Jak wysłać pieniądze z Niemiec do Polski?

Cześć. Jestem tutaj nowa. Chciałam Was zapytać jak przesyłacie pieniądze (euro) z Niemiec do Polski. Przyznam się że pracuję na czarno, kasę dostaję do ręki i nie mam tutaj konta...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2012-11-23 11:31:53

wichura002
New member

Jak wysłać pieniądze z Niemiec do Polski?

Cześć. Jestem tutaj nowa. Chciałam Was zapytać jak przesyłacie pieniądze (euro) z Niemiec do Polski. Przyznam się że pracuję na czarno, kasę dostaję do ręki i nie mam tutaj konta. Do banku się nawet nie wybieram, bo się nie dogadam, nie ma mi też za bardzo kto w tym pomóc. Słyszałam o przekazach pienieżnych ale jest to dla mnie dosć drogie. Czy są więc jakiś inne sposoby na przesłanie pieniędzy rodzinie w Polsce?

#2 2012-11-23 11:46:06

czikita
New member

Re: Jak wysłać pieniądze z Niemiec do Polski?

A pytałaś podopiecznego lub jego rodziny czy nie zrobią Ci przelewu przez internet? Ty być im dała pieniądze do ręki, a oni posłali by tę kwotę ze swojego konta na polskie. Pewnie maja na tyle, żeby wyłożyć. A jak nie to wpłaciliby do banku na swoje konto i wtedy mogą przelać. Oczywiście jesli rodzina jest zaufana i nie zrobi przekrętu, że np. nie pośle. Uprzedzam tylko, żebyś potem nie miała przykrej niespodzianki.

#3 2012-11-23 11:56:41

Maytaya
Member

Idz na Poczte i wyslij metoda Western Union. Podajesz swoj dowod. Wysylasz 500 € i chyba oplata jest 25 €.-  dochodzi kasa w 30 minut

#4 2012-11-23 12:04:15

poziomka116
Member

Jesli rzeczywiście rodzina zrobi Ci przelew przez internet to pamiętaj, że najlepiej na konto walutowe w Polsce. Wtedy Twoja rodzinka wymieni sobie to w kantorze. Gdybyś przesłała euro na polskie konto, to bank automatycznie to przewalutuje po swoim, niższym kursie. To tak na marginesie, żebyś nie była stratna.

#5 2012-11-23 12:12:52

bachata
Member

Ja kiedyś posyłałam przez znajomego, który regularnie jeździł do Polski. Była to osoba, którą dobrze znałam i miałam do niej zaufanie. Ogólnie zabierał ze sobą ludzi do Polski i z powrotem, a przy okazji, jak miał miejsce w aucie to i większe rzeczy. Znał trochę Polaków w Niemczech i zawsze coś ktoś mu coś podrzucał dla rodziny. Pieniądze, prezenty dla dzieci, jakiś sprzęt, rózności. Czasami i opiekunki jeżdżą z jednymi i tymi samymi osobami lub przewoźnikami. Wystarczy poprosić, czy nie zabraliby jakiejś przesyłki. Niekoniecznie trzeba mówić że to pieniądze. Pakujesz wtedy pieniądze i parę innych rzeczy w jedną paczke i dobrze zaklejasz. Wiem że to trochę ryzykowne, ale ja tak przez długi czas sobie radziłam i zawsze bylo ok.

#6 2012-11-23 14:37:03

magda40
New member

Czesc.Ja zalozylam konto w Volgsbanku i wszystko bylo ok,male oplaty do czasu kiedy zaczelam prace w innym miescie.Okazalo sie,ze nie moge przeslac pieniedzy do domu bo ten sam bank ale w innym miescie funkcjonuje osobno.Musialabym jechac ok. 100km do miasta gdzie zakladalam konto i tam wplacic pieniadze,wiec dalam pieniadze corce babci i ona przelala ze swojego konta.Jednak ten cyrk sie nie skonczyl bo pomylili jedna liczbe w nr konta i przeszlo tydzien pieniedzy nie bylo na moim koncie.Malo tego kiedy corka mojej babci wydzwaniala szukajac pieniedzy,to byli nie mili i powiedzieli ze powinna ich sprawdzac.Po poltorej tyg pieniadze doszly,i tak wlasnie funkcjonuje Volgsbank w Niemczech.

#7 2012-11-23 15:33:46

Milena65
Member

czikita napisał:

A pytałaś podopiecznego lub jego rodziny czy nie zrobią Ci przelewu przez internet? Ty być im dała pieniądze do ręki, a oni posłali by tę kwotę ze swojego konta na polskie. Pewnie maja na tyle, żeby wyłożyć. A jak nie to wpłaciliby do banku na swoje konto i wtedy mogą przelać. Oczywiście jesli rodzina jest zaufana i nie zrobi przekrętu, że np. nie pośle. Uprzedzam tylko, żebyś potem nie miała przykrej niespodzianki.

Nie zapomnij wtedy ze rodzina musi wpisac Iban(Swift)...znajdziesz w necie do swojego banku
Acha iprzed numerem konta musi byc zaznaczone pl....np
PL384448777......

To jest zlecenie jesli sie przelewa € na polskie Konto zlotöwkowe.....
Najtansza metoda

Western Union jest straszliwie drogi

#8 2012-11-23 16:16:19

pigwa
Member

Jeśli kierowcy dajesz 25e to WesternUnion jest to samo i szybciej-bo ok 30 min.
A konto najlepiej mieć w Postbanku,bo jako jedyny bank nie ma ograniczeń terytorialnych.Miałam podobny problem,bo jak sie w róznych miastach pracuje,to trzeba mieć dostęp do banku.A Postbank0niezależnie w jakim mieście konto założysz-w każdym możesz wpłacać i przelewy robić.

#9 2012-11-23 20:24:46

Maytaya
Member

Uwaga!!! Jak ja wysylam mojej rodzinie kase ( mam konto w niemieckim banku przez SEPA ) na polskie konto, to mi nie pobiera oplaty , ale z polskiego konta pobiera oplate 20 zl !!!

#10 2012-11-23 21:53:35

praca59
Member

Dziewczyny - NIE DAWAJCIE KIEROWCY ZA 25 euro  !!!
Podniescie chciaz stawke do 100e  !!!

#11 2012-11-24 13:15:21

Natala_la
New member

Najlepiej to dogadaj się z podopiecznymi, czy rodziną - kimś od kogo dostajesz pieniądze. Niech zrobią Ci przelew na Twoje konto - tak będzie najpewniej. Po co komuś jeszcze dodatkowo płacić. Na pewno nie wysyłaj pieniędzy w kopercie - tak też koleżanki robią. 100  listów dojedzie a jeden Twój nie i po co taki kłopot?! Przelewy idą szybko, na drugi dzień będzie kaska na koncie.

#12 2012-11-24 14:31:41

praca59
Member

Na drugi dzien pieniadze na koncie !!!  Bank musi to za ksiegowac !!! To trwa minimum 2,3 dni !!!
Jezu !!!!!!! Nic nie wie a sie wymadrza.

#13 2012-11-25 09:17:43

kryspinka
Member

praca59 napisał:

Na drugi dzien pieniadze na koncie !!!  Bank musi to za ksiegowac !!! To trwa minimum 2,3 dni !!!
Jezu !!!!!!! Nic nie wie a sie wymadrza.

podobno się nie wzywa P boga NADAREMNO

#14 2012-11-25 14:36:26

praca59
Member

Tak! Lec do kosciola i daj pedofilowi na tace.

#15 2012-11-29 10:51:51

wichura002
New member

praca59, chyba ostro przesadzasz z tym słownictwem. Z resztą dziwnie się wypowiadasz i nic mądrego tym nie wnosisz na to forum.
Z tego co ja słyszałam i wiem z praktyki, to przelewy księguje się DO 3 dni, nie znaczy to więc, że zawsze to tyle trwa. Przelew często przychodzi w ciągu kilku godzin, albo następnego dnia.
Mam wrażenie że posty z nicka praca59 pisze dziecko, bo są one zupełnie bez sensu.

