Pralka czy pralko-suszarka

Obecna pralka uległa już chyba 4 awarii a ma dopiero 5 lat. U was też tego typu urządzenia się psują? Potrzebujemy kupić nową, dla 3 osobowej rodziny. Zastanawiam się też nad pralko-suszarką...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2016-09-02 13:42:05

mijam
Member

Pralka czy pralko-suszarka

Obecna pralka uległa już chyba 4 awarii a ma dopiero 5 lat. U was też tego typu urządzenia się psują? Potrzebujemy kupić nową, dla 3 osobowej rodziny. Zastanawiam się też nad pralko-suszarką. Jak sprawuje się w praktyce? Czy taka suszarka nie niszczy ubrań?

#2 2016-09-02 14:13:28

mijam
Member

Re: Pralka czy pralko-suszarka

Nie chciałabym przekraczać granicy 2000 zł. Widze, że ta o której piszesz można kupić za niecałe 1700 zł. A jak z dopieraniem i dosuszaniem? A ta głośność - mocno dokuczliwa?

#3 2016-09-02 15:41:58

barbara.b
Member

jest takie powiedzenie- jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy. pralka ma prać a suszarka ma suszyć. ja pralkę jak kupiłam boscha przypuszczam, że co najmniej 15 lat temu tak do dzisiaj mi działa bez awarii. piorę w niej ojca szmaty ze smarem i śrubkami, moje buty i normalne ciuchy i piorę raczej dużo. jak tobie już pralka psuje się co roku to w życiu nie decydowała bym się na sprzęt dwa w jednym. ciuchy z suszarki wyglądają lepiej- suszarka fajnie ściąga te kłaki z ciuchów, ale naturalnie ciuchy się wycierają. nie radziła bym więc suszyć ciuchów, które używasz często ponieważ po pół roku materiał stanie się tak cienki aż przeźroczysty i będzie rwał się w rękach. natomiast na grube ręczniki i pościele suszarka jak najbardziej. jak ktoś nie ma gdzie suszyć i na co pieniędzy wydawać. jakby nie patrzył można ciuchy wysuszyć bez nakładu siły fizycznej i nie pomniejszając swojego portfela. tak więc idę z czasem postepem i osiągnięciami ale suszarki napewno nigdy nie kupię. wiaterek pościel mi wysuszy za darmo. nawet w zimie. kilka kompletów i odczekać na słoneczko.. ale jak ktoś w gorącej wodzie kapany i musi miec na już... moja babka demencyjna tak wszystko musi mieć na już. nie wiem, czy właśnie z tej perfekcyjności, niecierpliwości nie rodzi się demencja.... nie musimy mieć wszystkiego co człowiek wymyśli. nie jesteśmy w stanie wszystkiego ogarnąć. i potem wariujemy nad takim ekspresem do kawy, zmywarką do naczyń, pralką, odkurzaczem, lodówką, piecem i robimy innym i sobie piekło bez powodu. tak więc: czasami mniej znaczy więcej. więcej zdrowia psychicznego. ach. a pralka boscha wędrowała z jednego mieszkania do drugiego i potem zmieniała piętro a oprócz mnie pranie w niej robi jeszcze moja sister, która ma 10 letnie dziecko. więc raczej pierze dużo a nie mało. wadliwą pralkę kupiłaś. mój ojciec jak byłam mała wymienił franie na polar i praliśmy w niej też przez 20 lat. jakby mądra bratowa pralki nie wyrzuciła ( blat był pordzewiały bo mam suszyła na niej naczynia ) to by pewnie do dzisiaj prała.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-09-02 15:49:21)

#4 2018-03-22 11:18:38

Marilla
Member

Zainwestowalam ostatnio w pralko suszarkę. I ogólnie to jestem z niej zadowolona. Wiadomo,że są i wady bo ubrania bardziej się gniota oraz potem trzeba je dłużej prasować jednak zalet jest o wiele wiecej:

nie trzeba rozwieszać pranie
w mieszkaniu nie powstaje wilgoć ( mieszkam w kamienicy i jak suszylam pranie w mieszkaniu to wychodził mi grzyb)
wszystko jest o wiele szybsze
oszczędza sie miejsce na suszarkę

Tak wiec dla mnie to mega plusik

#5 2018-03-22 12:20:41

..?eto
Member

Marilla napisał:

Zainwestowalam ostatnio w pralko suszarkę. I ogólnie to jestem z niej zadowolona. Wiadomo,że są i wady bo ubrania bardziej się gniota oraz potem trzeba je dłużej prasować jednak zalet jest o wiele wiecej:

nie trzeba rozwieszać pranie
w mieszkaniu nie powstaje wilgoć ( mieszkam w kamienicy i jak suszylam pranie w mieszkaniu to wychodził mi grzyb)
wszystko jest o wiele szybsze
oszczędza sie miejsce na suszarkę

Tak wiec dla mnie to mega plusik

Nie interesuje mnie na co wydajesz swoje pieniążki.
Nie przynudzaj.

Reklama

Stopka forum