SenorVip - czyli MÓJ DOBRY start w opiece.

Witam forumowiczów. Jestem tutaj nowy, Jestem młodym fizjoterapeutą, który wyjeżdża do opieki. w mojej krótkiej karierze przeszedłem przez dwie firmy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2016-04-20 09:45:37

fizjoopiekun
New member

SenorVip - czyli MÓJ DOBRY start w opiece.

Witam forumowiczów.
   Jestem tutaj nowy, Jestem młodym fizjoterapeutą, który wyjeżdża do opieki. w mojej krótkiej karierze przeszedłem przez dwie firmy. Zrobie kryptoreklame, ale wolę to powiedzieć otwarcie, niż sie okłamywać, że nic nie było....
Pracowałem w firmach Promedica24 i Aterima. Obie firmy wiedziały we mnie potencjał do najgorszych przypadków, (mam 180 i 90 kg, i duzo krzepy w rekach). Zostałem wysyłany nie do ofert które były bardzo interesujące, zgodne z wykształceniem.
Nie mówie, transporty 120 kg babci z diplegią, ok. ale żeby same takie ??!!
A przypadki wózkowców, neuromobilizacje... wysylali zwykle opiekunki,  wymeczały mnie te zlecenia.

Aż nagle w połowie marca trafiłem na firmę SENIORVIP. Powiem tak warunki świetne. przedstawiane oferty opieki na podstawie zawodu, kierunku, wykształcenia. Na pierwszej rozmowie, dostałem 5 ofert do wyboru.. tetraplegika, zawalowca, osobe leżącą z odlezynami, dwie oferty jako rehaniania: wodoglowie i dystrofie mięsniową. Przed przyjeciem jakies oferty mogłem spokojnie z koordynatorami danych osob porozmawiac czego wymagaja, czego oczekuja.
Miłe panie koordynatorki na terenie niemiec, rekruterki też zyczliwe,

Polecam bardzo polecam tą firme smile

BY nie rzucać słów na wiatr www.seniorvip.de smile

sa rownież odpowiem na pytania jesli bedziecie chcieli.

#2 2016-04-20 12:29:08

Alice77
Member

Re: SenorVip - czyli MÓJ DOBRY start w opiece.

Tak sobie czytam Wasze niemieckie historie i zastanawiam sie czy Wasi podopieczni nie maja w domach w ogole sprzetu do pomocy w transferach?
(Wlasnie obejrzalam klip na stronie ktora podal Denis)
Mowie o deskach, podnosnikach, pasach itp. Pracuje w branzy kilkanascie lat, i gdybym musiala robic wszystko sama np. przenosic paraplegika na wlasnych rekach to pewnie dzis wymagalabym Waszej pomocy.... Troche mnie to szokuje, bo zarobki w DE sa smieszne w porownaniu z UK, gdzie taki sprzed jest do dyspozycji. Jesli wysiada Wam plecy w trakcie pracy, jestescie ubezpieczeni? Dostaniecie chorobowe?

#3 2016-04-20 13:02:49

Basia77
Member

fizjoopiekun napisał:

Witam forumowiczów.
   Jestem tutaj nowy, Jestem młodym fizjoterapeutą, który wyjeżdża do opieki. w mojej krótkiej karierze przeszedłem przez dwie firmy. Zrobie kryptoreklame, ale wolę to powiedzieć otwarcie, niż sie okłamywać, że nic nie było....
Pracowałem w firmach Promedica24 i Aterima. Obie firmy wiedziały we mnie potencjał do najgorszych przypadków, (mam 180 i 90 kg, i duzo krzepy w rekach). Zostałem wysyłany nie do ofert które były bardzo interesujące, zgodne z wykształceniem.
A przypadki wózkowców, neuromobilizacje... wysylali zwykle opiekunki,  wymeczały mnie te zlecenia.

Aż nagle w połowie marca trafiłem na firmę SENIORVIP. Powiem tak warunki świetne. przedstawiane oferty opieki na podstawie zawodu, kierunku, wykształcenia. Na pierwszej rozmowie, dostałem 5 ofert do wyboru.. tetraplegika, zawalowca, osobe leżącą z odlezynami, dwie oferty jako rehaniania: wodoglowie i dystrofie mięsniową. Przed przyjeciem jakies oferty mogłem spokojnie z koordynatorami danych osob porozmawiac czego wymagaja, czego oczekuja.

