Jak panować nad emocjami

Jestem niecierpliwa, czasem nie potrafię radzić sobie z emocjami, szybko się denerwuję. Irytują mnie różne zachowania ludzi, ich sposób postępowania. Często podnoszę głos na bliskie mi osoby co uświadomiono mi jakieś 3 lata temu, do tamtego momentu nie zauważałam tego...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2016-03-07 09:55:42

jagnak
Member

Jak panować nad emocjami

Jestem niecierpliwa, czasem nie potrafię radzić sobie z emocjami, szybko się denerwuję. Irytują mnie różne zachowania ludzi, ich sposób postępowania. Często podnoszę głos na bliskie mi osoby co uświadomiono mi jakieś 3 lata temu, do tamtego momentu nie zauważałam tego. Jak nauczyć się panować nad sobą, nad tonem swojego głosu, kiedy napięcie w środku narasta? Nie chcę w ten sposób robić nikomu przykrości, a przy tym nie szkodzić samej sobie, bo zauważyłam, że to w jakiś sposób oddala innych ode mnie. Jeśli niepotrzebnie podniosę na kogoś głos, później męczą mnie wyrzuty sumienia.
Poradźcie!

#2 2016-03-07 10:15:19

gra38
Member
Od: polska , niemcy

Re: Jak panować nad emocjami

poczekaj,nie mów nic.....a potem spokojnie

#3 2016-03-07 12:35:51

barbara.b
Member

zrób sobie badania TSH na niedoczynność tarczycy. bardzo często niedoczynność właśnie ma takie objawy, że człowiek reaguję bardzo impulsywnie bez powodu. dodatkowe objawy to zmęczenie, senność, nadwaga, problemy z przemianą materii, bardzo sucha skóra, często na łokciach tak sucha, że aż się taka lekko szarawa robi i wygląda jak brudne.
no ale przede wszystkim zadaj sobie pytania, czy ten gniew faktycznie jest nieuzasadniony. czasami człowiek jest zmuszony przebywać w nieprzyjaznych warunkach i wtedy złość narasta i człowiek wybucha :-)))) chyba normalne. wtedy najlepiej mieć w tych nieprzyjaznych warunkach jakąś przyjazną osobę, która cię rozumie.

jagnak napisał:

Jestem niecierpliwa, czasem nie potrafię radzić sobie z emocjami, szybko się denerwuję. Irytują mnie różne zachowania ludzi, ich sposób postępowania. Często podnoszę głos na bliskie mi osoby co uświadomiono mi jakieś 3 lata temu, do tamtego momentu nie zauważałam tego. Jak nauczyć się panować nad sobą, nad tonem swojego głosu, kiedy napięcie w środku narasta? Nie chcę w ten sposób robić nikomu przykrości, a przy tym nie szkodzić samej sobie, bo zauważyłam, że to w jakiś sposób oddala innych ode mnie. Jeśli niepotrzebnie podniosę na kogoś głos, później męczą mnie wyrzuty sumienia.
Poradźcie!

#4 2016-03-07 12:43:43

barbara.b
Member

jak nie masz w nikim wsparcia to ciężko zapanować nad gniewem. wtedy najlepiej opuścić takie miejsce. ja nigdy nie siedziałam w restauracji długo jeśli nie było tam osoby, z którą miała bym dobry kontakt. psycha siada wtedy... zazwyczaj to bardziej z szefostwem się rozumiałam. w ostatniej pracy w kuchni szef był do niczego. za to miałam duże wsparcie w matce szefa, w kucharzu i kelnerze. wtedy można przetrwać. i kolega szefa też zawsze jak to się po niemiecku mówi- miał otwarte ucho ;-)))))) w opiece to teraz chyba mi się pierwszy raz tak trafiło, że ani rodzina podopiecznejniczym nie zainteresowana, ani firma, ani jacyś przyjaciele rodziny. dlatego wolę przespać ten czas bo pewnie jak bym nie spała tylko się wczuwała w tą robotę to bym była jedynie agresywna. zresztą tak i było na początku. babka spała, ja próbowałam coś robić, babka zdenerwowana, że spać nie może, ja zdenerwowana, że sprzątać nie mogę... i olałam sprawę, śpię, ćwiczę, czytam książki, słucham radia i się udzielam na forum. co niektórym jest nie na rękę. no ale forum jest dla wszystkich. jak ktoś chce, żeby było kameralnie to przecież można sobie jakieś zamknięte forum zrobić albo własny pokój na czacie.... hahah

#5 2016-03-08 07:00:14

Eliza
Member

Powiem Ci,ze ja również mam podobny temperament. Zdarza sie,ze coś akurat mnie bardziej zdenerwuje ale staram się panować nad soba, nie wybuchać bez problemu bo wiem,że nie jest to dobre zachowanie... Warto jest wypracować sobie techniki relaksacyjne. Zerknij sobie na ten artykuł:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak … i-agresja/  - jest tutaj opisane jak sobie radzić z gniewem i agresją.

