Pierwsza wypłata z Private Care 24

Witam, czy potrafi mi ktoś odpowiedzieć,do poniedziałku daleko,otrzymałam pierwszą wypłatę w wysokości 1385 zł netto! To jakieś kpiny??? Pracuję pierwszy raz i moja pierwsza umowa za 1150 euro netto za miesiąc,a tu grosze?? Pracuję od 8 lutego,wypłata więc za 21 dni a tu tyle? O co chodzi? Czy ktoś pracuje też z tą firmą??

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Interkadra - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2016-03-11 21:40:45

Madzik 168
Member

Pierwsza wypłata z Private Care 24

Witam, czy potrafi mi ktoś odpowiedzieć,do poniedziałku daleko,otrzymałam pierwszą wypłatę w wysokości 1385 zł netto! To jakieś kpiny???
Pracuję pierwszy raz i moja pierwsza umowa za 1150 euro netto za miesiąc,a tu grosze??
Pracuję od 8 lutego,wypłata więc za 21 dni a tu tyle? O co chodzi?
Czy ktoś pracuje też z tą firmą??

#2 2016-03-11 21:49:53

simona1961
Member

Re: Pierwsza wypłata z Private Care 24

Madzik 168 napisał:

Witam, czy potrafi mi ktoś odpowiedzieć,do poniedziałku daleko,otrzymałam pierwszą wypłatę w wysokości 1385 zł netto! To jakieś kpiny???
Pracuję pierwszy raz i moja pierwsza umowa za 1150 euro netto za miesiąc,a tu grosze??

Pozostałą kwotę wynagrodzenia dostaniesz pewnie około 20 marca, jako delegację. Firmy na ogół płacą 10 dnia, następnego miesiąca wynagrodzenie podstawowe, a 20 dnia nastepnego miesiaca delegacje. Jak widac ta firma zatrudnia na najniższą krajową, a resztę wypłaca w nieopodatkowanych i nieozusowanych delegacjach. Z pewnoscią Ci to mówili przy podpisaniu umowy. Jak masz watpliwości, zadzwon w poniedziałek do firmy i zapytaj.

Wygląda to tak:
Twoje wynagrodzenie w euro, powinno być przeliczone na złotówki po srednim kursie bankowym z przedostatniego dnia rozliczeniowego, czyli na przykład za luty , z dnia 28 lutego, ponieważ luty w roku 2016 miał 29 dni.
Sredni kurs bankowy z dnia 28.02.2016 to 4,1570 za jedno euro.  Jesli ta firma płaci za 29 dni lutego ( są firmy które płacą za 30 dni mimo, że luty ma tych dni mniej , a jak jest w Twojej firmie to nie wiem) to za 21 dni powinnas powinnaś otrzymać kwotę 832,75 euro. Mnożąc to przez średni kurs bankowy z dnia 28 lutego br. daje kwotę 3461,77 zł
Jesli jesteś zatrudniona na najniższą krajową to powinnaś 10 marca otrzymać 1355 zł ( dlaczego otrzymałaś 1385 nie wiem, ale może kwota ta zawiera zwrot za badania lekarskie, które powinny być wykonane przed przystapieniem do pracy)
Idąc tym tokiem myslenia , 20 marca na Twoje konto powinna wpłynąć kwota 2106,77 zł .
Mam nadzieję, że troszkę Cię uspokoiłam, a na przyszłość to proponuję dokładnie wypytać co i jak w temacie wynagrodzenia w czasie podpisywania umowy. Szkoda nerw na takie sytuacje. Usmiechnij się smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2016-03-11 22:10:23)

#3 2016-03-11 21:57:03

Madzik 168
Member

Dzięki,jesteś pewna?
Na umowie mam że wypłata za za poprzedni miesiąc wpłacona zawsze do 15 kolejnego miesiąca czyli do wtorku mają teoretycznie czas

#4 2016-03-11 22:09:22

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Madzik 168 napisał:

Dzięki,jesteś pewna?
Na umowie mam że wypłata za za poprzedni miesiąc wpłacona zawsze do 15 kolejnego miesiąca czyli do wtorku mają teoretycznie czas

Płacą podobnie jak otrzymywałem w PR24. Najpierw jakieś grosze stałe,  potem delegacyjne czyli "zasadnicza"

#5 2016-03-11 22:19:48

simona1961
Member

Madzik 168 napisał:

Dzięki,jesteś pewna?

