TABLICA OGŁOSZEŃ

[quote=Dorcia2]Dziewczyny witam się z Wami i od razu bardzo przepraszam, bo dawno mnie tu nie było, a chcę zadać pytanie i nie wiem gdzie, żeby było w porządku do wszystkich...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#391 2014-10-05 15:56:12

simona1961
Member

Re: TABLICA OGŁOSZEŃ

Dorcia2 napisał:

Dziewczyny witam się z Wami i od razu bardzo przepraszam, bo dawno mnie tu nie było, a chcę zadać pytanie i nie wiem gdzie, żeby było w porządku do wszystkich....otóż jestem z dolnego śląska i szukam firmy, która ma najbliżej granicy swoją siedzibę i swoich podopiecznych, może wiecie coś na ten temat, to bardzo, ale to bardzo proszę o informację, bo ponownie muszę wyjechać, a zarzekałam się jak żaba, że nigdy więcej i co?? ale szukam żeby było blisko, bo te dojazdy to mnie wykańczają, więc serdecznie proszę i jeszcze raz przepraszam.......pozdrawiam wszystkie opiekunki ..

W Niemczech Wschodnich ( byłe DDR ) , czyli blisko granicy, niestety jest bardzo mało zleceń, ale to nie znaczy, że nie ma w ogóle!
Ostatnio cos mi wpadlo w oko, chyba w Dreznie, szukaj na Pajęczyna.pl lub Poloniusz.pl Najszybciej, to chyba coś w Berlinie znaleźć można.

http://www.poloniusz.pl/o1-20n4ga/  tu masz ogłoszenie o pracy w Dreźnie, wystawione 30 wrzesnia, więc moze jeszcze aktualne. Firmy nie znam, więc się nie wypowiem, ale aplikować na tę ofertę nie zaszkodzi.

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-10-05 16:00:07)

#392 2014-10-05 16:03:02

simona1961
Member

Tu masz nastepne  http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 75417.html

Wpisz w google praca dla opiekunki , Drezno, Leipzig, Halle  i moze cos znajdziesz.

#393 2014-10-12 13:16:24

urszula47
Member

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 80799.html  Treść:
Poszukuje sympatyczne,mile, pracowite opiekunki do stalej pracy na umowe niem.z oplaceniem sozial, ubezpieczenie chorobowe i na emeryture. Od.05.11.2014 zmienniczka do starszej Pani 89 lat ktora spi w nocy, jest w wozku inwalidzkim, trzeba podnosic Pania,ma klopoty z chodzeniem.Placimy dodatkowo WEIHNACHTSGELD. DRUGIE NOWE MIEJSCE DLA OPIEKUNKI DO SYMPATYCZNEGO 79 lat Pana z kekka demencja od polowy listopada. Zona opiekuje sie mezem ale potrzebuje milej, uczuciowej, pracowitej opiekunki do pomocy.Firma Pflegevermittlung Lorent Tel. 004995122138 Prosze o zdjecie i referencje . a to drugie moze prywatne?http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opieka-nad-starszymi/praca-duren-320e,780792.html

#394 2014-10-14 16:00:21

ANTONIA***
Member

21 h/Betreuerin als Urlaubsvertretung über Weihnachten  gesucht (14.11.2014 - 03.01.2015).
Unsere Mutter ist 91 Jahre und wird im eigenen, komfortablen Haus mit Garten betreut.
Wir erwarten ausreichende Sprach -und Kochkenntnisse, Erfarung in Altenpflege und freundliches Auftreten. Wegen der Arbeit über Weihnachten wird sehr gute Beahlung zugesichert.
Anfragen bitte an
061876201 oder
01717423242

Kto chce niech dzwoni. Ogłoszenie ukazało się dzisiaj...

#395 2014-10-14 17:24:59

ewal8
Member

ANTONIA*** napisał:

21 h/Betreuerin als Urlaubsvertretung über Weihnachten  gesucht (14.11.2014 - 03.01.2015).
Unsere Mutter ist 91 Jahre und wird im eigenen, komfortablen Haus mit Garten betreut.
Wir erwarten ausreichende Sprach -und Kochkenntnisse, Erfarung in Altenpflege und freundliches Auftreten. Wegen der Arbeit über Weihnachten wird sehr gute Beahlung zugesichert.
Anfragen bitte an
061876201 oder
01717423242

Kto chce niech dzwoni. Ogłoszenie ukazało się dzisiaj...

Antonio,  gdyby nie fakt, że jedna z forumowych koleżanek (za co jestem jej niezmiernie wdzięczna)  pomogła mi znaleźć pracę już po raz drugi – w tym wypadku na święta – na  pewno skorzystałabym z oferty znalezionej przez Ciebie.

#396 2014-10-20 11:05:48

urszula47
Member

Cos dla szukajacych pracy w domach opieki http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 85973.html

#397 2014-10-28 21:45:30

margareta1111
New member

Witam wszystkich serdecznie. Poszukuję Panią z prawem jazdy i dobrym niemieckim na zastępstwo od 16.11. 2014r., okolice Lippstadt. Proszę o kontakt na email. Pozdrawiam :-)

#398 2014-10-28 22:19:38

Franciszka
Member

urszula47 napisał:

Cos dla szukajacych pracy w domach opieki http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 85973.html

Do tej pory nie pracowałam dla agencji pracy tymczasowej (Arbeitsnehmerueberlassung). Dlatego nie mam z nią żadnych doświadczeń. Czytałam, że "Zatrudnia ona osoby poszukujące pracy i kieruje do innej firmy, czyli wypożycza swoich pracowników innej firmie na określony czas. W efekcie osoba poszukująca pracy podpisuje umowę o pracę z agencją pracy tymczasowej i staje się pracownikiem tymczasowym. Zatrudnianie pracowników tymczasowych wynika z sezonowości. Pracownicy tymczasowi są zatrudniani najczęściej na zastępstwo innych pracowników lub okresowo przy projektach specjalnych przy doraźnej potrzebie".

Czy ktoś na forum pracował dla takiej agencji?

#399 2014-10-29 21:09:24

urszula47
Member

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/rozne … 92649.html """ Witam Niemiecka firma ma zapotrzebowanie na opiekunki osob starszych. Praca jest od 15.11.2014 r w Monachium i na terenie Monachium. Placa brutto z pelnym ubezpieczeniem rentowo-zdrowotnym. Wymagania : jezyk niemiecki w stopniu komunikatywnym rozmowa telefoniczna tel: 0049 89 38 377 08 18

#400 2014-11-03 22:28:39

tersa36
Member

dziewczyny wstawiam prywatną wiadomość o pracę, może ktoś zechce skorzystać. Ja nie biorę odpowiedzialności, ponieważ aż tak dobrze nie znam tych ludzi, miałam od nich propozycję, ale niedługo i tak robię sobie przerwę w pracy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę bardzo, ja mam telefon do nich, więc jak coś to dawać znać na priv :

Wir haben auch 4 Kinder und das Haus ist gross.

Vielleicht weißt du aber von einem jungen polnischen Mädchen, die Lust hätte uns im Haushalt oder als Au pair zu unterstützen.

#401 2014-11-04 06:30:23

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Franciszka napisał:

urszula47 napisał:

Do tej pory nie pracowałam dla agencji pracy tymczasowej (Arbeitsnehmerueberlassung). Dlatego nie mam z nią żadnych doświadczeń. Czytałam, że "Zatrudnia ona osoby poszukujące pracy i kieruje do innej firmy, czyli wypożycza swoich pracowników innej firmie na określony czas. W efekcie osoba poszukująca pracy podpisuje umowę o pracę z agencją pracy tymczasowej i staje się pracownikiem tymczasowym. Zatrudnianie pracowników tymczasowych wynika z sezonowości. Pracownicy tymczasowi są zatrudniani najczęściej na zastępstwo innych pracowników lub okresowo przy projektach specjalnych przy doraźnej potrzebie".

Ja jeszcze przed wyjazdem na obecną Stelle także miałem propozycje pracy w domach opieki. 2 lata temu odmówiłem, bo w rozmowie z "nieprzyjemną" Panią, dowiedziałem się, że wyznaczają termin i mam się stawić, jak telefon będzie to przenoszę się w inne miejsce. Konieczny raczej własny wóz. - tak było 2 lata temu. Obecnie Pan - poinformował mnie, żę owszem są "zmiany" opiekunów ale nie co 2,3, dni ale po paru miesiącach w zależności od potrzeb danego Heimu. Ja to odczułem jak jakieś cygańskie życie - na walizkach.......

#402 2014-11-04 09:17:50

Franciszka
Member

Dzięki copyfield za informacje. Taki system pracy rzeczywiście przypomina "cygańskie życie". Ponadto, pracownik raczej nie ma wpływu na to gdzie jest przenoszony, to nietypowa praca, to rodzaj służby: telefon, termin, stawienie się i praca do czasu przeniesienia...itd.

#403 2014-11-04 10:33:37

renia1311
Member
Od: ...

copyfield napisał:

Franciszka napisał:

urszula47 napisał:

Ja jeszcze przed wyjazdem na obecną Stelle także miałem propozycje pracy w domach opieki. 2 lata temu odmówiłem, bo w rozmowie z "nieprzyjemną" Panią, dowiedziałem się, że wyznaczają termin i mam się stawić, jak telefon będzie to przenoszę się w inne miejsce. Konieczny raczej własny wóz. - tak było 2 lata temu. Obecnie Pan - poinformował mnie, żę owszem są "zmiany" opiekunów ale nie co 2,3, dni ale po paru miesiącach w zależności od potrzeb danego Heimu. Ja to odczułem jak jakieś cygańskie życie - na walizkach.......

