Piszę tekst dziennikarski, poproszę o opinie o firmie Promedica24

Witam serdecznie, jestem dziennikarzem INN:Poland (grupa NaTemat) Piszę tekst o praktykach firmy Promedica24. Będę wdzięczny za kontakt od opiekunek, które miały kontakt z tą firmą...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2016-06-03 16:40:04

rbadowski
New member

Piszę tekst dziennikarski, poproszę o opinie o firmie Promedica24

Witam serdecznie, jestem dziennikarzem INN:Poland (grupa NaTemat)
Piszę tekst o praktykach firmy Promedica24.
Będę wdzięczny za kontakt od opiekunek, które miały kontakt z tą firmą.
mój email: rafal.badowski@innpoland.pl
tel. 501-201-152

Gwarantuję anonimowość, mogę oddzwonić na podany przez Państwa numer.

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 2016-06-03 17:48:28

urszula47
Member

Re: Piszę tekst dziennikarski, poproszę o opinie o firmie Promedica24

Telewizja niemiecka juz dawno nadala ten program polecam https://www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo

#3 2016-06-03 18:18:08

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

rbadowski napisał:

tel. 501-201-152

Jak ja byłem dziennikarzem - stosowano praktykę "zatrudnienia prowokacyjnego" . Zgłoś się i masz wszystkie materiały

#4 2016-06-03 18:47:39

mobilna
Member

Proponuje zacząc od obszernosci umowy o prace.
Witam urlopowo.

#5 2016-06-05 17:58:00

izi300
Member

mobilna napisał:

Proponuje zacząc od obszernosci umowy o prace.
Witam urlopowo.

Od wielostronicowej umowy i wielkiego zdziwienia rekrutującej: "to pani chce to czytać?".
Przeczytałam i dzięki temu uniknęłam rozczarowań.

#6 2016-06-22 22:21:22

Gosiaczek50
Member

firma Promedica stosuje szantaże:jak wypowiesz umowe wczesnie kara 500 zł hahah a dziewczyny na to się biorą,przeciez to szantaz emocjonalny

#7 2016-06-23 06:32:10

mobilna
Member

Gosiaczek50 napisał:

firma Promedica stosuje szantaże:jak wypowiesz umowe wczesnie kara 500 zł hahah a dziewczyny na to się biorą,przeciez to szantaz emocjonalny

A wiecie że mam wzór takiej umowy ze sobą , tylko to sprzed 10 lat.
Jak mnie najdzie to wklepie.

36 stron big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-06-23 07:10:42)

#8 2016-06-23 12:27:28

magdamm
New member

Nie słyszałam wcześniej o tej historii... ale dobrze wiedzieć na przyszłość żeby w nic podobnego się nie wpakować! To straszne, jak ludzie wykorzystują innych, a każdy chce przecież pracować, żeby mieć za co żyć.

#9 2016-06-23 17:13:27

andrea
Member

copyfield napisał:

rbadowski napisał:

tel. 501-201-152

Jak ja byłem dziennikarzem - stosowano praktykę "zatrudnienia prowokacyjnego" . Zgłoś się i masz wszystkie materiały

Bardzo trafnie, najlepiej przekonać się samemu jak jest i na podstawie własnych przemyśleń i analiz pisać artykuł.

#10 2016-08-03 10:22:41

Truskawa
Member

Dzień dobry Panie Rafale,

ja z chęcią udzielę Panu informacji na temat firmy. Z tym że nie mam nic do zarzucenia firmie i moja opinia będzie jedynie pozytywna.

Jeżeli chodzi o to jak firma funkcjonuje- odpowiem, że bardzo dobrze, bez zastrzeżeń. Jak do tej pory moje wynagrodzenie dostawałam zawsze na czas i zawsze w kwocie, która mi się należała za przepracowany okres. W firmie, jak wspominają opiekunowie w komentarzach, funkcjonują dwa okresy rozliczeniowe. Na początku ciężko się w tym połapać, to prawda. Niektórzy mogą w ogóle nie zrozumieć jak ten mechanizm funkcjonuje i stąd roszczenia i pretensje do firmy oraz płacz i żal wylewany na forach, że oto firma nie płaci. Płaci i to zawsze na czas. Także dodatki za święta zostały mi zawsze wypłacane. Co do zwrotów za koszty podróży- będę miała okazję się przekonać czy firma oddaje (sprawa jest w toku ale od bardzo niedawna). To tyle w kwestii wypłaty wynagrodzenia i praktyk złodziejskich, których firma się rzekomo dopuszcza.

Jeżeli chodzi o kontakt z Managerem Kontraktu  i wsparcie podczas pobytu u rodziny- ja również nie mam z tym żadnego problemu. Mój Kontrakt Manager zawsze jest do dyspozycji i z tego co zauważyłam wszelkie problemy, jakie pojawiają się podczas pobytu, są rozwiązywane na bieżąco. Nie czuję się jakobym takiego wsparcia nie miała.

Firma prowadzi również szkolenia, w których można uczestniczyć będąc w Polsce oraz daje możliwość poszerzania wiedzy na temat pracy opiekuna poprzez stronę internetową, gdzie prowadzi Akademię Promedica24. Firma zapewnia również wsparcie jeżeli chodzi o język niemiecki.

Transport opiekuna z Polski do rodziny w Niemczech przebiega szybko i sprawnie, jesteśmy zabierane i dowożone pod drzwi domu, w którym będziemy pracować. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić ani niczego firmie zarzucić. Panie Rekruterki jak i wszyscy w firmie zawsze służą pomocą i są bardzo miłe, nieważne czy dzwonię do kadr czy do Kontrakt Managera czy na infolinię ogólną.

Praca opiekunki jest trudna, nie każdy się do niej nadaje. Jest to praca obciążająca nie tylko fizycznie ale przede wszystkim psychicznie. Decydując się na  wyjazd należy się z tym liczyć. Nie każdy jednak odnajdzie się w tym zawodzie i również poza granicami kraju. Nie twierdze, że wszystkie rodziny, do których się jeździ są fair, a podopieczni zawsze mili ale rodzinę zawsze można zmienić, firma zapewnia taką możliwość. Nie jest to łatwy kawałek chleba ale ja osobiście firmie zarzucić nic nie mogę.

Także Panie Rafale zapraszam do wymiany informacji smile

Opiekunka Osób Starszych zatrudniona przez Firmę Promedica24 (oddział Lublin)

Pozdrawiam

#11 2016-08-03 10:37:31

..?eto
Member

Truskawa napisał:

ja z chęcią udzielę Panu informacji na temat firmy. Z tym że nie mam nic do zarzucenia firmie i moja opinia będzie jedynie pozytywna.

Jeżeli chodzi o to jak firma funkcjonuje- odpowiem, że bardzo dobrze, bez zastrzeżeń. Jak do tej pory moje wynagrodzenie dostawałam zawsze na czas i zawsze w kwocie, która mi się należała za przepracowany okres. W firmie, jak wspominają opiekunowie w komentarzach, funkcjonują dwa okresy rozliczeniowe. Na początku ciężko się w tym połapać, to prawda. Niektórzy mogą w ogóle nie zrozumieć jak ten mechanizm funkcjonuje i stąd roszczenia i pretensje do firmy oraz płacz i żal wylewany na forach, że oto firma nie płaci. Płaci i to zawsze na czas. Także dodatki za święta zostały mi zawsze wypłacane. Co do zwrotów za koszty podróży- będę miała okazję się przekonać czy firma oddaje (sprawa jest w toku ale od bardzo niedawna). To tyle w kwestii wypłaty wynagrodzenia i praktyk złodziejskich, których firma się rzekomo dopuszcza.

