Opieka nad Seniorami w Niemczech - NOWE PILNE OFERTY

Leader Service International S.A., poszukuje kandydatów chętnych do pracy na stanowisku: Opiekunka Osób Starszych w Niemczech (całe Niemcy) Wymagania: - Komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca codzienną komunikację - Mile widziane prawo jazdy - Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub schorowanymi - Gotowość do pracy w Święta Bożego Narodzenia - Miłe usposobienie Zadania: -Zapewnienie opieki osobie podopiecznej -Wykonywanie oraz pomoc w codziennych czynnościach (np...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-12-14 10:11:03

LSI_opieka
New member

Opieka nad Seniorami w Niemczech - NOWE PILNE OFERTY

Leader Service International S.A., poszukuje kandydatów chętnych do pracy na stanowisku:

Opiekunka Osób Starszych w Niemczech (całe Niemcy)

Wymagania:
- Komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca codzienną komunikację
- Mile widziane prawo jazdy
- Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub schorowanymi
- Gotowość do pracy w Święta Bożego Narodzenia
- Miłe usposobienie

Zadania:
-Zapewnienie opieki osobie podopiecznej
-Wykonywanie oraz pomoc w codziennych czynnościach (np. pomoc przy myciu lub ubieraniu)

Oferujemy:
- Legalną pracę w Niemczech od zaraz
- Atrakcyjne wynagrodzenie
- Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
- Dodatkowe ubezpieczenie
- Zwrot kosztów podróży
- Stałą opiekę koordynatora na terenie całych Niemiec oraz pomoc ze strony pracowników Leader Service International

Osoby zainteresowane prosimy o podanie numeru kontaktowego na e-mail: opiekunka@lsisa.pl

Prosimy o zamieszczenie oświadczenia: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Leader Service International S.A. dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97r. O ochronie danych osobowych Dz. U nr 133 poz.883).”

#2 2012-12-14 11:48:05

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Opieka nad Seniorami w Niemczech - NOWE PILNE OFERTY

LSI_opieka napisał:

Leader Service International S.A., poszukuje kandydatów chętnych do pracy na stanowisku:

Opiekunka Osób Starszych w Niemczech (całe Niemcy)

Wymagania:
- Komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca codzienną komunikację
- Gotowość do pracy w Święta Bożego Narodzenia
- Miłe usposobienie

Zadania:
-Wykonywanie oraz pomoc w codziennych czynnościach (np. pomoc przy myciu lub ubieraniu)

Oferujemy:
- Legalną pracę w Niemczech od zaraz
- Zwrot kosztów podróży
- Stałą opiekę koordynatora na terenie całych Niemiec oraz pomoc ze strony pracowników Leader Service International

Osoby zainteresowane prosimy o podanie numeru kontaktowego na e-mail: opiekunka@lsisa.pl

Prosimy o zamieszczenie oświadczenia: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Leader Service International S.A. dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97r. O ochronie danych osobowych Dz. U nr 133 poz.883).”

Witam. Wam bardzo dziękuję! Już raz próbowałam! Macie bardzo głupie i niekorzystne umowy. Jesteście niekonkretni. Wasze opiekunki mają tylko obowiązki. żadnych praw i mnóstwo kar umownych !  Powodzenia w polowaniu na jelenie.

#3 2012-12-16 22:09:25

krysia33310
New member

Witajcie
Zupelnie nie umiem sie poruszac po tym forum ale sie ucze;)

Napisalam ogloszenie z nadzieja,ze przeczyta je ktos kto moze mi pomoc.
Powtorze je jeszcze raz i od razu wszystkich pozdrawiam bo pierwszy raz dodajac ogloszenie zawalilam sprawe,)Wybaczcie.

Jestem dypl pielegniarka z duzym doswiadczeniemm jako opiekunka w Polsce i w Niemczech.
Niestety moja podopieczna w listopadzie zmarla.
Poszukuje pracy w Niemczech jako opiekunka od stycznia,polowy stycznia lub od lutego.
Prosze tylko o powazne oferty prywatne.Zalezy mi na uczciwym posredniku ,prywatnie lub umowa o dzielo.Bez ZUSu,itp.
krysia33310@interia.eu

#4 2012-12-17 17:06:36

jasiak1@poczta.onet.pl
New member

Może ktoś szuka na zastępstwo opiekunki na styczeń ,nie znam języka bardzo proszę o kontakt na e-maila jasiak1@poczta.onet.pl

#5 2012-12-17 19:39:47

paula_b
New member

Witajcie,

ja wyjeżdżam z tą firmą już 2 raz na świąteczne zastępstwo i jestem zadowolona. Warunki są ok, panie z biura miłe i pomocne, więc naprawdę nie mogę narzekać.

Ja osobiście polecam tą firmę, bo do tej pory mnie nie zawiedli.

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt! wink

#6 2012-12-17 23:57:21

amelia
Przyjaciel Forum

paula_b napisał:

Witajcie,

ja wyjeżdżam z tą firmą już 2 raz na świąteczne zastępstwo i jestem zadowolona. Warunki są ok, panie z biura miłe i pomocne, więc naprawdę nie mogę narzekać.

Ja osobiście polecam tą firmę, bo do tej pory mnie nie zawiedli.

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt! wink

Jesteś pracownikiem, czy płacą ci za reklamowanie firmy?? Napisz jakie mają skomplikowane i głupie umowy i ile kar te umowy zawierają dla opiekunek. Jakie prawa ma opiekunka ???? Jakie obowiązki ma firma??? To że Panie są uprzejme to mi wisi!

Jak piekarz będzie uprzejmy i przystojny, a jego chleb kwaśny, niesmaczny i nie dopieczony, to się idzie do drugiej piekarni! No nie!

#7 2012-12-18 09:13:00

KRYSIA5555
Member

jak ktoś z firmy chce złowić pracowników to powinnien zacząć:
- od rejonu Niemiec w jakim mają podopiecznych, bo my wiemy że nie są to całe Niemcy i Firmy podzieliły się rejonami . żeby jeden nie wchodził drugiemu w drogę.....
- kasy za pracę i dodatek za święta....a te bla bla bla my znamy..........

#8 2012-12-18 21:35:35

paula_b
New member

Wyraziłam opinię na temat firmy, z którą wyjeżdżam do pracy. Skoro jestem zadowolona, to dlaczego mam nie mówić o tym głośno?
Nie wiem, jak było u Was, ale u mnie wszystko jest w porządku.

#9 2012-12-18 22:34:33

amelia
Przyjaciel Forum

paula_b napisał:

Wyraziłam opinię na temat firmy, z którą wyjeżdżam do pracy. Skoro jestem zadowolona, to dlaczego mam nie mówić o tym głośno?
Nie wiem, jak było u Was, ale u mnie wszystko jest w porządku.

Zadowolenie ? Zależy co kogo cieszy? Żul też się cieszy jak znajdzie puszkę z niedopitym piwem.

No a czemu nie odpowiesz na moje pytania???

#10 2012-12-19 11:04:55

aniadz
New member

amelia - moglabys cos wiecej o tych umowach? zastanawialam sie jeszcze nie dawno nad ta firma..       do KRYSIA5555 - a jakie firmy sie podzielily regionami, masz jakies ceikawe informacja?

#11 2012-12-19 22:13:27

paula_b
New member

Jeżeli chodzi o umowę, to panie z biura na pewno wszystko wytłumaczą. Dla mnie najważniejsze jest to, że zawszę mogę liczyć na pomoc biura.

Co to znaczy, że firmy podzieliły się regionami? Nie rozumiem, bo  z tego co wiem, to różne firmy mają zazwyczaj oferty z całych Niemiec....

#12 2012-12-19 23:54:37

amelia
Przyjaciel Forum

aniadz napisał:

amelia - moglabys cos wiecej o tych umowach? zastanawialam sie jeszcze nie dawno nad ta firma..       do KRYSIA5555 - a jakie firmy sie podzielily regionami, masz jakies ceikawe informacja?

No przecież napisałam - drugi post od góry.

#13 2012-12-20 09:44:43

KRYSIA5555
Member

Ja trafiałam na firmy które miały rejonizacje /tz, poszczególne Landy/. Ja wprawdzie przez 8 lat byłam tylko w 2-ch firmach , to może inne  Firmy mają inaczej. Ale rozmawaiałam z dziewczynami  z innych firm i one też tak mówiły. Chciałam kiedyś jechać do Muenchen......to kazały mi zmienić firmę które te okolice obsługuje....

#14 2012-12-28 13:20:52

LSI_opieka
New member

Witamy serdecznie,

zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi ofertami pracy.

Obecnie poszukujemy kandydatek chętnych do wyjazdów po Nowym Roku.

Posiadamy oferty z całych Niemiec.

Wymagania:

- Komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego,umożliwiająca codzienną komunikację
- Miłe usposobienie i cierpliwość

Zadania:

-Pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (np. pomoc przy myciu, ubieraniu, spacery)

Oferujemy:

- Legalną pracę w Niemczech
- Zwrot kosztów podróży

#15 2012-12-28 15:41:24

ulka
Member

Atrakcyjne wynagrodzenie ???? to znaczy 700 euro? taką propozycję dostała   moja  znajoma od Państwa na mc na rękę!!!!

#16 2012-12-28 16:15:04

LSI_opieka
New member

Witamy,

musiało nastąpić jakieś nieporozumienie, ponieważ nie posiadamy i nie posiadaliśmy ofert pracy, gdzie stawka miesięczna wynosi 700 euro.

Pozdrawiamy

#17 2012-12-28 20:07:09

nix
New member

Pracuje w Niemczech jako opiekunka , zarabiam 1100 E. Interesuje mnie jakie sa wogle stawki za taka prace. Ile moznaby makymalnie zarabiac w tego typu pracy gdyby dokladnie sie rozejzec

#18 2012-12-28 23:10:12

aga_37
New member

a ja chciałabym zapytać czy ktoś miał do czynienia z firmą home and care z poznania, ponieważ mam problem z wypłatą wynagrodzenia:(

#19 2012-12-29 08:12:46

Kocinek
Member

aga_37 napisał:

a ja chciałabym zapytać czy ktoś miał do czynienia z firmą home and care z poznania, ponieważ mam problem z wypłatą wynagrodzenia:(

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,827279
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,679442
Przykro mi, ale zobacz.

#20 2012-12-29 12:32:25

ulka
Member

LSI_opieka napisał:

Witamy,

musiało nastąpić jakieś nieporozumienie, ponieważ nie posiadamy i nie posiadaliśmy ofert pracy, gdzie stawka miesięczna wynosi 700 euro.

Pozdrawiamy

A to bardzo ciekawe, bo ja znam zupełnie inną wersję od opiekunki która pracuje w Monachium. Dlaczego miałaby kłamać?
Pozdrawiam

#21 2012-12-29 12:36:07

ulka
Member

aga_37 napisał:

Nie rozumiem? jak masz  problem z wypłatą?
Daj znać na mój adres, opisz sytuację.
W miarę możliwości pomogę, doradzę  co masz zrobić dalej...........
Pozdrawiam:)

#22 2012-12-29 12:38:08

simona1961
Member

ulka napisał:

LSI_opieka napisał:

Witamy,

Pozdrawiamy

A to bardzo ciekawe, bo ja znam zupełnie inną wersję od opiekunki która pracuje w Monachium. Dlaczego miałaby kłamać?
Pozdrawiam

Nooo, bardzo ciekawe, bo ja jakiś czas temu tez dostałam taką propozycje, czyli 700 euro, z żalem wink podziekowałam za taki nadmiar kasy big_smile big_smile big_smile

#23 2012-12-29 14:02:19

amelia
Przyjaciel Forum

Ja mam oryginalną umowę, a właściwie dwie umowy, których nie podpisałam ze względu na ogromnie skomplikowaną , jednostronnie opłacalną, ograniczającą opiekunkę do stopnia niewolniczego, bez żadnych praw dla opiekunki, jednocześnie narzucającą obowiązki i kary.
Na jednej umowie jest kwota 867 Euro na drugiej 359 Euro BRUTTO. Do tego miałam podpisać zgodę na potrącenie mi z wynagrodzenia składki na ubezpieczenie grupowe. Karta turystyczna EKUZ miała by mi służyć w czasie choroby. Nie było mowy o A1, ani o zwrocie kosztów podróży.

No i co szanowni pracownicy LSI?? Może ktoś się skusi na taki majątek????

#24 2012-12-29 14:38:31

ulka
Member

amelia napisał:

Ja mam oryginalną umowę, a właściwie dwie umowy, których nie podpisałam ze względu na ogromnie skomplikowaną , jednostronnie opłacalną, ograniczającą opiekunkę do stopnia niewolniczego, bez żadnych praw dla opiekunki, jednocześnie narzucającą obowiązki i kary.
Na jednej umowie jest kwota 867 Euro na drugiej 359 Euro BRUTTO. Do tego miałam podpisać zgodę na potrącenie mi z wynagrodzenia składki na ubezpieczenie grupowe. Karta turystyczna EKUZ miała by mi służyć w czasie choroby. Nie było mowy o A1, ani o zwrocie kosztów podróży.

No i co szanowni pracownicy LSI?? Może ktoś się skusi na taki majątek????

Zenada
Powodzenia dla
LSI_opieka!!!

