zarobki w Promedica24 - ile zarabiacie?

ja byłam z nimi już dawno temu, moze coś się pozmieniało, al wtedy miałam 950 euro. a Wy????????????????

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-24 12:09:06

grażynaolsztyn
New member

zarobki w Promedica24 - ile zarabiacie?

ja byłam z nimi już dawno temu, moze coś się pozmieniało, al wtedy miałam 950 euro. a Wy????????????????

#2 2011-03-05 16:01:51

bonika
Gość

Re: zarobki w Promedica24 - ile zarabiacie?

grażynaolsztyn napisał:

Mam pytanie do Was drogie kobiety? Otóż jestem na etapie składania dokumentów... Jeśli chodzi o zarobki to widzę odpowieddzi ale chodzi mi bardziej jak to jest z mieszkaniem i wyżywieniem...? Czy to jest kwestia , którą rozwiązuje pośrednik, czy też to sprawa rodziny u której podejmuje się pracę? A czy pieniądze dostaje się na konto i czy to są zarobki netto czy też brutto ...??? Koszty pośrednika itp...
Proszę o jakieś informacje... Pracowałam kiedyś jako "zugefrau" ale to było dawno i .... nieprawda hihi... Teraz troszkę inne czasy!!!

#3 2011-03-22 21:01:12

BabciaAni
Member

bonika, jedzenie i mieszkanie masz zagwarantowane, wiec nic nie musisz kupować. kiedyś słyszałam historie, ze opiekunce tylko obiady proponowanno ale to trzeba od razu do firmy zgłosić, bo oni w umowie mają zobowiązanie, że będą ciebie karmic. pieniądze na konto. jeszcze nie spotkłam sie z przypadkiem aby np. ktos do reki płacił. a czy brutto czy netto to juz nie wiem, musisz sie u firmy dowiedzieć smile zadaj pytanie, nie boj sie smile

#4 2011-04-17 14:26:01

irmina
Gość

jechałam  nie dawno z promediki.zarobki zależne od znajomości języka i praktyki w opiece.jadac znałam słabo,więc na rękę 3 tyś 300zł.na konto w zł.

#5 2011-06-24 17:21:01

Danka
New member

Dwa tygodnie temu wróciłam z mojego drugiego pobytu w Niemczech u tej samej rodziny i za dwa tygodnie jadę z powrotem.Nie jest mi lekko,ale pracować gdzieś muszę tylko szkoda,że tak daleko od rodziny, tęsknię ogromnie.Mam żal do naszych bonzów państwowych,że na stare lata przyszło mi "włóczyć" się po świecie za kawałkiem chleba.Do emerytury zostało mi cztery lata i nikt nie chce mnie do pracy bo jestem za stara.Jak znam życie na emeryturę załapię się za dziewięć lat bo zmienią się przepisy.Bardzo dziękuję "Promedice" bo tam nikt mi nie powiedział,że jestem za stara tylko dano mi szansę dopracowania do emerytury i zarobienia trochę pieniędzy.To nie są duże pieniądze, ale dzięki nim moja rodzina może spokojnie spać.

#6 2011-10-10 22:50:00

Hela
New member

Witam serdecznie.No i mnie sytuacja zmusiła aby wyjechać do Niemiec za pracą. Proszę wyjaśnicie mi, czy Promedica 24 bierze jakąś zaliczkę, czy też prowizję od szukającego pracy?

#7 2011-10-11 10:14:23

Barbara45
Member

Hela napisał:

Witam serdecznie.No i mnie sytuacja zmusiła aby wyjechać do Niemiec za pracą. Proszę wyjaśnicie mi, czy Promedica 24 bierze jakąś zaliczkę, czy też prowizję od szukającego pracy?

Żadna firma nie ma prawa brać od osoby szukajacej pracy zaliczki!!!!! Jeżeli tak robi to lepiej trzymać się od takiej firmy z daleka!!!
Z tego co wiem to Promedica24 nie bierze żadnych zaliczek.

#8 2011-10-15 13:30:57

Kamilakoz
Member

Hela - każda firma pośrednicząca bierze prowizję. Oni na tym zarabiają, trudno żeby robili to za darmo - czyli pracowali. O braniu zaliczki od opiekunki nie słyszałam, ale ja bym nikomu nie zapłaciła żadnej zaliczki.

