Praca opiekunki w Polsce

Pracowałam długo ostatnio jako opiekunka w Polsce i smutna jest ta praca. Może przede wszystkim z tego to wynika, że pieniążki marne, oj marne bardzo. Pacjenci też biedni - często pracowałam interwencyjnie tylko tak z opieki jakiejś mnie przydzielali to się na kilka godzin szło do takiego pacjenta i pracowało...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2010-12-27 18:53:35

Krysia47
New member

Praca opiekunki w Polsce

Pracowałam długo ostatnio jako opiekunka w Polsce i smutna jest ta praca. Może przede wszystkim z tego to wynika, że pieniążki marne, oj marne bardzo. Pacjenci też biedni - często pracowałam interwencyjnie tylko tak z opieki jakiejś mnie przydzielali to się na kilka godzin szło do takiego pacjenta i pracowało. A jakie wy macie doświadczenia z pracą jako Opiekunka w Polsce ?

#2 2011-01-09 10:03:21

Andreas
Member

Re: Praca opiekunki w Polsce

Ja jestem z wykształcenia pielegniarzem, pracowalem w domu pogodnej starosci, ale praca zbyt mordercza jak za takie pieniadze. Doświadczenie mam super, jezyka sie podszkolilem, zona zajmuje sie dziecmi, ktore to tez są juz nie male, dlatego u mnie to byla latwa decyzja, jade i koniec.

#3 2011-02-22 21:19:56

grażynaolsztyn
New member

ja chciałam przez moment wrócić do polski. widziałam dużo ofert pracy w opiece socjalnej, ale luuuuudzie... płacili 700 zł na rękę... w niemczech to nikt nie śmie oferować 700eur, bo wiadomo, że nikt się nie znajdzie a tutaj.... 700zł z wielką łaską...

#4 2011-12-15 21:46:35

katjaw
Member

To chyba tez zależy od człowieka- niejedna zdesperowana osoba z pocałowaniem ręki weźmie i te 700 zł, bo jak nie ma doświadczenia, nie zna języka to za granicą praktycznie nie ma co szukać. Osoby z doświadczeniem uciekają do zachodnich sąsiadów.. Fakt faktem- w polsce zarobki słabe i zupełnie nieadekwatne do wysiłku i czasu włożonego w tą pracę. Ludzie też biedni, nie każdego stać na zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki która będzie dochodzić codziennie i pomagać.

#5 2011-12-18 14:04:15

alinalina44
Member

Moja koleżanka pracuje w polsce, głównie ze względu na brak znajomości języka. Zarabia naprawdę marne pieniążki ale czasem widzę już że nie daje rady. Nieporównywalna praca z tą w Niemczech. Mi nawet przez chwilę nie przyszło do głowy, żeby pracować w polsce. Nie szanują tu naszej pracy i tyle.

#6 2011-12-19 09:07:30

LucynaMalbork
Member

Nie pracowałabym za 700 zł- nie ma nawet takiej opcji. Mam mieszkanie, które musze spłacać, pomagam finansowo jeszcze rodzicom- za 700 zł nie dalabym rady przeżyć. Koleżanka wyżej pisze, że bez znajomości języka jest cięzko i tu się całkowicie zgadzam- nie wyobrażam sobie jechać do niemiec nie znając niemieckiego. Ale ja się przed zgłoszeniem do firmy uczyłam go od podstaw!

#7 2011-12-19 09:08:27

katjaw
Member

Nie każdego stać na to by pójść na kurs jezyka. To nie jest wydatek rzędu 100-200 zł!

#8 2011-12-19 09:10:14

LucynaMalbork
Member

katjaw napisał:

Nie każdego stać na to by pójść na kurs jezyka. To nie jest wydatek rzędu 100-200 zł!

Ja nic nie płaciłam, na poczatku uczyłam się z jakiść starych ksiażek z niemieckiego od siostrzenicy, a potem firma, z której miałam jechać posłała mnie na bezpłatny kurs.

#9 2011-12-20 19:14:00

Anka Rose
Member

LucynaMalbork napisał:

katjaw napisał:

Ja nic nie płaciłam, na poczatku uczyłam się z jakiść starych ksiażek z niemieckiego od siostrzenicy, a potem firma, z której miałam jechać posłała mnie na bezpłatny kurs.

A czy odbycie tego kursu zobowiązywało Cię do podpisania umowy z nimi? Jaka to była firma jeśli można zapytać?

