Pomóżcie proszę :(

Już mi się dosłownie żyć odechciewa :-( Mam pytanie : jest tu Was wiele. I wiele z Was to "weterani" pracy w Niemczech. Być może nie tylko w charakterze opiekunki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-07-12 10:18:50

Frusia
Member

Pomóżcie proszę :(

Już mi się dosłownie żyć odechciewa :-(
Mam pytanie : jest tu Was wiele. I wiele z Was to "weterani" pracy w Niemczech. Być może nie tylko w charakterze opiekunki. Dlatego proszę o poradę. Czy ktoś tu zna jakieś agencje które znajdują pracę z zakwaterowaniem ale nie w charakterze opiekunki?

Ja jestem zielona. Wiadomo - jest Google czytać umiem, coś tam znalazłam. Chciałabym jednak znaleźć kogoś kto ma jakieś doświadczenia na tym polu i umie doradzić.

Bo już mam dość tej pracy:( budzi się we mnie instynkt mordercy jak myślę o tym że znowu muszę spędzić dzien że starym człowiekiem i nic nie mogę...
Mam 27 lat. 2 lata temu straciłam pracę (jeszcze podczas studiów zaczęłam pracę - pracowałam w prywatnej firmie jako pracownik biurowy ale firma padła ). Jako że pracy znaleźć nie mogłam, przyjechałam do pracy w opiece w styczniu 2015. To było dla mnie jedyne wyjście bo oszczędności stopnialy, a ja nie mam rodziców ani żadnej dalszej rodziny na którą mogłabym liczyć. Wychowalam się w domu dziecka.
Na początku myślałam że to dobre rozwiązanie ale koło się zamyka. Znalazłam się w jakiejś cholernej pułapce. Przyjeżdżam Polski raz na jakiś czas w nadziei że znajdę pracę ale szukanie jej jest czasochłonne, pracodawcy urządzają wieloetapowe rekreacje które trwają i trwają a kasa zarobiona w Niemczech też nie jest wieczna a za coś wynajem mieszkania trzeba opłacić za coś żyć i tak dalej. I tak wracam ciągle do Niemiec.... Stoję w miejscu albo już się cofam. Teraz wyjechałam na dłużej żeby więcej odłożyć. Siedzę już dwa miesiąca i jeszcze dwa mi zostały. Ale już nie mam siły. Czuję cholerną bezsilności, niemoc, żal. Jestem młoda , potrzebuję kontaktu z ludźmi, znajomych, wyjść gdzieś czasem. A siedzę z jakimś starym dziadem. Gdziekolwiek pójść z ludzi ... Ostatnio cały czas chodzę bardzo przygnębiona nie mam na nic siły źle śpię. Ani jedzenie ani książką ani obejrzenie filmu nie daje mi absolutnie żadnej radości. Wśród opiekunek ciężko mi znaleźć jakąś znajomą bo nigdy nie widziałam żadnej chociaż w zbliżonym wieku do mnie (chociaż podobno co raz więcej takich). A ciężko załapać mi doskonały kontakt z kimś dwa lub więcej razy starszym ode mnie.
Zresztą tu nawet nie o to chodzi. Ja po prostu potrzebuje normalnego życia. Mogę pracować 10-12 godzin ciężko jak wół . Ale żebym miała później wolne. A jak wiecie w opiece to nie takie łatwe. Nawet jeśli mam Stelle gdzie wszystkie moje prawa są przestrzegane to nie mogę żyć jak chcę, wyjść potańczyć, pójść na spacer kiedy mi się to podoba czy poznać jakiegoś chłopaka i zaprosić do siebie.
I to nie jest tak że ja narzekam, użalam się nad sobą. Ale ja naprawdę straciłam cała radość życia :-( czasami nie mam ochoty wstawać z łóżka. Mam wrażenie że dosłownie wariuję. Mimo że miejsce w którym jestem jest przyjazne i nie mam dużo pracy, czuję się jak w więzieniu.daleko od miasta, od ludzi.nawet sklepów tu nie ma blisko.

