Mała czarna. Czy nosicie?

Do założenia tematu natchnął mnie wpis na tym blogu: http://www.nuttinbutstyle.com/2015/12/jak-ozywic-maa-czarna.html Tyle czyta się w internecie oraz w gazetach o tej słynnej małej czarnej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2016-10-03 12:05:51

arias
Member

Mała czarna. Czy nosicie?

Do założenia tematu natchnął  mnie wpis na tym blogu:
http://www.nuttinbutstyle.com/2015/12/j … zarna.html

Tyle czyta się w internecie oraz w gazetach o tej słynnej małej czarnej. Sama jednak uświadomiłam sobie,ze nie mam ani jednej sukienki tego typu.Jak jest z Wami ? Czy rzeczywiście taka sukienka pasuje na każdą okazję ?

#2 2016-10-03 12:16:12

squonk
Member

Re: Mała czarna. Czy nosicie?

arias napisał:

Tyle czyta się w internecie oraz w gazetach o tej słynnej małej czarnej. Sama jednak uświadomiłam sobie,ze nie mam ani jednej sukienki tego typu.Jak jest z Wami ? Czy rzeczywiście taka sukienka pasuje na każdą okazję ?

Nie noszę żadnych czarnych ubrań, za wyjątkiem może bielizny lub rajstop czasem. Dla mnie czarny to żałoba i nijakość.
Co to znaczy na każdą okazję? Na wesele raczej nie bardzo, do pracy też nie każdej, po domu średnio wygodne.

#3 2016-10-03 12:37:23

urszula47
Member

Nawet nie klikam na link,bo wiem ze pasuje jak robie u dziadka szukajacego mlodej zony lol

#4 2016-10-03 15:34:50

KRYSIA5555
Member

squonk napisał:

arias napisał:

Nie noszę żadnych czarnych ubrań, za wyjątkiem może bielizny lub rajstop czasem. Dla mnie czarny to żałoba i nijakość.
Co to znaczy na każdą okazję? Na wesele raczej nie bardzo, do pracy też nie każdej, po domu średnio wygodne.

-----------------------------------
Musisz być b. młoda, jak nie wiesz jaka jest mała -czarna, ten link który wybrałaś to nieadekwatny do tego czego oczekiwałaś się po nim dowiedzieć, Mała czarna zaczęła się od CHANEL, nie było wtedy żadnych znanych marek, pięknych kolorowych ciuchów , każdy łaził w czarnym, brązowym lub szarym- nuda !!!!!!!!
Chanel skroiła piękną, wąską czarną kieckę i zrobił się szał !!!!!!!!!!! Nie mając konkurencji zabłysła prostota i niczym więcej, może obcisłością sylwetki, Dziś 90% osób takiej kiecki nie ma, bo nie ma takich figur żeby pasowała taka kiecka,
Koniec wykładu.

#5 2016-10-03 17:25:37

bozencina50
Member

squonk napisał:

Ja tez nie przepadam za ubraniem od stóp do głów w czerń.Lubie czarny ale z jakimiś dodatkami w innych kolorach.Dzisiaj jednak ubrałam sie na czarno i poszłam na "czarny  protest" , ktory odbywa się również w moim miescie.Jestem za wolnoscią.Jestem potwornie wkurzona.Jestem przeciwko zaostrzania prawa aborcyjnego.

#6 2016-10-03 20:13:23

Dalia
Member

Tak arias - kurde zawsze biorę ze sobą małą czarną jak jadę do pracy. I ubieram ją w soboty. Siedzę z babką w salonie, babka w szlafroku a ja w małej czarnej. I buty na obcasach do tego, no bo jak inaczej. A jak babka ma wpadkę w kiblu to idę w tej małej czarnej gówno wycierać. Na ciemnym plam nie będzie widać. 
Ludzie - dlaczego na tym forum takie kretyńskie reklamy uskuteczniają. Mają nas za idiotki?

