Wyjazdy do opieki w Anglii, Szkocji lub Irlandii

Witam Drogie Panie i Panów :)))) Przez 5 lat pracowałam jako opiekunka u nas w kraju. Moja ostatnia podopieczna zmarła we wtorek, obiecałam jej że będę z nią do końca i byłam...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2016-03-19 17:18:55

Roxy GoodSoul
New member
Od: Czeladź Śląskie

Wyjazdy do opieki w Anglii, Szkocji lub Irlandii

Witam Drogie Panie i Panów smile)))
Przez 5 lat pracowałam jako opiekunka u nas w kraju. Moja ostatnia podopieczna zmarła we wtorek, obiecałam jej że będę z nią do końca i byłam. Teraz kiedy już jej niestety nie ma postanowiłam spróbować swoich sił za granicą, gdzieś na wyspach brytyjskich, bo najlepiej znam język angielski (troszkę się uczyłam też paru innych). Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, przez jakie firmy mogę wyjechać i na jakich zasadach są organizowane takie wyjazdy. Interesuje mnie tylko opcja live-in. Opiszę moje doświadczenie.

Moja pierwsza podopieczna Pani Józia:
sparaliżowana lewa część ciała, inkontynencja "obustronna" big_smile, nadciśnienie, choroby serca, notoryczne zapalenia oskrzeli i płuc, odleżyny.
do moich obowiązków należało zmienianie pieluch, podawanie leków i posiłków (przygotowywanie posiłków i rozkładanie leków także), utrzymanie porządku w całym domu, mycie, ubieranie, masaże i ćwiczenia ogólnousprawniające, zmiana opatrunków na odleżynach, transfer oraz konsultacje z lekarzem i użeranie się z jej mężem big_smile .

Moja druga podopieczna Pani Julia:
Początkowo lekka inkontynencja moczu, póżniej całkowita inkontynencja moczu i kału, rozrusznik serca, bardzo ostre zapalenie stawów, demencja z zaburzeniami czasu i przestrzeni.
Generalnie na mojej głowie było kompletnie wszystko. Kiedy zaczęłam u niej pracować poruszała się sama, ewentualnie za pomocą balkonika. Byłam z nią do końca i robiłam wszystko przy niej i w domu.

Moja trzecia podopieczna(którą kochałam jak członka własnej rodziny)Pani Otylia:
Bardzo zaawansowany Parkinson, inkontynencja, nadciśnienie, choroby serca, układu pokarmowego oraz oddechowego, Superbakteria Clostridium Difficile. Pani Otylia, byla potrącona przez samochód w wyniku czego miała połamaną miednice i obie nogi, do tego parkinson i leżała bidulka.
oprócz oczywistego dbania o higienę i posiłki oraz leki, dbałam też o jej rozległe odleżyny, dawałam zastrzyki z heparyny (w brzuch). no i dbałam o dom

tak więc doświadczenie jakieś tam mam smile)) ale zastanawiam się czy jest ono wystarczające do podjęcia pracy za granica??????
jeżeli chodzi o język angielski to nie mam bladego pojęcia na jakim jest poziomie, wykupiłam sobie teraz bardzo fajny kurs internetowy dla opiekunek firmy Eprofess, żeby się doszkolić z bardziej specjalistycznych zwrotów. Czy znacie jakieś strony gdzie są testy angielskiego żeby poznać swój poziom?
Z jakimi firmami warto wyjechać na Wyspy?
i co to tak właściwie jest ten NIN????

Błagam pomóżcie i doradźcie!!!

#2 2016-03-20 12:25:17

Dalia
Member

Re: Wyjazdy do opieki w Anglii, Szkocji lub Irlandii

Roxy - przenieś się z pytaniami na wątek Opiekunki UK - tam czasem dziewczyny zaglądają. I tam tez masz sporo napisane o różnych firmach.
A testy? Roxy idź do księgarni i kup sobie tzw. placement tests - zrób sobie i zobaczysz jak twój angielski.
W Internecie pełno stron, nie umiem ci nic poradzić, wpisz placement test i zobaczysz co ci wyskoczy.
Doświadczenie nie jest ci potrzebne, żeby pracować w UK. W większości firm przyjmują bez względu na doświadczenie. I daj sobie spokój ze specjalistycznym słownictwem, specjalistyczne tzn. jakie? Słowa typu: kupa, pielucha czy balkonik? Roxy zapomnij o tym, pojedziesz to się nauczysz na miejscu. wink

#3 2016-03-20 14:02:22

iza46
Member

tu link do watku opiekunki UK http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=2654   jak klikniesz u gory na pasku SZUKAJ to wyskoczy to http://www.opiekunki-forum.pl/search.php

#4 2016-03-21 09:46:16

Roxy GoodSoul
New member
Od: Czeladź Śląskie

Dzięki piękne....
a jak przeniesc watek? kurcze nie mam praktytki w forach.... to pierwsze na jakim sie zarejestrowalam smile))))

#5 2016-03-21 11:29:00

iza46
Member

Nie wiem co chcesz przenosic?Moze chcesz wejsc na inne watki? kliknij opiekunka forum na pasku u gory i zjedz na dol ,odszukaj tam temety ,troche trzeba pogrzebac ,wyloguj sie i tez znajdziesz bez logowania

#6 2016-03-22 09:03:57

Paola1107
New member

Dziendobry poproszono mnie o pomoc w znalezieniu dwoch Pan do pomocy przy opiece and starszym malrzenstwem w Anglii  (live-in care) oczywiscie ze znajomością jezyka minimum w formie komunikatywnej.Probowalam dzwonic do biur pracy
Alé one od razu przekierunkowuja mnie do swoich siedzib w Angli.Czy jest jakas Strona internetowa solidna w ktorej mogla bym umiescic prywatne ogloszenie...dziekuje zycze milego dnia

Reklama