Ale to chyba dotyczy pracy w heimie przez agencję, jeśli ktoś szuka prywatnie, to w konkretnym miejscu, bez przenoszenia

#404 2014-11-04 12:32:54

thomas_20082
Member

Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zajmuję się rekrutacją opiekunek osób starszych, opiekunek do dzieci ( programy au pair) i pielęgniarek do pracy w całej Wielkiej Brytanii. Jesteśmy legalnym biurem pośrednictwa pracy o Company Number: 8321774. Cekal w przeciwieństwie do pozostałych polskich biur ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Posiadamy tzw. fundusz SOS dzięki któremu jesteśmy w stanie pomóc kandydatowi w przypadku nagłych niespodziewanych sytuacji. Ponieważ jesteśmy w Anglii kandydat może czuć się zupełnie bezpiecznie już od pierwszych dni pobytu u pracodawcy.

Opiekunka osób starszych (środowiskowa oraz Live in) - hrabstwo Oxfordshire

Praca na terenie pięknego miasta Oxford w Wielkiej Brytanii. Praca polega na odwiedzaniu osób starszych w ich własnych domach. Wizyty trwają od 40 do 60 min. W tym czasie wykonuję się pracę zgodną z tzw. care plan. Do zadań należy pomoc w ubieraniu się, pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, lekkie prace domowe, przygotowywanie posiłków, podawanie leków itp.

Pracodawca to firma która proponuję przyszłym pracownikom zakwaterowanie w wysokości 80 GBP na tydzień, dodatek do paliwa 30 pensów za mile, służbowe auto z możliwością użytkowania poza godzinami pracy, 5 dniowe szkolenia w tym nauka jazdy po lewej stronie. Pracodawca oferuję 7,50 GBP na godzinę brutto.

Możliwość pracy i zamieszkania w jednym z najpiękniejszych miast w Wielkiej Brytanii.

Uwaga ! Istnieję możliwość zmiany stanowiska pracy na opiekunkę z zamieszkaniem Live-in care kiedy pracodawca stwierdzi że dany pracownik posiada odpowiednie doświadczenie oraz osobowość. Stawka dla opiekunek Live-in care to około 450 GBP na tydzień brutto. 

Wymagania:

- komunikatywny poziom j.angielskiego.
- ważny paszport
- pracowitość
- prawo jazdy kat. B
- niekaralność

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV w j. angielskim na kontakt@cekal.pl w tytule Oxford

#405 2014-11-04 12:34:02

Franciszka
Member

renia1311,  moje pytanie związane było z ogłoszeniem wskazanym przez urszulę47, gdzie agencja pracy tymczasowej chce zatrudnić na pełny etat opiekunki i opiekunów do pracy w domach opieki na terenie całej Bawarii. Prywatnie jest tak jak napisałaś.

#406 2014-11-05 15:01:58

amelia
Przyjaciel Forum

Jeśli ktoś szuka pracy a ma dobry niemiecki, to mogę podać telefon. Firma jest z Gdańska . Praca jest koło Frankfurtu nad Menem od 10 listopada do 85 letniej Pani . Chodzi o rolatorku  , po złamaniu biodra. Płaca chyba 1050-1100, umowa zlecenie.

Zaznaczam, że firma nie sprawdzona.

Zadzwonili do mnie , ponieważ kiedyś do nich aplikowałam. Nie chcieli aby podawać ich dane  na forum.
Ja mogę na priw. podać telefon i nazwę firmy.

#407 2014-11-11 12:37:20

Franciszka
Member

Z okazji Dnia Niepodległości z całego serca życzę Wam, przede wszystkim życzę wysokiego wynagrodzenia, czyli adekwatnego do wysoko obciążających obowiązków. Niech wyjazd do pracy przestanie być ogromnym stresem, bo praca sama w sobie jest bardzo stresująca.
Nie dajmy sobą "pomiatać" ani agencjom, ani Podopiecznym a tym bardziej ich Rodzinom! Dbając o PDP i jego otoczenie, pamiętajmy,  że nie wolno nam zaniedbywać siebie i swoich praw! Niestety, państwo nasze, już od lat nie jest zainteresowane starszym osobami, tym
bardziej opiekunkami starszych. Dbajmy więc o siebie same, bo...nikt inny o nas tak dobrze nie zadba;-).

#408 2014-11-11 13:25:12

koralik
Member

amelia napisał:

Jeśli ktoś szuka pracy a ma dobry niemiecki, to mogę podać telefon. Firma jest z Gdańska . Praca jest koło Frankfurtu nad Menem od 10 listopada do 85 letniej Pani . Chodzi o rolatorku  , po złamaniu biodra. Płaca chyba 1050-1100, umowa zlecenie.

Zaznaczam, że firma nie sprawdzona.

Zadzwonili do mnie , ponieważ kiedyś do nich aplikowałam. Nie chcieli aby podawać ich dane  na forum.
Ja mogę na priw. podać telefon i nazwę firmy.

Amelio bardzo bym prosiła o namiary tej firmy jeżeli to możliwe
mój meil jest chyba w profilu

#409 2014-11-11 13:27:57

myszkamiki
Member

Franciszka napisał:

Z okazji Dnia Niepodległości z całego serca życzę Wam, przede wszystkim życzę wysokiego wynagrodzenia, czyli adekwatnego do wysoko obciążających obowiązków. Niech wyjazd do pracy przestanie być ogromnym stresem, bo praca sama w sobie jest bardzo stresująca.
Nie dajmy sobą "pomiatać" ani agencjom, ani Podopiecznym a tym bardziej ich Rodzinom! Dbając o PDP i jego otoczenie, pamiętajmy,  że nie wolno nam zaniedbywać siebie i swoich praw! Niestety, państwo nasze, już od lat nie jest zainteresowane starszym osobami, tym
bardziej opiekunkami starszych. Dbajmy więc o siebie same, bo...nikt inny o nas tak dobrze nie zadba;-).

Nasi dziadkowie, ojcowie walczyli o wolnośc i niepodległość a dalej nami biednymi opiekunkami ponieiweraja co poniektórzy. Czy to nie dziwne? Czy to nie niesprawiedliwe?

#410 2014-11-11 13:53:21

simona1961
Member

No cóż, to nie jest wina tych ,,co poniektórych,, , że u nich pracujemy i jesteśmy często poniewierane. To wina naszych rodaków, polityków i nie tylko polityków. To w końcu wina nas samych, że pozwalamy soba poniewierać. Takie jest moje zdanie! Od niepamiętnych lat rząd robi nas w konia, winduje podatki, pozbawia nas dostepu do lekarzy, a my sobie siedzimy grzecznie i zaciskamy pasa, podczas kiedy warstwa rządząca popuszcza sobie pasa co chwila. Największą aktywność wykazujemy na róznych forach, w róznych komentarzach do artykułów publikowanych w necie. Następnie dalej głosujemy na tych samych złodziei, albo co gorsza wcale na wybory nie idziemy, bo mamy to w dupie. W świadomości naszej jest tylko to, że Niemcy przegrali wojnę, a my im teraz musimy usługiwać, no ale czy to wina Niemców jest? Dlaczegoś biedny? Boś głupi!!!!!

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-11-11 13:53:48)

#411 2014-11-11 16:27:00

Franciszka
Member

myszkamiki napisał:

Franciszka napisał:

Nasi dziadkowie, ojcowie walczyli o wolnośc i niepodległość a dalej nami biednymi opiekunkami ponieiweraja co poniektórzy. Czy to nie dziwne? Czy to nie niesprawiedliwe?

Zgadzam się z Tobą, w mojej rodzinie już przodkowie walczyli o wolność i godność...dzisiaj trzeba walczyć o godność. Rynek należy do pracodawców, to oni rządzą na rynku pracy. Nie oczekuj, że potraktują Ciebie tak jak należy, ale możesz nie pozwolić na takie traktowanie, trzeba od razu reagować a do tego potrzebna jest wiedza i zdrowie, żeby się przeciwstawić.

Czy to jest dziwne,pytasz, ja uważam, że to jest nienormalne. Takich mamy przywódców narodu, takich posłów, takie lobby, którzy załatwiają swoje interesy, takie prawo, takie sądownictwo, po prostu tacy są Polacy. O sprawiedliwości zapomnij, przecież Temida ma oczy zasłonięte, nie bez powodu;-). Jedyny sprawiedliwy jest Sąd Pracy.  Obejrzyj film"Obywatel" Jerzego Stuhra, to nowy i ciekawy film o Polakach.

Ostatnio edytowany przez Franciszka (2014-11-11 16:32:00)

#412 2014-11-14 07:40:21

urszula47
Member

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 03081.html  Treść:
praca dla opiekuna -pielegniarza osob starszych w systemie 4tyg na 4tyg ,warunek dobry niemieckii doswiadczenie w opiece pan porusza sie na wozku inwalidzkim . tel.00491604669766

#413 2014-12-01 13:27:49

ulka
Member

Witajcie:)
Znajoma poprosiła mnie o zamieszczenie ogłoszenia , jest praca od 15 grudnia na 6 tygodni,prywatnie,jezyk niemiecki podstawowy , miejsce  bardzo dobre, do opieki dziadek , nie ma dużo pracy , dostęp do internetu , jeżeli komuś zależy na wyjeżdzie po raz pierwszy i osłuchanie się z językiem to jest idealna okazja,po resztę informacji proszę się kontaktować z Beatą: tel +4915166264157 Lebara, albo polska komórka
tel+48500247002 lub adres poczty   beata.treujan@onet.pl.

#414 2014-12-01 15:43:54

kasia63
Member

Zastąpię na okres świąteczny /od połowy grudnia do końca stycznia najdłużej!/-niemiecki komunikatywny,doświadczenie,referencje,chętnie prywatnie.Mój telefon 0048/500-535-022.

