takiej antyreklamy jeszcze rzesze firm należałoby postawić smile

#107 2013-06-07 20:41:40

jakniew
Member

epona napisał:

Kady  kto yastanawia  si€  nad  wyjazdem z t  agencja proponuje  zobaczyc  ten  filmik :

Dzięki Ci wielkie za ten link do tego programu. Mnie się to bardzo przyda wkrótce:)

#108 2013-06-08 06:57:27

epona
Member

jakniew napisał:

epona napisał:

Dzięki Ci wielkie za ten link do tego programu. Mnie się to bardzo przyda wkrótce:)

Nie ma  za co trzeba  ludzi przestrzegac przed takimi firmami jak P24 najgorzej maja te opiekunki ktore zaczynaja wspolpracowac  z agencjami i sa uniesiwadomione. Ten reportaz jest dla P24 piekna  antyreklama mysle ze dzieki temu reportazowi straca wielu niemieckich klientow jak i opiekunek!

#109 2013-06-08 07:38:27

jakniew
Member

epona napisał:

jakniew napisał:

epona napisał:

Nie ma  za co trzeba  ludzi przestrzegac przed takimi firmami jak P24 najgorzej maja te opiekunki ktore zaczynaja wspolpracowac  z agencjami i sa uniesiwadomione. Ten reportaz jest dla P24 piekna  antyreklama mysle ze dzieki temu reportazowi straca wielu niemieckich klientow jak i opiekunek!

Tyle, że taki reportaż potrzebny byłby w polskiej telewizji, zanim nieświadome osoby chcący pracować w opiece po raz pierwszy podjęłyby się skontaktowania z tą firmą. Reklamują się w przecudownie oszukańczy sposób. Jak czytam "atrakcyjne zarobki", to ....... nie będę komentować dalej, sama wiesz jak na oczywiste kłamstwa się reaguje.

#110 2013-06-08 13:39:02

epona
Member

jakniew napisał:

epona napisał:

jakniew napisał:

Tyle, że taki reportaż potrzebny byłby w polskiej telewizji, zanim nieświadome osoby chcący pracować w opiece po raz pierwszy podjęłyby się skontaktowania z tą firmą. Reklamują się w przecudownie oszukańczy sposób. Jak czytam "atrakcyjne zarobki", to ....... nie będę komentować dalej, sama wiesz jak na oczywiste kłamstwa się reaguje.

Niestety masz racje! owszem sa  atrakcjne  zarobki dla  firmy  dzieki  opiekunce heh;] nie oferuja w kwestii finansowej nic  wiecej niz firmy zatrudniajace  na parwde legalnie!! Tak wiec  rachunek jest prosty... nie wspominajac o klopotach ktore sama opiekunka  moze miec przy  wspolpracy z P24!

#111 2013-06-08 14:15:53

laki
Member

Za bardzo nie rozumiem tego utyskiwania Waszego,
Czy ktoś Was zmusza do pracy z pm24 ? Jest wolny rynek to sobie same pracy szukajcie...
Każda agencja tak jak i Wy pracując w Niemczech jest nastawiona na zysk więc o co chodzi ? Same sobie zakładajcie agencja nawiązujcie wspólpracę z klientami niemieieckimi i się rozliczajcie jak chcecie w czym problem ?

#112 2013-06-08 14:45:41

simona1961
Member

laki napisał:

Czy ktoś Was zmusza do pracy z pm24 ? Jest wolny rynek to sobie same pracy szukajcie...
Każda agencja tak jak i Wy pracując w Niemczech jest nastawiona na zysk więc o co chodzi ? Same sobie zakładajcie agencja nawiązujcie wspólpracę z klientami niemieieckimi i się rozliczajcie jak chcecie w czym problem ?

Tak, kazdy kto prowadzi jakąkolwiek dzialalność gospodarczą jest nastawiony na zysk, przecież nie będzie pracował charytatywnie. Natomiast to co robi Promedica24, to jest WYZYSK, ot taka drobna róznica big_smile
Zeby to jednak zrozumieć, trzeba mieć uczucia wyższe, których u ciebie jak widać zabrakło.

#113 2013-06-08 15:06:43

laki
Member

simona1961 napisał:

Tak, kazdy kto prowadzi jakąkolwiek dzialalność gospodarczą jest nastawiony na zysk, przecież nie będzie pracował charytatywnie. Natomiast to co robi Promedica24, to jest WYZYSK, ot taka drobna róznica big_smile
Zeby to jednak zrozumieć, trzeba mieć uczucia wyższe, których u ciebie jak widać zabrakło.

Ale gdzie masz wyzysk skoro się godzisz na takie warunki proponowane ? Można iść do pracy za 1300 zł na kasę w markecie nie ma przymusu daj mi przykład gdzie jest opcja pracy za prawie 4000 zł dla kobiet o takich kwalifikacjach w Polsce ? Myślisz że na kasie w markecie też jest prosta praca ? wychodząc z takiego założenia to każda praca to WYZYSK...
Jesteś sprytna umiesz Niemiecki to sama szukaj pracy w Niemczech za "GODNE" w Twoim mniemaniu warunki... Skoro jest tak różowo jak piszecie to przecież każdy znajdzie pracę za 1500 Euro- 2000 Euro miesięcznie na ulicy takie oferty leżą przecież...

#114 2013-06-08 15:09:13

epona
Member

laki napisał:

Kazda Firma  jest nastawiana na  zyski. Ale w  reportazu  zostalo bardzo ladnie nazwane to co  P24  robi! Nie mam zamiaru pracowac z P24! Sa agencje ktore maja  zysk ze swej dzialanosci lecz nie wyzyskuja swoich pracownikow i klientow tak jak m. in P24, A ty  co  pracownik P24  ze  tak szczekasz?

#115 2013-06-08 15:14:55

laki
Member

epona napisał:

Kazda Firma  jest nastawiana na  zyski. Ale w  reportazu  zostalo bardzo ladnie nazwane to co  P24  robi! Nie mam zamiaru pracowac z P24! Sa agencje ktore maja  zysk ze swej dzialanosci lecz nie wyzyskuja swoich pracownikow i klientow tak jak m. in P24, A ty  co  pracownik P24  ze  tak szczekasz?

Na jasne że pracownik agencji bo w Waszym mniemaniu każdy kto choć trochę ma inne zdanie to jest "PRACOWNIK AGENCJI" no bo przecież wszystkie opiekunki i opiekuni mają jedno i to samo zdanie... Ale właśnie na tym polega wolny rynek nie musisz pracować z PM24 skoro Ci się nie podoba więc po co się tym podniecać ? Spójrz sobie na banki i ich warunki kredytowe to się dowiesz co to wyzysk ?
W jaki sposób jesteście wyzyskiwane EPONO przez te złe agencje ?

Ostatnio edytowany przez laki (2013-06-08 15:15:48)

#116 2013-06-08 15:16:51

epona
Member

laki napisał:

simona1961 napisał:

Ale gdzie masz wyzysk skoro się godzisz na takie warunki proponowane ? Można iść do pracy za 1300 zł na kasę w markecie nie ma przymusu daj mi przykład gdzie jest opcja pracy za prawie 4000 zł dla kobiet o takich kwalifikacjach w Polsce ? Myślisz że na kasie w markecie też jest prosta praca ? wychodząc z takiego założenia to każda praca to WYZYSK...
Jesteś sprytna umiesz Niemiecki to sama szukaj pracy w Niemczech za "GODNE" w Twoim mniemaniu warunki... Skoro jest tak różowo jak piszecie to przecież każdy znajdzie pracę za 1500 Euro- 2000 Euro miesięcznie na ulicy takie oferty leżą przecież...

A czy  tu ktos powiedzial o godzeniu sie na  takie  warunki?NIE!  Primo P24 ukrywa to jakim system dziala i oszukuje  na  kazdym kroku zarown opiekunki jak i swoich nimieckich klientow! I co to  za  smieszny  przyklad z kasa? rownie dobrze  mozna  tez isc pracowac do placowek jako opiekun za tak samo  marne  pieniadze! My jednak duzo poswiecamy  wyjezdzajac i powinnismy  dostawac  godne  zarobki i miec  zapewnione godne warunki a nie  takie Sklaverei jak promedice! fakt jest taki , ze  zostalo to napisane aby  ostrzec opiekuki i poszukaly godnej zaufania agencji! Wiec  pisz czlowieku na  temat  jak  juz Ci sie szczekac  zachcialo!

