Opieka w UK - ranking agencji - polecenia, ostrzeżenia

Witam, Jest wiele wątków o agencjach w Niemczech, ale chciałabym zrobić wątek, albo może nawet dział o agencjach działających jedynie w UK. Niech to będą agencje angielskie, polskie, piszcie po prostu tutaj rzetelnie co i jak, jakie są plusy i minusy każdej z nich...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2016-06-18 11:24:18

Yagga66
Member

Opieka w UK - ranking agencji - polecenia, ostrzeżenia

Witam,

Jest wiele wątków o agencjach w Niemczech, ale chciałabym zrobić wątek, albo może nawet dział o agencjach działających jedynie w UK. Niech to będą agencje angielskie, polskie, piszcie po prostu tutaj rzetelnie co i jak, jakie są plusy i minusy każdej z nich. Ja osobiście pracowałam w Christies Care Ltd 3 lata, i odeszłam właśnie.
Moich wypowiedzi na forum jest masa smile W przygotowaniu książka, którą piszę i piszę, ale kiedyś skończę, w zasadzie już skończona, ale wciąż potrzebuję dodać parę najbardziej pikantnych szczegółów.
Czekam na ten moment, kiedy publicznie wywalę kawę na ławę jak to było z CC, oczywiście wszelkie podobieństwo do postaci i zaistniałych sytuacji jest w książce przypadkowe big_smile

Piszcie w temacie nazwę agencji, plusy i minusy. Starajcie się pisać tak jak piszą ludzie oceniający konkretny sprzęt na forach czyli na przykład:

Zalety - szybkość otrzymania zlecenia, regularność wypłat, jasne i klarowne payslips

Wady - kłamstwa na temat stanu klienta, zwłaszcza nieprzespanych nocy.

Itp, itd

Starajcie się, żeby w poście były zalety i wady, bo są zawsze, jeśli ktoś pisze tylko o zaletach to wiadomo, kłamie.

Co sądzicie?

Acha i proszę moderatora, aby usuwał posty naganiaczy.

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2016-06-18 11:27:25)

#2 2016-07-01 13:18:25

deizi6183
Member
Od: Saranowo

Re: Opieka w UK - ranking agencji - polecenia, ostrzeżenia

Czy ktoś pracuje i może coś powiedzieć o firmie BRAVECCOM z Warszawy .Ponoć współpracją SENIORCARE 24 .Tylko jak czytam to SENIORCARE 24 W Niemczech  zatrudnia pielęgniarki,które  świadczą 24 godziny.  opiekę.Chętnie poczytam opinie osób z branźy.Dodam źle obecnie jestem z firmy EUROCARE tylko bez szału płacą.Pozdrawiam pracujących i będących na odpoczynku.

Ostatnio edytowany przez deizi6183 (2016-07-01 13:21:26)

#3 2016-07-07 14:38:21

Yagga66
Member

Tej firmy nie znam, mogę co nieco powiedzieć na temat Christies, Mears.
Znam osoby pracujące dla Helping Hands i The Good Care Group, ale osobiście nie sprawdzałam, kusi mnie ta ostatnia.
Zastanawiam się nad firmą w Irlandii, od razu mówię, że mniej płacą, około 1350 euro na rękę na miesiąc, ale warunki pracy PODOBNO lepsze niż w UK< znaczy mniej wyzysku. Piszę podobno, bo nie wiem, jak sprawdzę osobiście to coś na ten temat dodam.

Tutaj mam linka https://www.youtube.com/watch?v=Ek89NSv … e=youtu.be

oczywiście panie chrzanią wierutnie na filmie, jak to zwykle, niemal jakby sie urwały  z planu filmu "Nietykalni", no ale znam opinię przekazaną od kogoś kto tam pracuje.

