promedica24 prośba o pomoc

Witam serdecznie wszystkich na forum! Piszę ponieważ szukam pomocy i wsparcia osób które tak jak ja mają problem z firmą promedica24 Otóż pracowałam u nich przez jakiś czas i cieszyłam się, że mam opłacane składki emerytalne które ze względu na mój wiek sa dla mnie bardzo ważne...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-05-13 15:48:55

czesia
New member

promedica24 prośba o pomoc

Witam serdecznie wszystkich na forum!

Piszę ponieważ szukam pomocy i wsparcia osób które tak jak ja mają problem z firmą promedica24 Otóż pracowałam u nich przez jakiś czas i cieszyłam się, że mam opłacane składki emerytalne które ze względu na mój wiek sa dla mnie bardzo ważne.
Załuję że nie zasięgnełam opinii innych osób przed podpisaniem umowy z nimi ponieważ jak się później dowiedziałam od jakich kwot składki są odprowadzane to byłam po prostu zrozpaczona.
Tym bardziej, że nigdy  nie otrzymałam od nich druków RMUA o które niestety nie mogłam sie doprosić.
Kolejna sprawa dotyczy wynagrodzeń które są wypłacane w PLN. Promedica24 przeliczała moje uczciwie i ciężko  zarobione pieniążki po niekorzystnych kursach na czym traciłam każdego miesiąca.
Opiekunki które znajdują się w podobnej sytuacji co ja, gdzie nasza pensja stanowi jedyne źródło utrzymania rodziny wiedzą, że liczy się każdy zarobiony grosik.
Postanowiłam więc dochodzić swoich praw przed sądem ale prawnik doradził mi że byłoby lepiej gdyby ktoś mnie poparł, gdyby znalazły się inne zawiedzione osoby z podobnymi problemami.
Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc i razem ze mną zawalczyć o swoje to  prosze o wiadomość na mojego maila:

czesia58@interia.eu

Życzę miłego dnia                                                                                                                                                Pozdrawiam 

#2 2011-05-21 00:05:15

lenapiwo
Member

Re: promedica24 prośba o pomoc

witaj! nie wiem czy ten temat jest jeszcze aktualny. Ale postaram sie Tobie napisać na jakich warunkach ja jestem przyjęta w Promedice.  Otóż na umowę- zlecenie. Do Zusu odprowadzane są minimalne składki od najmniejszej kwoty. Chcesz pracować,  nie masz wyjścia. Dość już miałam szukania na własną rękę pracy. Wydzwaniania, często rachunki za telefon przyprawiały o ból głowy. A i nasze panie Polki się też wycwaniły i za darmo nawet ich nie podmienisz. Trzeba im płacić nawet 200 euro za to, że da ci pracę chociaż na miesiąc. Miałam tego dość. Wiem, że w Promedice będę miała zawsze zagwarantowaną pracę.  W dodatku legalną. Nie wiem na jakiej zasadzie Ty się zatrudniłaś i dlaczego masz teraz takie kłopoty ? Jak  będziesz chciała to się odezwij. Pozdrawiam.

#3 2011-05-21 00:07:14

lenapiwo
Member

Jeszcze coś dopiszę. Żądaj zapłaty w euro a nie w złotych.

#4 2011-06-24 17:08:56

Danka
New member

Jeśli byłaś zatrudniona na umowę o pracę to wszystko musiało być przejrzyste tzn. jesteś w Polsce to 1/8 etatu,jesteś za granicą najniższa krajowa plus dodatek za pracę w nocy i diety służbowe, chyba nie przeczytałaś dokładnie umowy.Wszystkie te składniki płacone w złotówkach na konto w Polsce.Umowę zawarłaś z Polską firmą.Mnie dokładnie poinformowano o warunkach płacowych i wiem,że inne dziewczyny też tak były informowane może coś przeoczyłaś? Pozdrawiam

#5 2011-07-01 12:44:01

Wanda
New member

Przecież możesz poprosić o wypłatę w euro a nie w złotówkach. Na Promedike nie narzekam. Cieszę się, że jeżdżę z tą firmą,nie boje się o pracę. Jeżeli masz nadal jakieś zastrzeżenia to zadzwoń do nich. Te babeczki na pewno Ci wszystko wyjaśnią, przynajmniej będziesz spokojniejsza

#6 2011-10-29 22:21:06

lenapiwo
Member

Jeżdżę z Promediki 24, zarobki nie są powalające. Ale cieszę się, że mam pracę i większą pensję niż w Polsce.  Dostaję" Rmua " za każdy miesiąc. Odprowadzane są składki na ubezpieczenie " emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne " Tylko nie odpowiada mi to, że trzeba czekać  za przepracowany miesiąc na wypłatę ponad dwa tygodnie. / tego nie rozumiem/, Reszta w porządku.  Pozdrawiam.

#7 2011-10-31 08:33:16

Kamilakoz
Member

lenapiwo napisał:

Jeżdżę z Promediki 24, zarobki nie są powalające. Ale cieszę się, że mam pracę i większą pensję niż w Polsce.  Dostaję" Rmua " za każdy miesiąc. Odprowadzane są składki na ubezpieczenie " emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne " Tylko nie odpowiada mi to, że trzeba czekać  za przepracowany miesiąc na wypłatę ponad dwa tygodnie. / tego nie rozumiem/, Reszta w porządku.  Pozdrawiam.

Najważniejsze że wypłata jest na koncie. Opóźnienie musi irytować, ale pomyśl sobie ile jest firm, które coś jeszcze potrącą, albo nie daj Boże wogóle nie zapłacą. Lepszy wróbel w garści. Skoro płacą i masz lepsze pieniążki niż w pracy w Polsce, to świetnie!

#8 2011-11-05 22:25:48

lenapiwo
Member

Kamilakoz napisał:

lenapiwo napisał:

Najważniejsze że wypłata jest na koncie. Opóźnienie musi irytować, ale pomyśl sobie ile jest firm, które coś jeszcze potrącą, albo nie daj Boże wogóle nie zapłacą. Lepszy wróbel w garści. Skoro płacą i masz lepsze pieniążki niż w pracy w Polsce, to świetnie!

Pozdrawiam Ciebie Kamilo.      Do wszystkich dziewczyn:  uważajcie na firmę " Maja-Pol" z Opola.  Moja koleżanka się nacięła.

#9 2011-12-11 19:16:55

grubcia
New member

Jesli chodzi o promedice,to plus jest jedynie tali,ze pensja wplywala na konto
bylam zatrudniona na umowe o prace,ale teraz zatrudniaja juz tylko na umowe-zlecenie
sklaadki odprowadzne od najnizszej krajowej
brali od rodziny niemieckiej 2400 eu-za 2 osoby w gosp. domowym
ja dostawalam 950 eu( 5  lat doswiadczenia i dobry niemiecki)
i w mojej umowie byla tylka jedna osoba jako podopieczna-babcia,
o tym,ze w domu jest ktos jeszcze dowiedzialam sie dopiero na m-scu
opiekunki od nich odchodza,placa marnie
jak ktos ma noz na gardle i dopiero zaczyna-mozna popracowac u nich ewentualnie,a potem rozejrzec sie za czyms lepszym

#10 2011-12-11 19:18:09

grubcia
New member

jeszce jedno-druki RMUA dostawalam regularnie

#11 2011-12-15 11:41:35

cytruska
New member

Witam,

Dostałam oferte od promedica24 prawie 900 EURO za ciężki przypadek. Mam świetną komunikatywną znajomość niemieckiego i tak się dziwie właśnie że tylko tyle oferują bo reklamują się 1300 EURO to kiedy oni to dają jak się ma jaki niemiecki ? Doświadczenie w opiece też mam więc tym bardziej jestem ciekawa jakie kryetria decydują o pieniedzach jakie oferują.

Ostatnio edytowany przez cytruska (2011-12-15 11:42:36)

#12 2011-12-15 13:12:06

Barbara45
Member

Kryteria są bardzo proste osobno dla rodziny osobno dla opiekunki

Od rodziny firma pobiera opłatę w zależności od znajomości języka, doświadczenia opiekunki i stanu podopiecznego.
Opiekunce rzekomo od jej znajomości języka i doświadczenia i stanu podopiecznego.

A prawda jest taka że stawka jest taka na jaką godzi się opiekunka. Znam wiele przypadków o których nie chcę się tu teraz rozpisywać ale firmy idą po najmniejszej lini oporu i proponują jak najniższe stawki. Nie spotkałam jeszcze opiekunki która by dostała od firmy więcej niż 1100 na ręke.

#13 2011-12-18 14:42:20

Danka
New member

Pracuję w Promedice rok.Po zakończeniu umowy o pracę zaczęłam pracować na umowę zlecenie w ten sposób straciłam prawa pracownicze to jest wygodna forma pracy , ale nie dla mnie-cóż trudno.Przy zmianie umowy miałam egzamin z języka i zyskałam 0,80 Eur po 180 dniach złożyłam dokumenty o podwyżkę, dostałam 7% i tym sposobem mam trochę wyższą dietę.Mogliby czasami jakąś premię np.świąteczną dorzucić,już lepiej bym się czuła,ale trudno chcę i muszę pracować i nawet polubiłam tę pracę.Dziewczyny pieniądze są na czas,nigdy nie zdarzyło się opóźnienie.Każda firma istnieje po to żeby zarabiać w tym przypadku zarabiają na nas jeśli to komuś nie odpowiada to po prostu tam nie pracuje-serdecznie pozdrawiam i wszystkim życzę spełnienia marzeń.