#16 2012-11-29 11:34:48

Kamilakoz
Member

praca59 ciebie juz dawno powinni z tego forum usunac.

#17 2012-11-29 11:39:37

kruszynka
New member

Ja wysyłałam przez internet pieniądze faktycznie różnie przychodziły...czasem po dwóch czasem po trzech dniach ale zawsze były, więc jeśli to możliwe to polecam taką formę płatności smile

#18 2012-11-29 12:41:43

praca59
Member

Kamilakoz napisał:

praca59 ciebie juz dawno powinni z tego forum usunac.

Ty! Kamila Koza - nie udawaj krowy.  smile

#19 2012-11-29 12:43:12

praca59
Member

kruszynka napisał:

Ja wysyłałam przez internet pieniądze faktycznie różnie przychodziły...czasem po dwóch czasem po trzech dniach ale zawsze były, więc jeśli to możliwe to polecam taką formę płatności smile

Masz racje. Zeby szczytowac trzeba wejsc na pagorek.  smile

#20 2012-11-29 12:53:10

praca59
Member

Kruszynka ! 98 kg zywej wagi. Ty jak wejdziesz na faceta to ma od razu kogiel mogiel z jajek !  smile

#21 2012-11-30 08:23:44

kruszynka
New member

o losie... praca59 ale Ty musisz mieć kompleksy...

#22 2012-11-30 10:52:16

praca59
Member

Kruszynka. Nie jedz za duzo, bo tak przytyjesz,ze bedziesz wracac do PL TIR-em. Ostrzegam!    smile

#23 2013-07-10 15:56:52

ST
Member

Nie chcąc zakładać nowego wątku, wygrzebałem "z lamusa" ten....
Mam takie samo pytanie - JAK dobrze i TANIO wysłać € do PL?
Sprawa wygląda tak: do tej pory się tym nie interesowałem, bo wynagrodzenie firma płaci mi przelewem na moje €-konto, które obsługuję przez internet... i wszystko gra. 
Obecnie otrzymałem od "mojego" dziadka extra gotówkę - podziękowanie za pół roku nieprzerwanej opieki.  Piszę to by zaznaczyć, że "moje" metody opieki nie tylko są dobre (całkowita aprobata ze str dziadka i jego rodziny, co się wyraża w ciągłym przedłużaniu mojej opieki) ale również "efektywna" smile smile smile
Czytałem w/w wpisy i mam 2 pytania:
1- jeśli Niemiec ze swojego konta robi przelew na moje konto, to ILE go to kosztuje???
2- czy ja nie mogę iść do pierwszego-lepszego banku, wpłacić gotówkę i zadysponować przelanie jej na moje konto??? - a jeśli tak, to ile to kosztuje???
PS- ze swojego banku (Millennium) otrzymałem informacje, że nie mają w Niemczech swoich oddziałów i przelewy muszę realizować przez niemiecki instytucje finansowe.

#24 2013-07-10 16:36:49

iza46
Member

ST napisał:

Nie chcąc zakładać nowego wątku, wygrzebałem "z lamusa" ten....
Mam takie samo pytanie - JAK dobrze i TANIO wysłać € do PL?
Sprawa wygląda tak: do tej pory się tym nie interesowałem, bo wynagrodzenie firma płaci mi przelewem na moje €-konto, które obsługuję przez internet... i wszystko gra. 
Obecnie otrzymałem od "mojego" dziadka extra gotówkę - podziękowanie za pół roku nieprzerwanej opieki.  Piszę to by zaznaczyć, że "moje" metody opieki nie tylko są dobre (całkowita aprobata ze str dziadka i jego rodziny, co się wyraża w ciągłym przedłużaniu mojej opieki) ale również "efektywna" smile smile smile
Czytałem w/w wpisy i mam 2 pytania:
1- jeśli Niemiec ze swojego konta robi przelew na moje konto, to ILE go to kosztuje???
2- czy ja nie mogę iść do pierwszego-lepszego banku, wpłacić gotówkę i zadysponować przelanie jej na moje konto??? - a jeśli tak, to ile to kosztuje???
PS- ze swojego banku (Millennium) otrzymałem informacje, że nie mają w Niemczech swoich oddziałów i przelewy muszę realizować przez niemiecki instytucje finansowe.

Jesli ktos zrobi Ci przelew z tutejszego banku,to nic nie placi.Polski bank pomniejsza o ok 3 euro/zalezy od bankow/kwote przelewu .Z pewnoscia to jest to najtansza opcja.Mozna tez wyslac euro przez Western Union,prawie na kazdej poczcie maja te usluge.Koszt 26eur za kwote dp 500euro wlacznie ,od 501eur juz 50eur to kosztuje.Pieniadze sa niestety wyplacane wtedy w zlotowkach do rak odbiorcy/imiona nazwisko i adres odbiorcy/nadawca musi miec dowod i dane tez te same co w dowodzie,gotowka w ciagu godziny juz jest w Polsce lub w dowolnym kraju na swiecie.Ja bym wybrala 1 opcje ,czest tak robilam ,rodzina mi wysylala.

#25 2013-07-10 16:38:20

kasia63
Member

ST-odp na pyt 1.-kiedys córka podopiecznego w V-BANKU mi przelewala,normalnie w kasie i płacila ok.3,50euro a ja w PL ok20zł-tyle WBK brał za ten przelew.
Inna rodzina w SPARKASSE -ONI 1,50E ja tez ok 20zł
Odp na pyt 2-nie mozesz  jeśli nie masz konta w niemieckim banku-pytałam ,nie da się trzeba miec konto,nawet w SPARKASSE.
W obu przypadkach przelew szedł 5 dni roboczych.

Można przez WESTERN UNION albo MONEY GRAM - kasa jest na Twoim koncie w 15min ale drogo za te zabawe sobie liczą-poszukaj sobie w necie  informacji.

Najlepiej jakby Ci rodzina ze swojego konta po prostu przelała a Ty oddasz tę gotówke i już.Dogadaj się.

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-07-10 16:41:50)

#26 2013-07-10 16:47:25

iza46
Member

kasia63 napisał:

ST-odp na pyt 1.-kiedys córka podopiecznego w V-BANKU mi przelewala,normalnie w kasie i płacila ok.3,50euro a ja w PL ok20zł-tyle WBK brał za ten przelew.
Inna rodzina w SPARKASSE -ONI 1,50E ja tez ok 20zł
Odp na pyt 2-nie mozesz  jeśli nie masz konta w niemieckim banku-pytałam ,nie da się trzeba miec konto,nawet w SPARKASSE.
W obu przypadkach przelew szedł 5 dni roboczych.

Można przez WESTERN UNION albo MONEY GRAM - kasa jest na Twoim koncie w 15min ale drogo za te zabawe sobie liczą-poszukaj sobie w necie  informacji.

Najlepiej jakby Ci rodzina ze swojego konta po prostu przelała a Ty oddasz tę gotówke i już.Dogadaj się.

Robie przelewy w online banking w Sparkasse,ida max 2 dni:)nie mam nic potracane,tylko WBK pomniejsza o 5 euro kwote przelewu.