#4 2016-07-08 16:03:15

Ewela6453
New member

Hej jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z tym zawodem .
Dla mnie nie pojęte jest żeby agencje kłamały odnośnie stanu zdrowia podopiecznych !!!!
Szczyt chamstwa jak dla mnie ...
A co jeśli taka babinka ci zejdzie na zawał przy kolacji lub na spacerze a agencja nie powiedziała łaskawie że kobitka choruje na serce
kto za to odpowie ?
Porażka ...

Orientujecie się jak wyglądają te pytania na interview ?
O co w sumie pytają
chce wiedzieć mniej więcej co mnie czeka i jakos się przygotować  smile

#5 2016-07-08 17:47:02

Dalia
Member

Ewela - przeczytałaś opiekunki UK, i jeszcze jest fajny wątek, ostrzeżenie Helping Hands, czy jakoś tak. Jak wszystko przeczytasz dużo się dowiesz. O interview pisałyśmy tu dziesiątki razy. Ja miałam 2 lata temu i na prawdę nie pamiętam, o co pytali. Chyba coś w rodzaju: czy masz jakieś doświadczenie, dlaczego chcesz wykonywać tę pracę, ale dziewczyny pisały tu na forum, że zadawali też jakieś pytania, co byś zrobiła w konkretnej sytuacji.
Ewela - nie przygotowuj się do interview, to nie matura. Idź na żywioł, wg. mnie inaczej się nie da i nie wymyślaj bzdur, że kochasz staruszków i że zmienianie pieluch to jest to, co lubisz najbardziej. wink Do przodu Ewela, trzymam kciuki!

#6 2016-11-02 15:55:19

Rena Sance
New member

Witam, hej dziewczyny!

Jestem tu nowa, choć czytałam Forum od lutego do lipca 2016. Wszystkie wpisy na Opiekunki UK pozwoliły mi podjąć decyzję o wyjeździe. Dzięki dziewczyny, naprawdę! Pozwoliło na uniknięcie rozczarowań.

"Moja" firma, The Good Care Group szuka nowych osób do Live-In Care w Anglii. Nie ukrywam, że za polecenie kogoś, kto okaże się ok, dostanę bonus. Chętnie podzielę się tym bonusem z kimś, kto przejdzie proces weryfikacji, więc wpłyną dodatkowe pieniążki na oba nasze konta smile Poszukują teraz także osób na zastępstwa na Christmas.

W The Good Care Group pracuję od sierpnia. Kilka lat wcześniej pracowałam w Care Home w Anglii przez 3 lata i nie ukrywam, że to doświadczenie dało mi dużo pewności siebie w podjęciu decyzji o Live-In, choć i tak miałam sporo obaw. Dlatego jeszcze raz dzięki wielkie dla wszystkich dziewczyn, które dzielą się tu swoim doświadczeniem.

TGCG jest stosunkowo młoda na rynku, od 2009. Mają około 500 klientów i 450 Carer'ów. Dopiero w tym roku otworzyli się szerzej na opiekunki z Europy Wschodniej. Wymagania mają spore, ale w zamian dają dużo. Dbają o pracowników - tu nie ma mowy, żeby nie było Wii-fii, żeby nie było stałej komunikacji między firmą a pracownikiem. Wsparcie jest z wielu stron i cały czas. Bardzo im zależy na kształceniu swoich Carerów, non stop. Pracy przy komputerze jest w związku z tym dużo. Jeśli są jakieś pytania, sugestie, zawsze odpowiadają. Atmosfera jest naprawdę ok, dość rodzinna nawet.

Firma jest na giełdzie i daje opcje udziału w zyskach po roku, więc to też o czymś świadczy. Nie ukrywają, że zależy im na pieniądzach, ale bardzo też pomagają swoim Klientom we wszelkich sprawach.  To nie jest tak, że Opiekun/ka jest zostawiony z klientem i już. Ciągle jest kontakt z GP, pielęgniarkami, OT team, rodziną, menadżerami, swoim pracownikami i kimkolwiek zaangażowanym w funkcjonowanie danego domu.