Jeżeli chodzi o kontakt z Managerem Kontraktu  i wsparcie podczas pobytu u rodziny- ja również nie mam z tym żadnego problemu. Mój Kontrakt Manager zawsze jest do dyspozycji i z tego co zauważyłam wszelkie problemy, jakie pojawiają się podczas pobytu, są rozwiązywane na bieżąco. Nie czuję się jakobym takiego wsparcia nie miała.

Firma prowadzi również szkolenia, w których można uczestniczyć będąc w Polsce oraz daje możliwość poszerzania wiedzy na temat pracy opiekuna poprzez stronę internetową, gdzie prowadzi Akademię Promedica24. Firma zapewnia również wsparcie jeżeli chodzi o język niemiecki.

Transport opiekuna z Polski do rodziny w Niemczech przebiega szybko i sprawnie, jesteśmy zabierane i dowożone pod drzwi domu, w którym będziemy pracować. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić ani niczego firmie zarzucić. Panie Rekruterki jak i wszyscy w firmie zawsze służą pomocą i są bardzo miłe, nieważne czy dzwonię do kadr czy do Kontrakt Managera czy na infolinię ogólną.

Praca opiekunki jest trudna, nie każdy się do niej nadaje. Jest to praca obciążająca nie tylko fizycznie ale przede wszystkim psychicznie. Decydując się na  wyjazd należy się z tym liczyć. Nie każdy jednak odnajdzie się w tym zawodzie i również poza granicami kraju. Nie twierdze, że wszystkie rodziny, do których się jeździ są fair, a podopieczni zawsze mili ale rodzinę zawsze można zmienić, firma zapewnia taką możliwość. Nie jest to łatwy kawałek chleba ale ja osobiście firmie zarzucić nic nie mogę.

Pozdrawiam

Pani Truskawo wszystko ładnie zgrabnie pani opisała. Ja mam tylko jedno pytanko , jak długo pracuje się w opiece, jak długo współpracuje sie już z Promedicą? smile

#12 2016-08-03 10:42:53

barbara.b
Member

no panie rafale:-) ja skontaktowała bym się z tą opiekunką, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest opiekunką czy może kimś z biura :-))) bardzo formalnie napisany list. no ale wśród opiekunek są i byli dyrektorzy, nauczyciele, sekretarki więc może ktoś z przyzywczajenia tak formalnie napisał na forum i nie pominął żadnych informacji. warto spytać o co chodzi, że sprawa zwrotu pieniędzy za dojazd jest w toku. ja jestem ledwo tydzień na nowej stelli z nową firmą a już mam pieniądze za drogę i za dni przepracowane w zeszłym miesiącu na koncie. a i tak byłam zdziwiona, że rodzina nie dała mi pierwszego dnia pieniędzy za drogę, bo większość firm robi to w ten sposób. okazało się, że w tej firmie jednak za drogę zwraca firma i sprawa nie była długo w toku. poprostu przy pierwszej wypłacie dostałam te pieniądze.

Truskawa napisał:

Pozdrawiam

#13 2016-08-03 10:54:01

Truskawa
Member

Pani Barbaro

dziękuję za słowo uznania odnośnie mojego kunsztu pisarskiego, to bardzo miłe. Jestem opiekunką, nie osobą z biura, aczkolwiek posiadam wykształcenie wyższe i w biurze też pracowałam. Stąd wiem i rozumiem kwestię wyjazdów służbowych, które to  rzadko kiedy  rozliczane są od ręki. Stąd i pretensji ani zastrzeżeń do firmy nie mam.

A Pan Rafał jak chce niech się odezwie. Może potwierdzić moją wiarygodność (sposobów na sprawdzenie gdzie obecnie przebywam jest kilka).

Z pozdrowieniami

#14 2016-08-03 10:58:15

mobilna
Member

#15 2016-08-03 12:47:56

barbara.b
Member

pani truskawko,
chyba podnosi mi się ciśnienie. nie wyrażałam uznania odnośnie kunsztu pisarskiego tylko skomentowałam formę w jakiej pani napisała, która nie jest typowa dla języka internautów. jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak pani ( to również nie jest komplement ). dla ludzi, którzy słowa i całą rzeczywistość interpretują na swoją korzyść. jako wielkie dobro, które je spotkało. ja raczej bym się wstydziła a przynajmniej była bym zła i zawiedziona, że mając studia, jakieś doświadczenie za sobą pracuję w opiece. wiadomo, że takich ludzi jest mnóstwo i z różnych względów pracują tak jak pracują. ale czy jest to powód do pawienia się na forum u interpretowanie każdego komentarza jako dowód uznania lub wyższości. nie wymagam od pani, żeby się pani wstydziła ale więcej realizmu i samokrytyki. zamiast nika truskawka proponuję nik zdziwaczała stara pawica ( słowo od pawia co się puszy i ma wielki piękny ogon ). pani się puszy a nawet ogona nie ma. jedyne co pani ma to umowę z promedica i zastarzałą formę pisania, która po prostu wkurza. czas odświeżyć piękną polszczyznę, pozbierać i rozruszać stare kosteczki, ruszyć biurowe dupsko i zainteresować się podatkami, składkami.. do renty chyba już niedaleko....

Truskawa napisał:

Pani Barbaro

dziękuję za słowo uznania odnośnie mojego kunsztu pisarskiego, to bardzo miłe. Jestem opiekunką, nie osobą z biura, aczkolwiek posiadam wykształcenie wyższe i w biurze też pracowałam. Stąd wiem i rozumiem kwestię wyjazdów służbowych, które to  rzadko kiedy  rozliczane są od ręki. Stąd i pretensji ani zastrzeżeń do firmy nie mam.

A Pan Rafał jak chce niech się odezwie. Może potwierdzić moją wiarygodność (sposobów na sprawdzenie gdzie obecnie przebywam jest kilka).

Z pozdrowieniami

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-08-03 12:55:37)

#16 2016-08-03 13:23:45

Truskawa
Member

barbara.b napisał:

pani truskawko,
chyba podnosi mi się ciśnienie. nie wyrażałam uznania odnośnie kunsztu pisarskiego tylko skomentowałam formę w jakiej pani napisała, która nie jest typowa dla języka internautów. jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak pani ( to również nie jest komplement ). dla ludzi, którzy słowa i całą rzeczywistość interpretują na swoją korzyść. jako wielkie dobro, które je spotkało. ja raczej bym się wstydziła a przynajmniej była bym zła i zawiedziona, że mając studia, jakieś doświadczenie za sobą pracuję w opiece. wiadomo, że takich ludzi jest mnóstwo i z różnych względów pracują tak jak pracują. ale czy jest to powód do pawienia się na forum u interpretowanie każdego komentarza jako dowód uznania lub wyższości. nie wymagam od pani, żeby się pani wstydziła ale więcej realizmu i samokrytyki. zamiast nika truskawka proponuję nik zdziwaczała stara pawica ( słowo od pawia co się puszy i ma wielki piękny ogon ). pani się puszy a nawet ogona nie ma. jedyne co pani ma to umowę z promedica i zastarzałą formę pisania, która po prostu wkurza. czas odświeżyć piękną polszczyznę, pozbierać i rozruszać stare kosteczki, ruszyć biurowe dupsko i zainteresować się podatkami, składkami.. do renty chyba już niedaleko....

