czy może mi ktoś doradzić?

pzraez Promedica Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-12-20 19:39:12

mareszka23
Member

czy może mi ktoś doradzić?

pzraez Promedica

Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone. miałam opisane że dziadziuś spokojny chodzi o laseczce i w ogóle luzik, że mieszka z żoną którą nie trzeba się zajmować, jak się jak się okazuje parkinson ,alzheimer postępuje, dziadek szaleje jest nerwowy,a babcia ma raka i już od półtorej tygodnia leży w łóżku i może niema jakiejś wielkiej roboty przy niej ale bieganie ze śniadaniem poprawianie posłania, pomoc przy myci obiad do łóżka itd.myślicie że powinnam  to zgłosić? dodadzą jakąś kase czy raczej nie warto.A może lepiej zapytać córki? może coś ekstra doda.

#2 2012-12-20 21:44:45

jakniew
Member

Re: czy może mi ktoś doradzić?

mareszka23 napisał:

pzraez Promedica

Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone. miałam opisane że dziadziuś spokojny chodzi o laseczce i w ogóle luzik, że mieszka z żoną którą nie trzeba się zajmować, jak się jak się okazuje parkinson ,alzheimer postępuje, dziadek szaleje jest nerwowy,a babcia ma raka i już od półtorej tygodnia leży w łóżku i może niema jakiejś wielkiej roboty przy niej ale bieganie ze śniadaniem poprawianie posłania, pomoc przy myci obiad do łóżka itd.myślicie że powinnam  to zgłosić? dodadzą jakąś kase czy raczej nie warto.A może lepiej zapytać córki? może coś ekstra doda.

Moja rada jest taka, że natychmiast powinnaś zgłosić tę sytuację do firmy. Z tego co piszesz, rozumiem że według umowy pojechałaś do opieki do jednej osoby - do dziadka. Na miejscu stwierdziłaś, że masz do opieki 2 stare i do tego poważnie chore osoby. Masz prawo zażądać zmiany miejsca, albo wyższej płacy jeśli to miejsce Tobie odpowiada. Nie powinnaś się absolutnie godzić na zastaną sytuację . Ktoś tutaj kogoś oszukał: może być tak, że rodzina podopiecznych chcąc uzyskać tanią opiekę do 2 osób płacąc oficjalnie za jedną, albo oszukała Ciebie firma licząc na to, że nie będziesz protestować. Ostateczna decyzja zależy do Ciebie, czy pozwolisz dać się wykorzystać.

#3 2012-12-20 22:18:39

mareszka23
Member

teraz tak myślę nad tym. Nie wiem to co mam pominąć córkę?

#4 2012-12-20 22:27:30

simona1961
Member

mareszka23 napisał:

teraz tak myślę nad tym. Nie wiem to co mam pominąć córkę?

Trudno powiedzieć. Mówisz, że córka jest spoko, ale wiesz, Niemcy to oszczędny naród. Jesli masz z nią dobre relacje, jesli nie wylicza Cię z każdego grosza i zakupów, to możesz podjąc rozmowę argumentując to tym, że jesli zgłosisz do firmy , że sa 2 osoby do opieki, to wtedy firma wystawi im większy rachunek, ile z tego dostaniesz Ty, nie wiadomo. Natomiast jesli ona jest gotowa Ci dołozyć powiedzmy 150 euro miesięcznie ( przykładowo oczywiście ) to wtedy możesz firmę pominąć. Wszystko zalezy od rodziny, pogadaj z nią. Jesli nic nie wskórasz dzwoń do firmy i nie miej skrupułów  . Ewidentnie ktoś Cię oszukał, pytanie tylko kto? Firma, czy rodzina podopiecznych? Ja stawiam na firmę!!! Doświadczenie podpowiada mi, ze firma weźmie od rodziny dajmy na to 200 euro więcej, a ty dostaniesz z tego 70, więc ja zaczęłabym od rozmowy z córką.

