Szukam zmienniczki

Betreuer Betreuung im Wechsel 6 - 8 Wochen in Deutschland Arbeitsort: Wissen/ Deutschland Aufgaben • Es geht um die Betreuung eines 39 jährigen Rollstuhlfahrers - kein Pflegefall, der leichte Sprachstörungen hat aber beweglich und mobil ist und mit Hilfestellungen seinen Alltag meistert...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-07-06 13:53:12

negri15
Member

Szukam zmienniczki

Betreuer
Betreuung im Wechsel 6 - 8 Wochen in Deutschland
Arbeitsort: Wissen/ Deutschland
Aufgaben
•    Es geht um die Betreuung eines 39 jährigen Rollstuhlfahrers - kein Pflegefall, der leichte Sprachstörungen hat aber beweglich und mobil ist und mit Hilfestellungen seinen Alltag meistert.
•    Sie hätten täglich 6 Stunden Freizeit und die Arbeit  würde überdurchschnittlich vergütet.
Bedürfnisse
•    weiblich, 30 - 45 Jahre
•    gute bis sehr gute Deutsch-Sprachkenntnisse
Wir bieten
•    Fahrtkosten werden übernommen.
•    separates, eigenes Appartement während der Freizeit mit WLAN-Anschluss.
•    attraktives Arbeitsumfeld.
•    gute Bahnanbindung nach Köln, Bonn oder Siegen.
Kontakt nur per E-Mail an:
kmolzi@yahoo.de
bei interesse an einer längerfristigen Zusammenarbeit senden wir Ihnen wietere detailierte Informationen

zainteresowane proszę o kontakt z rodziną pod podanym adresem mailowym. To nie jest praca przez agencję.
Pozdrawiam smile

#2 2016-07-08 10:19:07

negri15
Member

Re: Szukam zmienniczki

Nikt nie jest zainteresowany???

#3 2016-07-10 08:46:30

kumejka
Member

Witam, byłabym zainteresowana ofertą. Dwa dni temu na podany adres wysłałam maila z prośbą o detale. Czekam na odpowiedź i cisza jak na razie.
Czy już masz zmienniczkę?

#4 2016-07-10 22:47:29

negri15
Member

Nie, jeszcze nie mam. Sprawa jak najbardziej aktualna. Dzięki za odpowiedź. Tutaj się nie bardzo spieszą, ale ja już chciałabym zjechać na przerwę. Pozdrawiam smile

#5 2016-07-11 09:40:10

barbara.b
Member

szczerze to bała bym się takiego zlecenia. spójrzcie na wymagany wiek opiekunki. wynagrodzenie ponad normę... i don't know. jestem ostrożna i czasami mam malutkie problemy. duże problemy mają pewnie ludzie, którzy jada na takie zlecenia.

#6 2016-07-12 21:50:09

negri15
Member

Na szczęście każdy decyduje za siebie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Do kasy też nie. smile A ramy czasowe zawsze u klientów są. Nic dziwnego. To nie jest opieka nad seniorami.

#7 2016-07-12 22:31:59

mobilna
Member

negri15 napisał:

Na szczęście każdy decyduje za siebie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Do kasy też nie. smile A ramy czasowe zawsze u klientów są. Nic dziwnego. To nie jest opieka nad seniorami.

O jakiej kasie mówisz ?
To nawet nie jest końcówka z mojej gaży. Przestań żartować z ludzi bo udzielę dalszych informacji.

ps : nawet nie wiesz kiedy ciębie sprawdziłam.

#8 2016-07-12 22:40:33

gosia12369
Member

dzwoniłas tam ? bo na innym ogłoszeniu jest telefon Klausa

mobilna napisał:

negri15 napisał:

O jakiej kasie mówisz ?
To nawet nie jest końcówka z mojej gaży. Przestań żartować z ludzi bo udzielę dalszych informacji.