#415 2014-12-05 07:42:49

kasia63
Member

wampirek napisał:

Witam! jeśli kto z Was potrzebuje zmiany lub wie  że jakas rodzina potrzebuje opiekunki,prosze o info,moja dotychczasowa sztela już odpadła., gg.40010758

Wrzuc własne ogłoszenie na poloniusza i na pajęczynę-w ciągu trzech dni znalazłam robotę:)A telefon i tak wciąż dzwoni:)Polecam ten sposób:)

#416 2014-12-05 10:03:55

Elizabeth68
Member

A jak sie Wam podoba to ogloszenie?wink

=========================

NOWE ZLECENIE 101/AC
(BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA)
START: 20.12.2014
KONIEC: 20.05.2015
DOJAZD: Małym busikiem (Firma zakupuje bilet)
Miejscowość: 72108 Rottenburg
WYNAGRODZENIE NETTO: 900€
25.12, 26,12, Wielkanoc płatne podwójnie
Starsze małżeństwo poszukuje opiekunki.

Pan ma 82 lata, 170cm, 68kg,
PS 0
Problemy z sercem
inkontynencja (nosi pieluchy)
Potrzebuje pomocy w (myciu, toalecie, zmienianiu ubrań, wstawaniu i wchodzeniu z łóżka).

Pani ma 80 lat, 160kg, 55kg
raka jelita grubego, stomię
Porusza się sama, potrzebuje rollatora tylko pod prysznicem.

Para mieszka we własnym domu.
Dzieci mieszkają w tym samym domu ale osobnym mieszkaniu.

Nasza opiekunka ma własny pokój.
Darmowe łącze telefoniczne do polski.
Dostęp do internetu.
Czas wolny.

Obowiązki:
- prowadzenie domu (mycie okien, pranie, w tym pranie firanek, sprzątanie, zmiana pościeli)
- pielęgnacja nad podopiecznymi
- gotowanie (czasem pomóc nakarmić)
- spacery
- zakupy (samochodem robi opiekunka)
- wspólna nauka języka niemieckiego małymi kroczkami
- oglądanie z nimi TV
- pieczenie im ciast
- różne gry

Ci Państwo są zestresowani przyjazdem kogoś, dlatego szykują mu pokój z internetem, zamówili ryczałt do Polski, abyście mogły porozmawiać z rodziną.

Ale sami mimo, że się wstydzą chcą aby ktoś przy nich był na dłużej.
Są bardzo mili i bardzo przeżywają przyjazd nowej opiekunki dlatego
chcemy wysłać tak kogoś kto potraktuje ich jak własnych rodziców.

Żeby się niczego nie obawiali, żeby czuli, że ktoś nad nimi czuwa.
I, żeby pokazać im, że te ostatnie lata życia można godnie przyżyć

Wymagania:
- prawo jazdy
- doświadczenie w opiece
- cierpliwość
- opanowanie
- radość z życia
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV W JĘZYKU NIEMIECKIM
wraz ze SZCZEGÓŁOWYM opisem doświadczenia w OPIECE oraz zdjęciem (nie musi być dowodowe)
na adres: rekrutacja@perfekt-pflege24.pl

#417 2014-12-05 10:27:52

krystynka
Member

Nie będę cytować ogłoszenia,ale...podoba mi się sposób zredagowania tego ogłoszenia...Niezwykła szczerość,nadto wyszczególniony zakres obowiązków,opis podopiecznych etc.
Sama nie podjęłabym się tego zlecenia,choć nie zawsze "taki diabeł straszny jak go malują" wink Tu trzeba "cyborga" a ja jestem tylko człowiekiem smile

#418 2014-12-05 10:33:43

Tosia
Member

Elu
Niestety prawie wszystkie ogłoszenia tak wyglądają.
Płaca mocno zaniżona. Ktoś zdeterminowany, bez znajomości języka pojedzie by od czegoś wystartować w branży opiekuńczej.

#419 2014-12-05 10:44:21

Elizabeth68
Member

krystynka napisał:

Nie będę cytować ogłoszenia,ale...podoba mi się sposób zredagowania tego ogłoszenia...Niezwykła szczerość,nadto wyszczególniony zakres obowiązków,opis podopiecznych etc.
Sama nie podjęłabym się tego zlecenia,choć nie zawsze "taki diabeł straszny jak go malują" wink Tu trzeba "cyborga" a ja jestem tylko człowiekiem smile

Otoz to cyborga;)
dwie osoby chore, prawko, co prawda bez jezyka, bo pewnie mowia po polsku...
zatem co w opiece sie najbardziej liczy i wplywa na wynagrodzenie?wink jezyk!!!;)coz tam sama opieka....
900 za dwie osoby plus traktowanie ich jak rodzicow i sprzatanie na maksa...
Tragiczne...mowie o wynagrodzeniu...
czy to bedzie szlo w dwie strony, potraktuja Cie jak corke?wink

#420 2014-12-05 10:46:59

Elizabeth68
Member

Tosia napisał:

Elu
Płaca mocno zaniżona. Ktoś zdeterminowany, bez znajomości języka pojedzie by od czegoś wystartować w branży opiekuńczej.

pewnie tak, gdy ktos ma noz na gardle...
ale atutem jest prawko...

#421 2014-12-05 11:28:23

Tosia
Member

Jak widać prawo nie ma wpływu na płacę.

#422 2014-12-05 12:25:37

arielka
Member

krystynka napisał:

A ja bym zacytowała tongue
Wśród obowiązków jest, uwaga!!!
"pieczenie im ciast" Zauważyliście?? IM!!
Tzn, że co? Opiekunka ma upiec i lecieć myć okna? a oni sobie podjedzą? Może chociaż okruszki pozostaną dla Kopciuszka, gdy juz powiesi świeżo uprane firaneczki tongue

Ostatnio edytowany przez arielka (2014-12-05 12:26:12)

#423 2014-12-05 12:34:12

krystynka
Member

Elizabeth68 napisał:

Tosia napisał:

Elu

900 euro przy dwóch osobach z takimi schorzeniami i "pakiet obowiązków" ....?! Masz rację,pewnie ktoś pojedzie...ale musi być bardzo zdesperowany...Bez znajomości języka,bez szczególnych wymagań typu:prawo jazdy, znajdziesz pracę w Polsce jako pomoc domowa w podobnej cenie...Zaraz powiecie:"ale na czarno" a tu legalnie,ze składkami no i możliwość nauki... Moja znajoma obecnie zajmuje się parą staruszków,mobilnych.Mieszkają dwa piętra wyżej i to głównie przesądziło o wynajęciu opiekunki.Nie ma zbyt wiele obowiązków.ot zwykłe :gotowanie,lekarstwa itp... Na rękę ma 2.500,- ,nadto 500 zł na prywatne ubezpieczenie ...no i takie tam "gratisy". Obie strony zadowolone smile
Inny przykład:praca w prywatnym domu opieki: 4 podopiecznych,mieszkanie samodzielne z pokojami dla podopiecznych + pokój dla opiekunki...Tutaj to już  "legal",bo i sanepid i US i kontrole... 10 dni:1500zł. To pod Warszawą...Dlaczego 10 dni? Zwyczajnie,na zmianę...jak to mówi moja znajoma :"po dziesięciu dniach już" bym gryzła"...
Nie przekonuje mnie zatem motywacja tego ogłoszenia...smile

#424 2014-12-05 12:59:44

Elizabeth68
Member

krystynka napisał:

Elizabeth68 napisał:

Tosia napisał:

Elu

900 euro przy dwóch osobach z takimi schorzeniami i "pakiet obowiązków" ....?! Masz rację,pewnie ktoś pojedzie...ale musi być bardzo zdesperowany...Bez znajomości języka,bez szczególnych wymagań typu:prawo jazdy, znajdziesz pracę w Polsce jako pomoc domowa w podobnej cenie...Zaraz powiecie:"ale na czarno" a tu legalnie,ze składkami no i możliwość nauki... Moja znajoma obecnie zajmuje się parą staruszków,mobilnych.Mieszkają dwa piętra wyżej i to głównie przesądziło o wynajęciu opiekunki.Nie ma zbyt wiele obowiązków.ot zwykłe :gotowanie,lekarstwa itp... Na rękę ma 2.500,- ,nadto 500 zł na prywatne ubezpieczenie ...no i takie tam "gratisy". Obie strony zadowolone smile
Inny przykład:praca w prywatnym domu opieki: 4 podopiecznych,mieszkanie samodzielne z pokojami dla podopiecznych + pokój dla opiekunki...Tutaj to już  "legal",bo i sanepid i US i kontrole... 10 dni:1500zł. To pod Warszawą...Dlaczego 10 dni? Zwyczajnie,na zmianę...jak to mówi moja znajoma :"po dziesięciu dniach już" bym gryzła"...
Nie przekonuje mnie zatem motywacja tego ogłoszenia...smile

Mnie takie ogloszenie wrecz wkur....wink
Jezeli mam byc jak corka, robic wszystko, piec do tego, miec prawko i 2 PDP, to niech mnie tez traktuja jak corke;)
znaczy 2 razy po 900 ;)albo przepisza majatek jak sa dziani haha
pod choinke  moze jakies male autko?wink

#425 2014-12-05 13:33:20

Franciszka
Member

Takie ogłoszenia powinny być KARANE! To już nie jest arogancja, to jest w czystej postaci chamstwo i bezgraniczny wyzysk. Pod żadnym pozorem nie przyjmujcie tego zlecenia, ponieważ miejsc pracy nie brakuje. Ta firma chce sobie zapewnić zyski przez blisko 5 miesięcy przyszłego roku po to żeby nadal bezczelnie żerować na pracy opiekunek, bez względu na nowe przepisy. Prawdopodobnie wysokość wynagrodzenia zawarta w umowach w tym roku może obowiązywać do czasu zakończenia zlecenia?!