#5 2012-12-20 22:36:57

mareszka23
Member

wiem ile bierze firma a ile z tego ja dostaję i tak czuje się oszukana.Ale jeżeli chodzi o rodzinę to mogę jeść co tylko chcę, a jak czegoś brakuje to córka jedzie i kupuje, z tym jest spoko, ale też trudno powiedzieć jak się zachowa w takiej sytuacji, jeszcze tak przed Świętami.chyba z firmy i tak niewiele uda się wydusić bo poprzedniczka , siedziała tu 4 miechy i nawet wolnego nie wołała,i tak to opisała świetnie do firmy idiotka że taki luzik

#6 2012-12-20 22:45:06

simona1961
Member

mareszka23 napisał:

wiem ile bierze firma a ile z tego ja dostaję i tak czuje się oszukana.Ale jeżeli chodzi o rodzinę to mogę jeść co tylko chcę, a jak czegoś brakuje to córka jedzie i kupuje, z tym jest spoko, ale też trudno powiedzieć jak się zachowa w takiej sytuacji, jeszcze tak przed Świętami.chyba z firmy i tak niewiele uda się wydusić bo poprzedniczka , siedziała tu 4 miechy i nawet wolnego nie wołała,i tak to opisała świetnie do firmy idiotka że taki luzik

Mareszka, jesli kończy Ci się turnus, bo chyba kończy( jak wynika z wczesniej pisanych przez Ciebie postów jesteś tam od listopada ) to odpuść sobie.  Pewnie dostaniesz jakąś kasę na święta od rodziny, więc może to troszkę zrekompensuje tę sytuację. Jakakolwiek interwencja z Twojej strony moze spowodowac rózne reakcje, czasami niemiłe. Jeśli jednak zostajesz dłużej to powinnas pogadać z firmą, bądź z córką, ale po swiętach. Napisałaś, że zarabiasz 790 euro o ile dobrze paiętam i tu sie bardzo dziwię, bo moja znajoma pojechała własnie na zastepstwo świateczne do jednej osoby z lekką demencją i ma 920 plus 50 premii i dodatek swiateczny. Jest to osoba bez doświadczenia, z bardzo marnym niemieckim . Pojechała z Promediki własnie i az się boje czy jej nie wykręcą, no bo dysproporcja między waszymi wynagrodzeniami jest ogromna.

#7 2012-12-20 22:53:41

mareszka23
Member

nie kochana ja mam 760 +za 3 dni Świąt policzone o 50% więcej. a rodzinka też raczej hojna nie jest , masz chyba rację dam sobie na wstrzymanie, ale będę jej tak bąkać że mam dwie osoby pod opieką, o ile to zrozumie w co wątpię. no ale dobra.no muszę przyznać że za 7 dni listopada miałam wypłacone na czas od firmy.

Ostatnio edytowany przez mareszka23 (2012-12-20 22:55:02)

#8 2012-12-20 23:28:57

simona1961
Member

mareszka23 napisał:

nie kochana ja mam 760 +za 3 dni Świąt policzone o 50% więcej. a rodzinka też raczej hojna nie jest , masz chyba rację dam sobie na wstrzymanie, ale będę jej tak bąkać że mam dwie osoby pod opieką, o ile to zrozumie w co wątpię. no ale dobra.no muszę przyznać że za 7 dni listopada miałam wypłacone na czas od firmy.

To i tak masz lepiej ode mnie, bo ja co prawda mam większe wynagrodzenie o całe 200 euro, ale za święta mam fige z makiem, czyli wielki ch..........j. Gdybym wiedziała, to lezałabym teraz na kanapie własnej strącając nóżką cukiereczki z choineczki big_smile Nauka kosztuje niestety, ale na pewno nie idzie w las w tym przypadku big_smile A Ty wracaj i szukaj innej firmy, czego oczywiscie sobie i wszystkim zycze.

