spacery w zimie - jak czesto i jak długo?

koleżanki,a jak często wychodzicie na spacery ze swoimi Podopiecznymi w zimie? bo ja ze swoją panią wychodzę nie za często, tylko do kościoła w niedzielę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Psychologia starości podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2011-02-24 13:26:42

Fly777
Member

spacery w zimie - jak czesto i jak długo?

koleżanki,a  jak często wychodzicie na spacery ze swoimi Podopiecznymi w zimie?

bo ja ze swoją panią wychodzę nie za często, tylko do kościoła w niedzielę. jednak obok nas mieszka dziadek, który maszeruje codziennie, nie ważne jaki mróz. moja pani i jej rodzina to widzą i nic nie mówią, bo rozumieją, że przeziębienie pani byłoby katastrofą, ale wiadomo... lekka goryczka pozostaje. dlatego chciałabym się poradzić. jak często wychodzicie na spacery ze swoimi podopiecznymi? smile

#2 2011-02-24 13:27:42

Fly777
Member

Re: spacery w zimie - jak czesto i jak długo?

acha, no i jeszcze, jak długie orbicie te spacery? wzdłuż ulicy w tę i spowrotem, czy tak z 30 min, 1h????

#3 2012-05-02 10:26:50

annie
Member

Re: spacery w zimie - jak czesto i jak długo?

Wszystko jest uzależnione od samopoczucia podopiecznego  i chorób na jakie cierpi. Ja byłam kilka razy zimą w Niemczech i różnie bywało ze spacerami. Jeśli podopieczny mieszkał w domu to nie było problemu, bo codziennie 30 minut spacerowaliśmy po ogrodzie. Nawet jeśli pacjent poruszał się na wózku inwalidzkim to starałam się, aby codziennie miał kontakt ze świeżym powietrzem. Najgorzej było z podopiecznymi, którzy mieszkali w domu. Pacjenci sami nie chcieli wychodzić, bo mimo pomocy przy chodzeniu zawsze się obawiali, że mogą się przewrócić na oblodzonym chodniku. Byli podopieczni, którzy chcieli tylko posiedzieć przy otwartym balkonie. Najlepiej zapytać lekarza, on da wytyczne co do częstotliwości i długości spacerów.

Reklama