#426 2014-12-05 15:04:05

krystynka
Member

Franciszka napisał:

Takie ogłoszenia powinny być KARANE! To już nie jest arogancja, to jest w czystej postaci chamstwo i bezgraniczny wyzysk. Pod żadnym pozorem nie przyjmujcie tego zlecenia, ponieważ miejsc pracy nie brakuje. Ta firma chce sobie zapewnić zyski przez blisko 5 miesięcy przyszłego roku po to żeby nadal bezczelnie żerować na pracy opiekunek, bez względu na nowe przepisy. Prawdopodobnie wysokość wynagrodzenia zawarta w umowach w tym roku może obowiązywać do czasu zakończenia zlecenia?!

Chyba nie doczytałam ;)WYNAGRODZENIE NETTO: 900€
Zatem 900 euro to za dwa dni świąteczne...a miesięcznie to jedynkę zapomnieli postawić... L)

"Mnie takie ogloszenie wrecz wkur....wink
Jezeli mam byc jak corka, robic wszystko, piec do tego, miec prawko i 2 PDP, to niech mnie tez traktuja jak corke;)
pod choinke  moze jakies male autko?wink"
A Ty Ela to pazerna jesteś smile Domku nie zapiszą,bo dzieci tam mieszkają ,może autko...no nie wiem...

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-12-05 15:05:58)

#427 2014-12-05 15:50:03

Elizabeth68
Member

krystynka napisał:

Franciszka napisał:

Chyba nie doczytałam ;)WYNAGRODZENIE NETTO: 900€
Zatem 900 euro to za dwa dni świąteczne...a miesięcznie to jedynkę zapomnieli postawić... L)

"Mnie takie ogloszenie wrecz wkur....wink
pod choinke  moze jakies male autko?wink"
A Ty Ela to pazerna jesteś smile Domku nie zapiszą,bo dzieci tam mieszkają ,może autko...no nie wiem...

Jaka pazerna, skoro ja mam ich traktowac jak rodzicow, to oni mnie jak corke, oby nie wyrodna;)
Podwojnie to znaczy podwojna dieta;)

#428 2014-12-05 19:17:03

krysta63
Member

ja uwazam,ze specjalnie  dziadkowie użyli tego słowa--BEZ JEZYKA(a raczej to ich mądre dzieci)aby mniej płacic.Opiekunka z komunikatywnym  lub dobrym niemieckim kosztuje znacznie więcej.I to ktos musiał o tym wiedziec.Ale CV wysłać nalezy po niemiecku.więc jak opiekunka bez znajomości języka ma napisac  po niemiecku CV.
Naprawdę--aż mną zatrzęsło jak czytam tego typu wyzyskiwanie.
Zauwazcie,ze pisze również --karmienie.A to znaczy ze nie jednorazowe.Zazwyczaj przy każdym posiłku,znając życie.Ta biedna kobieta--a zapewne znajdzie się taka, będzie musiała  motorek sobie zainstalowac,aby sie z wszystkim wyrobic.A wieczorem padnie na "ryj"umordowana.

#429 2014-12-05 20:00:11

Elizabeth68
Member

krysta63 napisał:

ja uwazam,ze specjalnie  dziadkowie użyli tego słowa--BEZ JEZYKA(a raczej to ich mądre dzieci)aby mniej płacic.Opiekunka z komunikatywnym  lub dobrym niemieckim kosztuje znacznie więcej.I to ktos musiał o tym wiedziec.Ale CV wysłać nalezy po niemiecku.więc jak opiekunka bez znajomości języka ma napisac  po niemiecku CV.
Naprawdę--aż mną zatrzęsło jak czytam tego typu wyzyskiwanie.
Zauwazcie,ze pisze również --karmienie.A to znaczy ze nie jednorazowe.Zazwyczaj przy każdym posiłku,znając życie.Ta biedna kobieta--a zapewne znajdzie się taka, będzie musiała  motorek sobie zainstalowac,aby sie z wszystkim wyrobic.A wieczorem padnie na "ryj"umordowana.

ale nawet gdyby bez jezyka, z tym durnym CV po niemiecku;) z prawkiem, pieczeniem ciast to ma dwie chore osoby!!!a nie malzenstwo, gdzie niby jedna ma byc zdrowsza;)w tlumaczeniu na jezyk agencyjny "nie wymagajaca opieki";)wiec stawka ma byc za dwie chore!!
jeszcze wg. rodziny pewnie czyms extra jest dluzszy pobyt haha

#430 2014-12-05 20:15:29

krysta63
Member

to wszystko przemyślane----dłuższy pobyt opiekunki-jesli takowa się znajdzie(zapewne)mniejszy koszt przewozu,bo jeden na 5 miesięcy.
hmm--dziadek z pampersami,babcia ze stomią.Karmienie,gotowanie,pieczenie granie w gry.Mycie oknien(może jeszcze u dzieci na górze)pranie firanek.
Naprawdę---jestem pełna podziwu dla autora tego ogłoszenia.Zasługuje na miano  NAJWSPANIALSZA STELLA 2014
Tam potrzebny ROBOCOP.

#431 2014-12-05 20:55:28

Franciszka
Member

Zleceniodawca tej oferty jest Perfekt-pflege24 (lub ich partner Perfekt Care 24 z Wodzisławia Śl.!) a tak prezentują się na swojej stronie:

"Sprzeciwiamy się nielegalnemu zatrudnianiu polskich pracowników na rynkach zachodnich, dlatego też postanowiliśmy założyć agencję zapewniającą atrakcyjne warunki pracy opiekunom, którzy zdecydowali się wyjechać za granicę (szczególnie do Niemiec), aby tam pomagać osobom starszym. Uważamy, że polscy pracownicy to kadra dobrze wykwalifikowana i cenna, dlatego chcemy zapewnić jej atrakcyjne warunki zatrudnienia. Wszystkim zainteresowanym oferujemy pracę opartą o umowę zlecenie (w szczególnych przypadkach o umowę o dzieło), zapewniamy także zakwaterowanie, wyżywienie, dostęp do internetu oraz możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń do Polski".

Zlecenia opisuje prawdopodobnie ktoś niezrównoważony psychicznie albo są wymyślone i skierowane do konkurencji, z pewnością nie można  traktować ich poważnie. Perfekt Care ma złe opinie, ale to chyba nic nowego:

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,865510

#432 2014-12-05 21:07:03

jogi45
Member

A dlaczego babcia potrzebuje rolatora pod prysznicem? Może ze stomią, z workiem stomijnym nie może korzystać z krzesełka przymocowanego do ściany? Czy przy stomii nie jest potrzebna specjalna dieta? Karmi się kogo i dlaczego? Rodzina nie chce lub nie może płacić więcej a agencja kosztem opiekunki i tak swoje zarobi. Jeśli płacą tak mało to może i wyżywienie jest kiepskie i wyposażenie domu ubogie. Dziadkowie pewnie wymagają stałej opieki skoro dzieci z góry nie dają rady. Dla mnie nie do przyjęcia jest umowa pięciomiesięczna przy 2 osobach chorych. O wypłacie nie wspomnę

#433 2014-12-06 13:55:02

myszkamiki
Member

A kto bedzie czuwał nad opiekunka przy takiej ilości obowiązków?

#434 2014-12-06 14:51:43

andrea
Member

I jak się tu nie denerwować, to ogłoszenie to jest szczyt podłości.

Elizabeth68 napisał:

A jak sie Wam podoba to ogloszenie?wink

=========================

NOWE ZLECENIE 101/AC
(BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA)
START: 20.12.2014
KONIEC: 20.05.2015
DOJAZD: Małym busikiem (Firma zakupuje bilet)
Miejscowość: 72108 Rottenburg
WYNAGRODZENIE NETTO: 900€
Starsze małżeństwo poszukuje opiekunki.

Pan ma 82 lata, 170cm, 68kg,
PS 0
Problemy z sercem
inkontynencja (nosi pieluchy)
Potrzebuje pomocy w (myciu, toalecie, zmienianiu ubrań, wstawaniu i wchodzeniu z łóżka).

Pani ma 80 lat, 160kg, 55kg
raka jelita grubego, stomię
Porusza się sama, potrzebuje rollatora tylko pod prysznicem.

Para mieszka we własnym domu.
Dzieci mieszkają w tym samym domu ale osobnym mieszkaniu.

Nasza opiekunka ma własny pokój.
Darmowe łącze telefoniczne do polski.
Dostęp do internetu.
Czas wolny.

Obowiązki:
- prowadzenie domu (mycie okien, pranie, w tym pranie firanek, sprzątanie, zmiana pościeli)
- spacery
- oglądanie z nimi TV
- pieczenie im ciast
- różne gry

Ci Państwo są zestresowani przyjazdem kogoś, dlatego szykują mu pokój z internetem, zamówili ryczałt do Polski, abyście mogły porozmawiać z rodziną.

Ale sami mimo, że się wstydzą chcą aby ktoś przy nich był na dłużej.
Są bardzo mili i bardzo przeżywają przyjazd nowej opiekunki dlatego
chcemy wysłać tak kogoś kto potraktuje ich jak własnych rodziców.

Wymagania:
- prawo jazdy
- doświadczenie w opiece
- cierpliwość
- opanowanie
- radość z życia
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV W JĘZYKU NIEMIECKIM
wraz ze SZCZEGÓŁOWYM opisem doświadczenia w OPIECE oraz zdjęciem (nie musi być dowodowe)
na adres: rekrutacja@perfekt-pflege24.pl

#435 2014-12-06 17:45:06

ulka
Member

To ogłoszenie  to jakaś wielka porażka.
Trzeba być faktycznie -jak napisała Franciszka- niezrównoważonym psychicznie aby zaoferować  takie miejsce pracy na takich warunkach.....