#14 2012-01-17 20:11:51

opiekunka81
Member

Ja się zraziłam już na samym wstępie do tej firmy.. Zostałam w Poznaniu przez Promedicę24 (jakieś niecałe 2 lata temu) odrzucona na rozmowie.. przez to, że UWAGA: byłam za mała!!! Ważę 47 kg i mierzę 156cm. Strasznie mnie to zraziło do tej firmy! Pani, która przeprowadzał ze mną rozmowę była kilka razy większa ode mnie.. i stanowczo stwierdziła, że ja sobie nie poradzę!!! (choć mówiłam jej, że pracowałam już w Niemczech 2 razy jako opiekunka! a poza tym znam dobrze język niemiecki)
Pomyliła się jednak.. Od tamtej pory byłam kilka razy w Niemczech i mam świetne referencje smile))

#15 2012-02-03 10:39:20

jewrioszka
New member

Witam.
Odradzam wszystkim wyjazd z ta firmą. Moja żona pojechała do ich klienta jako opiekunka bez wykształcenia medycznego, podobno mieli z tym panem kontrakt od 2 lat, ktos miał żonę wprowadzić w obowiązki, miał być samochód.
Po dojeździe okazało się że:
Tam nikogo niema ani osoby wprowadzającej ani klienta
W domu jest 12 stopni
Samochodu niema
Do jedzenia nic niema
Do sklepu pare kilometrów
Dom jest w lesie w górach
Jak przywieziono klienta po 2 dniach to okazało sie że:
Ten człowiek jest wariatem
Ma niedowład nóg
Chciał służącą
Moja żona ma go przenosić z łóżka na wózek (żona ma 164 cm, a facet 175 i waży ok 70kg) Sam byłem sanitariuszem i wiem że to niemożliwe dla kobiety.
Po 3 dniach intensywnego grzania jest 17 stopni, nawet gdyby miała na to siłę to jak ma umyc gościa w takiej temperaturze.?
Klient drze się że mu zimno, żona dała mu wszystkie kołdry, sama śpi bez.
Promedica nic nie robi.
Zastanawiamy się nad skierowaniem sprawy do sądu pracy.
Proszę o kontakt osoby które zostały w ten sposób oszukane przez ta firmę. Być może pozew zbiorowy pozwoli nam na sprawiedliwość.
601-781-801

#16 2012-02-03 16:55:03

Promedica24
New member

Szanowny Panie,

W dniu wczorajszym (02.02.2012) otrzymaliśmy zgłoszenie od Pana Żony w sprawie nieprawidłowości na kontrakcie, który Żona rozpoczęła we wtorek 31.01.2012.
Natychmiast podjęliśmy działania, aby jak najszybciej móc odwołać Pana Żonę z kontraktu i zapewnić Jej szybki powrót do Polski.
Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, opiekun kontraktu cały czas był z Pana Żoną w kontakcie telefonicznym.
Powrót do Polski został zorganizowany na dzień dzisiejszy, tj. 03.02.2012, o czym natychmiast poinformowaliśmy Pana Żonę.
(W tej chwili Żona jest już w drodze do Polski)

Pragniemy również zapewnić, że traktujemy poważnie i natychmiast reagujemy na każde zgłoszenie Opiekunek o jakiejkolwiek nieprawidłowości zaistniałej podczas pobytu w Niemczech.
W tym celu min. udostępniamy telefon alarmowy, aby Opiekunki mogły o każdej porze dnia i nocy połączyć się z pracownikiem Promedica24.

Z poważaniem,
Zespół Promedica24

#17 2012-02-03 19:40:07

ulkaer
Member

Promedica24 napisał:

Pragniemy również zapewnić, że traktujemy poważnie i natychmiast reagujemy na każde zgłoszenie Opiekunek o jakiejkolwiek nieprawidłowości zaistniałej podczas pobytu w Niemczech.
W tym celu min. udostępniamy telefon alarmowy, aby Opiekunki mogły o każdej porze dnia i nocy połączyć się z pracownikiem Promedica24.

Z poważaniem,
Zespół Promedica24

o nie i na dodatek przedłużacie pobyt nie pytając opiekunki czy chce dłużej zostać czy nie

#18 2012-02-04 19:29:57

jewrioszka
New member

Oczywiście że sprowadziliście moją żonę do Polski, ale....
1. Zainteresowaliście się sprawa po moim 3 telefonie i 48 h od pierwszego zgłoszenia. (wszystko blokowała pani z sekretariatu)
2. Pani w sekretariacie 3 krotnie odmówiła mi połączenia z "opiekunką" mojej żony.
3. Opiekunka skontaktowała się ze mną jak powiedziałem że powiadamiam policję w dniu w którym nie mogłem skontaktować się z moją żoną. (lub po powyższym poście)
4. Podaliście nieprawdziwe informacje o:
- Warunkach panujących w domu klienta, 12 stopni, brak herbaty, kawy, cukru, artykułów spożywczych
- miała tam być osoba wprowadzająca, której nie było
- klient dotarł do domu dopiero po 48h
- do sklepu jest kilka kilometrów
- dom jest na odludziu
- klient jest osoba całkowicie bezwładną,
- ten mężczyzna waży 65 kg i ma 178 cm wzrostu (wasze dane), powiem szczerze że nie wiem czy sam dałbym rade a mam 182 cm i ważę 90 kg (Byłem sanitariuszem w CSK WAM na oddziale ortopoedii, więc wiem o czym piszę)
- posiadanym samochodzie, którego niema
- że ten klient jest dla was nowy ( na wyraźne pytanie mojej żony odpowiedzieliście że ten pan jest waszym klientem od 2 lat!!!!)
- wasz przedstawiciel w Niemczech  po rozmowie z moja żoną z prośba o pomoc więcej się nie odezwał i nie odbierał telefonu!!!!!!!
-  klient miał osoba inteligentną, miłą i komunikatywną. Okazał się rozhisteryzowanym egoistą szukającym służącej na której mógłby się wyżywać.

Okazaliście się skrajną niekompetencją, brakiem rozeznania oraz jakiejkolwiek weryfikacji podanych danych ze stanem faktycznym. Dodatkowo świadomie lub nie podawaliście nieprawdziwe informacje.

To by było tyle na temat profesjonalizmu Promedica24, oraz opieki nad waszymi pracownikami w Niemczech.

P.S.
1. Zabrakło też informacji że dom stoi na pustkowiu w lesie w górach, oraz że w tym samym budynku mieszka mężczyzna Litewskiego pochodzenia.
2.Tak na marginesie pani z sekretariatu na moją informację że powiadamiam policję usłyszałem "niech pan mi nie grozi"......może należy lepiej dobierać pracowników i wybierać takich którzy rozumieją sens wypowiadanych zdań? Którzy potrafią powiedzieć coś więcej niz wbite im do głowy formułki?

Ostatnio edytowany przez jewrioszka (2012-02-04 19:42:25)

#19 2012-02-05 16:08:13

Anna28
New member

Witam ,
Po przeczytaniu wypowiedzi męża pani która pojechała do opieki do Pana,, na odludziu ''(jewrioszka)
Musze przyznać że zgodzę się z Panem. Promedica24 wysyła panie nie wiem może teraz sie coś zmienił,ale wątpie w to , ale wysyłają Opiekunki w miejsca gdzie twierdzą iż  są sprawdzone  co sie okazuje jedzie sie w ciemno mówią co innego  Pania które wyjeżdżają do pracy o tym charakterze,ale jeżeli chodzi o organizacje wyjazdu na miejscu twierdzą że mają wszystko ustalone a co sie okazuje że opiekunka zajedzie w miejsce w którym okazuje się co innego .Po prostu dostają oferte z Niemiec a nie sprawdzają jej ale Panie z Promedica24 twierdzą oczywiście wszystko mamy sprawdzone.Co jest bzdurą.Nie wiem czy ci kordynatorzy są ? bo też od nich nie ma żadnej pomocy!!!
Dodam tylko ja osobiscie nie polecam wyjeżdżania wiadomo ktos pojedzie i jest zadowolony tylko na przyszłość niech informują gdzie i w jakich warunkach ma trafiać dana opiekunka. Pewnie nie informują ,bo wtedy nie wszyscy chcieli by jechać.Wiemy iż Niemcy nie pójda do takiej osoby nią się opiekować !!!
Dlatego apeluje do tych Pan z firmy Promedica24 aby włożyły trudu w swoja prace może wystarczy troszkę  empatii.A nie tylko wyzysk !!!wyzyskiem nie przyciągniecie sobie klientów i tak jest z wszystkimi firmami Polskimi nie tylko tą .

#20 2012-02-05 19:14:01

mirka_m
New member

Często na miejscu bywa że nie wszystko jest takie piękne jak nam mówią przed wyjazdem!!! trzeba brać na to poprawkę!
Mnie natomist zadziwil ten Pan bo skoro ma takie doświadczenie na ortopedi to jak mógł Pan żonę wysłać do chorego gdy wcześniej podali ile waży i ma wzrostu a dopiero teraz okazuje się, że dla żony zaciężki. A co jak by było tam ciepło i  jedzenie i samochód i klient byłby normalny a nie wariatem jak Pan napisał, to wtedy by panu żony nie było żal że musi takiego pacjenta dzwigać!!! Jak pieniążki na konto wpływają to wam kobiet nie żal wysyłać do ciężkiej pracy!!! Żal mi pana żony, ale powiem że patrząc po datach to i szybko załatwili sprawę i ściągnęli ją z kontraktu, bo na zmianę czeka się czasami nawet tydzień zanim przyjedzie zmienniczka.

#21 2012-02-06 11:16:12

Barbara45
Member

DO "jewrioski"    :      Zastanawia mnie tylko jeden fakt? Jak Pana zona dostala sie pod wskazany adres i kto ja wpuscil do domu podopiecznego skoro go tam nie bylo. Przreciesz ktos to musial wszystko zorganizowac i miec klucze do domu. Nigdy nie jest tak ze opiekunka jest calkowicie sama bo nawet jesli nie ma zmienniczki to jest rodzina badz opiekun prawny badz Pflegedienst ktory takie rzeczy organizuje.

Zgadzam sie natomiast z tym ze oferty prezentowane przez firmy odbiegaja od rzeczywistosci.

#22 2012-02-06 11:55:20

ulkaer
Member

Barbaro ja pojechałam kiedyś (z promedicą) do Pana, którego przez 1,5 dnia nie było, był w szpitalu a do mieszkania przywiózł mnie pacjęta syn i zostawił . miał się zjawić następnego dnia przed pojawieniem się jego ojca ale zjawił się godzinkę później. pielęgniarze przyjechali z dziadkiem i biegali po schodach i szukali jego mieszkania aż się w końcu domyśliłam, że to o mojego pacjęta chodzi hmm

#23 2012-02-06 12:12:05

Barbara45
Member

No tak czyli ktos byl z rodziny. Oczywiscie nie mieszkal na miejscu ale kontakt mialas. Gdyby mi sie taka sytuacja przytrafila ze przyjezdzam do pracy a w domu podopiecznego sa takie wraunki jak opisywal powyzej maz opiekunki to nie czekam kilku dni tylko od razu rozmawiam z rodzina lub z synem na ten temat. Gdzie jest podopieczny, kiedy przyjedzie w jakim jest stanie skoro przebywa w szpitalu moge sie domyslac ze nie za dobrym. i co jest bardzo wazne numer kontaktowy z rodzina lub osoba odpowiedzialna prawnie za podopiecznego, to jest podstawa.  O tym trzeba od razu rozmawiac a nie czekac nie wiem na co. Firma jest oddalona o setki kilometrow od miejsca pracy. Jak w domu nie ma cos jesc i nie ma w poblizu sklepow to sie z rodzina na ten temat rozmawia w pierwszej kolejnosci bo przeciez nikt z polski paczki z jedzeniem nie posle( to tak ironicznie teraz napisalam).

