promedica24- pobiera opłaty za mieszkanie i dodatkowe ubezp.

czy Promedica 24 standardowo pobiera (od nędznego wynagrodzenia) dodatkowo opłaty za zakwaterowanie i dodatkowe ubezp.? wypłacona kwota rożni się od naleznej wg...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2016-03-13 01:40:57

evin75
New member

promedica24- pobiera opłaty za mieszkanie i dodatkowe ubezp.

czy Promedica 24 standardowo pobiera (od nędznego wynagrodzenia) dodatkowo opłaty za zakwaterowanie i dodatkowe ubezp.?
wypłacona kwota rożni się od naleznej wg. wyliczeń księgowej a Pani z Promedici tłumaczy to dodatkowymi kosztami za zakwaterowanie i dodatkowe ubezp. w umowie nie ma zapisu o " dodatkowych kosztach" . Dodam tylko że za taką kasę to można 45m.kw. wynająć w średnim mieście w Niemczech.
Zamierzam coś z tym zrobić.

#2 2016-03-13 06:29:23

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Re: promedica24- pobiera opłaty za mieszkanie i dodatkowe ubezp.

evin75 napisał:

Zamierzam coś z tym zrobić.

Co zamierzasz zrobić? Jedynie co można zrobić, to po zaliczonym turnusie definitywnie się z nimi rozstać.
PR24 jest jak Lenin, jej idee i postępowania są wiecznie żywe.

#3 2016-03-13 07:54:46

mobilna
Member

Pobiera za to , na co zgodziłyście sie podpisując umowę.
Jeżeli dalej bedziecie podpisywać to czego nie rozumiecie to , nie zdziwi mnie wpis że to wy placicie PR 28.

Jest dziesiatki firm pośredniczących a ludzie dalej naiwnie wierzą że ktos za przestoje będzie za nich płacił ZUSy.
Masakra jakaś.

#4 2016-03-13 09:03:37

Tosia
Member

Tyle pisano o PR24, że dziwię się o kolejnych naiwnych. Po to jest to forum, aby unikać pewnych firm. Czytajcie i wyciągajcie wnioski. Nie dajcie się naciągaczom.

#5 2016-03-13 10:08:10

barbara.b
Member

ja na szczęście na telefonie z promediką trafiłam na bardzo niemiłą panią z wrocławia. jestem jej cholernie wdzięczna bo ja mam coś takiego, że lubię się na własnej skórze przekonać. jej gadka odwiodła mnie od zamiaru sprawdzania na własnej skórze. pewnie najpóźniej zrezygnowała bym gdybym zobaczyła umowę ale i tak zaoszczędziła mi wizyty we wrocławiu... już na telefonie dano mi do zrozumienia, że opiekunka nie ma nic do gadania... a ja lubię pogadać :-))))) hahaha nie jestem robotem, którego się zaprogramuje i naciśnie guziczek i robocik pójdzie robić nieważne, co nieważne jak i nieważne za ile....

#6 2016-03-13 18:13:50

copyfield
Member

barbara.b napisał:

ja na szczęście na telefonie z promediką trafiłam na bardzo niemiłą panią z wrocławia. jestem jej cholernie wdzięczna bo ja mam coś takiego, że lubię się na własnej skórze przekonać. jej gadka odwiodła mnie od zamiaru sprawdzania na własnej skórze. pewnie najpóźniej zrezygnowała bym gdybym zobaczyła umowę ale i tak zaoszczędziła mi wizyty we wrocławiu... już na telefonie dano mi do zrozumienia, że opiekunka nie ma nic do gadania... a ja lubię pogadać :-))))) hahaha nie jestem robotem, którego się zaprogramuje i naciśnie guziczek i robocik pójdzie robić nieważne, co nieważne jak i nieważne za ile....

"odmawiając" PR24 żałuj bardzo, nie wiesz co straciłaś - niesamowite doświadczenie. Tylko fakt "urok" PR24 działa tylko na jeden raz, ale adrenalinę podnosi fantastycznie. - to jest lepsze od haju

#7 2016-03-13 18:43:22

barbara.b
Member

tak odnośnie adrenaliny... jest taki gość, działa duesseldorf, bonn, dortmund. nik zabawka i różne inne na mypolacy. pensje zawsze tak z 1200. wypłacane w tygodniówkach. bardzo często jego ogłoszenia zaczynają się, że kobieta sprawna fizycznie i nie ma żadnych chorów psychicznych. ma też inne niki ale nie chce mi się teraz zaglądać. ma z pozoru ciekawe ogłoszenia. jak się dzwoni twierdzi, że lagalnie ale dziwią mnie te tygodniówki. jest bardzo niemiły, impulsywny. na chwilę potrafi się uspokoić ale żadko wtedy bardzo ładnie opowiada o stelli o tym na jakich warunkach zatrudnia ale jak tylko coś mu się nie podoba wrzeszczy, opierdziela lub odkłada telefon. a język sprawdza tak, że rzuci jakieś słowo nawet nie wiem z jakiej branży, rzuci tak jakimś słowme nagle i nie wiadomo w tych szmerach telefonicznych czy on jeszcze do ciebie coś mówi, potem się okazuje, że on jakieś słowo powiedział po niemiecku i musisz zgadnąć co o za słowo. ja kilka razy próbowałam przebrnąć przez rekrutacje ale normalnie ani razu mi się nie udało. a ciekawa jestem jak cholera. raz mi powiedział, że na 4 tygodnie to na majorkę, innym razem właśnie dwa razy pod rząd sprawdzał mój język rzucając tym słowem a ostatnio już sama do niego mówię, żeby mi nie rzucał przypadkiem żadnym słowem bo ja jestem głucha. ten zaczął wrzeszczeć, że przecież jakoś język można sprawdzić. no więc zaczęłam do niego po niemiecku mówić, no i na chwilę się uspokoił i gadał normlanie potem znowu się rozłączył. wiecie coś na jego temat? ktoś tam dzwonił, ktoś przez niego pracował?