#436 2014-12-06 18:08:05

urszula47
Member

""" prowadzenie domu (mycie okien, pranie, w tym pranie firanek, sprzątanie, zmiana pościeli)
- spacery
- oglądanie z nimi TV
- pieczenie im ciast
- różne gry""""  a ja sie pytam czy to niemiecka rodzina
tak wymyslila?czy nasi rodacy,ktorzy taki brudny biznes kreca?za 900eur to ja walizki nie pakuje !skladki ktore ta cwaniacka firma odprowadza nie sa od sredniej krajowej.

#437 2014-12-06 22:18:48

krystynka
Member

myszkamiki napisał:

A kto bedzie czuwał nad opiekunka przy takiej ilości obowiązków?

" Ja potrzebuję kogoś kto nie zdradzi, nie porzuci. Kogoś dla kogo “na zawsze”, nie oznacza na 2 miesiące. Kogoś kto wysłucha, zrozumie, pokaże, że mu zależy. I po prostu będzie..." http://www.twojegify.pl/gify/120.gif

#438 2014-12-06 23:05:18

jogi45
Member

Krystynka to weź psa ze schroniska smile. Spełnia wszystkie warunki a do tego nie marudzi, nie zostawia skarpetek na podłodze....

#439 2014-12-07 00:40:56

amelia
Przyjaciel Forum

http://mypolonia.pl/index.php/pl/opinie-firmy-opieka

Tutaj jest lista przeróżnych firm oraz opinie o tych firmach. Ciekawa lektura.

#440 2014-12-07 12:34:27

andrea
Member

świeta racja

jogi45 napisał:

Krystynka to weź psa ze schroniska smile. Spełnia wszystkie warunki a do tego nie marudzi, nie zostawia skarpetek na podłodze....

#441 2014-12-07 13:07:20

krystynka
Member

andrea napisał:

świeta racja

jogi45 napisał:

http://gify.joe.pl/gifs/nauka-i-cialo/rece-i-stopy/bijace-brawo-dlonie.gif
http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif
Mam już pieski i kotki...

#442 2014-12-07 16:52:29

jogi45
Member

O... Krystynko !!!! Pieski, kotki.... to miałybyśmy o czym gadać godzinami. Może jeszcze robótki ręczne? (to jednak nie ten wątek)

#443 2014-12-07 21:12:16

arielka
Member

jogi45 napisał:

...i czasem lubi spać w twoim łóżku big_smile

#444 2014-12-07 22:55:40

jogi45
Member

arielka napisał:

jogi45 napisał:

...i czasem lubi spać w twoim łóżku big_smile

big_smile,

Ostatnio edytowany przez jogi45 (2014-12-07 22:56:56)

#445 2014-12-08 22:23:58

ruda
Member

Monachium, ogłoszenie z gazety:
Suche eine Dame ca. 50J. mit Deutschkenntnissen fuer 24 Std. Betreuung. Wohnmoeglichkeit vorhanden. 004915168119449.

#446 2014-12-09 18:23:59

amelia
Przyjaciel Forum

Oto mały  cytat:

"Bzdurna germanizacja
Bzdurna germanizacja

Stefan Sękowski

Bawarska chadecja chce, by polskie, tureckie, czy włoskie rodziny mieszkające w RFN nie mogły rozmawiać ze sobą w ojczystych językach.

- Imigranci powinni mieć obowiązek także w swoich domach rozmawiać po niemiecku – zaproponowała bawarska Unia Chrześcijańsko-Społeczna. Gdyby chcieć konsekwentnie stosować się do tej zasady, należałoby przede wszystkim do mówienia w języku Goethego zmusić miliony mieszkańców Bawarii, którzy na co dzień posługują się sympatycznym, dudniącym dialektem, już na pierwszy rzut ucha przywodzącym na myśl postawnego mężczyznę w krótkich, skórzanych portkach i „oa Mass” w dłoni. Niezrozumiałym dla przeciętnego Niemca. – Schmarrn – skomentował lakonicznie pomysł swoich partyjnych kolegów jeden z polityków CSU, używając słowa, którego poza Bawarią się nie używa, a oznaczającego bzdurę."

.... reszta tutaj:
http://gosc.pl/doc/2274906.Bzdurna-germanizacja

#447 2014-12-27 00:22:53

jogi45
Member

Potrzebuje ktoś zastępstwo na pierwszy tydzień lutego? Max 10 dni. ewentualnie ostatnie dni stycznia do 10 lutego. Polecam się!!!!  odpowiadam na e- maile.

#448 2014-12-27 00:39:57

amelia
Przyjaciel Forum

jogi45 napisał:

Potrzebuje ktoś zastępstwo na pierwszy tydzień lutego? Max 10 dni. ewentualnie ostatnie dni stycznia do 10 lutego. Polecam się!!!!  odpowiadam na e- maile.

Przypuszczam, że może być ciężko. To wiąże się z kosztami, głownie kosztami podróży.

No ale wyjątki się zdarzają. Może akurat ktoś ma taką potrzebę aby wyjechać na krótki urlop.

#449 2014-12-27 14:52:51

krystynka
Member

jogi45 napisał:

Szukam zmienniczki od 5 stycznia na 10 dni
Poszukuję zmienniczki na 10 dni, do babci 85 lat, samodzielnej, w miejscowości St.Leon Rot. Praca od 5 stycznia, lub w późniejszym terminie
Telefon: 015778584333
Z Mypolacy...

#450 2014-12-28 00:09:29

hokej10
Member
Od: dolnośląskie

szukam pracy od 04.01.2015p-pilne może być zastępstwo ale przynajmniej na 6 tygodni,pozdrawiam

#451 2015-01-01 17:26:30

anita123
New member

Dzień dobry.Wstawiam ogłoszenie w imieniu mamy, która oferuje zastępstwo od 16.01. na 2-3 tyg. Opieką zajmuje się od 8 lat , dobry niemiecki, prawo jazdy. W tej chwili jest w okolicach Oldenburga , więc wchodzą w grę landy północne.  amielewczyk75@wp.pl
                                                                                                                                                               pozdrawiam

#452 2015-01-01 18:24:11

Ksenia
Member

Czy wasze firmy zgadzaja sie aby na zastepstwo za was przyjechała osoba która wskażecie ? Oczywiście jeżeli spełnia wymogi opieki .

#453 2015-01-02 22:38:09

ruda
Member

#454 2015-01-02 22:55:12

ewal8
Member

ruda napisał:

Koleżanki, aplikować wink:

http://gazetapraca.pl/ogl/2013251/m%C5% … TREcom2img

Koleżanko Ruda, niezłe się Ciebie żarty trzymają. big_smile Czyżby sylwestrowy humorek jeszcze "trzymał"? big_smile big_smile big_smile

#455 2015-01-02 23:01:45

arielka
Member

ewal8 napisał:

ruda napisał:

Koleżanko Ruda, niezłe się Ciebie żarty trzymają. big_smile Czyżby sylwestrowy humorek jeszcze "trzymał"? big_smile big_smile big_smile

Oto praca dla mnie: najbardziej podoba mi się "domykanie profilu kandydatów" big_smile
Ale żeby tylko wymagano komunikatywnej znajomość niem., co w przypadku kłopotów opiekunki zagranicą?

#456 2015-01-02 23:07:01

ewal8
Member

arielka napisał:

ewal8 napisał:

ruda napisał:

Oto praca dla mnie: najbardziej podoba mi się "domykanie profilu kandydatów" big_smile
Ale żeby tylko wymagano komunikatywnej znajomość niem., co w przypadku kłopotów opiekunki zagranicą?

big_smile big_smile big_smile
Hej kochana, na ile zdążyłam Cię poznać po wpisach Twoich, to na pewno ta praca nie jest dla Ciebie. big_smile big_smile
Na tym stanowisku to dopiero trzeba umieć kręcić, mataczyć, zwodzić, zatajać lub pomijać fakty, być bezczelnym, a nawet chamskim.
Chyba to :domykanie profilu" nie za bardzo by Ci wyszło big_smile big_smile
Ale Cię pocieszę: ja bym też żadnego nie zamknęła, tak jak chciałaby "góra" big_smile big_smile big_smile

#457 2015-01-02 23:09:17

arielka
Member

ewal8 napisał:

Hej kochana, na ile zdążyłam Cię poznać po wpisach Twoich, to na pewno ta praca nie jest dla Ciebie. big_smile big_smile
Na tym stanowisku to dopiero trzeba umieć kręcić, mataczyć, zwodzić, zatajać lub pomijać fakty, być bezczelnym, a nawet chamskim.
Ale Cię pocieszę: ja bym też żadnego nie zamknęła, tak jak chciałaby "góra" big_smile big_smile big_smile

Ale ja się bardzo szybko uczę big_smilebig_smilebig_smile

#458 2015-01-03 09:53:34

ewal8
Member

arielka napisał:

ewal8 napisał:

big_smile
Tylko wiesz, akurat TEGO to się trudno nauczyć. Z TYM trzeba się urodzić. Choć z drugiej strony na naukę nigdy nie jest za późno.
Więc próbuj, próbuj big_smile big_smile Może uda Ci się domykanie tych profili big_smile big_smile big_smile

#459 2015-01-03 10:06:17

kasia63
Member

Bardziej podoba mi sie "znajomośc Photo Shopa"smilesmilesmilesmile Retusz opiekunki czy podopiecznej?smilesmile:)Hi hi hi

#460 2015-01-03 11:19:22

arielka
Member

kasia63 napisał:

Bardziej podoba mi sie "znajomośc Photo Shopa"smilesmilesmilesmile Retusz opiekunki czy podopiecznej?smilesmile:)Hi hi hi

Retusz Fragebogen , ew. umowy big_smile

#461 2015-01-03 11:29:34

bozencina50
Member

ewal8 napisał:

arielka napisał:

ewal8 napisał:

big_smile
Tylko wiesz, akurat TEGO to się trudno nauczyć. Z TYM trzeba się urodzić. Choć z drugiej strony na naukę nigdy nie jest za późno.
Więc próbuj, próbuj big_smile big_smile Może uda Ci się domykanie tych profili big_smile big_smile big_smile

Ha,ha, ale sie usmialam big_smile big_smile
Wystapie jako ciocia dobra rada - Arielko nawet nie probuj !..na tym etapie nie dasz rady..no chyba ,ze juz dzis zrezygnujesz ze swojego LUKSUSU !