Dlatego myślę o zmianie pracy ale zostaniu tu w Niemczech. Mogę pracować w biurze, jako kelnerka, barmanka, pokojowka, na produkcji.
Serio już nawet pakowanie szyjki czy ciastek w jakieś plastiki wydaje mi się bardziej fascynujące...
Tylko ze chciałabym pracę przez jakąś agencję. Bo póki co inaczej boję się mimo że dobrze znam języ.  Wolę już mniej zarabiać ale czuć się bezpiecznie. Tyle się słyszy o uprowadzaniu kobiet. A po drugie kwestiach zakwaterowania. Nie stać mnie teraz na wynajem we własnym zakresie.

Moje pytanie zatem do Was : czy znacie jakieś sprawdzone agencje które pośredniczą w znajdowaniu pracy ale nie w charakterze opiekunek?
Najlepiej w Nadrenii bo znam już tu wiele miast, akcent i tak dalej.
Liczę na to że nie spotkam się z jakimś wyśmianiem i krytyką. Ja naprawdę mam już tak dość że żyć mi się odechciewa momentami sad

#2 2016-07-12 12:49:09

barbara.b
Member

Re: Pomóżcie proszę :(

frusia. napisz do mnie na priv. mogę ci polecić włocha, który co jakiś czas szuka kogoś na kuchnie. z zakwaterowaniem, legalnie. do uzgodnienia na jaki okres. ale trzeba znać trochę niemiecki. jeśli nie do siebie to mógły ci polecić jakiegoś innego włocha. ale ten mój to sprawdzony. z jego znajomymi ci nie gwarantuję, że będziesz bezpieczna i legalnie. on płaci 1000 euro na miesiąc. albo do greka też bym ci podała. ale grecy płacą 800. aczkolwiek może można by było zjednym dyskutować na ten temat. w gastronomi pośredniczy gastrojob. ale to jest tak, że mówią, że legalnie a tylko patrzą, żeby skasować prowizję i nie dbają o warunki pracy, o umowę itd. więc raczej bym ci nie polecała. pozatym na www.gigajob. de albo www. quoka. de www kimeta. de możesz umeiścić sama ogłoszenie lub wyszukać sobie jakąś pracę. z doświadczenia raczej najlepsza strona to www. gigajob. de . ale zleceń w gastronomi jest mniej niż w opiece. z zakwaterowaniem to rzadko. ale jak ci zależy to coś znajdzie. są restauracje co szukają na bierząco a są takie co już w ziemie szukają na lato i w lecie na zimę. oczywiście radzę umawiać się na pracę legalnie. w żadnym wypadku na czarno. bezpośrednio z pracodawcą. jeśłi nie opieka to raczej odradzała bym firmy pośredniczące. z zakwaterowaniem to najlepiej gastronomia ale pytaj dokłądnie o godziny pracy i warunki zakwaterowania. w sumie dwóch włochów mogła bym ci polecić. jednego koło stuttgardu jedenego koło heidelberg. greka we frankfurcie nad menem.
aha i moja koleżanka jest teraz u jakiegoś greka chyba na kuchni , napewno na kuchni i tam był ktoś potrzebny jeszcze miesiąc temu. ona mieszka u koleżanki ale chyba szuka mieszkania. jeśli byś się zdecydowała na ciężką pracę w kuchni to mogę ją wypytać. ale tam z tego co ona mówiła duży ruch i nie znam tego greka. tych dwóch włochów i greka z frankfurtu znam i wiem, że są w porządku. nigdy by cię nie porwał :-) 15 lat pracowałam w gastronomi i nikt mnei nie porwał. trzeba ostrożnie podchodzić do szukania pracy, sprawdzać na necie, czy firma istnieje i dzwonić na telefon podany na stronie internetowej a nie jedynie przez numer, który ktoś ci podaje...
z takim pracodawcą znalezionym na własną rękę jesteś raczej bezpieczniejsza niż z pośrednikami, którzy sprowadzają ludzi hurtowo. takie firmy to się wogóle nie liczą z pracownikami bo mają ich na pęczki. aha a ten włoch jak znasz niemiecki to może potrzebuje kelnerki albo dostawcy pizzy.
aha i mogła bym ci namiary na gościa podać co pracę w mac donaldzie załątwia. ale to na stałe. i z zakwaterowaniem. ale w niektóre miejsce trzeba było by mieć środek transportu. to jakiś pośrednik i chyba nie tylko mac donaldy ma. może z nim najlepiej sponować. moja koleżanka z nim zaczynała i kilka lat pracowała w mac donaldzie.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-07-12 12:58:52)

