Zupa cebulowa - rozgrzewa w chłodne dni

Nie lubię marnować jedzenia, dlatego też gdy coś mi zostaje- staram się wykorzystać to do czegoś nowego. Tak jest z rosołem. Gdy wywaru zostanie ponad stan - odcedzam, żeby nie było pozostałości warzywnych...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-11-21 20:17:02

telimenka
New member

Zupa cebulowa - rozgrzewa w chłodne dni

Nie lubię marnować jedzenia, dlatego też gdy coś mi zostaje- staram się wykorzystać to do czegoś nowego. Tak jest z rosołem. Gdy wywaru zostanie ponad stan - odcedzam, żeby nie było pozostałości warzywnych.

Potrzebujemy:
- wywar z rosołu ok. 1,5 litra - mogą być kostki rosołowe, ale unikam bo to sama chemia
- 4-5 cebul
- 2 łyżki mąki
- grzanki /3-4 kromki chleba, pokrojone w kosteczkę, przypieczone na tłuszczu na patelni
- sól, pieprz do smaku
- 2-3 ząbki czosnku
- 2 łyżki masła

Cebule obrać i pokroić w cienkie krążki, zrumienić na maśle, oprószyć mąką i mocnej podsmażyć. Zalać wywarem rosołowym. Zagotować 20 minut, doprawić do smaku. Podawać z grzankami. Po podaniu w talerzach, można posypać odrobiną startego sera żółtego. Mniammmm.

#2 2012-11-27 16:30:10

graba7
New member

Re: Zupa cebulowa - rozgrzewa w chłodne dni

Pyszna jest ta zupka! Sama niedawno robiłam, tyle że skusiłam sie na tę zupę z reklamy. Knorr chyba wypuścił ostatnio taki fix, gdzie na zupę cebulową daje się jeszcze ciasto francuskie (o ile dobrze pamiętam) i zapieka sie to w piekarniku. Pyszności, polecam. Z resztą ciasto francuskie można kupić gotowe lub zrobić, chociaż wiadomo, ze trochę to trwa. Ciekawy pomysł z tym ciastem ogólnie

Reklama