#9 2011-10-15 13:37:28

Barbara45
Member

Firmy pośredniczące dostają swoją prowizję od niemieckiego pracodawcy. Polskie prawo zabrania pobierania opłat, zaliczek itp. od osób szukających pracy.
Przykład rodzina niemiecka płaci od 1500 od 2000 za opiekunke w zależności od języka i doświadczenia. A opiekunka dostaję na rękę ok 55 % tej kwoty. Reszta idzie na podatki, składki, ubezpieczenie i oczywiście zarobek dla firmy pośredniczącej.

#10 2011-10-29 22:09:19

lenapiwo
Member

Zgadzam się z " Barbarą 45". Jednocześnie informuję, uważajcie dziewczyny na Firmę "kogucik" z Opola. Nazwa tej firmy to "Mar-pol" Moja koleżanka się na niej zawiodła.  Pozdrawiam.

#11 2011-10-30 07:29:23

Kamilakoz
Member

lenapiwo napisał:

Zgadzam się z " Barbarą 45". Jednocześnie informuję, uważajcie dziewczyny na Firmę "kogucik" z Opola. Nazwa tej firmy to "Mar-pol" Moja koleżanka się na niej zawiodła.  Pozdrawiam.

Takich firm jest niestety u nas sporo sad

#12 2011-11-11 11:18:41

lenapiwo
Member

Kamilakoz napisał:

lenapiwo napisał:

Zgadzam się z " Barbarą 45". Jednocześnie informuję, uważajcie dziewczyny na Firmę "kogucik" z Opola. Nazwa tej firmy to "Maja-pol" Moja koleżanka się na niej zawiodła.  Pozdrawiam.

#13 2011-11-11 11:19:53

lenapiwo
Member

Kamilakoz napisał:

lenapiwo napisał:

Zgadzam się z " Barbarą 45". Jednocześnie informuję, uważajcie dziewczyny na Firmę "kogucik" z Opola. Nazwa tej firmy to "Maja-pol" Moja koleżanka się na niej zawiodła.  Pozdrawiam.

#14 2011-11-11 14:27:35

lenapiwo
Member

Kamilakoz napisał:

lenapiwo napisał:

#15 2011-11-14 18:40:40

Aniusia2701
New member

Witam Kobietki Napisze wam całą prawdę o Promedice Moja mama od roku z nimi współpracuje. Realia nie są tak różowe. W pierwszym miejscu, do którego pojechała natrafiła na starą hitlerówke, ktora była tak skąpa i żałowała mamie jedzenie, że ta schudła tam 9kg. Była gruba i obleśna, jak jadła to leciało jej z pyska jak śwince. Cały czas jadła słynny ezik czyli sałate z octem, co skutkowało tym, że naokrągło miała sraczeke. Nie będe wdawała się w szczegoly jakie obowiązki się z tym wiążały Same się domyślcie. Po miesiącu tam (była na podmianie) trafiła do staruszki z silną demencją (utrata pamięci) która mieszkała w domku. Obok w drugim domku mieszkała jej corka, która jakby mogła to by wogóle do matki nie zaglądala. Tym razem to córka była bardzo skąpa także robiąc zakupy np kupowała parę plasterków wędliny na caly tydzień, bochenek chleba na trzy dni. 4 jabłka na tyd itd także mama też chodziła głodna Jak się upomniała do córki że babcia powinna jeść więcej gotowanego jakieś owoce to kupila raz a potem znowu skąpiła Babka praktycznie cały czas jadla chleb z dżemem i ezik Córka babce skąpiła wszystkiego Babka posikiwala od czasu do czasu  Mama musiala przepierać jej spodnie dresowa a miala tylko dwie pary W końcu powiedziała do corki że trzeba kupic chociaz z jedną parę Ta pokiwala glową że tak ale nigdy nie kupiła chociaż mama nie raz jej monitowała I tak było z innymi rzeczami Babka miała straszną demencje Potrafiła rano mame wyganiać z domu bo nie wiedziala kim jest, później się uspokajala i za 15 min od nowa jazda kim ona jest. Potrafiła przyniesć z ogrodu sałate taką z korzeniami i ziemią i jak mama nie widziala to upychała ją wszędzie gdzie się da: w chlebaku, szufladzie, Musiała ją pilnować przy obiedzie bo jak tylko spuściła ją z oka to ta już gdzieś sięzakręciła i schowała talerz z resztkami np. pod łóżko albo do piekarnika.Cdn. Zapominała nawet że już jadla i po chwili ponownie wołała jeść mimo że była pękata. Mama poprosiła o przeniesienie ponieważ nie mogła znieśc obojętności i skąpstwa córki. Gdyby córka miała inne podejście do matki to by było inaczej Z tamtą trafila do jedynej bardzo dobrej rodziny Staruszki która mieszkała z córką Babcia była po wylewie i była częściowo sparaliżowana Leżała w łóżku i miala odleżyne do której przychodziła pielęgniarka żeby zmieniać opatrunki Mam ja myła przebierala masowala gotowała obiady jak córka byla w pracy i sprzątala Babci pomimo że była po wylewie była bardzo pogodą wesolą kobietką Traktowała mame jak człowieka Dużo rozmawiały często się śmiały Córka była bardzo życzliwa Potrafiła docenic to co mama robi że dobrze gotuje sprząta Nawet widziała że babcia przy mamie się ożywia i więcej się śmieje Nieraz wieczorkiem jak babcia już spała siadywały sobie na tarasie i popijały kawke Ogólnie normalni ludzie Niestety babci po miesiącu pogorszył się stan zdrowia Przestały pracować nerki trafiła do szpitala i po paru dniach zmarła Mama nie mogła odżałować Płakał jak po własnej matce cdn