#9 2016-07-12 23:47:03

negri15
Member

Opanujcie się trochę. Po co tyle hejtu? Mnie sprawdzasz? a kim ty jesteś - urząd skarbowy, czy starszy śledczy??? Nie traktuj innych z góry, może życie stanie się łatwiejsze. Po co tyle dramatu i szukania problemów. Trochę to komiczne. Ale pewnie w Niemczech dla Niemców jesteś uprzejma i  grzeczna. I dlatego właśnie nie mieszam się w rozmowy między o pracę i jej warunki. Niech każdy sobie ustala co chce. Jakoś nikt nie pyta o pracę, tylko o kasę. Pozdrawiam.

#10 2016-07-13 00:22:11

negri15
Member

mobilna możesz sobie udzielać dalszych informacji jak i kiedy chcesz, byle tylko były prawdziwe. Ja najmniej o to dbam. Ale wyprodukowanie 1000 postów nie daje Ci praw do zamieszczania przedziwnych treści na forach. Mam wrażenie, że lubisz zwyczajnie rzucić kij w mrowisko, albo obrzucić kogoś błotem - nie wiem może z nudów.
A do opiekunki, która zarabia te przeogromnne gaże - gratuluję i przesyłam szeroki uśmiech.
A do wszystkich innych - potencjalnie zainteresowanych - nikt nie dzwonił, bo niemiecki numer telefonu nie jest podany. Ale dla uspokojenia nastrojów, jest parę zainteresowanych, więc pewnie czas zakończyć działalność na tym hejterskim portalu, gdzie jedni ostrzegają innych przed czymś czego nie znają, a sami pewnie składają swoją ofertę
Pozdrawiam więc wszystkich starych wyjadaczy i tych fantastycznie uposażonych. A ja zostanę sobie z moją nędzną pensyjką na razie tu, gdzie jestem smile

#11 2016-07-13 06:59:42

mobilna
Member

To jest portal dla opiekunek a nie idiotek.
Uczciwość w podejściu do pracy jest rzeczą którą strasznie sobie cenię.
W tym przypadku profesjonalna opiekunka to statnia rzecz jaką zleceniodawca potrzebuje.

Pozdrawiam opiekunki:)

#12 2016-07-13 07:27:01

ewal8
Member

mobilna napisał:

O jakiej kasie mówisz ?

Mobilna, masz jakieś ciekawe informacje odnośnie tego zlecenia? Bo ja się też nim zainteresowałam z ciekawości i powiem szczerze, że po powiązaniu pewnych faktów na podstawie uzyskanych informacji, coś tu nie pasuje big_smile big_smile

#13 2016-07-13 08:00:07

mobilna
Member

Powiem tylko FINGER WEG od takich zleceń.
Nie szukam pracy bo mam ale czasem lubię sprawdzić ogłoszenia i w tym wypadku tak było.

#14 2016-07-13 10:16:10

negri15
Member

Czytając te posty wiem już z kim mam do czynienia. Jak sama mobilna napisałaś, nie powinnaś zamieszczać więcej postów, bo to portal dla opiekunek jest smile. Ale pozdrawiam was dziewczyny. Poszukajcie sobie pracy, która was nie wykańcza tak psychicznie. Która pozwoli wam na zachowanie dystansu do życia i innych. Zastanawia mnie tylko jak z tą ilością jadu i podejrzliwości traktujecie ludzi, z którymi pracujecie. No, ale to kompletnie nie moja sprawa. Tu jest tak jak w życiu: człowiek człowiekowi wilkiem. Ale dostarczyłyście mi trochę rozrywki. Dawno się tak nie ubawiłam smile
Ale ty, mobilna, to na wróżkę aspirujesz. Więc powiem ci krótko: daru nie masz smile

#15 2016-07-13 10:40:21

ewal8
Member

Negri, no niestety nie wiesz, z kim masz do czynienia. Nie przyszło Ci do głowy, że po prostu jesteśmy ostrożne i nasz sceptyzm wynika po prostu z obawy, żeby nie wdepnąć w błoto.
Skoro jest to takie super miejsce, to na pewno znajdziecie wspaniałą opiekunkę. Na pewno masz też koleżanki, które nie pogardzą takim wynagrodzeniem, bo jednak dla większości pracujących przez firmę jest to dość wysoka stawka.
Sama napisałaś, że na ogół jest ok. Na ogół znaczy nie zawsze smile