#24 2012-02-06 14:10:41

jewrioszka
New member

Krótko i treściwie.
Ten Pan "nie ma" żadnej rodziny. Jego brat nie chce mieć z nim nic wspólnego. (ciekawe dlaczego?)
Do domu po dłuższych poszukiwaniach (co świadczy o tym że nigdy tam nie był) zawiózł moja żonę niemiecki partner handlowy.(ten sam co potem nie odbierał telefonów).
Do mirki.
To była wspólna decyzja, a pieniążki muszą być adekwatne do wykonywanej pracy. W tym przypadku nie były, tylko że to sie okazało za późno. Jest tez różnica pomiędzy pomóc a przenieść bezwładne ciało.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez jewrioszka (2012-02-06 14:12:54)

#25 2012-03-23 13:51:59

Matt Saarmoon
New member

Dzień dobry. Jestem 37 letnim facetem i pisałem na adres e-mail firmy, ponieważ jestem zainteresowany wyjazdem do  Niemiec właśnie w takim charakterze, ale jako mężczyzna. Stąd zadam pytanie. Czy mam szanse na to, by pracować jako opiekun? Zdarzają się przypadki męskie w firmie, czy praca jest skierowana wyłącznie do kobiet? Proszę o rzetelną informację.

#26 2012-03-24 10:30:29

Opiekun40
Zbanowany

serwus wszystkim paniom , nienarzekajcie na pr24 to bardzo swietna firma pracuje z nimi juz 6 lat i wszystko jest jak sie nalezy . Solidna i kompetentna firma , a co dla panów tez potrzebni sa .  do wszystkich panow na forum dzwoncie do pr24 .Polecam!!! i pozdrawiam

#27 2012-03-24 10:37:40

Opiekun40
Zbanowany

a rmua dostaje co miesiac

#28 2012-03-25 18:35:24

Opiekun40
Zbanowany

Do Pana Matt. Wlasnie jest wiele ofert dla panow w Promedica 24 ,  wyjasniam dlaczego dla niektorych chorych osób potrzebna jest meska silna reka , no i trzeba miec tez jakies doswiadczenie oraz troszke j. niemiecki kumac . A wiec nic na przeszkodzie panie Matt tylko dzwonic .... Powodzenia

#29 2012-03-26 21:28:22

kzuza5
Member

Opiekun40 napisał:

serwus wszystkim paniom , nienarzekajcie na pr24 to bardzo swietna firma pracuje z nimi juz 6 lat i wszystko jest jak sie nalezy . Solidna i kompetentna firma , a co dla panów tez potrzebni sa .  do wszystkich panow na forum dzwoncie do pr24 .Polecam!!! i pozdrawiam

szkoda tylko ..........ze składki w tej firmie nie są odprowadzane od najniższej krajowej.w przyszłości nie będzie ci się należał nawet zasiłek dla bezrobotnych. a co dopiero inne przywileje

#30 2012-03-27 08:21:37

makola45
Member

kzuza5 napisał:

Opiekun40 napisał:

szkoda tylko ..........ze składki w tej firmie nie są odprowadzane od najniższej krajowej.w przyszłości nie będzie ci się należał nawet zasiłek dla bezrobotnych. a co dopiero inne przywileje

Swięta prawda i szkoda że zmienili umowe o prace na umowe zlecenie.

#31 2012-03-28 14:59:14

Opiekun40
Zbanowany

no tak te skladki które oni odprowadzaja to jest troche smieszne

#32 2012-04-22 14:44:34

Okroy-Nagel
New member

Witam Nazywam się Jeremi Okroy Nagel - jestem ofiarą firmy Promedica - są nieetyczni .... ale co tam zmienili nazwę i są w likwidacji HA
Pewnie mają już nową markę i zaczną swój nieuczciwy proceder dalej uprawiać

#33 2012-05-02 21:39:04

mcusik
New member

może jest w tym troche prawdy smile
Weryfikacja w firmie wygląda tak ,że pani która weryfikuje naszą wiedzę z niemieckiego może słyszy dobrze , ale my jej niekiedy wogóle sad, trzaski i szum w telefonie, do tego stres robią swoje.
weryfikacja jest tajemnicą Pani nie mówi jak się zdało, tylko prosi koleżankę , która jest przy tym obecna, jej mówi co i jak (więcej się człowiek nie dowie, tylko ,że dobrze ( jeszcze podadza która grupa)
ALE OD ILU DO ILU jest grupa to juz nie mówia i tak jesteś w drugiej grupie ,ale od kiedy 2 grupa się zaczyna i ile brakuje do 3 grupy nie powiedzą .TRZEBA WIERZYĆ W TO CO MÓWIĄ.
to nasze być , albo nie być w tej firmie , bo i tak wszystko zależy od pani która weryfikuje i jakie pytania zada( czy trafimy na wyuczone zdania)
PROMEDICA I TAK proponuje kasę poniżej 1 tys euro , koleżance zaproponowano 760 euro  A REKLAMUJĄ ,ŻE MINIMUM TO 1 TYS HIHIHIHIHI
drugiej 850 kwota powala na kolana sad
WCALE NIE LICZY SIĘ TO , CZ YMASZ STAŻ PRACY , BO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZA jest ta kiepskiej Jakości weryfikacja (szumy ,trzaski w telefonie)
dlaczego promedica / bo jest długo na rynku , a inne firmy krótko i myślałyśmy,że te złe opinie to konkurencja, dopuki się nie przekonałyśmy na własnej skórze.JUŻ NIE MÓWIĄC ŻE Z KOORDYNATOREM Z WARSZAWY TRUDNO SIĘ POŁĄCZYĆ , NIKT NIE ODBIERA , A JAK JUZ ODBIERZE TO PRZYJEMYM GŁOSEM OZNAJMI ,ŻE PANI KOORDYNATOR JEST ZAJETA I ODDZWONI , ALE TO NIE NASTĘPUJE  ITD DZWONISZ , A JEŚLI JUZ JEST JAKAŚ WIADOMOŚĆ TO SMSA CI WYŚLĄ, ŻE OFERTA NIEAKTUALNA sad I TAK JUZ MIESIAC SPŁAWIAJĄ ,ŻE JEST OFERTA I POTEM JUZ JEJ NIE MA
gadałam z dziewczyna z 3 grypy i też mówi że już ma 4 ofertę  i pewnie znów odwołają na dzien przed wyjazdem ihihihihhi

Ostatnio edytowany przez mcusik (2012-05-02 22:13:57)

#34 2012-05-04 09:12:28

mcusik
New member

już wam mówię dlaczego te opóźnienia - 2 tygodniowe , bo ponoć firma zatrudnia 5, 10 czy juz 15 tys opiekunek . Więc jeśli któś jest słaby z matmy to i tak skuma .
POLICZCIE SOBIE MINIMUM 800 EURO X 15 TYS = NA 2 TYGODNIE TO FAJNY PROCENT ROŚNIE FIRMIE.
ZNAM JEDNEGO DYREKTORA DUŻEGO ZAKŁADU , KTÓRY 2 RAZY  ZROBIŁ TAKI NUMER LUDZIOM , POTEM MIAŁ FAJNE OSZCZĘDNOŚCI NA PRZEPROWADZENIE 2 REMONTÓW, A ZA TO DUŻĄ NAGRODĘ U WOJEWODY (to była państwowa firma)
A tutaj włąścicielowi firmy lecą procenty , a za nie może pracownikom płacić pensje , reszte ma dla siebie . GRUNT TO DOBRA POLITYKA FIRMY smile

możesz się wzbogacić nic nie robiąc, właściciel ma dobrą księgową i doradcę finansowego hihihihih

#35 2012-05-20 19:51:20

aska1973
New member

Witam, tak sie zastanawiam, czy znajdzie sie kiedyś ktos odważny i zrobi coś z tą Promedicą, przecież to jawne oszustwo, zatrudniają kobietę mówią że wszystko legalnie, tak samo zapewniają niemiecką rodzinę, że opiekunka pracuje legalnie ma opłacane wszystkie składki i ubezpieczenia i godny zarobek, ale to przecież nic nie sprawdza sie w praktyce, ani zarobki , ani legalność pracy, ani składki odprowadzane do ZUSu, , normalnie koszmar z tą Promedica, pozdrawiam

#36 2012-05-20 20:42:40

jakniew
Member

aska1973 napisał:

Witam, tak sie zastanawiam, czy znajdzie sie kiedyś ktos odważny i zrobi coś z tą Promedicą, przecież to jawne oszustwo, zatrudniają kobietę mówią że wszystko legalnie, tak samo zapewniają niemiecką rodzinę, że opiekunka pracuje legalnie ma opłacane wszystkie składki i ubezpieczenia i godny zarobek, ale to przecież nic nie sprawdza sie w praktyce, ani zarobki , ani legalność pracy, ani składki odprowadzane do ZUSu, , normalnie koszmar z tą Promedica, pozdrawiam

I nie tylko Promedica, są też inne agencje które biorą z niej przykład, a i potrafią w kombinacjach jak tu opiekunkę oszukać przebić ich.

