zarobki w Helper24 - porównanie

ja podpisałam z nimi umowę teraz w lutym, w marcu mam zakontraktowany wyjazd do rodziny za 900 euro. kilka osób mi powiedziało, ze to i tak mało, ale nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, opiekowała się tylko chorym tatą, to będzie mój pierwszy wyjazd do Niemiec...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Helper 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-24 12:23:20

AnnaKrakowska
New member

zarobki w Helper24 - porównanie

ja podpisałam z nimi umowę teraz w lutym, w marcu mam zakontraktowany wyjazd do rodziny za 900 euro. kilka osób mi powiedziało, ze to i tak mało, ale nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, opiekowała się tylko chorym tatą, to będzie mój pierwszy wyjazd do Niemiec. w wiekszych firmach / niemieckich firmach podobno można wyciagnać wiecej, ale jak na pierwszy raz, to nie chciałam się rzucać na głęboką wodę... a opiekunki z helpera? ile dostaliście za pierwszy wyjazd?

Ostatnio edytowany przez AnnaKrakowska (2011-02-24 12:23:37)

#2 2011-03-11 05:18:01

lili
Gość

Re: zarobki w Helper24 - porównanie

Zgadza się, ta firma oferuje nam lipę, a nie pracę.  Helper 24 to oszust. Z umową byłam w inspekcji pracy. Okazało się, że firmy typu Helper 24, czyli tzw agencje pracy tymczasowej biorą pieniacze od Niemnców z góry, a nam na delegacje nie dają nic. Nie zawierają w umowie gdzie będziemy spały i co będziemy jadły, chociaż na delegacje i wyżywienie wg kodeksu pracy powinniśmy dostawać z góry. Umowa to nie żaden etat, tylko pół etatu w Polsce, czyli na delegacji nic, a przypominam pracę mamy wykonywać na terenie Niemiec, co już jest niezgodne z kodeksem pracy. 30% wg umowy to usługi opiekuńcze, a 70% usługi sprzątania, zastanówmy się czy wszystkie jesteśmy przygotowane do zawodu sprzątaczki, bo do opieki na pewno. Następna rzecz to odpowiedzialność za zepsute urządzenia w domu, wg umowy spada na nas. Urządzenia domowe mamy prawo wykorzystywać tylko do pracy i na zlecenie Niemca, więc nie wolno nam wyprać rzeczy, czy zrobić sobie herbaty bez jego zgody, a w takim razie jesteśmy na jego lasce, to obóz koncentracyjny, nie praca. Nie wyliczono nam w umowie dokładnych godzin pracy, wynagrodzenia za nocki oraz za weekendy, czyli wg umowy pracujemy 4 godziny dziennie przez 5 dni, a resztę na czarno. Dziewczyny nie podpisujcie tej umowy, za nim podpiszecie husteczkę, idźcie do prawnika. Panie w ciągu 5 minut potrafią przysłać nową inną umowę, tak jakby prawnik siedział nad nimi 24h na dobę albo miały ją gotową. Te wszystkie agencje to oszuści w biały dzień. Żądajcie umów na minimum 7 dni wcześniej, te panie umowy przysyłają w dzień waszego wyjazdu, abyście nie miały czasu się nad nią zastanowić. Jeżeli agencje biorą z góry, to starajcie się z Niemcem zawrzeć taką umowę same, działalność możemy sobie same otworzyć i te pieniądze na nią przeznaczyć. Nie dawajmy się pracy na czarno i oszustom. Żle mamy w Polsce, a wyjeżdżając do pracy za granice liczymy na lepszy byt, a nie na poniewierkę i straty. Chcecie wg umowy 300 euro to powodzenia, ja zostałam i w poprzedni czwartek nie podpisałam tej umowy. Mało tego wypowiedziałam umowę przedwstępną i z umową przysłaną mi przez panie z Helper 24 wybrałam się do Państwowej Inspekcji Pracy w swoim mieście, panie tylko straszą, że załatwiły wam kontrakt i nie możecie się teraz wycofać, to wszystko co napisały w umowie nie trzyma się kupy, jeśli chodzi o prace za granicą. Takie agencje powinno się zamykać i szkoda, że działają na rynku, bo niestety mają do tego prawo, a my godzimy się na to, co podpiszemy. Pozdrawiam, Lili. Tyle.