Poza tym,  wiesz co mnie zastanowiło: w odpowiedzi dostałam info, że 98 % nocy facet przesypia, ale ja zawsze jestem dociekliwa, żeby nie powiedzieć upierdliwa i interesują mnie te 2% big_smile big_smile
Naprawdę nie neguję, że stella może być dobra. Powtórzę się: mnie interesują tylko te 2 %, bo 39-letni facet, który jest kein Pflegefall, powinien noce przesypiać w 100 %.  big_smile

#16 2016-07-13 11:15:20

mobilna
Member

negri15 napisał:

Czytając te posty wiem już z kim mam do czynienia. Jak sama mobilna napisałaś, nie powinnaś zamieszczać więcej postów, bo to portal dla opiekunek jest smile. Ale pozdrawiam was dziewczyny. Poszukajcie sobie pracy, która was nie wykańcza tak psychicznie. Która pozwoli wam na zachowanie dystansu do życia i innych. Zastanawia mnie tylko jak z tą ilością jadu i podejrzliwości traktujecie ludzi, z którymi pracujecie. No, ale to kompletnie nie moja sprawa. Tu jest tak jak w życiu: człowiek człowiekowi wilkiem. Ale dostarczyłyście mi trochę rozrywki. Dawno się tak nie ubawiłam smile
Ale ty, mobilna, to na wróżkę aspirujesz. Więc powiem ci krótko: daru nie masz smile

Ta super praca strasznie cię znerwicowała big_smile

#17 2016-07-13 21:53:09

negri15
Member

mobilna nikt nigdy nie powiedział, że to super-praca, czytaj ze zrozumieniem. Mniej wróżenia - więcej rozumienia.
Ale na szczęście jest już ktoś, kto przyjeżdża. I dziękuję losowi - nie z tego forum.

#18 2016-07-13 22:33:53

mobilna
Member

I ja temu losowi dziękuje. Wszak pacjent by został bez opieki , a do tego nie można dopuścić.

#19 2016-07-14 02:34:17

barbara.b
Member

nie rozumiem stwierdzenia, że nikt nie pyta o pracę tylko o kasę. a o co ma kurwa pytać. dla kasy się pracuje a nie dla przyjemności. nie wiem o co chodzi ale jak dla mnie to ogłoszenie dla kurwy a nie dla opiekunki. jeśli nawet nie to tylko człowiek tam pojedzie, który sobie problemów szuka. a jak ktoś zamieszcza ogłoszenie po niemiecku i myśli, że opiekunka zesika się z radości bo jest po  niemiecku i jest bardzo dobre to zbiera mnie na wymioty. tak samo jak przy stwierdzeniu "ueberdurschnittliches gehalt". albo nie ta branża albo gówniane pieniądze a pracodawca myśli, że ktoś się na słowa skusi. najczęściej gówniane firmy takimi hasłami rzucają i nigdy z takimi firmami nie wyjeżdżam. normalna firma pisze jaką ma stawkę z zlecenie w liczbach i nie koloryzuje.. po to jest forum, żeby powiedzieć swoje zdanie. i ostrzec opiekunki, które jeszcze są zielone.

negri15 napisał:

Opanujcie się trochę. Po co tyle hejtu? Mnie sprawdzasz? a kim ty jesteś - urząd skarbowy, czy starszy śledczy??? Nie traktuj innych z góry, może życie stanie się łatwiejsze. Po co tyle dramatu i szukania problemów. Trochę to komiczne. Ale pewnie w Niemczech dla Niemców jesteś uprzejma i  grzeczna. I dlatego właśnie nie mieszam się w rozmowy między o pracę i jej warunki. Niech każdy sobie ustala co chce. Jakoś nikt nie pyta o pracę, tylko o kasę. Pozdrawiam.

#20 2016-07-14 02:35:52

barbara.b
Member

ewa dużo musisz się jeszcze nauczyć. ja spojrzę na takie ogłoszenie i wszystko wiem :-)))) a przynajmniej tyle, żeby się nim nei interesować :-)

ewal8 napisał:

mobilna napisał:

O jakiej kasie mówisz ?