#117 2013-06-08 15:19:45

laki
Member

epona napisał:

A czy  tu ktos powiedzial o godzeniu sie na  takie  warunki?NIE!  Primo P24 ukrywa to jakim system dziala i oszukuje  na  kazdym kroku zarown opiekunki jak i swoich nimieckich klientow! I co to  za  smieszny  przyklad z kasa? rownie dobrze  mozna  tez isc pracowac do placowek jako opiekun za tak samo  marne  pieniadze! My jednak duzo poswiecamy  wyjezdzajac i powinnismy  dostawac  godne  zarobki i miec  zapewnione godne warunki a nie  takie Sklaverei jak promedice! fakt jest taki , ze  zostalo to napisane aby  ostrzec opiekuki i poszukaly godnej zaufania agencji! Wiec  pisz czlowieku na  temat  jak  juz Ci sie szczekac  zachcialo!

Ehh co to ukrywać wiadomo że każda agencja zarabia na różnicy pomiędzy tym co klient płaci a tym co zarabia opiekunka też mi odkrycie!!! a jaka to jest różnica to już ich sprawa skoro się ktoś godzi wyjechać za określoną kwotę a ktoś inny za to zapłacić !!!!

No to skoroś taka mądra to idź załóż działalność (o dziwo mamy wolny rynek więc możesz) i stwórz te idealną godną agencję z tak pięknymi warunkami dla wszystkich opiekunek i klientów zobaczmy jak długo przetrwasz na rynku i jak szybko zweryfikujesz swoje słowa do dzieła EPONO!!!!

Ostatnio edytowany przez laki (2013-06-08 15:21:53)

#118 2013-06-08 15:21:18

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

Na jasne że pracownik agencji bo w Waszym mniemaniu każdy kto choć trochę ma inne zdanie to jest "PRACOWNIK AGENCJI" no bo przecież wszystkie opiekunki i opiekuni mają jedno i to samo zdanie... Ale właśnie na tym polega wolny rynek nie musisz pracować z PM24 skoro Ci się nie podoba więc po co się tym podniecać ? Spójrz sobie na banki i ich warunki kredytowe to się dowiesz co to wyzysk ?
W jaki sposób jesteście wyzyskiwane EPONO przez te złe agencje ?

Absolutnie nie kazdy ma prawo  miec  swoje zdanie, ale takie osoby jak tTy godza  sie  na takie warunki bo przeciez  tak  jest  wygodniej  i dlatego  wszystko w  tym kraju "dziala" tak jak "dziala" bo przeciez wygodniej milczec no nie? nie na szczescie nie muesze pracowac w P24 i tez nie mam zamiaru u nich pracowac. Moze zastanow  sie  czlowieku jakie inne konsekwencje niesie za  soba wspolpraca z ta  firma  oprocz tego ze  jestes  wyzyskiwany i umowa  jest  skonstruowana niegodnie z prawem!

#119 2013-06-08 15:24:44

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

No to skoroś taka mądra to idź załóż działalność (o dziwo mamy wolny rynek więc możesz) i stwórz te idealną godną agencję z tak pięknymi warunkami dla wszystkich opiekunek i klientów zobaczmy jak długo przetrwasz na rynku i jak szybko zweryfikujesz swoje słowa do dzieła EPONO!!!!

Agencja w ktorej pracuje moze nie jest mlekiem i miodem plynaca, lecz takiego syfu tam nie ma!

#120 2013-06-08 15:27:37

laki
Member

epona napisał:

Agencja w ktorej pracuje moze nie jest mlekiem i miodem plynaca, lecz takiego syfu tam nie ma!

Aha czyli jak rozumiem pracujesz 8 godzin na Dobe i zarabiasz koło 1400-1500 Euro i oczywiście wiesz ile klient płaci Agencji. A Agencja żyje za 100 Euro różnicy tak ? Bo wtedy by było sprawiedliwie...

Ostatnio edytowany przez laki (2013-06-08 15:28:41)

#121 2013-06-08 15:30:29

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

Aha czyli jak rozumiem masz zarobki koło 1400-1500 Euro wiesz ile klient płaci Agencji. A Agencja żyje za 100 Euro różnicy tak ?

W zadnej  ahencji nie ma takich zarobkow. Ale  tak wiem i zapewniam cie nie  sa  to takie  kosmiczne kwoty jak w P24. Tak samo jak i wiedzialam na moje  szczescie  juz wczesniej ile P24 bierze  od klienta. I mam wszystko jasno i przede wszystkim legalnie!!!!!!!!

#122 2013-06-08 16:05:51

ahha
Member

laki napisał:

epona napisał:

Ehh co to ukrywać wiadomo że każda agencja zarabia na różnicy pomiędzy tym co klient płaci a tym co zarabia opiekunka też mi odkrycie!!! a jaka to jest różnica to już ich sprawa skoro się ktoś godzi wyjechać za określoną kwotę a ktoś inny za to zapłacić !!!!

Odnosze  nieodparte wrazenie ze Pracownicy Agencji Wszelakich  bada po emisji tego reportazu przez ARD pieknie sie wybielac zeby nie bylo ze one sa Be juz sie zaczelo jak to one wsanialomyslnie szykaja tej pracy co to na ulicy lezy i tylko podniesc.Moja znajoma  postanowila filmik z Youtube  przeslac do skarbowki, Ciekawe.

#123 2013-06-08 16:33:27

ewal8
Member

laki napisał:

Ależ oczywiście laki, że na tym polega wolny rynek. Masz całkowitą rację, ale nie zapominaj, że oprócz wolnego rynku mamy jeszcze wolność słowa.
Celem umieszczenia linku do reportażu przez eponę jest OSTRZEŻENIE niczego nieświadomych przyszłych opiekunek, w jakie bagno mogą wdepnąć, podejmując pracę z rzeczoną firmą. I wolno nam głośno mówić o nieuczciwej firmie, bo to właśnie gwarantuje nam wolność słowa.

Poza tym porównanie działalności Promedici do warunków kredytowych w banku wydaje mi się nieco naciągnięte. Bo sama pomyśl logicznie: biorąc kredyt mieszkaniowy np. 100 000 zł na małą kawalerkę w jednym z najdroższych banków po 30 latach muszę spłacić średnio ok. 170 000. Więc bank zarabia 70%.
Natomiast jeśli Promedica płaci opiekunce 700 euro a od rodziny bierze średnio np.  2100  to Promedica zarabia 200 % w skali miesiąca. No i kto tu wyzyskuje?

#124 2013-06-08 17:20:22

laki
Member

ewal8 napisał:

laki napisał:

Ależ oczywiście laki, że na tym polega wolny rynek. Masz całkowitą rację, ale nie zapominaj, że oprócz wolnego rynku mamy jeszcze wolność słowa.
Celem umieszczenia linku do reportażu przez eponę jest OSTRZEŻENIE niczego nieświadomych przyszłych opiekunek, w jakie bagno mogą wdepnąć, podejmując pracę z rzeczoną firmą. I wolno nam głośno mówić o nieuczciwej firmie, bo to właśnie gwarantuje nam wolność słowa.

Poza tym porównanie działalności Promedici do warunków kredytowych w banku wydaje mi się nieco naciągnięte. Bo sama pomyśl logicznie: biorąc kredyt mieszkaniowy np. 100 000 zł na małą kawalerkę w jednym z najdroższych banków po 30 latach muszę spłacić średnio ok. 170 000. Więc bank zarabia 70%.
Natomiast jeśli Promedica płaci opiekunce 700 euro a od rodziny bierze średnio np.  2100  to Promedica zarabia 200 % w skali miesiąca. No i kto tu wyzyskuje?