#27 2013-07-10 17:01:24

kasia63
Member

Iza -moze i tak -to bylo ok 2 lata temu jak mi rodzina przelewała.Specjalnie sie wtedy pytałam czy aby im za ten przelew nie oddac:)więc sprzeczać się nie będę:)Ty masz pewno aktualne info:)

#28 2013-07-10 17:33:02

ST
Member

D Z I Ę K I !!!
1- tak mi się wydawało, żeby np. zięć dziadka mi przelał.  TYLKO że.... ja to dostałem od dziadka.  Dziadek jest b.samodzielny (nawet jeśli chodzi o dawkowanie sobie lekarstw ;( ).  Sądzę że dziadek nie porozumiewał się w tej sprawie ani z córką, ani z zięciem, więc...... może narobiłbym dziadostwa.... a szkoda by było, bo może za kolejne pół roku.... wink wink wink
2- nie przyszło mi nawet do głowy, że polski bank może coś zabierać!!!  Aż mi się moje niskie ciśnienie podniosło.....  Zamiast się cieszyć, że ich klient będzie trzymał więcej pieniędzy w ich banku, to oni....... nie mam słów!!! sad  Napiszę do nich pytanie w tej sprawie (może "mój" bank jest przyzwoitszy....wink )
3- Dalej nie mogę zrozumieć prostej rzeczy: skoro zwykły Niemiec może mi wpłacić na konto, to czemu jakakolwiek niemiecka instytucja (bank, poczta, jakastamkasa....) nie mogą???
4- a to co pisali w innych postach > że 25€ kierowcy (lub komuś) za to że przekaże 100€.... to już się w głowie nie mieści!!!  To jakby nadal była "zimna wojna" i chodziło o "przerzut za żelazną granicę"..... sad

#29 2013-07-10 17:34:57

kasia63
Member

ST  -moja "busiarnia" bierze tylko 15 e za kopertę smile

A Ty inaczej zrób -pogadaj z rodziną ze musisz do domu podac np xxxeuro -daj im gotówkę a oni niech ci ze swojego konta przeleją -przeciez nie musisz mówić ,że ci dziadek dał-mogłes rezerwe ze soba przywieżć z domu.Pokombinuj trochę:)

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-07-10 17:36:41)

#30 2013-07-10 18:03:26

ewal8
Member

ST napisał:

(...)
(...)

ST, od udzielania merytorycznych odpowiedzi są dziewczyny z większym doświadczeniem, ale ja chciałam Ci pogratulować tej extra premii!! Super, że Cię dziadek docenił a za tym poszła finansowa gratyfikacja - to miłe momenty w tej pracy wink Jednak ci Niemcy czasem przejawiają czasem ludzkie odruchy wink

I tu przypomniała mi się dziewczyna, którą zmieniałam - po trzech trzymiesięcznych turnusach u babki hexy w podzięce dostała 5 (słownie pięć) euro i maleńką buteleczkę szampana na jednego sznapsa wink wink
Mi babcia kiedyś po mega akcji w łazience (szczegółów oszczędzę) z uśmiechem na twarzy rzekła: 1 Euro schenke ich dir smile No normalnie poraziła mnie swoją hojnością, nawet się nie spodziewałam... Nie wiedziałam, jak babci dziękować... wink smile
Dodam tylko, że cotygodniowemu dostawcy wody mineralnej dawała zawsze 5 Euro. Ale to był Niemiec...

#31 2013-07-10 20:43:53

ST
Member

ewal8 napisał:

.... ja chciałam Ci pogratulować tej extra premii!! Super, że Cię dziadek docenił a za tym poszła finansowa gratyfikacja - to miłe momenty w tej pracy wink Jednak ci Niemcy czasem przejawiają czasem ludzkie odruchy wink...

Dzięki Ci Dobra Kobieto! smile - dla mnie był to drugi taki miły moment w tej pracy. Pierwszy - to moje urodziny o których kiedyś wspominałem na forum. 
  A piszę o tym NIE po to by się chwalić, lub dawać upust swojej radości, ale by KOLEJNY raz uzmysłowić niektórym osobom, że "służalczość", "poniżanie się", "bycie na zawołanie 24h/dobę"....itd. to NIE TA DROGA!!!  Zdaję sobie sprawę, że większość opiekunek których to dotyczy, w ogóle tego nie przeczyta, bo po prostu ani nie maja laptopów, ani nie potrafią obsługiwać internetu (tak jak obydwie moje poprzedniczki), ale ..... próbować trzeba wink >>> By polskie Opiekunki/owie - My Wszyscy - mieliśmy godne warunki pracy, byśmy przyjeżdżając na nową Stellę nie musieli toczyć bojów o ludzkie, normalne (na poziomie) traktowanie! 
  Napiszę więc kolejny raz to samo: Niemcy to twardy naród, cenią ludzi asertywnych, z charakterem, a pomiatają słabeuszami!!!   Osoby nie potrafiące cenić samych siebie, w ogóle nie powinny wyjeżdżać za granicę - same się męczą, robią "krecią robotę" innym Polakom i psują rynek......

#32 2013-07-10 21:18:46

ST
Member

kasia63 napisał:

ST  -moja "busiarnia" bierze tylko 15 e za kopertę smile
A Ty inaczej zrób -pogadaj z rodziną ze musisz do domu podac np xxxeuro -daj im gotówkę a oni niech ci ze swojego konta przeleją -przeciez nie musisz mówić ,że ci dziadek dał-mogłes rezerwe ze soba przywieżć z domu.Pokombinuj trochę:)

Jeśli po tą kopertę ktoś się zgłasza na przystanku, a oni nie wystawiają żadnego pokwitowania (rku, paragonu), a na dodatek jest to "na gębę" bez żadnego pokwitowania mającego moc prawną - to w/g mnie powinno to być max "grzecznościowe" 5€.  Chyba że jest to "usługa pełną gębą" - ale jak w takim razie to działa???- koperta zaklejona, przewoźnik nie sprawdza ile tam jest.... więc co kwituje? papierową kopertę?.... i potem taką (tylko pustą) odda komuś? wink   Dla mnie to żerowanie na czyjejś potrzebie - nic ich to nie kosztuje! - przecież nie zawożą tej koperty pod wskazany adres (jak "przesyłki kurierskie)....

A co do "mojej przesyłki" - "Ich habe Angst">> jeśli dziadek nie zamierza im się tłumaczyć i nic im nie powie (że mi dał pieniądze), to mogą im do głowy przyjść różne rzeczy....  a gdyby tak jeszcze starszy pan coś się pomylił z liczeniem, bądź zapomniał że dał pieniądze na np. leki lub lekarza.... nieszczęście gotowe sad  Zrobię więc tak dopiero wtedy, gdy będę wiedział, że rodzina wie o moim "Geschenk'u" wink

Ktoś kiedyś pisał, że ma mocno dementywną, skąpą babcię, która ciągle przelicza swoje pieniądze..... - dla mnie to "siedzenie na beczce prochu" - wiadomo że wcześniej czy później taka babcia się z czymś pomyli lub zapomni, a prócz opiekunki nikogo w domu nie ma.....  Nawet w lekcjach "Atermidy" był dokładnie! taki temat!  - jak sobie z tym radzicie???

#33 2013-07-10 21:22:38

jogi45
Member

ST masz rację (jak zwykle)
Przelewy tzw Europejskie czyli z podaniem swift banku w moim banku kosztują ok. 5 zł. Robiąc przelew wybieram kto ponosi opłatę. Jak do mnie przychodzi euro to pobierają równowartośc tych 5 zł z konta euro. Takie ekstra przelewy robiła mi kiedyś sąsiadka babci którą się opiekowałam a ja jej dawałam gotówkę.

#34 2013-07-10 21:25:35

jogi45
Member

Jest jeszcze tzw Wertbrief. Na poczcie podajesz wartośc listu i od tego płacisz ubepieczenie. Jak list nie dojdzie to wypłacają zadeklarowaną gotówkę. Przerabiałam i taką formę wysyłki. List nie doszedł i po miesiącu dopiero dostałam eurusie. Busem też wysyłałam. Zwykle opłata jest 15-25 euro.

#35 2013-07-10 21:57:18

Maytaya
Member

ST,

2.  Ja jak wysylam kase mojej Mamie ( Bank PKO SA) do Polski z mojego niemieckiego konto to ja nic nie place, ale mojej Mamie zabieraja z jej konta 20 zlotych. Robie to przez SEPA Überweißung

p.s. ST , a tak z ciekawosci smile Ile Ci dziadek dal kasiorki smile)) ??? smile))

Ja raz dostalam o,60 centow sad

Ostatnio edytowany przez Maytaya (2013-07-10 22:02:21)

#36 2013-07-10 22:06:09

ST
Member

Nie wiem, czy przypadkiem nie jest zabronione przesyłanie pieniędzy w liście....???  Poza oczywistym faktem obawy o kradzież takiego listu (na pewno są proste urządzenia elektroniczne pozwalające wykryć pieniądze w liście).
  A co do opłaty 15-25€ za przesłanie 50-200€ - to mija się z celem taka operacja, natomiast przesyłać w taki sposób większe kwoty np. 800-2000€ to przecież strach!!!  - w ogóle nie wiem, kto z tego korzysta....  wydawać 1/4 zarobionych pieniędzy po to by je przesłać??? - bez sensu!

