czy może mi ktoś doradzić?

Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2012-12-20 15:36:20

mareszka23
Member

czy może mi ktoś doradzić?

Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone. miałam opisane że dziadziuś spokojny chodzi o laseczce i w ogóle luzik, że mieszka z żoną którą nie trzeba się zajmować, jak się jak się okazuje parkinson ,alzheimer postępuje, dziadek szaleje jest nerwowy,a babcia ma raka i już od półtorej tygodnia leży w łóżku i może niema jakiejś wielkiej roboty przy niej ale bieganie ze śniadaniem poprawianie psłania, pomoc przy myci obiad do łóżka itd.myślicie że powinnam  to zgłosić? dodadzą jakąś kase czy raczej nie warto.A może lepiej zapytać córki? może coś ekstra doda.

Ostatnio edytowany przez mareszka23 (2012-12-20 16:09:15)

#2 2012-12-27 18:39:58

bonika
Member
Od: Kielce

Re: czy może mi ktoś doradzić?

mareszka23 napisał:

Jestem na wyjeździe u nawet fajnej rodziny to znaczy córka mieszka obok i jest taka spoko. Ale jeżeli chodzi o obowiązki zapisane w opisie podopiecznego to są nieźle okrojone. miałam opisane że dziadziuś spokojny chodzi o laseczce i w ogóle luzik, że mieszka z żoną którą nie trzeba się zajmować, jak się jak się okazuje parkinson ,alzheimer postępuje, dziadek szaleje jest nerwowy,a babcia ma raka i już od półtorej tygodnia leży w łóżku i może niema jakiejś wielkiej roboty przy niej ale bieganie ze śniadaniem poprawianie psłania, pomoc przy myci obiad do łóżka itd.myślicie że powinnam  to zgłosić? dodadzą jakąś kase czy raczej nie warto.A może lepiej zapytać córki? może coś ekstra doda.

Mereszka 23 powinnaś oczywiście zgosić to jeśli nie masz tego ujętego w opisie podopiecznego. Możesz naturalnie rozmawiać z rodziną i podjąć jakieś obustronne porozumienie. Naturalnie jeśli to nie pomoże to jeśli jesteś tam przez agencje to poproś o przeniesienie i nie ma tematu. Chyba, że będą ci robili jakieś wstręty to dopracujesz do końca i podziękujesz serdecznie za taki kontrakt.

#3 2013-02-19 00:57:12

amelia
Przyjaciel Forum

mareszka23 napisał:

Ja nie wiem co Ty tam jeszcze robisz? Jedyne co mi przychodzi na myśl, to "krecią robotę".
Jaka to firma? Jak będziemy tak się wszystkie postępować, to nie za niedługi czas będziemy z łańcuchami na nogach pracować i będą nas sprzedawać jak niewolników w Arabii S.
Musimy mieć swoją godność !

#4 2014-12-29 06:28:33

zeeshan123
New member

Pijany mężczyzna NS0-504 vce exam sika pod ścianą dużego domu w środku miasta.
Obok przechodzi zgorszona pani i patrzy się na niego i mówi:
- Ale bydle!
Na to on:
- Niech się pani nie boi, mocno go trzymam.

Ostatnio edytowany przez zeeshan123 (2014-12-29 06:29:04)

#5 2015-02-06 21:59:06

aligator99
Member

To nic nie da ze zgłosić firmie że dziadek jest taki . Firma nie może zmusić rodziny podopiecznego aby dostał lepsze leki uspakajace . Ten problem z podopiecznymi - TAJFUNAMI jest nagminny .

#6 2015-02-06 22:33:47

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE

Ale skoro stan podopiecznego nie zgadza się z opisem i jeszcze do opieki są 2 osoby zamiast jednej - to podstawa do żądania by firma zabrała ze stelli - nie na taką sie godziłaś - więcej pracy - powinny być większe pieniądze, poza tym Twoja zgoda na taką sytuacje - a nie postawienie opiekunki przed faktem dokonanym.

Ostatnio edytowany przez matka najlepszego syna (2015-02-06 22:34:23)

#7 2015-02-06 22:56:07

barbara.b
Member

jak najbardziej powinna to zgłosić. firma ma nieprawdziwe informacje. i jak najbardziej może przekonać rodzinę do przepisania dziadkowi tabletek uspakających tłumacząc np. że potrzebna jest druga opiekunka na noc bo jedna nie daje rady, albo chcąc od rodziny więcej pieniędzy dla opiekunki, gdyż opiekunka wykonuje więcej zadań niż było to omawiane przed wyjazdem. od tego jest firma. ja proszę zawsze o zakres obowiązków na papierze. może to się nie liczy jako umowa, ale zawsze to jest jakiś dowód odnośnie tego na jaką stellę się decydowałam. jestem teraz u babci ślepej i głuchej i robiącej najprawdopodobniej w gacie chociaż rodzina się wypiera. gdy przyjechałam synowa mówiła, że może być, że babka może mieć biegunkę bo pije sok jabłkowy. teraz w szpitalu robi pod siebie niby dlatego, że nie może wstać... moim zdaniem ona nie rozumie, że jej się chce. rodzina się wypiera i udaje nieuświadomionych bo to o kasę chodzi. na początku myślałam, że to firmy są pazerne w tej branży ale teraz zmieniłam zdanie i uważam, że to rodziny patrzą jak tu jak najmniej kasy zapłacić.
do mojej babki przychodzi pflegedienst, zawsze jezdzili z nią do lekarza na badania. ja przyjechałam i nie broniłam się przed wożeniem babki do lekarza bo i czemu. ale plan był taki, że pierwszym razem ktoś mi pokażę gdzie ten lekarz jest. pierw miał syn pokazać ale nie miał czasu, więc powiedziałam, że może jeszcze raz pojechać pflegedienst a ja pojade z nimi i mi wszystko pokażą. syn pierw się zgodził a po chwili zadzwonił i powiedział, że za pflegedienst płaci za każde 15 minut, droga w ta i spowrotem, czekanie u lekarza na pobranie krwi, potem na wyniki, że to potrwa i podał mi adres i powiedział, żebym sama znalazła gdzie to jest. nie było opiekunki i płacił za to a ja przyjechałam i jeszcze jeden raz na pflegedienst szkoda było mu pieniędzy. szpital też sama szukałam jak babkę zabrali do szpitala. a teraz wielce obrażony, że powiedziałam firmie, że babka robi pod siebie bo pewnie więcej kasy sobie zażyczyli. dzisiaj babka do domu miała wracać a jak szumu narobiłam to i babka w szpitalu została. oni patrzą na ile moga sobie pozwolić i ile zaoszczędzić.

#8 2015-02-06 22:58:30

barbara.b
Member

zakres obowiązków i stan podopiecznego na papierze

Reklama