#462 2015-01-03 11:35:52

arielka
Member

bozencina50 napisał:

Wystapie jako ciocia dobra rada - Arielko nawet nie probuj !..na tym etapie nie dasz rady..no chyba ,ze juz dzis zrezygnujesz ze swojego LUKSUSU !

Ten "luksus" to wszystko co mam niezależnie od tego, ile zarabiam. Może cię to śmieszyć, ale dla mnie jest ważne.

#463 2015-01-03 12:02:37

bozencina50
Member

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

Ten "luksus" to wszystko co mam niezależnie od tego, ile zarabiam. Może cię to śmieszyć, ale dla mnie jest ważne.

Nic nie tak nie wkurza jak mentalnosc Kalego ...spoko nie obruszaj sie ..troszke dystansu do siebie , autor nic zlego nie mial na mysli big_smile
A na marginesie : jaka kasa taki luksus wink

#464 2015-01-03 12:13:28

arielka
Member

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

Nic nie tak nie wkurza jak mentalnosc Kalego ...spoko nie obruszaj sie ..troszke dystansu do siebie , autor nic zlego nie mial na mysli big_smile

EOT

#465 2015-01-03 12:56:03

Franciszka
Member

kasia63 napisał:

Dobre pytanie!tongue-)

#466 2015-01-03 13:02:28

bozencina50
Member

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

EOT

EOT......?
Grzeczniej byloby nic nie odpisac  .........a jednak smile mentalnosc Kalego ....

#467 2015-01-03 13:08:31

amelia
Przyjaciel Forum

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

EOT

EOT......?
Grzeczniej byloby nic nie odpisac  .........a jednak smile mentalnosc Kalego ....

A ja myślę, że grzeczniej byłoby nie być czepialską.....

#468 2015-01-03 13:08:42

Franciszka
Member

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

Bożencino50, czy TY czasem nie jesteś NIEPRZYZWOICIE złośliwa? Pomimo wielu deklaracji na tym forum...tutaj nie okazałaś się dobrą ciocią ani nawet miłą ciocią! W tym momencie Tobie zabrakło dystansu do siebie. PODOBNO... nigdy, absolutnie nie oceniasz innych?!

#469 2015-01-03 13:19:48

bozencina50
Member

Franciszka napisał:

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

Bożencino50, czy TY czasem nie jesteś NIEPRZYZWOICIE złośliwa? Pomimo wielu deklaracji na tym forum...tutaj nie okazałaś się dobrą ciocią ani nawet miłą ciocią! W tym momencie Tobie zabrakło dystansu do siebie. PODOBNO... nigdy, absolutnie nie oceniasz innych?!

Ok. Pomysle o Tym..... jutro wink

#470 2015-01-03 13:28:12

ania1968
Member

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

EOT

EOT......?

Teraz to ja nie zrozumiałam, co jest złego w EOT?

#471 2015-01-03 13:54:36

jogi45
Member

Myślę że Arielka miała na myśli to co kiedyś napisała, że nie umie kłamać, udawać,manipulować itp. Jeśli umiem czytać między wierszami i dobrze rozumiem co autor miał na myśli to luksus Arielki polega na tym że w każdej sytuacji jest sobą. Jeśli się mylę to Arielka na pewno wyjaśni na czym polega jej luksus.

#472 2015-01-03 14:08:44

ania1968
Member

jogi45 napisał:

Myślę że Arielka miała na myśli to co kiedyś napisała, że nie umie kłamać, udawać,manipulować itp. Jeśli umiem czytać między wierszami i dobrze rozumiem co autor miał na myśli to luksus Arielki polega na tym że w każdej sytuacji jest sobą. Jeśli się mylę to Arielka na pewno wyjaśni na czym polega jej luksus.

Arielkę to ja rozumiem, nie rozumiem dlaczego Bożencina poczuła się urażona smile.

#473 2015-01-03 14:17:22

jogi45
Member

Dobra, powtórzę za Arielką EOT, koniec tematu. smile

#474 2015-01-03 21:08:36

klementynka108
Member

Dziewczyny znacie może jakąś agencje w Berlinie która daje prace ,dla opiekunek w tym mieście.Byłabym bardzo wdzięczna .Pozdrawiam.

#475 2015-01-03 22:20:48

ana
Member

Co to jest EOT??.   Proszę rozszyfrować dla nie wtajemniczonych.

#476 2015-01-03 22:23:08

amelia
Przyjaciel Forum

ana napisał:

Co to jest EOT??.   Proszę rozszyfrować dla nie wtajemniczonych.

(1.1) = End Of Transmission → koniec transmisji
    (1.2) = End Of Topic / Thread → koniec tematu/wątku

#477 2015-01-04 08:07:30

Franciszka
Member

bozencina50
    Member

Re: Idzie NOWE............

P.S. Bardzo czesto jetesmy  tutaj  Don Kichotami ale w temacie walki z wiatrakami .....ale on i tak mial nad nami ( niektorymi ) przewage , bo mial swojego wiernego giermka....my tu niejednokrotnie mamy tylko to forum ...Wielka sprawa !!!! ...ale niestety nie do konca i nie dla wszystkich  przyjazne ....i to zgola prozaicznego powodu:  jestesmy tylko ludżmi , ale  to tak na marginesie...
Pozdrawiam:-)

#478 2015-01-04 11:16:15

amelia
Przyjaciel Forum

Franciszka napisał:

bozencina50
    Member

Re: Idzie NOWE............

P.S. Bardzo czesto jetesmy  tutaj  Don Kichotami ale w temacie walki z wiatrakami .....ale on i tak mial nad nami ( niektorymi ) przewage , bo mial swojego wiernego giermka....my tu niejednokrotnie mamy tylko to forum ...Wielka sprawa !!!! ...ale niestety nie do konca i nie dla wszystkich  przyjazne ....i to zgola prozaicznego powodu:  jestesmy tylko ludżmi , ale  to tak na marginesie...
Pozdrawiam:-)

Smutne to, co napisałaś Franciszko  ale prawdziwe. Zastanawiam się dlaczego ludzie są tak niesprawiedliwi. Zwierzęta chyba mają inaczej.

#479 2015-01-04 18:05:58

ewal8
Member

Za ten tekst koleżanko:
http://www.primusona.de/images/Hut_ab.jpg

PS. I nie strzelaj focha, tylko pisz! Miejsca tutaj wystarczy dla WSZYSTKICH!!!

#480 2015-01-04 18:37:52

Elizabeth68
Member

Ja tam nic z tego nie rozumiem i swojej glowki nie bede obciazac pierdolami;)
nie wiem kto i co, i kiedy...
Juz napisalam kiedys i powtorze
Opiekunki to samoooo zuooooo;) haha

#481 2015-01-04 18:55:01

Franciszka
Member

Bożencino50, nie interesuje mnie Twoja opinia na mój temat. Wyładowuj swoje frustracje, kompleksy i organizuj wendety w swoim bliskim otoczeniu. Tu jest publiczne miejsce i obowiązują inne ZASADY!

#482 2015-01-04 19:57:25

arielka
Member

bozencina50 napisał:

[
Teraz wlasnie ocenie : Dla mnie jestes biedna zkapleksiona dziewczynka...Poprostu  , PRZEROST  FORMY NAD TRESCIA ! dalej Ci zaoszczedze...
Obie moje panie  macie wiele do zrobienia .NIGDY żadnej z WAS nie obrazilam !!! W przeciwnosci do WAS ....bo co OSMIELAM sie byc inna?

Przeczytaj te dwa zdania, które zacytowałam z twojej wypowiedzi. Już?
A teraz przeczytaj je jeszcze raz tylko zamień adresata. Rozumiesz o co chodzi? Jak byś się czuła, gdyby ktoś cię tak nazwał?
Oceniasz, Naklejasz etykietki. Obrażasz Franciszkę pisząc to, co powyżej zacytowałam.
Naprawdę nie czujesz tego? Internet jak papier wszytsko przyjmie, jednak internetowe pisanie nie zginie. Ślad zostaje na zawsze.