No nie jestem pewna, bo nie widze umowy i nie znam tej firmy. Ja tylko wiem jak płaci wiekszosc firm. 10 i 20 nastepnego miesiąca, natomiast wiem, ze sa takie które płaca 15. Jedno jest pewne, raczej nie ma mozliwosci, aby jednorazowo dostac całe wynagrodzenie, bo podstawa jest opodatkowana, a delegacje nie i stad 2 transze wynagrodzenia. Ciekawa jestem, czy dobrze Ci wyliczyłam ile powinnas otrzymac pieniedzy smile Mogłam sie pomylić, ale o niewiele smile Daj znać .

#6 2016-03-11 22:21:11

Madzik 168
Member

Baaaaardzo dziękuję, faktycznie looknelam teraz na dokumenty w emailu i są dwa druki za rozliczenie miesięczne podstawowe i nadgodziny...ale mi ciśnienie podskoczyło :-)
Już myślałam że padłem ofiarą oszustów,bo przyznaję że mój pierwszy wyjazd i umowa zawarta na szybko,bo zależało mi na czasie.
Dziękuję ślicznie za pomoc :-)

#7 2016-03-11 22:40:49

barbara.b
Member

może część dostajesz w złotówkach a część w euro? albo w ogóle jakoś w dwóch częściach. ja swoją obecną wypłatę dostałam w euro ale też w dwóch częściach ale tego samego dnia. sprawdź lepiej, czy tylko jeden przelew masz. raczej nie masz co panikować. :-))))

Madzik 168 napisał:

#8 2016-03-11 22:44:01

barbara.b
Member

hahah człowiek się naczyta a potem boi się o własna kasę. na szczęście jeszcze takich jaj nie przeżyłam, że ktoś nie zapłacił :-)))

#9 2016-03-11 22:46:30

urszula47
Member

Dwa lata temu znajoma pracowala z Private Care24 ,bylo wszystko ok.Pozniej za ich posrednictwem pracowala w Szwajcarii w firmie Pflegehilfe Schweiz AG .Nie powinnas sie denerwowac smile Bardziej mnie wkurza to iz nie daja umowy o prace ,jakie to naciagane wszystko brrr.....i te delegacje ,jakby to opiekunka sama sie miala zywic i placic za lokum.

#10 2016-03-12 11:18:01

Tosia
Member

Niestety prawo na to pozwala.

#11 2016-03-16 16:29:14

domis
Member
Od: Szczecin

hej,czy ktoś zna deltacare24?

#12 2016-03-16 17:01:18

nowa1963
Member

domis, wiem tyle, ze malo placą,  niestety nic wiecej, pozdrawiam.

#13 2016-03-17 22:07:08

Basia77
Member

Placa dwa razy w euro i spoko na czas.

#14 2016-04-13 19:10:50

Madzik 168
Member

Na czas? Hmmm dziś już 13 ty i ani widu ani słychu...

#15 2016-04-15 12:56:45

nikoletta
New member

Madzik witaj:) i jak sprawa się wyjaśniła?