#9 2012-12-20 23:40:13

Lukaga
New member

Witam, jestem tu nowa i w ogóle nowa, tzn zarejestrowałam sie w agencji i dostałam pierwsza propozycje pracy jako opiekunka, gdzieś w Bawarii /zapomniałam nazwę miejscowości/, dokładne dane pewnie jutro-umowy nie podpisałam jeszcze...ale do rzeczy, otóż boję sie chyba, czy dam rade, zarówno z niemieckim/słaba znajomość/ jak i ta pracą /debiutuje:)/ kochane kobitki, poczytałam troche postów coś juz wiem ale duże braki wciąż mam, jeżeli któraś z Was zechce mi pomóc w rozjaśnieniu co mnie czeka bede wdzięczna...przypomnijcie sobie wasz "pierwszy raz" i powiedzcie jak to sie odbywa...pewnie większość rzeczy wyjaśnią mi w agencji  , to że mam zajmować się podopieczna i jak- wiem ale jak to jest z tym mieszkaniem, jakich warunków mogę sie spodziewać lub jakich oczekiwać i ew, wymagać?czy sa jakieś standardy? jak to jest z wyżywieniem? kto kupuje? /wiem , ze jakieś zakupy ja będe musiała zrobić i ok-nie problem/ ale co? czy to co ja chce dla siebie i podopiecznej? czy ktoś to ustala? kto na zakupy daje pieniądze? paliwo do samochodu? na czyj koszt? czy mogę jeść to co jest w domu? jadę na dwa miesiące...to w tym czasie mam jakieś wolne czy pracuje non stop...a moze sa ustalone jakies pory dnia na wolne a moze jakiś dzien? kto to ustala? kiedy i ile? a moze to bedzie zawarte w umowie? na co zwrócić uwagę czytając umowę przed jej podpisaniem????kurde..czytam i widzę, ze może zadaje durne pytanie ale na prawdę nie wiem jak to jest....mam jeszcze mnóstwo pytań ale to później...proszę o pomoc

#10 2012-12-21 08:10:49

amelia
Przyjaciel Forum

mareszka23 napisał:

pzraez Promedica

Moja droga nie zwlekaj tylko od razu mów. Zacznij od rodziny i domagaj się konkretnej kasy. Jak to nie da efektów to mów w firmie. Jak są normalni to muszą Ci dołożyć kasy . Zależy jaką masz umowę. Jak mi nie pasuje to wypowiadam umowę i kwita.
Zrobisz jak zechcesz, ale nie daj się wykorzystywać!!!! Pamiętaj, że musimy walczyć o naszą godność. Te niemieckie, niwinne kłamstewka są  celowo przez nich zaplanowane w jednym celu. Ono kochają "oszczędzać"!!

Nie daj się ! Odwagi!

#11 2012-12-26 20:36:23

lalamakota
Member

Lukaga napisał:

Witam, jestem tu nowa i w ogóle nowa, tzn zarejestrowałam sie w agencji i dostałam pierwsza propozycje pracy jako opiekunka, gdzieś w Bawarii /zapomniałam nazwę miejscowości/, dokładne dane pewnie jutro-umowy nie podpisałam jeszcze...ale do rzeczy, otóż boję sie chyba, czy dam rade, zarówno z niemieckim/słaba znajomość/ jak i ta pracą /debiutuje:)/ kochane kobitki, poczytałam troche postów coś juz wiem ale duże braki wciąż mam, jeżeli któraś z Was zechce mi pomóc w rozjaśnieniu co mnie czeka bede wdzięczna...przypomnijcie sobie wasz "pierwszy raz" i powiedzcie jak to sie odbywa...pewnie większość rzeczy wyjaśnią mi w agencji  , to że mam zajmować się podopieczna i jak- wiem ale jak to jest z tym mieszkaniem, jakich warunków mogę sie spodziewać lub jakich oczekiwać i ew, wymagać?czy sa jakieś standardy? jak to jest z wyżywieniem? kto kupuje? /wiem , ze jakieś zakupy ja będe musiała zrobić i ok-nie problem/ ale co? czy to co ja chce dla siebie i podopiecznej? czy ktoś to ustala? kto na zakupy daje pieniądze? paliwo do samochodu? na czyj koszt? czy mogę jeść to co jest w domu? jadę na dwa miesiące...to w tym czasie mam jakieś wolne czy pracuje non stop...a moze sa ustalone jakies pory dnia na wolne a moze jakiś dzien? kto to ustala? kiedy i ile? a moze to bedzie zawarte w umowie? na co zwrócić uwagę czytając umowę przed jej podpisaniem????kurde..czytam i widzę, ze może zadaje durne pytanie ale na prawdę nie wiem jak to jest....mam jeszcze mnóstwo pytań ale to później...proszę o pomoc

Dołączam się do prośby Lukagi ale mi najbardziej zależy na informacjach, jakie sytuacje były/są dla was nie do zaakceptowania, co było powodem kontaktu i skarg do agencji i zmiany miejsca. Też jestem przed pierwszym wyjazdem, sporo się dowiedziałam z tego forum, mam już podpisaną umowę z wyszczególnionymi obowiązkami ale wiem że na miejscu różnie bywa. Na pewne rzeczy można przymknąć oko a na inne zdecydowanie nie. Napiszcie o waszych doświadczeniach.