#7 2016-10-04 10:44:45

zora0609
New member

Witam,ja też jestem tutaj nowa.Wcześniej  bardzo chętnie czytałam posty ale jakoś nigdy nie włączyłam się do dyskusji.Podoba mi się to forum.Obecnie jestem w Poznaniu i czekam na nowy wyjazd do Niemiec jako opiekunka,więc mam trochę czasu.Pozdrawiam wszystkich.

#8 2016-10-04 11:31:55

squonk
Member

Możem ślepa i się mylę, ale forum chyba niestety nie daje możliwości przejrzenia innych postów danego użytkownika. Wielka szkoda, bo łatwo odsiać w ten sposób różnych mącicieli, trolli i spamerów. Jak widzę, że ktoś ma 1 post na koncie i w drugim zachwala rzecz x w ogóle ni z gruszki ni z pietruszki, to jasne jest, że marny spamer. Ale jak ktoś ma kilkadziesiąt postów i coś linkuje, to już nie jest takie jasne. I teraz nie wiem, czy arias tak od czapy wymyśliła nowy wątek, żeby pogadać, czy też spamuje już od jakiegoś czasu.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-10-04 11:32:14)

#9 2016-10-04 12:06:26

simona1961
Member

squonk napisał:

Możem ślepa i się mylę, ale forum chyba niestety nie daje możliwości przejrzenia innych postów danego użytkownika. Wielka szkoda, bo łatwo odsiać w ten sposób różnych mącicieli, trolli i spamerów. Jak widzę, że ktoś ma 1 post na koncie i w drugim zachwala rzecz x w ogóle ni z gruszki ni z pietruszki, to jasne jest, że marny spamer. Ale jak ktoś ma kilkadziesiąt postów i coś linkuje, to już nie jest takie jasne. I teraz nie wiem, czy arias tak od czapy wymyśliła nowy wątek, żeby pogadać, czy też spamuje już od jakiegoś czasu.

Ależ oczywiście, że forum daje mozliwość przejrzenia innych postów. Wystarczy kliknąć szukaj, na górze strony głownej i wtedy pojawi się strona, gdzie u góry jest napisane według jakiego klucza chcesz szukać, czy po autorze posta czy po temacie. Proponuję szukać autora postu i pokażą Ci się wszystkie dotychczasowe topiki , gdzie szukana osoba pisała, oraz również treść wpisów jest dostępna.

#10 2016-10-04 12:42:40

squonk
Member

simona1961 napisał:

Ależ oczywiście, że forum daje mozliwość przejrzenia innych postów. Wystarczy kliknąć szukaj, na górze strony głownej i wtedy pojawi się strona, gdzie u góry jest napisane według jakiego klucza chcesz szukać, czy po autorze posta czy po temacie. Proponuję szukać autora postu i pokażą Ci się wszystkie dotychczasowe topiki , gdzie szukana osoba pisała, oraz również treść wpisów jest dostępna.

Dziękuję smile

#11 2016-10-05 16:51:09

kleopatra
New member

Ja noszę ale tylko jak mam jakąś większą uroczystość. Na co dzień noszę wygodne ubrania:)

#12 2016-10-07 11:40:49

mobilna
Member

Ja bardzo lubię sukienki.
Mam kilka małych czarnych , takich codziennych i takich bardziej eleganckich na bardziej uroczyste wyjścia.
Teraz ze soba mam 9 sukienek.
2 czerwone
1 granatowa
2 szare
3 czarne
1 fioletowa
Do tego 2 pary czarnych szpilek , 1 czerwonych i czarne włoskie kozaczki na obcasie.

#13 2016-10-07 12:35:11

KRYSIA5555
Member

mobilna napisał:

Ja bardzo lubię sukienki.
Mam kilka małych czarnych , takich codziennych i takich bardziej eleganckich na bardziej uroczyste wyjścia.
Teraz ze soba mam 9 sukienek.
2 czerwone
1 granatowa
2 szare
3 czarne
1 fioletowa
Do tego 2 pary czarnych szpilek , 1 czerwonych i czarne włoskie kozaczki na obcasie.