#8 2016-03-13 18:48:50

barbara.b
Member

#9 2016-03-13 20:39:02

mobilna
Member

Znam temat. Zadzwoniłam tam kiedyś z ciekawości . Była sztela w Weilerswist.
Ten typ jest jakiś psychicznie chory do tego niesamowicie agresywny .
On pobiera szmal za sztele , bodaj w pierwszym tygodniu. Z legalnościa nie ma to nic wspólnego.
Sadząc po powtarzalności ofert to te miejsca są wiecznie nieobsadzone , albo po tygodniu bierze sie nastepną naiwną by z niej zedrzeć haracz.
W kazdym razie te same ogłoszenia przewijaja się od roku.

#10 2016-03-13 20:45:55

mobilna
Member

Kolejna taka trefna oferta to dziewczyna werbująca do Monchengladbach do pana mobilnego , z basenem , sauną (oferta na czarno)
Trzeba zabrać bikini i krótkie spodenki , bo pan tak lubi. W grę wchodzą prezenty i takie tam.
Normalne streczycielstwo geriatryczne.

#11 2016-03-13 20:46:38

barbara.b
Member

dzięki mobilna. mi o haraczu nie zdążył powiedzieć bo wybuchał. raz nawet zaprzeczył jak spytałam, czy coś bierze od stelli bo mi to właśnie na robotę na czarno wygląda. jaka firma płaci co tydzień. i jeszcze pytam kto płaci a on że rodzina. może zestresowany bo myśli, że go ktoś sprawdza.:-)))) hehe może zadzwonię z niemieckiego i udam jakiś zoll:-))) myślałam, że ja nienormalna jestem, że się z gościem nie mogę dogadać :-))))) tak się wczoraj naśmiałam pół dnia po rozmowie z nim. ja na spokojnie a on 3 razy odłożył telefon. ja do niego znowu dzwonię i spokojnie z uśmiechem na twarzy bo chcę temat skończyć i znowu udobruchany i ze mną rozmawia normalnie. nagle znowu wrzeszczy, wyłącza telefon :-))))) odjazd. lepszy niż promedika..myślałam już, że mi opieka całkiem umysł zryła i się z gościem normalnym dogadać nie mogę. ale jak tam taka rotacja to jakie durne te rodziny musza być, że dalej u niego zamawiają opiekunkii...

mobilna napisał:

Znam temat. Zadzwoniłam tam kiedyś z ciekawości . Była sztela w Weilerswist.
Ten typ jest jakiś psychicznie chory do tego niesamowicie agresywny .
On pobiera szmal za sztele , bodaj w pierwszym tygodniu. Z legalnościa nie ma to nic wspólnego.
Sadząc po powtarzalności ofert to te miejsca są wiecznie nieobsadzone , albo po tygodniu bierze sie nastepną naiwną by z niej zedrzeć haracz.
W kazdym razie te same ogłoszenia przewijaja się od roku.

#12 2016-03-13 20:48:45

barbara.b
Member

no ale jak na takie ogłoszenie ktoś jedzie to sam sobie winny. do mnei kiedyś jakaś pisała, że pan szuka zony i zlecenie na tydzień bo on sprawdzi, czy jest materiał na zone a jak nie to następna i za tydzień normalnie płaci jak za opiekę...
może to ta sama laska, bo zdjęcie miała dziwne w profilu jakies babki z fajka czy coś..  i potem jeszcze czasami widziałam jakieś komiczne jej ogłoszenia.

mobilna napisał:

Kolejna taka trefna oferta to dziewczyna werbująca do Monchengladbach do pana mobilnego , z basenem , sauną (oferta na czarno)
Trzeba zabrać bikini i krótkie spodenki , bo pan tak lubi. W grę wchodzą prezenty i takie tam.
Normalne streczycielstwo geriatryczne.

#13 2016-03-13 21:26:22

mobilna
Member

Następna oferta to facio z Oldenburga na pomoc domową dla w miare młodego faceta. Niby załatwia jego znajoma , ale jak na znajomą to niewiele o nim wie.
Nieokreslone wymagania , określony wiek.
Oferta śmierdzi na kilometr.
Facet ma korzenie z Polski ale po polsku ani słowa.

Czasem dzwonie i testuje takie rodzynki.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-03-13 21:27:42)

#14 2016-03-13 21:40:40

barbara.b
Member

masakra. jak to można się wpakować.

mobilna napisał:

Następna oferta to facio z Oldenburga na pomoc domową dla w miare młodego faceta. Niby załatwia jego znajoma , ale jak na znajomą to niewiele o nim wie.
Nieokreslone wymagania , określony wiek.
Oferta śmierdzi na kilometr.
Facet ma korzenie z Polski ale po polsku ani słowa.

Czasem dzwonie i testuje takie rodzynki.

#15 2016-03-13 21:59:36

mobilna
Member

Ten psychiczny zmienia miejsca  lokalizacji ogłoszeń  i nadaje to z 3 kont.
Takie życie.o że oni mogą sobie pomarzyć smile
To tzw. stara emigracja która zobaczyła że 20-30 spędzonych tu lat poszła sobie w sina dal i jak jada do Polski to szlag ich trafia na to co widzą.
Bo w Polsce pomimo ciezkiej sytuacji , kryzysu i cieńkich płac ludzie się starali i maja cos wiecej niż oni.
Ile razy na nas opiekunkach wiesza sie psy i wymyśla od podcieraczek ?
Moga mnie cmoknąc , bo ja podcieram za takie pieniadze na czysto  o jakich mogą sobie pomarzyć.

Po jasna cholere mam gibac w fabryce jak moge zgarniac szmal za siedzenie w fotelu , czytanie ksiazek, lukanie w tv i relaks.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-03-13 22:01:59)

#16 2016-03-13 23:27:11

ava
Member

#17 2016-03-14 08:33:53

barbara.b
Member

no masz trochę racji mobilna. ja obecnie mam trochę dość i posiedziała bym w polsce. ale trzeba będzie szybko uciekać i pieniądze zarabiać. tylko jednak sobie ten wolny czas wywalczyć. bo bez dnia wolnego to ni huja :-)))))

jakoś na początku szukania stell byłam mądrzejsza niż na końcu :-)))

mobilna napisał:

To tzw. stara emigracja która zobaczyła że 20-30 spędzonych tu lat poszła sobie w sina dal i jak jada do Polski to szlag ich trafia na to co widzą.
Bo w Polsce pomimo ciezkiej sytuacji , kryzysu i cieńkich płac ludzie się starali i maja cos wiecej niż oni.
Moga mnie cmoknąc , bo ja podcieram za takie pieniadze na czysto  o jakich mogą sobie pomarzyć.