No to faktycznie super przypadki ci zaoferowali hihi
Nic tylko kupować bilet i jechać  na drugi dzień wink
pfiii

#4 2016-04-20 13:15:56

Alice77
Member

W brew pozorom, moim zdaniem latwiej pracuje sie z ludzmi niepelnosprawnymi fizycznie np. para/tetraplegik, niz np z demencja starcza, gdzie czlowiek nerwowo moze wysiasc. :-) Oczywiscie pod warunkiem ze dom jest przystosowany i jest do dyspozycji sprzet...

#5 2016-04-20 13:47:38

mobilna
Member

Ja transferów na swoich barkach nie robie.
Od tego sa windy. Jak nie ma urządzeń do transferow to robie dokumentacje fotograficzna , potem w tył zwrot i adijos.

#6 2016-04-20 14:12:09

Alice77
Member

Dokladnie tak! Zadnego dzwigania na wlasnych rekach, plecy mamy tylko jedne, opiekunek na wymiane jest cale mnostwo.

mobilna napisał:

Ja transferów na swoich barkach nie robie.
Od tego sa windy. Jak nie ma urządzeń do transferow to robie dokumentacje fotograficzna , potem w tył zwrot i adijos.

#7 2016-04-20 14:34:33

mobilna
Member

Całe mnóstwo jest pracujących w opiece.
Naprawde godnych zaufania i fachowych opiekunek jest jak na lekarstwo.
Firmy juz też zaczynaja to doceniać.

#8 2016-04-20 15:34:05

fizjoopiekun
New member

mobilna napisał:

Wiem, własnie teraz to odkryłem jak firmę zmieniłem, tak jak mowie, jestem kawałem rosłego faceta, tak, znam techniki PNF. Ja sobie dawałem rade.
Firma dba o mnie, to musze powiedziec!!
Kto pracował np  z ProM24 to wie o czym mowie.....
Ja durny poszedłem tam, bo obiecywali ...
.... gruszki na wierzbie
Aterima.... nie bylo zle, ale dobrze tez nie bylo. to zostawie to jako neutralne.
I teraz doprawdy Senior Vip polecam z calego serca, z wszystkich sił. smile

Alice77 napisał:

W brew pozorom, moim zdaniem latwiej pracuje sie z ludzmi niepelnosprawnymi fizycznie np. para/tetraplegik, niz np z demencja starcza, gdzie czlowiek nerwowo moze wysiasc. :-) Oczywiscie pod warunkiem ze dom jest przystosowany i jest do dyspozycji sprzet...

Pracowałem na pratykach z neurologii pod okiem dr. neurologii i psychiatrii dr. Macieja Szcześniaka przy pacjentach z demencja.
nie tylko aspekt fizyczny trzeba przy takich osobach brac  pod uwage, ale rowniez umysl, bo tu jest ta bolączka. ale to juz temat na dluzszy wywod

Ostatnio edytowany przez fizjoopiekun (2016-04-20 15:39:52)

#9 2016-04-20 17:14:16

Basia77
Member

No i odrobiłeś swoją pracę w polsce pod tytułem- Usługi informacyjne ,może i jakąś premie dostaniesz, możliwe ,że pracujesz w dziale reklamy tej firemki .

A jeśli nie- To pamiętaj - Dobra stella - Dobra agencja, Stella do du... to i agencja do niczego .

#10 2016-04-21 07:52:06

mobilna
Member

fizjoopiekun napisał:

mobilna napisał:

Wiem, własnie teraz to odkryłem jak firmę zmieniłem, tak jak mowie, jestem kawałem rosłego faceta, tak, znam techniki PNF. Ja sobie dawałem rade.
Firma dba o mnie, to musze powiedziec!!
Kto pracował np  z ProM24 to wie o czym mowie.....
Ja durny poszedłem tam, bo obiecywali ...
.... gruszki na wierzbie
Aterima.... nie bylo zle, ale dobrze tez nie bylo. to zostawie to jako neutralne.
I teraz doprawdy Senior Vip polecam z calego serca, z wszystkich sił. smile

Alice77 napisał:

Pracowałem na pratykach z neurologii pod okiem dr. neurologii i psychiatrii dr. Macieja Szcześniaka przy pacjentach z demencja.
nie tylko aspekt fizyczny trzeba przy takich osobach brac  pod uwage, ale rowniez umysl, bo tu jest ta bolączka. ale to juz temat na dluzszy wywod

Dłuzszy wywód ? Psychiczne aspekty ?
Ja ci mogę pokazać demencję chuda jak zapałka , której 4 pielegniarki ( słusznej postury) nie mogą spacyfikować...hehe

#11 2016-04-21 07:58:23

urszula47
Member

fizjoopiekun napisał:

Witam forumowiczów.

