opinia

Amelio masz racje co do Promediki 24 oszukuja na wszystkie sposoby jak tylko moga A opiekunki kontraktow to sciema bo maja wszystkich gdzies znam te sprawy bo mialem takie sytuacje o jakich nie tylko ty pisalas tu

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2013-02-15 22:27:11

zibi
New member

opinia

Amelio masz racje co do Promediki 24 oszukuja na wszystkie sposoby jak tylko moga A opiekunki kontraktow to sciema bo maja wszystkich gdzies znam te sprawy bo mialem takie sytuacje o jakich nie tylko ty pisalas tu

#2 2013-02-19 00:29:19

karmel319@wp.pl
New member

Re: opinia

Witam, jestem pielęgniarką z Elbląga- zamierzam wyjechać gdzieś w świat za chlebem, strasznie się boję ,jestem starsza i zielona w tym temacie powiedzcie mi coś o tej firmie-czy ktoś pojechał z rodziną z moich stron i nie żałuje-proszę o szczere informacje

Ostatnio edytowany przez karmel319@wp.pl (2013-02-19 00:29:45)

#3 2013-02-19 08:48:43

krysta63
Member

jeśli strasznie się boisz i jesteś zielona -jak piszesz to na nic nasze rady,bo zawsze strach cię bedzie ogarniał.Świat należy do odważnych,i jesli tego bedziesz się trzymac to bedziesz odważniejsza.A znasz jakiś język?? bo co z tego ,ze jesteś pielęgniarką skoro znasz jedynie polski.Najpierw trzeba zainwestowac  w dobry kurs językowy,potem sama najlepiej musisz wyjechac,rozejrzec się,popracowac i wtedy sciągnąc rodzinę.
To nie takie proste,ale do zdziałania.Wystarczy pozytywnie myśleć.

#4 2013-02-19 10:18:45

amelia
Przyjaciel Forum

karmel319@wp.pl napisał:

Witam, jestem pielęgniarką z Elbląga- zamierzam wyjechać gdzieś w świat za chlebem, strasznie się boję ,jestem starsza i zielona w tym temacie powiedzcie mi coś o tej firmie-czy ktoś pojechał z rodziną z moich stron i nie żałuje-proszę o szczere informacje

Poczytaj dobrze to forum . Tu znajdziesz wszystko. Nie ma sensu powtarzać.

#5 2013-04-24 08:48:53

swistak
Member

zibi napisał:

Zibi   :-))))

Ty pisz co miałes z PR24---po to jest tu forum, zeby wyrzucic z siebie wszystko,
                            nie tylko na różowo może opinia Twoja przyda sie koleżankom szukającym zatrudnienia

a więć do dzieła pisz!!!!          :-))))

#6 2013-04-24 08:51:25

swistak
Member

amelia napisał:

karmel319@wp.pl napisał:

Poczytaj dobrze to forum . Tu znajdziesz wszystko. Nie ma sensu powtarzać.

karmel319   

wyjechałas????---napisz nam czy podjełas te decyzje czy nadal masz strach???

poczytaj sa specjalne watki w kazdym wieku można zacząc--strach ma tylko wielkie oczy

:-))))

#7 2013-04-24 13:33:03

halusia1
New member

witam was,chce zacząć prace jako opiekunka ,znam troche język niemiecki i mam małe doświadczenie w tej dziedzinie, czy możecie mi polecić jakąś dobrą firme, bardzo was o to prosze pozdrawiam......

#8 2013-05-06 13:28:35

katia32
Member

dziewczyny dostałam propozycję pracy za 900euro na reke, czy moze mi ktoś napisać ile agencje biorą od rodzin?
te 900euro wydaje mi się strasznie mało, język mam dość dobry, też doświadczenie.
będę wdzięczna za odpowiedź

#9 2013-05-06 15:43:26

swistak
Member

katia32 napisał:

dziewczyny dostałam propozycję pracy za 900euro na reke, czy moze mi ktoś napisać ile agencje biorą od rodzin?
te 900euro wydaje mi się strasznie mało, język mam dość dobry, też doświadczenie.

