Wypłata na polskie czy niemieckie konto?

Cześć dziewczyny. Na jakie konto agencje wypłacają Wam pieniądze? Ja zawsze dostawałam na polskie. W sumie różnicy mi to nie robi żadnej, chociaż słyszałam że mozna być trochę w plecy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-11-21 10:35:12

sonia
New member

Wypłata na polskie czy niemieckie konto?

Cześć dziewczyny. Na jakie konto agencje wypłacają Wam pieniądze? Ja zawsze dostawałam na polskie. W sumie różnicy mi to nie robi żadnej, chociaż słyszałam że mozna być trochę w plecy. Niemieckie rodziny przecież wypłacają w euro, a firmy puszczają pieniądze przez bank i wymiana waluty jest po kursie bankowym. Nie wiem o ile się to rózni od kursu kantorowego. Słyszałam że parę groszy róznicy jednak jest. Nie wiem, czy nie powinnam zacząć zwracać na to uwagi? Zawsze parę złotych wpadnie do kieszeni. Na jakiej zasadzie Wy dostajecie wynagrodzenie?

#2 2012-11-21 11:30:59

pumba
Member

Re: Wypłata na polskie czy niemieckie konto?

Owszem, mozna zaoszczędzić parę groszy na złotówce. Przeliczając całą wypłatę, trochę się uzbiera. Też dokładnie Ci nie powiem ile ta róznica wynosi, bo nigdy się tym nie interesowałam. Podobnie jak Ty nie zwracam na to dużej uwagi. Ważniejsze dla mnie jest, jaką oferte znajdzie mi agencja i jak płatną przede wszystkim. Kurs euro schodzi na dalszy plan. Jasne, że fajnie byloby dostać w euro i na własną rękę wymienić, ale moim zdaniem nie ma sensu aż tak wybrzydzać i rezygnować z danej agencji, bo nam rodzaj przelewu nie odpowiada... Nie badźmy aż takie francuskie pieski!

#3 2012-11-21 12:07:05

kasia63
Member

pumba - to nie jest kwestia bycia "fracuskim pieskiem" - zastanów się dlaczego to agencja ma obracac twoja kasa i wpłacac ci na konto kiedy sama wyznaczy???Ja np mam bankowe ,terminowe zobowiazania i wolę kase dostać na miejscu do ręki zeby na czas wyslac do PL,po drugie średni kurs NBP a po takim jest przeliczana wypłata w złotówkach w prawie każdej agencji zasadniczo sie rozni od tego co oferuja kantory i wcale nie sa to groszowe roznice!!!!!!!!!!!!!!

#4 2012-11-21 12:37:02

amelia
Przyjaciel Forum

kasia63 napisał:

pumba - to nie jest kwestia bycia "fracuskim pieskiem" - zastanów się dlaczego to agencja ma obracac twoja kasa i wpłacac ci na konto kiedy sama wyznaczy???Ja np mam bankowe ,terminowe zobowiazania i wolę kase dostać na miejscu do ręki zeby na czas wyslac do PL,po drugie średni kurs NBP a po takim jest przeliczana wypłata w złotówkach w prawie każdej agencji zasadniczo sie rozni od tego co oferuja kantory i wcale nie sa to groszowe roznice!!!!!!!!!!!!!!

Też tak myśle jak "kasia".

#5 2012-11-21 15:34:12

lubklon
New member

Witam,
To są szczegóły , nie wiem czy aż tak ważne. Jeśli masz konto dewizowe, możesz zgłosić w agencji ten fakt i poprosić o przelewy w Euro. Wtedy agencja ma dodatkową opłatę ok. 20 zł , którymi zapewne zostaniesz obciążona.

#6 2012-12-20 19:21:12

latka1
New member

Czy powinnam wymagać od firmy wyegzekwowania wolnego dnia w tygodniu przy opiece

Reklama