------------------------------------------------------------------------
Zlituj się dziewczyno gdzie ty w tym chodzisz?????????? Ja mam 2 pary spodni pare bluzek i jedne dresowe spodnie, Butów nienawidzę, ale pare par mam , tylko żadne na obcasie, gdzie ty chodzisz w tych obcasach?????

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-10-07 12:35:36)

#14 2016-10-07 13:29:16

mobilna
Member

Gdzie chodzę?

Na kawe , po pracy na drinka . Do znajomych . Pod rękę z facetem.
Ja prywatnie prawie zawsze chodzę w szpilkach.

#15 2016-10-07 18:20:26

KRYSIA5555
Member

mobilna napisał:

Gdzie chodzę?

Na kawe , po pracy na drinka . Do znajomych . Pod rękę z facetem.
Ja prywatnie prawie zawsze chodzę w szpilkach.

--------------------------------------------------------------
na Steli ????????? w szpilkach??????? z facetem??????????
hmmmmmmmmmmm ciekawe.

#16 2016-10-07 18:53:37

mobilna
Member

Co tutaj jest ciekawe ?
Kończę prace , zamykam drzwi  i zaczyna się mój czas prywatny.
Ja nie mieszkam z dziadkiem i nie pracuje 24 h na dobę.

#17 2016-10-07 20:04:05

KRYSIA5555
Member

mobilna napisał:

Co tutaj jest ciekawe ?

============================================
to jak to możliwe>>>???
To gdzie pracujesz????? A raczej , jak pracujesz????

#18 2016-10-07 20:31:31

mobilna
Member

KRYSIA5555 napisał:

mobilna napisał:

Co tutaj jest ciekawe ?

============================================
to jak to możliwe>>>???
To gdzie pracujesz????? A raczej , jak pracujesz????

W opiece , a co w tym dziwnego.

#19 2016-10-08 10:40:44

mobilna
Member

Niby dlaczego bym miała wygladac jak dziadówka ?
Codziennie mam też fryzure i pełny makijaż .
Moze dlatego mam dobre samopoczucie bo ja to robie przede wszystkim dla siebie.

#20 2016-10-08 17:47:50

KRYSIA5555
Member

mobilna napisał:

Niby dlaczego bym miała wygladac jak dziadówka ?

-----------------------------------------------------------
wiesz co,  ja też mam fryzurę i makijaż, ale delikatny bo Niemcy innego nie tolerują, przynajmniej w tych kręgach co znam. Ale tylko 1 raz trafiłam na opiekunkę w obcasach, mini roksien i długich do pasa czarnych włosach, pełnym makijażu i nie zdążyła przyjechać już chciała do miasta na polowanie na chłopów, Jak rodzina to zobaczyła, to poprosiła ją o powrót do domu, acha zapomniałam napisać że miała 65 lat i 150 zmarszczek. Chuda jak baby jaga w tym niebieskim makijażu po brwi i czarne brwi, koszmar, Moja gwiazdeczka by umarłą ze strachu jakby ją w nocy zobaczyła.

#21 2016-10-08 21:34:23

Dalia
Member

mobilna napisał:

Nie mobilna - nie robisz tego dla siebie. Robisz to dla innych. Bez względu na to, co ci się wydaje.
Przypomina mi się bardzo seksistowski dowcip: Kobiety są brzydkie, małe i śmierdzą. Dlatego się malują, chodzą na wysokich obcasach i się perfumują.
Mam nadzieję, że macie dziewczyny poczucie humoru. big_smile

#22 2016-10-08 21:48:29

oszukana14
Member

To prawda, ze w wiekszosci chcemy swoim wygladem wzbudzic czyjs podziw, akceptacje, ale ja jestem zdania , ze robie wszystko dla siebie, bo po prostu to lubie.
Lubie miec ladne wlosy, delikatny makijaz....dobrze sie ubrac na codzien tu w pracy. Spedzam tu polowe roku, wiec nie chce by mi minelo to pod znakiem dziadowania. nawet taki absurd jak golenie nóg itp.(tak żałosny przykład:) Przeciez moja pdp nie zaglada mi pod spodnie. Lubie byc wypielegnowana smile