#16 2011-11-14 18:43:42

Aniusia2701
New member

Z tamtąd trafila znów do staruszki która mieszkała sama w pięknym domu Babcia była na wózku W tej samej miejscowości mieszkali jej dwaj synowie z żonami. I chistoria się powtarza ponieważ babcia była bardzo skąpa Żalowała na jedzenie Mama już mądrzejsza po tylu doświadczeniach męczyła synów żeby robili zakupy ale nie do końca przynosiło to rezultaty bo kase trzymała babka Mam musiała zawsze się nagadać nakąbinować żeby ta dała synom na normalne [produkty do jedzenia Stara bardzo lubiła słodkie ale nie dawala na kupienie jakiś słodyczy Mama piekła ciasta ale jak się skączyła np mąka czy cukier to stara nie chciała dać żeby kupić. Kiedyś mama nie wytrzymała i poszła kupiła sobie czekolade za swoje pieniądze tak jej sięchciało słodkiego T ostara cały czas jej gadał żeby jej tez dała Jak mam powiedziała że nie to poskarżyła się synom. Kiedyś stara rozlała coś na obrus i mam wzięła do prania to odkryła że ta podżera łyżeczką cukier z cukiernicy tak jej się słodkiego chcialo ale na kupienie nie dala Oszczezała na wszystkim nawet na pampersach Posikiwała mama chciała zmienić pampers a ta że jeszcze nie bo nie jest zasikany jeszcze mocno i ona może w nim jeszcze chodzić Mama jej że nie bo jak dostanie opażeń to póżniej ona będzie się musiala nagimnastykować z jej odparzoną dupą. Jak szła siku to mam podawala jej urwany papier toaletowy to ta że za dużo na raz urywa Kiedyś sama sobie urwala jeden taki mały kawaleczek i jak się podcierała to jej tam zaginął:-) i tylko klopot był Do mycia jej mama ubierała rękawiczki to ta się darła że poco je marnuje przecież może ją myć bez rękawiczek itd Chcem tylko nadmienić że babka była naprawde dziana i nie musiala tak skąpić Nawet synowie nie wiedzieli dlaczego mama taka jest ale nie interweniowali w tej sparwie zbytnio

#17 2011-11-14 18:44:44

Aniusia2701
New member

Obecnie moja mama jest też u staruszki i najprawdopodobniej zjedzie na dniach i zakończy wspólprace z promediką. Otóż na początku wszystko było super Babcia na chodzie dośc sprawna na umyśle normalna i dziadek na wózku z lekka demencją Obok w domku córka też na pierwszy żut normalna. Lodówka pelna żarcia Mama w końcu nie chodzi głodna Ma ładny pokoj ze swoją łazienką W chacie ciepło bo zapomniała wspomnież że u tej pierwszej babki było zimno nie grzał kaloryfer w jej pokoju. Mama głównie zajmuje się dziadkiem Przebiera myje Gotuje obiady ale babcia jej pomaga Dziadki w swoim pokoju mają ala kominek więc mam przynosi im drewka Czym byli bardzo zdziwieni bo ponoć poprzednia opiekunka tego nie robiła Dziadkowi wdala się martwica palca u nogi przyjeżdza opiekunka która zmienia opatrunki Mama obserwuje i monituje corce i babce że te opatrunki nic nie dają a z palcem coraz gorzej Więc córka zabiera dziadka do szpitala i jak sie okazuje w ostatnim momencie bo groziła mu amputacja stopy Wszyscy szcześliwi że mama zareagowała Dostała 10euro od nich za to Mama dużo czasu siedzi z dziadkiem w szpitalu prawie całe dnie Któregoś dnia po powrocie do domu córka wręcza mamie listę obowiąków które ma robić Mama mówi że zdębiała jak to przeczytała: Umycie 17 okien Wszystkich drzwi nie pamiętam już ilu ale ponad 10szt, wystawianie kubłów ze smieciami jak przyjedzie śmieciara, zamiatanie podwórka w tym liści (duża posesja) itd. Mama oczywiście sprzątała w domu odkurzała i prasowała ale to była już przesada Powiedziala córce że ona nie musi robić takich rzeczy, że ona ma się opiekować dziadkiem. Córka na to że ją to nie interesuje i ma to zrobić Mama przedzwoniła więc do koordynatora a tam odebrała jego żona, która na opowieść mamy powiedziała tak: nie wiem o co pani chodzi niektóre kobiety tutaj to jeszcze muszą w ogródkach robic, pielić itd. Mama się wściekła i zadzwoniła do pomediki Odpowiedzieli jej że się wszystkim zajmą cdn