Po jasna cholere mam gibac w fabryce jak moge zgarniac szmal za siedzenie w fotelu , czytanie ksiazek, lukanie w tv i relaks.

#18 2016-03-14 11:01:50

jakniew
Member

mobilna napisał:

Masz razję w stu procentach mobilna. Znam to z autopsji, bowiem tutaj gdzie pracuję mieszka rodzina mojego ślubnego, których w miarę możliwości odwiedzam. Cóż oni posiadają? Mieszkanie i umeblowanie takie samo jak po mojej pierwszej u nich wizycie kiedy na stałe tutaj przyjechali w latach siedemdziesiątych. Dla lepszego niż w Polsce bytu oczywiście. Co ja się w tym czasie dorobiłam? Wybudowaliśmy w Polsce dom, ukończyłam drugi kierunek studiów, teraz do za zarobione tutaj pieniądze odnawiam i to nie na pokaz, lecz własnego lepszego samopoczucia bo mam świadomość, że zarobione pieniądze dobrze zainwestowałam, a w przyszłości w spadku nie zostawię dziecku ruiny i nawet jeśli ten dom kiedyś sprzeda to za dobre pieniądze. Zwiedziłam też trochę świata i nawet więcej krajów niż polscy Niemcy smile. Przyjeżdżają do Polski, oczywiście też nas odwiedzają i widzę po ich mimice twarzy tę zazdrość i rozmowa zaczyna się od narzekań. Stół u mnie jest lepiej zastawiony niż u nich, oni oszczedzają ale i ja także odkładam na zbliżającą się już do mnie starość. Nie zazdrościłam im niczego i niczego nikomu nie zazdroszczę.

#19 2016-03-14 13:15:08

mobilna
Member

jakniew
Liznełam tylko watek ekonomiczny.
Nad watkiem samorozwoju i kulturalnym lepiej zamilknąć.
Teatr, wystawa, nowosci kinowe, nowosci wydawnicze albo koncert to dla tych ludzi wyzyny nie do zdobycia.
Ja też juz zobaczyłam kawalek swiata i pojeżdziłam fajnymi furami. To i owo też po sobie zostawie, przy czym najlepsza inwestycja była ta w gruntowne wykształcenie moich zstępnych.
Ja tez im nie mam czego zazdrościc.

Przyjeżdzaja, ale coraz rzadziej. Dlaczego ? Bo im wstyd że przespali czas kiedy mozna się było dorobić .
Bo nie maja juz czym nam zaimponowac .
Teraz nie pozostało im nic innego tylko siedziec w tych omitowanych mieszkaniach ( nie własnych , bo takie maja nieliczni z nich), bo nie ma dokad  i do czego wracać.
Nie pozostaje im nic innego jak tkwic tutaj do śmierci. I zadno z nich nie przyzna sie że aż ich dupsko parzy by spędzić starość między swoimi w ojczystym kraju. Ale do tego trzeba było przygotowac sobie grunt i realizować cele tak jak my to robiłysmy.
Teraz alles vorbei.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-03-14 15:04:10)

#20 2016-03-16 21:29:07

evin75
New member

ja tyko zapytałam czy to standardowe postepowanie PR24 , a w umowie nie ma informacji o tych kosztach. Zdobyłam bezcenne doświadczenie dzięki PR24 i nauka nie pójdzie w las. A dla zasady nie zostawię tego tak jak to robi większość oszukanych , być może nie wygram ale nie bede miała "nie smaku" w stosunku do siebie samej.
dziękuję

#21 2016-03-16 22:05:53

mobilna
Member

evin75 napisał:

ja tyko zapytałam czy to standardowe postepowanie PR24 , a w umowie nie ma informacji o tych kosztach. Zdobyłam bezcenne doświadczenie dzięki PR24 i nauka nie pójdzie w las. A dla zasady nie zostawię tego tak jak to robi większość oszukanych , być może nie wygram ale nie bede miała "nie smaku" w stosunku do siebie samej.
dziękuję

Mała podpowiedż. Powołaj na świadków podopiecznych lub rodzinę , zdjęcia też nie zaszkodzą.
Skoro potrącili za mieszkanie , to ciekawe czy podopieczni zapłacili steuer od mity a firma od posrednictwa w wynajeciu ?
Czy dopełniono formalnosci meldunkowych ? Naprawdę wszystkich ?

#22 2016-03-16 22:10:09

mobilna
Member

Dodatkowe ubezpieczenie to sciema .
Jesli sprzedano ci je w firmie PR 135 , to zachodzi podejrzenie o unikanie pelnego ZUSu.
Po co dodatkowe ubezpieczenie pracownikowi delegowanemu na legalnych i klarownych zasadach ?

#23 2016-03-16 22:41:46

nagietek
Member

mobilna napisał:

Dodatkowe ubezpieczenie to sciema .
Jesli sprzedano ci je w firmie PR 135 , to zachodzi podejrzenie o unikanie pelnego ZUSu.
Po co dodatkowe ubezpieczenie pracownikowi delegowanemu na legalnych i klarownych zasadach ?

dodatkowe ubezpieczenia w firmach przewaznie polegaja na jednej zasadzie - 'ktos z rodziny szefa jest agentem ubezpieczeniowym i potrzebuje zarobic'
tyle wg mnie w temacie

#24 2016-03-16 23:04:15

mobilna
Member

Oczywiscie że tak.
Ubezieczenia od ewentualnego zepsucia sprzetu , czyli pralki lub zmywarki .
Pierdoły takie.
Jakie ubezpieczenie ? Wjezdzam i pralka ma 25 lat a zmywarka 15.