Truskawa napisał:

Pani Barbaro

Z pozdrowieniami

a co jest zatem typowe dla języka internautów? jeżeli Pani poniższa wypowiedź "zamiast nika truskawka proponuję nik zdziwaczała stara pawica" to faktycznie mój język się różni od tego typowego dla internautów i wcale nie jest mi z tym źle smile wręcz przeciwnie

widać nie zna Pani realiów życia w Polsce, także ludzi po studiach. za studia pracodawcy nie płacą, te czasy już dawno minęły. czy jestem zawiedziona? nie. wiem że tyle co dostaję za pracę opiekunki na rękę od polskiego pracodawcy nie dostanę nigdy, nie mówiąc o odkładaniu, kiedy musisz się sam utrzymać i opłacić mieszkanie smile zostaje niewiele... zresztą praca opiekunki pozwala mi nie tylko na odłożenie pieniędzy i wakacje, na które nigdy nie mogłabym sobie pozwolić pracując w Polsce, ale przede wszystkim na naukę języka. kursy niemieckiego w Polsce rocznie kształtują się w granicach 4000 złotych. bez możliwości codziennego kontaktu i możliwości mówienia po niemiecku zanim nauczysz się płynnie wypowiadać minie kilka lat- tak wygląda nauka niemieckiego w szkołach. a za znajomość języka niemieckiego polscy pracodawcy już owszem płacą. za studia nie. czy jest mi zatem wstyd? nie. nie uważam również żeby sprawowanie opieki nad osobą starszą było urągające godności człowieka, jak to Pani ujęła, że  "wylądowałam w opiece". skoro Pani sądzi, że opieka nad osobą starszą jest urągająca godności co Pani tutaj robi? proszę poszukać sobie innej pracy, która nie będzie urągająca : )

#17 2016-08-03 14:36:13

iza46
Member

barbara.b napisał:

pani truskawko,

Truskawa napisał:

Pani Barbaro

Z pozdrowieniami

Barbara jestes the best smile  ten truskawkowy watek smierdzi mi na kilometr Promedica ,ech czego oni nie wymysla? Truskawa sa lepsze agencje dajace umowe o prace i skladki od sredniej krajowej i TO JEST LEGALNOSC PRACY ZA GRANICA !

#18 2016-08-03 14:58:34

bozencina50
Member

Truskawa, wszystkie dokladnie wiemy jakie są realia w Polsce a zwlaszcza nas kobiet 50 +
Jednak jest subtelna róznica , my pracujemy w Niemczech.A z tego co sie orietuje to prawo niemieckie nie zezwala na taką forme zatrudnienia , na jaka zatrudniają nas polskie firmy.Zdaję sie , w którymś wątku Miroslaw 50 to dokładnie wyjasnił.Cale to zatrudnienie przez którąkolwiek firme polska jest to szwindel.Wiadomo jednak ,że firmy mają swoich radcow prawnych ,ktorzy wykorzystuja luki w prawie , sytuacje poskich kobiet50 + oraz ogromne zapotrzebowanie na nas ( opiekunki ze wschodu) jako tańsza alternatywę.
Co do jezyka internautow .Wedlug mnie nie ma czegos takiego jak jezyk internautów.Chyba ,że mamy na mysli hejty.Ale to już każdy musi sam wiedzieć na co jego kultura osobista moze mu pozwolić.Ja hejtom mówie stanowcze NIE!
Z tą nauką niemieckiego  na Stteli to też bywa rożnie bo jak masz do czynienia z demencją czy alzheimerem to niestety nie nauczysz się.Niestety przeważnie mamy takie Stelle.
Nikt nie mowi ,że praca ta jest urągająca bo żadna praca wg mnie nie urąga ale gdybyśmy robiły to z potrzeby serca pracowały bysmy we wlasnym kraju.Niestety nikt nie wyjeżdża z wlasnego kraju i odwala robote ,ktorą nie chcą tubylcy dla idei .Wyjątki stanowią wolontariusze ale wyjatek  potwierdza regułe.
A z tym zakwaterowaniem ( gdzie mowa byla w innym poscie) to nastepny szwindel.Gdziekolwiek ,gdzie pracujesz i masz zakwaterowanie ( np hotel robotniczy czy kwatery ) to po pracy mozesz robić co chcesz.Możesz nie przyjść na noc do miejsca zakwaterowania i nikogo nie pytasz o pozwolenie.Tutaj bez zgody pracodawcy nie możesz opuścić miejsca ZAKWATEROWANIA , który de facnto jest miejscem pracy,
I już na koniec Promedica niestety przez  swoją pazernosc  tak sobie zepsula markę na rynku opiekunek , że trzeba wielu lat by odzyskala dobre imie.

#19 2016-08-03 15:52:12

mobilna
Member

I z truskawki zrobił się dżem ;D

#20 2016-08-03 16:11:34

ania1968
Member

mobilna napisał:

Marmolada big_smile

#21 2016-08-03 16:46:46

Truskawa
Member

ania1968 napisał:

mobilna napisał:

Marmolada big_smile

nie. po prostu nie chce mi się więcej pisać. mam inne zajęcia. trochę ciekawsze smile

#22 2016-08-03 16:49:01

mobilna
Member

Masz racje , nie pisz smile

#23 2016-08-03 18:26:31

mobilna
Member

ania1968 napisał:

mobilna napisał:

Marmolada big_smile

To już nawet nie marmolada , to degrengolada .

#24 2016-08-07 20:43:30

bunia174
Member

Truskawa napisał:

ania1968 napisał:

mobilna napisał:

Marmolada big_smile

nie. po prostu nie chce mi się więcej pisać. mam inne zajęcia. trochę ciekawsze smile

Witam dawno mnie tu nie bylo a jak juz zajrzalam znowu wszyscy uwazaja ze jak sie pozytywnie ocenia Promedice24 to musi sie byc idiotka pracujaca w biurze.
Truskawka ja podzielam twoje zdanie i juz nie raz o tym pisalam pracuje w promedice i jestem zadowolona choc ostatnia kordynatorka dziala mi na uzebienie nie odbierajac telefonu i oddzwaniajac po 20 telefonie z laska ale coz nie ma idealow.

#25 2016-08-07 23:15:29

bozencina50
Member

bunia174 napisał:

Truskawa napisał:

ania1968 napisał:

Marmolada big_smile

Witam dawno mnie tu nie bylo a jak juz zajrzalam znowu wszyscy uwazaja ze jak sie pozytywnie ocenia Promedice24 to musi sie byc idiotka pracujaca w biurze.
Truskawka ja podzielam twoje zdanie i juz nie raz o tym pisalam pracuje w promedice i jestem zadowolona choc ostatnia kordynatorka dziala mi na uzebienie nie odbierajac telefonu i oddzwaniajac po 20 telefonie z laska ale coz nie ma idealow.

No , a zwłaszcza w Promedica24 ale fakt jeden lubi córkę a drugi teściową.Jeden bedzie całe życie beton mieszał i będzie szcześliwy ,że ma pracę a drugi bedzie się doskonalił w myśl zasady :" kto stoi w miejscu ten sie cofa"
I bunia już nie pitol.Nie znam żadnej opiekunki ,która pracowala lub pracuje w promedica 24 żeby byla zadowolona z zarobków.
Powiedz ile dostajesz na rękę , a powiem ci kim jesteś big_smile big_smile

#26 2016-08-08 06:14:08

copyfield
Member

Mnie nękają i dzwonią żebym podpisał z nimi umowę. Kiedyś jak wiadomo pracowałem dla nich.(na początku)
Co mam powiedzieć - min 1300E, 150 reisegeld, bez wstawania nocnego, duże miasto z połączeniem lotniczym oraz praca 40h/ tygodniowo??????? takie warunki przedstawiłem telefonicznie - odpowiedź proszę przyjechać podpisać umowę i tak w kółko
test językowy oczywiście sprawdzali i nie mieli zastrzeżeń - wątpię, żeby wzór umowy mi przysłali
To pytanie dla fanek PR24 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 2016-08-08 09:19:53

..?eto
Member

bunia174 napisał:

Truskawa napisał:

ania1968 napisał:

Marmolada big_smile

No i bardzo dobrze , że Cię długo tu nie było.