#23 2016-10-09 00:25:17

bozencina50
Member

A ja słyszalam ,że kobiety ubierają ( stroją sie ) nie dla mężczyzny , nie dla siebie , tylko dla drugiej kobiety.Nic tak nie poprawia humoru jak podziw , komplement drugiej kobiety big_smile
Coś w tym jest.Ja np. teraz mieszkam w dużym miescie i czasami jest tak , że mam w dupie jak wygladam , w sensie makijarzu i szpilek ale tylko wtedy jak idę z psem na spacer.Jednak ,  jak tylko jade do swojego miasta , odwiedzam swóje osiedle,  to zawsze wyglądam jak 1000000 $ wink , a co , niech wiedzą ,że mi się powodzi tongue Nic mnie tak nie" podnieca" , jak zazdrosne spojżenia z za firanek moich sąsiadów big_smile big_smile
A tak na poważnie , na mnie najbardziej działa komplement mojej córki .Jest ona moim guru w sprawach ubioru big_smile
Mojego faceta nawet nie pytam jak wyglądam , bo dla niego zawsze jestem piekna, nawet w dresie wink

#24 2016-10-09 17:25:41

Dalia
Member

bozencina50 napisał:

A tak na poważnie , na mnie najbardziej działa komplement mojej córki .Jest ona moim guru w sprawach ubioru big_smile
Mojego faceta nawet nie pytam jak wyglądam , bo dla niego zawsze jestem piekna, nawet w dresie wink

Bożencina gdzieś ty takiego faceta znalazła, myślałam, że dawno wyginęli. wink
A z córką mam to samo, jak nie jestem pewna to się jej pytam: "może być?" Kiedyś wzięłam się za wyrzucanie starych szmat, wyrzuciłam wszystko na podłogę, brałam po kolei i pytałam córki: zostawić czy wywalić? Wystarczyło spojrzeć na jej minę. Dzięki niej pozbyłam się mnóstwa  niepotrzebnych ciuchów. Moja siostra ma zawalony cały strych ciuchami, których nie ubrała od lat. Wiecie jak to jest, jest miejsce to się tam wszystko wrzuca. Nie potrafi się za to wziąć. Powiedziałam jej, że przyjadę z córką, to jej pomoże powywalać śmieci. big_smile

#25 2016-10-09 19:04:02

mobilna
Member

Dalia napisał:

bozencina50 napisał:

A z córką mam to samo, jak nie jestem pewna to się jej pytam: "może być?" Kiedyś wzięłam się za wyrzucanie starych szmat, wyrzuciłam wszystko na podłogę, brałam po kolei i pytałam córki: zostawić czy wywalić? Wystarczyło spojrzeć na jej minę. Dzięki niej pozbyłam się mnóstwa  niepotrzebnych ciuchów. Moja siostra ma zawalony cały strych ciuchami, których nie ubrała od lat. Wiecie jak to jest, jest miejsce to się tam wszystko wrzuca. Nie potrafi się za to wziąć. Powiedziałam jej, że przyjadę z córką, to jej pomoże powywalać śmieci. big_smile

U mnie jest tak że to córa okrada moją szafę z moich szmat że o butach już nie wspomnę big_smile

#26 2016-10-09 19:13:28

Dalia
Member

Ode mnie córka też czasem pożycza, aż tak źle ze mną nie jest. wink Ale ona jest ode mnie wyższa i ma większą stopę, butami się nie możemy wymieniać. Tzn., ja zostawiłam sobie jej buty, kiedy jeszcze miała mój rozmiar. big_smile
Buty to byłaby fajna rzecz gdybyśmy miały na zmianę. Ale niestety, nie da rady.