#37 2013-07-10 22:10:59

ST
Member

Maytaya napisał:

ST,
2.  Ja jak wysylam kase mojej Mamie ( Bank PKO SA) do Polski z mojego niemieckiego konto ......

p.s. ST , a tak z ciekawosci smile Ile Ci dziadek dal kasiorki smile)) ??? smile)) .....

ad2 - ale trzeba mieć niemieckie konto! którego przecież dla jednej przesyłki nie będę zakładał.... sad
ad ps - celowo nie napisałem, by nie denerwować tych, co dostają o.60€  wink

#38 2013-07-10 22:28:49

pigwa
Member

ST,w twoim przypadku najprościej jest poprosić członka rodziny o dokonanie przelewu na twoje konto.To nie kosztuje nic(mam doświadczenie z Postbankiem i Sparkasse).Natomiast w kraju,nasze banki zazwyczaj pobierają opłaty za przychodzące przelewy-ale nie są to kwoty olbrzymie.
Inna możliwość-idziesz na poczte,czy do jakiegokolwiek banku i sam robisz przelew-co kosztuje 10 euro(nie wiem,czy nadal tyle,bo dawno nie korzystałam,ale jeszcze 2 lata temu tak kosztowało) A nawet jak podrożało,to niewiele.Wystarczy iść i spytać.O Wester Union już wiesz-drogo jest-jedyny plus to to,że kasa jest po max.pół godz, do odebrania(i dodam,że można w euro odebrać-tak robiłam i tak było)/
List wartościowy-odradzam.Osobiście wysyłałam 200 euro takim listem.Pieniadze w Polsce(ślad urwał się w Warszawie)-skradziono.Ja oddzyskalam je w całości,ale trwało to ok 4 miesiące.Pisma,potwierdzenia,wyjaśnianie,śledzenie drogi przesyłki-tyle to trwało.
Ja ci polecam założenie konta w Postbanku.Jest to jedyny niemiecki bank bez rejonizacj,co oznacza,ze majac w nim konto mogę pracować w każdym zakątku Niemiec i swobodnie dysponować kasa.Konto w każdym innym banku jest objęte rejonizacją-co oznacza,że nawet jeśli chcesz dokonywać operacji-płacisz.Oczywiście wtedy,kiedy jesteś w innym rejonie Niemiec.Np konto zakładałeś w Bonn a pracujesz w danej chwili w Norymberdze.
Polecam też usługi on-line.I w niemieckich i w polskich bankach.

Ostatnio edytowany przez pigwa (2013-07-10 22:31:55)

#39 2013-07-10 22:29:12

pfleger
Member

ewal8 napisał:

[
Mi babcia kiedyś po mega akcji w łazience (szczegółów oszczędzę) z uśmiechem na twarzy rzekła: 1 Euro schenke ich dir smile No normalnie poraziła mnie swoją hojnością, nawet się nie spodziewałam... Nie wiedziałam, jak babci dziękować... wink smile
Dodam tylko, że cotygodniowemu dostawcy wody mineralnej dawała zawsze 5 Euro. Ale to był Niemiec...

Poczym poznalas ze to Niemiec? wink

#40 2013-07-10 22:36:20

pigwa
Member

Pfleger,nie bądź taki hej do przodu.Może i nie był "czystym"niemcem,ale pracował w niemieckiej firmie,czyli mieszka w Niemczech i jest swój.U mnie jest podobnie-każdy dostawca,fryzjerka,naprawiacz sprzętu-ktokolwiek-dostaje ekstra kase,za to,ze przyszedł.Ja mogę to samo zrobić i tylko słyszę,czy to aby nie jest za ciężko dla mnie(np. leki z apteki odebrać).I o to chodzi w tej wypowiedzi.Udajesz,czy nie rozumiesz?

#41 2013-07-11 01:24:50

basia55
Member
Od: Polska

ewal8 napisał:

ST napisał:

(...)
(...)

ST, od udzielania merytorycznych odpowiedzi są dziewczyny z większym doświadczeniem, ale ja chciałam Ci pogratulować tej extra premii!! Super, że Cię dziadek docenił a za tym poszła finansowa gratyfikacja - to miłe momenty w tej pracy wink Jednak ci Niemcy czasem przejawiają czasem ludzkie odruchy wink

I tu przypomniała mi się dziewczyna, którą zmieniałam - po trzech trzymiesięcznych turnusach u babki hexy w podzięce dostała 5 (słownie pięć) euro i maleńką buteleczkę szampana na jednego sznapsa wink wink

Hej Ewcia a ty gdzie sie podziewsz???
Napisz do mnie meila bo ja nie jestem na biezaco !!!

#42 2013-07-11 07:37:45

urszula47
Member

pigwa napisał:

Pfleger,nie bądź taki hej do przodu.Może i nie był "czystym"niemcem,ale pracował w niemieckiej firmie,czyli mieszka w Niemczech i jest swój.U mnie jest podobnie-każdy dostawca,fryzjerka,naprawiacz sprzętu-ktokolwiek-dostaje ekstra kase,za to,ze przyszedł.Ja mogę to samo zrobić i tylko słyszę,czy to aby nie jest za ciężko dla mnie(np. leki z apteki odebrać).I o to chodzi w tej wypowiedzi.Udajesz,czy nie rozumiesz?

Pigwa:)Pfleger przeciez sie smieje:)Ale faktycznie czasem Niemcy mysla,ze te 2 euro dla nas to jak 10 dla tutejszych.

#43 2013-07-11 10:43:56

ewal8
Member

pfleger napisał:

Szprechał po niemiecku tak jak ja wink wink,  ale miał inny odcień skóry niż ja big_smile big_smile i to była główna cecha, po której go rozpoznałam.

PS. Nie miałam jak sprawdzić, czy był bez big_smile big_smile - zresztą, wtedy jeszcze nie byłam tak oblatana w cechach typowych Niemców big_smile big_smile big_smile

#44 2013-07-11 10:53:27

pfleger
Member

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

Szprechał po niemiecku tak jak ja wink wink,

Czyli z ciezkim polskim akcentem i od  czasu z błędna odmianą der die das ?! wink wink

#45 2013-07-11 11:01:46

ewal8
Member

pfleger napisał:

Czyli z ciezkim polskim akcentem i od  czasu z błędna odmianą der die das ?! wink wink

O Tyyyy! Aż  żem się zapowietrzyła.... ze złości big_smile big_smile Poczułam się dotknięta do żywego big_smile big_smile big_smile

#46 2013-07-11 16:48:25

ST
Member

pigwa napisał:

ST,w twoim przypadku najprościej jest poprosić członka rodziny o dokonanie przelewu .....
Inna możliwość-idziesz na poczte,czy do jakiegokolwiek banku i sam robisz przelew-co kosztuje 10 euro(.......
Ja ci polecam założenie konta w Postbanku.Jest to jedyny niemiecki bank bez rejonizacj,.........

Czyli tak jak myślałem >> jest jednak możliwość zrobienia przelewu, czyli wpłacenia sobie na konto smile -super!  Podawanie pieniędzy w kopercie busem to jakiś archaizm.... na dodatek skandalicznie drogi!
I po drugie - spodziewając się dopływu gotówki (oby! ; nie zapeszając wink) , najlepiej założyć konto w Postbanku
DZIĘKI

#47 2013-07-11 17:06:31

pfleger
Member

ST napisał:

pigwa napisał:

ST,w twoim przypadku najprościej jest poprosić członka rodziny o dokonanie przelewu .....
Inna możliwość-idziesz na poczte,czy do jakiegokolwiek banku i sam robisz przelew-co kosztuje 10 euro(.......
Ja ci polecam założenie konta w Postbanku.Jest to jedyny niemiecki bank bez rejonizacj,.........