#18 2011-11-14 18:46:26

Aniusia2701
New member

Promedika musiała zadzwonic do córki i z nią rozmawiać Efekt był taki że jak mama pojechała do szpitala do dziadka to córka wraz ze starą przeszperały jej pokój i zabrały z szuflady tą liste z rzeczami do zrobienia wraz z papierami z promediki z danymi odnośnie powrotu do polski Kiedy mama się zorientowała co się stałao zeszla na doł i powiedziała że zgineły jej papiery z promediki Córka udala że nic nie wie a babcia raptem sie gorzej poczuła Od tamtej pory babcia cały czas robi mamie po złości Rozpowiada do wszystkich swoich znajomych że mama przesiała papiery a mamie caly czas wyżyguje ile to ona ją kosztuje. W czwartek przed długim wekendem mama dzwoniła do promediki że chce jak najszybciej z tamtąd zjechać Babcia zaczela żałowac jej jeść Potrafi postawić jedzienie na stole i gdać ile to mama zjada ile ją to kosztuje że za dużo jej że nie wolno jej tyle jeść i tak cały czas Mama od dwóch dni nic nie je czekała na odzew z firmy Dzisiaj ja cały dzień wisiałam na telefonie jednak cały czas mnie zbywają a od mamy nie odbierają wogóle Koordynator nie pojawił się ani razu do dnia dzisiejszego ani nie zadzwonił a jego pyskata żona od plewienia okazalo się że to jjest pielęgniarka która zmieniała dziadkowi opatrunki na palucha. Babcia dzisiaj powiedziala do mamy, że ta i tak nic nie wskura bo jej córka ma koleżanke w promedice Panią Krysie która jest koordynatorem. Jutro dzwonie do ambasady polskiej w niemczech i porusze niebo i ziemie żeby mame z tamtąd ściągnąć bez żadnej kary za zerwanie umowy. Co najlepsze jak się dzwoni do promediki to rozmowy sa nagrywane i panie pewnych żeczy nie mogą mówić Wyżygała im dzisiaj że ani razu do mamy nikt nie zadzwonił ani razu nie był koordynator co gwarantuje umowa to oczywiście wszystkiemu zaprzeczyły. cdn

#19 2011-11-14 18:47:37

Aniusia2701
New member

Podejrzewam że pan koordynator wraz z żoną kręcili niezły interes Dogadywali się z rodziną za opłatą a panie sprzątały i robiły rzeczy których absolutnie nie obejmuje umowa Po telefonie do Promediki żonka koordynatora juz nie przychodziła na opatrunki. Także przestrzegam was kobietki Jak jest dobrze to firma też jest dobra ale jak się coś dzieje to kobiata jest zdana tylko na siebie Babki w biurze mają w nosie wyrecytują wam to co każą im  mówić i dalej macie czekać A że ktoś tam jest głodny i nic je od paru dni - to odpowiedź jest taka musi się uzbroić w cierpliwośc i jeszcze poczekać parę dni (czyli umżeć z głodu) Niemcy są bardzo skąpi oczywiście nie wszyscy ale w większości traktują polki z góry i nie mają  szacunku jak do człowieka uważają się za coś lepszego Promedika robi tez walki na umowie tysiąc zloty za wykonanie umowy zlecenia dwa tysią zaliczka na podróż - dobre co:-)

#20 2011-11-17 15:37:29

SenioVita
Member

Ja w SenioVicie mam 1100€

#21 2011-11-22 11:04:30

bonika
Member
Od: Kielce

Jestem przerazona z powodu tego co pisze Aniusia2701 o Promedice i jej perypetiach u rodzin .... Skladam dokumenty i mam nadzieję, że takie historie to tylko wyjątek i że firma zainteresuje się tymi przypadkami

#22 2011-11-22 14:18:49

Barbara45
Member

niestety nie licz na to że firma coś w tej sprawie zrobi. Rodzin które potrzebują opiekunke jest więcej niż chętnych na wyjazd. Jak z jedną rodzina nie wypali to maja innych.

