Która z opiekunek udzieli mi uczciwej odpowiedzi ?

Mam oferte pracy- umowa z rodziną dla jednej mojej znajomej - niedaleko Osnabruk Niemcy -babcia na chodzie czasami - reumatyzm czeste bole i wtedy potrzeuije rowniez pomocy oraz jej maz, ktory od 7 rano do 17 tej przebywa w osrodku dla chorych z demencją ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-09-06 15:04:21

ulka
Member

Która z opiekunek udzieli mi uczciwej odpowiedzi ?

Mam oferte  pracy- umowa z rodziną   dla  jednej  mojej  znajomej - niedaleko Osnabruk Niemcy -babcia na chodzie  czasami -    reumatyzm  czeste  bole  i wtedy potrzeuije  rowniez  pomocy    oraz  jej maz, ktory od  7  rano do  17  tej przebywa  w  osrodku  dla  chorych z  demencją .W weekendy  jest   w  domu .  Napiszccie mi  proszę -  ile  powinna  otrzymac opiekunka  za   te  pracę   netto ?
Pytam gdyz ja pracuje    poza  Niemcami  na zupenie innyc  warunkach a   i nie mam rozeznania  na obecną chwilę  jakiego  mozna sie  spodziewac  wynagroszenia   opiekujac  sie  dwoma osobami .
Wszystkim dziekuje za  odpowiedzi .
Pozdrawiam serdecznie !

#2 2016-09-06 16:01:22

iza46
Member

Re: Która z opiekunek udzieli mi uczciwej odpowiedzi ?

Najistotniejsza kwestia to umowa ,czy rodzina zamelduje kolezanke jako Haushaltshilfe na pelny etat,czy kaze zalozyc gewerbe? Na pelny etat do dwoch osob mysle,ze 1300eur netto plus premia swiateczna i oczywiscie platny urlop .Przy gewerbe minimum 2000eur ,wowczas kolezanke bedzie stac na oplacenie Sozialversicherung.

#3 2016-09-06 16:17:37

bozencina50
Member

Ja mialam od dwuch osob 400 euro na tydzień i bylam zatrudniona u rodziny na basic 450 euro.Rodzina byla  zadowolona i ja też.Nie uwazali oni ,że to jest za dużo.Twierdzili , że ta stawka jest do przyjęcia.To było ok 2 lata temu .Nie daleko Bremen .Ale muszę przyznać ,że miałam co robić z dwójką ludzi.Wieczorem już bylam padnięta.
Iza 1300 od dwojki to za mało .Mnie agencja od dwójki proponowała 1350 euro i babka miała być zdrowa  wink

#4 2016-09-06 16:36:48

iza46
Member

bozencina50 napisał:

Ja mialam od dwuch osob 400 euro na tydzień i bylam zatrudniona u rodziny na basic 450 euro.Rodzina byla  zadowolona i ja też.Nie uwazali oni ,że to jest za dużo.Twierdzili , że ta stawka jest do przyjęcia.To było ok 2 lata temu .Nie daleko Bremen .Ale muszę przyznać ,że miałam co robić z dwójką ludzi.Wieczorem już bylam padnięta.
Iza 1300 od dwojki to za mało .Mnie agencja od dwójki proponowała 1350 euro i babka miała być zdrowa  wink

Bozencina koszty bezposredniego zatrudnienia opiekunki przez rodzine sa bardzo wysokie ,mniej wiecej 3000euro miesiecznie.Wowczas netto moze wyniesc 1300eur .Dla rodziny to sprawa obecnie nieoplacalna,bo agencja wezmie za dwie osoby 2300eur /sa takie/ i w razie problemow szykuje nastepna kandydatke .A zatrudnienie bezposrednie wiaze sie z wszelkimi klopotami typu choroba opiekunki,brak zastepstwa ,platny urlop...... W sumie nie dziwie sie ,ze wola agencje .Mysle,ze zatrudnic chca na basis i wowczas mozna wolac 1500euro plus ubezpieczenie obowiazkowe .

