zlecenie bez dokładnych danych podopiecznej

szukam pracy na nowo. złapałam jedno zlecenie za rogi i zrezygnowałam. nasłuchałam się od pani, że co ona ma teraz powiedzieć rodzinie... powiedziałam, że to jej praca i jej problem i że ja też mam ciągle problemy co mam powiedzieć i zrobić z rodziną lub z firmą...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2016-07-18 16:35:00

barbara.b
Member

zlecenie bez dokładnych danych podopiecznej

szukam pracy na nowo. złapałam jedno zlecenie za rogi i zrezygnowałam. nasłuchałam się od pani, że co ona ma teraz powiedzieć rodzinie... powiedziałam, że to jej praca i jej problem i że ja też mam ciągle problemy co mam powiedzieć i zrobić z rodziną lub z firmą. jeszcze zdążyła powiedzieć mi, że życzy mi, żeby nowa rodzina po dwóch dniach ze mnie zrezygnowała :-))) czy musiała to powiedzieć? co za ludzie siedzą w tych firmach. rozumiem, że są nerwy, stres, sytuacje, gdzie odpada opiekunka, gdzie odpada rodzina ale przecież firma powinna mieć jakieś utarte ścieżki postępowania w takich momentach a nie wyżywać się na opiekunkach stwierdzeniami i życzeniami, które świadczą o nich. jak zaczynałam pracę w tej branży w życiu nie pomyślała bym, żeby zrezygnować z firmy, zrezygnować z rodziny, kogoś sprawdzać. nie urodziłam się z taką naturą i zaczęłam pracę w tej branży z nastawieniem, że teraz będzie lepiej i nikt nie będzie mnie robił w balona, wykorzystywał itd. no ale ok. jest jak jest.
w zapasie miałam drugie zlecenie. cud malina. rodzynek wśród rodzynków. kobieta chodząca bez demencji. dostałam nawet umowę. w poprzedniej firmie pani w piątek dzwoniła, żeby mi zamówić bilet na zlecenie podczas, gdy ja jeszcze nie widziałam umowy na oczy.
a tutaj pan ( i w polsce w biurze i koordynator w niemczech to mężczyżni- pomyślałam, że z facetami może będę miała więcej szczęścia ) na spokojnie przysłał umowę, wyjazd dopiero w poniedziałek. nigdzie więc się nie spieszy. umowa oczywiście z karami i to nie jak dotychczas w wysokości 1000 zł ale w wysokości 2 tys. zł. no ale z tym się liczyłam i jakoś mi to nigdy nie przeszkadza. umowa jest krótka, prosta. ale jest jedno ale. odnośnie tego konkretnego zlecenia mam podane miejscowość, obowiązki oraz okres zlecenia. po raz pierwszy nie mam danych podopiecznej. " miejsce wykonywanej pracy- podopieczny w niemczech" i tu podana miejscowość. pierwsze co mi się rzuciło w oczy to że to podopieczny. jakby się jednak człowiek uparł to podopieczna to również podopieczny w rozumieniu człowiek. ale nie ma też podanego imienia ani nazwiska podopiecznej, ani wieku, ani dokładnego adresu ani tel.
jakie dane macie podawane w umowach? ja do tej pory miałam zawsze imię nazwisko oraz dokładny adres.
dzwoniłam do firmy ale nikt nie odpowiada. napisałam maila i czekam. bardzo bym się wkurzyła jakby nic z tego nie wyszło. wiem, że jestem pełna podejrzeń ale wolę dmuchać na zimne...

#2 2016-07-18 21:50:27

ariana123
Member

Re: zlecenie bez dokładnych danych podopiecznej

Barbaro,na umowie już powinno widnieć imię i nazwisko podopiecznej/nego plus dokładny adres zamieszkania.
Albo to nie podopieczna tylko podopieczny albo dwoje,albo jeszcze inny myk. Nie wyjeżdżaj póki się nie dowiesz o co chodzi.

#3 2016-07-18 23:24:08

KRYSIA5555
Member

ja mam umowę na 32 strony, zwariować można, a zlecenie było  bez telefonu i zły adres podany, Hmmmmmm a więc to nie nowość, to celowe działanie, może konkurencja nie śpi???????

Do   barbara,b , ty masz zawsze nosa, do wyciągania właściwych wniosków, kiedyś napisałaś mi że babka może być psychiczna i miałaś racje, wylądowała w psychiatryku, a tylko bała się psów, a ty zaraz że może to i tamto. Słuchaj swojej intuicji bo ona jest właściwa.
Co do kłamst firm , na temat długości pobytu, to standard w moje firmie, załatwiam na 5 tyg, a na umowie pisze 2 mies,i jeszcze do cytuje,,,,,, bezwzględnej dyspozycji,.... koniec cytatu.
Tak się im oberwało, że zaraz znaleźli cos porządnego i na 5 tyg,
Trzeba czytać i walczyć,,,,,,, ,inaczej nas zjedzą.