Ok zrob te same wyliczenia dla chwilowek itd....
I odnosnie wyzysku to opiekunka za 700 zgodziła sie wyjechac zgodziła sie nie ceni jej problem dlaczego firma nie moze zarobic na tym raz tyle skoro potrafi ? Afera by byla jakby nie wyplacili kasy jak to sie zdaza...

Dlaczego sama sobie nie pojedziesz i za 2500 oferte znajdziesz? Wtedy tez będziesz utyskiwac na wyzysk?

#125 2013-06-08 17:36:15

matecznik
New member

ahha napisał:

Odnosze  nieodparte wrazenie ze Pracownicy Agencji Wszelakich  bada po emisji tego reportazu przez ARD pieknie sie wybielac zeby nie bylo ze one sa Be juz sie zaczelo jak to one wsanialomyslnie szykaja tej pracy co to na ulicy lezy i tylko podniesc.Moja znajoma  postanowila filmik z Youtube  przeslac do skarbowki, Ciekawe.

Tak twórzmy teorie spiskowe cały świat się uwziął na te biedne opiekunki które same muszą się kłaść na tacy agencji bo nie ma innych opcji...
No ale do czego tu skarbówkę chcesz przypisać ? Skarbówka na pewno jest przyjacielem każdego :-) nawet na opiekunke może się uwiesić bo mogą uznać że jak siedzi i je za darmo u Niemca to ma przychód a podatku od tego nie odprowadziła powodzenia....

#126 2013-06-08 17:37:47

ewal8
Member

Wiesz laki, ja widzę, że dyskusja z Tobą nie prowadzi do niczego, więc nie mam zamiaru dalej polemizować, bo do Ciebie żadne argumenty nie trafiają.
Ty widzisz tylko narzekające opiekunki, wolny rynek i mocno zasadne działanie firm takich jak Promedica i nie dociera do Ciebie to, że MAMY PRAWO ostrzegać się przed takimi firmami.

Mimo wszystko pozdrawiam, miej się dobrze, zarabiaj sobie nawet i po 4000 euro albo więcej, a o mnie i o inne dziewczyny  się nie martw.
I jeszcze jedno: w którym miejscu wyczytałaś, że utyskuję na wyzysk? Na tyle jestem kumata i w języku i w innych chockach klockach różnych firm, ze jestem sobie w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla mnie, ale na pewno nie za takie powalające kwoty, jakie Promedica płaci.

#127 2013-06-08 17:42:38

laki
Member

ewal8 napisał:

Wiesz laki, ja widzę, że dyskusja z Tobą nie prowadzi do niczego, więc nie mam zamiaru dalej polemizować, bo do Ciebie żadne argumenty nie trafiają.
Ty widzisz tylko narzekające opiekunki, wolny rynek i mocno zasadne działanie firm takich jak Promedica i nie dociera do Ciebie to, że MAMY PRAWO ostrzegać się przed takimi firmami.

Mimo wszystko pozdrawiam, miej się dobrze, zarabiaj sobie nawet i po 4000 euro albo więcej, a o mnie i o inne dziewczyny  się nie martw.
I jeszcze jedno: w którym miejscu wyczytałaś, że utyskuję na wyzysk? Na tyle jestem kumata i w języku i w innych chockach klockach różnych firm, ze jestem sobie w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla mnie, ale na pewno nie za takie powalające kwoty, jakie Promedica płaci.

OK,
Tylko ze Ty żadnych argumentów nie podałaś i w tym rzecz...
Czy ja Ci bronie ostrzegać się ? Jasne że to róbcie na tym też właśnie polega ten wolny rynek o którym piszę ale też nie bądźcie "hipokrytkami" i skoro masz jakiś "CUDNY" sposób na dobre oferty z Niemiec za dobrą kase to się podziel bo inaczej to tak wygląda słabo i mało wiarygodnie z Twojej strony...
Pokaż nam skoro taka kumata jesteś alternatywę do takich firm ? Tylko realną i w pełni legalną a nie bujającą w obłokach...

Ostatnio edytowany przez laki (2013-06-08 17:46:10)

#128 2013-06-08 17:53:13

Gabi55
Member

matecznik napisał:

ahha napisał:

Tak twórzmy teorie spiskowe cały świat się uwziął na te biedne opiekunki które same muszą się kłaść na tacy agencji bo nie ma innych opcji...
No ale do czego tu skarbówkę chcesz przypisać ? Skarbówka na pewno jest przyjacielem każdego :-) nawet na opiekunke może się uwiesić bo mogą uznać że jak siedzi i je za darmo u Niemca to ma przychód a podatku od tego nie odprowadziła powodzenia....

Nie strasz tak opiekunki, nie strasz.....
Zastanów się kto pierwszy beknie wink
Kto sporządza umowę z opiekunką na diety, wiedząc ze ma wyzywienie na miejscu, bo również ma umowę z rodziną niemiecką ?
Gdyby co, to w pierwszej kolejności beknie agenturka ......i to mocnymi pieniążkami. Nie tylko podatkiem (który zobowiązana jest potrącić jako zaliczkę), ale o wiele wyższymi składkami ubezpieczeniowymi + domiar ! i dodatkowe kontrole.
Powodzenia!!!

#129 2013-06-08 18:24:13

urszula47
Member

laki napisał:

ewal8 napisał:

OK,
Czy ja Ci bronie ostrzegać się ? Jasne że to róbcie na tym też właśnie polega ten wolny rynek o którym piszę ale też nie bądźcie "hipokrytkami" i skoro masz jakiś "CUDNY" sposób na dobre oferty z Niemiec za dobrą kase to się podziel bo inaczej to tak wygląda słabo i mało wiarygodnie z Twojej strony...
Pokaż nam skoro taka kumata jesteś alternatywę do takich firm ? Tylko realną i w pełni legalną a nie bujającą w obłokach...

Pytanie nie bylo skierowane do mnie ,ale moge swoja "alternatywe"podac.Zaczne od ofert PR24 1.zarobek netto np 750eur/srednio tak oferuja/2.,podstawa wynagrodz.ok 160 zlotych /od tego odprowadzane sa skladki i NFZ juz ubezpiecza taka osobe ,dziura w ZUS rosnie/3.,diety /nie wykazywane jako dochod wiec firma nie odprowadza podatku.4.warunki dla opiekunki to praca 24 godziny na dobe i grozenie karami/nie ma wyszczegolnionych obowiazkow ani praw bo to umowa cywilno-prawna/.ALTERNATYWA. 1.Umowa o prace z wyznaczonym czasem wolnym i zakresem obowiazkow,skladki od sredniej krajowej /platny urlop /,2dodatkowe ubezpieczenie prywatne/NFZ tez radzi aby miec je/3.Zarobek 900eur netto /do 1 osoby/.Niby  "podobne"stawki netto?Ale juz wiele opiekunek odchodzi od firm ,gdzie nie podpisuje sie umow o prace.Wyjatek to te Panie,ktore maja sprawdzona agencje i dobre warunki pracy ,a takze /urodzone po 1968 roku lub majace juz 20 lat pracy ,a urodzone przed tym magicznym rokiem/.Sa i inne ALTERNATYWY ,wspolpraca na dzialalnosci gospodarczej z posrednikiem za odpowiednia kwote netto.

#130 2013-06-08 18:42:22

ahha
Member

matecznik napisał:

ahha napisał:

No i zaczela sie obrona "dobrych' agencji ,jakby nie mialy nic za uszami to ty bys tu z pewnoscia nie pisala. 1 post i juz obrona agencji.Mowilam ze bedzie odzew.I jest. Ale to dobrze agencje wiedza ze my wiemy co jest grane.

#131 2013-06-08 18:51:42

ewal8
Member

laki napisał:

Wyczuwam mocną ironię, więc się nie ustosunkuję do Twojej prośby.
Ustosunkuję się jedynie do tego, że   emocje biorą górę nad Tobą i uniemożliwiają Ci zachowanie jednolitej formy Twojej wypowiedzi. W pierwszej wersji Tego postu (szkoda, że nie zdążyłam zacytować zanim zmieniłaś)  piszesz „pokaż Wam” potem edytujesz i poprawiasz na „pokaż nam”.
Kim Ty jesteś: nami czy nimi?