Jeżeli ja piszę wiele razy, że coś jest moim luksusem, jest dla mnie ważne, a ty sobie z tego żartujesz, ironizujesz, to ( w warunkach wirtualnych) jest to przykre. A jeżeli ponawiasz swoje żarty, to świadczy o tym, że się z kimś (tu: ze mną) nie liczysz. Przekraczasz wtedy granicę miedzy żartem a grubiaństwem.

bozencina50 napisał:

A teraz do Ciebie Arielko ,jezeli jestes taka jak piszesz, to najbardziej mi Ciebie zal! Ale zauwaz to nie  ja zaczelam te "gre" , to Ty pierwsza zaczelas ze mna zartowac.Ty pierwsza skracalas moje teksty ( czego nie znsze, bo w tym wypadku zmienia sie caly konteks wypowiedzi i pisalam Ci o tym )

Na każdym prowadzonym forum skraca się cytaty do minimum. Dlatego, że to:
1. pozwala wyłowić to, do czego odnosi się wypowiedź
2.cytowanie całości jest bezsensownym zaśmiecaniem wątku, utrudnia przewijanie
3.na wielu forach nie wolno cytować wpisu poprzedniego aby uniknąć tego, co piszę w pkt 2.
4. co do twoich komentarzy: brak przecinków i wielkich liter bardzo często  utrudnia zrozumienie zdania
5.cytowanie fragmentu/ całego zdania nie zawsze zmienia sens wypowiedzi

Bycia w Internecie trzeba się nauczyć: ostrożności w odkrywaniu siebie, rozpoznawania osoby, która nadaje na tych samych falach, zasad korzystania/ dyskutowania na forum...Ja to robię od 9 lat, pamiętam swoje błędy, ale też w sieci znalazłam przyjaciół, którzy są nimi w moim  realnym świecie.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-01-04 20:01:51)

#483 2015-01-04 22:30:31

DanusiaS
Member

ewal8 napisał:

Za ten tekst koleżanko:
http://www.primusona.de/images/Hut_ab.jpg

PS. I nie strzelaj focha, tylko pisz! Miejsca tutaj wystarczy dla WSZYSTKICH!!!

Podpisuję się pod tym .....
Tak FORUM jest dla wszystkich , nie tylko dla grupy  wzajemnej adoracji smile
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku big_smile

#484 2015-01-04 22:33:14

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE

Co tu się dzieje!!!?
Ledwo opuściłam Deutschland - a tu od razu kłótnie!
Wcale tego nie ogarniam - jeden wielki CHAOS!
W Nowym Roku bądźcie dla siebie milsi, a nie od przepychanek zaczynacie!
A dla forum - piszcie mniej zawile - formułujcie myśli krótko i jasno - albo na priw.
Ma być k...a miło!!!
Po to mamy forum, żeby odreagować stres, podzielić się doświadczeniami, pogadać czasem poważnie i czasem o głupotkach.
To nie miejsce na kłótnie.
Gdzie jest BIG BROTHER?Dlaczego nie czuwa?
Ślę wszystkim serdeczne pozdrowionka!

http://www.temysli.pl/demot/0_0_0_658038624_middle.jpg

#485 2015-01-04 22:36:38

Elizabeth68
Member

matka najlepszego syna napisał:

Co tu się dzieje!!!?
A dla forum - piszcie mniej zawile - formułujcie myśli krótko i jasno - albo na priw.
Ma być k...a miło!!!
Po to mamy forum, żeby odreagować stres, podzielić się doświadczeniami, pogadać czasem poważnie i czasem o głupotkach.

haha dawaj wiecej tej energii;)

#486 2015-01-04 22:37:33

ania1968
Member

matka najlepszego syna napisał:

Co tu się dzieje!!!?
Ma być k...a miło!!!

Widzisz, tylko Ciebie na chwilę zabrakło smile .

#487 2015-01-04 23:25:24

jogi45
Member

Matko wracaj !!!!!!!

#488 2015-01-04 23:56:11

amelia
Przyjaciel Forum

Elizabeth68 napisał:

Ja tam nic z tego nie rozumiem i swojej glowki nie bede obciazac pierdolami;)
nie wiem kto i co, i kiedy...
Juz napisalam kiedys i powtorze
Opiekunki to samoooo zuooooo;) haha

big_smile

#489 2015-01-05 08:41:11

ewal8
Member

DanusiaS napisał:

Podpisuję się pod tym .....
Tak FORUM jest dla wszystkich , nie tylko dla grupy  wzajemnej adoracji smile
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku big_smile

I ja również pozdrawiam wszystkich bez wyjątku: tych, co piszą, bo chcą; tych, co nie piszą, bo się im nie chce; tych, którzy tylko czytają oraz tych, którzy nie piszą, bo nie mogą.
W szczególności więc pozdrawiam Garść Wiatru, która nie pisze, bo niestety z powodu zbanowania  nie może…

http://www.ekartki.wolsztyn24.pl/kartki/59/9/d/9192.jpg

#490 2015-02-14 16:38:22

ruda
Member

Monachium, wklepane z gazety:

Suche Pflege- und Haushaltshilfe mit FS, Festanstellung. 004989 3082600

#491 2015-02-15 10:12:35

wojtocura-24
Zbanowany

Witam,

Praca od 10 marca na okres 3 miesięcy, podopieczny sprawny, porusza się bez pomocy, brak ciężkich schorzeń-lekka cukrzyca. Panią zainteresowaną szczegółami zapraszam do kontaktu mailowego: wojtocura24@gmail.com

#492 2015-04-27 12:23:20

jogi45
Member

Moja agencja szuka opiekunki  na umowę 6 miesięczną. Podopieczny chyba 72 lata , mobilny i chyba 1250 euro. Kontakt z agencją : info.futureoptions@gmail.com tel 504968416 stacjonarnego nie mam czasu szukać ale znajdzie cie na stronie internetowej.

#493 2015-04-27 17:36:10

iza46
Member

#494 2015-04-29 21:10:50

krysta63
Member

Dziewczyny---miałam którejś koleżance poopowiadać o Sycylii,z której wróciłam,a która tam pojedzie na urlop.Ale......zapomniałam komu ..która z was mnie o to prosiła?

#495 2015-04-29 22:37:54

simona1961
Member

krysta63 napisał:

Dziewczyny---miałam którejś koleżance poopowiadać o Sycylii,z której wróciłam,a która tam pojedzie na urlop.Ale......zapomniałam komu ..która z was mnie o to prosiła?

Mnie miałas poopowiadac i juz sie zaczynałam niecierpliwic big_smile big_smile big_smile : Moze byc na forum, moze byc na priv. big_smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2015-04-29 22:38:57)

#496 2015-04-30 12:24:30

simona1961
Member

Krysta, wysłałam Ci maila smile

#497 2015-05-03 15:24:46

iza46
Member

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 31398.html   Dom opieki//Seniorenzentrum-''ProCurand'' w Ingolstadt da prace.Jesli ktos zainteresowany pod ten nr.tel prosze dzwonic 0049 841 95 35 05 01 lub 0049 170 332 85 75.Rozmawia sie tylko po niemiecku ,szefowa nazywa sie Fr. Schaile.Powodzenia.

#498 2015-05-23 18:14:58

klementynka108
Member

BARDZO PILNE....DZIEWCZYNY ILE WOŁAĆ OD RODZINY ZA OPIEKE  NAD 2 OSOBAMI......

#499 2015-05-23 18:21:37

amelia
Przyjaciel Forum

klementynka108 napisał:

To bardzo trudno określić nie mając żadnych danych . Jakie choroby , ile godz. pracy, wstawanie nocne, dźwganie, wolne ? Nie można określić ceny jak nie wiadomo co się będzie robić?

#500 2015-05-23 20:08:02

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

amelia napisał:

klementynka108 napisał:

To bardzo trudno określić nie mając żadnych danych . Jakie choroby , ile godz. pracy, wstawanie nocne, dźwganie, wolne ? Nie można określić ceny jak nie wiadomo co się będzie robić?

Ja tak w ciemno 4 lata temu - krzyczałem 1500E - nie wiedząc do kogo jadę. To trochę ryzyko. Zapewne znasz więcej danych, kasa zawsze kusi....ale można się przejechać

#501 2015-05-23 20:51:14

amelia
Przyjaciel Forum

Kiedyś miałam propozycję 1.800 E , do trzech osób ale jak dowiedziałam się czego ode mnie oczekują to po prostu ich wyśmiałam. Oni kuźwa myślą, że my nie jesteśmy ludźmi tylko robotami. Czasem wydaje mi, że traktują nas jak zesłańców albo niewolników.

#502 2015-05-23 23:13:40

Melisa
Member

Oj tak traktują często, jak ludzi gorszej kategorii niestety sad Do tego oni mają we krwi wyższość. Niestety trzeba im pokazać że niewolnikami nie jesteśmy.

#503 2015-06-18 14:06:08

jakniew
Member

Mail - spam w mojej poczcie. Nie wchodziłam na formularz w formie załącznika, ale jak widac we wklejonym tekście , cwaniaki szukają naiwnych bo w takie pieniądze kto by uwierzył?

takiej atrakcyjnej pracy opiekunki seniorów za granicą NIE OFEROWALIŚMY Pani jeszcze!

Proszę sprawdzić od razu i wypełnić teraz formularz, aby już dziś 18.06.2015:

- zagwarantować sobie wysokie zarobki do 3000 euro brutto za wyjazd
- skorzystać z pomocy w organizacji wyjazdu

Pozdrawiam serdecznie

Michał Karwowski

#504 2015-06-18 15:06:04

tropfen
Member

jakniew napisał:

Mail - spam w mojej poczcie. Nie wchodziłam na formularz w formie załącznika, ale jak widac we wklejonym tekście , cwaniaki szukają naiwnych bo w takie pieniądze kto by uwierzył?

takiej atrakcyjnej pracy opiekunki seniorów za granicą NIE OFEROWALIŚMY Pani jeszcze!

Proszę sprawdzić od razu i wypełnić teraz formularz, aby już dziś 18.06.2015:

Pozdrawiam serdecznie

Michał Karwowski

Dobrze że nie Stefan Karwowski wink
Nie wierzę w takie pieniądze przy opiece w DE.

#505 2015-06-18 15:49:18

ewal8
Member

tropfen napisał:

jakniew napisał:

(...)

