Praca opiekunki/ pielęgniarki w domach opieki

Oferujemy atrakcyjną pracę na terenie Niemiec dla pielęgniarek, pielęgniarzy, a także opiekunów do osób starszych. Praca w klinikach, domach opieki, domach spokojnej starości (Nie zatrudniamy w domach prywatnych rodzin)...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-08-04 14:16:35

Astral Ltd
New member
Od: Puck

Praca opiekunki/ pielęgniarki w domach opieki

Oferujemy atrakcyjną pracę na terenie Niemiec dla pielęgniarek, pielęgniarzy, a także opiekunów do osób starszych. Praca w klinikach, domach opieki, domach spokojnej starości (Nie zatrudniamy w domach prywatnych rodzin).

Obowiązki:

- ogólna higiena przy pacjencie (łóżko, mycie, zmiana pieluch, pielęgnacja odleżyn)
- kontrola pulsu, ciśnienia, temperatury, podnoszenie pacjenta,
- w niektórych domach opieki -wypełnianie formularzy pacjenta (ile zjadł posiłków, ile płynów wypił...)
Wymagania:

- doświadczenia w opiece minium 2 lata (udokumentowane-świadectwa pracy, referencje)
- komunikatywna znajomość języka niemieckiego B1-B2
Oferujemy:

- dobre zarobki (10,50 euro/h + 12 euro za każdy przepracowany dzień)
-zakwaterowanie
- zwrot kosztów przejazdu
- niemiecka umowa o pracę
- niemieckie ubezpieczenie socjalno- zdrowotne

Cv wraz ze zdjęciem w języku Niemieckim prosimy wysyłać na adres:
astral@rubikon.net.pl

Praca od zaraz! Oferta Całoroczna

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dzwoń:

784-007-370

#2 2016-08-12 13:54:18

aleksm
New member

Re: Praca opiekunki/ pielęgniarki w domach opieki

ja wiem że pielęgniarek też link2usedom szuka. To dosyć aktualna sprawa bo ogłoszenie chyba kilka dni temu wrzucili na swoją stronę. Myślę że warto aplikować

#3 2016-09-25 13:25:45

Kasia31
Member

aleksm napisał:

ja wiem że pielęgniarek też link2usedom szuka. To dosyć aktualna sprawa bo ogłoszenie chyba kilka dni temu wrzucili na swoją stronę. Myślę że warto aplikować

Dzieki,weszlam na ich strone ale niestety trzeba byc zalogowanym by przegladac oferty pracy,wiec odpada.Znasz jeszcze jakies inne agencje,ktore wysylaja do pracy do domow opieki,klinik,roznych osrodkow?

#4 2016-09-26 15:10:07

iza38bp
Member

hmmm a ja mam pytanie , dlaczego ktosw kto zna jezyk na poziomie B1, B 2  mialby pracowac przez polska agencje ? rownie dobrze mozna samemu szukac ofert ..co do zakwaterowania , nie jest ono  darmowe przeciez ...pozdrawiam

#5 2016-09-27 09:34:58

mobilna
Member

w tym ogłoszeniu zwróciłam uwagę na mały szczegół.

Niemieckie ubezpieczenie socjalno-zdrowotne . A gdzie emerytalne ?

#6 2016-09-27 09:36:15

mobilna
Member

iza38bp napisał:

hmmm a ja mam pytanie , dlaczego ktosw kto zna jezyk na poziomie B1, B 2  mialby pracowac przez polska agencje ? rownie dobrze mozna samemu szukac ofert ..co do zakwaterowania , nie jest ono  darmowe przeciez ...pozdrawiam

W całości się zgadzam .

#7 2016-09-27 10:35:45

Kasia31
Member

iza38bp napisał:

Ile potracaja za zakwaterowanie?