Pozdrawiam kimkolwiek jesteś smile

#132 2013-06-08 19:37:51

Tosia
Member

Dziewczynki film powinien znaleźć się  maksymalnie wszędzie. Laki wędruj tam skąd przybyłaś.

#133 2013-06-08 21:45:32

epona
Member

Po kazdej kolejnej wypowiedzi " Laki" co raz  bardziej jestem  przekonana iz ma wiele wspolnego z P24! Szkoda  tylko  ze  skoro  postanowila wybielac owa  agencje to nie potrafi odpowiedziec  konkretnie na nesze argumenty. Laki stosuje  czyste  wodolejstwo a moze po prostu nie potrafi czytac  ze  zrozumieniem? a moze  brak jej logicznego myslenia?

#134 2013-06-08 22:07:49

kakadu
Member

Nie wiem,czy laki jest pracownikiem agencji,czy opiekunką ale ja rozumiem jej sposób myślenia i powiem więcej,zgadzam sie z nim.
Jeśli chcę współpracować z jakąkolwiek agencją,pośrednikiem.. to ustalam to,co jest dla mnie najważniejsze.Skoro umawiam się,że będe zarabiała tyle i tyle euro,to mało mnie obchodzi,ile płaci rodzina i ile z tego ma agencja.Skoro jestem tak mało zaradna,że nie potrafie sobie znależc niczego lepszego,to cieszę się tym,co mam.Podejrzewam,że panie pracujące przez tą agencję,podpisując umowy widziały na piśmie,ile będą zarabiać.
A skoro podjęły współpracę,to godziły się na to.

#135 2013-06-08 22:11:02

amelia
Przyjaciel Forum

kakadu napisał:

Nie wiem,czy laki jest pracownikiem agencji,czy opiekunką ale ja rozumiem jej sposób myślenia i powiem więcej,zgadzam sie z nim.
Jeśli chcę współpracować z jakąkolwiek agencją,pośrednikiem.. to ustalam to,co jest dla mnie najważniejsze.Skoro umawiam się,że będe zarabiała tyle i tyle euro,to mało mnie obchodzi,ile płaci rodzina i ile z tego ma agencja.Skoro jestem tak mało zaradna,że nie potrafie sobie znależc niczego lepszego,to cieszę się tym,co mam.Podejrzewam,że panie pracujące przez tą agencję,podpisując umowy widziały na piśmie,ile będą zarabiać.

....smile a ty papugo z jakiej agenturki nadajesz?

#136 2013-06-08 22:16:34

MagLor
New member

Do Lakiego

"Ehh co to ukrywać wiadomo że każda agencja zarabia na różnicy pomiędzy tym co klient płaci a tym co zarabia opiekunka też mi odkrycie!!! a jaka to jest różnica to już ich sprawa skoro się ktoś godzi wyjechać za określoną kwotę a ktoś inny za to zapłacić !!!!"

Z całym szacunkiem, ale to nie jest tylko ich sprawa. Tu chodzi o to, że i niemiecka strona jest wyzyskiwana i my jako opiekunki również. Nie wiem jak inni mieli, ale ja nie wiedziałam kompletnie, ile strona niemiecka będzie płacić. Ja wiedziałam jaką mam "oszałamiającą" stawkę, zgodziłam się na nią ponieważ jak napisałam wcześniej, nie mam aż tak dobrej znajomości języka. To logiczne- słabo znam język=mniej zarabiam. Ale jak się okazało, rodzina pokazała mi rachunek z Pr23 jaki mają do zapłacenia. Ponad 2000e... z czego ja dostanę troszkę ponad 700e. Proszę Cię, nie bądź hipokrytą i nie wal tekstów typu "godzicie się na to, wiecie jak jest" itp. Dobrze, że jeszcze nie piszesz, że to nasza wina (opiekunek) że tak mało zarabiamy, że biedna, uboga, ciężko harująca PR24 musi nas wyzyskiwać, żeby cokolwiek, jakieś grosiki zarobić... Oszukują niemiecka stronę i swoją własną. Poza tym, owszem, wiemy co podpisujemy na umowie, jaka kwota widnieje, ale nie wiemy, że zabierają nam tyle pieniędzy... i nie wiemy, że koordynatorzy mają nas w dupie, że się tak wyrażę.

#137 2013-06-08 22:16:53

epona
Member

amelia napisał:

kakadu napisał:

....smile a ty papugo z jakiej agenturki nadajesz?

Tez mnie to zastanawia! Moze nawet  z tej samej! I o ile mi wiadomo to w owej agencji niekoniecznie sie  zarabia tyle  ile poczatkowo obiecano. A godzily  sie na co? by agencja  zerowala na niej 200 %? Watpie!! a moze  godzila sie na nielegelna prace  choc zapewniano ja  ze wszystko jest legalne?! i tak by  jeszcze szlo tu  duzo  wymieniac...

#138 2013-06-08 22:19:51

laki
Member

ewal8 napisał:

Ustosunkuję się jedynie do tego, że   emocje biorą górę nad Tobą i uniemożliwiają Ci zachowanie jednolitej formy Twojej wypowiedzi. W pierwszej wersji Tego postu (szkoda, że nie zdążyłam zacytować zanim zmieniłaś)  piszesz „pokaż Wam” potem edytujesz i poprawiasz na „pokaż nam”.

Oj tak możesz by dumna z siebie wykryłaś taki spisek że hej ;-),
Ehh dziewczyny żadna na moje proste pytanie proszę o alternatywy nie potrafi odpowiedzieć i to mi już mówi wszystko o całej sytuacji hipokryzja...

#139 2013-06-08 22:21:40

laki
Member

MagLor napisał:

Do Lakiego

"Ehh co to ukrywać wiadomo że każda agencja zarabia na różnicy pomiędzy tym co klient płaci a tym co zarabia opiekunka też mi odkrycie!!! a jaka to jest różnica to już ich sprawa skoro się ktoś godzi wyjechać za określoną kwotę a ktoś inny za to zapłacić !!!!"

Z całym szacunkiem, ale to nie jest tylko ich sprawa. Tu chodzi o to, że i niemiecka strona jest wyzyskiwana i my jako opiekunki również. Nie wiem jak inni mieli, ale ja nie wiedziałam kompletnie, ile strona niemiecka będzie płacić. Ja wiedziałam jaką mam "oszałamiającą" stawkę, zgodziłam się na nią ponieważ jak napisałam wcześniej, nie mam aż tak dobrej znajomości języka. To logiczne- słabo znam język=mniej zarabiam. Ale jak się okazało, rodzina pokazała mi rachunek z Pr23 jaki mają do zapłacenia. Ponad 2000e... z czego ja dostanę troszkę ponad 700e. Proszę Cię, nie bądź hipokrytą i nie wal tekstów typu "godzicie się na to, wiecie jak jest" itp. Dobrze, że jeszcze nie piszesz, że to nasza wina (opiekunek) że tak mało zarabiamy, że biedna, uboga, ciężko harująca PR24 musi nas wyzyskiwać, żeby cokolwiek, jakieś grosiki zarobić... Oszukują niemiecka stronę i swoją własną. Poza tym, owszem, wiemy co podpisujemy na umowie, jaka kwota widnieje, ale nie wiemy, że zabierają nam tyle pieniędzy... i nie wiemy, że koordynatorzy mają nas w dupie, że się tak wyrażę.

Słabo zarabiasz ? :-) pokaż mi takie zarobki w Polsce moja droga przy Twoich kwalifikacajch...
Podziałaj sama na rynku Niemieckim i uzyskaj sobie z słabym językiem więcej kasy od rodziny ? Czemu zaglądasz komuś w kieszen a nie skupisz się na swojej ??????