#37 2012-05-20 21:39:24

aska1973
New member

no to jak wyjechać, żeby godziwie zarobić i nie być tak oszukiwanym??? bo ja juz naprawdę jestem głupia

#38 2012-05-20 23:01:15

image123456
Member

MIAŁAM STYCZNOSC Z PROMEDICA 2 LATA TEMU I NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY , JAWNE OSZUSTWO DO TEGO PENSJA 900 E. W ZLOTOWKACH , NIE W TAKIM KURSIE JAK BYL, SZYBKO OD NICH UCIEKLAM BYLAM TYLKO NA JEDNYM KONTRAKCIE , OPIEKA NIBY KOORDYNATORA W MOIM PRZPADKU ZAROZUMIALEJ PANI , KT. SIE SPOZNILA CZEKALAM NA PRZYSTANKU GODZ. I DO TEGO JESZCZE ZASTRZEGLA ZEBYM DO NIEJ NIE WYDZZWANIALA I LEPIEJ ZEBYM NIE  MIALA ZADNEGO PROBLEMU , BO ONA JESZCZE W CIAGU DNIA PRACUJE GDZIES INDZIEJ , I CHCE MIEC SPOKÓJ, PRZECZUWAM ZE WIEKSZOSC FIRM TAK ROBI , ALE LUDZIE SAME JESTESMY SOBIE WINNE BO KTO SIE GODZI ZA 1000 E PRACOWAC PRZY OPIECE , TE CO JEZDZA JUZ DLUGO WIEDZA ZE TO NIE JEST LEKKI CHLEB, DLATEGO STAWKA POWIINA BYC NAJMNIEJ 1200 , SAMA TERAZ SZUKAM PRACY WIEM ZE NIE JEST LEKKO , ALE SZANUJMY SIE I SWOJA PRACE, A NIE FIRMY TAKIE JAK PROMEDICA I INNE NA KTORE MY MUSIMY PRACOWAC POZDR

#39 2012-05-20 23:41:59

Nadi2714
Member

makola45 napisał:

kzuza5 napisał:

Opiekun40 napisał:

wiecie czego nie rozumię Was. Podpisując umowę z Pr24 wszystko przedstawiają i my podpisujemy wiele załączników. Jeżeli podpisujemy to oznacza, że godzimy się na te warunki. Składki są odprowadzane od najniższej krajowej- to jest umowa zlecenie. Pr24 ma tez stały przelicznik euro 4,40zł/1 euro - to też podpisujemy w formie załącznika.

pozdrawiam Wszystkich

#40 2012-05-20 23:47:33

Nadi2714
Member

mcusik napisał:

może jest w tym troche prawdy smile
Weryfikacja w firmie wygląda tak ,że pani która weryfikuje naszą wiedzę z niemieckiego może słyszy dobrze , ale my jej niekiedy wogóle sad, trzaski i szum w telefonie, do tego stres robią swoje.
weryfikacja jest tajemnicą Pani nie mówi jak się zdało, tylko prosi koleżankę , która jest przy tym obecna, jej mówi co i jak (więcej się człowiek nie dowie, tylko ,że dobrze ( jeszcze podadza która grupa)
ALE OD ILU DO ILU jest grupa to juz nie mówia i tak jesteś w drugiej grupie ,ale od kiedy 2 grupa się zaczyna i ile brakuje do 3 grupy nie powiedzą .TRZEBA WIERZYĆ W TO CO MÓWIĄ.
to nasze być , albo nie być w tej firmie , bo i tak wszystko zależy od pani która weryfikuje i jakie pytania zada( czy trafimy na wyuczone zdania)
PROMEDICA I TAK proponuje kasę poniżej 1 tys euro , koleżance zaproponowano 760 euro  A REKLAMUJĄ ,ŻE MINIMUM TO 1 TYS HIHIHIHIHI
drugiej 850 kwota powala na kolana sad
WCALE NIE LICZY SIĘ TO , CZ YMASZ STAŻ PRACY , BO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZA jest ta kiepskiej Jakości weryfikacja (szumy ,trzaski w telefonie)
dlaczego promedica / bo jest długo na rynku , a inne firmy krótko i myślałyśmy,że te złe opinie to konkurencja, dopuki się nie przekonałyśmy na własnej skórze.JUŻ NIE MÓWIĄC ŻE Z KOORDYNATOREM Z WARSZAWY TRUDNO SIĘ POŁĄCZYĆ , NIKT NIE ODBIERA , A JAK JUZ ODBIERZE TO PRZYJEMYM GŁOSEM OZNAJMI ,ŻE PANI KOORDYNATOR JEST ZAJETA I ODDZWONI , ALE TO NIE NASTĘPUJE  ITD DZWONISZ , A JEŚLI JUZ JEST JAKAŚ WIADOMOŚĆ TO SMSA CI WYŚLĄ, ŻE OFERTA NIEAKTUALNA sad I TAK JUZ MIESIAC SPŁAWIAJĄ ,ŻE JEST OFERTA I POTEM JUZ JEJ NIE MA
gadałam z dziewczyna z 3 grypy i też mówi że już ma 4 ofertę  i pewnie znów odwołają na dzien przed wyjazdem ihihihihhi

Jeżeli chodzi o weryfikacje języka niemieckiego to wiem że mi przyznali grupę 3,00 gdzie ja rozmawiam lepiej po niemiecku jak ta która weryfikuje. Będąc na wyjezdzie moja zastępczyni miała 3,8 a prawie nie rozmawiała po niemiecku. Dlatego tego nie rozumię.

#41 2012-05-20 23:49:46

Nadi2714
Member

mcusik napisał:

już wam mówię dlaczego te opóźnienia - 2 tygodniowe , bo ponoć firma zatrudnia 5, 10 czy juz 15 tys opiekunek . Więc jeśli któś jest słaby z matmy to i tak skuma .
POLICZCIE SOBIE MINIMUM 800 EURO X 15 TYS = NA 2 TYGODNIE TO FAJNY PROCENT ROŚNIE FIRMIE.
ZNAM JEDNEGO DYREKTORA DUŻEGO ZAKŁADU , KTÓRY 2 RAZY  ZROBIŁ TAKI NUMER LUDZIOM , POTEM MIAŁ FAJNE OSZCZĘDNOŚCI NA PRZEPROWADZENIE 2 REMONTÓW, A ZA TO DUŻĄ NAGRODĘ U WOJEWODY (to była państwowa firma)
A tutaj włąścicielowi firmy lecą procenty , a za nie może pracownikom płacić pensje , reszte ma dla siebie . GRUNT TO DOBRA POLITYKA FIRMY smile

możesz się wzbogacić nic nie robiąc, właściciel ma dobrą księgową i doradcę finansowego hihihihih

nie 5 ani nie 10 tyś opiekunek tylko około w 2012 4 tyś

#42 2012-05-31 15:34:41

kzuza5
Member

Nadi2714 napisał:

makola45 napisał:

kzuza5 napisał:

wiecie czego nie rozumię Was. Podpisując umowę z Pr24 wszystko przedstawiają i my podpisujemy wiele załączników. Jeżeli podpisujemy to oznacza, że godzimy się na te warunki. Składki są odprowadzane od najniższej krajowej- to jest umowa zlecenie. Pr24 ma tez stały przelicznik euro 4,40zł/1 euro - to też podpisujemy w formie załącznika.

pozdrawiam Wszystkich

zdaje się że nie jesteś na bieżąco.promedica24 nie odprowadza składek od najniższej krajowej bo takiej nie osiagamy.obecnie najniższa krajowa wynosi 1500zł.brutto.nasze składki odprowadzane są od kwoty na którą zgodziliśmy się w dniu podpisania umowy.więc jeżeli ktoś podpisał ją w ubiegłym roku to składki odprowadzane są od  kwoty 1417zL.brutto.i ta kwota nie ma nic wspólnego z najniższą krajową.proszę wskazać mi czy w umowie jest wyszczególnione że składki są odprowadzane od najniższej krajowej.a przelicznik też firma ma inny niż piszesz.pozdrawiam.

#43 2012-07-02 17:41:32

fannie66
New member

Oj, dużo nieprzychylnych opinii o Promedica24, a ja mam podjąć decyzję czy zapisać się na kur języka organizowany przez tą firmę! Może ktoś z Was był na takim kursie? Ciekawią mnie wasze opinie.Pozdrawiam

#44 2012-07-29 08:19:01

Lisa50
Member
Od: ziemie wschodnie

Hej fannie66 !
mogę odpisać ma
meila lub inny komunikator jak chcesz
Gdzie masz iść czy już jesteś na tym kursie ..miasto ?
pozdrawiam z Niemiec -jestem w pracy .....

#45 2012-08-05 21:45:07

mcusik
New member

dzisiaj spogladam na przelewy z promedici i za kazdy przelew od nich bank pobiera oplate 5 euro ..
PROMEDICA BANKRUTUJE ZE OPIEKUNKI MSZA WYDZWANIAC ZA SWOJE PIENIADZE DO NICH, WYSYLAC PISMO NA SWOJ KOSZT , KTORE KAZA ODESLAC...to jawne okradanie nas tam ciezko pracujacych , malo nam placicie , a bierzecie od niemcow kupe kasy ,na nasze pensje , za przejazdy,
NIKT Z FIRMY NIE PATRZY NA NASZE WARUNKI - JAKIE TAM SA , JAK NAS TRAKTUJA NIEMCY
TELEFON Z FIRMY WYGLADA TAK : SZYBKA ROZMOWA , TOBIE NIE DAJA DOJSC DO SLOWA BO MUSZA KONCZYC ROZMOWE, A JAK CHCESZ COS ZGLOSIC TO ZADZWON NA SWOJ KOSZT, NIEMCY NAM OPIEKUNKA POKAZUJA I MOWIA ILE PLACA ZA NASZA PENSJE
PROMEDICA kupuje bilety za 250 zl, a od niemcow bierze po 150- 200 euro , oczywiscie reszta dla nich
FIRMIE JAK COS SIE ZGLASZA TO RADZA BY Z NIEMCAMI POROZMAWIAC, ALE TO JA MAM NEGOCJOWAC WARUNKI PRACY ???
NIEMIEC UWAZA ZE NIE , TYLKO TA OSOBA KTORA PODPISYWALA Z NIM UMOWE MOZE COS ZMIENIC sad
TA FIRMA TO W SKRUCIE : Radź sobie sam , my kase wezniemy , tobie damy cos na otarcie łez, nie interesuja ja nasze warunki mieszkaniowe , ich interesuje zysk
POCIESZAJACE JEST TO ZE NIEMCOW ROBIA TEŻ BALONA, OBIECUJA IM PRZY PODPISYWANIU UMOWY DOBRZE ZNAJACA JEZYK NIEMIECKI  OPIEKUNKE, A niemiec dostaje opiekunke , ktora malo mowi , niemiec placi duza kase , opiekunka dostaje mala a szefostwo sie cieszy ze ma zysk smile

#46 2012-08-05 22:36:46

jakniew
Member

mcusik napisał:

dzisiaj spogladam na przelewy z promedici i za kazdy przelew od nich bank pobiera oplate 5 euro ..
PROMEDICA BANKRUTUJE ZE OPIEKUNKI MSZA WYDZWANIAC ZA SWOJE PIENIADZE DO NICH, WYSYLAC PISMO NA SWOJ KOSZT , KTORE KAZA ODESLAC...to jawne okradanie nas tam ciezko pracujacych , malo nam placicie , a bierzecie od niemcow kupe kasy ,na nasze pensje , za przejazdy,
NIKT Z FIRMY NIE PATRZY NA NASZE WARUNKI - JAKIE TAM SA , JAK NAS TRAKTUJA NIEMCY
TELEFON Z FIRMY WYGLADA TAK : SZYBKA ROZMOWA , TOBIE NIE DAJA DOJSC DO SLOWA BO MUSZA KONCZYC ROZMOWE, A JAK CHCESZ COS ZGLOSIC TO ZADZWON NA SWOJ KOSZT, NIEMCY NAM OPIEKUNKA POKAZUJA I MOWIA ILE PLACA ZA NASZA PENSJE
PROMEDICA kupuje bilety za 250 zl, a od niemcow bierze po 150- 200 euro , oczywiscie reszta dla nich
FIRMIE JAK COS SIE ZGLASZA TO RADZA BY Z NIEMCAMI POROZMAWIAC, ALE TO JA MAM NEGOCJOWAC WARUNKI PRACY ???
NIEMIEC UWAZA ZE NIE , TYLKO TA OSOBA KTORA PODPISYWALA Z NIM UMOWE MOZE COS ZMIENIC sad
TA FIRMA TO W SKRUCIE : Radź sobie sam , my kase wezniemy , tobie damy cos na otarcie łez, nie interesuja ja nasze warunki mieszkaniowe , ich interesuje zysk
POCIESZAJACE JEST TO ZE NIEMCOW ROBIA TEŻ BALONA, OBIECUJA IM PRZY PODPISYWANIU UMOWY DOBRZE ZNAJACA JEZYK NIEMIECKI  OPIEKUNKE, A niemiec dostaje opiekunke , ktora malo mowi , niemiec placi duza kase , opiekunka dostaje mala a szefostwo sie cieszy ze ma zysk smile

