wypłata w zł

Czy to standardowa praktyka. Jest dla mnie propozycja, Ale stawka ustalona z góry i to w zł?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-06-16 19:28:09

Monia73
Member

wypłata w zł

Czy to standardowa praktyka.  Jest dla mnie propozycja,  Ale stawka ustalona z góry i to w zł?

#2 2016-06-16 23:02:17

jolki
Member

Re: wypłata w zł

Nie standard, Aplikuj do innych firm jak zależy Ci na euro. Nie bierz pierwszej lepszej oferty. Pracy jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo!

#3 2016-06-17 12:25:32

Monia73
Member

A czy wysyłanie skany dowodu to norma?  Powiem szczerze że jak się człowiek nasłuchy o przekretach różnych to potem strach trochę,  dlatego pytam.  Ale z drugiej strony bez numeru dowodu umowy nie podpiszę???

#4 2016-06-20 21:58:14

cukier
New member
Od: eídos yfásmatos

Monia73 napisał:

A czy wysyłanie skany dowodu to norma?  Powiem szczerze że jak się człowiek nasłuchy o przekretach różnych to potem strach trochę,  dlatego pytam.  Ale z drugiej strony bez numeru dowodu umowy nie podpiszę???

Nie dałabym nikomu zeskanować swojego dowodu, szczególnie gdy aplikuje do pracy.
Podanie nr dowodu do podpisania umowy a skan to dwie inne bajki.
Napisałaś posta 3 dni temu, jak się potoczyła Twoja historia?

#5 2016-06-21 09:20:28

Monia73
Member

Wysłałam jedną stronę z paszportu,  bez podpisu Ale już myślę że źle ale trudno,  dostałam też ofertę od nich Ale mi nie pasuje.  Niestety nie da się podpisać umowy bez ujawnienia swoich danych,  ja akurat szukam krótkiego zlecenia na zastępstwo jakieś 3-4 tygodnie.  Pożyjemy zobaczymy 

#6 2016-06-21 11:17:04

barbara.b
Member

monia, ja osobiście wypełniając formularze nie wpisuje swoich danych typu pesel, nr dowodu, nip, konto bankowe. piszę adnotację, że dane te podam dopiero po przedstawieniu oferty, która mnie zainteresuje przy podpisaniu umowy. żadna firma nie robiła mi z tego powodu problemu i czasami sami przed wysłaniem mi formularzy do wypełnienia zaznaczali, że tych danych nie muszę wpisywać. poza tym podanie numeru dowodu to co innego niż wysłanie skanu, czy kopi dowodu.
jeśli firma naciska podarowała bym sobie z nimi współpracę. najwięksi oszuści najwięcej gadają, że oni pracują legalnie i potrzebują wszystkie dane i są lepsi niż inni itd. miałam do czynienia z kilkoma takimi firmami i je spławiłam i nie żałuję.

Monia73 napisał:

Wysłałam jedną stronę z paszportu,  bez podpisu Ale już myślę że źle ale trudno,  dostałam też ofertę od nich Ale mi nie pasuje.  Niestety nie da się podpisać umowy bez ujawnienia swoich danych,  ja akurat szukam krótkiego zlecenia na zastępstwo jakieś 3-4 tygodnie.  Pożyjemy zobaczymy 

#7 2016-06-21 12:11:02

Monia73
Member

Prrfekton działa  legalnie? 
Tak wiem wszystko już.  Najlepiej byłoby znaleźć kogoś prywatnie do zamiany ślę z tym ciężko.  wojny wygralismy a i tak za parobki robimy ale seroo potrzebuje zamiany krotkiej i pewnie jeszcze wiele bledow popelnie.

#8 2016-06-21 13:30:16

iza46
Member

Monia73 napisał:

Tak wiem wszystko już.  Najlepiej byłoby znaleźć kogoś prywatnie do zamiany ślę z tym ciężko.  wojny wygralismy a i tak za parobki robimy ale seroo potrzebuje zamiany krotkiej i pewnie jeszcze wiele bledow popelnie.