Mobilna, masz jakieś ciekawe informacje odnośnie tego zlecenia? Bo ja się też nim zainteresowałam z ciekawości i powiem szczerze, że po powiązaniu pewnych faktów na podstawie uzyskanych informacji, coś tu nie pasuje big_smile big_smile

#21 2016-07-14 02:41:56

barbara.b
Member

negri. mam nadzieję, że krzywda ci się nie stała na tym zleceniu i życzę ci, żeby tak zostało. jakoś nie zaobserwowałam, żeby mobilna była zestresowana, czy któraś z nas. do tego wątpię, żebyś się ubawiła.... rodzinie się nie spieszy a tobie się spieszy, żeby zjechać z tego zlecenia... well. nie wiem co tam mobilna wyśledziła ale z pewnością ma racje i jak sama piszesz- wsadziła kij w mrowisko. a wyszły z niego karaluchy. hahah obrzydliwe kalaruchy. a jeszcze jak piszesz, że kontakt na mailu... to już mam wątpliwości, czy tam w ogóle jakiś podejrzany, obleśny gość jest co szuka młodej opiekunki, czy to od razu burdel jest.

negri15 napisał:

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-07-14 02:46:04)

#22 2016-07-14 02:49:54

barbara.b
Member

negri. my jeździmy tylko do super ofert. a ty nagle zaprzeczasz, że to jest super oferta :-)))) hahaha dziękujesz losowi, że się ktoś znalazł. też bym dziękowała będąc na takim zleceniu :-)))) i nie podniecała bym się tak. nie każdemu musi pasować to co tobie pasuje lub to w co ty się dałaś wciągnąć...

negri15 napisał:

mobilna nikt nigdy nie powiedział, że to super-praca, czytaj ze zrozumieniem. Mniej wróżenia - więcej rozumienia.
Ale na szczęście jest już ktoś, kto przyjeżdża. I dziękuję losowi - nie z tego forum.

#23 2016-07-14 09:16:38

negri15
Member

A jednak anonimowość w internecie się sprawdza, ciekawe, czy na żywo miałybyście do mnie tyle odwagi. Jedno, co można, to załamać nad wami ręce. Jak w przysłowiu Krowa, która dużo ryczy..... i tak dalej. Ale wy pewnie o tym też nie słyszałyście. Ech jedna wielka żenada. Możecie sobie mnie obrażać ile wlezie - mam na to wyłożone. To, co mówicie i jak mówicie świadczy o was - nie o mnie. Ja jeżdżę do opieki, barbaro, ale ty dostrzegasz zupełnie inne opcje związane z pobytem w Niemczech. Pełen profesjonalizm - jestem pod wrażeniem. Pewnie Freud miałby tu wiele do powiedzenia. Niestety, na to, co wam dolega nie ma lekarstwa. A dla takich krzykaczek bez odrobiny kultury jak ty, barbaro, jest miejsce na targu - tam stworzysz odpowiedni klimat. Pozdrawiam

#24 2016-07-14 09:24:14

..?eto
Member

negri15 napisał:

A jednak anonimowość w internecie się sprawdza, ciekawe, czy na żywo miałybyście do mnie tyle odwagi. Jedno, co można, to załamać nad wami ręce. Jak w przysłowiu Krowa, która dużo ryczy..... i tak dalej. Ale wy pewnie o tym też nie słyszałyście. Ech jedna wielka żenada. Możecie sobie mnie obrażać ile wlezie - mam na to wyłożone. To, co mówicie i jak mówicie świadczy o was - nie o mnie. Ja jeżdżę do opieki, barbaro, ale ty dostrzegasz zupełnie inne opcje związane z pobytem w Niemczech. Pełen profesjonalizm - jestem pod wrażeniem. Pewnie Freud miałby tu wiele do powiedzenia. Niestety, na to, co wam dolega nie ma lekarstwa. A dla takich krzykaczek bez odrobiny kultury jak ty, barbaro, jest miejsce na targu - tam stworzysz odpowiedni klimat. Pozdrawiam