To nic nowego, promedica i jej podobne zaczęły słynąć ze swoich niepopularnych praktyk i coraz więcej opiekunek od nich ucieka. Niemcy mają z jednej strony rację, że my mamy negocjować warunki z firmą, a firma z rodziną. Jak to w praktyce wygląda, to właśnie jak piszesz. O promedice poza tym ukazał się w niemieckiej gazecie artykuł, jak wykorzystują polskie opiekunki. Niestety, nie pamiętam nazwy tej gazety:(

#47 2012-08-06 14:29:50

makola45
Member

jakniew napisał:

mcusik napisał:

To nic nowego, promedica i jej podobne zaczęły słynąć ze swoich niepopularnych praktyk i coraz więcej opiekunek od nich ucieka. Niemcy mają z jednej strony rację, że my mamy negocjować warunki z firmą, a firma z rodziną. Jak to w praktyce wygląda, to właśnie jak piszesz. O promedice poza tym ukazał się w niemieckiej gazecie artykuł, jak wykorzystują polskie opiekunki. Niestety, nie pamiętam nazwy tej gazety:(

Oj  Swieta pawda.Uciekac jak najdalej od takich firm.Tez przez to kiedys przeszłam.

#48 2013-01-07 12:36:43

r6t8
New member

jak się rozliczać z podatku, z mężem czy osobno

#49 2013-01-07 14:50:57

namolna
Member

To zależy. W większości lepiej jest rozliczać się z mężem,korzystniej,o tak mogę to określić. Jednak bywają wyjątki.Najlepiej jeśli spróbujesz w domu np.mając do dyspozycji program z PIT-ami (do ściągnięcia z internetu). Pity nie są trudne,trzeba się tylko zapoznać z objaśnieniami.Co roku,jest inaczej.Patrz co możesz sobie odliczyć:internet,ulga na dzieci.Tak jest w Polsce,nie wiem,gdzie się rozliczasz?!

#50 2013-01-07 15:27:36

kasia63
Member

Takjak kolezanka napisala,to zalezy -jednak jesli ktores wa was prowadzi dziaalnosc gospodarcza to nie mozecie sie rozliczac razem.Korzystne wspolne rozliczenie zazwyczaj jest wtedy,kiedyb jedno z was zarabia duzo lub w ogole zarabia a drugie nic albo b malo,plus ulga za internet i dzieci,ew.jakies inne ulgi.Najprosciej własnie zrobic sobie symulacje rozliczenia i bedziesz wiedziala co lepiej samej czy razem.Pozdrawiam.

#51 2013-01-07 15:40:10

simona1961
Member

kasia63 napisał:

Takjak kolezanka napisala,to zalezy -jednak jesli ktores wa was prowadzi dziaalnosc gospodarcza to nie mozecie sie rozliczac razem.Korzystne wspolne rozliczenie zazwyczaj jest wtedy,kiedyb jedno z was zarabia duzo lub w ogole zarabia a drugie nic albo b malo,plus ulga za internet i dzieci,ew.jakies inne ulgi.Najprosciej własnie zrobic sobie symulacje rozliczenia i bedziesz wiedziala co lepiej samej czy razem.Pozdrawiam.

Kasiu, nie można się rozliczac wspolnie jesli jest sie na ryczałcie, ale jesli na ksiązce przychodów i rozchodów to jak najbardziej.

#52 2013-01-07 15:42:38

kasia63
Member

ha!słusznie ,zapomnialam to napisac,gapa ze mnie:)

#53 2013-01-13 17:33:54

r6t8
New member

czy referencje muszą być przetłumaczone na p;olski

#54 2013-01-13 18:03:29

kasia63
Member

Wychodzę z założenia ,że nie -po co?Jeśli aplikujesz do firmy to z pewnością znajdzie się tam ktoś ,kto umie przeczytać,przynajmniej powinien taki ktoś być:)Dla Niemcow licżą sie referencje w ich języku.Ja swoich nie tłumaczę.

#55 2013-01-14 08:48:29

r6t8
New member

dzięki.pozdrawiam...

#56 2013-01-15 09:47:54

rozgoryczona
New member

witam serdecznie odradzam jakiekolkwiek kontakty z firma Promedica24, jesli macie wybor wybierzcie inna firme. Umowa zlecenie, czyli zadna, mowia ci, ze z warunkami umowy o prace, ale zauwazcie od jakiej kwoty odprowadzaja ci skladki od 129zl, smile Zarobki smiesznie niskie, warunkuja twoja znajomoscia jezyka niemieckiego, mimo dobrej znajomosci maximum co mozesz dostac to 1100euro. Co chwile liczne pomylki z ich strony, zmieniaja od tak sobie terminy wyjazdu, przyjazdu, ty oczywiscie dowiadujesz sie na koncu. Przysylaja zmieniona umowe, mowiaca, ze nagle zostajesz za granica trzy tygodnie dluzej, oczywiscie ty nic nie wiesz. Wiec dzwonisz do firmy za granicy, rachunek telefoniczny rosnie, a tu pani ci mowi, ze ktos zrobil psikusa. Ale najlepsze byl moj powrot do domu. 29 grudnia chce wsiasc do autokaru, a tu kierowca mowi, ze nie ma biletu, firma pomylila daty zamiast 29 grudnia, zamowila bilet na 29 listopada. Sobota, firma zamknieta, przedstawiciel niemiecki nie odbiera, alarmowy tez nie, nie wiesz co masz robic, bo jestes tak zdenerwowana zaistniala sytuacja.Cale szczescie, ze byly wolne miejsca, bo nie wrocilabym do domu, a gdzie bym poszla do hotelu, za co, wrocila do rodziny niemieckiej, tam nie ma miejsca. Wyobrazcie sobie, ze mimo moich telefonow, ze chce rozmawiac z "kierowniczka" firma nie zadzwonila do mnie z przeprosinami. Podczas kolejnej pomylki z ich strony, gdzie nie wyplacili mi dodatkowych pieniedzy, pani "kierowniczka" powiedziala, ze firma nie ma sobie nic do zarzucenia,ze pomylki sie zdarzaja, ze nie ma sensu teraz dociekac kto sie pomylil, ze ona moze mnie przprosic po dwoch tygodniach od zdarzenia itd.Moim zdaniem to kazda sznujaca sie firma powinna od razu dzwonic do ciebie  iprzepraszac za ta cala sytuacje To jest absurd, jak ta firma traktuje pracownika, jak zwykle mieso armatnie. Zapierdzielaj za granica, bo oni maja z ciebie pieniadze i nie odzywaj sie z czymkolwiek do nich, najlepiej nic nie mow, aby oni nie musieli sie wysilac i pracowac dodatkowo. Zatrudnia nie kompetentnych ludzi, burdel maja tam niesamowity, mam jak najgorsze wrazenia ze wspolpracy z ta firma.

#57 2013-01-16 12:19:44

r6t8
New member

Witam was.... doradżcie mi jaką firme wybrać, żeby mieć umowe o prace,bo mi brakuje troche lat do emerytury,a obecnie pracuje w promedica24 i mam tylko umowe zlecenie.  pozdrawiam.....

#58 2013-01-18 11:15:40

Liwia_Dobrawska
Member

rozgoryczona napisał:

witam serdecznie odradzam jakiekolkwiek kontakty z firma Promedica24, jesli macie wybor wybierzcie inna firme. Umowa zlecenie, czyli zadna, mowia ci, ze z warunkami umowy o prace, ale zauwazcie od jakiej kwoty odprowadzaja ci skladki od 129zl, smile Zarobki smiesznie niskie, warunkuja twoja znajomoscia jezyka niemieckiego, mimo dobrej znajomosci maximum co mozesz dostac to 1100euro. Co chwile liczne pomylki z ich strony, zmieniaja od tak sobie terminy wyjazdu, przyjazdu, ty oczywiscie dowiadujesz sie na koncu. Przysylaja zmieniona umowe, mowiaca, ze nagle zostajesz za granica trzy tygodnie dluzej, oczywiscie ty nic nie wiesz. Wiec dzwonisz do firmy za granicy, rachunek telefoniczny rosnie, a tu pani ci mowi, ze ktos zrobil psikusa. Ale najlepsze byl moj powrot do domu. 29 grudnia chce wsiasc do autokaru, a tu kierowca mowi, ze nie ma biletu, firma pomylila daty zamiast 29 grudnia, zamowila bilet na 29 listopada. Sobota, firma zamknieta, przedstawiciel niemiecki nie odbiera, alarmowy tez nie, nie wiesz co masz robic, bo jestes tak zdenerwowana zaistniala sytuacja.Cale szczescie, ze byly wolne miejsca, bo nie wrocilabym do domu, a gdzie bym poszla do hotelu, za co, wrocila do rodziny niemieckiej, tam nie ma miejsca. Wyobrazcie sobie, ze mimo moich telefonow, ze chce rozmawiac z "kierowniczka" firma nie zadzwonila do mnie z przeprosinami. Podczas kolejnej pomylki z ich strony, gdzie nie wyplacili mi dodatkowych pieniedzy, pani "kierowniczka" powiedziala, ze firma nie ma sobie nic do zarzucenia,ze pomylki sie zdarzaja, ze nie ma sensu teraz dociekac kto sie pomylil, ze ona moze mnie przprosic po dwoch tygodniach od zdarzenia itd.Moim zdaniem to kazda sznujaca sie firma powinna od razu dzwonic do ciebie  iprzepraszac za ta cala sytuacje To jest absurd, jak ta firma traktuje pracownika, jak zwykle mieso armatnie. Zapierdzielaj za granica, bo oni maja z ciebie pieniadze i nie odzywaj sie z czymkolwiek do nich, najlepiej nic nie mow, aby oni nie musieli sie wysilac i pracowac dodatkowo. Zatrudnia nie kompetentnych ludzi, burdel maja tam niesamowity, mam jak najgorsze wrazenia ze wspolpracy z ta firma.

jestem w trakcie poszukiwań firmy z którą mogłabym wyjeźdżać, chciałam właśnie kontaktować się z Promedica24, bo tyle jej wszędzie. Jednak po przeczytaniu wątków, a szczególnie powyższej wypowiedzi zrezygnuję z tego. Po to chcę zrezygnowac z pracy na czarno, żeby czuć się bezpiecznie,a  nie być zdana sama na siebie. Będę szukać dalej. Rozgoryczona może podzielisz się jakimiś wskazówkami odnośnie poszukiwania agencji?