Ja nie tęskniłam za Tobą.
Twój com bec, to znowu pudło!
Ale mniej, mniej swoje zdanie.
Mojego zdania na ich temat i tak nie zmienisz.

#28 2016-08-08 22:09:03

bunia174
Member

Jak widze nic sie na tym swiecie nie zmienia deb....nie brakuje zwlaszcza tych zaklamanych
ktorzy twierdza ze kase biora za nic tylko za to ze sa a w rzeczywistosci zapie.... w ogrodkach myja okna tylki itp.

#29 2016-08-09 12:46:26

barbara.b
Member

:-) bunia :-)))) każdy dąży do tego, żeby nic nie robić hahah ja raczej do tego, żeby nie być zmuszanym do roboty i to co robię chciała bym robić z przyjemnoscią. zawsze trzeba wyważyć za i przeciw. z zasady nie myję okien i nie robię w ogródkach a jednak zawsze trafi mi się to ogródek to okno albo i jedno i drugie. ale jak mam okno metr na metr do umycia lub ogródek 2 metry na 3 do skoszenia a koło babki nic nie trzeba zrobić to i kapelusz mi z głowy nie spadnie. wszystko zależy od sytuacji. od ludzi. od wielkości okien, wielkości ogródków. kosiłam już nie raz trawę, myłam okna a nawet karmiłam kury i zbierałam jajka. ale i uciekłam z pracy gdzie okna były od podłogi pod sam sufit w pomieszczeniu wysokim na dwa piętra i od babki co miała kilka hektarów ogrodu a w nim nadziabdzianych tysiące kwiatów i gnijących warzyw... a raczej nie uciekłam tylko mi podziękowano. niemcy jednak mają to do siebie, że jak ktoś nie ukrywa niezadowolenia to i nie trzymają na siłę :-)))) wolą takiego woła co będzie robił na kilku hektarach i będzie udawał, że zadowolony. no ale masz racje. wiele opiekunek twierdzi, że nic nie robi. ja czasami nic nie robię a czasami robię. dla mnie jest najważniejsze, żeby nikt nade mną nie stał i mi nie dyktował kiedy co mam robić. jak mam swobodę w działaniu to i mam ochotę coś zrobić a jak swobody nie ma to i siedzieć mi się nie chce.
a jak takie małe kuchenne okienko umyje się z nudów w pięć minut lub pół godziny na tydzień zrobi coś w ogródku na dzieńdobry to i można zdobyć babki zaufanie i nie będzie wtedy stała wiecznie nad opiekunką i wyszukiwała bezsensownych prac tylko da wolną rękę. tak więc coś za coś. ale jak pisałam. trzeba zawsze wyważyć, czy warto i czy jest to wykonalne w jakiś sensownych ramach czasowych i przy minimalnym nakładzie sił.
mnie zawsze zastanawia jak takie kobiety co " ani be ani me " jadą do opieki i mówią, że dla towarzystwa jadą.. nawet moja mama w końcu zrozumiała, że jak ktoś kto nie tylko zdania nie potrafi sklecić ale i słów mało co zna może jechać do towarzystwa. słowa mojej mamy- " i co siedzą cały dzień na przeciw siebie i patrzą się na siebie?". i taka jest prawda. to mnie najbardziej drażni. że te co najwięcej zapierniczają potem opowiadają, że nic nie robiły. a potem ja się muszę tłumaczyć, że nie mam tak dobrze jak jakaś sprytna wieśniara ze wsi co od lat już u jednej babki robi i nic tam nie robi tylko dla towarzystwa siedzi. a siedzą na czarno i zmieniają się co 4 tygodnie bo dłużej nie dają rady wytrzymać. oj ciężkie to towarzyszenie, oj ciężkie...

bunia174 napisał:

Jak widze nic sie na tym swiecie nie zmienia deb....nie brakuje zwlaszcza tych zaklamanych
ktorzy twierdza ze kase biora za nic tylko za to ze sa a w rzeczywistosci zapie.... w ogrodkach myja okna tylki itp.

#30 2016-08-09 14:01:44

copyfield
Member

bunia174 napisał:

Wolę siedzieć w ogrodzie i nie proszony przez nikogo, sam tam idę robić.
Wolę to niż - słuchać zrzędzenia babki lub patrzenia w okno i liczenia upływającego czasu
Dla mnie to terapia......przeciw nudzie
Co innego gdyby mi ktoś kazał - na pewno bym nie poszedł !!!!!!!!

#31 2016-08-09 14:44:34

bozencina50
Member

bunia174 napisał:

Bunia ty coś popitoliłaś smile Tu nikt nie mówi ,że leży i pachnie tylko ,że promedica 24 jest jedną z najbardziej agresywnych firm , która najmniej płaci a najwięcej ma w  obowiązkach.Zresztą w poście powyżej już to napisalam.
Jezeli nie mamy racji to napisz ile zarabiasz ,co ci firma daje ( tylko nie o polarkach , koszulkach big_smile ) .Opisz jakąś sytuacje gdzie firma ci pomogla ,wstawila sie za ciebie .O takie tam..Bedziesz wtedy wiarygodna.Jak wyskakujesz na forum i wychwalasz firmę , TAKĄ FIRMĘ ,  nie pisząc o sobie to nie dziw sie ,że tak jesteś odbierana.To samo dotyczy Truskawy.No i jeszcze ten epitet :zakłamane debilki hmm

#32 2016-08-09 14:57:45

mobilna
Member

W PR z całą pewnością płacą za leżenie big_smile Na tych kocykach albo polarkach firmowych big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-08-09 14:58:38)

#33 2016-08-09 22:57:06

ava
Member

bozencina50 napisał:

bunia174 napisał:

Bunia ty coś popitoliłaś smile Tu nikt nie mówi ,że leży i pachnie tylko ,że promedica 24 jest jedną z najbardziej agresywnych firm , która najmniej płaci a najwięcej ma w  obowiązkach.Zresztą w poście powyżej już to napisalam.
Jezeli nie mamy racji to napisz ile zarabiasz ,co ci firma daje ( tylko nie o polarkach , koszulkach big_smile ) .Opisz jakąś sytuacje gdzie firma ci pomogla ,wstawila sie za ciebie .O takie tam..Bedziesz wtedy wiarygodna.Jak wyskakujesz na forum i wychwalasz firmę , TAKĄ FIRMĘ ,  nie pisząc o sobie to nie dziw sie ,że tak jesteś odbierana.To samo dotyczy Truskawy.No i jeszcze ten epitet :zakłamane debilki hmm

Pitoli cały czas big_smile Pisała, że mówi dobrze po niemiecku i zarabia „wyśmienicie”, czyli 1250 ojro. Ile osób ma pod opieką za to wyśmienite wynagrodzenie chyba nie pisała.
Jest pielęgniarką z 26 letnim stażem i jeszcze dietetyczką, czy wyedukowaną, czy z zamiłowania nie pamiętam, pracuje 5 godzin dziennie i nie wyręcza fachowców typu pflegedienst, nie myje dop i okien nie zapierdziela w ogrodzie. Jedyny problem to , że koordynatorka nie odbiera telefonów i oddzwania po 20-stym telefonie big_smile
Ale nic to, ona ma powołanie  tongue

#34 2016-08-09 23:02:17

ava
Member

mobilna napisał:

W PR z całą pewnością płacą za leżenie big_smile Na tych kocykach albo polarkach firmowych big_smile big_smile big_smile