#23 2012-01-27 10:53:43

bonika
Member
Od: Kielce

Witajcie Drogie Opiekunki! Właśnie wybieram się do pracy i jak większość mam trochę "pietra"... Powiedzcie mi czy przed wyjazdem dostajecie jakąś zaliczkę na ewentualne "koszty przyjazdu", np.: na taksówkę albo S-bahn? Bo w razie gdyby ktoś nas nie odebrał z dworca to trzeba się tam zapewnie dostać i jakoś skontaktować z rodziną lub samą podopieczną... I jak wygląda to w praktyce z obowiązkami, które musimy wykonywać u danej rodziny? Czy dostajem "rozpiskę" i czy rodzina niemiecka ma też spisane obowiązki, które musimy wykonywać na rzecz podopiecznego? To... w razie czego gdyby robili jakieś uwagi co do obowiązków.... Proszę podpowiedzcie!!!! Pozdrawiam

#24 2012-02-22 19:38:30

ania40
Member

To co napisała Anusia to koszmar,i dlatego wole jechać na,,czarno,, w razie czego zamawiam busa i wracam do domu bez strachu że bede musiała zapłacić za zerwanie jakiejś chorej umowy.Dzieki opatrznożci nie trafiłam jeszcze na taką babcie,choć nie powiem trafiały sie egzemplarze dość wrednawe:)Jak do tej pory daje rade:)

#25 2012-02-23 10:09:52

Anka Rose
Member

Promedica zrobiła coś dziwnego z ZUSem dla opiekunek. Zobaczcie od 3 strony dyskusji: http://www.opiekunki24.pl/forums/topic/ … d/0/page/1

#26 2012-03-02 19:34:06

mcusik
New member

hym a jak sie ma ICH NAJNOWSZA REKLAMA: " NOWE WYŻSZE ZAROBKI W PROMEDICA24" GDZIE PODAJĄ ,ŻE ZAROBKI SĄ OD 1000 EURO DO 1300 I WIĘCEJ DLA UMIEJĄCYCH JĘZYK
CZYLI MINIMUM TO 1 TYS , a jak idziesz do nich to mówią 850 euro
PROSZĘ WYJAŚNIJCIE MI TO ?

#27 2012-03-03 19:51:41

makola45
Member

Tu nie ma co wyjaśniać.Reklama dżwignią handlu.Tak sie tylko reklamują bo to przyciąga potencjalne opiekunki .

#28 2012-05-17 23:48:29

Ala64
New member

powiem wam szczerze, że coraz bardziej zniechęcam sie do tej firmy - mi pani tez powiedziała nie zachęcaja kwote w wysokosi 950 euro a przeciez jezyk naprawde dobrze umiem (jezdza od paru lat juz do niemiec) i ta firma ma najgorsze chyba opinie w całym internecie.. mamy w sumie do wybor wiele firm ale teraz to ja jzu naparwde nie wiem kogo wybrać... macie jakas juz przez was sprawdzoną firmę?

#29 2012-05-30 21:23:15

Joanna
New member

W Promedice nie opłaca się pracować. Mają niskie stawki. Znajomość niemieckiego mam dobrą, mam też doświadczenie, a zaproponowano mi 950 Euro. W innej firmie dostałam 200 Euro więcej. Reklama to mydlenie oczu. Dobra reklama sprzedaje sama. Czytałam komentarze dotyczace tej firmy na stronie Opiekunki24.pl i nie zdecyduję się na współpracę z tą firmą.