#25 2012-12-29 17:12:57

kasia63
Member

no wlasnie ulka ,niektore firmy traktuja potencjalne opiekunki jak ograniczone umyslowo idiotki - co to za psi grosz pojada i niestety same jestesmy sobie winne bo wciaz znajduja sie takie co za 600-700euro  jada i psuja opinie ,wiec firmy takie pensje oferuja bo wiedza doskonale ze zawsze znajda sie kobiety na wyjazd.
Uwazam ze 1000 na reke to absolutne minimum na jakie powinna sie decydowac kazda z nas.Wiem jak to jest jak czlowiek jest pod kreska,tez wyjezdzalam 1x ,za pozyczone na bilet pieniadze ale moja pierwsza pensja to bylo 280na tydzien,plus 180 za podroz i ubezpieczenie,jezyk b slabo,ale wierzcie mi za mniej niz 1000nie jechalabym na pewno tylko szukala dalej czego za choc troche lepsza kase!!!Musimy sie nauczyc szanowac i nauczyc tego firmy,nic sie nie zmieni jesli wciaz beda sie znajdowac panie co np z agencji ze SZ-na jada za 500euro na miesiac .Potem sie Niemcy dziwia co my chcemy kokosy jakies zarabiac?!

#26 2012-12-29 17:18:31

ulka
Member

kasia63 napisał:

no wlasnie ulka ,niektore firmy traktuja potencjalne opiekunki jak ograniczone umyslowo idiotki - co to za psi grosz pojada i niestety same jestesmy sobie winne bo wciaz znajduja sie takie co za 600-700euro  jada i psuja opinie ,wiec firmy takie pensje oferuja bo wiedza doskonale ze zawsze znajda sie kobiety na wyjazd.
Uwazam ze 1000 na reke to absolutne minimum na jakie powinna sie decydowac kazda z nas.Wiem jak to jest jak czlowiek jest pod kreska,tez wyjezdzalam 1x ,za pozyczone na bilet pieniadze ale moja pierwsza pensja to bylo 280na tydzien,plus 180 za podroz i ubezpieczenie,jezyk b slabo,ale wierzcie mi za mniej niz 1000nie jechalabym na pewno tylko szukala dalej czego za choc troche lepsza kase!!!Musimy sie nauczyc szanowac i nauczyc tego firmy,nic sie nie zmieni jesli wciaz beda sie znajdowac panie co np z agencji ze SZ-na jada za 500euro na miesiac .Potem sie Niemcy dziwia co my chcemy kokosy jakies zarabiac?!

Swięta racja:)

#27 2012-12-29 17:54:50

anitkak11
Member

Chciałam się zapytać drogie koleżanki a gdzie można zarobić ten 1000 euro na miesiąc bo ja zarabiam 750 euro i nie wiem gdzie iść z tym

#28 2012-12-29 18:28:12

amelia
Przyjaciel Forum

anitkak11 napisał:

Chciałam się zapytać drogie koleżanki a gdzie można zarobić ten 1000 euro na miesiąc bo ja zarabiam 750 euro i nie wiem gdzie iść z tym

Napisz mi maila, podaj skyp, może coś ci podpowiem. Na forum też nie da się wszystkiego opisać.

#29 2012-12-29 18:35:27

anitkak11
Member

anita krzemionka 
Wardenburg niemcy skype

#30 2012-12-30 16:15:49

ulka
Member

anitkak11 napisał:

Z tego co się orientuję to, są agencje w PL, które płacą najmniej te 1000 euro chociażby Aterima  , skąd wyjechała moja sąsiadka - ofertę miała wciągu tygodnia- ale niemiecki podstawowy, została zaproszona na rozmowę i tam też na miejscu po zaliczeniu podstaw z  niemieckiego  dostała umowę do podpisania na 1000 euro  kontrakt na 2 miesiące, do Drezna.

#31 2012-12-30 16:35:17

anitkak11
Member

Dziękuję Ula smile Bo ja aż pracować nie mogę odkąd weszłam na ten portal i dowiedziałam się że na poczatek właśnie dają 1000e a ja mam wrrrrrrrrrr.......normalnie depresja

#32 2012-12-30 16:38:10

iza46
Member

amelia napisał:

anitkak11 napisał:

Napisz mi maila, podaj skyp, może coś ci podpowiem. Na forum też nie da się wszystkiego opisać.

podpowiem,ze mozesz pisac na meila do kazdej osoby ,Musisz kliknac na meila .

#33 2012-12-30 16:42:31

simona1961
Member

anitkak11 napisał:

Dziękuję Ula smile Bo ja aż pracować nie mogę odkąd weszłam na ten portal i dowiedziałam się że na poczatek właśnie dają 1000e a ja mam wrrrrrrrrrr.......normalnie depresja

Nie wierze, że firmy daja na początek 1000 euro bez znajomosci języka i bez doświadczenia. Aterima to dość porządna firma, więc jeśli ktos mówi , że ma podstawy niemieckiego i bez doswiadczenia to po prostu nie uwierze, a już troszke w tym zawodzie pracuje. Ty sie tak Anitko nie dołuj, tylko ucz sie jezyka, bierz referencje, zrób sobie zdjęcie z podopiecznym, podziekuj pr24 za współprace i szukaj innej firmy, bo faktycznie masz wynagrodzenie haniebne ! Potraktuj to jako przedbiegi, jako naukę w sensie języka i całokształtu i startuj do innych firm.

#34 2012-12-30 16:54:36

anitkak11
Member

Dziękuję Wam za wsparcie naprawde mi ciężko aż wychodzić mi się nie chce robić przy dziadku juz nie wspomne,a jeszcze córka chce żebym codziennie z nim wychodziła jak on czasami nie ma siły bo siada na nogi a ma 184 cm i 80 kg wiec lekki nie jest,spróbuję z ta firmą Alterima bo w Pr 24 mówią że dadzą mi 2 euro więcej na dzień śmiech na sali

#35 2012-12-30 17:57:41

ahha
Member

amelia napisał:

anitkak11 napisał:

Amelio napisz rowniez do mnie z podpowiedzia prosze znasz mojego meila,jestem lekko zderperowana stycznioowy wyjazd nie wypali chyba a jaw lutym wracam na smieci gdzie  malo( bo dla mnie ok. 1000 to malo)placa ale jak nie bede miala alternatywy,to co z tego ze sie cienie no chyba ze wjade i powiem- wyjezdzam jak mi nie dacie podwyzki.Czyli im nie dam czasu na szukanie- ale nie chcialabym tak postepowac.Takie sprawy traktuje smiertelnie powaznie.Po nowym roku przychodzi fachman od komputera musi pousuwac pewne takie tam wiruski i zainstaluje mi skype.Jak szukac dziwczyny i gdzie szukac -polskie strony znam chyba wszystkie,polskich agentur nie chce( Matko Bosko-750e-zgroza),fora wszystkie,Niemieckie agencje -nie wszystkie, niemieckie strony -szt.3 ,prywatnie jade od kogos kogo znam i mam jakas rekojmie wyplaty no to gdzie durde balans/ chyba na tablice ogloszen przy kosciele zostalo.

#36 2012-12-30 18:15:21

iza46
Member

ahha napisał:

amelia napisał:

anitkak11 napisał:

Amelio napisz rowniez do mnie z podpowiedzia prosze znasz mojego meila,jestem lekko zderperowana stycznioowy wyjazd nie wypali chyba a jaw lutym wracam na smieci gdzie  malo( bo dla mnie ok. 1000 to malo)placa ale jak nie bede miala alternatywy,to co z tego ze sie cienie no chyba ze wjade i powiem- wyjezdzam jak mi nie dacie podwyzki.Czyli im nie dam czasu na szukanie- ale nie chcialabym tak postepowac.Takie sprawy traktuje smiertelnie powaznie.Po nowym roku przychodzi fachman od komputera musi pousuwac pewne takie tam wiruski i zainstaluje mi skype.Jak szukac dziwczyny i gdzie szukac -polskie strony znam chyba wszystkie,polskich agentur nie chce( Matko Bosko-750e-zgroza),fora wszystkie,Niemieckie agencje -nie wszystkie, niemieckie strony -szt.3 ,prywatnie jade od kogos kogo znam i mam jakas rekojmie wyplaty no to gdzie durde balans/ chyba na tablice ogloszen przy kosciele zostalo.

Cos nie mozna Ci wyslac meila ,sprubuj sama .Cos wyskakuje o wybieraniu aplikacji wiec napisz na mojego

#37 2012-12-30 22:22:32

paula_b
New member

Nie wydaje mi się, żeby wynagrodzenie wynosiło tylko 700 euro.. Jak mi przedstawiali oferty to zawsze miałam prawo wyboru, ale nie spotkałam się z tak niską propozycją, a  trochę z nimi pracuję...

#38 2012-12-30 23:12:54

amelia
Przyjaciel Forum

paula_b napisał:

Nie wydaje mi się, żeby wynagrodzenie wynosiło tylko 700 euro.. Jak mi przedstawiali oferty to zawsze miałam prawo wyboru, ale nie spotkałam się z tak niską propozycją, a  trochę z nimi pracuję...

Czy tobie moja droga sie wydaje, czy nie wydaje , to nie ważne. Ja mam w posiadaniu ich umowę. A Ty jesteś J23 ??? Czy Colombo???
No może być jeszcze jedna możliwość - może naganiacz?

#39 2012-12-30 23:23:33

simona1961
Member

amelia napisał:

paula_b napisał:

Czy tobie moja droga sie wydaje, czy nie wydaje , to nie ważne. Ja mam w posiadaniu ich umowę. A Ty jesteś J23 ??? Czy Colombo???
No może być jeszcze jedna możliwość - może naganiacz?

Amelia wyluzuj, przecież wszystkie wiemy kto jest z agentury na tym forum a kto jest opiekunką. Szkoda Twojego i nasze (opiekunek ) zdrowia. Moja kolezanka własnie jest z Pr24 na zleceniu. Z ogromną radościa poinformuje ile dostanie kasy na konto przeliczając na zlotówki, podobno ma mieć 917 euro miesięcznie plus extra za świeta, zobaczymy! Jezyk ma marniutki,doświadczenia zero, dostała się tam po znajomosci, czas pokaże ile wpłynie na konto! oczywiscie jest to jej pierwsza i ostatnia umowa z PR24

Do
Pauli, kochanieńka, schodzicie na psy. Nawet na kosztach podrózy zarabiacie na opiekunkach, ale fajnie ze jestescie, bo dzieki wam świeżynki nabiorą praktyki, osłuchaja się z językiem i wystartują do innych firm! Ciekawa jestem co zrobicie jak wam braknie kandydatek???? bo że braknie to jestem pewna! umowa zlecenie i 1/8 etatu smiech na sali big_smilebig_smilebig_smile

#40 2012-12-31 00:13:28

amelia
Przyjaciel Forum

Do Simony: No widzę, że masz odpowiedni staż i znasz już zabawę w te klocki. Niestety ja jeszcze taka nieopierzona, więc może i nie rozpoznaję co za winklem się czai. W takim razie chętnie posłucham bardziej doświadczonych od siebie. Dzięki.

#41 2012-12-31 10:54:49

anitkak11
Member

iza46 napisał:

ahha napisał:

amelia napisał:

Amelio napisz rowniez do mnie z podpowiedzia prosze znasz mojego meila,jestem lekko zderperowana stycznioowy wyjazd nie wypali chyba a jaw lutym wracam na smieci gdzie  malo( bo dla mnie ok. 1000 to malo)placa ale jak nie bede miala alternatywy,to co z tego ze sie cienie no chyba ze wjade i powiem- wyjezdzam jak mi nie dacie podwyzki.Czyli im nie dam czasu na szukanie- ale nie chcialabym tak postepotowac.Takie sprawy traktuje smiertelnie powaznie.Po nowym roku przychodzi fachman od komputera musi pousuwac pewne takie tam wiruski i zainstaluje mi skype.Jak szukac dziwczyny i gdzie szukac -polskie strony znam chyba wszystkie,polskich agentur nie chce( Matko Bosko-750e-zgroza),fora wszystkie,Niemieckie agencje -nie wszystkie, niemieckie strony -szt.3 ,prywatnie jade od kogos kogo znam i mam jakas rekojmie wyplaty no to gdzie durde balans/ chyba na tablice ogloszen przy kosciele zostalo.

Cos nie mozna Ci wyslac meila ,sprubuj sama .Cos wyskakuje o wybieraniu aplikacji wiec napisz na mojego

Dzień Dobry Moje Koleżanki
No tak 750 e to zgroza od razu mi lepiej sad
a 1000 e to mało o Boże tragedia muszę to zmienić, a noi jeszcze jak czytam ( bo teraz jak tylko wstaje to sprawdzam ) i widzę te wywiady opiekunek w głowie robi mi się nie fajnie.
To moja pierwsza praca jako opiekunka bo w polsce po pobycie w szpitalu wylali mnie z pracy w której pracowałam 5 lat i byłam dobrym pracownikiem, nie wiem co robić ani w polsce nie widze dla siebie pracy a jak czytam portal i coraz więcej się dowiaduje jestem przerażona .
Ogólnie wychodzi na to że pracuje prawie za darmo i jeszcze z" w sadź sobie w d..ę ubezpieczeniem  ",o emeryturze nie wspomnę a ja już myślałam że pana Boga za Nogi złapałam

#42 2012-12-31 10:58:54

simona1961
Member

amelia napisał:

Do Simony: No widzę, że masz odpowiedni staż i znasz już zabawę w te klocki. Niestety ja jeszcze taka nieopierzona, więc może i nie rozpoznaję co za winklem się czai. W takim razie chętnie posłucham bardziej doświadczonych od siebie. Dzięki.

Amelio, czy Ty mnie źle zrozumiałas czy wydaje mi sie tylko?