Wielokrotnie próbowano mi wcisnac ten kit i nigdy na to nie poszłam, nawet kosztem umowy.
Wszystko co jest po gwarancji ( 2 lata) , jak jest Miele( w porywach do 5) nie powinno byc przez nas akceptowane , bo potencjalnie zagraza naszemu bezpieczenstwu. I za co płacić ? Za zagrozenie mojego życia ?

#25 2016-03-16 23:08:15

barbara.b
Member

hmmm ja byłam u takiej 70 latki, że miała kuchnię jak statek kosmiczny. chyba od tej kuchni zwariowała :-)))) bo nic nie potarfiła obsłużyć. same guziczki, wszystko programowane :-)))) ekspres do kawy to był taki czarodziej, że jak wyżygał 8 kaw dla niej dwie dla mnie dziennie to często trzeba było włączać automatyczne czyszczenie. ale te automatyczne czyszczenie to nie było jak nazwa mówi automatyczne czyszczenie tylko sporo główkowania. dla niej czarna magia. piekarnik programowany, dampfgarer programowany, nawet okap strajkował jak trzeba było go czyścić :-)))) i jeszcze ja postawiłam thermomiksa :-))) enterprise

mobilna napisał:

Oczywiscie że tak.
Ubezieczenia od ewentualnego zepsucia sprzetu , czyli pralki lub zmywarki .
Pierdoły takie.
Jakie ubezpieczenie ? Wjezdzam i pralka ma 25 lat a zmywarka 15.

Wielokrotnie próbowano mi wcisnac ten kit i nigdy na to nie poszłam, nawet kosztem umowy.
Wszystko co jest po gwarancji ( 2 lata) , jak jest Miele( w porywach do 5) nie powinno byc przez nas akceptowane , bo potencjalnie zagraza naszemu bezpieczenstwu. I za co płacić ? Za zagrozenie mojego życia ?

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-03-16 23:08:50)

#26 2016-03-16 23:11:15

barbara.b
Member

żaluzje taki zaprogramowane, że same się opuszczały i w tym wszystkim demencyjna osoba:-)))

#27 2016-03-17 14:21:43

Roberta
Member

barbara.b napisał:

hmmm ja byłam u takiej 70 latki, że miała kuchnię jak statek kosmiczny. chyba od tej kuchni zwariowała :-)))) bo nic nie potarfiła obsłużyć. same guziczki, wszystko programowane :-)))) ekspres do kawy to był taki czarodziej, że jak wyżygał 8 kaw dla niej dwie dla mnie dziennie to często trzeba było włączać automatyczne czyszczenie. ale te automatyczne czyszczenie to nie było jak nazwa mówi automatyczne czyszczenie tylko sporo główkowania. dla niej czarna magia. piekarnik programowany, dampfgarer programowany, nawet okap strajkował jak trzeba było go czyścić :-)))) i jeszcze ja postawiłam thermomiksa :-))) enterprise

big_smilebig_smilebig_smile barbara , marnujesz talent  smile dawno sie tak nie usmialam.

#28 2016-03-17 18:08:45

copyfield
Member

barbara.b napisał:

żaluzje taki zaprogramowane, że same się opuszczały i w tym wszystkim demencyjna osoba:-)))

W Dortmundzie jak PDP poszedł na chemioterapię na jeden dzień i mi o żaluzjach nic nie powiedział.
Siedzę z kawusią....na zewnątrz ...słyszę tylko dziwny szum i w ostatnim momencie zobaczyłem jak kraty nad drzwiami wejściowymi opadają. Mało brakowało ..dom forteca, a to był mój drugi wyjazd. Później przeprogramowałem drzwi.

#29 2016-03-17 18:54:12

barbara.b
Member

hahaaha :-))))))
o kurde. już cię widzę w tym momencie:-))))

copyfield napisał:

barbara.b napisał:

W Dortmundzie jak PDP poszedł na chemioterapię na jeden dzień i mi o żaluzjach nic nie powiedział.
Siedzę z kawusią....na zewnątrz ...słyszę tylko dziwny szum i w ostatnim momencie zobaczyłem jak kraty nad drzwiami wejściowymi opadają. Mało brakowało ..dom forteca, a to był mój drugi wyjazd. Później przeprogramowałem drzwi.

#30 2016-03-17 19:03:49

barbara.b
Member

pełen relaks, dziadzia nie ma.. a tu mało brakowało i na ogródku byś spał.
moja zmienniczka to siedziała na tarasie a raczej leżała z głową przy ziemi, przy prawie opuszczonych żaluzjach i błagała babkę wariatkę, żeby ją wpuściła do domu :-))) a babka miała zabawę, że wykazała się sprytem i szybkością i zamknęła opiekunkę na tarasie:-))) :-)))

#31 2016-03-28 16:47:29

shimto
Member

Po kilku miesiącach rozstałam sie bez żalu z ta złodziejską firmą.
Rodziny płaca minimum 150 euro za dojazd - mi zapłacono duuuużo mniej - jechałam własnym autem i przedstawiłam rachunki za paliwo.
Ponadto miejsce pracy nie zgadza sie z ofertą.
Zawsze ale to zawsze mają problem ze zmianą - ponoć nigdy nie ma chętnych a prawda taka ze szukają na ostatnią chwilę.
Bezczelność jednej z pan z biura sięgnęła zenitu cyt: "bo jak mnie kierowniczka poprsiła o zostanie po godzinach to zostałam" a sytuacja miała miejsce na dzien przed odjazdem i po raz kolejny miałam zostac dłuzej. Bo jest problem ze zmianą.
Nie polecam a wrecz odradzam gdzie wypłata idzie w trzech przelewach i za cholere nie mozna sie doliczyc swoich zarobionych pieniedzy.

#32 2016-03-28 21:26:33

mobilna
Member

Prawda jest taka że ta te pieniadze co płaca nie ma chetnych.
I do tego ten cyrk z walizkami , polarami i transportem.

Zostac dłuzej ? Nie rozsmieszaj mnie , kontrakt sie kończy , drzwi zamykaja i reszta to nie mój problem.
W walce o swoje skonfrontowac umowe swoja i firmy.Oczywiscie powiadomic rodzinę o rozbieznościach , tak zupełnie niechcacy zapytując infantylnie z lekką nutką naiwności.