#140 2013-06-08 22:23:09

laki
Member

epona napisał:

Po kazdej kolejnej wypowiedzi " Laki" co raz  bardziej jestem  przekonana iz ma wiele wspolnego z P24! Szkoda  tylko  ze  skoro  postanowila wybielac owa  agencje to nie potrafi odpowiedziec  konkretnie na nesze argumenty. Laki stosuje  czyste  wodolejstwo a moze po prostu nie potrafi czytac  ze  zrozumieniem? a moze  brak jej logicznego myslenia?

Oj tak reprezentuje na etacie wszystkie agencje świata ;-) kolejny raz EPONO pokazujesz siłę swojej argumentacji nie nakręcaj się kochana ;-)

#141 2013-06-08 22:23:45

epona
Member

laki napisał:

ewal8 napisał:

Oj tak możesz by dumna z siebie wykryłaś taki spisek że hej ;-),
Ehh dziewczyny żadna na moje proste pytanie proszę o alternatywy nie potrafi odpowiedzieć i to mi już mówi wszystko o całej sytuacji hipokryzja...

Fakt  jest  taki ze to  ty nie potrafisz  odpowiedziec ani jednym konkretynm kontrargumentem, wylacznie zamykasz sie  na to co myslisz i nic innego Cie nie obchodzi, nic nie dociera! jak grochem o sciane! czysty minimalizm...

#142 2013-06-08 22:26:49

laki
Member

epona napisał:

Fakt  jest  taki ze to  ty nie potrafisz  odpowiedziec ani jednym konkretynm kontrargumentem, wylacznie zamykasz sie  na to co myslisz i nic innego Cie nie obchodzi, nic nie dociera! jak grochem o sciane! czysty minimalizm...

Przedstawiam otwarcie swój punkt widzenia Twoja reakcja i Twoich koleżanek jest jedna myśli inaczej "Papuga" z agencji no bez przesady...
Każdy chce zarabiać więcej więc przedstawcie alternatywy do tych złych Agencji czekam!

#143 2013-06-08 22:27:16

kakadu
Member

Mylisz się Amelio,nie jestem z agencji.Zaczynałam pracę za równie śmieszne pieniadze jak teraz maja niektóre panie.A kilka lat minęło.Dużo czasu zajęło mi dojście do tego co mam teraz,pracowałam z agencjami,z pośrednikami,sama sobie znajdowałam pracę.I na początku nie wiedziałam jaka jest różnica między tym,co płaci rodzina,a tym,co ja dostaję.Potem zobaczyłam na własne oczy rachunek na 450e i nie umiałam rodzinie odpowiedzieć na pytanie,za co oni sobie tyle liczą?I nadal współpracowałam,bo ja ze swojej części i tak byłam zadowolona.
Amelio,niestety często spotykam na forach takie stwierdzenia jak Twoje,a przecież mam prawo myśleć po swojemu.Ty mnie nie znasz i masz prawo wierzyć,że jestem z agencji,a ja mam czarno na białym,że na forach nie wolno mieć swojego zdania,jeśli odbiega ono od ogólnie przyjętego mniemania.Dlatego bardzo mało aktywna jestem.

#144 2013-06-08 22:27:30

epona
Member

laki napisał:

MagLor napisał:

Do Lakiego

Słabo zarabiasz ? :-) pokaż mi takie zarobki w Polsce moja droga przy Twoich kwalifikacajch...
Podziałaj sama na rynku Niemieckim i uzyskaj sobie z słabym językiem więcej kasy od rodziny ? Czemu zaglądasz komuś w kieszen a nie skupisz się na swojej ??????

Co to za kolejne glupie  porownanie? "Pokaz mi takie  zarobki w Polsce" ? po to jedziemy do Niemiec by zarobic godne pieniadze a nie psie!!! A rodzina z mila  checia  zaplacila  by wiecej pieniedzy opiekunce niz oddawac top agencji!
A moze ty zajzyj we wlasne  sumienie o ile  takowe  posiadasz?

#145 2013-06-08 22:28:56

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

Przedstawiam otwarcie swój punkt widzenia Twoja reakcja i Twoich koleżanek jest jedna myśli inaczej "Papuga" z agencji no bez przesady...
Każdy chce zarabiać więcej więc przedstawcie alternatywy do tych złych Agencji czekam!

Oj ale po co? przciez doskonale wiecie  ktore  agencje  sa wam  duza  konkurencja!wink

#146 2013-06-08 22:29:52

laki
Member

epona napisał:

Papuga" z agencji no bez przesady...
Oj ale po co? przciez doskonale wiecie  ktore  agencje  sa wam  duza  konkurencja!wink

Widać nie wiemy kimkolwiek jesteśmy Ci MY :-)

#147 2013-06-08 22:31:44

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

Papuga" z agencji no bez przesady...

Widać nie wiemy kimkolwiek jesteśmy Ci MY :-)

Reprezentujesz owa agenturke wiec nie bede mowic ze Ty;]

#148 2013-06-08 22:33:39

laki
Member

epona napisał:

No ok to wyjaw nam i koleżanką jakie alternatywy są dla tych agentur złych ? Dalej Epono nie daj się dalej prosić :-) Widać że to chyba najsłabszy punkt całej tej ideologii którą narzuciłyście....

#149 2013-06-08 22:33:52

MagLor
New member

Wyobraź sobie, że już zaraz po powrocie skupiłam się na własnej kieszeni. Kiedy po miesiącu pracy zorientowałam się, że PR24 ma mnie gdzieś zaczęłam szukać na własną rękę. Kolejny miesiąc nawet się z PR24 nie kontaktowałam. Już nie było po co. Pracę mam już załatwioną, bez żadnej agencji. Może to nie będzie 2000e. na miesiąc, ale i tak jestem usatysfakcjonowana. Nie wiesz jakie mam kwalifikacje zawodowe, więc nie ruszaj tego tematu. A czemu zaglądam komuś w kieszeń? Zależy komu. Rachunek z PR24 pokazała mi rodzina, konkretnie córka pacjentki. Była mocno zdziwiona jak się dowiedziała ile ja z tego dostanę. W kieszeń PR24 nie zamierzałam zaglądać, ale jak widać trzeba, bo robią ludzi w balona. I teraz pytanie, czy serio mamy się godzić na taki brak szacunku? Ja się nie godzę, widziałam po forum, że inne kobiety również nie. A im więcej będziemy pisać przykrych doświadczeń jakie miałyśmy z PR24 tym mniej ludzi będzie chciało tam się zapisywać. I mam nadzieję, że chociaż to jakoś poskutkuje. Jest wiele firm na rynku, lepiej zapisywać się do nich, niż do PR24.

#150 2013-06-08 22:36:12

laki
Member

MagLor napisał:

Wyobraź sobie, że już zaraz po powrocie skupiłam się na własnej kieszeni. Kiedy po miesiącu pracy zorientowałam się, że PR24 ma mnie gdzieś zaczęłam szukać na własną rękę. Kolejny miesiąc nawet się z PR24 nie kontaktowałam. Już nie było po co. Pracę mam już załatwioną, bez żadnej agencji. Może to nie będzie 2000e. na miesiąc, ale i tak jestem usatysfakcjonowana. Nie wiesz jakie mam kwalifikacje zawodowe, więc nie ruszaj tego tematu. A czemu zaglądam komuś w kieszeń? Zależy komu. Rachunek z PR24 pokazała mi rodzina, konkretnie córka pacjentki. Była mocno zdziwiona jak się dowiedziała ile ja z tego dostanę. W kieszeń PR24 nie zamierzałam zaglądać, ale jak widać trzeba, bo robią ludzi w balona. I teraz pytanie, czy serio mamy się godzić na taki brak szacunku? Ja się nie godzę, widziałam po forum, że inne kobiety również nie. A im więcej będziemy pisać przykrych doświadczeń jakie miałyśmy z PR24 tym mniej ludzi będzie chciało tam się zapisywać. I mam nadzieję, że chociaż to jakoś poskutkuje. Jest wiele firm na rynku, lepiej zapisywać się do nich, niż do PR24.

No ale pokaż mi choć jeden przykład że ktoś sam od tak jest w stanie od rodziny zarobić 1800 na rękę ? Oczywiście full legal tak jak wszyscy lubimy z średnią krajową na składki itd.