#43 2012-12-31 12:53:37

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

amelia napisał:

No nie wiem, może i źle zrozumiałam. I chyba w dalszym ciągu nie rozumiem. Jeśli nie sprawia Ci to wielkiego kłopotu , to proszę wyłóż mi kawę na ławę.
Pozdrawiam

#44 2013-01-02 09:22:22

simona1961
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

amelia napisał:

No nie wiem, może i źle zrozumiałam. I chyba w dalszym ciągu nie rozumiem. Jeśli nie sprawia Ci to wielkiego kłopotu , to proszę wyłóż mi kawę na ławę.
Pozdrawiam

Miła Amelio, miałam na mysli, żebys się nie denerwowała niektórymi wpisami, bo są to wpisy od przedstawicieli agencji, jak chocby paula zetka i pare jeszcze innych. To wszystko. Wszystkiego dobrego w nowym roku i szczęsliwej podrozy do domu. Ja dopiero 1 lutego odpalam moje konie mechaniczne, ale i tak już się cieszę na ten dzień. Pozdrówka big_smile

#45 2013-01-02 17:04:35

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Pozdrawiam

Miła Amelio, miałam na mysli, żebys się nie denerwowała niektórymi wpisami, bo są to wpisy od przedstawicieli agencji, jak chocby paula zetka i pare jeszcze innych. To wszystko. Wszystkiego dobrego w nowym roku i szczęsliwej podrozy do domu. Ja dopiero 1 lutego odpalam moje konie mechaniczne, ale i tak już się cieszę na ten dzień. Pozdrówka big_smile

Dobrze Cię jednak zrozumiałam. Może ja nie wysłowiłam się jasno. Dzięki za wyjaśnienie. Popieram wszystkie posty "Simony", dobrze radzisz koleżanko. Szczególnie ten do Anitki. Widać, że masz doświadczenie i jesteś szczera!
Ja już jestem od kilku godzin w domku, ale już mi po głowie chodzi piosenka " Nie płacz kiedy odjadę".

Kurcze, tam , na exporcie tęskni się za domem, a jak się wróci to się snuje plany i czeka na dobry wschodni wiatr. Wtedy wieje się razem z nim.....
Ale ja muszę w domciu do końca lutego wytrzymać, nie ma mowy......

#46 2013-01-02 18:50:35

anitkak11
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

amelia napisał:

Pozdrawiam

Dobrze Cię jednak zrozumiałam. Może ja nie wysłowiłam się jasno. Dzięki za wyjaśnienie. Popieram wszystkie posty "Simony", dobrze radzisz koleżanko. Szczególnie ten do Anitki. Widać, że masz doświadczenie i jesteś szczera!
Ja już jestem od kilku godzin w domku, ale już mi po głowie chodzi piosenka " Nie płacz kiedy odjadę".

Kurcze, tam , na exporcie tęskni się za domem, a jak się wróci to się snuje plany i czeka na dobry wschodni wiatr. Wtedy wieje się razem z nim.....

Oj tak ja też coś mogę o tym powiedzieć pomimo mojego krótkiego stażu pracy to Kochane Moja ja tak płacze jak jestem w niemczech a jak przyjade do polski to wydzwaniam co się z moim podopiecznym dzieje.
Moje kochanie mi już zwróciło uwagę :-Ty to tak miałczysz na tego dziadka a jak tylko przyjedziesz to dzwonisz do niego smile no taka już jestem

#47 2013-01-02 20:38:02

ahha
Member

anitkak11 napisał:

iza46 napisał:

ahha napisał:

Amelio napisz rowniez do mnie z podpowiedzia prosze znasz mojego meila,jestem lekko zderperowana stycznioowy wyjazd nie wypali chyba a jaw lutym wracam na smieci gdzie  malo( bo dla mnie ok. 1000 to malo)placa ale jak nie bede miala alternatywy,to co z tego ze sie cienie no chyba ze wjade i powiem- wyjezdzam jak mi nie dacie podwyzki.Czyli im nie dam czasu na szukanie- ale nie chcialabym tak postepotowac.Takie sprawy traktuje smiertelnie powaznie.Po nowym roku przychodzi fachman od komputera musi pousuwac pewne takie tam wiruski i zainstaluje mi skype.Jak szukac dziwczyny i gdzie szukac -polskie strony znam chyba wszystkie,polskich agentur nie chce( Matko Bosko-750e-zgroza),fora wszystkie,Niemieckie agencje -nie wszystkie, niemieckie strony -szt.3 ,prywatnie jade od kogos kogo znam i mam jakas rekojmie wyplaty no to gdzie durde balans/ chyba na tablice ogloszen przy kosciele zostalo.

Dzień Dobry Moje Koleżanki
No tak 750 e to zgroza od razu mi lepiej sad
a 1000 e to mało o Boże tragedia muszę to zmienić, a noi jeszcze jak czytam ( bo teraz jak tylko wstaje to sprawdzam ) i widzę te wywiady opiekunek w głowie robi mi się nie fajnie.
To moja pierwsza praca jako opiekunka bo w polsce po pobycie w szpitalu wylali mnie z pracy w której pracowałam 5 lat i byłam dobrym pracownikiem, nie wiem co robić ani w polsce nie widze dla siebie pracy a jak czytam portal i coraz więcej się dowiaduje jestem przerażona .
Ogólnie wychodzi na to że pracuje prawie za darmo i jeszcze z" w sadź sobie w d..ę ubezpieczeniem  ",o emeryturze nie wspomnę a ja już myślałam że pana Boga za Nogi złapałam

No wiesz Anito dla Ciebie to moze duzo -dla mnie 1000e m-c to malo.Stanowczo za malo.Nawet jesli nie musze wstawac w nocy to jestem dyspozycyjna np. od 7 do 21 z przerwa 2 godz.w dzien. Jakby nie liczyl to 12 godz.dziennie przy 1000 e  to ok.3 e/godz.To niewiele moim zdaniem biorac pod uwage fakt specyfike pracy oraz to ze pracujesz np.2 m-ce i potem min 1 m-c jestes w domu to wynagrodzenie 2000e /3 m-ce wychodzi 660 e m-c.Tyle za prace w obcym srodowisku,obcej mentalnosci,czesto przy osobach ktore potrzebuja psychiatrycznej opieki.Pewnie powiesz no tak -widzialy galy co braly- widzialy i wiedzialy ze za tak ciezka prace nalezy sie godziwa zaplata.Jak sie kiedys spytalam sasaidki ktora pracuje w Casitasie czy pracowalaby za takie pieniadze po 10 12 godzin za dobe to zrobila sie bardziej czerwona niz kurtka ktora nosi.i tyle .Pozdrawiam serdecznie.

#48 2013-01-02 20:42:31

ahha
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

amelia napisał:

Pozdrawiam

No kurcze pieczone - Amelio jestem pod wrazeniem.Juz okrzeplas w domciu?Super i juz glowa pelna pomyslow na nastepne miejsce.?Pozdrawiam serdecznie z burego Dolnego Slaska.

#49 2013-01-02 21:17:21

amelia
Przyjaciel Forum

Dzięki Ahha! Dziś jestem smutna . Noa naszym forum podano wiadomość Dziewczyna o imieniu " Kocinek".Była też na innym forum. Wczoraj zmarł, jej mąż . Poleciała samolotem. Młodzi ludzie. Aż serce peka! Ech ! jakie to życie jest kruche!

#50 2013-01-02 22:04:08

ahha
Member

amelia napisał:

Dzięki Ahha! Dziś jestem smutna . Noa naszym forum podano wiadomość Dziewczyna o imieniu " Kocinek".Była też na innym forum. Wczoraj zmarł, jej mąż . Poleciała samolotem. Młodzi ludzie. Aż serce peka! Ech ! jakie to życie jest kruche!

Wiem Amelio czytalam o tej smutnej wiadomosci.Na tym forum w innym watku.Tak masz racje bardzo kruche to nasze bycie na ziemi.Tez mi smutno bardzo smutno.Coz moge -jedynie sie pomodlic.Dobranoc.

#51 2013-01-02 22:10:08

iza46
Member

ahha napisał:

amelia napisał:

Wiem Amelio czytalam o tej smutnej wiadomosci.Na tym forum w innym watku.Tak masz racje bardzo kruche to nasze bycie na ziemi.Tez mi smutno bardzo smutno.Coz moge -jedynie sie pomodlic.Dobranoc.

Tak sie sklada,ze Kocinek pisala do mnie meile i ja tez i ....coz sprawiedliwe zycie nie jest .Ej ta polska rzeczywistosc .Pozdrawiam was dziewczyny.Ja tez juz szykuje walizke na 3 miesiace .

#52 2013-01-02 22:25:08

namolna
Member

amelia napisał:

Amelko! Ty już w domu?! Musiałaś nieźle szarżować.  W takiej chwili nadchodzi zawsze refleksja,zwłaszcza gdy odchodzą znienacka młodzi ludzie na temat życia.Kiedy podano tą wiadomość odsłuchiwałam właśnie piosenkę  :Hanuta-" Na zawsze razem" i słowa piosenki w parodoksalny sposób związały się z tą parą Anią-Kocinkiem i jej śp. mężem.   Niech odpoczywa w pokoju...

#53 2013-01-03 00:00:21

amelia
Przyjaciel Forum

namolna napisał:

amelia napisał:

Amelko! Ty już w domu?! Musiałaś nieźle szarżować.  W takiej chwili nadchodzi zawsze refleksja,zwłaszcza gdy odchodzą znienacka młodzi ludzie na temat życia.Kiedy podano tą wiadomość odsłuchiwałam właśnie piosenkę  :Hanuta-" Na zawsze razem" i słowa piosenki w parodoksalny sposób związały się z tą parą Anią-Kocinkiem i jej śp. mężem.   Niech odpoczywa w pokoju...

Coś Wam powiem. Tak dziś mi się momentami  wciskał pedał gazu, że aż boję się Wam mówić ale nie czułam kiedy miałam 190 na liczniku i wtedy to mój Anioł Stróż  włączał mi w głowie płytę z :" Anielski Orszak niech twą duszę przyjmie". no i wtedy posłusznie łagodniałam jak baranek.
A to tak mi się ze trzy razy włączało.  Dobrze, że nie jeżdżę sama. Lubię jak jestem adorowana przez mojego Anioła Stróza i  Św. Krzysztofa.
Oni często poskramiają moje zapędy.

Ach, nawet nie umiem się dzisiaj cieszyć z tego, że jestem w domku. A miałam tak na wesoło opowiedzieć moją podróż.
Mam nadzieję, że Kocinek znajdzie ukojenie. Ja wierzę w to. My, opiekunki, jesteśmy silniejsze od koni, nawet tych mechanicznych!

#54 2013-01-03 09:58:21

simona1961
Member

amelia napisał:

namolna napisał:

amelia napisał:

Coś Wam powiem. Tak dziś mi się momentami  wciskał pedał gazu, że aż boję się Wam mówić ale nie czułam kiedy miałam 190 na liczniku i wtedy to mój Anioł Stróż  włączał mi w głowie płytę z :" Anielski Orszak niech twą duszę przyjmie". no i wtedy posłusznie łagodniałam jak baranek.
A to tak mi się ze trzy razy włączało.  Dobrze, że nie jeżdżę sama. Lubię jak jestem adorowana przez mojego Anioła Stróza i  Św. Krzysztofa.

Ach, nawet nie umiem się dzisiaj cieszyć z tego, że jestem w domku. A miałam tak na wesoło opowiedzieć moją podróż.
Mam nadzieję, że Kocinek znajdzie ukojenie. Ja wierzę w to. My, opiekunki, jesteśmy silniejsze od koni, nawet tych mechanicznych!

Uuuuuuuu, kochana, 190 ???? Ja się nie rozpędzam więcej niz do 140 i to jest dla mnie górna granica , przy której włacza mi się lampka ostrzegawcza. No ale ja pierdolotem podrózuję, co to ma silnik 1,2 a koni chyba 40 ? NAwet nie wiem dokładnie. Podróżuję sama i rzeczywiscie na export, podobnie jak Ty, jade znacznie wolniej. Teraz coś mi się porobiło i nie mogę się rozpędzić więcej jak do 110, mam nadzieję ze dojadę do domu, zanim sprzęglo całkiem szlag trafi. Będąc w Polsce byłam oczywiscie w warsztacie, ale mechanik nic nie stwierdził. Nawet zapytał czy czasem dywanik nie podchodzi mi pod pedał gazu, dureń jeden. A ile masz km do domu, bo ja tylko 600 na szczęście big_smile

#55 2013-01-03 11:15:20

kasia40_
Member

no witam drogie panie wiec ja pracuje w Pomedice24 i zarabiam 22.43E/dzien+131zl za miesiac umowy zlecenie  wiec takie zarobki sa w tej firmie ..... ponoc uwarunkowane jezykiem i kwalifikacjami ... bylam tam 3 miesiace teraz mam 1 miesiac pauze szukam czegos lepszego ale zdaje sobie sprawe ze znajomosc jezyka moja nie jest na poziomie perfekt ..... no i co ja biedna sirota mam zrobic co ?? ma super referencje od rodziny u ktorej bylam bardzo chca,zebym do Nich wrocila ale kurcze te pieniadze male ...... ale z drugiej strony w Pl tego nie zarobie ... ehhhh ale licze ze znajde cosik lepszego bo jak wracalam to w autokarze troche sie smialy ze mnie Panie .... no ale co robic ??

