Czy bycie poręczycielem wpływa na zdolnośc kredytową?

Koleżanka mówiła mi ,że nie wpływa ale sama czytam teraz inaczej w sieci. Jak bylo u Was?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2016-05-03 10:49:36

latinka
Member

Czy bycie poręczycielem wpływa na zdolnośc kredytową?

Koleżanka mówiła mi ,że nie wpływa ale sama czytam teraz inaczej w sieci. Jak bylo u Was?

#2 2016-05-03 11:18:24

Violcia(mazowieckie)
Member

Re: Czy bycie poręczycielem wpływa na zdolnośc kredytową?

latinka napisał:

Wpływa, wpływa, to tak jakby sama zaciągnęła zobowiązanie, podpisuje również umowę z głównym kredytobiorcą, zatem również wchodzi do rejestru Krajowej Informacji Kredytowej, do której mają dostęp banki, które sprawdzają między innymi naszą zdolność do zaciągania kredytów. Zatem ostrożnie z tym ''żyrowaniem'',zwłaszcza gdy mamy ograniczone zaufanie oraz  planujemy sami w przyszłości zaciągnąć swój kredyt.

#3 2016-05-05 22:06:58

kasia63
Member

Re: Czy bycie poręczycielem wpływa na zdolnośc kredytową?

latinka napisał:

Wpływa znacząco.Nie dostaniesz kredytu w żadnym normalnym banku będąc czyimś żyrantem.Najprościej idź do baku i zapytaj.I 100x się zastanów.Jeśli to kredyt wymagający żyranta tzn.ze kwota jest spora,Nawet przy hipotecznych ,ogromnych przecież kredytach banki teraz rzadko kiedy żądają żyrantów.Odradzam.

Reklama