Jak wygląda szkolenie w Anglii?

Bardzo nurtuje mnie to pytanie, chciałabym wyjechać, ale boje się że mogę nie dać sobie rady na szkoleniu. Bardzo Was proszę opiszcie mniej więcej jak to wygląda (im więcej tym lepiej)...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2016-03-22 13:57:45

Roxy GoodSoul
New member
Od: Czeladź Śląskie

Jak wygląda szkolenie w Anglii?

Bardzo nurtuje mnie to pytanie, chciałabym wyjechać, ale boje się że mogę nie dać sobie rady na szkoleniu.
Bardzo Was proszę opiszcie mniej więcej jak to wygląda (im więcej tym lepiej).
Aaaa! i jakie trzeba mieć zabespieczenie finansowe (opłaty za hotel wyżywienie) i ile czeka się na skierowanie do pracy?
Mam praktykę w opiece, ale w kraju. Za granicą nie widzieli mnie nigdzie dalej niż w Cieszynie Czeskim big_smile
Z góry dziękuję za odpowiedzi smile
pozdrawiam Roksana

#2 2016-03-22 14:37:20

Tosia
Member

Re: Jak wygląda szkolenie w Anglii?

Wątek opiekunki UK. Polecam

#3 2016-03-22 15:55:25

Roxy GoodSoul
New member

Tosia napisał:

niestety jakoś nie potrafię tego znaleźć... chyba forum jest dla mnie zbyt skomplikowane ;(

#4 2016-03-22 16:04:23

simona1961
Member

Roxy GoodSoul napisał:

Tosia napisał:

niestety jakoś nie potrafię tego znaleźć... chyba forum jest dla mnie zbyt skomplikowane ;(

To link do odpowiedniego wątku.
http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=2654

http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=3778

#5 2016-03-22 17:53:38

Dalia
Member

Oj Roxy - klikasz na link, który podała Simona i jesteś na opiekunki UK, wchodzisz na ostatnią stronę i gotowe. wink
Ale niech ci będzie, nie będę taka i odpowiem ci tutaj. Miałam spięcie z przyjaciółką rodziny i postanowiłam być miła i uprzejma. big_smile
Szkolenie w Anglii - jak szkolenie, pięć intensywnych dni od rana do wieczora, jeden o ile pamiętam kończyłyśmy odrobinę wcześniej, bo miałyśmy kolację w pubie. Każdy dzień - nowy temat. Jeden był całkowicie poświęcony moving and handling. Trzeba obejść wszystkie stanowiska i wypróbować sprzętu. Szkolenie jest intensywne więc trudno oczekiwać, że wszystko zapamiętasz. Zbyt dużo wiadomości w ciągu paru dni. Jak ja byłam codziennie rano był krótki sprawdzian z poprzedniego dnia. Powiem ci, że było też trochę o nas samych. Myślę, że firma obserwuje kursantów dokładnie i stara się wybrać takie osoby, które nadają się do pracy. Była rozmowa w cztery oczy, był list opisujący podróż do UK i była krótka prezentacja o sobie.
Po szkoleniu trzeba czekać. Ja pojechałam do znajomej i tam czekałam, szkolenie skończyło się w piątek w następny czwartek dostałam pracę.
Koszty? 40f za noclegi w czasie szkolenia. Po szkoleniu musisz radzić sobie sama. ;/ Firma podała, żeby mieć około 200f ze sobą na początek i to jest minimum.
A teraz powiedz z jakiego powodu miałabyś sobie nie dać rady na szkoleniu?
Pytałaś ostatnio co to jest NIN - to numer ubezpieczenia. Trochę problemu możesz mieć z załatwieniem NINu - trzeba zadzwonić i się umówić na appointment w job centre i tu jest właśnie problem, bo musisz podać adres gdzie jesteś i oni ci poszukają najbliższego job centre i wszystko jest fajnie jak jesteś u klienta 3 tygodnie lub dłużej, bo to tyle mniej więcej trwa no i druga sprawa musisz mieć parę godzin wolnego, żeby to załatwić. Ja miałam szczęście bo siedziałam u babki 6 tygodni i córka babki powiedziała mi, że mam jechać i się nie pękać, ona z babka posiedzi.
Powodzenia.

#6 2016-03-24 20:11:17

Dalia
Member

Roxy - odpowiedziałam tutaj na forum, przesłałam ci dwa maile i nie doczekałam się odpowiedzi hmm

#7 2016-03-25 21:43:57

Roxy GoodSoul
New member

bardzo przepraszam ale mam ostatnio urwanie glowy.... dostalam maile za co bardzo serdecznie Ci dziekuje smile
jezeli wszystko dobrze pojdzie to 7kwietnia bede juz w anglii w bringhton smile))

#8 2016-03-25 22:40:54

Dalia
Member

No to powodzenia Roxy - ja 6 kwietnia wracam do PL smile Trzymaj się !