#16 2016-04-15 21:13:04

Madzik 168
Member

Niestety....
Jestem rozgoryczona i pełna najgorszych myśli.
Zatrudniłam się w lutym ,za luty otrzymałam z agencji wypłatę w dwóch turach,jak koleżanka na forum słusznie mi wyliczyła,pierwszy przelew    11 a drugi 14 marca. W tym miesiącu zmieniłam konto na walutowe o czym powiadomiłam administrację na początku kwietnia. Pani z agencji potwierdziła,że powiadomiła kadry w Toruniu,bo stamtąd idą przelewy. W umowie mam jasno ,że wypłata do 15 każdego miesiąca.
I dziś jest 15 i nic nie otrzymałam. Mało tego zadzwoniłam dziś po 13 tej do Torunia i oczywiście przelewy poszły ponoć wczoraj. To czemu ich nie mam?? Czy trafiłam na oszustów?
Pierwsza wypłata dla zmydlenia oczu poszła a druga?
Co mam robić???
Pomóżcie!
Jest ktoś z private care 24?

#17 2016-04-15 21:36:42

urszula47
Member

Madzik 168 napisał:

Niestety....
Zatrudniłam się w lutym ,za luty otrzymałam z agencji wypłatę w dwóch turach,jak koleżanka na forum słusznie mi wyliczyła,pierwszy przelew    11 a drugi 14 marca. W tym miesiącu zmieniłam konto na walutowe o czym powiadomiłam administrację na początku kwietnia. Pani z agencji potwierdziła,że powiadomiła kadry w Toruniu,bo stamtąd idą przelewy. W umowie mam jasno ,że wypłata do 15 każdego miesiąca.
I dziś jest 15 i nic nie otrzymałam. Mało tego zadzwoniłam dziś po 13 tej do Torunia i oczywiście przelewy poszły ponoć wczoraj. To czemu ich nie mam?? Czy trafiłam na oszustów?
Co mam robić???
Pomóżcie!

Nie denerwuj sie ,ale badz ostrozna.Porob zdjecia z pdp ,dokumentacje pdp jak jest w domu.Dzwon z domowego do Polski i do firmy.Jak nie bedzie do wtorku powinnas wyslac meilem i poleconym /choc to nie dowod bo moga wyrzucic do kosza/ wezwanie do zaplaty.Chyba szajsu Ci nie zrobili,przestan sie dreczyc !Barbara b.pisala ze pracuje u nich.

#18 2016-04-15 21:49:13

Madzik 168
Member

Tyle się człowiek naczyta że boi się...
Przyjechałam by ratować domowy budżet a czuję,że przyjdzie mi do domu zjechać goła i wesoła.
Bo przecież nie mogę dalej zostać i pracować skoro oni nie dotrzymuja umowy.

#19 2016-04-15 22:01:33

urszula47
Member

Madzik 168 napisał:

Tyle się człowiek naczyta że boi się...
Przyjechałam by ratować domowy budżet a czuję,że przyjdzie mi do domu zjechać goła i wesoła.
Bo przecież nie mogę dalej zostać i pracować skoro oni nie dotrzymuja umowy.

https://www.google.de/search?q=sylwia+t … 6ASn8bHoAQ   jakby nie wplacili do wtorku to z domu pdp dzwon tutaj i meilem im wszystko napisz .Rodzina placi dziadom przeciez!

#20 2016-04-15 22:19:34

Madzik 168
Member

Dzięki dziewczyny za wsparcie :-)
Tak rodzina płaci i sami się zdenerwowali,że ja nie mam nadal wypłaty. Firma już przedostatniego marca wysłała im fakturę a oni  pół miesiąca mają na zapłacenie i co?
A orzy okazji to się dowiedziałam za jakie marne grosze agencja nas zatrudnia,od podopiecznej biorą bowiem 950 euro netto więcej!

#21 2016-04-16 11:43:39

221161zalewo
New member

simona1961 napisał:

Madzik 168 napisał:

Pozostałą kwotę wynagrodzenia dostaniesz pewnie około 20 marca, jako delegację. Firmy na ogół płacą 10 dnia, następnego miesiąca wynagrodzenie podstawowe, a 20 dnia nastepnego miesiaca delegacje. Jak widac ta firma zatrudnia na najniższą krajową, a resztę wypłaca w nieopodatkowanych i nieozusowanych delegacjach. Z pewnoscią Ci to mówili przy podpisaniu umowy. Jak masz watpliwości, zadzwon w poniedziałek do firmy i zapytaj.

