Język angielski a Niemcy

Mam pytanie do osób, które pracowały w Niemczech jako opiekunki/opiekunowie. Czy dużo Waszych podopiecznych i ich rodzin, mówi po angielsku? Ja byłem w Niemczech tylko dwa miesiące i udało mi się rozmawiać z trzema Niemcami, w tym dwoma około 60 lat i znali angielski...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-01-20 23:09:00

pietre
Member

Język angielski a Niemcy

Mam pytanie do osób, które pracowały w Niemczech jako opiekunki/opiekunowie. Czy dużo Waszych podopiecznych i ich rodzin, mówi po angielsku? Ja byłem w Niemczech tylko dwa miesiące i udało mi się rozmawiać z trzema Niemcami, w tym dwoma około 60 lat i znali angielski. Pytam, ponieważ myślę, że mój angielski jest na poziomie komunikatywnym i może się przydać w tej pracy.

#2 2013-01-21 00:59:01

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Język angielski a Niemcy

pietre napisał:

Mam pytanie do osób, które pracowały w Niemczech jako opiekunki/opiekunowie. Czy dużo Waszych podopiecznych i ich rodzin, mówi po angielsku? Ja byłem w Niemczech tylko dwa miesiące i udało mi się rozmawiać z trzema Niemcami, w tym dwoma około 60 lat i znali angielski. Pytam, ponieważ myślę, że mój angielski jest na poziomie komunikatywnym i może się przydać w tej pracy.

Jeżeli chodzi o Niemcy, to byłam tylko parę razy, ale nie spotkałam się z angielskim u starszych osób. Jednak rodziny, czyli pokolenie 30-40 latków oraz dzisiejsza młodzież to tak, z nimi na pewno się dogadasz.  Jedno jest pewne, że dodatkowy język, to dodatkowy atut. Nie martw się dasz radę. Coraz częściej słyszy się, że potrzeba do opieki facetów, szczególnie w przypadku panów. Są też Panie wymagające np. podnoszenia i wówczas mężczyzna jest mile widziany. Kiedyś mojej babci zapytałam z ciekawości co sądzi o opiekunie mężczyźnie, to mi odpowiedziała, dlaczego nie? Przecież pielęgniarze też  pracują w tym zawodzie i są szczególnie lubiani.

A więc alleluja i do przodu!

#3 2013-01-21 10:40:22

ulka
Member

pietre napisał:

A ja miałam Pana  , który perfekt mówił po angielsku:) I zresztą  nie tylko w tym języku.Znał także włoski, hiszpański i rosyjski. Muszę przyznać . że dzięki jego wskazówkom  poznałam jak uczyć się 2 a nawet 3 języków równocześnie.To był bardzo inteligentny Pan jak i jego rodzina.Był  bo już nie żyje- umarł w wieku 98 lat.

A co do Twojego pytania- to można spotkać rodziny które mówią po angielsku, sporadycznie jednak  spotyka się podopiecznych- władających językiem angielskim, ale to już rzadkość......

#4 2013-01-28 11:33:05

pietre
Member

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo pytanie dotyczy języka niemieckiego. Powiedzcie mi drogie Panie i Panowie, jak u Was wygląda sprawa posługiwania się rodzajnikami w mowie niemieckiej? Dla mnie to jest horror, a odmiana ich przez przypadki to masakra. Przykładacie do tego dużą wagę czy nie?

#5 2013-02-14 22:42:25

kryspinka
Member

pietre napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo pytanie dotyczy języka niemieckiego. Powiedzcie mi drogie Panie i Panowie, jak u Was wygląda sprawa posługiwania się rodzajnikami w mowie niemieckiej? Dla mnie to jest horror, a odmiana ich przez przypadki to masakra. Przykładacie do tego dużą wagę czy nie?

ja tam takimi rzeczami za bardzo sie nie przejmuje na razie jestem na etapie uczenia sie szwabskiego dialektu bo dziadek nie za bardzo umie niemiecki tak że czasem patrzymy na siebie jak cielęta na malowane wrota.

Reklama