#3 2016-07-12 15:06:16

Frusia
Member

Re: Pomóżcie proszę :(

barbara.b napisał:

frusia. napisz do mnie na priv. mogę ci polecić włocha, który co jakiś czas szuka kogoś na kuchnie. z zakwaterowaniem, legalnie. do uzgodnienia na jaki okres. ale trzeba znać trochę niemiecki. jeśli nie do siebie to mógły ci polecić jakiegoś innego włocha. ale ten mój to sprawdzony. z jego znajomymi ci nie gwarantuję, że będziesz bezpieczna i legalnie. on płaci 1000 euro na miesiąc. albo do greka też bym ci podała. ale grecy płacą 800. aczkolwiek może można by było zjednym dyskutować na ten temat. w gastronomi pośredniczy gastrojob. ale to jest tak, że mówią, że legalnie a tylko patrzą, żeby skasować prowizję i nie dbają o warunki pracy, o umowę itd. więc raczej bym ci nie polecała. pozatym na www.gigajob. de albo www. quoka. de www kimeta. de możesz umeiścić sama ogłoszenie lub wyszukać sobie jakąś pracę. z doświadczenia raczej najlepsza strona to www. gigajob. de . ale zleceń w gastronomi jest mniej niż w opiece. z zakwaterowaniem to rzadko. ale jak ci zależy to coś znajdzie. są restauracje co szukają na bierząco a są takie co już w ziemie szukają na lato i w lecie na zimę. oczywiście radzę umawiać się na pracę legalnie. w żadnym wypadku na czarno. bezpośrednio z pracodawcą. jeśłi nie opieka to raczej odradzała bym firmy pośredniczące. z zakwaterowaniem to najlepiej gastronomia ale pytaj dokłądnie o godziny pracy i warunki zakwaterowania. w sumie dwóch włochów mogła bym ci polecić. jednego koło stuttgardu jedenego koło heidelberg. greka we frankfurcie nad menem.
aha i moja koleżanka jest teraz u jakiegoś greka chyba na kuchni , napewno na kuchni i tam był ktoś potrzebny jeszcze miesiąc temu. ona mieszka u koleżanki ale chyba szuka mieszkania. jeśli byś się zdecydowała na ciężką pracę w kuchni to mogę ją wypytać. ale tam z tego co ona mówiła duży ruch i nie znam tego greka. tych dwóch włochów i greka z frankfurtu znam i wiem, że są w porządku. nigdy by cię nie porwał :-) 15 lat pracowałam w gastronomi i nikt mnei nie porwał. trzeba ostrożnie podchodzić do szukania pracy, sprawdzać na necie, czy firma istnieje i dzwonić na telefon podany na stronie internetowej a nie jedynie przez numer, który ktoś ci podaje...
z takim pracodawcą znalezionym na własną rękę jesteś raczej bezpieczniejsza niż z pośrednikami, którzy sprowadzają ludzi hurtowo. takie firmy to się wogóle nie liczą z pracownikami bo mają ich na pęczki. aha a ten włoch jak znasz niemiecki to może potrzebuje kelnerki albo dostawcy pizzy.
aha i mogła bym ci namiary na gościa podać co pracę w mac donaldzie załątwia. ale to na stałe. i z zakwaterowaniem. ale w niektóre miejsce trzeba było by mieć środek transportu. to jakiś pośrednik i chyba nie tylko mac donaldy ma. może z nim najlepiej sponować. moja koleżanka z nim zaczynała i kilka lat pracowała w mac donaldzie.

Dzięki za odp. Wysłałam maila smile

Reklama