Wygląda to tak:
Twoje wynagrodzenie w euro, powinno być przeliczone na złotówki po srednim kursie bankowym z przedostatniego dnia rozliczeniowego, czyli na przykład za luty , z dnia 28 lutego, ponieważ luty w roku 2016 miał 29 dni.
Sredni kurs bankowy z dnia 28.02.2016 to 4,1570 za jedno euro.  Jesli ta firma płaci za 29 dni lutego ( są firmy które płacą za 30 dni mimo, że luty ma tych dni mniej , a jak jest w Twojej firmie to nie wiem) to za 21 dni powinnas powinnaś otrzymać kwotę 832,75 euro. Mnożąc to przez średni kurs bankowy z dnia 28 lutego br. daje kwotę 3461,77 zł
Jesli jesteś zatrudniona na najniższą krajową to powinnaś 10 marca otrzymać 1355 zł ( dlaczego otrzymałaś 1385 nie wiem, ale może kwota ta zawiera zwrot za badania lekarskie, które powinny być wykonane przed przystapieniem do pracy)
Idąc tym tokiem myslenia , 20 marca na Twoje konto powinna wpłynąć kwota 2106,77 zł .
Mam nadzieję, że troszkę Cię uspokoiłam, a na przyszłość to proponuję dokładnie wypytać co i jak w temacie wynagrodzenia w czasie podpisywania umowy. Szkoda nerw na takie sytuacje. Usmiechnij się smile

Z jakiej firmy widziałaś

#22 2016-04-16 12:18:27

barbara.b
Member

przeżywasz. jak przelewy poszły wczoraj to przecież nie od razu będą na twoim koncie. odczekaj 1- 2 dni. a firmę trochę opiernicz, że powinni brać pod uwagę, że przelew idzie dzień lub dwa i powinni odpowiednio wcześnie wysłać żebyś 15. miała je faktycznie na koncie.

firma respekt- wypłata jest już pierwszego każdego miesiąca. aczkolwiek  z umowy wynika, że wypłata jest po wykonaniu zlecenia. jest jednak jakiś punkt odnośnie możliwości zaliczki w wysokości 40 % pensji i praktycznie wypłata wpływa na konto 1. każdego miesiąca.

firma europajob- w końcu otrzymałam pity za rok 1015 i to jedyna firma, która podatki, zus płaciła mi od całości. również warunki mieszkalne i świadomość rodziny odnośnie mojego czasu pracy, obowiązków była największa. pokój odnowiony dla nowej, pierwszej opiekunki- nowe łóżko, nowa kanapa, nowa szafa, telewizor i internet stacjonarny, pełne półki z chemią i żywnością, babcia wyposażona w kompletną garderobę. o nic nie trzeba było się prosić. córki dzieliły między sobą obowiązki względem matki- każda miała swój dzień kiedy odwiedzała matkę i np. zajmowała się jedna myciem głowy, inna obcinaniem paznokci, spacerem, inna papierkami... zoorganizowana pomoc i towarzystwo sąsiadów.

firma pflegedienst 1A pflegemax- firma zatrudniająca na niemiecką umowę, niemieckie ubezpieczenie, płatny urlop. oczywiście jeśli ktoś jest gotów przepracować cały rok bez zjazdów. jeden dzień wolny w tygodniu. przemiła szefowa i profesjonalna pani do obsługi w języku niemieckim. niestety bardzo nieprofesjonalna osoba w chwili obecnej do obsługiwania opiekunek.