#10 2011-12-20 20:38:12

alinalina44
Member

ja również poproszę o dane tej firmy:) Tak szczerze to pierwsze słyszę o takich kursach, a chętnie koleżance bym poleciła.

#11 2011-12-20 21:07:49

Mirabelka
Member

i ja i ja! Ja słyszałam o takich kursach ale nie pamiętam gdzie, musiałam coś w internecie przyuważyć, poszukam, może jeszcze znajdę tą ofertę- jednak warunkiem chyba było to, że pracę się dostaje dopiero po pozytywnym zaliczeniu tego kursu, co jest w sumie dość logiczne.

#12 2011-12-23 18:45:44

Anulka54
Member

Jeśli nie można skorzystać z takich kursów ze względów finansowych bądź w okolicach takich kursów nie ma to trzeba radzić sobie inaczej. W każdej bibliotece powinien być jakiś dział z podręcznikami, wziąć jakąś książkę do nauki niemieckiego od podstaw i samemu coś poczytać. Albo jakieś rozmówki i ćwiczyć, ćwiczyć. Trochę samozaparcia i od biedy można się dogadać.

#13 2011-12-23 19:24:00

alinalina44
Member

w mojej bibliotece można wypożyczyć podręcznik tylko z ważną legitymacją uczniowską, więc to odpada. Uczyła się któraś z takich rozmówek na mp3? Praca w polsce jako opiekunka to prawie samobójstwo- marne pieniądze a wysiłek tak jak już kolega opiekun wspomniał morderczy. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie były ważniejsze pieniądze niż możliwośc pracy w ojczyźnie.

#14 2011-12-25 19:11:23

Candy
Member

I za polską wypłatę można wyżyć. Skromnie bo skromnie ale się da. Proszę drogie Panie, nie piszcie, że to wyzysk itp, bo wiele kobiet ciężko pracuje na te pieniądze- zaznaczam- jakiekolwiek pieniądze, zeby dzieci wyżywić i zapłacić czynsz. Zgadzam się z koleżanką wyżej, że są osoby, które wezmą i 700 z pocałowaniem ręki. Żadna raca nie hańbi:)

#15 2011-12-29 21:11:59

Anulka54
Member

Każda z nas musi dokonywać pewnych wyborów. Większość jednak wyjeżdża, albo przynajmniej chce. W Polsce jest ciężko, i ja również uważam, że dla niektórych nawet 700 zł będzie wystarczało. Trzeba samemu dążyć do tego by było lepiej, a nie czekać, aż wszystko dostanie się podane na tacy.

#16 2011-12-31 19:14:41

Candy
Member

No właśnie- to jest wybór- zrobić coś, zeby było lepiej, czy pracować za małe pieniądze i liczyć, ze wszystko stanieje. Nie realistyczne to myslenie.. Polska nie dba o nas, a rząd się dziwi że wyjeżdżamy..

#17 2017-01-12 21:40:53

daisy
New member

Anulka54 napisał:

Jeśli nie można skorzystać z takich kursów ze względów finansowych bądź w okolicach takich kursów nie ma to trzeba radzić sobie inaczej. W każdej bibliotece powinien być jakiś dział z podręcznikami, wziąć jakąś książkę do nauki niemieckiego od podstaw i samemu coś poczytać. Albo jakieś rozmówki i ćwiczyć, ćwiczyć. Trochę samozaparcia i od biedy można się dogadać.

Zgadza sie. moja kolezanka chciala pracowac w Niemczech, nauczyla sie podstaw, zdala w firmie egzamin z j niemieckiego I wyslali ja. Teraz juz jest czwarty raz za granica

#18 2017-01-12 22:09:04

LidiaSz
Member

daisy napisał:

Anulka54 napisał:

Zgadza sie. moja kolezanka chciala pracowac w Niemczech, nauczyla sie podstaw, zdala w firmie egzamin z j niemieckiego I wyslali ja. Teraz juz jest czwarty raz za granica

Ja kupiłam sobie repetytorium do gimnazjum i rozmówki. Z jednego się uczyłam gramatyki, z drugiego zwrotów, najbardziej przydatnych. A jestem już wieku balzakowskim, w szkole miałam rosyjski. I jest ok. Ale ja tak mam,że musze zrozumiec o co w czym chodzi, dlatego ta gramatyka wink

Reklama