a cos ty Taka ciekawa??? ile biora agencje nie moja broszka albo sie godze na warunki albo tez nie, pasuje Ci 900e albo szukasz dalej jak czujesz sie na silach--pracy,propozycji sa tu ogromne ilosci troche swojej inwencji i znajdziesz za 1200 jak twierdzisz ze masz praktyke i jezyk dobry

#10 2013-05-06 17:26:48

katia32
Member

problem w tym, że czekam już długo i niestety nie dostałam lepszej propozycji, nie wiem dlaczego, czy dlatego, że agencje dostają tak mało kasy od rodzin, że nie oferują więcej... mam prawko, niemiecki, doświadczenie i nie mogę wynegocjować więcej póki co...

#11 2013-05-06 18:09:18

pfleger
Member

katia32 napisał:

problem w tym, że czekam już długo i niestety nie dostałam lepszej propozycji, nie wiem dlaczego, czy dlatego, że agencje dostają tak mało kasy od rodzin, że nie oferują więcej... mam prawko, niemiecki, doświadczenie i nie mogę wynegocjować więcej póki co...

Kiedyś juz ktoś pytał ile firmy kasuja , żadna tajemnica, w końcu te firmy muszą mieć strony po niemiecku dla rodzin w Niemczech które szukają takich opiekunek.A wiec nic tylko w googlu wpisać " preis pflegekraft aus polen " i szukać  na stronach firm pod Kosten,Preise itd szukać.
Dużo firm ma ceny dla rodzin od 1500 euro lub jak to lepiej brzmi od okolo 50 euro na dzien.Wiadomo lepszy język i doświadczenie i stawka idzie o parę set euro w gore.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-05-06 18:10:27)

#12 2013-05-06 19:09:25

katia32
Member

pytam bo zaczynam zastanawiać się nad bezpośrednim wyjazdem, możliwe, że to jakaś gra agencji, że jeśli jesteś w danej agencji pierwszy raz to nie chcą ci zaoferować więcej kasy... nie wiem, ja zmieniam agencję bo obecna nie bardzo szanuje ludzi..
nie chce mi się zarabiać na takich co nie mają szacunku do pracownika

#13 2013-05-06 21:09:58

iza46
Member

katia32 napisał:

Czemu pytasz jak wiesz?w innym watku teraz napisalas o Promedice ze kasowala 2800eur od rodziny i to jest z pewnoscia prawda.

#14 2013-05-07 00:30:56

katia32
Member

chciałam wiedzieć, czy ktoś słyszał o czymś podobnym a co???? :-)
zawsze lepiej potwierdzić, może to był akurat wyjątek? i w rzeczywistości rodziny dają agencją mniejsze stawki..
chcę też uzupełnić wiedzę, bo zastanawiam się nad samozatrudnieniem.. praca na czarno odpada

#15 2013-05-14 20:02:51

ela
Member

swistak napisał:

katia32 napisał:

a cos ty Taka ciekawa??? ile biora agencje nie moja broszka albo sie godze na warunki albo tez nie, pasuje Ci 900e albo szukasz dalej jak czujesz sie na silach--pracy,propozycji sa tu ogromne ilosci troche swojej inwencji i znajdziesz za 1200 jak twierdzisz ze masz praktyke i jezyk dobry

jaka koleżanka mądra to moze całą wypłate oddaj agencjii wszyscy wiedzą że maja na tym około 1000e

#16 2013-05-14 21:11:06

ruda
Member

#17 2013-05-14 21:12:23

ruda
Member

Wiem, że stare, ale chyba niewiele się ,niestety, zmieniło.

#18 2013-05-14 22:15:27

pfleger
Member

ruda napisał:

Fajny link, poczytajcie wink:

http://www.gutefrage.net/frage/hat-jema … -aus-polen

Fajny ? Jedni chwala firmy inni narzekają. Jedni chwala opiekunki z Polski inni narzekaja ze przyjedzaja bez jezyka  a mialy znac w stopniu podstawowym...taki miszmasz jak na Targowisku.