#59 2013-01-18 22:55:03

rozgoryczona
New member

w tej chwili jestem na etapie sprawdzania innych firm, razie zbieram informacje, wiec niestety na ten moment nie moge ci zadnej polecic hmm dla mnie najwazniejsze to znalezc taka, ktora zatrudnia na umowe o prace, bo wtedy masz jakiekolwiek prawa, umowa zlecenie niestety nie daje ci nic,

Ostatnio edytowany przez rozgoryczona (2013-01-18 22:57:42)

#60 2013-01-19 11:45:11

pietre
Member

Ale przecież jak się ma umowę zlecenie to chyba jest składka emerytalna i zdrowotna prawda?

#61 2013-01-19 11:59:23

iza46
Member

pietre napisał:

Ale przecież jak się ma umowę zlecenie to chyba jest składka emerytalna i zdrowotna prawda?

Tak od kwoty np.160 zl jak ma Promedica24 reszta w dietach /jak masz na umowie wyzywienie i nocleg darmo to jeszcze licz sie z podatkiem od nich ,za ktore firma nie odpowiada prawnie!/umowa cywilno-prawna/czytaj smieciowa umowa zlecenie/to dla odwaznych!szukaj umowy o prace!

#62 2013-01-29 01:31:48

amelia
Przyjaciel Forum

Witam  Panie i Panów Opiekunów!  Dziś byłam na rozmowie  UWAGA ! W P R O M E D I C E !
Dotrzymuję obietnicy i postaram się  w kilku zdaniach opisać jakiego "zaszczytu dostąpiłam".
Otóż zadzwoniłam pod nr z reklamy w  necie. Był to Pan z Warszawy ( no wiecie taki naganiacz). Bardzo uprzejmie przekazał mnie do odpowiedniej Filii z racji mojego miejsca zamieszkania. Koszalin.
Zadzwoniła więc Pani z Koszalina aby umówić się na podpisanie umowy. Ponieważ, nie mam parcia na kasę, a poza tym nie byłam w najlepszej kondycji zdrowotnej nie umówiłam się na konkretny termin, tylko Pani (uprzejma) zaproponowała mi że zadzwoni za tydzień. Zadzwoniła. Ale po pierwszym sygnale się rozłączyła (prawdopodobnie licząc na to że oddzwonię). Nie oddzwoniłam. Po kilku godzinach zadzwoniła ponownie. Rozmowa była jednostronna. Pani chciała mnie tylko przekonać do przyjazdu do biura. Nie miała czasu na udzielanie informacji. Skutecznie zapewniła mnie, że na miejscu wszystko uzgodnimy.
Ponieważ zależało mi na wyjeździe do Koszalina jeszcze w innej sprawie, więc dziś godz. 12:00 stawiłam się na spotkanie.
Pani obsługująca mnie miała jeszcze jedną osobę, którą załatwiała w tym samym czasie. Rekrutacja polegała na wręczeniu nam skomplikowanych, niepotrzebnie rozbudowanych kwestionariuszy, które miałyśmy wypełniać. Byłyśmy z ta Panią w dwóch pokojach do których zamykano w razie potrzeby drzwi, lub je otwierano. Pani biegała między nami, zwijała się jak w ukropie a w między czasie odbierała telefony i pracowała na komputerze. Ponieważ śniadanie jadłam o 8, wiec w międzyczasie wyjęłam sobie bułkę. Nalałam sobie wody z czajnika do jakiejś filiżanki coby się nie udusić. W międzyczasie , ta druga Pani (kandydatka na opiekunkę) zdawała egzamin przez telefon. Kobieta się stresowała, ponieważ w tym czasie działo się jeszcze wiele innych rzeczy nad jej głową. Przyszła kolej na mój egzamin z języka. Pani w Warszawie nie starała się mówić wyraźnie, czasem jakieś dziwne odgłosy w słuchawce zniekształcały jej pytania.  Zadała mi następujące pytania. ( oczywiście po niemiecku).
1. Co pani dzisiaj robiła.
2. Ile lat ma Pani praktyki w opiece.
3. Z jakimi chorobami u  chorych pani się spotkała.
4. Jakie są Pani zalety.
5.Proszę przetłumaczyć dwa zdania na j. niemiecki i 2 zdania na język polski. 5.Proszę opowiedzieć córce że jej mama upadła i złamała nogę.
6.Proszę powiedzieć synowi, że jego tata leży w szpitalu i życzy sobie aby syn go odwiedził.
Dziękuję to wszystko.
Zapytałam jak pani ocenia moje wiadomości ( trochę nie skromnie zapytałam, wiedząc, że ta pani na pewno by lepiej nie powiedziała).
Na to od niechcenia usłyszałam : spokojnie powiem to koleżance.
Koleżanka w międzyczasie przeczytała moje wypociny i stwierdziła: Pani tutaj napisała, że oczekuje Pani 1.200€. netto?
-Tak . odpowiedziałam. No takiej kwoty to my w ogóle nie wypłacamy. No najwięcej 1.190 ale to nie na pierwszy raz.
-A gdybym zgodziła się na te 1190€, to dostałabym jakąś fajną pracę?.
No jeszcze zapytam koleżanki.
(obok w pokoju pracowały 2 dziewczyny)
Jedna (nadęta jak paw) wydawała się być bardzo zniesmaczona moimi wymaganiami.
Pomrukiwała coś niezrozumiałego ale zaproponowała mi rewelacyjną pracę na miesiąc podmianki.
Ucieszyłam się.
Koło Diseldorfu. Pytam się a jakie tam są warunki??
- A o co pani chodzi.
- O to żeby praca nie była ciężka i płaca nie mała.
- Acha. No tam jest dobra praca.
- A czy mogę rozmawiać z tą opiekunką? (sapanie)
- No dobrze (wykręciła nr)
- Dziewczyna mi mówi, że babcia jej narzuca co  ma jeść, kupować i gotować. Nie ma mowy o zachciankach.
Wolnego nie wiele. Mięsko raz w tygodniu. Przeważnie jakieś piure.
Podziękowałam dziewczynie jak wyczułam, że już się niecierpliwi  i nie chce, bądź nie może o wszystkim mówić.
Zapytałam jeszcze Pani nadętej czy tam jest Internet .
- No o takie wygody to my nawet nie pytamy.
-Nooo, mówię jakie wygody! Toż to artykuł pierwszej potrzeby. Jak rodzina ma wymagania żeby opiekunka mówiła bardzo dobrze po niemiecku, to dlaczego ja nie mogę mieć wymagań?
Pani była już wyraźnie znudzona moją upierdliwością i dała mi do zrozumienia, że więcej nie może dla mnie nic zrobić.

-Ale niech Pani podpisze umowę , bo później będzie Pani musiała jeszcze raz przyjechać.
- Nie będę musiała, bo to co my dzisiaj zrobiłyśmy, można by było zrobić przez internet, a poza tym ja umowę mogę podpisać jak będzie mi praca odpowiadała, a nie tak w ciemno i  na wszelki wypadek. A może za dwa tygodnie dostanę ofertę lepszą z innej firmy.
Jeszcze Paniom powiedziałam, że wcale nie jestem szczęśliwa z powodu obiecania mi pracy.
Szczęśliwa to ja bym była gdybym dostała DOBRĄ  pracę i  DOBRĄ płacę. Żadnego z tych warunków raczej nie możecie mi panie zapewnić.
Dziękuję .

#63 2013-01-29 07:48:49

iza46
Member

Amelio podziwiam taka odwage i upor .No moj niemiecki nie jest dla Promedici rewelacyjny,lecz wiekszosc rodzin zawsze mi mowila ,ze dobrze mowie .A te smiwszne stawki w tej firmie,toz to katastrofa!Pewnie podstawa wynagrodzenia 130zl?pozdrawiam cieplo z NRW

#64 2013-01-29 10:05:19

jakniew
Member

PR24 w każdym dużym mieście ma swoją filię, to przecież ogromna rzesza pracujących biurokratek/ów dla tej firmy, a kto ich utrzymuje jak tylko pracujące opiekunki? Stąd też jeden tylko wniosek się nasuwa, że opiekunkom płacą najmożliwsze z najniższych stawek, aby z tego opłacić urzędniczki na filiach. Ten cały arsenał do wypełniania ich ankiet, to sztuczka która ma w oczach chętnych opiekunek do pracy podnieść ich prestiż i wiarygodność. Krótko mówiąc: manipulacja ludźmi. Jak widać na opisanym przykładzie: wymagania nie adekwatne do płacy.
Amelia, zrobiłaś super sprawdzian! Brawo!

#65 2013-01-29 13:50:02

krysta63
Member

BRAWO AMELIA, BRAWISSIMO
Sie sind erstaunlich

#66 2013-01-29 16:38:24

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

BRAWO AMELIA, BRAWISSIMO
Sie sind erstaunlich

Nic specjalnego nie zrobiłam. Jestem trochę butna i uparta i nie lubię niesprawiedliwości i wykorzystywania.
Wzięłam sobie za punkt honoru utrzeć trochę nosa cwaniakom. Lubię wygrywać (oczywiście jak jestem pewna,że mam rację).

I tu opowiem wam żart, a właściwie fakt z życia pt. "odwiedziny zięcia".

Przyjechała córcia z rodziną. Ja i mój zięć spotykamy się przed łazienką. Mieliśmy oboje zamiar w tym samym czasie skorzystać z toalety. Uprzejmie chcieliśmy siebie nawzajem przepuścić.
- Ja mówię: no idź pierwszy.
- Nie mamuś ty idź pierwsza (koniecznie).
- A dlaczego ja mam iść pierwsza , ty jesteś gościem.
- Tak, ale moje musi być na wierzchu! smile smile smile

No i ja też trochę tak mam . MOJE MUSI BYĆ NA WIERZCHU! wink

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-30 13:43:51)

#67 2013-01-30 12:13:33

Elizabeth
Member

Amelio!!!!!Brawo,Brawo.....Więcej takich odważnych dziewczyn.Większość z nas, to szare myszki.Takie zdecydowane opiekunki jak TY,
    dodają tylko siły tym słabszym.W naszej pracy,przede wszystkim nie dajmy się wykorzystywać.Szanujmy się.Pozdrawiam.