#151 2013-06-08 22:36:32

ewal8
Member

laki napisał:

MagLor napisał:

Do Lakiego...

bierają nam tyle pieniędzy... i nie wiemy, że koordynatorzy mają nas w dupie, że się tak wyrażę.

A skąd Ty wiesz jakie ona ma kwalifikacje? To, że pracuje jako opiekunka nie znaczy, że musi być prostą kobietą siłą od pługa oderwaną, a takie niestety agencje maja wyobrażenia o nas. I Ty taki sam punkt widzenia reprezentujesz. Zdziwiłabyś się mocno pewnie nieraz, jakbyś wiedziała o naszych kwalifikacjach.

Do pozostałych dziewczyn:
Dziewczyny, dajcie sobie spokój. Laki dzisiaj się zarejestrowała, napisała ponad 10 postów broniących PM24. O czymś to świadczy niestety. Szkoda dyskutować,  bo ona i tak wie lepiej.
Szkoda prądu big_smile

#152 2013-06-08 22:36:47

amelia
Przyjaciel Forum

Skończmy ten cyrk. Tutaj jest forum dla opiekunek. Agencjom dziękujemy. Weźcie się do roboty, bo trzeba będzie nadgodzinki robić.....

#153 2013-06-08 22:37:58

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

laki napisał:

MagLor napisał:

Do Lakiego...

bierają nam tyle pieniędzy... i nie wiemy, że koordynatorzy mają nas w dupie, że się tak wyrażę.

A skąd Ty wiesz jakie ona ma kwalifikacje? To, że pracuje jako opiekunka nie znaczy, że musi być prostą kobietą siłą od pługa oderwaną, a takie niestety agencje maja wyobrażenia o nas. I Ty taki sam punkt widzenia reprezentujesz. Zdziwiłabyś się mocno pewnie nieraz, jakbyś wiedziała o naszych kwalifikacjach.

Dziewczyny, dajcie sobie spokój. Laki dzisiaj się zarejestrowała, napisała ponad 10 postów broniących PM24. O czymś to świadczy niestety. Szkoda dyskutować,  bo ona i tak wie lepiej.
Szkoda prądu big_smile

Racja!

#154 2013-06-08 22:38:45

laki
Member

Ale ja naprawdę chce żeby każdy z nas zarabiał po 1800 - 2500 Euro tak jak pm24 pokażcie mi tylko jak to zrobić ? Skoro oni potrafią to co sprytniejsi są od nas ?

#155 2013-06-08 22:39:22

epona
Member

laki napisał:

epona napisał:

No ok to wyjaw nam i koleżanką jakie alternatywy są dla tych agentur złych ? Dalej Epono nie daj się dalej prosić :-) Widać że to chyba najsłabszy punkt całej tej ideologii którą narzuciłyście....

Kolezanka chetnie wyjawie. Tobie z cala  pewnoscia nie.
A ty  w ciagu dalszym odpowiadasz tylko  na to co Ci pasuje, tylko na te  rzeczy  na ktore jestes  w stanie  wypocuic jakis  byle  jaki  argument. Siejesz  zamet  chyba nie rozumiejac  w  dalszym ciagu powodu mego postu! Inni  zrozumieli  ty nie potrafisz jak widac.

#156 2013-06-08 22:40:08

laki
Member

amelia napisał:

ewal8 napisał:

laki napisał:

Szkoda prądu big_smile

Racja!

Powiedziała co wiedziała siła Twoich argumentów poraża wprost!!!

#157 2013-06-08 22:43:04

epona
Member

amelia napisał:

ewal8 napisał:

laki napisał:

Szkoda prądu big_smile

Racja!

Podpinam sie macie racje! tym  bardziej ze  z nai sie nie da  dysktutowac,  nic do tej mozdzyny nie trafia;]

#158 2013-06-08 22:43:33

MagLor
New member

Laki, z całym szacunkiem, ale po teraz właśnie po Twojej wypowiedzi widzę, że jesteś typowym trolem internetowym smile Głupio mi, że wdałam się w dyskusję z Tobą. Zadajesz tak banalne, czasami retoryczne pytania, na które odpowie nawet 10 letnie dziecko. Nie zamierzam wdawać się z Tobą w rozmowę. Pytanie, żeby pokazać kto legalnie czy gdzie legalnie zarobi się 1800zł...? Proszę Cię, daj sobie spokój i idź na inne forum, bo widać, że Ty masz to gdzieś, jedynie podsysasz naszą złość i furię, albo odwracasz naszą uwagę od narzekania na PR24.
Tak czy owak, nie zamierzam się już wdawać w rozmowy smile

#159 2013-06-08 22:44:16

laki
Member

epona napisał:

amelia napisał:

ewal8 napisał:

Szkoda prądu big_smile

Racja!

Podpinam sie macie racje! tym  bardziej ze  z nai sie nie da  dysktutowac,  nic do tej mozdzyny nie trafia;]

Dobra widzę że tak jak zawsze bicie PIANY NA ZŁE AGENCJE ale nikt oczywiście nie powie jak można inaczej.... A to by była najlepsza inforamcja dla Tych którzy i zaczynają i chcą zarabiać więcej... Tylko nie mówię tu o robocie na czarno ....

#160 2013-06-08 22:47:07

laki
Member

MagLor napisał:

Laki, z całym szacunkiem, ale po teraz właśnie po Twojej wypowiedzi widzę, że jesteś typowym trolem internetowym smile Głupio mi, że wdałam się w dyskusję z Tobą. Zadajesz tak banalne, czasami retoryczne pytania, na które odpowie nawet 10 letnie dziecko. Nie zamierzam wdawać się z Tobą w rozmowę. Pytanie, żeby pokazać kto legalnie czy gdzie legalnie zarobi się 1800zł...? Proszę Cię, daj sobie spokój i idź na inne forum, bo widać, że Ty masz to gdzieś, jedynie podsysasz naszą złość i furię, albo odwracasz naszą uwagę od narzekania na PR24.

Tak piszemy cały czas o EURO a Ty nagle o zł... No i wszystko jasne oczywiście żadna nie powie gdzie dostać taką kase jak promedica która jest w stanie od klienta tyle wyciągnąć i jak to zarobić samodzielnie ?

#161 2013-06-08 22:50:29

epona
Member

MagLor napisał:

Tez mi wstyd, lecz  mialam mala nadzieje  ze moze ona zrozumie  cokolwiek..lecz mylilam sie.. szkoda czasu i nerwow.

#162 2013-06-08 22:52:48

laki
Member

epona napisał:

MagLor napisał:

Tez mi wstyd, lecz  mialam mala nadzieje  ze moze ona zrozumie  cokolwiek..lecz mylilam sie.. szkoda czasu i nerwow.

Tak podajcie sobie jeszcze rączki i pogłaskajcie po główkach będzie jeszcze bardziej słodko...
Nadal czekam na rozsądną osobę która nam powie jak smodzielnie zarobić taką kase jak pm24 skoro oni potrafią to co my nie ?

#163 2013-06-08 23:04:20

kakadu
Member

Jednak jesteś z tej agencji laki.Nie rozumiem,po co tak zawzięcie dyskutujesz?Nikt nie poda ci przykładów innych,lepszych agencji-to chyba jest oczywiste.

Poza tym, owszem, wiemy co podpisujemy na umowie, jaka kwota widnieje, ale nie wiemy, że zabierają nam tyle pieniędzy... i nie wiemy, że koordynatorzy mają nas w dupie, że się tak wyrażę-------to jest cytat z wypowiedzi MagLor.I to jest potwierdzenie tego,o czym mówię.Podpisując umowę jesteśmy zadowolone z zarobku,dopiero jak usłyszymy ile za nic bierze agencja,to zadowolenie mija.
Tyle tylko,że nie wszystkie umieja sobie poradzić w znalezieniu czegoś lepszego.Dlatego napisałam,ze mnie też zajęło to trochę czasu,żeby od kwoty 700e za pierwszą pracę dojść do tego,co mam teraz.