Czyli tak jak myślałem >> jest jednak możliwość zrobienia przelewu, czyli wpłacenia sobie na konto smile -super!  Podawanie pieniędzy w kopercie busem to jakiś archaizm.... na dodatek skandalicznie drogi!
I po drugie - spodziewając się dopływu gotówki (oby! ; nie zapeszając wink) , najlepiej założyć konto w Postbanku
DZIĘKI

Przelew tez archaizm. I inne kombinowanie kosztuje czas oplaty...
przepis:
Konto w postbanku wyrabia sie dwie karty jedna w Polsce/rodzina ma druga ty.
10 razy w roku mozesz w Polsce pobierac kase z automatu bez opłat.

Proste?
https://antworten.postbank.de/frage/wie … 16927.html

#48 2013-07-11 19:09:20

Maytaya
Member

A co z metoda Western Union na poczcie/ w banku?

Tylko oplata jest spora chyba 25€, nie pamietam ostatnio rok temu tak wysylalam ... .

#49 2013-07-11 19:10:11

ST
Member

pfleger napisał:

przepis:
Konto w postbanku wyrabia sie dwie karty jedna w Polsce/rodzina ma druga ty.
10 razy w roku mozesz w Polsce pobierac kase z automatu bez opłat.  Proste?
https://antworten.postbank.de/frage/wie … 16927.html

no.... proste, ale "parę" pytań do tego:
1- czy to konto wyrabia się na podst. polskiego dow.osob?
2- ile kosztuje wyrobienie i jakie są później opłaty przedłużające ważność?
3- czy "Postbank" jest na każdej placówce pocztowej, czy tylko na dużych pocztach, czy w ogóle "Postbank" nie ma nic wspólnego z pocztą i ma oddzielne oddziały?
4- czy wpłacając (oczywiście €) ponoszę jakieś opłaty?
5- czy to konto mogę obsługiwać przez internet? - jeśli tak, to czy wiążą się z tym jakieś opłaty?  I czy potrzebna do tego jakaś procedura w banku, czy wystarczy poprzez zalogowanie się na stronie internetowej banku ?
6- w PL bankomat wypłaci mi (lub rodzinie) PLN! - oczywiście po najgorszym kursie! sad  Jaka jest możliwość wypłacenia € z tego konta w PL ?

#50 2013-07-11 19:18:29

simona1961
Member

Przepraszam ST, nie moja to sprawa, ale.......chyba nie dostałeś premii w wysokości 500 euro. Jesli jest to 100 Euro to kup sobie chłopie coś co Ci przyjemność sprawi i nie będziesz miał kłopotu. Na marginesie dodam, że ja własnie dzis otrzymałam przelew od pracodawcy na moje konto walutowe w polskim banku, który został wysłany we wtorek. Z mojej strony koszt 1,15 euro, ile zapłacił pracodawca nie wiem i zasadniczo big_smile nie jestem zainteresowana.

#51 2013-07-11 19:23:33

ST
Member

Ten "Geschenk" od dziadka zmotywował mnie do dowiedzenia się wszystkiego w tym temacie!  Tak "na wyrost" - żeby wiedzieć....  Skoro zacząłem pracować, a w moim wypadku również mieszkać w D, to stwierdziłem, że są to potrzebne informacje wink

#52 2013-07-11 19:51:36

urszula47
Member

Mam juz konto w Sparkasse /tak jak kuzynka/oplata miesieczna 7 euro bedzie sciagana co 3 miesiace z konta.Ktos pisal ,ze TYLKO POSTBANK ma w calych Niemczech dogodne oplaty itd.Sparkasse podobnie,praktycznie wszedzie sa filie.Online Banking tez mam /10euro token czy jak tam to zwa do przelewow internetowych/.Prosta obsluga i pieniadze na drugi dzien na polskim koncie walutowym.Mozna zalozyc konto w imternecie podajac adres do korespondencji tam gdzie sie jest/bez meldunku.Trzeba napisac tylko swoje imie i nazwisko potem c/o nazwisko imie zameldowanego i adres /w Twoim przypadku dziadka/.Kazda korespondencja do Ciebie powinna tak byc adresowana.W sumie jak nie ma wplat na konto to lepiej listem wartosciowym wyslac.Podac wyzsza wartosc i tyle.dojdzie!ja wysylam za 3.50 w kopercie babelkowej do 500gr/luftpolsterbriefumszlag tak ta koperta sie zwie/male kwoty i rzeczy.raz nie doszlo:(

#53 2013-07-11 20:10:25

ST
Member

A czy w D są wpłatomaty?  W PL są, co prawda nie do wszystkich banków, ale są! więc w takich wysokorozwiniętych Niemczech nie tylko powinny być, ale powinny być szeroko dostępne! wink
  A właściwie przy obecnej technice powinno być tak: podchodzę do jakiegoś bankomatu/wpłatomatu, wkładam swoją kartę (z polskiego banku) i automat po odczytaniu danych z karty sam się mnie pyta, czy chcę sobie wpłacić czy wypłacić pieniądze..... wink - ....no i czemu tak nie jest ??? sad

#54 2013-07-11 20:22:14

simona1961
Member

Ja jednak będę dalej stała na stanowisku, że extrageld powinieneś miły ST spozytkowac tylko dla siebie, tu i teraz. JA na ten przykład odkładam sobie moje kieszonkowe na wyjazd na Kubę. Jeszcze troche mi brakuje big_smile big_smile big_smile

#55 2013-07-11 20:24:52

ruda
Member

ST,  czytałam kiedyś, że pod względem usług bankowych Niemcy są daleko w tyle za Polską.

PS. Tematu nie rozwinę, bo ja w tej dziedzinie jestem tylko trochę lepsza od Jarosława K. big_smile

#56 2013-07-11 20:49:56

pfleger
Member

ST napisał:

A czy w D są wpłatomaty?  W PL są, co prawda nie do wszystkich banków, ale są! więc w takich wysokorozwiniętych Niemczech nie tylko powinny być, ale powinny być szeroko dostępne! wink
  A właściwie przy obecnej technice powinno być tak: podchodzę do jakiegoś bankomatu/wpłatomatu, wkładam swoją kartę (z polskiego banku) i automat po odczytaniu danych z karty sam się mnie pyta, czy chcę sobie wpłacić czy wypłacić pieniądze..... wink - ....no i czemu tak nie jest ??? sad

Nie wiem jaki masz problem?

ST pewnie jakby taka możliwość byla to byloby marudzenie ze oplaty duze i ze busem taniej
..przelew itd

.sa takie "wplatomaty" w Niemczech.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-07-11 20:51:00)

#57 2013-07-11 21:06:10

ST
Member

simona1961 napisał:

Ja jednak będę dalej stała na stanowisku, że extrageld powinieneś miły ST spozytkowac tylko dla siebie, tu i teraz. ..big_smile

Milutka jesteś, że się tak o mnie martwisz! smile - ale na prawdę krzywda mi się nie dzieje smile  Zimowe rzeczy przywiozłem ze (i na) sobie, letnie + jakieś drobiazgi dokupiłem, natomiast już na samym początku stwierdziłem, że mam tu wszystko co mi potrzeba i cotygodniowe 10€ kieszonkowego od dziadka w zupełności mi wystarcza... smile

#58 2013-07-11 21:07:42

ST
Member

ruda napisał:

......PS. Tematu nie rozwinę, bo ja w tej dziedzinie jestem tylko trochę lepsza od Jarosława K. big_smile

.........no nieeeeeeeeeeee!!!  nie możesz tego ani mnie, ani całemu forum zrobić!!!!!!!!!!!!!  sad

