Obowiązki Putzfrau-

Czy spotkałyscie się gdzieś, po polsku , niemiecku jak należy sprzątać gruntownie dom. Od czego się zaczyna, po kolei rozpisane czynności, srodki czystości które należy użyć...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2016-03-15 15:03:32

Tercja
Member

Obowiązki Putzfrau-

Czy spotkałyscie się gdzieś, po polsku , niemiecku jak należy sprzątać gruntownie dom.

Od czego się zaczyna, po kolei rozpisane czynności, srodki czystości które należy użyć. Konkretne czynnośći , z wyliczonym czasem, który przypada na poszczególne działanie.

Czy ktoś pracuje w dużym domu jako Putzfrau? W jaki sposób wypelniacie karty pracy.

#2 2016-03-15 20:08:53

barbara.b
Member

Re: Obowiązki Putzfrau-

hmmm pierwsze słyszę.. przecież to zależy jak ktoś mocno coś zabrudził chyba...

Tercja napisał:

Czy spotkałyscie się gdzieś, po polsku , niemiecku jak należy sprzątać gruntownie dom.

Od czego się zaczyna, po kolei rozpisane czynności, srodki czystości które należy użyć. Konkretne czynnośći , z wyliczonym czasem, który przypada na poszczególne działanie.

Czy ktoś pracuje w dużym domu jako Putzfrau? W jaki sposób wypelniacie karty pracy.

#3 2016-03-15 20:15:03

barbara.b
Member

w opiece raz musiałam rozpisywać tez takie pierdoły ale może nie tak poważnie jak ty bo tam nie tylko o sprzątanie chodziło. wtedy pisałam łazienka tak z pół godzinki średnio mi wychodziło, przy gruntownym sprzątaniu, przy codziennym liczyłam 15 minut. salon kurze 15 min, podłoga sucho- mokro 30 min? posprzątaj i policz mnie jwięcej tak, żeby ci się na końcu zgadzało.. a potem to już zawsze konsekwentnie pisz tak samo.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-03-15 20:16:31)

#4 2016-03-15 20:33:25

barbara.b
Member

może napisz jakie masz rubryki to się coś wymyśli... kuchnia dochodzi do tego ale to zależy, czy masz tam tylko podłogę przetrzeć, czy również górę.. no i na końcu schody jak lecą z góry na dół. u mnei jedno piętro 15 minut, więc na schody szło kolejne pół godziny :-))) a środki czystości to popatrz jakie są i się dostosuj i sobie dopasuj co do czego :-)))) mogą być do parkietu, do marmuru, do kafelek, do łazienek, do skórzanych sof, do powierzchni metalowej/ stai czy jak to się zowie... do drewnianej... w kuchni masz fettloser do jakiś tłustych pierdół, coś ekstra może być do piekarnika.. hahah a to ci praca. po pracy większy kłopot niż w trakcie pracy :-)))

#5 2016-03-15 20:37:39

barbara.b
Member

jak ci godzinowo czas zostanie to ogarnij jakąś gablotę. na spokojnie i napisz 30 minut. chyba, że przemyjesz wszystko co było w gablocie przenosząc to do kuchni i z powrotem to wpisz godzinę :-))))  w sumie chyba najlepsza rada to sprzątaj tak jakbyś swój dom sprzątała a zaokrąglaj do 15 minut. załadowanie i opróżnienie zmywarki 15 minut :-))))

#6 2016-03-15 20:41:53

barbara.b
Member

ja gruntowne sprzątanie kuchni miałam co dwa tygodnie 2 godziny. najlepiej usiądź z pracodawcą i to omów jak on to widzi. co powinnaś posprzątać i kiedy. potem sprawdzisz na ile będzie ci się to zgadzać z rzeczywistością i wnieś jakieś swoje poprawki. z tą babką i firmą co mi kazała pisać to właśnie wieczorem ustalałam sobie z babcią co robię kolejnego dnia. tak żebym się w godzinach zmieściła naturalnie.

Reklama