Zapomnij o prywatnych ofertach ,no chyba ze siedzisz caly dzien na My Polacy bo tam bylo pare dni temu zastepstwo prywatnie.Moze ta oferta bedzie lepsza ?
Poszukujemy osoby z podstawową znajomością j. niemieckiego do opieki nad 85-letnią kobietą. Pani porusza się przy balkoniku, cierpi na chorobę parkinsona oraz początkującą demencję, jest również częściowo inkontynentna (inkontynencja moczowa). Podopiecznej należy pomóc w czynnościach codziennych tj. higiena, prysznic, toaleta, przebieranie się, pomoc przy wstawaniu oraz pomóc w gospodarstwie domowym (zakupy, gotowanie, drobne prace porządkowe).
Kobieta mieszka sama w miejscowości Tengen (ok 50 km od Konstancji).
Praca od 1. lipca na 2-3 TYGODNIE.
Wynagrodzenie: 1050 € netto/miesiąc + zwrot kosztów podróży.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerami:
- 531 066 530
- 608 598 733
- 89 679 03 20 - polski tel. stac.
http://www.pajeczyna.pl/niemcy/Oferty_P … odnie.html

#9 2016-06-21 18:25:40

barbara.b
Member

jak chcesz dam ci namiary na babkę, która szukała od 10 lipca na miesiąc chyba kogoś. byłam tam kiedyś. dało się wytrzymać, ale domek w lesie koło stajni z dwoma koniami i strasznie dużo much i nad domkiem przelatywał ciągle samolot, że nie dało się gadać. tv oglądałam ze słuchawkami na uszach bo inaczej nic bym nie słyszała. w domu też pełno much, mrówek, w kuchni papugi i dzień w dzień do babki przychodziły wszystkie 3 córki, plus mąż jednej z nich, jakieś wnuki i duży pies. wielki jak bernardyn czy coś takiego. i ten pies też po tym domu chodził. jak ktoś lubi wiejskie klimaty... babka z głową w porządku. do obiadu prócz poniedziałku, czwartku i weekendu woziło się ją na zakupy, rehabilitację, do biblioteki. w poniedziałek do obiadu trochę się sprzątało. po obiedzie co drugi dzień woziło się ją do jej męża do domu starców. tam z pół godzinki albo jak dziadek był nie w sosie to po pięciu minutach wracało się do domu. wtedy kawa, ciasto, wolne, kolacja, wolne. babka chodziła z laską, lub z pomoca opiekunki. chodziła w sumie sama, ale że słabo widziała to pod rękę z opiekunką... w czwartki do 16- 17 wolne bo babka jezdzi do tagespflege. domek w lesie ale w sumie do centrum handlowego na nogach spokojnie można dojść. wymagane prawo jazdy. i doświadczenie w prowadzeniu auta bo babkę się dużo woziło. babka ma inkontynencje ale sama sobie zmienia pampersy a córka je wynosi. w sumie miejsce fajne jakby nie te wiejskie klimaty... córka jedna stuknięta i próbowała naciągać opiekunkę na roboty w ogródku. jest jednak na to sposób- słowo " nie" i telefon do koordynatorki na miejscu- niemki. babka trzyma gotówkę i zakupy się robi z nią. kupuje się co potrzebne i nie ma żadnego ograniczenia. myślę, że jest tam możliwość przedłużenia. z babką nei trzeba chodzić na spacery bo nie lubi. jedna córka ją męczy, że ma chodzić ale babka woli sobie popływać we własnym basenie w przybudówce niż iść na spacer. po obiedzie lub wieczorem jak opiekunka ma ochotę może sobie w każdej chwili wyjść sama na spacer. albo jak woli to rano. dzień zaczyna się o 8 śniadaniem. pani sama wstaje i czeka grzecznie w salonie na śniadanie. jak ktoś ma więc ochotę to i przed 8 rano można coś zrobić dla siebie bez obaw, że babka będzie się pieklić. jak już pisałam bardzo świadoma kobieta. za wszystko dziękowała. przy każdym posiłku wstając od stołu mówiła, że bardzo jej smakowało. cieszyła się, że opiekunka ją wszędzie zawiezie autem i takie tam. nie to co u demencyjnych. własny pokój 3 toalety. super ogródek, gdzie można sobie w ciszy posiedzieć... ja jechałam przez firmę jenova gregors. kartę ekuz dostałam. nie pamiętam jakie składki... z tego co widzę to chyba od najniższej krajowej. miejsce o tyle fajne, że czas szybko leci bo do obiadu zawsze się jezdzi z babką, a po obiedzie jedynie ten wypad do domu starców i kawa i kolacja a tak to wolne. dom starców 5 minut drogi od domu.