#33 2016-03-30 18:57:32

shimto
Member

Oczywiście ze nie zostałam dłuzej - nie mój problem i nie moja sprawa.
Nie chce miec z tą firmą nic współnego.
A te polary i walizki niech sobie wsadzą głeboko w d....
Cały czas byłam męczona o szkolenia  - a co za tym idzie praca przez kolejne miesiące inaczej kara w formie zapłaty za szkolenie.
No cóz - byłam nie uchwytna i szkolenia sobie olewałam.
Nikt mnie do tego nie zmusi.
O podwyzce mozna zapomniec bo jak cyt: "język jest kiepski".
Kazdemu tak wciskają. Wiec ciao p24 - nie chce was znac big_smile

#34 2016-04-06 20:22:34

bunia174
Member

shimto napisał:

Oczywiście ze nie zostałam dłuzej - nie mój problem i nie moja sprawa.
Nie chce miec z tą firmą nic współnego.
A te polary i walizki niech sobie wsadzą głeboko w d....
Cały czas byłam męczona o szkolenia  - a co za tym idzie praca przez kolejne miesiące inaczej kara w formie zapłaty za szkolenie.
No cóz - byłam nie uchwytna i szkolenia sobie olewałam.
Nikt mnie do tego nie zmusi.
O podwyzce mozna zapomniec bo jak cyt: "język jest kiepski".
Kazdemu tak wciskają. Wiec ciao p24 - nie chce was znac big_smile

witam czasem sie zastanawiam co niektorzy by chcieli . najlepiej sie szkolic ale za darmo pracowac legalnie i zarabiac jaknajwiecej. ludzie zastanowcie sie ktos musi wam przekazac swoja wiedze doswiadczenie i chce za to otrzymac wynagrodzenie inny ktos ma lokal za ktory tez chce kase a wy co nie chcecie zaplacic za szkolenie??? wasza zaplata jest praca przez okreslony czas  to nie jest duzo za dobyta wiedze ktora pozniej mozna wykorzystac w pracy . a co do jezyka jak sie uczycie dobrze mowicie to zarabiacie wiecej ja mowie dobrze i dobrze zarabiam wysmiewacie wszystko co zwiazane z promedica a skad to wiecie??? z wlasnych doswiadczen???

#35 2016-04-07 07:46:15

copyfield
Member

bunia174 napisał:

witam czasem sie zastanawiam co niektorzy by chcieli . najlepiej sie szkolic ale za darmo pracowac legalnie i zarabiac jaknajwiecej. ludzie zastanowcie sie ktos musi wam przekazac swoja wiedze doswiadczenie i chce za to otrzymac wynagrodzenie inny ktos ma lokal za ktory tez chce kase a wy co nie chcecie zaplacic za szkolenie??? wasza zaplata jest praca przez okreslony czas  to nie jest duzo za dobyta wiedze ktora pozniej mozna wykorzystac w pracy . a co do jezyka jak sie uczycie dobrze mowicie to zarabiacie wiecej ja mowie dobrze i dobrze zarabiam wysmiewacie wszystko co zwiazane z promedica a skad to wiecie??? z wlasnych doswiadczen???

Co ty piszesz??? Szkolenia z czego - posługiwania się wodą i szmata czy ściereczką do kurzu, bo gotowanie z mam w necie (jakbym nie umiał)
Chyba nie masz na myśli wyręczania personelu med.
Język u WAS zawsze 2+, w firmach niemieckich "dobry". Transport , sam wybieram sobie najkorzystniejszy.... samolot czy własny pojazd...ect
Pensja - jak babka zobaczyła ile ja dostaje, a ile ona płaci - to za moją namową, szybko rozwiązała z wami umowe na rzecz rozsądniejszej firmy.
Efekt - nagle z 950 Euro na rękę zrobiło się 1300 Euro  - CUDA Prawda??????
To nie zmyślone słowa z sufitu - pracowałem na początku u was kilka turnusów

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-04-07 07:50:43)

#36 2016-04-07 09:22:08

bunia174
Member

copyfield napisał:

bunia174 napisał:

Co ty piszesz??? Szkolenia z czego - posługiwania się wodą i szmata czy ściereczką do kurzu, bo gotowanie z mam w necie (jakbym nie umiał)
Język u WAS zawsze 2+, w firmach niemieckich "dobry". Transport , sam wybieram sobie najkorzystniejszy.... samolot czy własny pojazd...ect
Pensja - jak babka zobaczyła ile ja dostaje, a ile ona płaci - to za moją namową, szybko rozwiązała z wami umowe na rzecz rozsądniejszej firmy.

skoro zarabiales tyle to znaczyło ze nie umiesz sie komunikowac w jezyku niemieckim ja na dzien dobry po pierwszej rozmowie w jezyku niemieckim dostałam na reke 1110 euro a teraz po 1,5 roku wspolpracy mam 1250 euro a jesli chodzi o szkolenia to nie wiem na jakie chodziles ale mnie osobiscie przydało sie szkolenie z aktywizacji osób starszych i czesto korzystam z tego co sie tam dowiedzialam.
zaraz ktos pewnie powie ze wychwalam promedike bo mi za ta placa ale zanim  trafilam do promediki przetestowalam dwie inne firmy pierwsza to polger24 gdzie pani wlascicielka przez 2 godziny rozmawaiala ze mna po niemiecku twierdzac ze musi poznac jak mowie po miesiacu zaproponowala mi kontrakt miala wyjechac w ciagu tygodnia zwolnilam sie z pracy w polsce przygotowalam do wyjazdu i czekalam na umowe ktora mialam podpisac za trzy dni bo wtedy pani byla dostepna w biurze jak pojecham pani do mnie ze podopieczna trafila do szpitala i nie jade no coz zdarza sie pojade jak wroci za dwa tygodnie pani z polger nie odzywala sie wiec po dwoch tygodniach dzwonie i pytam czy juz podopieczna wrocila a moze jakis kontrakt na co uslyszlam ze wazac 80 kilo to moge tylko wypieprzac z jej firmy i wiele innych wulgaryzmow napone tylko ze wczesnie wysylam jej moje zdjecie. druga firma inerkadra ktora byla mila ale po 10 minutach rozmowy w jezyku niemieckimm zaproponowala mi 950 euro bo nie mialam doswiadczenia w niemczech a to ze opiekowalam sie osobami starszymi i chorymi w polsce przez lata ich nie obchodzilo.
a wiec do meritum promedika jak dla mnie okazala sie dobra firma i chwale sobie wspolprace z nimi i kazdemu ja polece i uczestniczenie w ich kursach .

