TGCG - dobra firma i pieniądze na start

Witam, hej dziewczyny! "Moja" firma, The Good Care Group szuka nowych osób do Live-In Care w Anglii. Nie ukrywam, że za polecenie kogoś, kto okaże się ok, dostanę bonus...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2016-10-22 15:11:18

Rena Sance
New member

TGCG - dobra firma i pieniądze na start

Witam, hej dziewczyny!

"Moja" firma, The Good Care Group szuka nowych osób do Live-In Care w Anglii. Nie ukrywam, że za polecenie kogoś, kto okaże się ok, dostanę bonus. Chętnie podzielę się tym bonusem z kimś, kto przejdzie proces weryfikacji, więc wpłyną dodatkowe pieniążki na oba nasze konta smile Poszukują teraz także osób na zastępstwa na Christmas.

Jestem tu nowa, choć czytałam Forum od lutego do lipca. Wszystkie wpisy na Opiekunki UK pozwoliły mi podjąć decyzję o wyjeździe. Dzięki dziewczyny, naprawdę! Pozwoliło na uniknięcie rozczarowań.

W The Good Care Group pracuję od sierpnia. Kilka lat wcześniej pracowałam w Care Home w Anglii przez 3 lata i nie ukrywam, że to doświadczenie dało mi dużo pewności siebie w podjęciu decyzji o Live-In, choć i tak miałam sporo obaw. Dlatego jeszcze raz dzięki wielkie dla wszystkich dziewczyn, które dzielą się tu swoim doświadczeniem.

TGCG jest stosunkowo młoda na rynku, od 2009. Mają około 500 klientów i 450 Carer'ów. Dopiero w tym roku otworzyli się szerzej na opiekunki z Europy Wschodniej. Wymagania mają spore, ale w zamian dają dużo. Dbają o pracowników - tu nie ma mowy, żeby nie było Wii-fii, żeby nie było stałej komunikacji między firmą a pracownikiem. Wsparcie jest z wielu stron i cały czas. Bardzo im zależy na kształceniu swoich Carerów, non stop. Pracy przy komputerze jest w związku z tym dużo. Jeśli są jakieś pytania, sugestie, zawsze odpowiadają. Atmosfera jest naprawdę ok, dość rodzinna nawet.

Firma jest na giełdzie i daje opcje udziału w zyskach po roku, więc to też o czymś świadczy. Nie ukrywają, że zależy im na pieniądzach, ale bardzo też pomagają swoim Klientom we wszelkich sprawach.  To nie jest tak, że Opiekun/ka jest zostawiony z klientem i już. Ciągle jest kontakt z GP, pielęgniarkami, OT team, rodziną, menadżerami, swoim pracownikami i kimkolwiek zaangażowanym w funkcjonowanie danego domu.

Mają jedne z najlepszych certyfikatów w Care Industry, a to wbrew pozorom dużo znaczy. Firma dla której kiedyś pracowałam, BUPA, ma teraz na przykład 'very poor standards'. TGCG ma 'excellent standards'. Jeżeli są problemy to starają się je natychmiast rozwiązywać. Klient i Carer jest tu traktowany na równych zasadach, w każdym razie ja odczuwam ogromne wsparcie. Jeżeli menadżer nie daje rady, to zawsze można zgłosić problem 'wyżej'.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania smile
Pamiętam jak czytałam, w którymś z postów na temat rankingu agencji. Yagga pytała wtedy, czy ktoś pracuje dla TGCG, bo nie było wiele o firmie wiadomo. Dlatego się nimi zainteresowałam. Mają dobre opinie w internecie.
TGCG to przede wszystkim nie agencja, tylko pracodawca. Tu nie ma pracowników agencyjnych, ewentualnie wynajmują Support Workerów, aby wesprzeć swoich Carerów gdy sytuacja tego wymaga.

Dodatkowo, każdy Carer ma swój profil i starają się dobierać Klientów i Carerów, żeby mieli coś wspólnego, np. zainteresowania. "We want you to enjoy this job", mówili na treningu. W praktyce wygląda to czasem różnie, szczególnie na początku. Trzeba wtedy upierać się przy swoim. Ja w każdym razie trafiłam bdb. Napisałam, że lubię m.in. sztukę, malarstwo, to zaproponowali mi placement u dziadka-malarza-grafika smile Very nice indeed.

Możecie zgłosić się same do TGCG, oczywiście. Ale pieniążków nie dostaniemy - ani Wy, ani ja. Skoro dają i to sporo, to czemu się nie podzielić? Myślę, że to fajny układ. smile

Pozdrawiam!

PS
Jestem nowa w ogóle w używaniu Forum. Więc jeśli coś jest nie tak, to wybaczcie. Nie wiem jak ewentualnie pisać na priva, ale to się chyba z czasem wyjaśni.

#2 2016-10-22 18:32:16

Kasia31
Member

Re: TGCG - dobra firma i pieniądze na start

Witaj smile
W jakim systemie jest praca? Miesiac w UK,miesiac w PL?
Do jakich miast firma wysyla? Sa jakies oferty w Bristolu?
Angielski tylko podstawowy,wiek 31lat.Doswiadczenia troche juz mam ale tylko w DE.

Pozdrawiam smile

#3 2016-10-25 15:22:48

Rena Sance
New member

Re: TGCG - dobra firma i pieniądze na start

Hej Kasia
Grafik ustalamy taki jaki nam pasuje. Można jeździć 2 na 2, można 4 na 2, można więcej, nawet lepiej.
Miasta, to głównie południe Anglii, ale to się zmienia. Przede wszystkim Londyn, ale ja ostatnio byłam koło Southampton. Jest też Szkocja. To też jest do dogadania, zresztą pieniądze za podróże po UK zwracają. Bilety lotnicze tylko powyżej 150 funtów - wtedy dopłacają.
Angielski podstawowy, to może być za mało, niestety. Najważniejsze jest rozumienie. Tu jest ciągły kontakt z firmą przez telefon, maila itp.
Pozdrawiam smile

Reklama