Koleda.Ile dajecie Ksiedzu w kopercie?

Wiem,ze moze nie wszystkie z Was przyjmuja kolede. Pytanie wiec do tych co uznaja.Bez obrazania sie i krytykowania. Powiem szczerze lubie ten polski zwyczaj kiedy to po Bozym Narodzeniu Ksiadz chodzi po koledzie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-01-09 20:29:37

Kasia31
Member

Koleda.Ile dajecie Ksiedzu w kopercie?

Wiem,ze moze nie wszystkie z Was przyjmuja kolede. Pytanie wiec do tych co uznaja.Bez obrazania sie i krytykowania. Powiem szczerze lubie ten polski zwyczaj kiedy to po Bozym Narodzeniu Ksiadz chodzi po koledzie.
W tamtym roku moja siostra byla w domu i z rodzicami przyjeli ksiedza. Siostra dala 50zl w imieniu calej rodziny.
W tym roku i ja bede na koledzie.
Oczywiscie ze daje sie tyle ile sie moze.Ksiadz w naszej parafii to rozumie i jest bardzo ludzki. Tak samo traktuje parafian,ktorzy dadza w kopercie 10zl jak i tych co dadza 300zl .

#2 2017-01-09 20:57:42

krysta63
Member

Re: Koleda.Ile dajecie Ksiedzu w kopercie?

A ja akurat mam jutro w moim domu kolende.ale że jestem w DE to tylko mąż będzie podczas kolędy.Kazalam mu zapakować do koperty 20 zł.i 10 zł dla chłopaka.U nas w bloku połowa ludzi wogule nie daje.a druga połowa daje po 20 lub 10 zł.Wiec nie będę się wylamywac.Natomiast gdy mieszkałam ;za panny; na wsi,tam to  ludzie się przescigali-- kto da więcej ,a ksiądz podsycajac sytuację po zakonczonym koledowaniu wyczytywal nazwiskami  kto dał najwięcej w kopertę.na tegorocznej kolędzie.Zazwyczaj na wsiach dają od 50 wzwyż.W miastach dają mniej.Kujawsko- pomorskie .

#3 2017-01-09 22:00:59

Kasia31
Member

krysta63 napisał:

A ja akurat mam jutro w moim domu kolende.ale że jestem w DE to tylko mąż będzie podczas kolędy.Kazalam mu zapakować do koperty 20 zł.i 10 zł dla chłopaka.U nas w bloku połowa ludzi wogule nie daje.a druga połowa daje po 20 lub 10 zł.Wiec nie będę się wylamywac.Natomiast gdy mieszkałam ;za panny; na wsi,tam to  ludzie się przescigali-- kto da więcej ,a ksiądz podsycajac sytuację po zakonczonym koledowaniu wyczytywal nazwiskami  kto dał najwięcej w kopertę.na tegorocznej kolędzie.Zazwyczaj na wsiach dają od 50 wzwyż.W miastach dają mniej.Kujawsko- pomorskie .

Prawda w miastach mniej daja,jesli w ogole przyjmuja kolede.Nawet oficialne statystki to potwierdzaja. Na wsiach ludzie sie znaja i sie porownuja,wiadomo. My tez mieszkamy na wsi.  Mama miala zamiar dac mniej,ale siostra powiedziala ze tym razem ona da za cala rodzine i dala 50zl (zawsze dawalismy mniej)

#4 2017-01-10 13:56:18

lotna
New member

Odkąd nie wpuszczam to okrągłe 0 złotych i polecam ten stan!

#5 2017-01-10 18:00:18

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

krysta63 napisał:

A mogę załączyć - ksero zapłaconego podatku w tym podatku kościelnego za ubiegły rok???

#6 2017-01-10 20:11:02

Kasia31
Member

copyfield napisał:

krysta63 napisał:

A mogę załączyć - ksero zapłaconego podatku w tym podatku kościelnego za ubiegły rok???

Jesli uwazasz to za odpowiednie to dolacz.

#7 2017-01-11 09:53:25

olaopiekunka
Member

Ja w tym roku dałam 50 zł, ale tylko dlatego, że zbierali na wymianę okien w kościele i że był bardzo sympatyczny i ludzki ksiądz. Tak po prostu. A tak w ogóle to nie chodzę do kościoła. Nie potrzebuję paradować przed ludźmi, żeby być dobrym człowiekiem. Wielu z moich "znajomych" siedzi w pierwszych ławkach i rozpowiada nie wiadomo co na temat swojej wiary a zachowują się jakby żadnego ludzkiego odruchu nie mieli.
A wystarczyłoby być dobrym, pomocnym dla innych. Żyć bez zawiści i złości.

Reklama

Stopka forum