#19 2013-05-14 23:12:15

ruda
Member

Nie targowisko, a po prostu różne opinie. Myślę, że spojrzenie z drugiej strony ma dużą wartość poznawczą smile.
Jesteś innego zdania?

Krytykowane są głównie agencje (pośrednio lub bezpośrednio) i to wg mnie świadczy o tym, że niektórzy Niemcy oprócz tego, że liczą, to jeszcze myślą wink.

#20 2013-05-15 07:32:36

swistak
Member

ruda napisał:

Fajny link, poczytajcie wink:

http://www.gutefrage.net/frage/hat-jema … -aus-polen

ruda link jest ciekawy ale jak to forum ile osob tyle opinii ja mysle,ze duzo sie na lepsze zmienilo co do naszych opiekunek nie sa juz takie prymitywne bo te z dobrym jezykiem i praktyka przetarly szlaki i zmienily obraz jakim widzieli nas niemcy...   :-))))

a i same opiekunki nie sa takie nieuswiadomione co do pensji jaka powinny za swoje uslugi ---ciezka prace otrzymywac....troche jednak od tego 2009roku sie polepszylo

a co do promediki24----nic dodac nic ujac tak ------------ zasluzyli na to co pisza ci co z nimi wspolpracowali

:-))))

#21 2013-05-15 08:45:44

KRYSIA5555
Member

wiecie co, tak czytam o tej promedice. na forum.........ona ma nawet siedzibe we Wrocławiu i miałam z nią nieciekawy kontakt .
Pani była b. grzeczna jak sprawdzała moje umiejętności ale potem były schody. Wprawdzie mnie nie zatrudniła/ Bogu dzieki/, bo nie chciałam jechać ani za pare groszy ani  do dziury zabitej dechami. Interesowało mnie  tylko duże miasto.....i pani mi powiedziała cytuje" my nie zatrudniamy osób które maja takie roszczenia jak Pani" koniec cytatu!!!!!!!!!!!!!!!! Haaaaaaaaaaa jakie roszczenia????????? że prosiłam o miasto a nie wieś ???????????? pani ktora robiła mi sparwdzian językowy.powiedziała cytuje"  chciałabym tak jak pani mówic po niemiecku, może kiedyś .koniec cytatu.Płaca jaka podała wprawiła mnie w szczery śmiech.
Ale co by nie mówic o nich złego dają szanse osobom których nikt nie zatrudni.
Mojej koleżanki siostra teraz u nich pracuje , ale za 750 EUR.Tylko że ona szukała pracy długo , bez języka, bez doświadczenia, ale pracowita i b.lubiana jest wszędzie. Zgadza się na wszystko bo zależy jej na kasie, pracuje na wsi ale ma siłę niedżwiedzia, więc Promedika ją zatruniła juz 2-gi raz.  A więc takie firmy też muszą być, żeby takim początkującym dać szanse nauki języka i zdobycie doświadzcenia.

#22 2013-05-15 09:28:40

swistak
Member

KRYSIA5555 napisał:

wiecie co, tak czytam o tej promedice. na forum.........ona ma nawet siedzibe we Wrocławiu i miałam z nią nieciekawy kontakt .
Pani była b. grzeczna jak sprawdzała moje umiejętności ale potem były schody. Wprawdzie mnie nie zatrudniła/ Bogu dzieki/, bo nie chciałam jechać ani za pare groszy ani  do dziury zabitej dechami. Interesowało mnie  tylko duże miasto.....i pani mi powiedziała cytuje" my nie zatrudniamy osób które maja takie roszczenia jak Pani" koniec cytatu!!!!!!!!!!!!!!!! Haaaaaaaaaaa jakie roszczenia????????? że prosiłam o miasto a nie wieś ???????????? pani ktora robiła mi sparwdzian językowy.powiedziała cytuje"  chciałabym tak jak pani mówic po niemiecku, może kiedyś .koniec cytatu.Płaca jaka podała wprawiła mnie w szczery śmiech.
Ale co by nie mówic o nich złego dają szanse osobom których nikt nie zatrudni.
Mojej koleżanki siostra teraz u nich pracuje , ale za 750 EUR.Tylko że ona szukała pracy długo , bez języka, bez doświadczenia, ale pracowita i b.lubiana jest wszędzie. Zgadza się na wszystko bo zależy jej na kasie, pracuje na wsi ale ma siłę niedżwiedzia, więc Promedika ją zatruniła juz 2-gi raz.  A więc takie firmy też muszą być, żeby takim początkującym dać szanse nauki języka i zdobycie doświadzcenia.