#59 2013-07-11 21:10:25

pigwa
Member

urszula47 napisał:

Mam juz konto w Sparkasse /tak jak kuzynka/oplata miesieczna 7 euro bedzie sciagana co 3 miesiace z konta.Ktos pisal ,ze TYLKO POSTBANK ma w calych Niemczech dogodne oplaty itd.Sparkasse podobnie,praktycznie wszedzie sa filie.Online Banking tez mam /10euro token czy jak tam to zwa do przelewow internetowych/.Prosta obsluga i pieniadze na drugi dzien na polskim koncie walutowym.Mozna zalozyc konto w imternecie podajac adres do korespondencji tam gdzie sie jest/bez meldunku.Trzeba napisac tylko swoje imie i nazwisko potem c/o nazwisko imie zameldowanego i adres /w Twoim przypadku dziadka/.Kazda korespondencja do Ciebie powinna tak byc adresowana.W sumie jak nie ma wplat na konto to lepiej listem wartosciowym wyslac.Podac wyzsza wartosc i tyle.dojdzie!ja wysylam za 3.50 w kopercie babelkowej do 500gr/luftpolsterbriefumszlag tak ta koperta sie zwie/male kwoty i rzeczy.raz nie doszlo:(

Zgadzam się z tobą-ten bank jest wszędzie,dlatego pierwsze konto miałam w nim właśnie.Zakładałam je w rejonie Muenster.Wszystko cacy.Aż pojechałam do pracy w innym landzie.I zrobił się problem.Wpłacic pieniądze na swoje własne konto mogłam,owszem,ale za dodatkową opłatą.Natomiast wysłać ich na swoje euro - konto w Polsce absolutnie nie mogłam,bo to nie ten rejon.Powiedzieli mi,że muszę tam jechać,gdzie konto założyłam.
Natomiast Postbank takiej rejonizacji nie ma.Jako jedyny bank.Założysz konto w Koblenc,potem pojedziesz do Monachium i to nie ma znaczenia-wykonasz każdą operację.
W tamtych czasach nie miałam konta on-line,bo nie miałam kompa.Mając taka opcje-przelew do kraju zrobisz też z każdego miejsca.Trzeba tylko mieć komputer.

Dodam jeszcze,ze te wiadomości datują się z przełomu 2009/2010--jeśli teraz jest inaczej,to nie jestem na bieżąco.

Ostatnio edytowany przez pigwa (2013-07-11 21:41:01)

#60 2013-07-11 21:11:51

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

Ja jednak będę dalej stała na stanowisku, że extrageld powinieneś miły ST spozytkowac tylko dla siebie, tu i teraz. ..big_smile

Milutka jesteś, że się tak o mnie martwisz! smile - ale na prawdę krzywda mi się nie dzieje smile  Zimowe rzeczy przywiozłem ze (i na) sobie, letnie + jakieś drobiazgi dokupiłem, natomiast już na samym początku stwierdziłem, że mam tu wszystko co mi potrzeba i cotygodniowe 10€ kieszonkowego od dziadka w zupełności mi wystarcza... smile

Już wczesniej wspomniałam, że mamy inny próg szczęscia big_smile big_smile big_smile finansowego też

#61 2013-07-11 21:14:11

ST
Member

pfleger napisał:

.....Nie wiem jaki masz problem?...........

.... na szczęście żadnego! wink > wcale nie muszę z tymi pieniędzmi cokolwiek robić smile, chciałem się tylko jak najwięcej dowiedzieć, jakie są możliwości w tym zakresie....  nigdy nie wiadomo, "a nóż" będę w przyszłości potrzebował będąc w D wpłacać sobie gotówkę na konto....

#62 2013-07-11 21:32:35

ST
Member

simona1961 napisał:

...Już wczesniej wspomniałam, że mamy inny próg szczęscia big_smile big_smile big_smile finansowego też

Dla mnie np. dużą przyjemnością było kupienie sobie tutaj specjalnej myszy (komputerowej) tzw: "Trackball" za 54€, podczas gdy "zwykłe" myszy są 10x tańsze....  Jedzenie mam jakie chcę...., stroić się nie mam do czego >> 22h/dobę z dziadkiem któremu nie zależy nawet na własnym wyglądzie, a co dopiero na moim!!! ;( , a pozostałe 2h/dobę jestem w stroju rowerowym.....  Może więc masz jakieś pomysły, jak sobie mam sprawić przyjemność? (tylko bez kudłatych myśli....wink)

#63 2013-07-11 21:35:07

urszula47
Member

pigwa napisał:

urszula47 napisał:

Zgadzam się z tobą-ten bank jest wszędzie,dlatego pierwsze konto miałam w nim właśnie.Zakładałam je w rejonie Muenster.Wszystko cacy.Aż pojechałam do pracy w innym landzie.I zrobił się problem.Wpłacic pieniądze na swoje własne konto mogłam,owszem,ale za dodatkową opłatą.Natomiast wysłać ich na swoje euro - konto w Polsce absolutnie nie mogłam,bo to nie ten rejon.Powiedzieli mi,że muszę tam jechać,gdzie konto założyłam.
Natomiast Postbank takiej rejonizacji nie ma.Jako jedyny bank.Założysz konto w Koblenc,potem pojedziesz do Monachium i to nie ma znaczenia-wykonasz każdą operację.
W tamtych czasach nie miałam konta on-line,bo nie miałam kompa.Mając taka opcje-przelew do kraju zrobisz też z każdego miejsca.Trzeba tylko mieć komputer.

Moment,wplacam we wplatomacie napisane jest tam einzahlung/juz proba byla/w kazdym i przelewy w domciu przez internet,wiec sie zmienilo:)Wyplacam w Koblenz ,Pasewalku,konto mam w Kassel.Jeszcze dopisze,ze mozna robic tez przelewy w specjalnych urzadzeniach stojacych przy bankomatach w banku,za darmo.Nie robie tego,gdyz mam internet.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-07-11 21:37:21)

#64 2013-07-11 21:38:22

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

...Już wczesniej wspomniałam, że mamy inny próg szczęscia big_smile big_smile big_smile finansowego też

Dla mnie np. dużą przyjemnością było kupienie sobie tutaj specjalnej myszy (komputerowej) tzw: "Trackball" za 54€, podczas gdy "zwykłe" myszy są 10x tańsze....  Jedzenie mam jakie chcę...., stroić się nie mam do czego >> 22h/dobę z dziadkiem któremu nie zależy nawet na własnym wyglądzie, a co dopiero na moim!!! ;( , a pozostałe 2h/dobę jestem w stroju rowerowym.....  Może więc masz jakieś pomysły, jak sobie mam sprawić przyjemność? (tylko bez kudłatych myśli....wink)

Alez oczywiscie , że mam pomysły! Na przykład kup sobie ksiązkę na którą nigdy nie było Cie stać! Pojedz sobie na fajny weekend w gory bądź nad morze, tylko sam i tylko dla siebie. Kup sobie na przykład dobry aparat fotograficzny na ktory nigdy nie bylo cie stać, albo wypasiony zegarek, o ktorym zawsze marzyłeś. ST fajny z Ciebie facet, ale  moim zdaniem mało ogarnięty. Zacznij chłopie robic sobie przyjemnosci w zyciu. Teraz stać Cię na to!

#65 2013-07-11 21:47:15

ST
Member

A to odpowiedź jaką otrzymałem z Banku, wyjaśniająca sprawę opłat za przelewy:
    "W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że o kosztach przelewu decyduje wyłącznie nadawca przelewu. Dodatkowo informuję, że Bank Millennium nie nalicza żadnych opłat za przelewy przychodzące."
....czyli jeśli jest pobierana opłata (te np. 20zł) to jest to dyspozycja pochodząca od nadawcy przelewu! czyli niemieckiej instytucji finansowej której zlecamy przelew !!!  (chyba że inne polskie banki są bardziej pazerne na pieniądze swoich klientów...;( )

#66 2013-07-11 22:05:45

ST
Member

simona1961 napisał:

.......... mam pomysły! Na przykład kup sobie ksiązkę na którą nigdy nie było Cie stać! Pojedz sobie na fajny weekend w gory bądź nad morze, tylko sam i tylko dla siebie. Kup sobie na przykład dobry aparat fotograficzny na ktory nigdy nie bylo cie stać, albo wypasiony zegarek, o ktorym zawsze marzyłeś. ST fajny z Ciebie facet, ale  moim zdaniem mało ogarnięty. Zacznij chłopie robic sobie przyjemnosci w zyciu. Teraz stać Cię na to!