#164 2013-06-09 02:41:42

ruda
Member

laki napisał:

(...) gdzie dostać taką kase jak promedica która jest w stanie od klienta tyle wyciągnąć i jak to zarobić samodzielnie ?

Tak, tu się pierwszy i ostatni raz z Tobą zgodzę. Promedica "wyciąga" kasę, a my ja zarabiamy. Widzisz różnicę? Pewnie nie, ale nawet nie oczekiwałam, że zrozumiesz.. Tak, to było pytanie retoryczne do trolla.

Nie chce mi się Twoich innych "mądrości" wyciągać, ale jedno mnie uderzyło. Że godzimy się na taką stawkę, więc dlaczego marudzimy. Tak, kobiety się godzą, bo muszą zarobić, a Wy to bezlitośnie wykorzystujecie. Czytając Twoje posty stanęły mi przed oczami ostatnie doniesienia o pożarach fabryk odzieżowych w Bangladeszu. Myślisz, że tamte kobiety się nie zgodziły na oferowane stawki? Na pewno tak! Pewnie nawet większość z nich była wdzięczna za grosze, które dostawały i za które mogły nakarmić dzieci.
Dlaczego teraz wszyscy o tym mówią, a firmy zawile i pokrętnie się tłumaczą? Bo z powodu nieszczęść, które się stały, procedury "po taniości" wyszły na jaw i skompromitowały dotychczas szanowane marki. Natomiast dzięki programowi/linkowi, który wzbudził naszą dyskusję na forum, proceder Promediki został jasno i dobitnie pokazany zainteresowanym, a Ty starasz się bronić kogoś, kto tej obrony nie jest wart i na nią nie zasługuje.

Wiesz trollu, że jest coś takiego jak etyka w biznesie? Najwyraźniej albo szefostwo Promediki opuściło zajęcia na ten temat, albo siedzi w tym biurowcu przypadkiem i tylko z zadowoleniem i bez mrugnięcia okiem liczy kasę, albo zwykła, ludzka przyzwoitość jest mu obca.

Ostatnio edytowany przez ruda (2013-06-09 02:45:08)

#165 2013-06-09 08:14:11

krysta63
Member

Poiwiem wam coś ..może i nowego.Przypuszczam,ze Promedica24 czai  się na rynek angielski.Tam chce upychać opiekunki teraz.A skąd to wiem..otóż moja kolezanka świerzynka w DE,od jakiegoś czasu z nimi pracuje, pracowała poprzednio w Angli w haimie kilka lat.Zadzwoniła do niej pani z PR24 i wypytywała bardzo długo i szcegółowo o tamtejsze haimy i o opieke w Angli,taka 24 h jaką my tu w DE robimy.To było w tym tyg dwa dni po tym programie na ARD.Kolezanka nie oglądała tego programu,tym bardziej była bardzo zdziwiona skąd te pytania o Anglie.
Gdy ją uświadomiłam,to naszło nas na myśl---Promedica24 po takiej antyreklamie w TV niemieckiej boi się,ze już nie będa do nich ciągły tlumy kobiet szukających pracy w DE,więc rozszerza swoje podboje o Anglię.Zrobią tam przepiękną reklamę i obsiądą następny kraj.Sporo kobiet zna angielski,bardziej niż niemiecki jest on popularny u nas.

laki tak zawzięcie broni agencji,powiedz nam coś o tym nowym pomysle PR24.Przeciesz jesteś z tejże firmy na 200%.Zarejestrowałas się na forum zaraz po tym filmiku na ARD wklejonym tutaj.Aby bronić  i stac murem za agencją.

#166 2013-06-09 08:30:24

danam
Member

A ja się cieszę, że przeczytałam o "wyczynach" Pr24. Dzieki temu nigdy nie podejmę u nich pracy chociaż kiedyś chciałam ale pan mnie skreślił z listy kandydatek po tym jak poprosiłam o lżejszą pracę abym ze względu na mój kręgosłup nie musiała podopiecznych dzwigac. Pewnie potrzebowali nie opiekunki a dzwigu. Mają cholerne "parcie" na kasę. Kasa, kasa, kasa...tylko to dla nich się liczy. Aby dziś, aby oni... Ale taka jest polska rzeczywistość. Czy to Pr24, czy hipermarkety czy inne tego typy instytucje jakich w Pl nie mało...nie ważny człowiek, pracownik, szacunek...
W pierwszym momencie po obejrzeniu filmiku pomyślałam że stracą dużo opiekunek ale teraz... chyba nauczą się chińskiego i sprowadzą opiekunki z Chin.
Uznaję w życiu zasadę: JEŻELI CHCESZ ABY CIE SZANOWANO - SZANUJ SIĘ SAM. Zauważyłam że wiele z nas wyznaje ta zasadę i to mnie cieszy, że nie dajemy się wykorzystywać, zniewolić. Bo choć w Pl trudna sytuacja z pracą to przecież nie jesteśmy niewolnikami, robokopami... Wystarczająco mamy problemów, stresów z naszymi podopiecznymi, tęsknimy za najbliższymi. I kazda agencja powinna starać się nam pomóc a nie "dokopać" nam. Bo  bez nas nie byłoby ich a bez nich byłoby nam trudniej.
Pracuję przez agencje. I wiem ile na mnie zarabia agencja. I jak kazda agencja i moja ma też coś tam "za uszami" ale nie zarabiają aż takich kokosów jak Pr24 a przede wszystkim jestem dla nich pracownikiem a nie wołem do zarabiania pieniedzy.

#167 2013-06-09 09:11:13

danam
Member

Dlaczego w Pl upadł komunizm? Bo lud się zbuntował.
Dlaczego w biedronkach poprawiły się warunki pracy? Bo pracownicy się zbuntowali.
Może warto coś zrobic w kierunku Pr24? Chociażby odradzać pracę w tej firmie.
A ktoś, kto porównuje zarobki w Pl z naszymi zarobkami jest conajmniej upośledzony intelektualnie. Szkoda, że nie porównuje naszych zarobkow z zarobkami niemieckich opiekunek.

Ostatnio edytowany przez danam (2013-06-09 09:13:58)

#168 2013-06-09 09:21:51

krysta63
Member

dlatego rozsyłajmy ten filmik gdzie się da.Aby jak najwięcej przyszłych,potencjalnych opiekunek nie zatrudniało się w PR24.

#169 2013-06-09 09:32:42

danam
Member

krysta63 napisał:

dlatego rozsyłajmy ten filmik gdzie się da.Aby jak najwięcej przyszłych,potencjalnych opiekunek nie zatrudniało się w PR24.

Ja pokazałam wczoraj swojej rodzinie. Byli przerazeni. Tez maja umowe z ta niemiecka agencją ale ja pracuję dla innej polskiej. Pewnie gdyby to zlecenie otrzymała Pr24 to dostałabym 600 euro.

#170 2013-06-09 09:39:24

ewal8
Member

Swoją drogą to nieźle się musi palić grunt pod nogami PM24, skoro nawet w weekend swoich pracowników biurowych do pełnej gotowości postawiła.
Przypuszczam, że po emisji reportażu większość niemieckich partnerów zerwała umowy z PM24 i dlatego ten strach w oczach i próba podpytania, co zrobić, aby wizerunek PM zmienić, albo jak "utrącić" pozostałą konkurencję.
A tu niestety, kicha. Nikt Wam pomysłów nie podsunie. Za późno przypomnieliście sobie o nas...

#171 2013-06-09 09:45:15

amelia
Przyjaciel Forum

Ja już na samym początku wyraziłam swoją opinię o PR 24 i przekazuję ciągle moim znajomym i będę to czynić dopóty, dopóki się nie "ogarną". Nic nie skłamałam, gdyż najpierw wszystko sprawdziłam i nie dałam się nabrać na ich "wspaniałe" zapewnienia. 
A więc tak, jak piszecie drogie koleżanki "róbmy swoje" ! Może chociaż kilka osób uda nam się uchronić od tego "miodu".