#9 2016-03-27 13:11:40

Roxy GoodSoul
New member

a powiedz mi kochana Dalio skąd jesteś?

#10 2016-03-27 22:25:27

Dalia
Member

Ja jestem gdańszczanką z urodzenia, ale obecnie mieszkam w Gdyni.

#11 2016-04-10 14:01:53

Alice77
Member

Obecnie szkolenie w Chrisites Care trwa 2 tygodnie. Podczas szkolenia jestes zakwaterowana w Guest House za darmo. Jesli chodzi o wyzywienie to sniadanie masz bezplatne, ale nie spodziewaj sie czegos wyszukanego :-): platki, chleb, dzem, kawa i herbata. Reszte gotujesz sama w ogolnodostepnej kuchni. Zwykle po tygodniu tworza sie grupki, ktore ida wspolnie za zakupy i razem gotuja. Niedaleko jest Tesco, gdzie tanio mozna zaopatrzyc sie w produkty.
Pierwszy tydzien to szkolenia typu Moving and Handling, Infection Control, Food Hygiene itp oraz testy. W tym roku po raz chyba pierwszy jest tez szkolenia z podawania insuliny i plastrow przeciwbolowych. Oprocz tego ucza Cie zakraplania oczu, uszu, nosa, obslugi inhalatorow. Jestes tez obserwowana przez instruktorow. Po tygodniu, jesli zaliczysz testy na min 75%* odbywasz kolejne 2 szkolenia (2 x 2dniowe) , pierwszy z nich to Demencja a drugi nie pamietam, ale moge sie dowiedziec. Oprocz tego jestes przygotowywana do Certyfikatu in Health Care (nowosc, nie pamietam dokladnej nazwy). Dostajesz mnostwo materialu do przeczytania i piszesz prace pisemne.

*Jes;i nie zaliczysz testow na 75 % za pierwszym razem, masz jeszcze 2 podejscie, jesli i tym razem sie nie uda to Christies Ci dziekuje i zyczy szczescia gdzie indziej.

a.

#12 2016-04-22 00:10:00

Yagga66
Member

W Christies za chwilę będą robić szkolenie z masowania odbytu od wewnątrz.... plus egzamin praktyczny big_smile

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2016-04-22 00:10:33)

#13 2016-04-22 07:55:03

Alice77
Member

Mysle ze przesadzasz :-) W sprawie okolic intymnych CC akurat stawia sprawe jasno, dobrze o tym wiesz.
Rozumiem, ze jestes zla z jakiegos powodu na CC (nie czytam Twojego bloga) i od nich odchodzisz. Ja u nich pracuje nascie lat i nie mysle o zmienie na inna agencje, bo nie mam powodow. U mojego pierwszego klenta to ja "wygryzlam" opiekunki z South Afryki. Pisze w cudzysllowiu bo jedyne co zrobilam to pracowalam u niego zgodnie z care planem a nie wg tego co mi w tym dniu akurat pasowalo zrobic. Ale masz racje, to klient zadzwonil do CC i zazadal abym to ja byla jego regular carer.   

Yagga66 napisał:

W Christies za chwilę będą robić szkolenie z masowania odbytu od wewnątrz.... plus egzamin praktyczny big_smile

#14 2016-04-22 14:25:37

Yagga66
Member

Alice77 napisał:

Mysle ze przesadzasz :-) W sprawie okolic intymnych CC akurat stawia sprawe jasno, dobrze o tym wiesz.
Rozumiem, ze jestes zla z jakiegos powodu na CC (nie czytam Twojego bloga) i od nich odchodzisz. Ja u nich pracuje nascie lat i nie mysle o zmienie na inna agencje, bo nie mam powodow. U mojego pierwszego klenta to ja "wygryzlam" opiekunki z South Afryki. Pisze w cudzysllowiu bo jedyne co zrobilam to pracowalam u niego zgodnie z care planem a nie wg tego co mi w tym dniu akurat pasowalo zrobic. Ale masz racje, to klient zadzwonil do CC i zazadal abym to ja byla jego regular carer.   

Yagga66 napisał:

Alice, nie do końca. Na Wielkanoc otrzymałam propozycję pracy z leżącym tetraplegikiem i CC powiedzieli mi, że - cytuję "będą tam jeszcze sprawy higieny osobistej, ale to już powie Ci Distric Nurse". Zaciekawiona zadzwoniłam dnia następnego do nich pytając konkretnie o co chodzi. Trafiłam na miłą babkę, która mi przeczytała szczegółowo cały plan. Wystąpiło słowo "enema", więc poprosiłam o wyjaśnienie. Z drugiej strony słuchawki wystąpił śmiech i hasło :"Oh, I'm sorry, I don't know exactly, I will have to check that".

Poprosiłam więc wujka google, i wyskoczyła mi LEWATYWA big_smile

Klienta nie wzięłam, i była to jedna z ostatnich kropli na szali.

Świerzb w domu i brak hoista u kolejnej klientki opiszę na blogu...

Reklama