PITów czas

Drogie koleżanki, powiedzcie mi kiedy dostajecie i czy dostajecie Pity od waszych firm? Ja zwykle po zakończonej współpracy z dana firmą dostawałam również PIT...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2013-02-20 15:21:33

Anielka_Wroc
Member

PITów czas

Drogie koleżanki, powiedzcie mi kiedy dostajecie i czy dostajecie Pity od waszych firm? Ja zwykle po zakończonej współpracy z dana firmą dostawałam również PIT. Ale mam jedna taka agencję, co pracowałam w okresie kwiecień-czerwiec ubiegłego roku i nie mogę się naprosić o PIT. Niby pani mi mówi, że do ostatniego dnia lutego roześlą, ale ja 28.02 wyjeżdżam już do Niemiec i nie będzie miał kto tego odebrać, a juz nie mówiąc o rozliczeniu. Boję się, że coś kręcą i mnie wyrolować chcą!

#2 2013-02-20 16:49:16

Tercja
Member

Re: PITów czas

Rozlicz się sama na podstawie tych dokumentów, które posiadasz na dzień rozliczenia.
Jeśli nie wracasz do końca kwietnia , napisz o tym w piśmie adresowanym do Urzędu Skarbowego,któremu podlegasz z racji miejsca zamieszkania. Wspomnij, iż korektę zaznania zlożysz niezwłocznie po powrocie do Polski.
Jeśli prosiłaś Agencję o przysłanie wcześniej PiT-a dołącz swoje listy, e-maile jako załącznik do pisma. Pamiętaj o podaniu nr NIP Agencji i dokładnych danych adresowych. Jeśli na umowie masz nr KRS również podaj.
Miej na uwadze, że po powrocie i złożeniu korekty będziesz musiała dopłacić niedopłatę podateku wraz z należnymi odsetkami.
Jest jeszcze inna opcja. Podpisz in blanco deklarację + kopię zeznania i niech ktoś złoży je za Ciebie. Firma nie ma obowiązku wysyłać Ci PiT-a za zwrotnym poświadczeniem odbioru.
Bezpieczniejszy jest I-szy wariant.  Nawet jeśli Agencja nie przyśle Ci PiT-a śpisz spokojnie.

#3 2013-02-20 19:35:05

Barbara45
Member

Mozesz zostawic komus w domu upowaznienie do odebrania twojej poczty i listow poleconych. Druk takiego upowaznienia dostepny na poczcie. JAk juz PIT przyjdzie poczta niech ci go przesla do niemiec lub kserokopie tego PITa nastepnie rozliczysz sie bedac zagranica i wslesz rozliczenie poczta. Formularze mozesz wydrukowac z pilikow ktore sa na stronie urzedu skarbowego. JA tez tak robilam ze wysylalam PITy poczta i nawet jak bylam w Polsce bo mi sie do urzedu nie chcialo fatygowac. Ostatnim raze skladalam PITa przez internet i tez sie wszystko udalo.

#4 2013-02-21 10:00:22

KRYSIA5555
Member

DO PAŃ KTÓRE SĄ NA EMERYTURZE!!!!!!!!! Jak dostajecie PITA, to razem z nim powinno być OŚWIADZCENEI Firmy o tym jak długo pracowałyście, za ile, że nie korzystałyście z urlopów, płatnych ani bezpłatnych itd....... Takie oświadczenie oddajecie do waszego Zusu wraz z pismem od was o  PODWYŻSZENIE STAŻU PRACY...........Wszystkie miesiące przepracowane w Niemcach, bez względu na rodzaj umowy--podwyższą wam staż pracy a co za tym idzie, podwyższą emeryturę......Osoby do 60-tki muszą uważać na wysokość  zarobionych Dudków w ciągu roku,,bo są ograniczenia.......i zawsze podają w Brutto!!!!!!!!! panie po 60-tce..........zarabiajcie ile chcecie............państwo jest dla was łaskawe i nie ma ograniczeń w dorobieniu do emerytuty!!!!!!!!!! HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Ten przepis zrobiło nasze kochane Państwo dla siebie, bo w rządzie, sejmie itd,,,,,,,,,sami  młodzieńcy!!!!!!!!!!!!!! po 65-lat. i dużo dużo więcej

#5 2013-02-21 11:14:41

jakniew
Member

KRYSIA5555 napisał:

DO PAŃ KTÓRE SĄ NA EMERYTURZE!!!!!!!!! Jak dostajecie PITA, to razem z nim powinno być OŚWIADZCENEI Firmy o tym jak długo pracowałyście, za ile, że nie korzystałyście z urlopów, płatnych ani bezpłatnych itd....... Takie oświadczenie oddajecie do waszego Zusu wraz z pismem od was o  PODWYŻSZENIE STAŻU PRACY...........Wszystkie miesiące przepracowane w Niemcach, bez względu na rodzaj umowy--podwyższą wam staż pracy a co za tym idzie, podwyższą emeryturę......Osoby do 60-tki muszą uważać na wysokość  zarobionych Dudków w ciągu roku,,bo są ograniczenia.......i zawsze podają w Brutto!!!!!!!!! panie po 60-tce..........zarabiajcie ile chcecie............państwo jest dla was łaskawe i nie ma ograniczeń w dorobieniu do emerytuty!!!!!!!!!! HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Ten przepis zrobiło nasze kochane Państwo dla siebie, bo w rządzie, sejmie itd,,,,,,,,,sami  młodzieńcy!!!!!!!!!!!!!! po 65-lat. i dużo dużo więcej

Znalazłam się tej dobrej sytuacji, że jedna z firm załatwiła własnie w taki sposób poprzez wysłanie do ZUS zaświadczenia. Dostałam pismo z ZUS z informacją o skontaktowanie się z nimi i wypełnienie wniosku o podwyższenie stażu pracy a co za tym idzie, także obecnej wysokości emerytury i wyrównanie za m-ce luty. Dobra informacja KRYSIA 5555.