Zacznę od końca...wink - stać mnie będzie, jak wyjdę z zaległości finansowych.... na szczęście jeszcze tylko parę miesięcy.... wink
A co do Twoich propozycji:
- książka: wiem że to źle o mnie świadczy, ale nie lubię czytać.  Sama czynność czytania mnie usypia ;(
- wyjazd: nie zostawię przecież dziadka samego, a jeśli wrócę do PL, to jak najszybciej znów muszę wyjechać do pracy.... Nie tylko nie mam nikogo, kto by mnie utrzymywał, ale na dodatek to ja muszę utrzymywać....
- aparat taki jak chciałem kupiłem i mam
- nigdy specjalnie nie zależało mi na dobrym zegarku, ale całkiem niezły mam i leży na stoliku (jak wyjeżdżam rowerem, to wystarcza mi handy
Z takim zapałem tyyyyle wymyśliłaś, więc czekam na dalsze propozycje... a nóż coś się jednak znajdzie.... smile

#67 2013-07-11 22:11:31

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

.......... mam pomysły! Na przykład kup sobie ksiązkę na którą nigdy nie było Cie stać! Pojedz sobie na fajny weekend w gory bądź nad morze, tylko sam i tylko dla siebie. Kup sobie na przykład dobry aparat fotograficzny na ktory nigdy nie bylo cie stać, albo wypasiony zegarek, o ktorym zawsze marzyłeś. ST fajny z Ciebie facet, ale  moim zdaniem mało ogarnięty. Zacznij chłopie robic sobie przyjemnosci w zyciu. Teraz stać Cię na to!

Zacznę od końca...wink - stać mnie będzie, jak wyjdę z zaległości finansowych.... na szczęście jeszcze tylko parę miesięcy.... wink
A co do Twoich propozycji:
- książka: wiem że to źle o mnie świadczy, ale nie lubię czytać.  Sama czynność czytania mnie usypia ;(
- wyjazd: nie zostawię przecież dziadka samego, a jeśli wrócę do PL, to jak najszybciej znów muszę wyjechać do pracy.... Nie tylko nie mam nikogo, kto by mnie utrzymywał, ale na dodatek to ja muszę utrzymywać....
- aparat taki jak chciałem kupiłem i mam
- nigdy specjalnie nie zależało mi na dobrym zegarku, ale całkiem niezły mam i leży na stoliku (jak wyjeżdżam rowerem, to wystarcza mi handy
Z takim zapałem tyyyyle wymyśliłaś, więc czekam na dalsze propozycje... a nóż coś się jednak znajdzie.... smile

Powiem tylko jedno......oprócz róznych zobowiazań, które również mam, pomysl o sobie i sobie zrób przyjemnosc. Nalezy ci się!

#68 2013-07-12 09:42:23

ewal8
Member

simona1961 napisał:

Alez oczywiscie , że mam pomysły! Na przykład kup sobie ksiązkę na którą nigdy nie było Cie stać! Pojedz sobie na fajny weekend w gory bądź nad morze, tylko sam i tylko dla siebie. Kup sobie na przykład dobry aparat fotograficzny na ktory nigdy nie bylo cie stać, albo wypasiony zegarek, o ktorym zawsze marzyłeś. ST fajny z Ciebie facet, ale  moim zdaniem mało ogarnięty. Zacznij chłopie robic sobie przyjemnosci w zyciu. Teraz stać Cię na to!

Simona, myślę, że ST jest bardzo ogarnięty smile  Nie każdego faceta, który znalazłby się w takiej sytuacji jak on, stać by było na taki krok, żeby zostać opiekunem. Dla większości to niby niemęskie. Za to męskie w razie kłopotów jakichkolwiek, nie tylko finansowych jest pójście pod budkę z piwem, zalanie się w trupa i stwierdzenie: „znowu w życiu mi nie wyszło…”  A ST wiedząc, że jest jedynym żywicielem rodziny, być może sam odpowiedzialny za tarapaty w jakich się znalazł stanął na wysokości zadania i sobie poradził.
I za to go podziwiam.

Co do przyjemności… Zauważyłam, że facet jest tak skonstruowany (zwłaszcza po przekroczeniu pewnej granicy wiekowej), że wiele do szczęścia mu nie potrzeba smile , i  cieszą go całkiem inne rzeczy niż nas kobietki: nowe łaszki? a po co – przecież mam całą szafę, sprzęt elektroniczny – przecież wszystko jest na chodzie, po co pieniądze wydawać, wyjazd gdzieś? – i tak urlopu nie dostanę – typowe myślenie mężczyzny smile smile

Chociaż pewnie jest coś ST, co by Cię ucieszyło – nowa tarcza do boscha wink, albo nowa wypasiona wiertarka... big_smile big_smile big_smile

#69 2013-07-12 10:16:23

simona1961
Member

Ewuniu, mówiąc o nieogarnięciu ST miałam na mysli tylko i wyłącznie pozbawienie się przyjemnosci typu , coś miłego tylko dla niego, co zresztą mu się nalezy za ciężką i wyczerpującą psychicznie prace. Natomiast o fakcie podjęcia przez niego tej pracy w ogóle nie dyskutuję i nie oceniam. Kazdy robi to co uwaza za słuszne, choć dalej nie podoba mi sie , że mało zarabia. Jest to jednak jego decyzja i nic mi do tego.

#70 2013-07-12 11:08:12

kasia63
Member

Ja przyjełam zasadę ,ż ez każdego wyjazdu przeznaczam troche kaski na wyłącznie swoja przyjemnośc:)Raz to jest jakiś zakup ,np.drukarka/tylko dla mnie bo mąż anty komputerowy/,albo wycieczka czy wyjscie do teatru ew.jakis ciuch z wyższej półki lub dobra książka:)Natomiast w pracy ,teraz w lecie, na przerwie jade na basen-to moja ichnia przyjemność:)Nawet nie zawsze pływam ,czasem tylko nóżki pomocze i posiedze nad woda te 2 godzinki ale czuję się odprężona na maxa choc prace mam lekką i przyjemną, ten czas nad basenem sa super:)smilesmile

#71 2013-07-12 18:26:23

ST
Member

simona1961 napisał:

...Powiem tylko jedno......oprócz róznych zobowiazań, które również mam, pomysl o sobie i sobie zrób przyjemnosc. Nalezy ci się!

Ja na prawdę od rana do wieczora właściwie o niczym innym nie myślę, jak tylko o tym, jakby tu sobie jeszcze bardziej uprzyjemnić życie big_smile - słowo Opiekuna!  Doszedłem już do takiego etapu, że właściwie (fizycznie!) lepiej mi tu jak w domu >> tam zawsze albo jest coś do zrobienia, albo co gorsza coś "spędza sen z powiek".... Tu się niczym nie przejmuję, nikt do mnie nie wydzwania, żadnych niemiłych spraw do załatwiania, nawet gdyby się pralka zepsuła, albo dach przeciekał, to nie mój problem....wink Jednego czego się nie da zmienić to codzienny "dzień świstaka".... - no ale jakby miało się dziać coś złego, to lepiej niech się nic nie dzieje.....

#72 2013-07-12 19:08:50

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

...Powiem tylko jedno......oprócz róznych zobowiazań, które również mam, pomysl o sobie i sobie zrób przyjemnosc. Nalezy ci się!