O nie „czepialsko Ty mojo”, za leżenie na firmowym kocyku to się płaci big_smile Te sławetne kocyki to geszenki dla klientów. Dzwonią do klientów co by sprawdzić, czy opiekunka aby na pewno dostarczyła i czy do łba jej nie wpadło pod, czy na kocyku poleżeć big_smile W końcu do roboty opiekunka jedzie a nie wylegiwać się pod firmowym kocykiem tongue

#35 2016-08-10 07:50:49

barbara.b
Member

a do koordynatorki to chyba z problemami się dzwoni? moi to chociaż odbierają:-) nikt nie zareagował albo nic mi o tym nie wiadomo, ale odebrali telefon:-))) jak sobie pogadałam tez mi ulżyło, że ktoś wie już o moim nieszczęsnym losie:-)))) no i przynajmniej zdałam sobie sprawę, że muszę sobie sama poradzić bo nie mam na kogo liczyć. no bo i jak? babka świrnięta i tyle i kto mi tu ma pomóc jak nie ja sama?
i zaraz dzień jak co dzień- po śniadaniu heja w autobus, bilet za 3, 60 z kasy na jedzenie i jedziemy na polowanie obiadu. wracamy z jednym stekiem, ja robię swój obiad na parze, babce smażę ogromnego steka, potem przerwa, szybka kawa, bo babka nie umie siedzieć i znowu heja autobusem na miasto. a z powrotem na nogach bo babka lubi chodzić. potem spacer, kolacja i heja na nogach na cmentarz. a w domu wszystko leży i czeka na swoją kolej. ale gdzie tam. kolejnego dnia śniadanie i heja w autobus na polkowanie obiadu. zakupy robię jak mam wolne we wtorki i w czwartki. mam wolne to zamiast na miasto albo się zrelaksować to ja heja i do auta i na zakupy do aldi...
]

ava napisał:

bozencina50 napisał:

bunia174 napisał:

Pitoli cały czas big_smile Pisała, że mówi dobrze po niemiecku i zarabia „wyśmienicie”, czyli 1250 ojro. Ile osób ma pod opieką za to wyśmienite wynagrodzenie chyba nie pisała.
Jest pielęgniarką z 26 letnim stażem i jeszcze dietetyczką, czy wyedukowaną, czy z zamiłowania nie pamiętam, pracuje 5 godzin dziennie i nie wyręcza fachowców typu pflegedienst, nie myje dop i okien nie zapierdziela w ogrodzie. Jedyny problem to , że koordynatorka nie odbiera telefonów i oddzwania po 20-stym telefonie big_smile
Ale nic to, ona ma powołanie  tongue

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-08-10 07:54:20)

#36 2016-10-08 11:39:35

szakira
Member

..?eto napisał:

Truskawa napisał:

Pozdrawiam

Pani Truskawo wszystko ładnie zgrabnie pani opisała. Ja mam tylko jedno pytanko , jak długo pracuje się w opiece, jak długo współpracuje sie już z Promedicą? smile

Na 1000% lizus i KABEL.Na takie trzeba miec oczy dookoła.

#37 2016-10-16 10:33:25

nusia2302
New member

poproszę osoby które pracują lub ostatnio pracowały w Promedica o odpowiedz na pytania: 

czy jest umowa o prace czy zlecenie?
od jakiej kwoty sa płacone składki ZUS?
jakie sa zarobki?
Na jaki okres jest zawierana umowa?
czy polecasz ta firme?
Mam zamiar rozpocząć prace od 1 XII 2016 będzie to moja 1 praca i nię chcę "wdepnąć"
dzięki smile

#38 2016-10-16 11:58:35

KRYSIA5555
Member

nusia2302 napisał:

poproszę osoby które pracują lub ostatnio pracowały w Promedica o odpowiedz na pytania: 

jakie sa zarobki?
czy polecasz ta firme?
Mam zamiar rozpocząć prace od 1 XII 2016 będzie to moja 1 praca i nię chcę "wdepnąć"
dzięki smile

-----------------------
moja koleżanka pracuje w Promedice 24 bo nie  może zostawić swojej babci tylko dlatego
A teraz odpowiedzi na dręczące was pytania:
1.
Umów jest 3 szt, różne, i 3 razy wpływa wypłata jak w umowie, Ona nawet nie wie co i jak wykonuje bo piszą bzdury, Ja jej prowadzę konto bankowe, to wiem ile wpływa i keidy liczę , rachuje i zdaje jej sprawozdanie i robie jej  PITA
Koszmar nie robota, za 670 eur na miesiąc do 2-ch osób, w tym babcia na wózku i 2-ga osoba psychicznie chora,
2, Ma 1 umowę na czas nieokreślony, ale dostaje 3 zlecenia, podzielone na ułamki czasu pracy, straszne bzdury, oczywiście marketing jest w tym
3, zawożą własnymi busikami , 7 osobowymi a w środku wcisna nawet 9 szt, jak potrzeba
za te dziadostwo ma potrącane z pensji, a w jednej z umów pisze że ma transport za darmo
4, Organizują ciągle kursy niemieckiego, za które potrącają z wypłaty kasę, za szkolenie,
Co daje szkolenie?????? Możesz podwyższyć sobie wynagrodzenie o 30 eur netto czy brutto nie wiem .A kurs jest chyba droższy niż te 30 eur, Nie piszę ile bo tego do końca nie wiem, Wydaje mi się że 70 eur, ale nie daje głowy ,na bank droższy kurs niż podwyżka. Tylko nie daja tej wielkiej kasy /30 eur/ za darmo, po kursie/ tylko trzeba zdać egzamin przez telefon, osobiście robi to Warszawa.
5, Mam propozycje jak skończyć z tą psełdo firmą, nasłać ZUS i Urząd Skarbowy, Moja koleżanka dostaje 3 PITY 11, i sama składa z tego PIT roczny i wtedy zdziwiona że jej brakuje
6, W umowie jest klauzula że potrącają za jedzenie opiekunki i mieszkanie, Czy to jakaś kpina??????????
odechciało mi się pisać, To chora firma, Ciekawa jestem kto za nia stoi że nie da się zatopić?

#39 2016-10-16 13:12:36

oszukana14
Member

Oczywiste jest, ze kazda z nas musi zdecydowac sie na podpisanie jakiegos cyrografu,

Niee rozumiem jak mozna przy tak duzej ilosci firm i ofert  dostepnych na rynku, wszelkiego typu for internetowych z opiniami opiekunek, swiadomie zdecydowac sie na tego typu umowy. To jakby Samemu zawiesic sobie petle w postaci kar pienieznych.....

#40 2016-10-16 13:47:26

KRYSIA5555
Member

oszukana14 napisał:

Oczywiste jest, ze kazda z nas musi zdecydowac sie na podpisanie jakiegos cyrografu,

Niee rozumiem jak mozna przy tak duzej ilosci firm i ofert  dostepnych na rynku, wszelkiego typu for internetowych z opiniami opiekunek, swiadomie zdecydowac sie na tego typu umowy. To jakby Samemu zawiesic sobie petle w postaci kar pienieznych.....

-------------------------------------
promedika24 bierze tylko ludzi bez doświadczenia i bez języka, Od czegoś trzeba zacząć, bo nikt ich nie chce jak mają lepszy wybór, Stąd początkujące strzelają sobie w kolano i ryzykują, Jak nabiorą doświadczenia i nauczą się języka to uciekają.
Dziś sporo osób zaczyna , bo dobra kasa i dlatego taki proceder kwitnie.