#30 2014-06-03 14:45:38

Rosa
New member

Witam serdecznie wszystkie opiekunki. Kochane ja w kwietniu miałam wyjazd z Firmy Promedica24, wcisnęli mnie do opieki nad dwojgiem staruszków za 732euro na miesiąc. W miejscu pracy znalazłam papiery z Promedica24 od innej opiekunki, która miała zarobek 840euro. Przypadek był ciężki. Babcia z wieloma chorobami : astma,depresja,osteoporoza,choroba Parkinsona, alergia, niekontrolowane czynności fizjologiczne, demencja. Kiedy przyjechałam na miejsce i zobaczyłam babcię, ogarnął mnie dreszcz. Babcia była leżąca pod kroplówką, bardzo wychudła i miała okropną odleżynę, że nie wspomnę o łuszczącej się skórze na całym ciele. Dookoła wielki smród i bałagan. Wciągu pół roku zmieniło się 8 opiekunek, ja byłam 9-ta. Babcia była na górze a jej mąż mieszkał na dole. Był bardzo niemiły, dokuczliwy, krzyczał, wręcz wrzeszczał jak coś mu się nie podobało, a ciągle miał jakieś ale, bo każda wcześniejsza opiekunka, robiła mu tylko obiad i czasami coś do picia. Ja się podjęłam wszystkiego; doprowadziłam babcię do czystości, która i tak wylądowała w szpitalu, odleżynę którą miał musieli jej zoperować, bo ropiała, miała dziurę 6 na 6cm a głęboką na 0,5cm. U dziadka doprowadziłam wszystko do czystości i ładu. Firma do mnie zadzwoniła z pytaniem, czy daję sobie radę, czy wytrzymam do końca kontraktu? Powiedziałam,że postaram się, chociaż nie jest lekko. Prosiła mnie firma abym dała jakoś radę, bo zależy im na tym kontrakcie. Nie bardzo wiedziałam o co im biega, ale pomimo iż nie miałam co jeść, bo rodzina skąpiła na zakupach i do tego dziadek mi kradł jedzenie z lodówki mówiąc że to jego, to postanowiłam przetrwać. Jadłam jogurty, czasami ugotowałam trochę makaronu, o chlebie mogłam zapomnieć. Jeden chleb tostowy i to jeszcze mi dziadek zabierał a córka nie miała na to wpływu, bo się bała ojca. Babcia umarła przy mnie nad ranem. Myślałam że wrócę zaraz do domu, ale Firma tradycyjnie poprosiła mnie abym została jeszcze 2 tygodnie dłużej, żeby zaopiekować się dziadkiem, okey. 14-go maja dostałam sms z Banku o przelewie wypłaty z Firmy Promedica24. Kochani płakałam pół dnia, 2.199zł za pracę 1,5miesiąca, w tym 4dni świąteczne i opieka nad dwojgiem staruszków. Mało tego w umowie miałam, że delegacyjne mam dostać 131.34zł -dostałam, ale i z tego mi urwali bo dostałam 121, 91zł. ogólnie powinnam dostać za wszystkie dni przepracowane i świąteczne wraz z delegacyjnym3.984,42zł a dostałam jak wyżej napisałam. Koszmar!!!! Dzwoniłam z Niemiec do mojej opiekunki Promedica24 z pytaniem dlaczego tak mało? Dlaczego zostałam tak oszukana? Usłyszałam tylko,, jak Pani wróci, to proszę przyjechać do Firmy, to wszystko wyjaśnimy, bo to nie jest rozmowa na telefon,, Wróciłam do Polski i napisałam podanie do Firmy o zwolnienie. Do dzisiaj nikt się nie odezwał. Niepojęte dla mnie było też to, że ubezpieczenie jest na terenie Niemiec a co z Polską? Musiałam iść do lekarza dla kobiet i zapłacić za wizytę, bo w Polsce Firma Promedica24 nie daje ubezpieczenia!!!!!!!! Teraz jadę prywatnie, pozwolenie na pracę mam i ubezpieczyłam się sama prywatnie. Nigdy więcej z Firmy nie wyjadę i nie polecam nikomu tej Firmy Promedica24- NIKOMU!

#31 2014-06-03 16:21:25

simona1961
Member

Dlaczego napisałaś podanie o zwolnienie, a nie napisałaś pisma o wyjaśnienie, dlaczego nie wypłacili Ci naleznych pieniędzy? Dlaczego tam nie dzwonisz, nie monitujesz, nie wypytujesz??? Chcesz im tak lekką ręką oddać cięzko zarobione pieniądze? No chyba ze ta kwota 732 euro to była brutto to wtedy owszem , nawet by sie zgadzało. Nie wiem, jak inne kolezanki opiekunki, ale jak pracowałam przez firmę, to miałam dokładnie policzone ile powinnam dostac pieniędzy , uwzględniając kurs euro w danym dniu rozliczenia itd.... Wielokrotnie również musiałam się wykłócać o nalezny mi ekwiwalent za urlop, próbowano mi wmówic, że dostałam w delegacjach, ale ja i tak drązyłam dalej i miałam rację. Zapłacili co do grosika.
Znam natomiast osoby, które narzekają, ale odpuszczają walkę o swoje pieniądze. Na to niestety nie ma żadnej rady!