#56 2013-01-03 11:36:04

anitkak11
Member

kasia40_ napisał:

no witam drogie panie wiec ja pracuje w Pomedice24 i zarabiam 22.43E/dzien+131zl za miesiac umowy zlecenie  wiec takie zarobki sa w tej firmie ..... ponoc uwarunkowane jezykiem i kwalifikacjami ... bylam tam 3 miesiace teraz mam 1 miesiac pauze szukam czegos lepszego ale zdaje sobie sprawe ze znajomosc jezyka moja nie jest na poziomie perfekt ..... no i co ja biedna sirota mam zrobic co ?? ma super referencje od rodziny u ktorej bylam bardzo chca,zebym do Nich wrocila ale kurcze te pieniadze male ...... ale z drugiej strony w Pl tego nie zarobie ... ehhhh ale licze ze znajde cosik lepszego bo jak wracalam to w autokarze troche sie smialy ze mnie Panie .... no ale co robic ??

Nie przejmuj się Kasiu40 ja też tam pracuję od czegoś trzeba zacząć też języka się uczę i do przodu , tu dziewczyny  są Kochane więc damy radę ,z  czasem i my będziemy zarabiać więcej:)
Miłego dnia

#57 2013-01-03 12:16:24

namolna
Member

simona1961 napisał:

amelia napisał:

namolna napisał:

Uuuuuuuu, kochana, 190 ???? Ja się nie rozpędzam więcej niz do 140 i to jest dla mnie górna granica , przy której włacza mi się lampka ostrzegawcza. No ale ja pierdolotem podrózuję, co to ma silnik 1,2 a koni chyba 40 ? NAwet nie wiem dokładnie. Podróżuję sama i rzeczywiscie na export, podobnie jak Ty, jade znacznie wolniej. Teraz coś mi się porobiło i nie mogę się rozpędzić więcej jak do 110, mam nadzieję ze dojadę do domu, zanim sprzęglo całkiem szlag trafi. Będąc w Polsce byłam oczywiscie w warsztacie, ale mechanik nic nie stwierdził. Nawet zapytał czy czasem dywanik nie podchodzi mi pod pedał gazu, dureń jeden. A ile masz km do domu, bo ja tylko 600 na szczęście big_smile

Bójcie się Boga dziewczyny! Taka szybkość.Simona zmień warsztat,dobrze Ci radzę.A modlitwę kierowcy znacie?yikes Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.
Pozdrawiam!

#58 2013-01-03 12:42:45

amelia
Przyjaciel Forum

No boję się Boga! Nie jeżdżę tak ciągle, to tak mi sie sie zdarzyło przy dobrej pogodzie te 120 koników się rozbujało.  Ale na bardzo krótko. Na uspokojenie was Was powiem, że w mojej  40-letniej karierze kierowcy zapłaciłam tylko raz mandat za przekroczenie prędkości w Austrii na Autostradzie. Jeździłam bardzo dużo w tym służbowo.  Proszę więc rozgrzeszenie! Modlitwę znam, zawsze się modlę przed wyjazdem i zabieram ze sobą wszystkich świętych . To oni mnie prowadzą. Dziękuję za troskę  moja droga koleżanko "namolna". Doceniam zawsze dobre rady. Masz rację ! Ja miałam wczoraj do pokonania 670km.Średnia mi wyszła 100 na godzinę. W tym było 600 autostradą , no i zrobiłam dwie krótkie pauzy, choć zwykle zatrzymuję się co 200 km. Mam za sobą najdłuższą podróż(nie wiele autostrad) z bardzo małymi dwoma przerwami- 1000km i 12 godzin. Jechałam wtedy na pogrzeb i byłam o 10 lat młodsza. A co do sprzęgła, to staraj się jechać równomiernie ( unikaj szarpania autem i zbędnej zmiany biegów) i odpowiednio powoli to dotrzesz bezpiecznie ( też mam za sobą doświadczenie ze sprzęgłem). Zresztą co ja Ci radzę sama zapewne też o tym wiesz.
Kiedyś Wam opowiem o moich przygodach za kółkiem , jak Was nie zanudzam?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-03 12:53:57)

#59 2013-01-03 12:45:30

simona1961
Member

kasia40_ napisał:

Kasiu, ja bym sobie za bardzo tych smiejących sie Pań i ich uwag do serca nie brała, bo w wiekszości to są przechwałki. Oczywiście, że mało zarabiasz, ale slubu z Promedika nie brałaś, wię szukaj innej firmy, a moze zaproponuj tej rodzinie, która chce zebys wróciła kontakt z inną firmą, która zapłaci ci więcej? Pierwsze koty za płoty. Ja na pierwszy kontrakt w zasadzie tylko dlatego ze miałam czynne prawo jazdy pojechałam za 900 euro i tez słyszałam w busie przechwałki ile to sie zarabia i jakim to sie mądrym jest w te klocki. Niestety te co najgłośniej krzyczały dalej  pracują za 900 lub mniej euro. Nie przejmuj się, język, doświadczenie i pójdzie z górki smile

#60 2013-01-03 12:51:24

namolna
Member

Do Amelki:A nigdy w życiu,z przyjemnością poczytam, a powyższy post był tak z przymrużeniem oka. Ja boję się szybkiej jazdy od czasu wypadku,a było to już ponad 20 lat wstecz. Mimo to zawsze drżę przed zakrętem,wolę jak ktoś prowadzi. Niestety nie mogę na co dzień liczyć na innych i muszę samodzielnie zmagać się ze swoimi oporami.  Podziwiam pewne siebie kobiety za kółkiem i zawsze powtarzam,że to własnie Panie są najlepszymi kierowcami.

Ostatnio edytowany przez namolna (2013-01-03 12:52:25)

#61 2013-01-03 13:03:41

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

kasia40_ napisał:

Kasiu, ja bym sobie za bardzo tych smiejących sie Pań i ich uwag do serca nie brała, bo w wiekszości to są przechwałki. Oczywiście, że mało zarabiasz, ale slubu z Promedika nie brałaś, wię szukaj innej firmy, a moze zaproponuj tej rodzinie, która chce zebys wróciła kontakt z inną firmą, która zapłaci ci więcej? Pierwsze koty za płoty. Ja na pierwszy kontrakt w zasadzie tylko dlatego ze miałam czynne prawo jazdy pojechałam za 900 euro i tez słyszałam w busie przechwałki ile to sie zarabia i jakim to sie mądrym jest w te klocki. Niestety te co najgłośniej krzyczały dalej  pracują za 900 lub mniej euro. Nie przejmuj się, język, doświadczenie i pójdzie z górki smile

Drogie koleżanki! W moim przypadku nie są to przechwałki. Wiem żeby niektóre dziewczyny się samouwielbiają i opowiadają bajki. Ja naprawdę mam duże doświadczenie i pisze bardzo szczerze. Jak pisałam , swoje frycowe zapłaciłam i staram się podzielić doświadczeniem z innymi. Nie krytykuję nikogo, rozumem, że  każda z nas ma inną sytuację i robi tak jak jej pasuje. Też zrobiłam parę błędów, ale kto ich nie robi.

A propos Promediki jestem w tracie rozmów. Chcę sprawdzić ile w moim przypadku mi zaoferują i jak będą ze mną się obchodzić. To ja jestem dla nich dobrym kąskiem, nie zależy mi na wyjeździe z nimi , chcę tylko sprawdzić firmę. Z góry im powiedziałam, że mają nie pochlebną opinię. Poinformuję Was na pewno o tej przygodzie. W chwili obecnej nie będę o wszystkim mówić głośno.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-03 13:10:41)

#62 2013-01-03 14:10:52

kasia40_
Member

to do której z Pań mogę napisać ,żeby dowiedzieć się czegoś o lepiej płatnej pracy ?? :-))))))z góry dziękuję :-)

#63 2013-01-03 14:30:09

iza46
Member

kasia40_ napisał:

to do której z Pań mogę napisać ,żeby dowiedzieć się czegoś o lepiej płatnej pracy ?? :-))))))z góry dziękuję :-)

no ja juz Ci meila dawno wyslalam:)

#64 2013-01-03 14:43:23

kasia40_
Member

Izunia dopiero spojrzałam dzieki smile)

#65 2013-01-03 19:17:58

iza46
Member

Wklejam z forum gowork 01.01.2013 godz 22.33 "a ja wczoraj slyszalam od polki w sasiedztwie, ze firmy niemieckie zatrudniaja na umowy niemieckie, ale tylko miejscowe bezrobotne lub polki, ktore mieszkaja na stale w Niemczech.Za 24 godzinna opieke maja 1350 euro brutto, czyli na reke okolo 1000.I niedlugo wszystkie firmy przejda na ten model zatrudnienia, poniewaz Niemcy zmniejsza w ten sposob bezrobocie.Kobiety te pracuja miesiac a miesiac maja wolnego.

#66 2013-01-07 16:03:37

LSI_opieka
New member

Witam

Jestem pracownikiem Leader Service International S.A.  Mając na uwadze jak najlepszą współpracę z naszymi Zleceniobiorcami stworzyliśmy specjalny adres mailowy: opiekunka@lsisa.pl  Jeśli masz problem z otrzymaniem wynagrodzenia lub zostałeś źle obsłużony, masz wątpliwości co do spełnienia z naszej strony wszystkich warunków umowy, bądź też spotkałeś się z jakimiś niezgodnościami, proszę napisz na w/w adres mailowy, a zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wspólnie wyjaśnić wszelkie nieporozumienia i problemy. W mailu proszę o podanie imienia, nazwiska, numeru kontaktowego oraz opisanie dokładnie spawy.

Zwracam jednak uwagę, że jeśli zamieszczone informacje nie odpowiadają prawdzie, w szczególności są złośliwymi, nie mającymi związku z rzeczywistością próbami szkalowania Leader Service International S.A. nasza Spółka będzie bronić się przed takimi praktykami, również na drodze postępowania sądowego, w celu obrony swojego dobrego imienia.

Pozdrawiam
Dział Jakości Obsługi Klienta

#67 2013-01-07 19:25:20

amelia
Przyjaciel Forum

LSI_opieka napisał:

Witam

Jestem pracownikiem Leader Service International S.A.  Mając na uwadze jak najlepszą współpracę z naszymi Zleceniobiorcami stworzyliśmy specjalny adres mailowy: opiekunka@lsisa.pl  Jeśli masz problem z otrzymaniem wynagrodzenia lub zostałeś źle obsłużony, masz wątpliwości co do spełnienia z naszej strony wszystkich warunków umowy, bądź też spotkałeś się z jakimiś niezgodnościami, proszę napisz na w/w adres mailowy, a zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wspólnie wyjaśnić wszelkie nieporozumienia i problemy. W mailu proszę o podanie imienia, nazwiska, numeru kontaktowego oraz opisanie dokładnie spawy.

Zwracam jednak uwagę, że jeśli zamieszczone informacje nie odpowiadają prawdzie, w szczególności są złośliwymi, nie mającymi związku z rzeczywistością próbami szkalowania Leader Service International S.A. nasza Spółka będzie bronić się przed takimi praktykami, również na drodze postępowania sądowego, w celu obrony swojego dobrego imienia.

Pozdrawiam

Strachy na Lachy panie piękny! To jest forum dla opiekunek a nie przeciw opiekunkom i niech pan nie straszy tylko weźmie się uczciwie za pracę, to i krytycznych opinii nie będzie. A czego się boicie, zaznaczając w umowach, że nie należy ich pokazywać osobom trzecim. Ja od razu lecę z taką umowa do prawnika.

#68 2013-01-07 21:41:56

jakniew
Member

amelia napisał:

LSI_opieka napisał:

Witam

Pozdrawiam

Strachy na Lachy panie piękny! To jest forum dla opiekunek a nie przeciw opiekunkom i niech pan nie straszy tylko weźmie się uczciwie za pracę, to i krytycznych opinii nie będzie. A czego się boicie, zaznaczając w umowach, że nie należy ich pokazywać osobom trzecim. Ja od razu lecę z taką umowa do prawnika.

Brawo Amelia!!! Takie zastrzeżenie w umowie ma być dla firm które je stosują zamknięciem nam ust, pod rygorem zerwania natychmiastowej umowy i ogromnych kar pieniężnych. Tym sobie zapewniają dyskrecję. Taki zapis to można stosować jedynie w umowach, gdzie pracownik jest zobowiązany do zachowania w jakiejś firmie np. patentu jakiegoś wynalazku, czy tajemnicy handlowej. Ale w naszym przypadku, to totalna bzdura no i BEZCZELNOŚĆ!!!!!

#69 2013-01-07 22:00:25

lubklon
New member

estem obiektywnym obserwatorem ale to co wypisujecie tutaj to jedna niedorzeczna paplanina. Typowo polskie. 2 Polaków i od razu 3 partie. Czy wam ktoś dogodzi? Może ewentualnie zrobiłby to sam Razputin ale nie ma go już. No to pracujcie w Polsce po 4-5 zł za godz. lub 1200 w szpitalu lub domu opieki albo jeśli jesteście takie super to przecież granica otwarta. Polak zawsze musi mieć wroga a jeszcze jak mu dali internet to wpierjot ! Ciekawe do kogo byście się przyp...y gdyby tych agencji nie było. Chyba gryzłybyście sobie same swoje ogony gdybyście miały

#70 2013-01-07 22:04:37

lubklon
New member

Ku..a toż to opiekunki teraz powinny być w lektyce noszone do pracy, wachlarzyk, śniadanko do łóżeczka, chłop , itp  no i 2 tys Euro ! Opanujcie się trochę , generalnie to pielęgniarkom i opiekunkom wali coś pod sufitem

jakniew napisał:

amelia napisał:

LSI_opieka napisał:

Witam

Pozdrawiam

Brawo Amelia!!! Takie zastrzeżenie w umowie ma być dla firm które je stosują zamknięciem nam ust, pod rygorem zerwania natychmiastowej umowy i ogromnych kar pieniężnych. Tym sobie zapewniają dyskrecję. Taki zapis to można stosować jedynie w umowach, gdzie pracownik jest zobowiązany do zachowania w jakiejś firmie np. patentu jakiegoś wynalazku, czy tajemnicy handlowej. Ale w naszym przypadku, to totalna bzdura no i BEZCZELNOŚĆ!!!!!