#41 2016-10-16 15:01:38

oszukana14
Member

KRYSIA5555 napisał:

oszukana14 napisał:

-------------------------------------
promedika24 bierze tylko ludzi bez doświadczenia i bez języka, Od czegoś trzeba zacząć, bo nikt ich nie chce jak mają lepszy wybór, Stąd początkujące strzelają sobie w kolano i ryzykują, Jak nabiorą doświadczenia i nauczą się języka to uciekają.
Dziś sporo osób zaczyna , bo dobra kasa i dlatego taki proceder kwitnie.

Legalne wykorzystywanie ludzi w biały dzień hmm

#42 2016-10-16 16:57:43

barbara.b
Member

otatnio na facebooku jakaś dziewczyna pisała, ze trafiła w jakies złe miejsce do babki. nie wiem jak babka ale z jej przyjacielem ( nie mieszkającym w domu ) miała jakiś problem. już pierwszego dnia doszło do jakiś awantur i ten przyjaciel kazał jej się wynosić. siedziała na facebooku i się żaliła. każdy chciał pomoc. ja napisałam do włocha i miał prace dla niej od zaraz bo jakiś tydzień temu się mnei pytał o dziewczynę i akurat jeszcze nie znalazł. ona na to, że nie ma pieniędzy na busa. powiedziałam, że zadne problem bo się zamówi polskiego busa a włoch wyłozy kasę za bilet. nie chciała. nie wiem czemu. od inncyh też pmocy nie chciała. spytałam ja na priv z jaką firmą wyjechałam. okazao się, że z promediką. bała się kary i czekała aż jąprzeniosą. nie wiem jak to się skończyło bo już się nie odzywa na facebooku. w każdym bądz razie drugi raz wyjechała z promediką. z tego co mówiła to jakaś po przejściach jest. do tego z promedika z wrocławia, z która ja szczególnei nie znalazłam wspónego języka. myślę, że firma zatrudnia takich zaszczutych ludzi zproblemami, którzy poprzez różnego rodzaju trudności życiowe nie mają siły walczyć i poddają się takiej promedice bez oporu.

#43 2016-10-16 18:13:22

KRYSIA5555
Member

nusia2302 napisał:

jakie sa zarobki?
czy polecasz ta firme?
dzięki smile

---------------------
nie umiesz czytać, już wdepnełaś !!!!!!!!

#44 2016-10-16 19:40:33

barbara.b
Member

:-) tyle informacji a pytają aż ktoś nie napisze tego co chcą usłyszeć...

#45 2016-10-17 20:14:11

nusia2302
New member

potrafię czytać, chciałam informacji na proste pytania, i otrzymałam ( w biurze Promedica24 w Katowicach), Formowniczą bardzo dziękuje za dzielenie się własnymi doświadczeniami, można przewidzieć czego się spodziewać na stelli, Poza tym na innym forum "opiekunki24" Promedica24 jest chwalona, ile ludzi tyle opinii, miłego wieczoru smile

Ostatnio edytowany przez nusia2302 (2016-10-17 20:22:42)

#46 2016-10-17 20:38:03

KRYSIA5555
Member

nusia2302 napisał:

potrafię czytać, chciałam informacji na proste pytania, i otrzymałam ( w biurze Promedica24 w Katowicach), Formowniczą bardzo dziękuje za dzielenie się własnymi doświadczeniami, można przewidzieć czego się spodziewać na stelli, Poza tym na innym forum "opiekunki24" Promedica24 jest chwalona, ile ludzi tyle opinii, miłego wieczoru smile

------------------------------
haaaaaaaaaaaa jasne, jak strzelasz to celnie, po co się męczyć, raz w piętę , raz w kolano,
Teraz jak podpisałaś umowę to strzał w serce, Hiiiiiiiiiii
Zapamiętamy ciebie, jak będziesz się żalić, pożyjemy. My tu pamiętliwe i cię już dopadniemy, jak będziesz płakać,
Mimo to życzę ci dużo szczęścia, przyda ci się.

#47 2016-10-18 10:32:18

urszula47
Member

nusia2302 napisał:

Nie przejmuj sie krysia5555 to osoba wyjatkowo empatyczna i zyczliwa innym.Moze post Amelii z tego watku ciut podpowie jak ogarnac wyjazd z jakakolwiek agencja? 10 przykazan spisz sobie i zastanow sie czy warto? umowe na 3 miesiace wrzuc do kosza po prostu. http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=853   promedica24 nigdy nie miala umowy o prace!!!!!!  no chyba ze na 1/50 etatu a skladki mizerne ,jedna z najgorszych na tym niewolniczym rynku pracy .

#48 2016-10-18 10:57:29

mobilna
Member

Najgorsza zakała sposród wszystkich firm

#49 2016-10-20 18:31:04

nusia2302
New member

KRYSIA5555 napisał:

nusia2302 napisał:

------------------------------
haaaaaaaaaaaa jasne, jak strzelasz to celnie, po co się męczyć, raz w piętę , raz w kolano,
Teraz jak podpisałaś umowę to strzał w serce, Hiiiiiiiiiii
Zapamiętamy ciebie, jak będziesz się żalić, pożyjemy. My tu pamiętliwe i cię już dopadniemy, jak będziesz płakać,
Mimo to życzę ci dużo szczęścia, przyda ci się.

Super że jesteś taka pamiętliwa, twoje słowa to  sam miodzik, słodziutkie i serdeczne, dzięki za twoje życzliwe wypowiedzi.  a poza tym
z której części moich postów wynika, ze podpisałam umowę?  Nic jeszcze nie podpisałam.   Przeglądam oferty z różnych agencji, ale tak jak napisałam ile ludzi tyle opinii, mam nadzieję ze  mój wybór po przeczytaniu powyższych postów  nie będzie tym najgorszym,    na forum nikt nie pisze" jedz z agencji"xyz" ja tam pracowałam/pracuje i wiem ze jest dobrze, a szkoda sad

#50 2016-10-20 18:48:27

Tosia
Member

Czasem opiekunki piszą o agencjach. Trzeba poświęcić trochę czasu i  wybrać. Agencja jedno a podopieczna to drugie. Musisz wyjechać pierwszy raz na około 6 tygodni. Jak będzie ok sami zaproponują Tobie pracę przez dłuższy czas. Nie patrz na niektóre wpisy na forum, bo możesz się zniechęcić. Licz na siebie, wierz w siebie. Ucz się języka, by wiedzieć co do Ciebie mówią. Z mojego małego doświadczenia da się wytrzymać. Nigdy nie musiałam uciekać wcześniej, bo mi pdp nie pasował, czy jego rodzina. Powodzenia

#51 2016-10-20 18:51:51

Tosia
Member

Jeszcze jedno. Sama ogłoś się. Podaj nr tel. i wybieraj To co dla Ciebie najlepsze. Nie decyduj się szybko. Rób sobie notatki, kto dzwonił. Targuj się o pieniążki. Nie bierz mniej niż 1000E.

#52 2016-10-20 18:58:07

nusia2302
New member

Tosia napisał:

Jeszcze jedno. Sama ogłoś się. Podaj nr tel. i wybieraj To co dla Ciebie najlepsze. Nie decyduj się szybko. Rób sobie notatki, kto dzwonił. Targuj się o pieniążki. Nie bierz mniej niż 1000E.