Oszukali Cie podwójnie, bo takie wynagrodzenie to jest do jednej osoby, a Ty miałaś dwie do opieki. Promedica na tym kontrakcie zarobiła ponad 2000 euro, no zyc nie umierać.

#32 2014-06-11 15:52:18

freja85
Member

po przeczytaniu całości- odechciało mi się Promediki

#33 2014-06-11 20:40:47

Opiekunka1990
Member

Rosa napisał:

Witam serdecznie wszystkie opiekunki. Kochane ja w kwietniu miałam wyjazd z Firmy Promedica24, wcisnęli mnie do opieki nad dwojgiem staruszków za 732euro na miesiąc. W miejscu pracy znalazłam papiery z Promedica24 od innej opiekunki, która miała zarobek 840euro. Przypadek był ciężki. Babcia z wieloma chorobami : astma,depresja,osteoporoza,choroba Parkinsona, alergia, niekontrolowane czynności fizjologiczne, demencja. Kiedy przyjechałam na miejsce i zobaczyłam babcię, ogarnął mnie dreszcz. Babcia była leżąca pod kroplówką, bardzo wychudła i miała okropną odleżynę, że nie wspomnę o łuszczącej się skórze na całym ciele. Dookoła wielki smród i bałagan. Wciągu pół roku zmieniło się 8 opiekunek, ja byłam 9-ta. Babcia była na górze a jej mąż mieszkał na dole. Był bardzo niemiły, dokuczliwy, krzyczał, wręcz wrzeszczał jak coś mu się nie podobało, a ciągle miał jakieś ale, bo każda wcześniejsza opiekunka, robiła mu tylko obiad i czasami coś do picia. Ja się podjęłam wszystkiego; doprowadziłam babcię do czystości, która i tak wylądowała w szpitalu, odleżynę którą miał musieli jej zoperować, bo ropiała, miała dziurę 6 na 6cm a głęboką na 0,5cm. U dziadka doprowadziłam wszystko do czystości i ładu. Firma do mnie zadzwoniła z pytaniem, czy daję sobie radę, czy wytrzymam do końca kontraktu? Powiedziałam,że postaram się, chociaż nie jest lekko. Prosiła mnie firma abym dała jakoś radę, bo zależy im na tym kontrakcie. Nie bardzo wiedziałam o co im biega, ale pomimo iż nie miałam co jeść, bo rodzina skąpiła na zakupach i do tego dziadek mi kradł jedzenie z lodówki mówiąc że to jego, to postanowiłam przetrwać. Jadłam jogurty, czasami ugotowałam trochę makaronu, o chlebie mogłam zapomnieć. Jeden chleb tostowy i to jeszcze mi dziadek zabierał a córka nie miała na to wpływu, bo się bała ojca. Babcia umarła przy mnie nad ranem. Myślałam że wrócę zaraz do domu, ale Firma tradycyjnie poprosiła mnie abym została jeszcze 2 tygodnie dłużej, żeby zaopiekować się dziadkiem, okey. 14-go maja dostałam sms z Banku o przelewie wypłaty z Firmy Promedica24. Kochani płakałam pół dnia, 2.199zł za pracę 1,5miesiąca, w tym 4dni świąteczne i opieka nad dwojgiem staruszków. Mało tego w umowie miałam, że delegacyjne mam dostać 131.34zł -dostałam, ale i z tego mi urwali bo dostałam 121, 91zł. ogólnie powinnam dostać za wszystkie dni przepracowane i świąteczne wraz z delegacyjnym3.984,42zł a dostałam jak wyżej napisałam. Koszmar!!!! Dzwoniłam z Niemiec do mojej opiekunki Promedica24 z pytaniem dlaczego tak mało? Dlaczego zostałam tak oszukana? Usłyszałam tylko,, jak Pani wróci, to proszę przyjechać do Firmy, to wszystko wyjaśnimy, bo to nie jest rozmowa na telefon,, Wróciłam do Polski i napisałam podanie do Firmy o zwolnienie. Do dzisiaj nikt się nie odezwał. Niepojęte dla mnie było też to, że ubezpieczenie jest na terenie Niemiec a co z Polską? Musiałam iść do lekarza dla kobiet i zapłacić za wizytę, bo w Polsce Firma Promedica24 nie daje ubezpieczenia!!!!!!!! Teraz jadę prywatnie, pozwolenie na pracę mam i ubezpieczyłam się sama prywatnie. Nigdy więcej z Firmy nie wyjadę i nie polecam nikomu tej Firmy Promedica24- NIKOMU!

az nie dowierzam.