#71 2013-01-07 22:18:06

krysta63
Member

drogi Panie-to sytuacja nas w Polsce zmusza do wyjazdów a agencje mają na tym (na nas)złoty interes.Pracy ,firm-polskich i niemieckich,starszych osób do opieki jest pod dostatkiem także te opiekunki*stare wyżeraczki* jak to się mówi mogą wybierac,przebierac a tym bardziej pisac na forum co im sie podoba.
Gorzej mają te zaczynające w branży kobiety nie znające języka,te muszą  brac stelle,które stara wyżeraczka nie weżmie za 700 czy 800 e.
Zawsze się takie znajdą,bo to i tak więcej niż 1200 zl w Pl
pozdrawiam i życze dobrej lektury na tym i innych opiekunkowych forach

#72 2013-01-07 22:24:15

anitkak11
Member

krysta63 napisał:

drogi Panie-to sytuacja nas w Polsce zmusza do wyjazdów a agencje mają na tym (na nas)złoty interes.Pracy ,firm-polskich i niemieckich,starszych osób do opieki jest pod dostatkiem także te opiekunki*stare wyżeraczki* jak to się mówi mogą wybierac,przebierac a tym bardziej pisac na forum co im sie podoba.
Gorzej mają te zaczynające w branży kobiety nie znające języka,te muszą  brac stelle,które stara wyżeraczka nie weżmie za 700 czy 800 e.

i jeszcze pisze że jest obiektywnym obserwatorem pchiiiii; obserwatorem czego i kim on jest w ogóle wkurza mnie ktoś kto wtrąca się nie w swoje sprawy i staje miedzy wódkę a zakąskę smile

#73 2013-01-07 22:43:31

jakniew
Member

anitkak11 napisał:

krysta63 napisał:

i jeszcze pisze że jest obiektywnym obserwatorem pchiiiii; obserwatorem czego i kim on jest w ogóle wkurza mnie ktoś kto wtrąca się nie w swoje sprawy i staje miedzy wódkę a zakąskę smile

Dziewczyny, ten "obiektywny obserwator", to pracownik agencji albo spokrewniony z pracownicą agencji lub też właściciel firemki pośredniczącej. Stąd ta jego wściekłość, kiedy piszemy o nich prawdę. Ktoś kto jak powyższy osobnik chce wyrażać opinię o nas nie wiedząc jak w rzeczywistości jest to "słodki miód" powinien najpierw sam tego miodu spróbować i zapamiętać, że my pracujemy 24h/dobę we wszystkie dni tygodnia.

#74 2013-01-08 05:12:25

amelia
Przyjaciel Forum

Słuchajcie. Nie ma co się spodziewać . Z tego de.ila  człowieka się nie zrobi, to tak samo jak z ku.wy biedronki nie będzie.
Zgłaszajcie jego posty do usunięcia i nie denerwujcie się. Tacy trole są wszędzie.

#75 2013-01-08 07:24:15

namolna
Member

Namnożyło się ich ,to prawda,tych troli,ale damy radę! Pozdrawiam!

#76 2013-01-08 10:51:16

krysta63
Member

Pewnie ze damy rade,a sioo stąd ,do widzenia Panu obserwatorowi

#77 2013-01-10 20:41:10

ulka
Member

Ale sie nie ktorzy ( cichociemni wzburzyli)smile uwagami opiekunek na forum! proszę, proszę, ktoś się tutaj oburzył i straszy sądem!!!

#78 2013-01-10 21:41:41

anitkak11
Member

Cześć Dziewczyny

Mam już kilka dni do wyjazdu i............
jest mi przykro że wyjeżdżam choć mało tu zarabiam, jest mi przykro też patrzeć na dziadka który jest smutny dzisiaj powiedział mi że się martwi bo jadę ( a tak to wiecie daje mi czasem popalić z tymi nocami nieprzespanymi).
Wiecie zaczynam się naprawdę zastanawiać czy ja się nadaję do tej pracy, tak bardzo czasem boli mnie serce jak patrze na starość  człowieka który no kurde nie jest mi obojętny przyzwyczaiłam się do Niego przez te pół roku pracy tutaj.
Tak sobie myślę już raz wyjeżdżałam i wróciłam ale teraz nie wiem czy wrócę ..... nie mogę patrzeć i nie mogę się pogodzić ogólnie z tym że ludzie umierają, dlatego też zastanawiam się nad tą pracą bo nie wiem czy dam radę po raz kolejny szybko się przyzwyczajam do ludzi a potem chce mi serce pęknąć.

Pozdrawiam Was Ciepło,
śpieszmy Kochać się ludzi tak szybko odchodzą.....

#79 2013-01-10 22:06:32

ulka
Member

anitkak11 napisał:

Cześć Dziewczyny

Mam już kilka dni do wyjazdu i............
jest mi przykro że wyjeżdżam choć mało tu zarabiam, jest mi przykro też patrzeć na dziadka który jest smutny dzisiaj powiedział mi że się martwi bo jadę ( a tak to wiecie daje mi czasem popalić z tymi nocami nieprzespanymi).
Wiecie zaczynam się naprawdę zastanawiać czy ja się nadaję do tej pracy, tak bardzo czasem boli mnie serce jak patrze na starość  człowieka który no kurde nie jest mi obojętny przyzwyczaiłam się do Niego przez te pół roku pracy tutaj.
Tak sobie myślę już raz wyjeżdżałam i wróciłam ale teraz nie wiem czy wrócę ..... nie mogę patrzeć i nie mogę się pogodzić ogólnie z tym że ludzie umierają, dlatego też zastanawiam się nad tą pracą bo nie wiem czy dam radę po raz kolejny szybko się przyzwyczajam do ludzi a potem chce mi serce pęknąć.

Pozdrawiam Was Ciepło,
śpieszmy Kochać się ludzi tak szybko odchodzą.....

Wiem co czujesz.............przechodziłam prze  takie sytuacje  parę razy, mimo wszystko  3 maj się dzielnie:)
Wszystkiego dobrego!

#80 2013-01-10 22:13:27

amelia
Przyjaciel Forum

novakela napisał:

Witam serdecznie. Jestem lektorem języków obcych. Pracuję dla firmy zajmującej się nauką języka niemieckiego oraz wysyłaniem osób ze znajomością języka niemieckiego
do legalnej pracy w Niemczech.
Obecnie poszukujemy opiekunek osób starszych w Niemczech - zapewniamy wysokie zarobki.
Nie znasz języka niemieckiego? To żaden problem! Osobiście Cię go nauczę online, przez komunikatora Skype. Za darmo !

Miejsce pracy: całe NIEMCY

Forma zatrudnienia: Umowa zlecenie

LEGALNA PRACA DLA OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH

Gwarantujemy:
* legalność
* umowę zlecenie
* zarobki od 800 do 1200 euro w zależności od poziomu języka (w celu dokształcenia proponujemy darmowe kursy)
* bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
* zwrot kosztów podróży od 80-120 euro
* opiekę koordynatora w Polsce i Niemczech
Wymagania:

*wiek od 25lat
*minimum komunikatywna znajomość j. niemieckiego
* doświadczenie w opiece nad osobami starszymi
* miłe usposobienie, otwartość na ludzi

Więcej informacji na naszej stronie.

KONTAKT: 691 131 122. Pracuję w szkole, jeśli nie odbiorę, to na pewno oddzwonię później!
Mój adres email: novakela@wp.pl

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Pytałam o Arbeitsvertrag??? A 1200 Euro to brutto czy netto?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-11 09:35:06)

#81 2013-01-11 09:33:02

amelia
Przyjaciel Forum

novakela napisał:

Centrum Językowe Konik w Głogowie się kłania. Oczywiście podpisujemy umowę.

Czy Arbeitsvertrag wchodzi też w grę? Czy może Pani odpowiedzieć na to pytanie? A 1200euro to brutto czy netto?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-11 09:37:29)

#82 2013-01-11 16:38:27

Milena65
Member

amelia napisał:

novakela napisał:

Czy Arbeitsvertrag wchodzi też w grę? Czy może Pani odpowiedzieć na to pytanie? A 1200euro to brutto czy netto?

hihihi amelia.....
o 1200...zapomnij....dostajesz 8oo:-D

Jezeli pulap placowy uzalezniony jest od znajomosci jezyka ..to 1200(najwyzszy)dostajä tylko tlumacze przysiegli:-D

#83 2013-01-11 17:01:36

amelia
Przyjaciel Forum

Milena65 napisał:

amelia napisał:

novakela napisał:

hihihi amelia.....
o 1200...zapomnij....dostajesz 8oo:-D

Jezeli pulap placowy uzalezniony jest od znajomosci jezyka ..to 1200(najwyzszy)dostajä tylko tlumacze przysiegli:-D

Wiem, że to śmieszne, a właściwie smutne.( Ja zresztą tak specjalnie, cynicznie z nimi dyskutuję)  Bardzo smutne. Ci nasi "chlebodawcy" mają czelność na nas żerować, często nas okłamując i jeszcze się reklamują jako nasi wybawcy.

Ja akurat znam język bardzo dobrze, nie mam kłopotów ze znalezieniem pracy i wiem jedno; jak jest dobra firma, to nie musi się ogłaszać na naszym forum. My byśmy same dobre wieści rozniosły i taką firmę rozpropagowały.

Dlaczego nie staną na wysokości zadania i nie zatrudniają nas "jak Bóg przykazał" na umowę o pracę zgodną z prawem europejskim, czyli Arbeitsvertrag. Wykorzystują  trudną sytuację opiekunek wpychają nas do niewolniczej pracy. Jeszcze taka paniusia ( niemiecka pośredniczka) potrafi powiedzieć " to ode mnie zależy czy Pani będzie tam pracować ". albo  "to ode mnie zależy ile Pani dostanie pieniędzy", albo " ile pani dostała u poprzedniej rodziny górką".

No trafiła kosa na kamień. Powiedziałam paniusi tak do słuchu, że do dziś słuch o niej zaginął. Nawet rodzina wypowiedziała jej umowę, bo myślało "to coś", że rozumy pozżerało. A przed umową tak słodziło, że aż mnie mdliło.

Z tymi pośrednikami to jak z tym ruskim, co to jak miał ch@j twardy, to serce miękkie, a po wszystkim ch@j miękki, to serce twarde.

#84 2013-01-23 21:25:23

katarzynka_b
New member

witajcie,
ile tu wrogości w Waszych wypowiedziach...
ja powiem krótko i na temat...dostałam od nich ofertę za 1100 euro NETTO, miałam możliwość rozmawiać z opiekunką która obecnie jest na tym miejscu i za 2 miesiące chce ona tam wracać..więc to też chyba o czymś świadczy...sprawdzona oferta, przelewy w euro..i wiele innych rzeczy które się dla mnie liczą. pojechać teraz niestety nie mogę, dopadła mnie grypa..ale na pewno jak wyzdrowieje to znowu się do nich zgłoszę.
z takim nastawieniem jak tu u niektórych to życzę powodzenia w szukaniu pracy...smile w każdej firmie też pracują tylko ludzie i jak potrafisz się porozumiewać w normalny sposób z innym człowiekiem, potrafisz powiedzieć czego od nich oczekujesz i co możesz zaoferować,dodatkowo masz jakieś doświadczenie i znasz język pozwalający na swobodną rozmowę z Niemcami to szczerzę wątpie żeby ktoś proponował Ci 700 euro..ja się z czymś takim nie spotkałam..przynajmniej w tej firmie.a jak ktoś chce zarabiać po 1500 euro to proponuje pracę prywatną, a jak Cie przyłapią to radz sobie sam, skoro wolisz pracować "po swojemu". Nie mam zamiaru sugerować się wpisami na anonimowym forum, zawsze sprawdzam firmy osobiście i Wam też polecam takie działanie.
pozdrawiam

#85 2013-01-23 21:32:14

ulka
Member

katarzynka_b napisał:

witajcie,
ile tu wrogości w Waszych wypowiedziach...
ja powiem krótko i na temat...dostałam od nich ofertę za 1100 euro NETTO, miałam możliwość rozmawiać z opiekunką która obecnie jest na tym miejscu i za 2 miesiące chce ona tam wracać..więc to też chyba o czymś świadczy...sprawdzona oferta, przelewy w euro..i wiele innych rzeczy które się dla mnie liczą. pojechać teraz niestety nie mogę, dopadła mnie grypa..ale na pewno jak wyzdrowieje to znowu się do nich zgłoszę.
z takim nastawieniem jak tu u niektórych to życzę powodzenia w szukaniu pracy...smile w każdej firmie też pracują tylko ludzie i jak potrafisz się porozumiewać w normalny sposób z innym człowiekiem, potrafisz powiedzieć czego od nich oczekujesz i co możesz zaoferować,dodatkowo masz jakieś doświadczenie i znasz język pozwalający na swobodną rozmowę z Niemcami to szczerzę wątpie żeby ktoś proponował Ci 700 euro..ja się z czymś takim nie spotkałam..przynajmniej w tej firmie.a jak ktoś chce zarabiać po 1500 euro to proponuje pracę prywatną, a jak Cie przyłapią to radz sobie sam, skoro wolisz pracować "po swojemu". Nie mam zamiaru sugerować się wpisami na anonimowym forum, zawsze sprawdzam firmy osobiście i Wam też polecam takie działanie.
pozdrawiam

A ja odnoszę wrażenie, że jest Pani pracownikiem f- który próbuje naprawić autorytet  firmy.......tutaj naprawdę  nie ma naiwnych opiekunek:) mino wszystko życzę powodzenia na nowym etapie!