Fajnie,ze znasz sie na rzeczy .Lecz tutaj w De jestes tylko Haushaltshilfe czyli pomoc domowa.Tacy pacjencji musza miec dodatkowo pomoc sluzb medycznych .

#12 2016-04-21 08:14:33

fizjoopiekun
New member

urszula47 napisał:

Fajnie,ze znasz sie na rzeczy .Lecz tutaj w De jestes tylko Haushaltshilfe czyli pomoc domowa.Tacy pacjencji musza miec dodatkowo pomoc sluzb medycznych .

Musze zanegować Pani wypowiedź, gdyż owszem pierwsze dwa dni przychodził rehabilitant, ale jak widzial, że nie jestem w ciemie bity. Do pozwolił działać mi na własną rękę.
Jesli chodzi o prace domowe, to też sobie z tym bardzo dobrze radze, chociaż jestem mężczyzną tongue

Ogolnie dostałem Stelle, gdzie bardziej jako fizjo sie wykaże niż Putzman smile

#13 2016-04-21 08:57:32

mobilna
Member

No i widzisz zielony jesteś jak szczypiorek na wiosnę.
Jak na fizjo to kiepska stawka.
Robisz to czego bez uprawnień (tutejszych)tutaj nikt nie tknie najmniejszym palcem.
Nie neguj wypowiedzi Urszuli bo w przeciwieństwie do ciebie wie o czym mówi.
Ja też mogę przeprowadzać lekka terapię i mobilizowac pacjenta a tego nie robię , pomimo tego że stawke mam wyższą.

Nie wyreczam innych w ich roli. A ty jeszcze jesteś kandydatem na opiekuna, takim pasjonatem co jeszcze się tu duzo musi nauczyc.
Miedzy innymi tego ze nie należy robic za innych. A rehabilitantem się nie przejmuj, on już na bank wpisał w papiery ze osoba nieuprawniona bierze się do rzeczy ( oczywiscie smiejac się ze robisz to czego nie musisz)
Widzisz taki tu kraj że wszyscy wszystko obserwują i notuja a potem uprzejmie donoszą.
Ale tego się jeszcze nauczysz.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-04-21 09:03:22)

#14 2016-04-21 09:08:01

Basia77
Member

Jesteś zatrudniony jako pomoc domowa a zaoferowałeś się sam z siebie rehabilitować - Czegoś tu nie rozumiem ...
My tego nie możemy robić .

Jeśli zrobisz coś zle i uszkodzisz pacjenta niechcący to nie martw się na pewno ci nie popuszczą jak znam niemców.

A w ogóle skoro masz takie kwalifikacje to startuj do pracy jako rehabilitant w de a nie pomoc domowa.

Poźniej się niemcy dziwią dlaczego jedna robi więcej od drugiej ,a ta pierwsza robi więcej niż powinna.

Widać,że brakuje ci doświadczenia w  opiece , bo jeszcze chcesz robić więcej niż należy do Twoich obowiązków .

Co do demencji- Jak popracujesz z podopiecznym z demecją i alzheimerem , agresywnym itp to zacznij się wtedy wypowiadać na ten temat .

#15 2016-04-21 09:19:49

urszula47
Member

Oj do moich pdp przychodzili rehabilitanci i nawet chciano mnie "przeszkolic",sek w tym iz nawet jakbym miala ukonczone kursy w Polsce to aby wykonywac prace rehabilitantki usialabym miec je tu uznane.Inaczej odpowiadam prawnie ze ewentualne szkody wyrzadzone osobie chorej i nie jestem tlyko Putzfrau,co to to nie.Zajmowalam sie osobami z przykurczami miesni po wielomiesiecznym pobycie w szpitalu,zaniedbane totalnie /fizjoterapeta i ergoterapeuta to robil/.Nie wyobrazam sobie 2 miesiecznego pobytu ,gdzie niestety prowadzenie domu nalezalo do mnie /zgodnie z prawem niemieckim przeciez/.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2016-04-21 09:21:12)

#16 2016-04-21 09:36:44

mobilna
Member

Basia77 napisał:

Jesteś zatrudniony jako pomoc domowa a zaoferowałeś się sam z siebie rehabilitować - Czegoś tu nie rozumiem ...
My tego nie możemy robić .