#5 2016-09-06 19:40:12

Frusia
Member

iza46 napisał:

bozencina50 napisał:

Bozencina koszty bezposredniego zatrudnienia opiekunki przez rodzine sa bardzo wysokie ,mniej wiecej 3000euro miesiecznie.Wowczas netto moze wyniesc 1300eur .Dla rodziny to sprawa obecnie nieoplacalna,bo agencja wezmie za dwie osoby 2300eur /sa takie/ i w razie problemow szykuje nastepna kandydatke .A zatrudnienie bezposrednie wiaze sie z wszelkimi klopotami typu choroba opiekunki,brak zastepstwa ,platny urlop...... W sumie nie dziwie sie ,ze wola agencje .Mysle,ze zatrudnic chca na basis i wowczas mozna wolac 1500euro plus ubezpieczenie obowiazkowe .

Tak propo tego ile biorą agencje to jak dla promedici pracowałam to rodziny wszystkie trzy pokazały mi rachunki. A byłam u pojedynczych podopiecznych.  Najmniejszy wynosił 2100 a najwyższy coś 4300 czy jakoś tak...... A ja wtedy osioł za 900 robiłam. Wolę o tym nie pamiętać.....

#6 2016-09-18 18:39:58

goska.dziag@gmail.com
New member

Odradzam prace z ideal group z warszawy nie płaca zus co mc do dwoch osob za 1150 to dopiero zysk dla nich

#7 2016-09-18 18:41:13

goska.dziag@gmail.com
New member

Odradzam prace z ideal group z warszawy nie płaca zus co mc do dwoch osob za 1150 to dopiero zysk dla nich

#8 2016-09-18 21:45:26

KRYSIA5555
Member

nie wiem skąd wy bierzecie te dane, ale wysokość wynagrodzenia zależy od wielu , wielu spraw, 1, najważniejsze dla kogo pracujesz i na jakich zasadach, np., pracujesz dla Agencji dla 2-ch osób możesz dostać 1200 jak się zgodzisz , a możesz dostać 1500 jak zażądasz,
Gadanie że jedna osba jest zdrowa to bajki, bo co zajmuje najwięcej pracy????????? Każdy powie że  ; pranie ,sprzątanie ,zakupy i gotowanie, A opieka to Pryszcz 30 min dziennie może 1-na godz, a reszta to Haushalt, A więc niech firmy nie kłamią i wam bajek nie pociskają bo załóżmy że dziad jest zdrowy a baba chora, to co ten zdrowy sobie gotuje sam????
Sama sobie pierze i sprząta?????? Sam nosi sobie zakupy?????? A może prasuje sobie sam?
Bajki bajki, jak 2 osoby to 1500  netto min,
2. na czarno jest od 345 eur netto tygodniowo dla 1-nej osoby, a dla 2-ch 450 netto eur 1-n raz w tygodniu
3, Spotykam dziewczyny z Promedici które pracują za 760 eur miesięcznie dla 2-ch osób ale głupich nie brak, dlatego firma ma się dobrze.
Sama decyduj i nie daj się oszukać

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-09-18 21:47:13)

#9 2016-09-19 09:41:04

barbara.b
Member

goska.dziag@gmail.com napisał:

dostałaś tyle na ile się zgodziłaś. przypuszczam, że dla tej samej firmy pracują opiekunki za więcej przy jednej osobie. dlaczego się zgodziłaś na taką kwotę? przecież to chyba nie była niespodzianka po miesiąc pracy tylko przed wyjazdem wiedziałaś za ile jedziesz. ja nie jeżdżę do dwóch osób bo moim zdaniem z jedną jest już wystarczająco ciężko. ale jak bym się zdecydowała jechać do dwóch osób, dwóch chodzących to min za 1400. a do jakiś chorych to odpowiednio stawka do góry. ...

#10 2016-09-20 13:44:22

kaska29
New member

Na mniej niż 1500 euro koleżanka nie powinna się zgadzać.

#11 2016-09-22 14:22:39

mobilna
Member

Popieram. Za mniej niż 1500 kategoryczne NIE
Sprawność drugiej osoby wsadzić między bajki.

Reklama