#86 2013-01-23 21:41:13

katarzynka_b
New member

taka już nasza natura, jak jest dobrze to trzeba milczeć bo zaraz sypią się takie komentarze smile a jak jest źle to trzeba o tym trąbić i i użalać się nad sobą ..ja mam trochę inne nastawienie smile powodzenia w szukaniu pracy!

#87 2013-01-23 21:55:23

paula_b
New member

katarzynka_b napisał:

taka już nasza natura, jak jest dobrze to trzeba milczeć bo zaraz sypią się takie komentarze smile a jak jest źle to trzeba o tym trąbić i i użalać się nad sobą ..ja mam trochę inne nastawienie smile powodzenia w szukaniu pracy!

Katarzynka, nie przejmuj się.. jak widać, forum to, poświęcone jest tylko negatywnym uwagom, bo jak napisze się coś dobrego, to zasypią Cię komentarzami, jak powyżej...

#88 2013-01-24 15:10:30

Milena65
Member

paula_b napisał:

katarzynka_b napisał:

Katarzynka, nie przejmuj się.. jak widać, forum to, poświęcone jest tylko negatywnym uwagom, bo jak napisze się coś dobrego, to zasypią Cię komentarzami, jak powyżej...

Nie wiem zglupialam juz...czy te 2nicki to jedna osoba...bo tak jakos napisane na jednä nute...stylistycznie tez...no i te jednakowe:-)

Ostatnio edytowany przez Milena65 (2013-01-24 15:11:27)

#89 2013-01-24 15:25:02

Milena65
Member

krysta63 napisał:

Krysta bardzo lubie Twoje posty czytac...ale po tym poscie jakos tak mi sie niesmacznie zrobilo......
Napisalas to w takim tonie pretensjonalnym..o dziewczynach ktöre pracujä dluzej..ze az mnie to zabolalo...

Ja tez zaliczam sie do tych jak to nazwalas"stare wyzeraczki".....ale uwierz mi tez zaczynalam od niczego....za brak jezyka na pierwszej stelli powiedzieli mi "dowidzenia"..po miesiäcu czasu...przez te lata przeszlam wiele...od glodowego zycia do smierci podopiecznych...zaczynalam tak jak wszystkie...bez znajomosci,ukladöw,jezyka,obcosci.....
Po latach pracy.....moja sytuacja sie zmienila,umie dosc dobrze jezyk...wiem miej wiecej z "czym to sie je".....zadna Firma nie jest wstanie mnie zrobic w konia...bo to ja decyduje.....
Czy dlatego ze nie wezme stelli za 800€.....mam przepraszac nowicjuszki.....???

Kiedys jak zaczelam jezdzic...prawie wogöle nie bylo takich foröw,dostepu do neta......musialysmy placic frycowe...
Teraz te jak to möwisz"stare wyzeraczki"...slözä zawsze dobrä radä,doswiadczeniem mlodszym kolezankä......

Poczulam sie zle..czytajäc Twöj post i musialam to napisac...no tak jakbys zazdrosna byla..ze dziewczyny potrafiä sobie zorganizowac po latach pracy..lepiej platne stelle....
W zakladach pracy kiedys tez byly rözne wyröznienia,awanse,podwyzki...oder?

nie roumie za nic Twojej hipokryzji ...sprry...

#90 2013-01-24 17:14:30

ulka
Member

Milena65 napisał:

krysta63 napisał:

Krysta bardzo lubie Twoje posty czytac...ale po tym poscie jakos tak mi sie niesmacznie zrobilo......
Napisalas to w takim tonie pretensjonalnym..o dziewczynach ktöre pracujä dluzej..ze az mnie to zabolalo...

Ja tez zaliczam sie do tych jak to nazwalas"stare wyzeraczki".....ale uwierz mi tez zaczynalam od niczego....za brak jezyka na pierwszej stelli powiedzieli mi "dowidzenia"..po miesiäcu czasu...przez te lata przeszlam wiele...od glodowego zycia do smierci podopiecznych...zaczynalam tak jak wszystkie...bez znajomosci,ukladöw,jezyka,obcosci.....
Po latach pracy.....moja sytuacja sie zmienila,umie dosc dobrze jezyk...wiem miej wiecej z "czym to sie je".....zadna Firma nie jest wstanie mnie zrobic w konia...bo to ja decyduje.....
Czy dlatego ze nie wezme stelli za 800€.....mam przepraszac nowicjuszki.....???

Kiedys jak zaczelam jezdzic...prawie wogöle nie bylo takich foröw,dostepu do neta......musialysmy placic frycowe...
Teraz te jak to möwisz"stare wyzeraczki"...slözä zawsze dobrä radä,doswiadczeniem mlodszym kolezankä......

Poczulam sie zle..czytajäc Twöj post i musialam to napisac...no tak jakbys zazdrosna byla..ze dziewczyny potrafiä sobie zorganizowac po latach pracy..lepiej platne stelle....
W zakladach pracy kiedys tez byly rözne wyröznienia,awanse,podwyzki...oder?

nie roumie za nic Twojej hipokryzji ...sprry...

Milena65- jestem z Tobą:) i zgadzam się z Twoją wypowiedzią. A Pani Krysta63--- zdeczko przesadziła..... zostawiam bez komentarza takie uwagi......

#91 2013-01-24 17:52:54

krysta63
Member

Droga Mileno-przykro mi,ze poczułas się urażona moim postem.
Nie bardzo rozumiem,co chcesz mi przekazać? Wiadomo,że nowicjuszka nie dostanie,takiej płacy jak te starsze,doświdczone kobiety,co jezdzą po kilka lat i znają w miarę dobrze język.
Może dla agencji to lepsze rozwiązanie,bo skasują  od rodziny ogromna kwotę,a  opiekunka dostanie 700-800 e.
Naprawdę nie moge cię zrozumiec-dlaczego mam byc zazdrosna,ze niektóre dziewczyny znajdują dobrze płatną prace i sa zadowolone.Przeciesz każda z nas do tego dąży.;
ja siebie mogę juz nazwac :stara wyzeraczką:po 8 latach wyjazdów.

#92 2013-01-24 19:06:12

amelia
Przyjaciel Forum

Ech dziewczyny! Nie widzę nic nie stosownego w wypowiedzi Krysty. Może nie czytam ze zrozumieniem, ale wydaje mi się w jej wypowiedziach jest jest taki sam sens jak i w Waszych. Nie macie o co się smucić. Na pewno nie chciała nikogo urazić. Ot takie jest życie. Każdy kiedyś zaczyna i każdy kiedyś kończy. Ja też mogę sie nazwać wyżeraczką ale jeszcze nie zapomniałam
łez wylanych w poduszkę i chyba nigdy nie zapomnę.
Pozdrawiam te "stare" i te "nowe". Życzę przede wszystkim tym nowym dużo siły i mądrości życiowej oraz mądrych wyborów!

#93 2013-01-24 21:11:10

Milena65
Member

krysta63 napisał:

Droga Mileno-przykro mi,ze poczułas się urażona moim postem.
Nie bardzo rozumiem,co chcesz mi przekazać? Wiadomo,że nowicjuszka nie dostanie,takiej płacy jak te starsze,doświdczone kobiety,co jezdzą po kilka lat i znają w miarę dobrze język.
Może dla agencji to lepsze rozwiązanie,bo skasują  od rodziny ogromna kwotę,a  opiekunka dostanie 700-800 e.
Naprawdę nie moge cię zrozumiec-dlaczego mam byc zazdrosna,ze niektóre dziewczyny znajdują dobrze płatną prace i sa zadowolone.Przeciesz każda z nas do tego dąży.;
ja siebie mogę juz nazwac :stara wyzeraczką:po 8 latach wyjazdów.

Krysta63...nic ci nie chce przekazac...napisalam tylko o swoich odczuciach...jak przeczytalam Twöj post..to wszystko....

Nigdzie nie napisalam ze czuje sie obrazona.....nie wkladaj mi w Usta prosze tego co nie powiedzialam.....

I prosze dziewczyny....nie nazywajmy sie nowymi-starymi...jedziemy na tym samym wozie...kazdy orze jak moze

Moja kolezanka pojechala pierwszy raz na stelle do Hamburga bez jezyka...i dostala za malzenstwo od firmy 1400 €...ale poniewaz dziewczyna umie zawalczyc o swoje..zobaczyla na miejscu co jest zgrane postawila warunki...rodzina jä polubiala..dostala po miesiäcu podwyzke na 1600...nie ma regul......
Tak samo z tym 700 €.....czy musi nowisjuszka brac stelle za 700€...przeciez sä agencje ktöre placä nowicjuszkä...i 1000...

#94 2013-01-24 21:40:56

krysta63
Member

to jest forum,więc możemy wszystkie wypowiedzieć co nam ślina na język przyniesie.Dyskutujemy i nie wszystkie się zgadzają ze wszystkimi.Gdybyśmy tu wszystkie słodziły byłoby nudno.
Nie wszystkie dziewczyny są tak przebojowe jak Twoja koleżanka Mileno,są  i takie co się wszystkiego boją i  dla nich pensja w postaci 750 e jest szczytem marzeń.Tak jak powiedziałaś--każdy orze jak może.
Ja mam natomiast koleżankę,co po 6 latach pracy  w domu opieki w Angli wyjechała przez PR24 i ma 750 e.Za taką stawkę tylko dlatego,ze niemieckiego nie znała,tylko angielski.Niedługo będzie wracac z pierwszej stelli i namawiam ją aby szukała czegoś za większa kasę,ale ona się boi,ze niczego nie znajdzie.Trzyma się PR24 rękami i nogami.A z takim doświadczeniem i j.angielskim mogłaby znaleśc  naprawdę coś lepszego.

#95 2013-01-24 22:24:41

agnes_78
New member

Witajcie dziewczyny,

od razu zaznaczam, że jestem nowa na tym forum, ale ponieważ pracuję w tej firmie to z chęcią wypowiem się na jej temat.

Byłam z nimi na 3 zleceniach, w połowie lutego wyjeżdżam już 4 raz. Mam swoją stałą rodzinę, do której zawsze wracam. Jeżeli chodzi o samą firmę to nie mam większych zastrzeżeń, wypłaty są zawsze na czas, no i odprowadzane są składki, co też jest dla mnie ważne, bo wcześniej pracowałam na czarno, więc wiadomo, że tego nie było. Ja nie narzekam, więc mogę polecić tą firmę.

#96 2013-01-25 10:37:56

krysta63
Member

agnes-czy ty mówisz o składkach odprowadzanych od kwoty 126 zl co PR24 odprowadza?Pozazdrościc tylko tej emereturki,która dostaniesz od tej kwoty.
pozdrawiam

#97 2013-02-02 17:35:17

agnes_78
New member

Milena65 napisał:

paula_b napisał:

katarzynka_b napisał:

Nie wiem zglupialam juz...czy te 2nicki to jedna osoba...bo tak jakos napisane na jednä nute...stylistycznie tez...no i te jednakowe:-)

Milena65, pracowałaś z tą firmą? Bo nie rozumiem, czemu wypowiadacie się na temat firm, których nie znacie osobiście? Ja z nimi pracuje OD DAWNA i jak do tej pory jestem zadowolona, więc nie widzę powodu, dla którego miałabym o nich nie pisać.

#98 2013-02-02 17:36:39

agnes_78
New member

krysta63 napisał:

agnes-czy ty mówisz o składkach odprowadzanych od kwoty 126 zl co PR24 odprowadza?Pozazdrościc tylko tej emereturki,która dostaniesz od tej kwoty.
pozdrawiam

Krysta, nie mówię o Promedice, bo nie wiem na jakich zasadach oni działają, mówię o firmie, w której pracuje!

#99 2013-02-02 19:15:39

amelia
Przyjaciel Forum

Do Agnes_78:

Nie gniewaj się, ale jakoś nie mogę Cię rozszyfrować. Bardzo chwalisz tę swoją firmę, mówisz że możesz ją polecić a nie piszesz o jaka firmę chodzi? Jakieś dziwne są te te Twoje wypowiedzi. ( a może czegoś nie doczytałam?)

#100 2013-02-02 21:13:32

krysta63
Member

pewnie jej chodzi o tą firmę co w tytule - Leader Service International S.A.

#101 2013-02-02 22:50:57

amelia
Przyjaciel Forum

krysta63 napisał:

pewnie jej chodzi o tą firmę co w tytule - Leader Service International S.A.

Acha, być może, ale mi podpada.

#102 2013-02-02 23:12:08

agnes_78
New member

Oczywiście, że chodzi mi o Leader Service International, odpowiadam w wątku o tej firmie, więc wydawało mi się oczywistym, o którą firmę chodzi, ale przepraszam za niedopatrzenie.

#103 2013-02-03 01:14:40

amelia
Przyjaciel Forum

agnes_78 napisał:

Oczywiście, że chodzi mi o Leader Service International, odpowiadam w wątku o tej firmie, więc wydawało mi się oczywistym, o którą firmę chodzi, ale przepraszam za niedopatrzenie.

A możesz się pochwalić umową? Oczywiście bez danych.

#104 2013-02-03 11:34:05

agnes_78
New member

Amelia, co dokładnie masz na myśli?

Jest to umowa zlecenie na dany okres.

#105 2013-02-03 11:54:18

amelia
Przyjaciel Forum

agnes_78 napisał:

Naprawdę jesteś niekumata czy udajesz?

