Koktajl na tęsknotę i osłodę

Kiedy weźmie mnie tęsknota w zimowe popołudnie i siedzimy sobie z moja Ingeborgą przy kominku, lubię mieć od ręka coś na osłodę. Mam fajny przepis na dobry i szybki koktajl...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-12-06 16:07:50

Anja55
Member

Koktajl na tęsknotę i osłodę

Kiedy weźmie mnie tęsknota w zimowe popołudnie i siedzimy sobie z moja Ingeborgą przy kominku, lubię mieć od ręka coś na osłodę. Mam fajny przepis na dobry i szybki koktajl. Zawiera też dużo wapnia.

- puszka mleczka kokosowego
- szklanka mleka
-sok z połówki cytryny
- pięć krążków ananasa z puszki
- 2 banany

Wszystko razem miksujemy i delektujemy się pysznym koktajlem. Babci mojej bardzo smakuje, raz w tygodniu urządzamy sobie koktajlowe wspominki:)

#2 2012-12-06 20:30:10

kryspinka
Member

Re: Koktajl na tęsknotę i osłodę

Anja55 napisał:

Kiedy weźmie mnie tęsknota w zimowe popołudnie i siedzimy sobie z moja Ingeborgą przy kominku, lubię mieć od ręka coś na osłodę. Mam fajny przepis na dobry i szybki koktajl. Zawiera też dużo wapnia.

- puszka mleczka kokosowego
- szklanka mleka
-sok z połówki cytryny
- pięć krążków ananasa z puszki
- 2 banany

Wszystko razem miksujemy i delektujemy się pysznym koktajlem. Babci mojej bardzo smakuje, raz w tygodniu urządzamy sobie koktajlowe wspominki:)

ślinka już leci niestety moge sobie taki rarytas zrobić w domu ale na pewno spróbuję

#3 2013-01-07 15:51:57

roossa
Member

Brzmi smacznie.
Muszę wypróbować! smile
Jeśli masz jeszcze podobne, to się proszę podziel smile

#4 2013-01-08 11:39:05

margarethe
New member

W lecie za to koktajl z truskawek, albo jeszcze lepszy- z jagód i to nazbieranych własnoręcznie, najlepiej smakują smile do tego maślaneczka i taki drink najlepiej gasi pragnienie.
Do mleczka kokosowego ananas pasuje najlepiej, można więc pokombinować i dodawać inne owoce zamiast banana i soku z cytryny. Może sok z pomarańczy, albo gruszkę?

Reklama

Stopka forum