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-07-18 23:28:43)

#4 2016-07-19 07:14:26

barbara.b
Member

dzięki wam. też właśnie miałam zawsze imię i nazwisko i mnie to zdziwiło. ostatnio nie miałam telefonu ale znalazłam sobie w necie. a teraz tak całkiem jakoś anonimowo tylko miejscowość podana. z tego wszystkiego powiem im żeby cały profil podopiecznej wysłali- z wiekiem, chorobami itd. albo się boją konkurencji jak piszecie albo coś kombinują. krysia masz rację. ja zawsze czytam między wierszami. to jakiś dodatkowy zmysł. fajnie, że komuś też się to sprawdziło. czasami mam obawy, że wyolbrzymiam, wymyślam, dodaję. ale jednak coś w tym jest. zobaczymy co dzień przyniesie...

#5 2016-07-19 13:39:21

KRYSIA5555
Member

Wszystkie firmy są takie same i mają te same triki !!!!!!!!! PRZESŁUCHANIE Z JĘZYKA TO wybieg, daja ci ocenę komunikatywny i masz przechlapane!!!!!!!!!!!! Kasa 1100 eur , niech się w nos pocałują !!!!!!
Chciałam zmienić firmę i pani przy ocenie mojego niemieckiego stwierdziła  że mówię  komunikatywnie,,,,,,,,
Ale się wściekłam, powiedziałam babo jak ja mówię  komunikatywnie to ty pakuj bagaże i zapieprzaj za mnie do pracy bo ja z wami nie pojadę, Była ciężko zaskoczona że ktoś śmiał się postawić !
Bezczelni za 2 dni zadzwonili z propozycja Steli, oooooooooooo powiedziałam mam was w d........ sami sobie pracujcie !!!!!!!! jestem obrażona i odwalcie się. Wyobraźcie sobie że ze dzwonili parę razy , przeprosił sam szef za pomyłkę i przerobili na b, dobrą znajomość Niemca. Za 2 dni były 2 propozycję, a ja powiedziałam że tylko wtedy pojadę z wami ,  jak ta co mnie egzaminowała odejdzie !!!!!!!!! Zaprosili do siebie na przeprosiny !!!!! Widzicie można się szanować??????? Można i trzeba, nie bójcie się pyskować, to daje super rezultaty,

#6 2016-07-19 13:56:28

barbara.b
Member

to ci jazda :-)))) ja bym się chyba nie kłóciła jakby zle ocenili mój język. nigdy nie zwracałam na to uwagi. mówię, że bardzo dobry ale co oni potem mówią i zapisują to nie słucham. raz mi się zdarzyło, że ktoś sprawdzał i zapisał a potem mieli stelle, gdzie był język potrzebny i druga osoba mnie sprawdzała, żeby sprawdzić, czy jest wystarczający na tą stelle. no i pani się zdziwiła bo faktycznie ktoś coś słabszego zapisał i powiedziała, że poprawi bo język jest przecież doskonały :-)))) więc może i tego nawet trzeba pilnować. nie ma ludzi nieomylnych :-))) a może jak piszesz i celowo tak robią. ja trzeci dzień letargu. to chyba nie podróż mi się tak odbija tylko tak bardzo mi się nie chce ponownie jechać aż wpadłam w letarg.
idę wypełniać dokumety i podpisywac umowę bo czekają na nią...

KRYSIA5555 napisał:

Wszystkie firmy są takie same i mają te same triki !!!!!!!!! PRZESŁUCHANIE Z JĘZYKA TO wybieg, daja ci ocenę komunikatywny i masz przechlapane!!!!!!!!!!!! Kasa 1100 eur , niech się w nos pocałują !!!!!!
Chciałam zmienić firmę i pani przy ocenie mojego niemieckiego stwierdziła  że mówię  komunikatywnie,,,,,,,,
Ale się wściekłam, powiedziałam babo jak ja mówię  komunikatywnie to ty pakuj bagaże i zapieprzaj za mnie do pracy bo ja z wami nie pojadę, Była ciężko zaskoczona że ktoś śmiał się postawić !
Bezczelni za 2 dni zadzwonili z propozycja Steli, oooooooooooo powiedziałam mam was w d........ sami sobie pracujcie !!!!!!!! jestem obrażona i odwalcie się. Wyobraźcie sobie że ze dzwonili parę razy , przeprosił sam szef za pomyłkę i przerobili na b, dobrą znajomość Niemca. Za 2 dni były 2 propozycję, a ja powiedziałam że tylko wtedy pojadę z wami ,  jak ta co mnie egzaminowała odejdzie !!!!!!!!! Zaprosili do siebie na przeprosiny !!!!! Widzicie można się szanować??????? Można i trzeba, nie bójcie się pyskować, to daje super rezultaty,