#172 2013-06-09 09:47:02

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

Swoją drogą to nieźle się musi palić grunt pod nogami PM24, skoro nawet w weekend swoich pracowników biurowych do pełnej gotowości postawiła.
Przypuszczam, że po emisji reportażu większość niemieckich partnerów zerwała umowy z PM24 i dlatego ten strach w oczach i próba podpytania, co zrobić, aby wizerunek PM zmienić, albo jak "utrącić" pozostałą konkurencję.
A tu niestety, kicha. Nikt Wam pomysłów nie podsunie. Za późno przypomnieliście sobie o nas...

.... yes, yes, yes!...

#173 2013-06-09 10:08:45

krysta63
Member

dziwne--przeczytałam tu jakies pół godz temu dwa posty jakniew i teraz ich już nie ma.ktoś je usunął.

#174 2013-06-09 10:12:53

ANTONIA***
Member

Witajcie,

tak sobie stoję z boku, czytam Wasze posty ( o etyce, o propozycjach buntu, o robieniu anty-reklamy itd...) , podzielam oburzenie i myślę, że tak długo, jak co poniektóre z nas, będą miały przysłowiowy "nóż na gardle", tak długo owe fimy będą prosperowały.
I nie pomoże nic ! Zawsze znajdzie się ktoś, kto mimo wszystko, podpisze te nieszczęsne i krzywdzące bardzo umowy, bo będzie potrzebował pieniędzy. I to są  atuty WSZYSTKICH firm.
Ja i inne panie, które pracują na czarno , nigdy nie miałyśmy obaw ( rodziny również nie ), że ktoś doniesie
do Finanzamtu. Z bardzo prostej przyczyny : generacja , którą się opiekujemy mieszka od lat bardzo długich na tym samym miejscu, sąsiedzi również; znają się "od podszewki" i nikt by na nikogo nie nadał.
Wręcz przeciwnie: odwiedzają się i "przymierzają" do podobnych sytuacji, bo nikt nie zna dnia ani godziny.
A taka Polka pod bokiem, to nie zła rzecz.

Praca na czarno ma masę ujemnych punktów, ale odpada jeden: owa świadomość, że jakiś tam urzędniczyna jest opłacany przeze mnie i moją ciężką , całodobową, pracę.

#175 2013-06-09 10:22:12

ahha
Member

krysta63 napisał:

dziwne--przeczytałam tu jakies pół godz temu dwa posty jakniew i teraz ich już nie ma.ktoś je usunął.

Pewnie niewygodne to forum ma tez wlasciciela-Jakniew wklej jeszcze raz. ja to bardzo bym chciala zeby ten filmik ogladnely wszystkie agencje i polskie i niemieckie.Moze powysylamy linki do tego filmiku.Ciekawa jestem jaki bylby odzew.

#176 2013-06-09 11:11:46

MagLor
New member

ANTONIA*** napisał:

Witajcie,

tak sobie stoję z boku, czytam Wasze posty ( o etyce, o propozycjach buntu, o robieniu anty-reklamy itd...) , podzielam oburzenie i myślę, że tak długo, jak co poniektóre z nas, będą miały przysłowiowy "nóż na gardle", tak długo owe fimy będą prosperowały.
I nie pomoże nic ! Zawsze znajdzie się ktoś, kto mimo wszystko, podpisze te nieszczęsne i krzywdzące bardzo umowy, bo będzie potrzebował pieniędzy. I to są  atuty WSZYSTKICH firm.
Ja i inne panie, które pracują na czarno , nigdy nie miałyśmy obaw ( rodziny również nie ), że ktoś doniesie
do Finanzamtu. Z bardzo prostej przyczyny : generacja , którą się opiekujemy mieszka od lat bardzo długich na tym samym miejscu, sąsiedzi również; znają się "od podszewki" i nikt by na nikogo nie nadał.
Wręcz przeciwnie: odwiedzają się i "przymierzają" do podobnych sytuacji, bo nikt nie zna dnia ani godziny.
A taka Polka pod bokiem, to nie zła rzecz.

Praca na czarno ma masę ujemnych punktów, ale odpada jeden: owa świadomość, że jakiś tam urzędniczyna jest opłacany przeze mnie i moją ciężką , całodobową, pracę.

Dokładnie, przynajmniej wiem, że będę zarabiać na siebie, każda kropla potu czy ból mięśni będzie opłacona, ale nie dla urzędników tylko dla mnie. Wolę założyć firmę w Niemczech i tam opłacać składki niż tutaj. Ale to już inny temat.
Zgadzam się, że takie firmy będą istnieć zawsze, bo zawsze znajdzie się ktoś pod kreską kto po prostu nie ma innego wyjścia jak zostawić rodzinę i wyjechać zarobić, nie ważne jakim kosztem. Ale to wcale nie znaczy, że mamy się dać traktować jak śmieci, jak bezwartościowe osoby, które można olewać, nie udzielać pomocy. Czasami odnoszę wrażenie, że tacy ludzie którzy siedzą za biurkiem, albo chociaż ci koordynatorzy mają się za kogoś lepszego od nas. Bo siedzą w klimatyzowanych biurach, nie ruszają tyłka sprzed komputera, co najwyżej na przerwę i pilnują tylko swoich ciepłych posadek. Dlatego za każdym razem są mili, baaardzo uczynni, rozumieją nas.... ale jak tylko problem narasta to już nie odbierają, olewają nas z góry na dół i w ogóle nie respektują naszych próśb. Ja zostałam totalnie olana, mam cholerny uraz.
I nie chodzi o to, żeby pozamykali wszystkie takie firm, ale żeby nas do cholery zadbali, zaczęli szanować, przestrzegali tych praw o których sami mówili (zawsze pomogą, rozwiążą problem itp), albo które mamy wypisane w umowie. Takie jest moje zdanie i moje pragnienie. Żeby być traktowaną jak normalny pracownik, a nie gorszy sort którym można pomiatać pod przykrywką słodkich zapewnień i uśmiechów.

#177 2013-06-09 11:19:12

amelia
Przyjaciel Forum

#178 2013-06-09 11:31:05

danam
Member

Historia jednej agencji:
Załozyli ja młodzi ludzie. Dorwali sie do kasy (w większości nie swojej), nie opłacali zusu za opiekunki, nie wypłacali im pensji...itd. Aż w końcu sprawa trafiła do sadu, nikt nie chciał od nich jechać. Zus, skarbówka, sądy dorwali się do nich... Zmienili siedzibę, nazwę firmy... Dziś spłacili swoje długi, działają legalnie... Wyciągnęli wnioski, zrozumieli... Szkoda, że nie do wszystkich dociera, że droga do sukcesu nie polega na oszustwach, wyzyskiwaniu...

A wracając do Pr24. Pewnie, że bądą od nich jezdziły opiekunki ale tylko te, które nie maja wyboru bo albo nie mają doświadczenia, albo nie znają języka. Mam nadzieję ze jak już "staną na nogi" to znajdą inne rozwiązanie. My też kiedyś tak zaczynałyśmy i nie potępiam ani nie neguję nikogo, że pracuje dla Pr24.

Ostatnio edytowany przez danam (2013-06-09 11:34:03)

#179 2013-06-09 12:33:41

epona
Member

Widze za to  ze  laki nagle  sie  przymknela hehe. A moze zaplacicli  jej tylko za dodatkowa  prace w  sobote? haha:D

#180 2013-06-09 13:36:44

Gabi55
Member

epona napisał:

Widze za to  ze  laki nagle  sie  przymknela hehe. A moze zaplacicli  jej tylko za dodatkowa  prace w  sobote? haha:D

E tam smile  pewno bidna siedziała na dyżurze, nudziło się -to w imię mocno pojętej lojalnośi do firmy (czytaj: straty ciepłej posadki) próbowała popisać się błyskotliwością i namieszać jak się da ......jak widać z miernym skutkiem.
Hihihi,  żeby jeszcze sie uwiarygodnić i poprzeć, ze inne opiekunki myślą jak ona, w trymiga załozyła nowy nick "matecznik" (widziałam jak sie pojawił w międzyczasie jako ostatnio zarejestrowany).
Stary, banalny fortel wink

Reklama