#68 2013-01-30 13:42:53

amelia
Przyjaciel Forum

Dzięki dziewczyny!
Najbardziej cieszę się z tego,  że choć troszkę mogłam Wam kochane  dodać otuchy.
Ja swoje krzyżyki  już i  przeszłam.
Gdyby wówczas jak zaczynałam (1989r) był internet i  to forum, to  może też by było mi łatwiej.

Mam dużo empatii dla Was początkujących i tych w trudnych sytuacjach życiowych.

Trzymajcie się ciepło!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-30 13:44:41)

#69 2013-01-30 23:52:22

kryspinka
Member

ha dopiero były panie wzburzone w tym biurze pewnie pierwsza i ostatnia taka pani wpadła co jeszcze sie stawiała i miała wymagania zamiast podpisać w ciemno i po rękach całować jeszcze by pewnie tez nie zaszkodziło.niestety wyzysk jak był dalej będzie z takimi firmami trudno wygrać

#70 2013-01-31 07:57:03

Milena65
Member

kryspinka napisał:

ha dopiero były panie wzburzone w tym biurze pewnie pierwsza i ostatnia taka pani wpadła co jeszcze sie stawiała i miała wymagania zamiast podpisać w ciemno i po rękach całować jeszcze by pewnie tez nie zaszkodziło.niestety wyzysk jak był dalej będzie z takimi firmami trudno wygrać

Wygrac moze NIE....,ale wystarczy z nimi nie jechac

Zycze wszystkim dziewczynä aby chos w czesci byly takie jak Amelia:-))

Witajcie

#71 2013-01-31 18:48:46

poziomka
Member

Dobra lekcja dla tych pań z biura, nawet gdyby była chwilowa. Brawo Amelio!
       -    Czytam co piszecie o agencjach, rekrutacji, dokumentach,wymaganiach językowych,
            fizycznych, psychicznych,zawodowych przyszłej opiekunki.....
            I nasunęło mi się pytanie:  kto i jak dobiera i  szkoli personel do tych firm ,skoro tak się zachowuje
            i  traktuje  kandydatki do tej pracy?
           Nie dotyczy to pytanie osób kompetentnych, bo pewno takie też są.

#72 2013-01-31 23:08:02

kryspinka
Member

z mojego doswiadczenia wiem że w Polsce po biurach sa znajomi znajomego kuzyn kuzyna itd .wystarczy wejśc do pierszego lepszego zakładu pracy typu zus czy gmina zielonego pojęcia o niczym nikt nie ma.naprawdę mało jest osób kompetentych

#73 2013-02-01 13:55:53

poziomka
Member

Masz rację   Kryspinko,   cóż, przykład idzie z samej góry..

#74 2013-02-06 18:39:36

marysia24
New member

Witam  pani "Amelio",

to ja jestem tą sapiąca i nadętą  jak paw  osobą , która rozmawiała z panią w biurze w Koszalinie. Wydawała mi się pani osobą sympatyczną, aczkolwiek wymagającą.
Barwnie pani opisała sytuację w biurze, aczkolwiek  nie wiele ma ona wspólnego z rzeczywistością - ale widać, że  lubi pani pisać, fantazjować - sprawia to pani dużo radości. To dobrze , że ma Pani pasje i zainteresowania.

Pani "Amelio", rozumiem pani  rozżalenie. Mówi pani świetnie po niemiecku, ma pani doświadczenie w opiece, a my nie spełniłyśmy pani oczekiwań i wymagań - ale sama Pani powiedziała, że oczekuje pani kontraktu łatwego i dobrze płatnego. Za łatwą pracę jest mała płaca.

Co prawda mam do obsadzenia na początek marca , świetny kontrakt, z basenem, sauną - gdzie właściwie jest się tylko damą do towarzystwa,a podopieczny lubi gdy opiekunkami są starsze panie.  Nawet myślałam o pani , no ale w tej sytuacji ....... , chyba nie jest pani zainteresowana.

Ostatnio edytowany przez marysia24 (2013-02-06 18:48:31)

#75 2013-02-06 18:56:54

iza46
Member

marysia24 napisał:

Witam  pani "Amelio",

to ja jestem tą sapiąca i nadętą  jak paw  osobą , która rozmawiała z panią w biurze w Koszalinie. Wydawała mi się pani osobą sympatyczną, aczkolwiek wymagającą.
Barwnie pani opisała sytuację w biurze, aczkolwiek  nie wiele ma ona wspólnego z rzeczywistością - ale widać, że  lubi pani pisać, fantazjować - sprawia to pani dużo radości. To dobrze , że ma Pani pasje i zainteresowania.

Pani "Amelio", rozumiem pani  rozżalenie. Mówi pani świetnie po niemiecku, ma pani doświadczenie w opiece, a my nie spełniłyśmy pani oczekiwań i wymagań - ale sama Pani powiedziała, że oczekuje pani kontraktu łatwego i dobrze płatnego. Za łatwą pracę jest mała płaca.

Co prawda mam do obsadzenia na początek marca , świetny kontrakt, z basenem, sauną - gdzie właściwie jest się tylko damą do towarzystwa,a podopieczny lubi gdy opiekunkami są starsze panie.  Nawet myślałam o pani , no ale w tej sytuacji ....... , chyba nie jest pani zainteresowana.

Sama niejch pani jedzie,a nuz dziadek potrzebuje takiej opiekunki?fuj!

#76 2013-02-06 19:35:23

amelia
Przyjaciel Forum

marysia24 napisał:

Witam  pani "Amelio",

Tak myślałam, że jak się w stół uderzy, to....... Opisałam barwnie ale dokładnie tak jak było. Nie fantazjuję. A Pani powinna się wstydzić swojego zachowania. Szanująca się firma nie wdaje się w takie  utarczki z opiekunkami.  Właściwie to jeszcze było by co dodać.  Dziękuję za ofertę. Z Wami nie pojadę. Niezgodność interesów. Nie lubię panów, którzy lubią starsze Panie. Mam swego Pana i jestem osobą spełnioną. Nie interesują mnie przygody w saunie i basenie ze starszymi Panami.

Tak naprawdę, to pojechałam do Was aby się  przekonać, czy te negatywne opinie o Was są prawdziwe???
No i proszę zgadnąć, jak wypadł test??? No niezbyt celująco!

Życzę Wam bardziej wyrozumiałych i tańszych opiekunek. Wam zależy właśnie na początkujących. Takim, które są w potrzebie  prędzej można zaoferować 750 E .  Więcej kasy zostanie dla Was. 
Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-02-06 19:50:00)

#77 2013-02-06 19:44:35

amelia
Przyjaciel Forum

Hallo "iza46".   Tak też pomyślałam ! Dzięki!

#78 2013-02-06 21:57:27

krysta63
Member

HAHA znowu się uśmiałam.Taka oferta i basen i sauna i zero roboty,tylko być DAMĄ do towarzystwa dla dziadzia.Niech pani Marysia 24 sama tam jedzie i zabawia dziadunia.
Znowu niezawodna Amelia ma rację-pani Marysi i jej koleżankom w całej PL potrzebne są  takie :gąski: co nie umią się odezwać i powalczyć o większe pieniądze.Takim paniom dajecie te śmieszne 750 e i reszta z 2000 e co pobieracie średnio od rodziny jest dla was.
A gdy przyjdzie taka wygadana Amelia  to już popadacie w tarapaty,jak jej się pozbyć.
Na szczęście konkurencja jest duża i kiedyś się czara goryczy przeleje.
pozdrawiam panią Marysię 24

#79 2013-02-06 22:12:47

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

HAHA znowu się uśmiałam.Taka oferta i basen i sauna i zero roboty,tylko być DAMĄ do towarzystwa dla dziadzia.Niech pani Marysia 24 sama tam jedzie i zabawia dziadunia.
Znowu niezawodna Amelia ma rację-pani Marysi i jej koleżankom w całej PL potrzebne są  takie :gąski: co nie umią się odezwać i powalczyć o większe pieniądze.Takim paniom dajecie te śmieszne 750 e i reszta z 2000 e co pobieracie średnio od rodziny jest dla was.
A gdy przyjdzie taka wygadana Amelia  to już popadacie w tarapaty,jak jej się pozbyć.
Na szczęście konkurencja jest duża i kiedyś się czara goryczy przeleje.
pozdrawiam panią Marysię 24

Hahaha! No proszę, nie jestem sama!  Smutno będzie naszej "drogiej" Marysi24. Ale ja też ją pozdrawiam.
A tak naprawdę pozdrawiam szczerze tą Panią z PR24, która mnie na początku przyjmowała.  Miałam tylko wrażenie, że została przeznaczona do tej najgorszej roboty.  Mimo wszystko była spokojna, wyrozumiała i uprzejma.