#8 2016-09-27 17:08:21

iza38bp
Member

Tutaj , gdzie ja pracuje, za pokoj placa  dziewczyny  400 euro .  Z tym , ze w tej okolicy wogole mieszkania sa troche drozsze , bo bliskosc Szwajcarii na to wplywa. Nie musza jednak placic zadnej kaucji ..no i maja czas na znalezienie sobie  i uzbieranie na cos innego...

#9 2016-09-27 20:39:02

squonk
Member

mobilna napisał:

iza38bp napisał:

W całości się zgadzam .

Agencja może rekrutować do agencji niemieckich. Ja tak właśnie wyjechałam.

A dlaczego przez agencję? Bo przyjeżdżasz na gotowe, nie musisz szukać pracy ani mieszkania, bo od tego jest właśnie agencja. Dla osoby siedzącej w Polsce i często nie znającej niemieckich realiów dojechanie na rozmowę kwalifikacyjną do DE i szukanie sobie tu mieszkania są dość trudne i kosztowne do zorganizowania.
Koszty mieszkania Cię nie interesują, a to co dostajesz na konto to kasa właściwie na czysto. Jak pracujesz bez pośrednika, to musisz sobie sama znaleźć i opłacić mieszkanie oraz koszty transportu. Zdecydowanie więcej da się zaoszczędzić czy odłożyć będąc w agencji. Więcej plusów w sumie nie ma.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-09-27 20:40:11)

#10 2016-09-28 15:27:28

iza38bp
Member

squonk napisał:

mobilna napisał:

iza38bp napisał:

W całości się zgadzam .

A dlaczego przez agencję? Bo przyjeżdżasz na gotowe, nie musisz szukać pracy ani mieszkania, bo od tego jest właśnie agencja. Dla osoby siedzącej w Polsce i często nie znającej niemieckich realiów dojechanie na rozmowę kwalifikacyjną do DE i szukanie sobie tu mieszkania są dość trudne i kosztowne do zorganizowania.
Koszty mieszkania Cię nie interesują, a to co dostajesz na konto to kasa właściwie na czysto. Jak pracujesz bez pośrednika, to musisz sobie sama znaleźć i opłacić mieszkanie oraz koszty transportu. Zdecydowanie więcej da się zaoszczędzić czy odłożyć będąc w agencji. Więcej plusów w sumie nie ma.

nie rozumiem wlasciwie czyli co pracujesz de fakto znowu przez agencje ... a zy tymi nie chce miec nic wspolnego obojetnie czy niemeickie czy tym bardziej polskie..jesli odpowiada sie na ogloszenie do Szpitala albo Heimu to mozna od razu zapytac czy dysponuja mieszaknaiami sluzbowymi ..ja osobicie spotakalam sie t taka sytuacja ,ze owszem rozmowy byla prowadzone telefonicznie ..dziewczyna pielegniarka z Serbii przyjechala na tydzie tzw. probny , wszystkie koszta miala zwrocone ,mieszkanie zapewnione ..( dzieczyna prosto po szkole ,24 lat ) wiec bez przesady z ta rozgarnietoscia , Polska nie lezy w 3 swiecie zeby realia byly calkiem odmienne ..nastepnie Rumunka ...zostala zrekrutowana wlasnie przez Agencje ..i ma 2 umowy jedan wlasnie z agencja i jedna na scisle okreslony czas z tutaj z pracodawca ...

I ja pisze ze swego punktu widzenia ,wiec czyjs inny moze byc zupelnie odmienny bo ja nie przyjechalam zeby pracowac i zaoszczedzac , tylko chcialam tu zostac na stale .  Chce jeszcze dodac ,ze niektore osoby pisza ,zeby pojsc do pracy trzeba az tak dobrze jezyk znac , owszem dobrze jest znac bo to wiele ulatwia  ale jesli chodzi o Heimy to  nie za bardzo pchaja sie tam oknami i drzwaimi Niemcy ..przyjmuja takie  osoby , ze hej ...mimo
pozdrawiam wszystkich