#37 2016-04-07 10:30:28

copyfield
Member

bunia174 napisał:

skoro zarabiales tyle to znaczyło ze nie umiesz sie komunikowac w jezyku niemieckim ja na dzien dobry po pierwszej rozmowie w jezyku niemieckim dostałam na reke 1110 euro a teraz po 1,5 roku wspolpracy mam 1250 euro a jesli chodzi o szkolenia to nie wiem na jakie chodziles ale mnie osobiscie przydało sie szkolenie z aktywizacji osób starszych i czesto korzystam z tego co sie tam dowiedzialam.

komunikować to jedno słowo napisałaś właściwie . Informuje cię, że z tym swoim 2+ (wg PR24) podyskutuje bez przeszkód o bieżącej sytuacji politycznej,kulturalnej.... nie wspominając, że muszę mieć kontakty telefoniczne i osobiste z lekarzami...kominiarzami, serwisem samochodowym....ect. jako, że prowadzę całe gospodarstwo domowe.
Wiem jak PR24 ocenia język - wystarczy, że np. przejęzyczę się  powiem "ich schreibt zamiast  ich schreibe" - i odpowiedź jest błędna, co nie znaczy, iż w tym momencie nie zostałem zrozumiany.
Notabene w 2012 zaliczyłem rozmowę wstepną w Heimie w Berlinie - jednak zrezygnowałem z powodów osobistych
Szkolenia ???Nie wiem na jakieś chodziłaś - ja mam skończoną 5 - letnią andragogikę - i wiele lat pracowałem w tym fachu zarówno na zagranicznych placówkach (nie Niemcy) jak i w PL.
Powodzenia podczas 8h aktywizacji, bo chyba tyle wolno ci pracować dziennie smile

#38 2016-04-07 10:33:47

mobilna
Member

Moje doswiadczenie
10 lat jako opiekunka

Doswiadczenie:
śpiaczka
demencja
alzheimer
schizofrenia
Pacjenci na wozku
transfery
wylewy
cewniki
depresja
obsługa pomp tlenowych
zastrzyki z insuliny
obsługa pomp zywieniowych

Język niemiecki płynny zarówno ten fachowy jak i w prywatnych rozmowach.

Wycena w Promedice 900 euro.
Realnie dzis zarabiam prawie 1900 euro.

Zajmuje się  podopiecznymi ,domem w szerokim tego słowa znaczeniu , lekarzami , fizjoterapeutami, serwisem napraw bierzących, samochodem, przyjmuje i wykonuje telefony, nie mam pomocy pflegedienst przy kąpielach i transferach. Funkcjonowanie leków na pacjenta polega na mojej bieżącej opinii.
Żaden kurs nikomu nie pomoże bo każdy pacjent jest inny, kazdy dom jest inny, kazda rodzina jest inna.
Trzeba ogarnąc sytuacje emocjonalną , zdrowotna i socjalną danego przypadku.
Są pacjenci którzy nie mówia lub są niewidomi. Wtedy pomaga tylko wzajemne zaufanie i praktyka bo trzeba w lot pojąc co pacjent ma na myśli unoszac palec lub lekko stekając.

Na słowo szkolenie dostaje kolki ze śmiechu. Jakim cudem wyszkoli cie młokos od teorii ?
To ja mogę szkolić.
Niemiecki na egzaminie dobry...tadam , trafiasz na północ Niemiec, Bawarię , Szwabie albo do Kolsch i jesteś w koziej dupie . Tylko wieloletnie osłuchanie pomaga.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-04-07 11:07:41)

#39 2016-04-07 12:33:50

Oluchna
Member

mobilna napisał:

Moje doswiadczenie
10 lat jako opiekunka

Doswiadczenie:
śpiaczka
demencja
alzheimer
schizofrenia
Pacjenci na wozku
transfery
wylewy
cewniki
depresja
obsługa pomp tlenowych
zastrzyki z insuliny

Zajmuje się  podopiecznymi ,domem w szerokim tego słowa znaczeniu , lekarzami , fizjoterapeutami, serwisem napraw bierzących, samochodem, przyjmuje i wykonuje telefony, nie mam pomocy pflegedienst przy kąpielach i transferach. Funkcjonowanie leków na pacjenta polega na mojej bieżącej opinii.
Żaden kurs nikomu nie pomoże bo każdy pacjent jest inny, kazdy dom jest inny, kazda rodzina jest inna.
Są pacjenci którzy nie mówia lub są niewidomi. Wtedy pomaga tylko wzajemne zaufanie i praktyka bo trzeba w lot pojąc co pacjent ma na myśli unoszac palec lub lekko stekając.

Na słowo szkolenie dostaje kolki ze śmiechu. Jakim cudem wyszkoli cie młokos od teorii ?
To ja mogę szkolić.
Niemiecki na egzaminie dobry...tadam , trafiasz na północ Niemiec, Bawarię , Szwabie albo do Kolsch i jesteś w koziej dupie . Tylko wieloletnie osłuchanie pomaga.

Święte slowa. Ja widze po sobie że nawet miesiąc pracy w opiece daje więcej niż jakieś szkolenia prowadzone przez teoretyków.

#40 2016-04-07 21:29:50

bunia174
Member

Oluchna napisał:

mobilna napisał:

Moje doswiadczenie
10 lat jako opiekunka

Doswiadczenie:
śpiaczka
demencja
alzheimer
schizofrenia
Pacjenci na wozku
transfery
wylewy
cewniki
depresja
obsługa pomp tlenowych
zastrzyki z insuliny

no i czym się chwalić od 26 lat jestem pielęgniarką mam doświadczenie przy najróżniejszych chorobach jezyk znam dobrze zarabiam troszkę mniej niż wy  i mam świety spokój nie wyreczam innych fachowcow typu pflegedienst  choc czesto jestem lepiej wykształcona i lepiej bym np, cos naprawila ale po co ? 