krysta ale nie za takie pieniadze---wiesz inne firmy tez daja szanse ale od 1000e a nie to co piszesz......szybko sie chca wzbogacic....dlatego zasluzyli na takie opinie

#23 2013-05-15 11:09:17

jakniew
Member

Mnie spotkało coś zadziwiającego w sprawie PR24. Kiedy szukałam pracy, natknęłam się w internecie na firmę niemiecką, która oferowała pracę dla opiekunek. Nigdy nie piszę maili do firm, ani nie wysyłam od razu aplikacji, zawsze najpierw dzwonię. Okazało się, że oni bezpośrednio nie zatrudniają opiekunek, ale jeśli ktoś się do nich zgłosi polecają firmy z Polski z którymi współpracują. Tak więc podała mi Pani z agencji niemieckiej 3 firmy, zapytałam też o PR24 i co mnie zdziwiło? Krótkie słowo tej pani: polecam do wyboru jedną z tych trzech, które Pani podałam.

#24 2013-05-15 13:19:52

KRYSIA5555
Member

tak swistak masz rację!!!!!!!!!!!!! To jest porażka za takie pieniądze pracować!!!!!!!!!! Dlatego podałam konkretny przykład .............że w tym przypadku to jest ok...... Takie jak ja promedika nie bierze, bo byśmy ich z torbami puściły..haaaaaaaa
Dlatego maja cięzkie przypadki,  na wsi i  często do dwojga.

#25 2013-05-15 13:34:53

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

tak swistak masz rację!!!!!!!!!!!!! To jest porażka za takie pieniądze pracować!!!!!!!!!! Dlatego podałam konkretny przykład .............że w tym przypadku to jest ok...... Takie jak ja promedika nie bierze, bo byśmy ich z torbami puściły..haaaaaaaa
Dlatego maja cięzkie przypadki,  na wsi i  często do dwojga.

tongue ... witaj w Klubie!

#26 2013-09-26 08:43:18

Mania89
New member

ile można zarobić w pm24 z bardzo małą znajomością języka? mama była z inną firmą raz, tam skończyła kurs i chcemy się zorientować ile  płacą inne firmy.

#27 2013-10-22 11:19:20

shatterfly
Member
Od: Kluczbork

Mania89 a tak z ciekawości o ten kurs językowy zapytam: to firma wysyłała, czy mama sobie sama znalazła i opłaciła? i ile taki kurs trwał?

Ktoś inny też się może dokształcał też podczas pobytu u rodziny? Jak to jest zorganizowane?

#28 2013-10-29 15:13:40

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Mania89 napisał:

ile można zarobić w pm24 z bardzo małą znajomością języka? mama była z inną firmą raz, tam skończyła kurs i chcemy się zorientować ile  płacą inne firmy.

Z pm24 - możesz być rodowitą niemką - i tak nie przeskoczysz 1200, Zawsze będzie jakieś ..ale.........................

#29 2013-11-19 10:11:23

kasandra
Member

copyfield napisał:

Mania89 napisał:

Z pm24 - możesz być rodowitą niemką - i tak nie przeskoczysz 1200, Zawsze będzie jakieś ..ale.........................

ja kiedyś rozważałam, ale znajoma mi odradziła właśnie ze względu na to że zaproponowali jej bardzo niską stawkę mimo super języka (uczyła nawet kiedys w szkole, więc niemiecki ma na pewno bdb). co ważne, to przy tej ofercie niemiecki był bardzo ważny bo pan był sprawny ,. szukali tylko kogoś do towarzystwa i z prawem jazdy. no niestety nie wyjechala bo proponowali jej niskie wynagordzenie.

Reklama