Monia73 napisał:

#10 2016-06-21 18:43:38

barbara.b
Member

no i jest jeszcze np. medcare24- składki od średniej krajowej lub pflegedienst 1 a pflegemax- niemiecka umowa, meldunek, pełne składki, bez żadnych kombinacji. lub firma respekt- składki od 2 tys. chociaż mówią, że od 4 tys. jak się ich pociągnie za język to się człowiek dowie, że od 4 tys. ale w przeciągu dwóch miesięcy, więc za miesiąc od 2 tys. :-)))) ja ich nie pociagnęłam za język i potem się wkurzyłam. ale skłądki od 2 tys to też nie jest zle....

#11 2016-06-21 18:50:27

barbara.b
Member

na facebooku mi się wyświetliło 4 godziny temu:

też z nimi wyjeżdżałam. składki chyba od najniższej krajowej.

Drogie Panie,
obecnie firma Herz24 sp. z o.o.sp.k. poszukuje opiekunki z minimum komunikatywnym niemieckim na 6-tygodniowe zlecenie od połowy lipca. Mile widziana młoda opiekunka, chętnie studentka germanistyki. Jest to nasze stałe, sprawdzone zlecenie w miejscowości Birstein (ok. Fuldy i Hanau, troszkę dalej Frankfurt nad Menem).

Pani ma 89 lat, 160 cm wzrostu i waży 60kg.

Choroby:
Podopieczna ma problemy z poruszaniem się i porusza się przy balkoniku bądź o kulach, ma wszczepione protezy bioder i kolana. Podopieczna ma problemy z krążeniem. Jest samodzielna i bardzo towarzyska (dużo mówi i opowiada). Noce przesypia spokojnie.

Obowiązki:

Opiekunka pomaga podopiecznej w higienie osobistej, ubieraniu się, myciu, toalecie, towarzyszy podczas wizyt u lekarza (niezbędne jest prowadzenie auta) i na spacerach, kremuje obolałe miejsca oraz zajmuje się domem: gotuje , sprząta, pierze, prasuje, robi zakupy,

Pozostałe informacje:

Praca w nocy nie jest wymagana, ale należy być gotowym do niesienia pomocy np. gdy podopieczna musi skorzystać z toalety, lub źle się poczuje.
Podopieczna mieszka w domu z ogrodem, w którym lubi przebywać i popracować, dlatego mile widziana byłaby opiekunka, która również lubi prace ogrodowe. Dla opiekunki jest oddzielny pokój na piętrze ze standardowym wyposażeniem i łazienką. Ma również swój telefon stacjonarny i łącze internetowe do dyspozycji.
Opiekunka ma 2-3 godz. czasu wolnego w ciągu dnia.

Wymagania:
komunikatywna znajomość języka niemieckiego
czynne prawo jazdy
osoba niepaląca
gotowość do wyjazdu w połowie lipca na ok.6 tygodni

Kontakt:
tel: 730733104
e-mail: justyna.art@herz24.pl

Oferujemy:

Legalną pracę (poświadczony formularz ZUS e101);
Opłacane wszystkie składki i ubezpieczenia (karta EKUZ);
Atrakcyjne wynagrodzenie w pełni wynagradzające trud Opiekunki;
Profesjonalizm i osobiste zaangażowanie naszych Doradców;
Pełne wsparcie merytoryczne w czasie zagranicznego pobytu;
Pomoc w przygotowaniu do wyjazdu;
Kontrakty od 1 do 3 miesięcy (z możliwością przedłużenia);
Na miejscu zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie;
Bezpieczne i sprawdzone miejsce pracy;

#12 2016-06-21 18:52:35

barbara.b
Member

aczkolwiek lekko przesadzili z ogrodem. niby szukaja germanistki a jednak ogrodnika ;-))))

#13 2016-06-23 09:11:13

Monia73
Member

I dostałam ofertę całkiem niezłą.  Staram się nie martwić po prostu smakuje się jak do sanatorium

#14 2016-06-23 21:39:54

Monia73
Member

Do barbary.b - napisałam do ciebie na emaila. Możesz odczytać i mi odpowiedzieć?
Pzdr

Reklama