Pokusilam sie o tel do wyze wymienionej Agencji ,mloda pani oznajmila mi , ze : 1.agencja szuka dla niemeickiej agencji - mozna rozmawiac po polsku, pani po stronie niemieckiej jest Polka
2. prawdopodobnie zakwaterowanie gratis
3. zarobki pielegniarki 1500 netto  sic !!
4. opiekunki ,nie umiala dokladnie okreslic wysokosci
5. na stwierdzenie , ze polskie szkoly opiekunkow nie sa honorowane ,odp. nie wiedzialam
6. najlepiej wyslac do agencji CV i czekac na odpowiedz ,ze zostalao sie wybranym

Ostatnio edytowany przez iza38bp (2016-09-28 15:42:14)

#11 2016-09-28 22:24:01

squonk
Member

iza38bp napisał:

nie rozumiem wlasciwie czyli co pracujesz de fakto znowu przez agencje ... a zy tymi nie chce miec nic wspolnego obojetnie czy niemeickie czy tym bardziej polskie..jesli odpowiada sie na ogloszenie do Szpitala albo Heimu to mozna od razu zapytac czy dysponuja mieszaknaiami sluzbowymi ..ja osobicie spotakalam sie t taka sytuacja ,ze owszem rozmowy byla prowadzone telefonicznie ..dziewczyna pielegniarka z Serbii przyjechala na tydzie tzw. probny , wszystkie koszta miala zwrocone ,mieszkanie zapewnione ..( dzieczyna prosto po szkole ,24 lat ) wiec bez przesady z ta rozgarnietoscia , Polska nie lezy w 3 swiecie zeby realia byly calkiem odmienne ..nastepnie Rumunka ...zostala zrekrutowana wlasnie przez Agencje ..i ma 2 umowy jedan wlasnie z agencja i jedna na scisle okreslony czas z tutaj z pracodawca ...

I ja pisze ze swego punktu widzenia ,wiec czyjs inny moze byc zupelnie odmienny bo ja nie przyjechalam zeby pracowac i zaoszczedzac , tylko chcialam tu zostac na stale .  Chce jeszcze dodac ,ze niektore osoby pisza ,zeby pojsc do pracy trzeba az tak dobrze jezyk znac , owszem dobrze jest znac bo to wiele ulatwia  ale jesli chodzi o Heimy to  nie za bardzo pchaja sie tam oknami i drzwaimi Niemcy ..przyjmuja takie  osoby , ze hej ...mimo
pozdrawiam wszystkich

Pokusilam sie o tel do wyze wymienionej Agencji ,mloda pani oznajmila mi , ze : 1.agencja szuka dla niemeickiej agencji - mozna rozmawiac po polsku, pani po stronie niemieckiej jest Polka
2. prawdopodobnie zakwaterowanie gratis
3. zarobki pielegniarki 1500 netto  sic !!
4. opiekunki ,nie umiala dokladnie okreslic wysokosci
5. na stwierdzenie , ze polskie szkoly opiekunkow nie sa honorowane ,odp. nie wiedzialam
6. najlepiej wyslac do agencji CV i czekac na odpowiedz ,ze zostalao sie wybranym

Tak, pracujesz przez agencję. Moja była agencja płaciła helferom 1400 euro netto. Obojętne, czy ze szkołą polską, niemiecką czy bez. Potem można było negocjować. Koszty mieszkania i przejazdów, także do Polski mnie nie interesowały. Pielęgniarki zarabiały coś około 2 000, ale nie mam pojęcia, jak to było z osobami z dyplomami bez nostryfikacji, czy w ogóle je przyjmowali i na jakich warunkach.

A tak na marginesie, żeby zacząć żyć w obcym kraju, trzeba najpierw zaoszczędzić. Choćby na kaucję na wynajem mieszkania.

#12 2016-10-02 17:14:57

Kasia31
Member

squonk napisał:

mobilna napisał:

iza38bp napisał:

W całości się zgadzam .

Zgadzam sie. To bardzo praktyczne rozwiazanie.

Reklama