#3 2011-03-11 13:50:44

Maria46
Gość

Ja jeżdżę z helperem od ponad pół roku i mogę z ręką na sercu powiedzieć że to to Panna Lili wypisuje to istne bzdury. Wyjezdzając bylam w bardzo ciezkiej sytuacji, wiadomo zostawia sie rodzinę... do mojej babci wracam pod koniec miesiaca, Panie kontaktuja sie ze mna srednio raz w tygodniu pytaja czy wszytsko ok. Dziwnym dla mnie jest ze ta "Pani" wie tyle na temat wyjazdu i warunkow pracy jak nawet nie podpisala umowy !big_smile Lili martwi sie juz jaka herbate zaparzy u rodziny a nie ma pojecia o pracy opiekunki. O jakiejkolwiek pracy z czego widze bo normalny czlowiek ktory ma cos do roboty nie siedzi o 5 rano na forum i nie wylewa swoich zalow. Wspolczuje kazdemu pracodawcy ktory zatrudni ta kobiete smile Pozdrawiam wszyskie "kolezanki po fachu".

#4 2011-03-18 11:14:40

Alexandra
Gość

AnnaKrakowska napisał:

ja podpisałam z nimi umowę teraz w lutym, w marcu mam zakontraktowany wyjazd do rodziny za 900 euro. kilka osób mi powiedziało, ze to i tak mało, ale nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, opiekowała się tylko chorym tatą, to będzie mój pierwszy wyjazd do Niemiec. w wiekszych firmach / niemieckich firmach podobno można wyciagnać wiecej, ale jak na pierwszy raz, to nie chciałam się rzucać na głęboką wodę... a opiekunki z helpera? ile dostaliście za pierwszy wyjazd?

a wiec zarobki w firmie Helper 24 :   ja na Święta Bożego Narodzenia dostałam na wyjazd 700e na cały etat przy jednej osobie,w styczniu doszła ze szpitala babcia i przemiła pani zaproponowała mi albo 800 e przy 2 osobach na cały etat czyli od 3tys-costam ZUS i US albo pół etatu i 900e (1600zł legalnie reszta delegacja  no cóż postawiona pod murem wybrałam pół etatu )potem   bodajże w 7miesiacu pracy dostałam następną  PODWYZKO-OBNIZKE -1000E ,1/4 etatu czyli 800zł legalnie reszta w delegacji .Rodzina płaciła 1950e miesięcznie Z a podróż nie ma zwrotu ,za badania lekarskie nie ma zwrotu ,przez ponad 9 miesięcy nie zasłużyłam na coś -tam z Klubu Prestiżowej Opiekunki ,za nocki nie ma więcej ,za święta tez nic nie ma     Pozdrawiam zachwycone pracownice Helper24

#5 2011-07-22 14:22:23

Ewa
New member

Te ktore tak ładnie tu pisza, bez słowa krytyki to pracownice biura!! lub osoby podstawine!!!!!! dziwie sie ze jest tu tak mało kobiet oszukanych!!!!!!!dlaczego nie wypowiadacie sie na ten temat?? to nie wstyd!! z tym trzeba cos zrobic, ale musi nas byc wiecej!!!!! Ewa.

#6 2014-07-01 13:43:03

filemon201
New member

z tego co przeczytałam nie zdecyduje się na pracę w tej firmie

#7 2014-07-02 20:42:36

Mary Poppins
Member

Zwróc uwagę filemonie201, że wątki są z  2011 roku !

#8 2014-10-13 19:54:51

zrebak
New member

witam, z Helperem wyjechał 2 razy i nigdy wiecej. Panie  na rozmowie wstepnej opowiadaja o podopiecvznych rzeczy, choroby  obowiazki  , ktore niezgzadaja sie w rzeczywiostosci ....   ,a potem zdziowione dzwonia i mowia : ale jak to przeciez mialo byc inaczej miala byc 1 osoba do opieki a nie 2.... itd .

kwestia kasy : miałabyc podwyzka  ze wzgledu na doswiadczenei w opiece oraz znajomosc jezyka. co do czego Panie zaproponowaly 50e . podwyzki ...
pozdrawiam Panie z firmy Helper, ktore zanim polecą dziewczynę do opienki sprawdza dokladne informacje co do rodziny oraz  szanuja pracownikow i ich wynagodzenie ....

Reklama