Jeśli zrobisz coś zle i uszkodzisz pacjenta niechcący to nie martw się na pewno ci nie popuszczą jak znam niemców.

A w ogóle skoro masz takie kwalifikacje to startuj do pracy jako rehabilitant w de a nie pomoc domowa.

Poźniej się niemcy dziwią dlaczego jedna robi więcej od drugiej ,a ta pierwsza robi więcej niż powinna.

Widać,że brakuje ci doświadczenia w  opiece , bo jeszcze chcesz robić więcej niż należy do Twoich obowiązków .

Co do demencji- Jak popracujesz z podopiecznym z demecją i alzheimerem , agresywnym itp to zacznij się wtedy wypowiadać na ten temat .

Albo jak zaliczy skok pacjenta ze shizofrenią z pierwszego pietra, lub sciaganie pacjenta z komina przez helikopter big_smile
Tak tak ...duzo sie przezyło big_smile

#17 2016-04-21 10:22:19

fizjoopiekun
New member

Dziękuje za cenne rady. A jesli chodzi o prace jako rehabilitant, to musze nostryfikować dyplom. 3 lata to trwa sad

#18 2016-04-21 10:37:24

fizjoopiekun
New member

I przepaszam za wymądrzanie się

#19 2016-04-21 10:54:33

mobilna
Member

fizjoopiekun napisał:

Dziękuje za cenne rady. A jesli chodzi o prace jako rehabilitant, to musze nostryfikować dyplom. 3 lata to trwa sad

Nostryfikacja trwa 2-8 tygodni w skrajnych wypadkach do 3 miesięcy.

#20 2016-04-21 11:06:55

mobilna
Member

Tak tak widzialo sie wszystko; spokojnych , psychicznych, walczące rodziny , adwokatów, akcje aktorskie pacjentów ktore sprowadzaja na podwórko 3 karetki i nikt ze słuzb się nie zoorientował że staruszka jest bardzo dobrą aktorka.
Demencja , alzheimer to choroba o tysiacu twarzy i nigdy nie b ede sie wazyła powiedzieć że wiem o niej wszystko. Po 10 latach dalej sa sytuacje ktorych sie nie spodziewałam.

#21 2016-04-21 11:08:14

mobilna
Member

fizjoopiekun napisał:

http://lingua74-pl.blogspot.de/2013/05/ … czech.html

#22 2016-04-21 11:35:58

Alice77
Member

W UK przychodzi rehabilitant i uczy prostych cwiczen jakie opiekunka moze samodzielnie wykonywac z klientem. To on, rehabilitant bierze odowiedzialnosc za dobor cwiczen, to on sprawdza jak je wykonujemy. Jesli wykonujemy je prawidlowo, daje nam zielone swiatlo i mozemy cwiczyc podopiecznego sami. Znowu nie opowiadajcie ze uginanie nog w kolanie czy wykonywanie ruchow okreznych nadgarstka jest az tak skomplikowane ze opiekunka nie moze tego robic (pod warunkiem przeszkolenia przez rehabilitanta). Codziennie rano wykonuje zestaw cwiczen z moim podopiecznym, cala "akcja" trwa moze 30 min. Sa to na prawde proste cwiczenia typu zginanie reki w lokciu, czy nogi ww kolanie.  Dzieki temu moj podopieczny nie ma przykurczow, na czym mi bardzo zalezy, bo jest go tez latwiej umyc czy ubrac.
Moze roznica miedzy UK a DE polega na tym ze my nie jestesmy tu jako Haushalt - hilfe, tylko jako Care assistant.

#23 2016-04-21 11:45:33

urszula47
Member

Alice77 napisał:

W UK przychodzi rehabilitant i uczy prostych cwiczen jakie opiekunka moze samodzielnie wykonywac z klientem. To on, rehabilitant bierze odowiedzialnosc za dobor cwiczen, to on sprawdza jak je wykonujemy. Jesli wykonujemy je prawidlowo, daje nam zielone swiatlo i mozemy cwiczyc podopiecznego sami. Znowu nie opowiadajcie ze uginanie nog w kolanie czy wykonywanie ruchow okreznych nadgarstka jest az tak skomplikowane ze opiekunka nie moze tego robic (pod warunkiem przeszkolenia przez rehabilitanta). Codziennie rano wykonuje zestaw cwiczen z moim podopiecznym, cala "akcja" trwa moze 30 min. Sa to na prawde proste cwiczenia typu zginanie reki w lokciu, czy nogi ww kolanie.  Dzieki temu moj podopieczny nie ma przykurczow, na czym mi bardzo zalezy, bo jest go tez latwiej umyc czy ubrac.
Moze roznica miedzy UK a DE polega na tym ze my nie jestesmy tu jako Haushalt - hilfe, tylko jako Care assistant.