To ja mogę szkolić.

Święte slowa. Ja widze po sobie że nawet miesiąc pracy w opiece daje więcej niż jakieś szkolenia prowadzone przez teoretyków.

no i czym się chwalić od 26 lat jestem pielęgniarką mam doświadczenie przy najróżniejszych chorobach jezyk znam dobrze zarabiam troszkę mniej niż wy  i mam święty spokój nie wyręczam innych fachowców typu pflegedienst  choć często jestem lepiej wykształcona i lepiej bym np, coś naprawiła ale po co ?  pracować mogę 8 godz. i co z tego jak pracuje 5 godz. dziennie

#41 2016-04-08 06:27:02

barbara.b
Member

no tak. wszystko zależy z jakimi firmami się wcześniej pracowało. o tej polter nie słyszałam. z interkadra byłam dwa razy w kontakcie. za pierwszym razem już miałam z nią współpracować ale w trakcie przedstawiania ofert pani ze mnie zrezygnowała bo usilnie się pytała, czy jestem gotowa myć miejsca intymne. mnie zawsze takie pytanie wkurza bo skoro szukam osoby chodzące, nawet bez chodzika i znajdą mi tą osobę chodzącą i faktycznie jest sprawna to niby dlaczego mam jej myć miejsca intymne? przecież potrafi to sama zrobić. dla mnie pytanie takie jest nielogiczne i zastanawiam się wtedy na ile ta osoba jest chodząca.. no ale może to mój błąd. ale i tak nie współpracuję z firmami, które kilka razy zadają mi pytanie, czy osobie chodzącej mogę myć miejsca intymne. tak samo miałam w firmie pflegedienst 1 ą pflege max, z którą dwa razy próbowałam ponownie nawiązać współpracę. niestety pani się tak koncentruje na tych miejscach intymnych, że mam wątpliwości, czy ona rozumie jakiej podopiecznej ma mi szukać. interkadra natomiast ostatnio dzwoniła do mnie ponownie. pamiętałam, że kiedyś nawet bardzo niemiło wtedy moje podchody do tej firmy się skończyły ale postanowiłam im dać szansę. no i przedstawiono mi ofertę z niewidomą osobą. mam doświadczenie ze słabo widzącymi więc pytam, czy całkiem niewidzi, czy słabo.. pani nie wiedziałą i powiedziała, że koleżanka oddzwoni. no i oddzwoniła koleżanka i mówi, że całkiem ślepa. więc ja mam kolejne pytania i wątpliwości na ile ta pani jest samodzielna. bo wyobrażam sobie, że jednak cięzko jej się samej ubrac i samej poruszać po domu i praktycznie taka osoba to dopiero wymaga opieki 24 h. pani mnie uspokaja, że podopieczna w domu robi wszystko sama koło siebie... mam wątpliwości ale zostawiam temat i czepiam się wycieczek, o których wspomniała pierwsza pani z biura. co to są za wycieczki? jak dla mnie pytanie całkiem zrozumiałe. bo czy to są wycieczki po górach, gdzie muszę łapać oddech i ciągnąć swoje dupsko a za swoim dupskiem ciągnąć jeszcze ślepą podopieczną, czy może wycieczka po mieście. ale biorąc pod uwagę, że po mieście to człowiek raczej bardziej by coś oglądał a pani jest ślepa mam lekkie obawy, że to raczej jakieś bardziej
" fizyczne wycieczki". no i pytam o jakich wycieczkach skoro ta pani nic nie widzi. pani zaczęła nie wyzywać, że jeśli człowiek jest ślepy to nie znaczy, że ma siedzieć w domu i przecież ma prawo robić wycieczki i wiadomo, że nie są to wycieczki do muzeum ale np. lekki spacer. że człowiek ma 5 zmysłów i że jako opiekunka powinnam to wiedzieć. huj ze ślepotą i z wycieczkami ale jak ktoś próbuje mi stelle zrobić schmakhaft wycieczkami to powinien wiedzieć co to są za wycieczki.... a prawda taka, że wycieczek pewnie nawet nie ma :-) jak ktoś na spacer mówi wycieczka i będzie mnie uczył ile człowiek ma zmysłów...
tak więc masz doświadczenie z bardzo dziwnymi firmami. i skończyłaś w promedice. najwyrażniej jesteś bardziej cierpliwą osobą albo nie trafiłaś do promediki we wrocławiu. ja we wrocłąwiu trafiłam na tak niemiłą panią, że nawet nie doszło do wyceny moich kwalifikacji i nie mam zielonego pojęcia za ile bym u nich pracowała :-)))
a twoje 80 kg. no cóż... jeśli dla kogoś 5-10 kg nadwagi jest problemem to współczuję. ja podaję 120 kg a ważę dużo więcej. jak bym podała ile ważę naprawdę nikt by mnie nie zatrudnił. a tak jadę.. myślą, że ważę 120 kg i jakoś pracuję i są zadowoleni. ludzie nie mają pojęcia o grubasach, o wadze, o kg i o tym jak dobrze gryby człowiek może pracować i skąd się w świecie bierze nadwaga.

bunia174 napisał:

copyfield napisał:

bunia174 napisał:

zaraz ktos pewnie powie ze wychwalam promedike bo mi za ta placa ale zanim  trafilam do promediki przetestowalam dwie inne firmy pierwsza to polger24 gdzie pani wlascicielka przez 2 godziny rozmawaiala ze mna po niemiecku twierdzac ze musi poznac jak mowie po miesiacu zaproponowala mi kontrakt miala wyjechac w ciagu tygodnia zwolnilam sie z pracy w polsce przygotowalam do wyjazdu i czekalam na umowe ktora mialam podpisac za trzy dni bo wtedy pani byla dostepna w biurze jak pojecham pani do mnie ze podopieczna trafila do szpitala i nie jade no coz zdarza sie pojade jak wroci za dwa tygodnie pani z polger nie odzywala sie wiec po dwoch tygodniach dzwonie i pytam czy juz podopieczna wrocila a moze jakis kontrakt na co uslyszlam ze wazac 80 kilo to moge tylko wypieprzac z jej firmy i wiele innych wulgaryzmow napone tylko ze wczesnie wysylam jej moje zdjecie. druga firma inerkadra ktora byla mila ale po 10 minutach rozmowy w jezyku niemieckimm zaproponowala mi 950 euro bo nie mialam doswiadczenia w niemczech a to ze opiekowalam sie osobami starszymi i chorymi w polsce przez lata ich nie obchodzilo.
a wiec do meritum promedika jak dla mnie okazala sie dobra firma i chwale sobie wspolprace z nimi i kazdemu ja polece i uczestniczenie w ich kursach .