#106 2013-02-03 12:33:46

kasia63
Member

agnes78 - amelii i nie tylko jej chodzi o to ,żebys była uprzejma udostęopnić tresć swojej umowy na forum ,rzecz jasna bez danych osobowych.Czy możesz ro zrobić?Czy zechcesz?

#107 2013-02-03 13:20:58

agnes_78
New member

amelia napisał:

agnes_78 napisał:

Nie wiem czy moge udostepniac tu umowy,ktore z nimi podpisalam..Zreszta Amelia przeciez pisalas o nich ze maja glupie umowy, to rozumiem ze skoro tak pisalas to musialas je miec w rece? Ja wolalabym tego nie robic, umowa jest dla mnie nie dla potrzeb tego forum.

#108 2013-02-03 13:31:42

kasia63
Member

agnes78 - ..............................nie chce mi sie komentować......................................

#109 2013-02-03 14:49:40

amelia
Przyjaciel Forum

agnes_78 napisał:

amelia napisał:

agnes_78 napisał:

Nie wiem czy moge udostepniac tu umowy,ktore z nimi podpisalam..Zreszta Amelia przeciez pisalas o nich ze maja glupie umowy, to rozumiem ze skoro tak pisalas to musialas je miec w rece? Ja wolalabym tego nie robic, umowa jest dla mnie nie dla potrzeb tego forum.

To spadaj , nie udała ci się reklama!

#110 2013-02-03 19:37:07

Monika
Member

Witam wszystkich!
Mieszkam na stale w Niemczech (Bremen) Jesli ktoras z Pan jest zainteresowana, to moge prywatnie ( za jednorazowa oplata) pomoc w znalezieniu stelli.
Pozdrawiam!
Monika

#111 2013-02-03 20:50:29

Dorcia2
Member

Monika napisał:

Witam wszystkich!
Mieszkam na stale w Niemczech (Bremen) Jesli ktoras z Pan jest zainteresowana, to moge prywatnie ( za jednorazowa oplata) pomoc w znalezieniu stelli.
Pozdrawiam!
Monika

...Moniko to bardzo milo z Twojej strony, że chcesz nam pomóc, ale czy przed przyjazdem opiekunki będziesz u rodziny i wszystko sprawdzisz, że by nie było, że opiekunka jedzie i rodzince się może nie spodobać, bo za mało zna język, albo, że jest za gruba, albo, że jest za niska i ma rude włosy.....Ja właśnie szukam nowej szteli.Może na pw pogadamy??......Kochane opiekuneczki jeszcze 2 niedziele i jadę do domku.....ech życie jednak jest piękne....Pozdrawiam i całuski ślę:)smile........kurde jak u nas wieje, ciekawe czy rano dach na miejscu jeszcze będzie...

#112 2013-02-03 21:08:39

Monika
Member

Dorcia smile
Na tyle na ile bede mogla ,oczywiscie posprawdzam.No i moge z osoba ktora tutaj przyjedzie, zostac w kontakcie , tak w razie "W" .Za zadna rodzine nie moge gwarantowac, przeciez same wiecie jak jest. To sa obcy dla nas ludzie ktorych nie znamy. Jednak gdyby cos sie nie daj Boze wydarzylo, to przeciez cos tam pomoge. Chocby udziele na chwile dachu nad glowa czy pomoge wrocic do PL.

MOze zaczne jeszcze raz. smile
Od jakiegos czasu mysle o zalozeniu Agencji Opiekunek i Pomocy Domowych.Osobiscie nigdy sie tym nie zajmowalam ale moja mama, poki nie zachorowala , jezdzila do Niemiec przez kilka lat. Cos nie cos  wiec tam wiem smile Do tego jestem na miejscu.NArazie przygotowuje sie do sprawy merytorycznie smile I pomyslalam ze moglabym poki co poposredniczyc "prywatnie".Chocby po to zeby zorientowac sie jak to jest w praniu.
Z tego co zorientowalam sie do tej pory, wyklarowalo mi sie to czego oja bym chciala prowadzac taka Agencje.
Przede wszystkim :
naprawde ,nikogo nie okradac i nie dorabiac sie na cudzym wysilku. smile Jak juz pisalam ,moja mama pracowala jako opiekunka, ja sama jako reinigungskraft, tak wiec wiem jaka ciezka to praca!
Myslalam o tym zeby wynajac male mieszkanie, ktore staloby sobie jako NOTFALL, w razie gdyby ktorejs z Pan sie cos przytrafilo i musialaby natychmiast opuscic rodzine.
Chcialabym moc placic wiecej niz inne Agencje. ( wychodze z zalozenia ze lepiej miec , np 200 euro z 20 ZADOWOLONYCH Pan ,miesiecznie-niz 1000 na glowe z niewiadomo ilu i zla reputacje)
To nad czym musze jeszcze poproacowac , to ubezpieczenia. Nie wiem jeszcze jaka z form bylaby najlepsza, czy placic w Polsce czy w NIemczech. Musze jeszcze o tym poczytac.
A moze Panie, zechcialyby napisac, czego oczekiwalyby od takiej Agencji, co zmienilyby ,z czego zrezygnowaly, tak zeby obie strony byly zadowolone?
Serdecznie pozdrawiam,
Monika

#113 2013-02-03 21:19:16

Dorcia2
Member

Monika napisał:

Dorcia smile
Na tyle na ile bede mogla ,oczywiscie posprawdzam.No i moge z osoba ktora tutaj przyjedzie, zostac w kontakcie , tak w razie "W" .Za zadna rodzine nie moge gwarantowac, przeciez same wiecie jak jest. To sa obcy dla nas ludzie ktorych nie znamy. Jednak gdyby cos sie nie daj Boze wydarzylo, to przeciez cos tam pomoge. Chocby udziele na chwile dachu nad glowa czy pomoge wrocic do PL.

Od jakiegos czasu mysle o zalozeniu Agencji Opiekunek i Pomocy Domowych.Osobiscie nigdy sie tym nie zajmowalam ale moja mama, poki nie zachorowala , jezdzila do Niemiec przez kilka lat. Cos nie cos  wiec tam wiem smile Do tego jestem na miejscu.NArazie przygotowuje sie do sprawy merytorycznie smile I pomyslalam ze moglabym poki co poposredniczyc "prywatnie".Chocby po to zeby zorientowac sie jak to jest w praniu.
Z tego co zorientowalam sie do tej pory, wyklarowalo mi sie to czego oja bym chciala prowadzac taka Agencje.
Przede wszystkim :
naprawde ,nikogo nie okradac i nie dorabiac sie na cudzym wysilku. smile Jak juz pisalam ,moja mama pracowala jako opiekunka, ja sama jako reinigungskraft, tak wiec wiem jaka ciezka to praca!
Myslalam o tym zeby wynajac male mieszkanie, ktore staloby sobie jako NOTFALL, w razie gdyby ktorejs z Pan sie cos przytrafilo i musialaby natychmiast opuscic rodzine.
Chcialabym moc placic wiecej niz inne Agencje. ( wychodze z zalozenia ze lepiej miec , np 200 euro z 20 ZADOWOLONYCH Pan ,miesiecznie-niz 1000 na glowe z niewiadomo ilu i zla reputacje)
To nad czym musze jeszcze poproacowac , to ubezpieczenia. Nie wiem jeszcze jaka z form bylaby najlepsza, czy placic w Polsce czy w NIemczech. Musze jeszcze o tym poczytac.
A moze Panie, zechcialyby napisac, czego oczekiwalyby od takiej Agencji, co zmienilyby ,z czego zrezygnowaly, tak zeby obie strony byly zadowolone?
Serdecznie pozdrawiam,
Monika

.....Moniko dobry pomysł, ja w tej chwili zbieram myśli, że by coś napisać, coś konkretnego, ale przełożę to na jutro, bo już jest dość późno i nie chce pisać głupot .........Pozdrawiam wszystkie opiekunki i spijcie spokojnie...smile

#114 2013-02-03 22:44:10

kasia63
Member

Moniko - ja osobiście oczekiwalabym od agencji kilku  podstawowych rzeczy:
1  -umowy o pracę,uczciwej i nie obwarowanej wydumanymi karami za nie wiedziiec jakie przewinienia

2- ubezpieczenia liczonego od średniej a nie jak to sie zazwyczaj zdarza od najnizej krajowej

3 - wypłaty w całosci wypłacanej w terminie

4  - jasno okreslonych obowiązków jakie w danym miejscu pracy należa do opiekunki/czesto na miejscu olkazuje sie ze trzeba gotowac dla całego domu,albo pracowac w ogrodzie o czym wczesniej nie bylo mowy/

5 - ustalonych przez agencje z rodzina kwestii czasu wolnego,dostepu do internetu i telefonu stacjonarnego/uważam że w dzisiejszych czasach to nie sa jakieś extra wymagania tylko standard/-a w większosci umów zwykle jest napisane ,ze opiekunka dogaduje sie z rodziną-tak byc nie powinno.Bo to agencja zalatwia prace i to ona powinna ustalac wszystkie sprawy tzw techniczne

6 - konkretnie okreslone kiedy i jaka kwote rodzina zwraca za podróz/z tym tez bywa róznie/

7/bardzo stanowczo zaznaczone w umowie powinno byc,że opiekunka NIE WYKONUJE ŻADNYCH CZYNNOŚCI MEDYCZNYCH,do ktorych uprawnione sa pielegniarki,czyli zastrzykow,podawania insuliny,zmiany rurki tracheotomijnej,zmiany worka stomijnego itp/.Jesli rodzina wyraza zgode ,zeby opiekunka podawala tabletki -powinna zlozyc w agencji oswiadczenie na pisnmie o takiej zgodzie.

tyle teraz przyszlo mi do glowy  -jutro pomysle co jeszcze i ew dopiszę.Pozdrawiam.

#115 2013-02-03 22:55:18

kryspinka
Member

kasia63 napisał:

Moniko - ja osobiście oczekiwalabym od agencji kilku  podstawowych rzeczy:
1  -umowy o pracę,uczciwej i nie obwarowanej wydumanymi karami za nie wiedziiec jakie przewinienia

2- ubezpieczenia liczonego od średniej a nie jak to sie zazwyczaj zdarza od najnizej krajowej

3 - wypłaty w całosci wypłacanej w terminie

4  - jasno okreslonych obowiązków jakie w danym miejscu pracy należa do opiekunki/czesto na miejscu olkazuje sie ze trzeba gotowac dla całego domu,albo pracowac w ogrodzie o czym wczesniej nie bylo mowy/

5 - ustalonych przez agencje z rodzina kwestii czasu wolnego,dostepu do internetu i telefonu stacjonarnego/uważam że w dzisiejszych czasach to nie sa jakieś extra wymagania tylko standard/-a w większosci umów zwykle jest napisane ,ze opiekunka dogaduje sie z rodziną-tak byc nie powinno.Bo to agencja zalatwia prace i to ona powinna ustalac wszystkie sprawy tzw techniczne

6 - konkretnie okreslone kiedy i jaka kwote rodzina zwraca za podróz/z tym tez bywa róznie/

7/bardzo stanowczo zaznaczone w umowie powinno byc,że opiekunka NIE WYKONUJE ŻADNYCH CZYNNOŚCI MEDYCZNYCH,do ktorych uprawnione sa pielegniarki,czyli zastrzykow,podawania insuliny,zmiany rurki tracheotomijnej,zmiany worka stomijnego itp/.Jesli rodzina wyraza zgode ,zeby opiekunka podawala tabletki -powinna zlozyc w agencji oswiadczenie na pisnmie o takiej zgodzie.

tyle teraz przyszlo mi do glowy  -jutro pomysle co jeszcze i ew dopiszę.Pozdrawiam.

kasiu jakby to marzenie mogło sie spełnic to podejrzewam że conajmniej połowa forum juz by sie zgłaszała do pracy a ja pierwsza .no od biedy mogłabym byc tą pania w biurze co posredniczy ciekawe jak to sie ma z tej strony .kurde pomarzyć można no nie?

#116 2013-02-03 23:04:29

amelia
Przyjaciel Forum

Do Kryspinka"

To nie marzenie!!! Moja droga , tak należy robić . Zawsze pytam o to wcześniej i to osiągam. Uwierz mi! Odważ się zapytać o to przed podpisaniem umowy i domagaj się tego ! Na czarno też !!!!!!
To są podstawowe ludzkie prawa!

Boże ! Dziewczyny! Szanujcie się i domagajcie się aby WAS szanowano! Jesteście tego warte!!!!!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-02-03 23:05:38)

#117 2013-02-04 13:10:23

ahha
Member

Dorcia2 napisał:

Monika napisał:

Dorcia smile

Przede wszystkim :
Serdecznie pozdrawiam,
Monika

.....Moniko dobry pomysł, ja w tej chwili zbieram myśli, że by coś napisać, coś konkretnego, ale przełożę to na jutro, bo już jest dość późno i nie chce pisać głupot .........Pozdrawiam wszystkie opiekunki i spijcie spokojnie...smile

Witam.Jesli chcialaby pani posredniczyc miedzy rodzina niemiecka a nami opiekunkami to ja np. zyczylabymn sobie zatrudnienia i umowy bezposrednio  z rodzina,oplacenia skladek ubez.jasnej precyzyjnej umowy w kt.orej punkt po punkcie sa nasze obowiazki,prawa!!!!,zwrot kosztow przejazdu.Miec mozliwosc kontaktu z rodzina ewentualnie ze zmienniczka przed wyjazdem.