Ale chyba nie pracujecie dwa lub trzy miesiace z pauza 2 godzinna ? Ta praca i tak nigdy nie bedzie zaplacona ,bo opiekunka moze zarobic przez firme/na niskim zusie placnym przez agencje/ max 1200euro!!!!!!!!!!!!

#24 2016-04-21 12:03:32

mobilna
Member

Alice77 napisał:

Owszem mogę wykonywac takie cwiczenia, wszyscy moga. Znajomi , rodzina , wnuki.
Nikt jednak ani mi za to nie podziekuje ani nie zapłaci.
Wiec robie to co do mnie należy lub to na co mam ochotę. Dodatkowo robie tylko to za cododatkowo zapłacą
Życie miedzy nimi nauczyło mnie wykonywac ruchy opłacalne lub sprawiajace mi przyjemność.
A zatem zawodowo kazdy ruch moich miesni przekłada sie na zywa gotowkę .
Tutaj nie ma sentymentów.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-04-21 12:08:27)

#25 2016-04-21 12:20:57

Basia77
Member

A pozatym  czesto z prowadzeniem domu i z samym podopiecznym jest tak duzo pracy, ze jeszcze jakbym miala ich rehabilitowac.... toz to sie zajechac mozna .

Ja tego nie robie i nie robie nic co nie nalezy do moich obowiazkow- Niemiec tez by tego za dodatkowa oplata i bez pozwolenia nie zrobil .

Tutaj sie placi za kazda usluge i na wszystko trzeba miec papiery. No ale maja tez niektorych" madrych" wyrobnikow z europy wschodniej co im zrobia duzo wiecej niz powinni.

Szanujmy sie ludzie i swoja prace, a innym dajmy tez zarobic .

#26 2016-04-21 15:35:32

Madzik 168
Member

Nie wiem czy ta firma taka super jak polecasz!
Z komunikatywnym niemieckim dostałam propozycję za 1000 euro!
Mój pierwszy wyjazd gdzie byłam nie doświadczoną opiekunką oczywiście z innej firmy to stawka 1150 euro netto.

#27 2016-04-21 19:46:26

Alice77
Member

Pracujemy tyle ile chcemy, ktos chce 3 tygodnie a ktos inny 3 miesiace lub dluzej. Dlugosc pracy zalezy tylko od nas samych. Mamy 2 godziny wolnego w ciagu dnia. Dostajemy ok 10 tys zl / miesiac

urszula47 napisał:

Ale chyba nie pracujecie dwa lub trzy miesiace z pauza 2 godzinna ? Ta praca i tak nigdy nie bedzie zaplacona ,bo opiekunka moze zarobic przez firme/na niskim zusie placnym przez agencje/ max 1200euro!!!!!!!!!!!!

#28 2016-04-21 19:57:36

Alice77
Member

Basia77 napisał:

A pozatym  czesto z prowadzeniem domu i z samym podopiecznym jest tak duzo pracy, ze jeszcze jakbym miala ich rehabilitowac.... toz to sie zajechac mozna .

Moze masz racje, jesli dostajecie 1200 euro za to co my nam placa ok 2000 funtow to sie nie dziwie. Z drugiej strony moze wiecej obowiazkow oznaczaloby wyzsze place? Te cwiczenia, czy jak je nazwalas "rehabilitacja" nie sa skomplokowane i nie wymagaja uzycia sily. Mam fajnych podopiecznych dlatego zalezy mi zeby jak najdluzej byli na tym swiecie i im bardziej sa sprawni tym mniej pracy przy nich. A praca domowa jest na drugim miejscu. Nam np nie wolno myc okien, nie wiem jak w DE. W UK przede wszystkim podopieczny. Umozliwienie klintowi pozostania sprawnym jak najdluzej (np. poprzez poranna gimnastyke) jest moim obowiazkiem, ale jak napisalam wczesniej,  ja pracuje jako care assistant a nie pomoc domowa.

#29 2018-07-26 20:03:54

Tusia
New member

Złodziejska Firma

Reklama