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-04-08 06:27:45)

#42 2016-04-08 07:03:45

mobilna
Member

Tez mogę pracować 8 .
Realnie pracuje może 2 , płacą za 9 i wszyscy zadowoleni smile

#43 2016-04-08 08:38:58

iza46
Member

#44 2016-04-08 09:23:06

bunia174
Member

barbara.b napisał:

no tak. wszystko zależy z jakimi firmami się wcześniej pracowało. o tej polter nie słyszałam. z interkadra byłam dwa razy w kontakcie. za pierwszym razem już miałam z nią współpracować ale w trakcie przedstawiania ofert pani ze mnie zrezygnowała bo usilnie się pytała, czy jestem gotowa myć miejsca intymne. mnie zawsze takie pytanie wkurza bo skoro szukam osoby chodzące, nawet bez chodzika i znajdą mi tą osobę chodzącą i faktycznie jest sprawna to niby dlaczego mam jej myć miejsca intymne? przecież potrafi to sama zrobić. dla mnie pytanie takie jest nielogiczne i zastanawiam się wtedy na ile ta osoba jest chodząca.. no ale może to mój błąd. ale i tak nie współpracuję z firmami, które kilka razy zadają mi pytanie, czy osobie chodzącej mogę myć miejsca intymne. tak samo miałam w firmie pflegedienst 1 ą pflege max, z którą dwa razy próbowałam ponownie nawiązać współpracę. niestety pani się tak koncentruje na tych miejscach intymnych, że mam wątpliwości, czy ona rozumie jakiej podopiecznej ma mi szukać. interkadra natomiast ostatnio dzwoniła do mnie ponownie. pamiętałam, że kiedyś nawet bardzo niemiło wtedy moje podchody do tej firmy się skończyły ale postanowiłam im dać szansę. no i przedstawiono mi ofertę z niewidomą osobą. mam doświadczenie ze słabo widzącymi więc pytam, czy całkiem niewidzi, czy słabo.. pani nie wiedziałą i powiedziała, że koleżanka oddzwoni. no i oddzwoniła koleżanka i mówi, że całkiem ślepa. więc ja mam kolejne pytania i wątpliwości na ile ta pani jest samodzielna. bo wyobrażam sobie, że jednak cięzko jej się samej ubrac i samej poruszać po domu i praktycznie taka osoba to dopiero wymaga opieki 24 h. pani mnie uspokaja, że podopieczna w domu robi wszystko sama koło siebie... mam wątpliwości ale zostawiam temat i czepiam się wycieczek, o których wspomniała pierwsza pani z biura. co to są za wycieczki? jak dla mnie pytanie całkiem zrozumiałe. bo czy to są wycieczki po górach, gdzie muszę łapać oddech i ciągnąć swoje dupsko a za swoim dupskiem ciągnąć jeszcze ślepą podopieczną, czy może wycieczka po mieście. ale biorąc pod uwagę, że po mieście to człowiek raczej bardziej by coś oglądał a pani jest ślepa mam lekkie obawy, że to raczej jakieś bardziej
" fizyczne wycieczki". no i pytam o jakich wycieczkach skoro ta pani nic nie widzi. pani zaczęła nie wyzywać, że jeśli człowiek jest ślepy to nie znaczy, że ma siedzieć w domu i przecież ma prawo robić wycieczki i wiadomo, że nie są to wycieczki do muzeum ale np. lekki spacer. że człowiek ma 5 zmysłów i że jako opiekunka powinnam to wiedzieć. huj ze ślepotą i z wycieczkami ale jak ktoś próbuje mi stelle zrobić schmakhaft wycieczkami to powinien wiedzieć co to są za wycieczki.... a prawda taka, że wycieczek pewnie nawet nie ma :-) jak ktoś na spacer mówi wycieczka i będzie mnie uczył ile człowiek ma zmysłów...
tak więc masz doświadczenie z bardzo dziwnymi firmami. i skończyłaś w promedice. najwyrażniej jesteś bardziej cierpliwą osobą albo nie trafiłaś do promediki we wrocławiu. ja we wrocłąwiu trafiłam na tak niemiłą panią, że nawet nie doszło do wyceny moich kwalifikacji i nie mam zielonego pojęcia za ile bym u nich pracowała :-)))
a twoje 80 kg. no cóż... jeśli dla kogoś 5-10 kg nadwagi jest problemem to współczuję. ja podaję 120 kg a ważę dużo więcej. jak bym podała ile ważę naprawdę nikt by mnie nie zatrudnił. a tak jadę.. myślą, że ważę 120 kg i jakoś pracuję i są zadowoleni. ludzie nie mają pojęcia o grubasach, o wadze, o kg i o tym jak dobrze gryby człowiek może pracować i skąd się w świecie bierze nadwaga.

bunia174 napisał:

copyfield napisał:

masz racje wyglad to nie wszystko nigdy nie byłam szczupła a zapier... o wiele lepiej i szybciej niz jeden szczuplaczek  według mnie to zalezy od charakteru co sie chce zrobic i osiagnac.
a jesli chodzi o promedike to trafilam do biura w radomiu choc wiadomo sa sytuacje ktore tez mnie wkurzaja ale nigdzie nie ma ideału

Reklama