#118 2013-02-04 13:26:27

Dorcia2
Member

ahha napisał:

Dorcia2 napisał:

Monika napisał:

Dorcia smile

Przede wszystkim :
Serdecznie pozdrawiam,
Monika

Witam.Jesli chcialaby pani posredniczyc miedzy rodzina niemiecka a nami opiekunkami to ja np. zyczylabymn sobie zatrudnienia i umowy bezposrednio  z rodzina,oplacenia skladek ubez.jasnej precyzyjnej umowy w kt.orej punkt po punkcie sa nasze obowiazki,prawa!!!!,zwrot kosztow przejazdu.Miec mozliwosc kontaktu z rodzina ewentualnie ze zmienniczka przed wyjazdem.

......a może pani Monika zacznie od 2-3 rodzin na początek i wtedy sama się przekona czy podoła temu wyzwaniu. W tym czasie u tych właśnie rodzin może poznać opiekunki i ich zmienniczki. Jak to by się sprawdziło, to można poszerzyć swoja działalność o następną rodzinę i tak dalej.....Będę trzymać kciuki za Monikę i oczywiście zapisuje się w kolejce do pracy:)........Pozdrawiam i będę śledzić wątek...

#119 2013-02-04 14:20:34

poziomka
Member

Pani Moniko!

Wymienione przez koleżanki warunki są bardzo przemyślane. Rada Dorci 2 by zacząć od sprawdzenia własnych sił  i  mniejszej ilości rodzin
na początek jest godna przemyślenia. Dodałabym od siebie mimo tylko dwu wyjazdów prywatnych:
-by w przypadku ciężkich schorzeń podopiecznych rodzina  przed zatrudnieniem opiekunki załatwiła odpowiednią pomoc medyczną.
- By umowa dotyczyła  ściśle obowiązujących opiekunkę czynności, a nie sprzątania piwnic, ciężkich prac ogrodowych i  "oporządzania" całej zamieszkującej rodziny...
-Dodatkowe obowiązki lub wymagania powinny być przedstawione w ofercie  do wiadomości opiekunki  przed podjęciem pracy i odpowiednio wynagradzane .
-Rodzina powinna być sprawdzona osobiście gdy to możliwe ,lub rozpoznana na podstawie sporządzonego prze Panią formularza.
W małych miejscowościach przy braku bliskości sklepów, bilet autobusowy dla opiekunki.
-Osoba zatrudniająca do rodzin  powinna zagwarantować możliwość stałego kontaktu z nią jako pośrednikiem, oczywiście nie  z błahych powodów
i zainteresowania współpraca z rodziną.
Chwilowo tyle,powodzenia .
Może też znajdę miejsce w tej kolejce? Pozdrawiam

#120 2013-02-04 14:43:42

Dorcia2
Member

poziomka napisał:

Pani Moniko!

Wymienione przez koleżanki warunki są bardzo przemyślane. Rada Dorci 2 by zacząć od sprawdzenia własnych sił  i  mniejszej ilości rodzin
na początek jest godna przemyślenia. Dodałabym od siebie mimo tylko dwu wyjazdów prywatnych:
-by w przypadku ciężkich schorzeń podopiecznych rodzina  przed zatrudnieniem opiekunki załatwiła odpowiednią pomoc medyczną.
- By umowa dotyczyła  ściśle obowiązujących opiekunkę czynności, a nie sprzątania piwnic, ciężkich prac ogrodowych i  "oporządzania" całej zamieszkującej rodziny...
-Dodatkowe obowiązki lub wymagania powinny być przedstawione w ofercie  do wiadomości opiekunki  przed podjęciem pracy i odpowiednio wynagradzane .
-Rodzina powinna być sprawdzona osobiście gdy to możliwe ,lub rozpoznana na podstawie sporządzonego prze Panią formularza.
W małych miejscowościach przy braku bliskości sklepów, bilet autobusowy dla opiekunki.
-Osoba zatrudniająca do rodzin  powinna zagwarantować możliwość stałego kontaktu z nią jako pośrednikiem, oczywiście nie  z błahych powodów
i zainteresowania współpraca z rodziną.
Chwilowo tyle,powodzenia .
Może też znajdę miejsce w tej kolejce? Pozdrawiam

.......Poziomko no to jest nas już dwie.....

#121 2013-02-04 14:52:59

Monika
Member

Dziewczyny!
Przede wszystkim dziekuje za cieple przyjecie, wszystkie rady i podpowiedzi. Bardzo chetnie z nich skorzystam!
Na WSZYSTKIE emaile ktore dostalam ,odpowiem dzisiaj wieczorkiem. W ciagu dnia zbyt chaotycznie smile Dlatego tutaj na forum , szerzej
tez napisze wieczorem.

MAm do Was jeszcze jedno pytanie (oczywiscie wciaz liczac na Wasze dalsze pomysly).Chodzi o pieniadze.
Ile powinnam oczekiwac Waszym zdaniem za takie posrednictwo? Jaka kwota Waszym zdaniem bylaby OK. Ile bylybyscie w stanie zaplacic, nie czujac sie wykorzystywane ?

#122 2013-02-04 15:38:42

Dorcia2
Member

Monika napisał:

Dziewczyny!
Przede wszystkim dziekuje za cieple przyjecie, wszystkie rady i podpowiedzi. Bardzo chetnie z nich skorzystam!
Na WSZYSTKIE emaile ktore dostalam ,odpowiem dzisiaj wieczorkiem. W ciagu dnia zbyt chaotycznie smile Dlatego tutaj na forum , szerzej
tez napisze wieczorem.

MAm do Was jeszcze jedno pytanie (oczywiscie wciaz liczac na Wasze dalsze pomysly).Chodzi o pieniadze.
Ile powinnam oczekiwac Waszym zdaniem za takie posrednictwo? Jaka kwota Waszym zdaniem bylaby OK. Ile bylybyscie w stanie zaplacic, nie czujac sie wykorzystywane ?

.....pani Moniko, ja na jednej szteli płaciłam za metę 200 euro, (byłam tam do samego końca tzn 44 tyg) teraz zapłaciłam 150 euro (jeden wyjazd) i myślę, że chyba takie kwoty są, ale tego dokładnie nie wiem. Niech się wypowiedzą inne koleżanki, które jeżdżą dłużej i może inne stawki płaciły. Zaznaczam, że to było jednorazowo. Ja tak piszę na forum o stawkach, ale nie wiem, czy może powinnam napisać na pw, żeby nikogo nie urazić, za co z góry przepraszam, ale myślę, że po to jest to forum, żeby nie ukrywać, a pisać prawdę.........Pozdrawiam deszczowo i z bólem głowy dzisiaj..

#123 2013-02-04 16:13:33

ahha
Member

Monika napisał:

Dziewczyny!
tez napisze wieczorem.

Napisalam do pani Pryw.Z mojego juz 5 letniego dosw.wiem ze wszystko zalezy od tego jaka stawke jest Pani w stanie wynegocjowac od Rodziny i to od nich posrednicy przedewszystkim biora pieniadze bo to i tak mniej niz bierze agencja co miesiac.Tak zeby wilk byl syty i owca cala.Wiem o 150e jednor.platne po miesiacu (wazne nie z gory) za miejsce 350 wohe do 1 osoby niemobilnej ale z Pflegedienstem.

#124 2013-02-04 16:57:00

kasia63
Member

Monika napisał:

Dziewczyny!
tez napisze wieczorem.

Moniko -jeśli zamierzasz założyc legalna agencje pracy to chyba wiesz ,ze nie wolno ci pobierac pieniedzy od opiekunek - żądanie opłaty od pracownika za załatwienie pracy pieniedzy jest nielegalnie i podlega karze!!!!Jedynie od rodzin niemieckich które poszukuja opiekunki możesz pobierac wynagrodzenie za pośrednictwo.
Agencja polska ,z która wspolprqcowalam na poczatku 2012 roku od rodziny niemieckiej pobierala co miesiac 400euro/widzialam fakturę/Ale sa i takie ,ktore biora od rodzin nawet do 1000jednorazowo ,za kazda nowa opiekunkę........

#125 2013-02-04 16:59:41

kasia63
Member

kasia63 napisał:

Monika napisał:

Dziewczyny!
tez napisze wieczorem.

Moniko -jeśli zamierzasz założyc legalna agencje pracy to chyba wiesz ,ze nie wolno ci pobierac pieniedzy od opiekunek - żądanie opłaty od pracownika za załatwienie pracy pieniedzy jest nielegalnie i podlega karze!!!!Jedynie od rodzin niemieckich które poszukuja opiekunki możesz pobierac wynagrodzenie za pośrednictwo.
Agencja polska ,z która wspolprqcowalam na poczatku 2012 roku od rodziny niemieckiej pobierala co miesiac 400euro/widzialam fakturę/Ale sa i takie ,ktore biora od rodzin nawet do 1000jednorazowo ,za kazda nowa opiekunkę........

Posrednicy załatwiajacy prace na czarno biora od 150 do nawet 300-400euro od opiekunek.No ale to na czarno .
Uczciwie funkcjonujaca agencja pracy nie pobiera od opiekunki ani centa.

#126 2013-02-04 19:51:25

Monika
Member

Nie do konca tak jak jest. Zalezy jak na to spojrzec. Pisze jako osoba od lat mieszkajaca w NIemczech, majaca wsrod nich znajomych i przyjaciol. Troche ich poznalam smile
Agencja umawia sie z rodzina na stala kwote.Juz na etapie negocjacji wiadomo ile bedzie chciala wziac dla siebie.A Niemcy nie sa tacy skorzy do placenia ekstra. Bede sie domagac ustalenia stalej sumy, a prowizje Agencji pozostawia do dyspozycji jej samej. Endefekt jest taki , ze o tyle mniej  dostanie opiekunka. Wiec z czyich pieniedzy ta prowizja jest tak naprawde placona? Agencji czy opiekunki?

#127 2013-02-04 20:19:01

kasia63
Member

Moniko  -nie wiem czy poczytałas sobie  na jakich zasadach działa agencja pracy zarówno w PL jak i agencja zagraniczna - żadna nie ma prawa pobierać opłat od pracownika jedynie od pracodawcy czyli w tym przypadku od rodziny pacjenta.Jeśli zamierzać działać w ten sposób to twoja agencja będzie działała na pograniczu prawa i niczym nie będzie sie różniła od pośredników ktorzy zaltwiaja prace na czarno....................
Tak ja to widzę i nigdy nie zapłaciłabym za załatwienie legalnej pracy.

#128 2013-02-04 21:17:42

Monika
Member

Kasiu, oczywiscie -poczytalam.Nie zrozumialas mnie.
W mojej odpowiedzi chodzilo o : "jak zwal tak zwal ". Mialam na mysli ze mozna mowic iz oplate pobiera sie od rodziny. Tyle tylko ze opiekunka na tym traci, poniewaz ta oplata bedzie odciagnieta od kwoty na jaka Agencja i  rodzina sie umowily. Poniewaz Niemiec nie bedzie co miesiac placil EXTRA  DO UMOWIONEJ KWOTY. I w tym kontekscie, "filozoficznie" smile zapytalam, czy aby napewno nie sa to pieniadze pobierane od opiekunki smile

Druga rzecz, nie myl prawa polskiego z niemieckim. W Polsce , rzeczywiscie nie mozna legalnie pobierac oplaty od pracownika. W Niemczech jednak ,jednorazowo mozna taka oplate pobrac .Legalnie i zgodnie z prawem.

Serdecznie pozdrawiam smile

#129 2013-02-04 21:30:29

kasia63
Member

Moniko - sprzeczac sie nie bedę ,nie zmienia to jednak faktu ,że ja świadomie nie zapłaciłabym za pracę.I niestety obawiam sie ,że mimo tych pieknych słów jakie napisałas na dzien dobry twoja przyszła agencja nie będzie sie wyróżniać niczym szczególnym sposród tysiecy jakie działaja na po obu stronach granicy.Prawda jest taka,ze tych na 100% porzadnych i uczciwych tak naprawde można policzyć ja palcach chyba tylko jednej ręki......................................

#130 2013-02-04 21:46:58

Monika
Member

Biorac pod uwage fakt iz sama jeszcze nie wiem jak w efekcie koncowym bedzie wygladala moja Agencja, to co napisalas , to mocne stwierdzenie . 
I niegrzeczne. Poniewaz nie maz podstaw zeby tak o mnie sadzic.
Poki co ,napisalam w 3 pkt jak chcialabym zeby Agencja dzialala. Oczywiscie w zarysie, w koncu sama przyznaje ze jestem tutaj najmniej doswiadczona osoba. Stad moja obecnosc na tym forum i moja wdziecznosc za Wasze rady i chec podzielenia sie  swoimi spostrzezeniami.

Wszystko inne o czym ja tu z Wami pisze, to rozwazania, nowe informacje,dyskusja. NIerozumiem dlaczego doszukujesz sie czegos wiecej i zarzucasz mi nieuczciowosc..

Ps.
Jesli ktoras z Pan jest zainteresowana, to mam namiary ( nr telefonow) do kobiety , ktora potrzebuje opiekunki W Munchen. Nie znam szczegolow, nie mam mozliwosci sprawdzenia niczego.Moge poprostu odstapic numer telefon. Oczywiscie , za darmo. smile

ps2
Nie piszcie do mnie per "pani" smile

ps 3
Jeszcze wroce do tej uczciwosci, bo jednak mnie to dotknelo.. Zdecydowalam sie dzialac tylko na terenie Bremen-hamburg i okolice, poniewaz tylko tutaj , moge osobiscie dopilnowac pewnych spraw, skontrolowac , upewnic sie i zadbac.Tym samym nalezycie i uczciwie wypelnic swoje obowiazki wobec Opiekunek.

Ostatnio edytowany przez Monika (2013-02-04 21:50:50)

Reklama