podopieczna

Jestem tu nowa ,poniewaz mialam nieprzespana noc wiec postanowilam napisac ,pracuje w Niemczech jako opiekunka ,mam powazny problem z ta pania ,jest to osoba bardzo trudna ,ciezko z nia wspolpracowac ,byly juz tam dwie opiekunki ,musialy wyjechac ,bo nie daly rady wytrzymac ,szpiegowanie czy za duzo nie zjesz ,ogolnie problem ,potrzebuje wsparcia z waszej strony ,pomimo ze to sa swieta zycze Wesolych Zdrowych Swiat dla wszystkich opiekunek

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-12-25 06:30:55

olga1960
New member

podopieczna

Jestem tu nowa ,poniewaz mialam nieprzespana  noc wiec postanowilam napisac ,pracuje w  Niemczech jako opiekunka ,mam powazny problem z ta  pania ,jest to osoba bardzo trudna ,ciezko z nia wspolpracowac ,byly juz tam dwie opiekunki ,musialy wyjechac ,bo nie daly rady wytrzymac ,szpiegowanie czy za duzo nie zjesz ,ogolnie problem  ,potrzebuje wsparcia z waszej strony ,pomimo ze to sa swieta zycze Wesolych Zdrowych Swiat dla wszystkich opiekunek

#2 2012-12-25 09:37:31

krysta63
Member

Re: podopieczna

olga-interweniuj w agencji.Jeśli to nie pomoże to uciekaj stamtąd,pracy jest dosyć dla opiekunek.Twoje zdrowie ważniejsze,po co się denerwować.

#3 2012-12-25 10:31:39

KRYSIA5555
Member

olga 1960 , porozmawiaj szczerze z podopieczna jak się czujesz!!!!!!!!!!!  Ja myslę że to wynika z tego że jesteś nowa i cię obserwują.Ja miałam takie wrażenie zawsze jak jechałam do nowego domu!!!!!!!!!  Powiedz co cię boli i co ci się nie podoba, to powinno oczyścić atmosferę, jężeli nie to wyjeżdzaj!!!!!!!!!  Powiedz to podopiecznej, że jak będzie tak i tak to ja wyjeżdżam,,,,,,,,,,,,i nikt już do pani nie przyjedzie!!!!!!!! Nastrasz ją, bo to skutkuje!~!!!  Miałam taką podopieczną co 2 przedemną wyjechały i wysłąli mnie""" zrobić z babą porządek """!!!!!!!!  tak mi powiedziana w biurze,,, Pojechałam od 1-szego dnia jej wygarnełam / przy jej rodzinie /, co o niej wiem i powiedziałam DOŚĆ...........Albo będzie MIŁA ,albo zostanie SAMA.......... Czeka ją tylko ALTESHEIM.............
Jej córka była zaskoczona , że ona taka jest, pogadała ze swoją córką na stronie i odmiana była 180 stopni.............a więc czasami to działa. Warto spróbować...........TRZYMAM KCIUKI

#4 2012-12-25 11:39:38

kasia63
Member

olga -jesli jestes przez firme to przede wszystkim do nich uderzaj z interwencja i do rodziny tez.Miałam  taka babcie co ubolewala ze za duzo zjadam wiec jej powiedzialam ze musze jesc bo to ja u niej pracuje a nie na odwrot i jak nie bede jadla to zachoruje:)potem znowu ze codziennie sie kapie!!!ona z wielkimi oporami raz na tydzien pelna kapiel -wiec tu juz bylam strasznie bezczelna -przyszla w wizyta sasiadka i ja z niewinna minka spytalam czy to prawda ze Niemcy sie kapia tylko raz w tyg?!bo w PL to codziennie i to jest normalne i potruchtalam do kuchni nadstawiwszy ucho!!!!!!A ta sasiadka do mojej -ochrzantus i mowi -ta Polka wroci do siebie i bedzie opowiadac ze Niemcy to brudasy,czemu sie Jutta czesciej nie kapiesz????Efekt byl taki ze babcia 3x tyg SAMA sie o kapiel dopraszala,hi hi hi.Z zakupami nie mialam nigdzie klopotow.Trafil mi sie tez mały kłopot  z wolnymi godzinami przy dziadku z ALZH - tzn byly ruchome ,jak nie moglam po obiedzie isc to szlam ok 16-17,wtedy corka go do siebie zabierala,kilka domow dalej bo calkiem samego nie mozna bylo zostawic ,uciekalz domu albo sie darł w nieboglosy..Bywal tez agersywny pod koniec mojego pobytu-to natychmiast agencji zglaszalam,oni interweniowali.
Taka to robota ,ze trzeba sobie radzic -i nie czekac az sie klopot rozwiaze,Niemcy sa tacy ze jak nic nie mowisz to mysla ze wszystko jest ok,wszystkie sprawy na goraco tzreba zglaszac-jak siedzisz cicho to potem sa zdziwieni ,ze masz problem od np miesiaca i dopiero mowisz.Jesli np ktos zna slabo jezyk mozna sobie na kartce napisac i dac rodzinie do przeczytania,tez skuteczne.
A że nas na poczatku obserwuja to sie trzeba zwyczajnie przyzwyczaic -przeciez jak sie wpuszcza kogos obcego do swojego domu i zostawia samego z wlasnym rodzicem to chyba normalne ze na poczatku to zaufanie jest ograniczone,mialam przypadek /gdzies go tu opisalam/kiedy corka podrzucala w roznych miejscach pieniadze  i chyba myslala ze ja je sobie wezme do kieszeni,a znowu w innym miejscu pokazano mi piwniczke z dziadkowymi winami ,z zastrzezeniem ze nie wolno ich ruszac bo sa policzone- powiem ci ,ze ja to owszem w pamieci notuje ale generalnie olewam,robie co mam robic i odliczam do wyjazdu i tyle.Tak najlepiej bo sie czlowiek nie stresuje.w tej pracy niestety trzeba miec twarda du....
Dasz sobie radę!!!!!!Powodzenia!!!!smilesmilesmilesmile