Dzięki Tosiu, miałam już kilka rozmów kwalifikacyjnych, niemieckiego uczę się od 4 lat, moje umiejętności oceniają na "dobre"  zaproponowano mi w zależności od agencji 1150 - 1300,   mysle że dlatego że to okres świąteczny i że mam wykształcenie opiekun medyczny , zapomniałam spytac o premie świateczną ale jeszcze nic nie zdecydowałam i nie otrzymałam konkretnej oferty, zrobię jak radzisz z tymi notatkami, bo w głowie robi mi się karuzela od tych wszystkich nazw tak do siebie podobnych, smile

#53 2016-10-20 20:00:02

Tosia
Member

Trzymaj się. Powodzenia

#54 2016-10-20 21:05:20

mobilna
Member

nusia2302 napisał:

Tosia napisał:

Dzięki Tosiu, miałam już kilka rozmów kwalifikacyjnych, niemieckiego uczę się od 4 lat, moje umiejętności oceniają na "dobre"  zaproponowano mi w zależności od agencji 1150 - 1300,   mysle że dlatego że to okres świąteczny i że mam wykształcenie opiekun medyczny , zapomniałam spytac o premie świateczną ale jeszcze nic nie zdecydowałam i nie otrzymałam konkretnej oferty, zrobię jak radzisz z tymi notatkami, bo w głowie robi mi się karuzela od tych wszystkich nazw tak do siebie podobnych, smile

Twoje wykształcenie opiekun medyczny nie jest tutaj warte funta kłaków.
Jaka Premia świateczna ? Normalne setki bo należą się tobie jak psu zupa za pracę w święta.

#55 2016-10-23 01:39:04

jadzka
Member

rbadowski napisał:

tel. 501-201-152

Piszesz o Promedice24? W ogóle praca 24h dziennie jest nie dozwolona! Wszyscy o tym wiedzą, że to nie jest legalne takie wykorzystywanie ludzi ale każda firma  wysyłająca kobiety do opieki tak samo działa. Może w końcu to ktoś powie, napisze, zrobi porządek z tym wyzyskiem. Firmy powinny płacić za 24h dziennie plus dodatek nocny oraz soboty i niedziele oraz święta!!!!    Opiekunka siedzi jak niewolnik z seniorem i bez zgody nie może nigdzie wyjść, wykańcza się psychicznie. A na zleceniu jest napisane 40h tygodniowo. To ja pytam, dlaczego muszę siedzieć 24h? Twierdzą, że ja tylko siedzę i nic nie robię. A ja na to, że stróż też nic nie robi a ma płacone za to, że siedzi! Nikt nie pisze, że praca opiekunki to po prostu wyzysk ludzi. W Niemczech żadna osoba by się nie zgodziła na taką pracę i płacę.
A co do płacy, w Promedice pracowałam rok. Na początku nie umiałam Niemieckiego  ale postanowiłam się szybko nauczyć. Lubię ten język i uczę się szybko. Jak odjeżdżałam od podopiecznych otrzymywałam podarki, prosili bym wróciła, nie było rodziny która nie chciałaby by wróciła (ale ja zazwyczaj nie wracam do podopiecznego).
Ostatnio poprosiłam o podwyżkę, po dwóch miesiącach przysłano mi odpowiedz, że będę zarabiać 1050 Euro. No to ja powiedziałam dziękuję i napisałam wypowiedzenie. Zgłosiłam się do innej firmy zaraz otrzymałam 1200 Euro + premię 300 Euro za święta.
,
Tak to prawda wyzysk!! ale z biedy ludzie się na to godzą!! Jak lepiej nauczę się Niemieckiego to będę pracowała w Niemczech normalnie na etacie.
Myślę, że to będzie za rok. Pozdrawiam wszystkich......może ktoś coś zrobi dla opiekunów...

#56 2016-10-23 12:23:59

jadzka
Member

Tego żaden opiekun by nie napisał! Jak jest problem to trzeba radzić sobie samemu takie jest moje doświadczenie po roku współpracy. Pozdrawiam

Truskawa napisał:

Pozdrawiam

#57 2016-10-23 12:37:26

KRYSIA5555
Member

truskawka spadaj  do siebie i nie udawaj Greka i tak ci nikt a nikt nie uwierzy że ty opiekunka,

#58 2016-10-25 21:42:44

bunia174
Member

Witam zastanawiam sie jak to jest ze na tym forum jak komus zle to narzeka zawsze na promedice i wiekszosc twiedzi ze tam pracowala. Niektorzy posadzani sa ze nie pracuja jako opiekunka jak tylko zaczynaja chwalic promedice . Nikt nie zauwaza tego ze w kazdej czy to polskiej czy niemieckiej firmie jest to samo  wyplata sie tylko rozni choc z doswiadczenia wiem ze jest tylko kilka euro .

#59 2016-11-05 08:15:38

nusia2302
New member

KRYSIA5555 napisał:

truskawka spadaj  do siebie i nie udawaj Greka i tak ci nikt a nikt nie uwierzy że ty opiekunka,

Ktoś powyżej napisał że  KRYSIA to osoba wyjątkowo empatyczna i życzliwa,     W wikipedi   " Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób[1] (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).
Sam poznawczy komponent empatii, czyli zdolność do wyobrażenia sobie perspektywy myślowej należącej do innej osoby (innymi słowy, rozeznania sposobów rozumowania innej osoby), określany jest mianem decentracji (czemu może, ale nie musi towarzyszyć komponent emocjonalny empatii, czyli zdolność do jednoczesnego współodczuwania stanów emocjonalnych owej innej osoby)[2].
Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Silna empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych osobników.
Psychologowie zastanawiali się skąd bierze się uczucie empatii i dlaczego niektórzy ludzie są go pozbawieni. ( I TU UWAŻNIE CZYTAĆ)  Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych, więc jest to także pytanie istotne z punktu widzenia inżynierii społecznej." 

Widocznie cos przegapiłam bo nie potrafię znaleźć tekstu który by sugerował że wypowiedzi K...5 są zgodne z określeniem zawartym w Wikipedi. Życzliwe osoby proszę o wklejenie tych wypowiedzi jako cytat smile

#60 2016-11-28 12:19:36

felicja
Member

Nie wiem, czemu tak naskoczyłyście na biedną Truskawę, nie wiem czy jest opiekunką czy nie - ale ja w 100% podpisałabym się pod jej postem. To, że ktoś nie miał złych doświadczeń z firma od razu jest skazany na obrzucenie błotem?
Firma nie jest idealna, pewnie znalazłoby się parę rzeczy do zarzucenia (chociażby te zawiłe umowy z 3 firmami). Może i opiekunki kontraktu bywają mało pomocne, chociaż nigdy z tym nie miałam problemów. Jedyne, czego firmie nie można zarzucić to tego, że oszukuje. Pieniądze są zawsze na czas, dokładnie tyle ile być powinno. Wszystko jest zawsze zgodne z umową (jak ktoś przeczyta dokładnie te zawiłości to nie będzie miał się potem w czasie współpracy do czego przyczepić). A że małą płacą? Nie ma przymusu pracy za takie małe pieniądze, jakie promedica oferuje.

Gosiaczek50 napisała "firma Promedica stosuje szantaże:jak wypowiesz umowe wczesnie kara 500 zł hahah a dziewczyny na to się biorą,przecież to szantaz emocjonalny"
No sorry, dziewczyny, ale w jakiej firmie można rzucić robotę z dnia na dzień? Wypowiedzenie jest z dwutygodniowym wyprzedzeniem, to chyba logiczne? A że są kary finansowe? Wybaczcie ale firma musi się jakoś zabezpieczyć. Ma umówiony kontrakt z rodziną, podopieczni nie mogą zostać sami. Gdyby opiekunki mogły sobie z dnia na dzień rzucać robotę to w jaki sposób firma w jeden dzień miałaby znaleźć zastępstwo?