Mają jedne z najlepszych certyfikatów w Care Industry, a to wbrew pozorom dużo znaczy. Firma dla której kiedyś pracowałam, BUPA, ma teraz na przykład 'very poor standards'. TGCG ma 'excellent standards'. Jeżeli są problemy to starają się je natychmiast rozwiązywać. Klient i Carer jest tu traktowany na równych zasadach, w każdym razie ja odczuwam ogromne wsparcie. Jeżeli menadżer nie daje rady, to zawsze można zgłosić problem 'wyżej'.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania smile
Pamiętam jak czytałam, w którymś z postów na temat rankingu agencji. Yagga pytała wtedy, czy ktoś pracuje dla TGCG, bo nie było wiele o firmie wiadomo. Dlatego się nimi zainteresowałam. Mają dobre opinie w internecie.
TGCG to przede wszystkim nie agencja, tylko pracodawca. Tu nie ma pracowników agencyjnych, ewentualnie wynajmują Support Workerów, aby wesprzeć swoich Carerów gdy sytuacja tego wymaga.

Dodatkowo, każdy Carer ma swój profil i starają się dobierać Klientów i Carerów, żeby mieli coś wspólnego, np. zainteresowania. "We want you to enjoy this job", mówili na treningu. W praktyce wygląda to czasem różnie, szczególnie na początku. Trzeba wtedy upierać się przy swoim. Ja w każdym razie trafiłam bdb. Napisałam, że lubię m.in. sztukę, malarstwo, to zaproponowali mi placement u dziadka-malarza-grafika smile Very nice indeed.

Możecie zgłosić się same do TGCG, oczywiście. Ale pieniążków nie dostaniemy - ani Wy, ani ja. Skoro dają i to sporo, to czemu się nie podzielić? Myślę, że to fajny układ. smile

Pozdrawiam!

PS
Jestem nowa w ogóle w używaniu Forum. Więc jeśli coś jest nie tak, to wybaczcie. Nie wiem jak ewentualnie pisać na priva, ale to się chyba z czasem wyjaśni. Sorry za 'kopiuj-wklej', ale jakoś nikt nie ogląda nowych wątków, a nie wierzę, że żadna z Was, która gdzieś pracuje nie jest zainteresowana, choćby z ciekawości wink

#7 2016-11-13 19:29:52

danica
New member

Witam , jestem tu nowa  czytam posty na temat pracy jako live in care  w UK  nie ukrywam że zainteresował mnie bardzo The Good Care Group
czy możliwa jest bliższa informacja jak  nawiązać współpracę z ta firmą

#8 2016-11-14 23:46:40

Rena Sance
New member

danica napisał:

Witam , jestem tu nowa  czytam posty na temat pracy jako live in care  w UK  nie ukrywam że zainteresował mnie bardzo The Good Care Group
czy możliwa jest bliższa informacja jak  nawiązać współpracę z ta firmą

Hej
Jeśli chcesz nawiązać współpracę, chętnie pomogę i odpowiem na wszelkie pytania. Musiałabym miec Twoje dane - imię i nazwisko przede wszystkim, trochę życiorysu smile Jeśli zakwalifikowaliby Cię na trening, to 100 funtów masz już w kieszeni, jeśli Cie polecę smile Płacą najlepiej ze wszystkich firm live-in, z tego co wynika z mojego długiego 'researchu'. Stałe kontrakty. Angielski na dobrym poziomie musi być, oczywiście.
Właśnie zobaczyłam, że wysłałaś maila, więc dalszy wątek już na privie.

#9 2017-01-12 18:02:14

ubuntu
New member

Mam pytanie znacie jakieś polskie agencje (ewentualnie angielskie) które poszukują opiekunów na terenie UK ?? Nie mogę natrafić na tego typu oferty, a jak już trafiam to wymagane prawo jazdy:-/, niestety tego nie posiadam. Będę wdzięczna za jakieś info

#10 2017-01-12 21:42:14

care assistant40
Member

prowork, cekal, headhunters, ontos

Reklama