#34 2014-06-11 20:58:48

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Danka napisał:

Dwa tygodnie temu wróciłam z mojego drugiego pobytu w Niemczech u tej samej rodziny i za dwa tygodnie jadę z powrotem.Nie jest mi lekko,ale pracować gdzieś muszę tylko szkoda,że tak daleko od rodziny, tęsknię ogromnie.Mam żal do naszych bonzów państwowych,że na stare lata przyszło mi "włóczyć" się po świecie za kawałkiem chleba.Do emerytury zostało mi cztery lata i nikt nie chce mnie do pracy bo jestem za stara.Jak znam życie na emeryturę załapię się za dziewięć lat bo zmienią się przepisy.Bardzo dziękuję "Promedice" bo tam nikt mi nie powiedział,że jestem za stara tylko dano mi szansę dopracowania do emerytury i zarobienia trochę pieniędzy.To nie są duże pieniądze, ale dzięki nim moja rodzina może spokojnie spać.

To brzmi jak tekst z reklamy telewizyjnej Promediki 24. Tak bez jaj, to żadna firma mi nie powiedziała, że jestem za stary a podejrzewam, że mamy tyle samo lat

#35 2014-06-11 21:06:13

urszula47
Member

freja85 napisał:

po przeczytaniu całości- odechciało mi się Promediki

Przeczytaj watek/na pasku opcja szukaj/pt "nieudany wyjazd "albo "promedica prosba o pomoc."Wykaz firm masz na www.mypolonia.pl lub wiele ogloszen na www.poloniusz.pl .

#36 2014-07-08 15:21:57

Krysia66
New member

Rosa napisał:

Ja pracuje w Promedice od 2 lat i chociaż bywa różnie to nie mogę się zgodzić z tym, że nie wypłacają wynagrodzenia.
Droga Rosa- gdybyś tylko uważnie słuchała i czytała umowę wiedziałabyś, że wynagrodzenie masz wypłacane w połowie miesiąca za przepracowany miesiąc wstecz. 14 maja dostałaś wynagrodzenie za miesiąc pracy kwiecień a w czerwcu dostaniesz za pół miesiąca maja. Jesteś niedoinformowana i nie masz pojęcia o tym co mówisz... co najgorsze to przez czytanie takich postów skłania opiekunki do wyjazdów na czarno... jak murzyn trzeba udawać przed sąsiadami, że przyjechała ciocia z polski, bez umowy są kobiety wykorzystywane do wszystkiego... praczki, sprzątaczki i ogrodnicy... Boli mnie, że takie osoby tworzą wizerunek opiekunek w Niemczech nad którym ja cierpię...

co do ubezpieczenia... i ja i moje dzieci są ubezpieczone w ZUS przez promedice. Chodzę do lekarza bez problemów...
zanim następnym razem napiszesz jakieś głupoty to pomyśl i jak nie wiesz i nie rozumiesz to zapytaj kogo trzeba....

#37 2014-07-08 15:36:22

amelia
Przyjaciel Forum

Krysia66 napisał:

Rosa napisał:

Ja pracuje w Promedice od 2 lat i chociaż bywa różnie to nie mogę się zgodzić z tym, że nie wypłacają wynagrodzenia.
Droga Rosa- gdybyś tylko uważnie słuchała i czytała umowę wiedziałabyś, że wynagrodzenie masz wypłacane w połowie miesiąca za przepracowany miesiąc wstecz. 14 maja dostałaś wynagrodzenie za miesiąc pracy kwiecień a w czerwcu dostaniesz za pół miesiąca maja. Jesteś niedoinformowana i nie masz pojęcia o tym co mówisz... co najgorsze to przez czytanie takich postów skłania opiekunki do wyjazdów na czarno... jak murzyn trzeba udawać przed sąsiadami, że przyjechała ciocia z polski, bez umowy są kobiety wykorzystywane do wszystkiego... praczki, sprzątaczki i ogrodnicy... Boli mnie, że takie osoby tworzą wizerunek opiekunek w Niemczech nad którym ja cierpię...

co do ubezpieczenia... i ja i moje dzieci są ubezpieczone w ZUS przez promedice. Chodzę do lekarza bez problemów...
zanim następnym razem napiszesz jakieś głupoty to pomyśl i jak nie wiesz i nie rozumiesz to zapytaj kogo trzeba....

Krysiu,  odpowiadasz dziewczynie całkiem nie na temat! Kobieta została upokorzona i oszukana na wszystkich możliwych frontach a ty upierdliwie o terminie wypłaty!!! Wstydź się promediko po raz setny!!!!!!!!!!!!!!

Reklama