#27 2016-10-09 19:49:41

mobilna
Member

Dalia napisał:

Ode mnie córka też czasem pożycza, aż tak źle ze mną nie jest. wink Ale ona jest ode mnie wyższa i ma większą stopę, butami się nie możemy wymieniać. Tzn., ja zostawiłam sobie jej buty, kiedy jeszcze miała mój rozmiar. big_smile
Buty to byłaby fajna rzecz gdybyśmy miały na zmianę. Ale niestety, nie da rady.

A czy ja powiedziałam że ona pożycza ?
Nic z tych rzeczy.
Bierze jak swoje i już nigdy do mnie nie wracają.

#28 2016-10-09 23:51:39

bozencina50
Member

Dalia napisał:

bozencina50 napisał:

Ja sobie jego wymarzyłam big_smile Jak jeszcze byłam sama i już się nacieszyłam tą wolnością, to zaczęłam marzyć o księciu na białym koniu.Spalam na jednej połówce łóżka ( miałam takie szerokie ,dwuosobowe ) i marzylam , że kiedyś na tej drugiej połówce bedzie spał mój " książe".No i się spelniło big_smile big_smile
Dalia , marz ,a bedzie ci dane smile
A tak na poważnie , to jest on moim kolegą ze szkoły średniej.Zawsze był inny od reszty chlopakow , taki troszke starej daty.Bylismy dobrymi kolegami .W tamtych czasach jednak ,  kręcil mnie inny typ chlopakow wink
Ja , dla tego kto wymyślił "Naszą Klasę " , dałabym nagrode Nobla big_smile

My z moją córką nie mozemy chodzic w tych samych ciuchach.Mamy troszke inny styl , inne figury , ponadto nie mieszcze się w jej ciuchy.Dla sprostowania , ja nie mogę a ona może.
Ostatnio jak bylam w Niemczech to mi się nie chciało prać w rekach i pokupowalam sobie kilka T-hirtów.Wszystkie powędrowały do niej.Chociaz to byl mój rozmiar , to ona zdecydowanie lepiej wygląda ode mnie.Poprostu jest ona  młodszą i ładniejszą kopią mnie big_smile big_smile

#29 2017-01-24 13:31:35

jagnak
Member

Ostatnio nawet myślałam o tym aby kupic sobie małą czarną. Jednak zrezygnowałam ponieważ czarny średnio mi pasuje. O wiele ładniej jest mi w ubraniach koloru granatowego. Wydasje mi się,że mam zbyt jasną urodę do czarnego ( w czarnym najlepiej wyglądają dziewczyny o ciemniejsze karnacji ponieważ nie ma wteedy takiego kontrastu oraz nie wygladają w takim ubraniu blado.....).
Swoją drogą to jakby ktoś byl zainteresowany to dobre ceny ma ten sklep http://www.openwear.pl/

Na co dzień ubieram się raczej wygodnie. Na wieczór również wybieram ubrania, w których dobrze się czuję.

Ostatnio edytowany przez jagnak (2017-02-01 13:53:58)

#30 2017-01-24 18:23:33

squonk
Member

jagnak napisał:

Ostatnio nawet myślałam o tym aby kupic sobie małą czarną. Jednak zrezygnowałam ponieważ czarny średnio mi pasuje. O wiele ładniej jest mi w ubraniach koloru granatowego. Wydasje mi się,że mam zbyt jasną urodę do czarnego ( w czarnym najlepiej wyglądają dziewczyny o ciemniejsze karnacji ponieważ nie ma wteedy takiego kontrastu oraz nie wygladają w takim ubraniu blado.....).

Na co dzień ubieram się raczej wygodnie. Na wieczór również wybieram ubrania, w których dobrze się czuję.

To zależy raczej od tonacji skóry, a nie jasności. Niektóre blade cery świetnie wyglądają w czerni, ale są to typowe zimy, które także oprawę (włosy, brwi) mają naturalnie ciemne. Typ królewna śnieżka. Ja jestem według klasyfikacji kolorystycznej latem, przygaszoną, różowawą blondynką i najlepiej mi w pastelach, co zaakceptowałam po 30, bo jako nastolatka i studentka nosiłam się z lubością na czarno.