Noooooo.... z tym dostrzeganiem innych opcji związanych z pobytem w DE..to już nie pierwszy raz się ...wyskoczyło tej i owej...lol

#25 2016-07-15 11:04:49

negri15
Member

cyt. ewal8: Negri, no niestety nie wiesz, z kim masz do czynienia. Nie przyszło Ci do głowy, że po prostu jesteśmy ostrożne i nasz sceptyzm wynika po prostu z obawy, żeby nie wdepnąć w błoto.
Skoro jest to takie super miejsce, to na pewno znajdziecie wspaniałą opiekunkę. Na pewno masz też koleżanki, które nie pogardzą takim wynagrodzeniem, bo jednak dla większości pracujących przez firmę jest to dość wysoka stawka.
Sama napisałaś, że na ogół jest ok. Na ogół znaczy nie zawsze smile

Bardzo trudno jest komuś powiedzieć - weź to zlecenie, będziesz zadowolona, bo nigdy nie masz gwarancji. Każda praca jest inna. Ja nie mogę pracować z seniorami, nie daję rady. Jak tu przyjechałam też nie miałam wszystkich informacji jak również umiejętności, ale to jest do nauczenia. Wśród znajomych dziewczyn szukałam, ale część nie chce jechać do faceta - co szanuję - a część ma swoje zlecenia - za mniejszą kasę, ale wygodne, albo chętnie, ale termin nie pasuje. Tak wielu znajomych opiekunek też nie mam. Nie będę mówić jaka to rodzina fantastyczna, bo z rodzinami się nie zżywam szczególnie. Robię swoją pracę i wszystko - taka zasada. Pracuję z ludźmi, w towarzystwie których mogę wytrzymać te tygodnie. Z reguły pracuję 8-9 tygodni i zjeżdżam. Tu też była umówiona opiekunka, ale po prostu nie przyjechała, nie uprzedziła, no nic, kompletnie nic. Pojechałam do domu na wesele znajomych i wróciłam, bo prosił mnie ojciec. Teraz czekam na przyjazd kolejnej dziewczyny z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy. Ale do rzeczy: ja przez rok wstałam dwa razy i to dlatego, że jeszcze nie spałam. Generalnie poważnych ataków bólowych nie miał od roku, ale na wszelki wypadek uprzedzają, bo mogą się teoretycznie zdarzyć.
No i ja też nie wdeptuję w błoto. Wierz mi od błota trzymam się daleka. Tutaj trzeba dobrze mówić po niemiecku - dlatego ogłoszenie po niemiecku, potem dzwonią pogadać - ja wolałam skype osobiście, bo mogłam ich zobaczyć. Czy to super miejsce - nie wiem. Każdy z nas jest inny, każdy lubi coś innego. Ja nie wiem jak się pracuje z seniorami (byłam tylko 7 tygodni raz parkinson i przedrakowy stan skóry - i dziękuję, to nie dla mnie, ale spróbowałam i babcia staruszeczka chciała, żebym wróciła), wy może nie wiecie jak się pracuje w wózkarzami. No, nie wiem co mam odpowiedzieć.
Byłyśmy tu rok z drugą dziewczyna, ale jej zmieniły plany. Może chwilowo, może na stałe. Ale jak się jej odmieni i miejsce będzie wolne może znowu wrócić - nikt się z nikim nie pokłócił, ani nie obraził.
W tym, czy innym miejscu zawsze zdarzy się coś, co wyprowadzi z równowagi... więc żadna to różnica. Z seniorami demencyjnymi, czy alzheimerykami też zaj....ie nie jest, co??? Ale tu można palnąć coś głupiego i się pośmiać - bo masz do czynienia z równolatkiem prawie - choć ja jestem trochę starsza od koleżki smile A z seniorami to już gorzej.... Wszystko zależy, czy się ludzie dogadają ze sobą. Trzeba spróbować - to nie całe życie - to tylko parę tygodni....
No, się rozpisałam smile Miłego dnia smile Ja mam przerwę do 15.00 smile

Ostatnio edytowany przez negri15 (2016-07-15 11:14:30)

Reklama