#12 2012-12-26 21:31:09

Kocinek
Member

Lukaga napisał:

Lukaga jestem na moim pierwszym wyjeździe, ale z tego co wiem od mądrych i starszych stażem opiekunek - mieszkanie oddzielny pokój i łazienka. Jedzenie- kupuje rodzina(niestety) lub Ty. Dowiedz się co podopieczna lubi i to kupujesz, dla siebie możesz coś innego kupić, jeśli nie jesz tego co ona. Na wszystko bierz rachunki. Wolne - 1-2 h dziennie i jeden dzień wolny, ustalasz z agencją lub na miejscu z rodziną PIERWSZEGO DNIA POBYTU! Na zakupy daje ktoś z rodziny, u mnie akurat syn robi zakupy, ale mam kasę(wywalczyłam) na dodatkowe jedzenie, jeśli chcę sobie coś kupić. Na paliwo też członek rodziny Ci da, też pamiętaj o rachunkach. Słyszałam też o adwokatach ustanowionych nad samotnym podopiecznym, wtedy on daję kasę. 
Ogólnie nie bój żaby, dasz radę, na miejscu się dowiesz szczegółów, jeśli coś nie tak - dzwoń do firmy. Albo na forum, mi dużoooooooo pomogły inne opiekunki:)

#13 2016-04-08 17:54:08

Madzik 168
Member

Dziewczyny czy jest ktoś z private care 24?
Jak tak to kiedy dostajecie wynagrodzenie?
Czy jest to uzależnione od daty wpłaty przez rodzinę podopiecznego?

#14 2016-04-09 08:39:43

barbara.b
Member

madzik nie jestem w  tej firmie ale raczej wpłata wynagrodzenia nie powinna być zależna od daty wpłaty wypłaty przez rodzinę. nawet jeśli rodzina się opóźnia firma powinna mieć własną gotówkę i wpłacać ci pensję tak jak masz to w umowie. masz umowę z firmą i to, czy rodzina płaci czy nie to problem firmy a nie twój.

Madzik 168 napisał:

#15 2016-04-10 08:45:50

Madzik 168
Member

Dzięki,też tak myślę :-)
Pracuję jako opiekunka od niedawna,a moja podopieczna z tego co widzę zwleka z zapłatą,bo rachunek leży nietknięty na stoliku z pocztą.
Pozostaje mi poczekać do 15 bo to jest dzień określony w umowie jako czas wypłaty.

#16 2016-04-10 11:23:28

iza46
Member

Rachunek moze lezec sobie ,bo to potrzebny dokument dla rodziny .Moze zrobili przelew juz z konta?Ktos byc moze z rodziny ma tzw Vollmacht .Jezeli masz okreslony w umowie dzien wyplaty to tego sie trzymaj ,moja znajoma pracowala w tej firmie dwa lata temu,nie bylo problemow .

#17 2016-04-10 11:43:05

jolki
Member

Madzik 168 napisał:

Mogłabyś podać dokładną nazwę Private care? Na naszym forum jest ciekawa lektura na temat tej firmy, tylko teraz są chyba ze 4 różne nazwy  a 3 z nich są pod tym samym adresem.
A za poprzedni miesiąc kiedy dostałaś i czy zgadzała się wypłata? Też się bałaś o swoje pieniądze.
Tak jak Iza46 napisała, wcale babka nie musi tego płacić osobiście.
Bądź dobrej myśli.

#18 2016-04-10 18:40:37

barbara.b
Member

no a ja już pisałam na tym  forum, że miałam wrażenie, że dzwoniono do mnie z tych samych numerów i przedstawiano takie same oferty raz pod nazwą soft care a raz pod professional care. czy private care pod to też podchodzi nie mam pojęcia :-)))) jedna nazwa podobna do drugiej i czasami jak za dużo cv powysyłam to potem przez jakiś czas mam ciągle wrażenie, że na okrągło rozmawiam z tymi samymi ludźmi :-)))) a może i rozmawiałam ciągle z tymi samymi ludźmi... dlatego czekam na telefonik od mojej ostatniej firmy i chyba pozostanę im wierna... gra w detektywa powoli mnie zaczęła nudzić a nawet denerwowac i ta wieczna niepewność, czy wszystko będzie ok.

Reklama