Ja na prawdę od rana do wieczora właściwie o niczym innym nie myślę, jak tylko o tym, jakby tu sobie jeszcze bardziej uprzyjemnić życie big_smile - słowo Opiekuna!  Doszedłem już do takiego etapu, że właściwie (fizycznie!) lepiej mi tu jak w domu >> tam zawsze albo jest coś do zrobienia, albo co gorsza coś "spędza sen z powiek".... Tu się niczym nie przejmuję, nikt do mnie nie wydzwania, żadnych niemiłych spraw do załatwiania, nawet gdyby się pralka zepsuła, albo dach przeciekał, to nie mój problem....wink Jednego czego się nie da zmienić to codzienny "dzień świstaka".... - no ale jakby miało się dziać coś złego, to lepiej niech się nic nie dzieje.....

Muszę Ci powiedzieć ST, że ja podobnie jak Ty odpoczywam, przynajmniej psychicznie na mojej stelli. Dokładnie, żadnych telefonów, żadnych niemiłych spraw. Pełen luzik big_smile big_smile big_smile, czego nie mogę powiedzieć o realiach własnego domu. Zawsze coś jest do zrobienia, do załatwienia i do przezycia, niemiłego również.

#73 2013-07-15 17:40:06

ST
Member

A wiecie może od czego zależy opłata (znaczek) NA  LIST ?  - wiem (bo wysyłałem) że kartka pocztowa lub zwykły, mały i lekki list kosztują "grosze"...   Mam jednak pytanie: czy opłata jest uzależniona również od wielkości koperty? czy tylko od wagi?
  Pytam, bo wysyłałem b.lekką ale większą kopertę i zapłaciłem 5x więcej niż na zwykłą małą (już mi się nie chciało przepakowywać, ale były tam jedynie 3 kartki A4).  Ostatnio więc upchałem kilkanaście kartek A4 do małej koperty - zważyli, była oczywiście ciężka i zapłaciłem jak za dużą lekką (tyle co kiedyś).  No i się zastanawiam >> czy gdybym te kilkanaście kartek włożył do dużej koperty, to czy zapłacił bym jeszcze więcej???

#74 2013-07-15 17:57:23

iza46
Member

ST napisał:

A wiecie może od czego zależy opłata (znaczek) NA  LIST ?  - wiem (bo wysyłałem) że kartka pocztowa lub zwykły, mały i lekki list kosztują "grosze"...   Mam jednak pytanie: czy opłata jest uzależniona również od wielkości koperty? czy tylko od wagi?
  Pytam, bo wysyłałem b.lekką ale większą kopertę i zapłaciłem 5x więcej niż na zwykłą małą (już mi się nie chciało przepakowywać, ale były tam jedynie 3 kartki A4).  Ostatnio więc upchałem kilkanaście kartek A4 do małej koperty - zważyli, była oczywiście ciężka i zapłaciłem jak za dużą lekką (tyle co kiedyś).  No i się zastanawiam >> czy gdybym te kilkanaście kartek włożył do dużej koperty, to czy zapłacił bym jeszcze więcej???

Polecam strone http://www.deutschepost.de/de/b/briefe- … ional.html .Wielkosc koperty jest wazna i waga.Mnie tez zdarzylo sie w ciut za duzej kopercie wyslac kartke swiateczna i byla doplata /adresatka doplacila/.Wysylam czasem pakiecik do pol kilo dla rodzicow,ostatnio Pferdebalsam 250gr ,paste w tubce stojacej,pare euro i nawet doszlo /babelkowa koperta/plus 3.45 eur oplata.

#75 2013-07-15 19:17:01

ST
Member

S U P E R !  Dzięki! - dokładnie o taki "cennik" mi chodziło smile

#76 2013-07-26 15:28:51

Patka91
New member

Dziewczyny a dlaczego nie korzystacie z firm transferowych? To są groszowe sprawy i jest znacznie taniej niż w banku. Co miesiąc opłacam za rodziców rachunki bo mają problemy z kasą i wiadomo ktoś musi za nich to zrobić, a jako że nie mam konta w PL to korzystam właśnie z takich transferów. W Transfer24 (link: http://www.transfer24.eu - jak nie można podawać linków to sorry usuńcie) do 50 euro płacę tylko 0,95 euro i nic więcej. Kwestia kilku godzin i pieniądze są na wskazanym przeze mnie rachunku. Są też firmy, które wysyłają znacznie większe kwoty np. England, Sami Swoi chociaż osobiście jeszcze z takich nie korzystałam, bo całą gotówkę trzymam na niemieckim koncie, później będę się zastanawiała co zrobić z nią dalej.

Ostatnio edytowany przez Patka91 (2013-07-26 15:30:18)

#77 2013-07-26 16:13:52

pfleger
Member

Patka91 napisał:

Dziewczyny a dlaczego nie korzystacie z firm transferowych? To są groszowe sprawy i jest znacznie taniej niż w banku. Co miesiąc opłacam za rodziców rachunki bo mają problemy z kasą i wiadomo ktoś musi za nich to zrobić, a jako że nie mam konta w PL to korzystam właśnie z takich transferów. W Transfer24 (link: http://www.transfer24.eu - jak nie można podawać linków to sorry usuńcie) do 50 euro płacę tylko 0,95 euro i nic więcej. Kwestia kilku godzin i pieniądze są na wskazanym przeze mnie rachunku. Są też firmy, które wysyłają znacznie większe kwoty np. England, Sami Swoi chociaż osobiście jeszcze z takich nie korzystałam, bo całą gotówkę trzymam na niemieckim koncie, później będę się zastanawiała co zrobić z nią dalej.

A jaki maja kurs waluty?

#78 2013-07-26 19:37:44

ST
Member

Patka91 napisał:

Dziewczyny a dlaczego nie korzystacie z firm transferowych? To są groszowe sprawy................

Bo NIE O TO CHODZIŁO!!! - przelew z konta w Niemczech na konto w PL nie jest problemem! - Problemem jest wpłata GOTÓWKI w € na polskie konto (w €).

#79 2013-07-28 09:17:13

KRYSIA5555
Member

Jeżeli coś robimy to zawsze podstawą jest pytanie: 1.  PO CO????????/ 2. Jakie mam mozliwości 3. co jest dla mnie najkorzystniejsze w danej sytuacji!!!! a tu odpowiedzi jest  setki!!!!
Wnioskuje z tego pytania że parcujesz na czarno i dostajesz kasę do ręki!!!! Ok. To nie możesz iśc do banku i poprostu wpłacić na swoje  konto walutowe  które masz w Niemcach na konto które  przed wyjazdem założyłaś w Pl.....najprostrze, ale niewykonalne .......
Jak masz dzieci. rodzinę w Pl i chcesz żeby podejmowali za ciebie kasę...bo pewnie o to chodzi............ to i:najprostrze...........
1...........niech twoja podopieczna wpłaci na konto twoje walutowe w PL kasę tyle ile chcesz..........
To wam nie wolno mieć konta jak sie pracuje na czarno, a nie Niemcom!!!! Kiedyś Niemcy mieli ulgi podatkowe za wysyłanie kasy do PL!!!!
2.....po 2-ch mies. pobytu w Niemcach idziesz do banku i powiesz że dopiero przyjechałaś do koelżanki i chcesz założyc konto bo obawiasz się ze może zginąć , a kase na pobyt musisz mieć. A wtedy ze swego konta wyślesz gdzie chcesz
3.wysyłać szybką pocztą na KOD............ dzwonisz do osoby w PL i podajesz placówkę i KOD.........
Wariantów jest masę.........A każdy przypadek inny.........

#80 2013-08-23 17:29:27

Patka91
New member

pfleger napisał:

Patka91 napisał:

A jaki maja kurs waluty?

Cześć smile Codziennie jest inny. Na stronie masz zawsze podany aktualny kurs oraz kalkulator, który wyliczy wszystko za Ciebie. Lukaj tutaj http://www.transfer24.eu

Ostatnio edytowany przez Patka91 (2013-08-23 17:30:29)

Reklama