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2012-12-25 11:46:28)

#5 2012-12-25 13:41:42

olga1960
New member

dzieki wam bardzo wlasnie wczesniej zglosilam to do agencji i powiedzialam ze jestem tutaj do 10 stycznia nie dluzej ,naswietlilam im cala sprawe ,oni interweniowali 2 razy ,wiedza jaka to jest osoba ,ciezko bedzie im znalezc nowa opiekunke ,poza tym juz mi wiele nie zostalo ,trzymam sie  dzieki za wsparcie ,mam nadzieje ,ze nastepna osoba ,bedzie uswiadomiona przezemnie ,z kim bedzie miala do czynienia ,ja bede sobie szukac nowej szteli ,ale tylko na miesiac i nie dluzej,dobrze przepytam zmienniczke co to bedzie za podopieczna ,lub podopieczny.

#6 2012-12-27 10:57:04

olga1960
New member

a ile dostajecie za prace ,ja mam 1000 euro ,a rodzina placi agencji 1550 euro

#7 2012-12-27 11:14:04

skahlan
Member

Tysiac standard przez agencje, nie zarabiam wiecej niz ty.

#8 2013-01-02 19:08:33

ulka
Member

olga1960 napisał:

Jestem tu nowa ,poniewaz mialam nieprzespana  noc wiec postanowilam napisac ,pracuje w  Niemczech jako opiekunka ,mam powazny problem z ta  pania ,jest to osoba bardzo trudna ,ciezko z nia wspolpracowac ,byly juz tam dwie opiekunki ,musialy wyjechac ,bo nie daly rady wytrzymac ,szpiegowanie czy za duzo nie zjesz ,ogolnie problem  ,potrzebuje wsparcia z waszej strony ,pomimo ze to sa swieta zycze Wesolych Zdrowych Swiat dla wszystkich opiekunek

Moja rada nie wracaj wiecej do tej rodziny!
Moja druga rada- następnym razem pakuj walizkę!
Moja trzecia rada- szanuj się!!!

#9 2013-01-09 10:40:24

olga1960
New member

obecnie poszukuje pracy jako opiekunka od poczatku lutego na 1 miesiac  na zmiany ,bardzo dostalam w kosc na poprzednim miejscu ,jeslii ktos poszukuje zmienniczki to prosze pisac do mnie .pozdrawiam.

#10 2013-01-18 11:00:57

olga1960
New member

czy ktoś zna firme ze Szczecina dipv DEUTSCHES INSTITUT  FUR PFLEGE UND VERSORGUNG  zatrudnia opiekunki do Niemiec prosze o odpowiedż

#11 2013-01-18 11:22:25

ulka
Member

olga1960 napisał:

czy ktoś zna firme ze Szczecina dipv DEUTSCHES INSTITUT  FUR PFLEGE UND VERSORGUNG  zatrudnia opiekunki do Niemiec prosze o odpowiedż

Wiele  firm- agencji  w PL zakłada swoje oddziały na terenie Niemiec - zupełnie pod inną nazwą albo współpracują w kooperacji z niemieckimi agencjami.
Tak to działa.
Wiem tylko tyle że:
Tę firmę założył Niemiec w PL, a dlaczego to się  chyba każdy domyśla:)
Osobiście nie wiem- nic więcej  na jej temat  - jak zasięgnę informacje - to dam znać:)
Spróbuję dzisiaj  tam zadzwonić- ciekawe jakie warunki mają  do zaoferowania .

#12 2013-01-29 12:54:49

olga1960
New member

Potrzeuje pracy na 4 lub 6 tygodni od lutego ,do osoby chodzącej ,mam doświadczenie i ukończone kursy

Reklama