#6 2014-02-12 12:54:47

Gosiaczek50
Member

Dziewczyny jak to jest z pit.Pracuję w Niemczech ale przez polska firmę,Firma wysłała mi juz pit za 2013.Jest to podstawa do rozliczenie w Polsce.ale czy nie należy nam sie juz zwrot podatku z Niemiec?przeciez tam pracujemy,więc kto płaci tam za nas podatki?

#7 2014-02-12 13:48:09

Gabi55
Member

Gosiaczek50 napisał:

Dziewczyny jak to jest z pit.Pracuję w Niemczech ale przez polska firmę,Firma wysłała mi juz pit za 2013.Jest to podstawa do rozliczenie w Polsce.ale czy nie należy nam sie juz zwrot podatku z Niemiec?przeciez tam pracujemy,więc kto płaci tam za nas podatki?

Gosiaczku, a zapłaciłaś chociaż 1e podatku w DE, zeby się domagać o jego zwrot? big_smile big_smile

Nie ma podwójnego opodatkowania - płacisz albo w PL albo w DE!
Jak piszesz dostałaś polski PIT od polskiego pracodawcy, więc jesteś zatrudniona w PL i delegowana/wysłana w podróż służbową do DE.
Rozliczasz się tylko w PL!

#8 2014-02-13 17:41:11

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

KRYSIA5555 napisał:

Wiec nie zawsze opłaca się powiadamiac ZUS - trzeba to samemu przeliczyć, Bo zwrot części  czy całości renty (emerytury) nie jest zbyt miły

#9 2014-03-07 11:05:23

WojtekSek
New member

Dzień dobry smile jeżeli wypełniacie PIT'y to zwracam się do Was z bardzo gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Hospicjum Podkarpackie, z góry dziękuję każdemu za darowiznę smile

#10 2014-03-07 14:23:09

amelia
Przyjaciel Forum

WojtekSek napisał:

Dzień dobry smile jeżeli wypełniacie PIT'y to zwracam się do Was z bardzo gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Hospicjum Podkarpackie, z góry dziękuję każdemu za darowiznę smile

Ja już przekazałam na upośledzone dziecko w rodzinie 14-osobowej.

#11 2014-03-07 17:06:25

kryspinka
Member

a ja dopiero rozlicze sie w kwietniu

#12 2015-02-20 17:09:01

aligator99
Member

Dokładnie tak ,, Pitów czas"
Mam nadzieję że ktoś odpiszę sad moja sytuacja wygląda tak :
Nie jestem na emeryturze .
Czy aby rozliczyć PIT 11 muszę mieć NIP ?????
Co się stanie jeżeli do końca lutergo nie zdążę rozliczyć PITA 11 ????
Moja firma nie przysłała mi żadnej informacji odnosnie składek ????

Co robić ?????

#13 2015-02-20 18:05:20

ania1968
Member

aligator99 napisał:

Co robić ?????

Nie jestem fachowcem, ale zwykłym podatnikiem, ale
-do końca lutego firma ma Ci przesłać Pit11, Ty musisz się rozliczyć do końca kwietnia
-z tego co wiem NIP teraz muszą tylko firmy mieć, normalny podatnik "osoba fizyczna" tylko pesel
-firma Ci przesyła PIT11, a Ty go w urzędzie rozliczasz albo papierowo albo elektronicznie.

Rozliczanie jest proste, a elektronicznie podobno jeszcze prościej, ale ja nie umiałam wtyczki zainstalować i w tamtym roku poszło na papierze. Biura rachunkowe też nie biorą jakiś kokosów za rozliczenie 20-50zł w moim miasteczku.

#14 2015-02-20 18:23:58

iza46
Member

ania1968 napisał:

aligator99 napisał:

Co robić ?????

Nie jestem fachowcem, ale zwykłym podatnikiem, ale
-do końca lutego firma ma Ci przesłać Pit11, Ty musisz się rozliczyć do końca kwietnia
-z tego co wiem NIP teraz muszą tylko firmy mieć, normalny podatnik "osoba fizyczna" tylko pesel
-firma Ci przesyła PIT11, a Ty go w urzędzie rozliczasz albo papierowo albo elektronicznie.

Rozliczanie jest proste, a elektronicznie podobno jeszcze prościej, ale ja nie umiałam wtyczki zainstalować i w tamtym roku poszło na papierze. Biura rachunkowe też nie biorą jakiś kokosów za rozliczenie 20-50zł w moim miasteczku.

Potwierdzam ze do konca kwietnia masz czas a firma do marca.Nie rozliczam sie w Pl ,ale kope lat to robilam i ulgi mialam wiec za pare zlotych zlecalam to ksiegowej .

#15 2015-02-20 18:46:34

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Dokładnie do 28 lutego 2015 musisz otrzymać PIT

#16 2015-02-20 20:35:34

..?eto
Member

Pozdrawiam!
Tak potwierdzam, że już kilka lat temu skarbówki odeszły od  nr Nip dla osób fizycznych.
Wymagany sa tylko nr pessel.

#17 2015-02-21 20:36:47

aligator99
Member

Dzięki Wielkie za info smile
ania1968 ,iza46 , copyfield , ..?eto

Buziaki dla Was smile

#18 2015-04-01 07:47:44

tereniaa
New member

A załatwiacie też sobie taki www.fenixtax.pl/zwrot_podatku_z_niemiec? każdemu to przysługuje czy są jakieś ograniczenia?

Reklama