jenova gregors- też płacili składki aczkolwiek niewielkie. w każdym bądź razie zatrudnienie legalne, karta ekuz. i super koordynatorka w okolicach hamburga- niemka. podejrzewam, że to dzięki niej miałam jeden dzień wolny w tygodniu. problemy takie jak gonienie mnie do roboty, która nie należy do moich obowiązków również rozwiązywane w mig. aczkolwiek pani w biurze w polsce w sytuacji kryzysowej początkowo była miła. później mniej miła...

herz24 ( jak się okazało to to samo co firma pflege mit herzen, której unikałam jak ognia- ich ogłoszenia i sama nazwa mi się nie podobała ) - pieniądze na czas i w sytuacji kryzysowej nie robili problemów, wykazali się zrozumieniem.

pflegeengel- oszuści, dwie umowy- jedna polska, jedna niemiecka. polska to całkowita fikcja, niemiecka najprawdopodobniej na basis i udawane ubezpieczenie niemieckie, które niby jest ale go nie ma ( jeden pan w aok ma pracowników na karteczce, pracowników nie ma w bazie danych w aok )...

to tyle odnośnie doświadczenia z różnymi firmami po roku pracy w opiece.

praktycznie to najgorzej sprawdziły się rodziny. do jednej jedynej wróciła bym z chęcią aczkolwiek, gdy odchodziłam były jak zwykle w takim momencie zgrzyty.

Madzik 168 napisał:

Niestety....
Co mam robić???
Pomóżcie!

#23 2016-04-16 14:36:09

Madzik 168
Member

barbara może i przeżywam,jestem dopiero trzeci miesiąc i jestem w kropce finansowej a przyjechałam by się odbić od dna.
Pieniądze nie poszły w piątek a we czwartek więc ile w dobie internetu banki potrzebują czasu? Sądzę że to firma ściemnia . Jeżeli do poniedziałku nie dostanę przelewu to zrywam umowę ,nie będę za darmo tu siedzieć.

#24 2016-04-16 15:58:39

Violcia(mazowieckie)
Member

Madzik 168 napisał:

barbara może i przeżywam,jestem dopiero trzeci miesiąc i jestem w kropce finansowej a przyjechałam by się odbić od dna.
Pieniądze nie poszły w piątek a we czwartek więc ile w dobie internetu banki potrzebują czasu? Sądzę że to firma ściemnia . Jeżeli do poniedziałku nie dostanę przelewu to zrywam umowę ,nie będę za darmo tu siedzieć.

Madzik nie denerwuj się, na pewno wszystko wyszło tylko banki przetrzymują pieniądze, zwłaszcza gdy zaraz jest weekend.

#25 2016-04-16 16:18:28

iza46
Member

Madzik ,wiem ze masz dosc tego czekania .Nie wypowiadaj umowy!!!!!!!!!!!Najpierw zadzwon do Berlina i poradz sie co masz robic !Podpisalas umowe smieciowa i z pewnoscia moga byc problemy z jej rozwiazaniem ,takie sa zapisy w nich ze rzygac sie chce.ale trzeba robic wszystko z glowa i nie popuscic !!!! Byly na forum opisywane sytuacje,gdzie dziewczyna mimo ciezkich warunkow i wrednej rodziny/chcieli jej sie pozbyc natychmiast bo juz nastepna znalezli/nie podpisala wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym.Wiec rodzina zaplacila jej za dwa tygodnie do przodu tak jakby pracowala na normalnym 2 tygodniowym wypowiedzeniu.Zjechala zadowolona,ze nie popuscila smile

#26 2016-04-16 21:40:32

Madzik 168
Member

Dzięki dziewczyny za rady i wsparcie :-)
Poczekam i dam znać jak się wszystko potoczyło.
Miłego wieczoru i niedzieli :-)

#27 2016-10-12 13:28:29

andersson3
New member

Proponuje wam zatrudnic sie w firmie Felizajob ze Slupska. Wynagrodzenie jest juz okolo 8-9 kazdego miesiaca w Euro. Niezdazylo sie mi nigdy a pracuje w tej firmie, 1,5 roku , aby wyplata nie byla na czas do 10-go kazdego miesiaca. calosc sumy ja mam okolo 1200 Euro.