Pozdrawiam serdecznie

Michał Karwowski

A ja wierzę, bo już kiedyś natknęłam się na takie ogłoszenie: 2400 euro za wyjazd, a wyjazd był na 2,5 miesiąca big_smile big_smile big_smile No ale nie od dziś wiadomo, że reklama dźwignią handlu big_smile
Ciekawe tylko, czy te 3000 to za 2 czy za 3 miesiące w tym przypadku? Obstawiałabym raczej do drugie big_smile

#506 2015-06-18 17:14:41

jakniew
Member

ewal8 napisał:

tropfen napisał:

jakniew napisał:

(...)

Pozdrawiam serdecznie

Michał Karwowski

A ja wierzę, bo już kiedyś natknęłam się na takie ogłoszenie: 2400 euro za wyjazd, a wyjazd był na 2,5 miesiąca big_smile big_smile big_smile No ale nie od dziś wiadomo, że reklama dźwignią handlu big_smile
Ciekawe tylko, czy te 3000 to za 2 czy za 3 miesiące w tym przypadku? Obstawiałabym raczej do drugie big_smile

Chyba za 3 miesiąca zusammen:)smile

#507 2015-06-19 20:56:19

renia1311
Member

jakniew napisał:

ewal8 napisał:

tropfen napisał:

Chyba za 3 miesiąca zusammen:)smile

I do tego brutto!!!

#508 2015-06-23 18:41:27

krystynka
Member

Może któraś z Pań chętna ? Dostałam ofertę na już...nie skorzystam,bo muszę swoje odsiedzieć...
Warunki : komunikatywna znajomość języka, prawo jazdy
No i dylemat...Mogę tu zamieścić namiary? Chyba nie...Jak coś to piszcie na meila...
Jeszcze: praca legalna

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-06-23 18:46:34)

#509 2015-06-26 10:02:44

renia1311
Member

krystynka napisał:

Może któraś z Pań chętna ? Dostałam ofertę na już...nie skorzystam,bo muszę swoje odsiedzieć...
No i dylemat...Mogę tu zamieścić namiary? Chyba nie...Jak coś to piszcie na meila...

Namiary nie koniecznie, ale do kogo... jakie choroby... to są dość istotne informacje.

#510 2015-06-26 21:08:15

krystynka
Member

renia1311 napisał:

krystynka napisał:

Namiary nie koniecznie, ale do kogo... jakie choroby... to są dość istotne informacje.

Reniu! Ja tę wiadomość dostałam od znajomej :  "Opieka nad Panem 1150E wynagrodzenie, na konto w walucie Euro. Praca legalna. Wlasne mieszkanko, okolice Hannoveru. Od zaraz do konca sierpnia."
Ale to już chyba nieaktualne,nie wiem...podałam dalej jak mnie prosiła... Ot i cała historia...smile

#511 2015-07-19 15:50:02

urszula47
Member

Ciezka stella ,ale uczciwie postawione warunki. http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 60469.html

#512 2015-10-21 17:26:54

urszula47
Member

Polecam 2 opiekunki pijaczki co zrabaly 2 miejsca pracy jak nie znasz zmienniczki dzwon do mnie a ja ci powiem czy pijaczka

Treść:
    Trafily mi sie 2 pijaczki jedna Beata z czestochowy a siedzi u alfonsa w Hannover ,druga Krystyna z okolic Stargadu Szcz. obie nie gotowaly sprzatanie to zapomnij,ale 5 flach wodeczki w ciagu tyg obalaly i piwkona sniadanie i tylko w domu smrod tanich perfum i wszedzie lezaly cukierki mietowe,myslaly ze odwiedzajacy nie wyczuja smrodu wodki.Babka musiala je budzic o 8 rano zeby jej cukier zmierzyc i sniadanie dac.obiad to tanie frykadele z netto i kalarepka przez 4 dni.Poleca obie sa zajebiste
    http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 21768.html  uwazajcie na takie pseudoposredniczki smile

#513 2015-10-21 18:35:39

mobilna
Member

To Becia i Krycha ostro dawały

#514 2015-10-27 11:26:08

amelia
Przyjaciel Forum

Potrzebna opiekunka z prawem jazdy  bez dobrej znajomości języka , płacą chyba koło 1200, pod Austrią.

#515 2015-10-27 13:46:13

maja35
Member

urszula47 napisał:

Polecam 2 opiekunki pijaczki co zrabaly 2 miejsca pracy jak nie znasz zmienniczki dzwon do mnie a ja ci powiem czy pijaczka

Treść:
    Trafily mi sie 2 pijaczki jedna Beata z czestochowy a siedzi u alfonsa w Hannover ,druga Krystyna z okolic Stargadu Szcz. obie nie gotowaly sprzatanie to zapomnij,ale 5 flach wodeczki w ciagu tyg obalaly i piwkona sniadanie i tylko w domu smrod tanich perfum i wszedzie lezaly cukierki mietowe,myslaly ze odwiedzajacy nie wyczuja smrodu wodki.Babka musiala je budzic o 8 rano zeby jej cukier zmierzyc i sniadanie dac.obiad to tanie frykadele z netto i kalarepka przez 4 dni.Poleca obie sa zajebiste
    http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 21768.html  uwazajcie na takie pseudoposredniczki smile

ta kobieta co zamieszcza te ogloszenia jest podejrzewam chora psychicznie ,czesto jest na mypolacy,załatwia prace za 300 euro ,kiedys pisaalm z jedna pania która pojechała przez nia ponoc wyciaga informacje o osobie by pozniej straszyc policja i skarbówka,styl jej wypowiedzi to wyzywanie swiadczy ze jest psychiczna,moze trafiły sie trunkowe kto wie jaka prawda ale pisac takie rzeczy szok

#516 2015-10-29 09:28:58

Basia77
Member

maja35 napisał:

urszula47 napisał:

Treść:

ta kobieta co zamieszcza te ogloszenia jest podejrzewam chora psychicznie ,czesto jest na mypolacy,załatwia prace za 300 euro ,kiedys pisaalm z jedna pania która pojechała przez nia ponoc wyciaga informacje o osobie by pozniej straszyc policja i skarbówka,styl jej wypowiedzi to wyzywanie swiadczy ze jest psychiczna,moze trafiły sie trunkowe kto wie jaka prawda ale pisac takie rzeczy szok

Szukam pracy , zastąpię na święta .
Mogę wyjechać od zaraz .

#517 2015-10-29 21:19:14

nowa1963
Member

Basia 77, poszukaj na MP, ja szukalam w ub. tygodniu, bo chcialam wyjechac jeszcze w pazdzierniku i wrocic na Swieta, ale... juz mialam prawie wyjechac w niedziele, ale sie firma nie odezwala, albo... chca na dzialalnosc, ale ja nie chce, albo nie zaakceptowala rodzina, albo jakis ciezki przypadek z dokladka babci lub dziadka, albo jeszcze cos, w koncu dzisiaj znalazlam oferte na wyjazd w przyszlym tygodniu wlacznie ze Swietami, ale juz sie z tym pogodzilam, wiec mam tylko nadzieje, ze nie zadzwonia jutro ze nieaktualne, mam wyjechac  juz na poczatku tygodnia i nawet dobre miejsce, ale jak bedzie naprawde to sie okaze na miejscu, jak sie juz tam znajde to opisze miejsce gdzie trafilam, pozdrawiam.

#518 2015-10-30 15:51:08

nowa1963
Member

A wiec juz bilet zakupiony, wyjezdzam we wtorek, tylko po raz pierwszy spotykam sie z czyms takim jak ubezpieczenie OC, musze wykupic sobie polise, pomimo tego, ze firma zalatwia druk A1 i karte NFZ, ponoc to jest obowiazkowe choc ja nie bardzo w to wierze, jakos przez 3 lata zadna firma nie wymagala tego, az tu nagle, no ale co firma to inne przepisy stosuje, na dwa miesiace koszt tylko...244zl, mam zatem pytanie czy ktos spotkal sie juz z takim lub podobnym przypadkiem, ze polise nalezy obowiazkowo wykupic?

#519 2015-10-30 16:28:21

barbara.b
Member

oc to ja na auto wykupuje swoje co roku. raz firma powiedziała, żebym sobie na pierwszy miesiąc wykupiła dodatkowe ubezpieczenie, bo karta ekuz dotrze dopiero w drugim miesiącu. i kosztowało mnie to poniżej 100 zł. zobacz, polecili ci jakąś firmę, w której masz kupić polisę, czy sama możesz wybrać? żeby ci nie wcisnęli jakieś na stałe.

nowa1963 napisał:

A wiec juz bilet zakupiony, wyjezdzam we wtorek, tylko po raz pierwszy spotykam sie z czyms takim jak ubezpieczenie OC, musze wykupic sobie polise, pomimo tego, ze firma zalatwia druk A1 i karte NFZ, ponoc to jest obowiazkowe choc ja nie bardzo w to wierze, jakos przez 3 lata zadna firma nie wymagala tego, az tu nagle, no ale co firma to inne przepisy stosuje, na dwa miesiace koszt tylko...244zl, mam zatem pytanie czy ktos spotkal sie juz z takim lub podobnym przypadkiem, ze polise nalezy obowiazkowo wykupic?

#520 2015-10-30 17:44:05

..?eto
Member

nowa1963 napisał:

Dodatkowe obowiązkowe, bo dorabiają jeszcze jakiegoś kolesia , który im coś tam za to odpala.
Tak to działa. Czy były sugestie w jakiej firmie , czy u nich?
Wg. mnie żadne obowiązkowe, co najwyżej dobrowolne w takim układzie gdzie jest A1 i karta EKUZ z NFZ.
Pozdrawiam.
P.S. Znam osoby , ktore same od siebie wykupuja dodatkowe ubezpieczenie w takim ukladzie.
Nawet Ktoraś koleżanka na forum pisała , że tak robi.
Ja nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia, po prostu uważam na przejściach i na schodach.
Ale w przyszłości , kto wie?

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-30 17:47:08)

Reklama