#61 2016-11-29 19:08:23

bunia174
Member

witam ja juz nie raz pisałam ze zawsze polece te firme . oczywiscie tez sie podpisze podtym w zupełności ze  firma tak jak piszesz felicjo  wywiazuje sie z a  umowy po głebszym przeczytaniu mozna zrozumiec co i jak wypłata zawsze na czas a czesto nawet wczesniej  a co do wysokosci to zalezy od jezyka i mozna sporo zarobic jak sie tylko umie.
kary no coż  postawmy sie w sytuacji odwrotnej co gdyby to naszego rodzica ktos zostawil z dnia na dzien bez opieki i cos by sie stało chciałybysmy zadosc uczynienia to normalne . wiadomo tez ze sa rozne sytuacje nagłe wypadki  wiem z doswiadczenia kolezanki ze  jak zachorowal jej maz to firma w 2 dni znalazla zastepstwo ktos zaraz powie ze 2 dni to długo ok ale nie jest latwo znalezc kogos kto natychmiast spakuje walizke i wyjedzie.

felicja napisał:

Nie wiem, czemu tak naskoczyłyście na biedną Truskawę, nie wiem czy jest opiekunką czy nie - ale ja w 100% podpisałabym się pod jej postem. To, że ktoś nie miał złych doświadczeń z firma od razu jest skazany na obrzucenie błotem?
Firma nie jest idealna, pewnie znalazłoby się parę rzeczy do zarzucenia (chociażby te zawiłe umowy z 3 firmami). Może i opiekunki kontraktu bywają mało pomocne, chociaż nigdy z tym nie miałam problemów. Jedyne, czego firmie nie można zarzucić to tego, że oszukuje. Pieniądze są zawsze na czas, dokładnie tyle ile być powinno. Wszystko jest zawsze zgodne z umową (jak ktoś przeczyta dokładnie te zawiłości to nie będzie miał się potem w czasie współpracy do czego przyczepić). A że małą płacą? Nie ma przymusu pracy za takie małe pieniądze, jakie promedica oferuje.

Gosiaczek50 napisała "firma Promedica stosuje szantaże:jak wypowiesz umowe wczesnie kara 500 zł hahah a dziewczyny na to się biorą,przecież to szantaz emocjonalny"
No sorry, dziewczyny, ale w jakiej firmie można rzucić robotę z dnia na dzień? Wypowiedzenie jest z dwutygodniowym wyprzedzeniem, to chyba logiczne? A że są kary finansowe? Wybaczcie ale firma musi się jakoś zabezpieczyć. Ma umówiony kontrakt z rodziną, podopieczni nie mogą zostać sami. Gdyby opiekunki mogły sobie z dnia na dzień rzucać robotę to w jaki sposób firma w jeden dzień miałaby znaleźć zastępstwo?

#62 2016-11-30 08:39:21

copyfield
Member

bunia174 napisał:

..... a co do wysokosci to zalezy od jezyka i mozna sporo zarobic jak sie tylko umie.
kary no coż  postawmy sie w sytuacji odwrotnej co gdyby to naszego rodzica ktos zostawil z dnia na dzien bez opieki i cos by sie stało chciałybysmy zadosc uczynienia to normalne . wiadomo tez ze sa rozne sytuacje nagłe wypadki  wiem z doswiadczenia kolezanki ze  jak zachorowal jej maz to firma w 2 dni znalazla zastepstwo ktos zaraz powie ze 2 dni to długo ok ale nie jest latwo znalezc kogos kto natychmiast spakuje walizke i wyjedzie

Kary??? Zdecydowana większość z nas nie pakuje walizek i nie opuszcza w pospiechu Stelle z powodu kaprysów czy naszego widzi mi się. Wyjazd natychmiastowy to ostateczność - przeważnie zbyt duże obciążenie opiekuna, niezgodność stanu  zdrowia PDP, zakres obowiązków, warunków zamieszkania.... oraz przypadki losowe
Także musiałem chyba dwa czy trzy razy wyjeżdżać... bo zmiennik akurat miał kontuzję przed przybyciem, a raz był zalany w trupa.... Oczywiście firma zawsze prosiła, nie żądała ażebym pozostał do czasu poszukania następcy...jednak zawsze wyjeżdżałem(bilety kupione..ect).
Bunia nie zapominaj o tym, iż my jesteśmy jedynie pomocą w funkcjonowaniu PDP. Rodzinka ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swojemu..dziadkowi, tacie....ect. W moich przypadkach było natychmiastowe zgłoszenie przez rodzinkę zapotrzebowania do Pflegedienst do czasu pojawienia się nowego opiekuna. Są ponadto ośrodki dziennej opieki i cała masa różnorakich form...wystarczy tylko chcieć. Dzieci PDP także mogą wziąć urlop na parę dni. (wygodniej i taniej zapewne liczyć na 24-godzinnego robola).
Ponadto zapisy o karach - to broń obusieczna - Ja także mogę podać firmę do Sądu, iż "opis i zakres obowiązków różni się od przedstawionego w umowie" W związku z powyższym poniosłem takie a takie straty związane z przygotowaniem do wyjazdu..... .

#63 2016-12-15 23:38:19

ava
Member

#64 2016-12-16 07:53:26

copyfield
Member

ava napisał:

http://innpoland.pl/127297,zarob-7-tysiecy-na-wakacje-czyli-niewyobrazalny-wyzysk-polek-wysylanych-do-niemiec

Jak ktoś się daje tak traktować - to cóż sad . W każdym z opisanych przypadków przy braku języka jeszcze dzwoni się do ZOLL i łamanym niemieckim prosi o interwencję. Zapewniam, że przybędą stosunkowo szybko

#65 2016-12-16 08:36:37

copyfield
Member

Umowa o świadczenie usług a praca tymczasowa

Jeżeli klientowi przysługuje prawo do wydawania poleceń pracowniczych w stosunku do opiekunki (jakie czynności moją zostać kiedy i w jaki sposób wykonane), to mamy do czynienia z pracą tymczasową. Większość umów polskich agencji opieki domowej zawiera wprawdzie wyraźny zapis wykluczający prawo klienta do wydawania poleceń pracowniczych (Weisungsrecht). W praktyce ten zapis jest jednak często ignorowany, klient jak najbardziej wydaje opiekunce dzień w dzień polecenia pracownicze i mówi jej co, kiedy i jak ma zrobić – wszystko to z pełną wiedzą i przyzwoleniem agencji. Pozorne zapisy pisemnej umowy są w tym przypadku nieważne, obowiązuje umowa ustna, a według niej opiekunka jest pracownikiem tymczasowym.

Użyczenie pracowników tymczasowych wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia od Federalnej Agencji Pracy (Bundesagentur für Arbeit) i jest związane z paroma dodatkowymi obowiązkami po stronie pracodawcy, m. in. zgłoszenie pracowników tymczasowych delegowanych do Niemiec do Urzędu Celnego, rejestracji czasu pracy, przechowywania dokumentów w Niemczech, dokonywania zgłoszeń statystycznych.

Przed 2015 r. motywacja polskich agencji do działania na podstawie umów o świadczenie usług mogła wynikać z okoliczności braku płac minimalnych w tej branży, podczas gdy w pracy tymczasowej już wtedy obowiązywały minimalne stawki wynagrodzenia. Po wprowadzeniu ogólnobranżowej płacy minimalnej od 1 stycznie 2015 r. nie ma jednak już powodu, aby stosować prawnie wątpliwy model umowy o świadczenie usług. Minimalna stawka wynagrodzenia opiekunki jest teraz bowiem w obydwu przypadkach taka sama.
Bereitschaftsdienst (stała gotowość do natychmiastowego świadczenia pracy na wezwanie klienta) to według orzecznictwa czas pracy, za który przysługuje pełne wynagrodzenie (wyrok Federalnego Sądu Pracy [Budnesarbeitsgericht] z dnia 19.11.2014, sygn. akt: 5 AZR 1101/12).

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-12-16 08:37:32)

Reklama