#80 2013-02-15 22:31:31

zibi
New member

masz racje Amelio okradaja ludzi i oszukuja

#81 2013-02-15 22:54:31

kryspinka
Member

zaczynam Ci Amelio zazrościć że nie jestem starsza panią taka intratna posada by mi sie trafiła .ja to zawsze mam pecha raz za stara raz za młoda i jak tu człowieku trafić

#82 2013-02-15 23:30:41

amelia
Przyjaciel Forum

kryspinka napisał:

zaczynam Ci Amelio zazrościć że nie jestem starsza panią taka intratna posada by mi sie trafiła .ja to zawsze mam pecha raz za stara raz za młoda i jak tu człowieku trafić

Hehehe! Raz mi się trafiło i nie umiałam skorzystać z okazji. smile smile smile

Ale wiecie co? Żenujące było to jak siedziała tam biedna dziewczyna. ( Widać było, że w wielkiej potrzebie ). Stresowała się niesamowicie, podczas gdy łaskawcy ją egzaminowali i, oferowali posadę i "kokosy", a ona szczęśliwa,  że zobaczyła światełko w tunelu.
I myślę sobie,  jak nie wiele potrzeba  aby" człowiek człowiekowi zgotował tak szczęśliwy los", a mi wcale nie było do śmiechu.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-02-15 23:48:21)

#83 2013-02-16 09:11:30

ewal8
Member

Coś się pani Marysia24 długo nie odzywa. Pewnie panna Mania już u dziadka siedzi i nogi w basenie moczy, albo w saunie się poci smile
A Ty Amelio, taką fuchę sobie odpuściłaś sad Firma Ci nigdy tego nie wybaczy... smile

#84 2013-03-05 19:10:39

GieniaBytom
Member

jewrioszka napisał:

Witam.
Odradzam wszystkim wyjazd z ta firmą. Moja żona pojechała do ich klienta jako opiekunka bez wykształcenia medycznego, podobno mieli z tym panem kontrakt od 2 lat, ktos miał żonę wprowadzić w obowiązki, miał być samochód.
Po dojeździe okazało się że:
Tam nikogo niema ani osoby wprowadzającej ani klienta
W domu jest 12 stopni
Samochodu niema
Do jedzenia nic niema
Do sklepu pare kilometrów
Dom jest w lesie w górach
Jak przywieziono klienta po 2 dniach to okazało sie że:
Ten człowiek jest wariatem
Ma niedowład nóg
Chciał służącą
Moja żona ma go przenosić z łóżka na wózek (żona ma 164 cm, a facet 175 i waży ok 70kg) Sam byłem sanitariuszem i wiem że to niemożliwe dla kobiety.
Po 3 dniach intensywnego grzania jest 17 stopni, nawet gdyby miała na to siłę to jak ma umyc gościa w takiej temperaturze.?
Klient drze się że mu zimno, żona dała mu wszystkie kołdry, sama śpi bez.
Promedica nic nie robi.
Zastanawiamy się nad skierowaniem sprawy do sądu pracy.
Proszę o kontakt osoby które zostały w ten sposób oszukane przez ta firmę. Być może pozew zbiorowy pozwoli nam na sprawiedliwość.
601-781-801

Jeśli mogę tu coś napisać to co miało być a nie zostało spisane jest nieważne.. Mówić można wiele, widać firma za wszelką cenę chce zwabić kandydatki, o nie tego już nie zniosę..

#85 2013-03-05 19:16:46

GieniaBytom
Member

amelia napisał:

Witam  Panie i Panów Opiekunów!  Dziś byłam na rozmowie  UWAGA ! W P R O M E D I C E !
Dotrzymuję obietnicy i postaram się  w kilku zdaniach opisać jakiego "zaszczytu dostąpiłam".
Otóż zadzwoniłam pod nr z reklamy w  necie. Był to Pan z Warszawy ( no wiecie taki naganiacz). Bardzo uprzejmie przekazał mnie do odpowiedniej Filii z racji mojego miejsca zamieszkania. Koszalin.
Zadzwoniła więc Pani z Koszalina aby umówić się na podpisanie umowy. Ponieważ, nie mam parcia na kasę, a poza tym nie byłam w najlepszej kondycji zdrowotnej nie umówiłam się na konkretny termin, tylko Pani (uprzejma) zaproponowała mi że zadzwoni za tydzień. Zadzwoniła. Ale po pierwszym sygnale się rozłączyła (prawdopodobnie licząc na to że oddzwonię). Nie oddzwoniłam. Po kilku godzinach zadzwoniła ponownie. Rozmowa była jednostronna. Pani chciała mnie tylko przekonać do przyjazdu do biura. Nie miała czasu na udzielanie informacji. Skutecznie zapewniła mnie, że na miejscu wszystko uzgodnimy.
Ponieważ zależało mi na wyjeździe do Koszalina jeszcze w innej sprawie, więc dziś godz. 12:00 stawiłam się na spotkanie.
Pani obsługująca mnie miała jeszcze jedną osobę, którą załatwiała w tym samym czasie. Rekrutacja polegała na wręczeniu nam skomplikowanych, niepotrzebnie rozbudowanych kwestionariuszy, które miałyśmy wypełniać. Byłyśmy z ta Panią w dwóch pokojach do których zamykano w razie potrzeby drzwi, lub je otwierano. Pani biegała między nami, zwijała się jak w ukropie a w między czasie odbierała telefony i pracowała na komputerze. Ponieważ śniadanie jadłam o 8, wiec w międzyczasie wyjęłam sobie bułkę. Nalałam sobie wody z czajnika do jakiejś filiżanki coby się nie udusić. W międzyczasie , ta druga Pani (kandydatka na opiekunkę) zdawała egzamin przez telefon. Kobieta się stresowała, ponieważ w tym czasie działo się jeszcze wiele innych rzeczy nad jej głową. Przyszła kolej na mój egzamin z języka. Pani w Warszawie nie starała się mówić wyraźnie, czasem jakieś dziwne odgłosy w słuchawce zniekształcały jej pytania.  Zadała mi następujące pytania. ( oczywiście po niemiecku).
1. Co pani dzisiaj robiła.
2. Ile lat ma Pani praktyki w opiece.
3. Z jakimi chorobami u  chorych pani się spotkała.
4. Jakie są Pani zalety.
5.Proszę przetłumaczyć dwa zdania na j. niemiecki i 2 zdania na język polski. 5.Proszę opowiedzieć córce że jej mama upadła i złamała nogę.
6.Proszę powiedzieć synowi, że jego tata leży w szpitalu i życzy sobie aby syn go odwiedził.
Dziękuję to wszystko.
Zapytałam jak pani ocenia moje wiadomości ( trochę nie skromnie zapytałam, wiedząc, że ta pani na pewno by lepiej nie powiedziała).
Na to od niechcenia usłyszałam : spokojnie powiem to koleżance.
Koleżanka w międzyczasie przeczytała moje wypociny i stwierdziła: Pani tutaj napisała, że oczekuje Pani 1.200€. netto?
-Tak . odpowiedziałam. No takiej kwoty to my w ogóle nie wypłacamy. No najwięcej 1.190 ale to nie na pierwszy raz.
-A gdybym zgodziła się na te 1190€, to dostałabym jakąś fajną pracę?.
No jeszcze zapytam koleżanki.
(obok w pokoju pracowały 2 dziewczyny)
Jedna (nadęta jak paw) wydawała się być bardzo zniesmaczona moimi wymaganiami.
Pomrukiwała coś niezrozumiałego ale zaproponowała mi rewelacyjną pracę na miesiąc podmianki.
Ucieszyłam się.
Koło Diseldorfu. Pytam się a jakie tam są warunki??
- A o co pani chodzi.
- O to żeby praca nie była ciężka i płaca nie mała.
- Acha. No tam jest dobra praca.
- A czy mogę rozmawiać z tą opiekunką? (sapanie)
- No dobrze (wykręciła nr)
- Dziewczyna mi mówi, że babcia jej narzuca co  ma jeść, kupować i gotować. Nie ma mowy o zachciankach.
Wolnego nie wiele. Mięsko raz w tygodniu. Przeważnie jakieś piure.
Podziękowałam dziewczynie jak wyczułam, że już się niecierpliwi  i nie chce, bądź nie może o wszystkim mówić.
Zapytałam jeszcze Pani nadętej czy tam jest Internet .
- No o takie wygody to my nawet nie pytamy.
-Nooo, mówię jakie wygody! Toż to artykuł pierwszej potrzeby. Jak rodzina ma wymagania żeby opiekunka mówiła bardzo dobrze po niemiecku, to dlaczego ja nie mogę mieć wymagań?
Pani była już wyraźnie znudzona moją upierdliwością i dała mi do zrozumienia, że więcej nie może dla mnie nic zrobić.

-Ale niech Pani podpisze umowę , bo później będzie Pani musiała jeszcze raz przyjechać.
- Nie będę musiała, bo to co my dzisiaj zrobiłyśmy, można by było zrobić przez internet, a poza tym ja umowę mogę podpisać jak będzie mi praca odpowiadała, a nie tak w ciemno i  na wszelki wypadek. A może za dwa tygodnie dostanę ofertę lepszą z innej firmy.
Jeszcze Paniom powiedziałam, że wcale nie jestem szczęśliwa z powodu obiecania mi pracy.
Szczęśliwa to ja bym była gdybym dostała DOBRĄ  pracę i  DOBRĄ płacę. Żadnego z tych warunków raczej nie możecie mi panie zapewnić.
Dziękuję .

Ale wstyd, niby pracownik jest wizytówką firmy, ja dziękuję pracować dla firmy, która ma mnie później tak traktować.
Szukajcie a znajdziecie, bardzo ciekawe to forum

#86 2013-03-05 19:20:24

GieniaBytom
Member

rozgoryczona napisał:

w tej chwili jestem na etapie sprawdzania innych firm, razie zbieram informacje, wiec niestety na ten moment nie moge ci zadnej polecic hmm dla mnie najwazniejsze to znalezc taka, ktora zatrudnia na umowe o prace, bo wtedy masz jakiekolwiek prawa, umowa zlecenie niestety nie daje ci nic,

Napisz proszę o jakie prawa Ci chodzi? ja też szukam pracy, mam pytanie, czy jak umowa jest o pracę to płacone składki są wyższe czy takie same jak przy umowie zlecenie?

#87 2013-04-23 09:14:36

Stefania
New member

Pani Gieniu, nie wiem czy nadal szuka pani pracy w Niemczech jako opiekunka.W każdym bądź razie mogę Pani z czystym sumieniem polecić firmę MEDIPE z Wrocławia. Właśnie niedawno wróciłam z kontraktu podpisanego z tą firmą.Panie w biurze są bardzo miłe i kompetentne. Zanim zdecydowałam się na współpracę z MEDIPE , zawiedziona firmą PROMEDICA 24, poprosiłam o pokazanie mi formularza umowy , oczywiście bez żadnych danych osobowych i nie było z tym żadnego problemu. Praca jest na umowę zlecenie, ale z odprowadzeniem składek na ZUS i ubezpieczenie. Firma płaci rzetelnie i zgodnie z tym co jest w umowie. Jeżeli ma pani dodatkowe pytania, chętnie odpowiem za pośrednictwem meila.
Pozdrawiam: Stefania Świstek

#88 2013-04-23 15:46:22

Krycha
Member

walcz czesia, może dzięki temu uda się wyplewić takie nieuczciwe firmy...

#89 2013-04-23 16:49:10

amelia
Przyjaciel Forum

Krycha napisał:

Ciekawa jestem do kogo odnosi się zwrot "walcz czesia"?

#90 2013-04-24 07:55:29

swistak
Member

amelia napisał:

Krycha napisał:

Ciekawa jestem do kogo odnosi się zwrot "walcz czesia"?

amelia

czesia zaczeła ten wpis w 2011roku --mysle,ze od tego czasu troche zmadrzala wywalczyła? czy tez nie? jak pisze Krycha

a swoja droga to niezły z Ciebie "Rutkowski""

ciekawie opisałas te promedice  mysle ze wiele osób zastanowi sie głeboko zanimzastuka w ich podwoje

pozdrawiam milego dnia   :-))))

Reklama