#31 2017-01-25 07:42:47

Tosia
Member

Nigdy nie lubiłam czarnego koloru. Mam ciemne włosy, śniadą karnację i w czarnym wyglądam jak własna matka.

#32 2017-02-01 10:31:29

latinka
Member

Ja mam jasna karnacje i bardzo dobrze czuję się w czarnym. Unikam tylko dużych powierzchni czerni przy samej twarzy. Jednak mała czarna jak najbardziej. Wydaje mi się, ze wiele zależy tutaj od typu urody jaki mamy. Sama jestem czystą zimą , tak wiec dobrze jest mi w takich wyrazistych barwach. Moja mama natomiast, która jest wiosną woli szarości oraz ewnetualnie granaty .Czerni nie znosi.

Jeśli chcecie sobie kupić jakąś porządną sukienkę to polecam rozejrzeć się w sklepach z ubraniami dobrych marek ponieważ wiele ciuchów mozna tam kupic teraz o wiele taniej z racji wyprzedaży. Jedne z lepszych promocji widziałam w Gomezie: https://gomez.pl/

Ostatnio edytowany przez latinka (2017-02-03 12:23:17)

#33 2017-02-03 15:44:28

mantra
New member

Ja sobie ją kupiłam dopiero wtedy, gdy koleżanka zorganizowała mi wieczór panieński i wszystkie musiałyśmy się ubrać w małe czarne, i nie miałam wyboru wink

#34 2017-04-05 18:34:35

perka
New member

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną małą czarną. Taka sukienka jest idealna na każdą okazję- zarówno do pracy jak i na wieczorne wyjścia.

Ostatnio edytowany przez perka (2017-04-05 18:35:22)

#35 2017-04-06 12:13:22

Kamilakoz
Member

Z moimi nogami, to ja już w małych nie chodze. Jestem z natury okrągła i wiek już nie ten.

#36 2017-04-06 12:13:28

mobilna
Member

Mała czarna bezwzględnie pasuje do wszystkich . Jesli komus nie zgrywa sie z karnacja twarzy to wystarczy przełamać ja szalem, marynarka lub czyms innym .

#37 2017-04-18 13:53:29

Emyuyo
New member

Oczywiście, że nosimy.

#38 2017-04-18 14:45:25

Tosia
Member

Mam i nie noszę. Nie lubię czarnego koloru. Z ciemnych toleruję granat. Mam w tym kolorze swetry, jeansy, buty.

#39 2017-04-18 14:53:18

LidiaSz
Member

Tosia napisał:

Mam i nie noszę. Nie lubię czarnego koloru. Z ciemnych toleruję granat. Mam w tym kolorze swetry, jeansy, buty.

Ja też nie bardzo lubie koloru czarnego( spodnie tak) Im więcej lat tym bardziej jestem za noszeniem ubrań jasnych, latem kolorowych.
Ostatnie lata mam sympatie do różu i szarości big_smile

#40 2017-06-19 10:24:46

mijam
Member

Nie lubie czarnego koloru ale jednak małą czarną mam i bardzo czesto nakładam. Jeśli przełamie się kolor czarny dodatkami to taka sukienka naprawdę fajnie wygląda i pasuje do wszystkiego. Na co dzień i na wieczór. Warto jest jeszcze kupić sobie małą granatową ( jest mniej formalna i wydaje mi się,ze lepiej wygląda się w niej w ciepłe dni jak teraz).
Można upolowac sobie teraz coś fajnego bo już zaczeły się wyprzedaże.Zerknijcie sobie do Simple ( ostatnio kupiłam sobie tam sporo nowych ciuszków - lubie te pierwsze wyprzedaże bo jednak jest największy wybór ubrań, na tych minus 70% zostają już tylko rozmiary , które na mnie nie pasują albo ubrania których nikt nie chciał).

Reklama