#7 2016-07-19 18:13:43

KRYSIA5555
Member

od oceny języka zależy wielkość wypłaty, Jak masz komunikatywny to kasa tylko 1100 eur, a jak masz dobry lub b. dobry to min, 1300 eur, a więc ocena języka jest najważniejsza. Jak kiepsko umiesz to potrafią nawet 900 Eur zaproponować i potem na więcej musisz zdawać i mieć min 3 Stele, a więc 1-sza ocena najważniejsza,

#8 2016-07-19 20:43:17

mobilna
Member

Pilna robota do Bochum
Krystyna Dąbraowska  Medicorama 24
tel 0048882556617
Ja nie szukam. Takiego smsa dostałam więc podaje dalej kontakt.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-07-20 07:28:15)

#9 2016-07-19 21:48:13

..?eto
Member

KRYSIA5555 napisał:

od oceny języka zależy wielkość wypłaty, Jak masz komunikatywny to kasa tylko 1100 eur, a jak masz dobry lub b. dobry to min, 1300 eur, a więc ocena języka jest najważniejsza. Jak kiepsko umiesz to potrafią nawet 900 Eur zaproponować i potem na więcej musisz zdawać i mieć min 3 Stele, a więc 1-sza ocena najważniejsza,

firmy piszą co innego, mowią co innego i robią jeszcze co innego...

Język, język    ....język to im mogę pokazac! lol

#10 2016-07-19 22:09:07

KRYSIA5555
Member

eto cytat,,,

Język, język    ....język to im mogę pokazac! lol

powinnam na to wpaść,,,,,,,,,,,następny raz to wykorzystam

#11 2016-08-18 21:34:00

aleksm
New member

no właśnie wszystko powinno być jasno określone przed wyjazdem. Przyznam się szczerze że pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji. Ja wyjeżdżam przez EJ JOB i wszystko zawsze dobrze mam zorganizowane. Może poszukaj po prostu innej firmy

#12 2016-08-19 08:22:50

KRYSIA5555
Member

aleksm napisał:

no właśnie wszystko powinno być jasno określone przed wyjazdem. Przyznam się szczerze że pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji. Ja wyjeżdżam przez EJ JOB i wszystko zawsze dobrze mam zorganizowane. Może poszukaj po prostu innej firmy

Jak jeszcze raz będziesz werbowała tu ludzi i za darmo reklamowała firmę to na 1000000000% nikt z twoją firmą nie pojedzie, Pomyliłaś wątki, spadaj !!!!

#13 2016-09-15 13:05:52

nenania
Member

brak danych to zawsze zapowiedź kłopotów, niestety, wiem to ze swojego doświadczenia. Powinnaś mieć kompletną wiedzę na temat swojej podopiecznej i znać wszystkie prace, ktore musiszz wykonać, a dodatkowo także schorzenia, z którymi się zmaga.

#14 2016-09-16 14:27:44

Oluchna
Member

KRYSIA5555 napisał:

aleksm napisał:

no w�a�nie wszystko powinno by� jasno okre�lone przed wyjazdem. Przyznam si� szczerze �e pierwszy raz s�ysz� o takiej sytuacji. Ja wyje�d�am przez EJ JOB i wszystko zawsze dobrze mam zorganizowane. Mo�e poszukaj po prostu innej firmy

Jak jeszcze raz b�dziesz werbowa�a tu ludzi i za darmo reklamowa�a firm� to na 1000000000% nikt z twoj� firm� nie pojedzie, Pomyli�a� w�tki, spadaj !!!!

Mnie jeszcze oferte przez maila wysłali...

#15 2017-11-05 13:07:16

Opiekunka z Polski
Member

Do wszystkich szukających nadal przez agencje: zgadzam się, że firma powinna Ci dostarczyć najważniejsze dane o osobie, do której jedziesz. Ze strony procare miałam informacje i wiedziałam, na co się szykuje. Wiadomo też, że firma zlecająca prace może nie mieć informacji o wszystkim, ale takie podstawy (dane osobowe, choroby danej osoby itp.) powinny być znane przed podjęciem pracy! Co do języka to ciężko się wypowiedzieć, ja się cały czas uczę...

Reklama