#28 2016-10-12 13:47:06

KRYSIA5555
Member

andersson3 napisał:

Proponuje wam zatrudnic sie w firmie Felizajob ze Slupska. Wynagrodzenie jest juz okolo 8-9 kazdego miesiaca w Euro. Niezdazylo sie mi nigdy a pracuje w tej firmie, 1,5 roku , aby wyplata nie byla na czas do 10-go kazdego miesiaca. calosc sumy ja mam okolo 1200 Euro.

przestań się kompromitować !!!!!!!!!!!!! Łaska że zapłacą na czas!!!! Jak mówi prawo nasze za każdy dzień spóźnienia, brak kasy na koncie to x% odsetek, Muszę poczytać ile jest w tym roku !!!!!!!!!!!!!!! A więc łachy nie robią !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#29 2016-10-12 18:20:41

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

andersson3 napisał:

Dlaczego tak późno??? Może przecież rodzina bezpośrednio przekazywać opiekunowi kasę a firmie jej haracz....tak jest w wielu firmach (nie wszystkich)
Po co trzymać kasę tyle dni na firmowym koncie - z góry wiadomo ile się należy opiekunowi

#30 2016-10-13 08:50:01

KRYSIA5555
Member

copyfield napisał:

andersson3 napisał:

Dlaczego tak późno??? Może przecież rodzina bezpośrednio przekazywać opiekunowi kasę a firmie jej haracz....tak jest w wielu firmach (nie wszystkich)
Po co trzymać kasę tyle dni na firmowym koncie - z góry wiadomo ile się należy opiekunowi

----------------------------------------------------------------
Jak ja zaczynałam w 2007 roku to było tak, że dostawałam od rodziny na koniec miesiąca np., 1000 eur, a resztę kasy była wypłacana firmie, za mój zus, podatek i prowizję , Ale wtedy był system 1-n miesiąc na miesiąc ,Nikt nie pracował żadnych 5 tyg, jak w Promedice, żeby dostać wyższą stawkę godzinową !!!!!! Ani 2 mies, żeby firma nie miała dużo parcy. Zaczynały sprzątaczki i pielęgniarki, zazwyczaj i czasami rehabilitantki . Było wtedy też dużo chętnych dziewczyn na 6 mies, 1 mies, przerwy i znowu 6 mies, Ja wtedy wpadałam na ten 1 mies, bo na tak krótko nie było wiele chętnych, chyba że miały Stele 1mies, na 1 mies,  I było od 1- do 30/31/. Żadnych kombinacji łamańców itd., A teraz pokażcie mi kogoś kto tak pracuje?????????
Firma brała haracz 200 eur i to tylko 1-n !!!!!!!!!!!! Dziś są 2-e firmy, 1-na polska szuka opiekunek 2-ga szuka Steli, Włażą sobie w drogę, podkopują się, nawet weszli pośrednicy, jakieś prywatne osoby które zarabiają na czarno lub  nie !!!!!!!!!!
HYBRYDY............ a my musimy za to wszystko zapłacić, Wtedy nas szanowano, Niemcy nas kochali, dawali super prezęty i kasę , żebyś znowu przyjechała, a teraz co wredne babska z obu stron. Jedne Księżniczki co maja już tyle kasy że nie wiem po co jeżdżą?????? Chyba po to żeby zarobić na godny ich pogrzeb , żeby sąsiad pozazdrościł !!!!!!!
albo z desperacji, bo dzieci narobiły długów , pobrały kredyty na wile z basenem a matki spłacą,  pracując w opiece, I następna grupa która zaczyna życie i chce godziwie zacząć, mając nadzieje że szybko się dorobią i skończą tą pracę. Zostawiłam siebie na końcu, co jedzie 2 razy w roku żeby zarobić na przyjemności

Reklama