Ja się nauczyłam powstrzymywać gniew w stosunku do małych dzieci ale z dorosłymi to nadal mam problem tongue

#6 2016-03-31 10:39:38

Madzia25
New member

Kiedy u mnie emocje sięgają zenitu, po prostu wychodzę. Wyłączam się na to co mówi dana osoba i po prostu przechodzę do innego pokoju. Parę minut ciszy, głębokie oddychanie, nawet czasem sobie policzę do 10 i jak czuję, że jest już lepiej to wtedy wracam. Ale wiadomo, tak cały czas się nie da, więc jak nie mam komu "nagadać" to ide popiegać i to tak żebym ledwo żywa wróciła. Jak nie bieganie, to ćwiczenia w domu, albo jakiś relaksacyjny spacerek (zależy czy złość przechodzi w agresję czy stres). Wielu moich znajomych korzysta z piłeczek antystresowych, ale u mnie to sie nie sprawdzało ;p piłeczka z gąbki szybko kończyła z dziurami hahaha Na pewno odradzam stosowania "medikamentów" i tych z aptek i tych z %. Lepiej procenty przyjmować na wesoło smile

#7 2016-04-08 17:12:05

Hilary
Member

Przeklinam w myślach smile

#8 2016-07-22 15:24:52

wernika
Member
Od: Wałbrzych

Ja bardzo lubię biegać. W sumie to zamierzam w przyszłości wystartować w takim biegu. W sumie to postanowiłam na początek zainwestować w odpowiednie obuwie do biegania.
Które z tych butów http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegan … c-115.html mi polecacie i na co zwrócić szczególna uwagę? Zazwyczaj biegałam w trampkach hmm
Gdy uprawiam tego typu sport to zapominam o problemach i rozterkach, później zazwyczaj inaczej spoglądam na problemy  smile

#9 2016-07-22 16:30:36

barbara.b
Member

na buty sportowe wydała bym maksymalnie 50 euro. na dobre adidasy. na tenisówki maksymalnie 25 euro.

wernika napisał:

Ja bardzo lubię biegać. W sumie to zamierzam w przyszłości wystartować w takim biegu. W sumie to postanowiłam na początek zainwestować w odpowiednie obuwie do biegania.
Które z tych butów http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegan … c-115.html mi polecacie i na co zwrócić szczególna uwagę? Zazwyczaj biegałam w trampkach hmm
Gdy uprawiam tego typu sport to zapominam o problemach i rozterkach, później zazwyczaj inaczej spoglądam na problemy  smile

#10 2016-07-22 16:35:06

barbara.b
Member

a odnośnie tematu to najlepiej mówić co się myśli. nie zawsze się na tym dobrze wychodzi ale dla zdrowia psychicznego warto. w poniedziałek wyjeżdżam do kolejnej babki. pan z firmy dzwoni jakoś dość często jakby się bał, ze go w balona zrobię :-))) bo faktycznie podchodze już do tego zlecenia jakby mi w ogóle nie zależało lub jakbym nie wyjeżdżała. jakoś sama mam takie dziwne wrażenie. ale postanowiłam sobie, że albo wyjdzie albo nie. nie będę nikomu wchodziła w cztery litery. koniec z delikatnością wobec niedoinformowanych babek i rodzin. od dzieńdobry ustawiam stelle. a jak coś nie gra i komuś nie pasuje zjeżdżam natychmiastowo. nie będę się z nikim dusiła i kisiła z powodu jakiś kar, czy dlatego, że nie wypada zostawić starszego człowieka bez opieki. to praca jak każda inna. a taka babcia to nie mój problem tylko problem rodziny jeśli nie potrafią z nią zrobić porządku.

#11 2016-07-22 16:46:41

mobilna
Member

barbara.b napisał:

na buty sportowe wydała bym maksymalnie 50 euro. na dobre adidasy. na tenisówki maksymalnie 25 euro.

wernika napisał:

Jeśli buty mi się podobaja to cena nie gra roli.No chyba że są to buty z reklam Werniki ( w które zresztą nie klikam ) to wtedy ani centa  bo na bank sa do bani tak jak wózki dziecięce na forum dla opiekunek osób starszych big_smile No chyba że któraś opiekuje się kompletnym skurczybykiem /skurczybyczkom to wtedy i w taki wózek można wcisnąć delikewnta...tylko wcześniej poćwiartować big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-07-22 16:57:45)

#12 2016-07-22 17:51:49

..?eto
Member

wernika napisał:

Ja też bardzo lubię biegać po sklepach, ale do tego wystarczą mi dobre, wygodne polskie sandałki .
A z tym bieganiem , to uważaj, bo ten co spopularyzowal Joging , o zgrozo zmarl na zawał w czasie biegania ,  naprawdę! lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-01 22:12:25)

#13 2016-07-22 17:57:21

barbara.b
Member

mobilna, na fajne buty też potrafię wydać więcej kasy. jeśli widzę, że są dobrej marki, ze skóry i co dla mnie najważniejsze wygodne. na sportowe jednak było by mi szkoda wydać więcej. tenisówki zmieniam conajmniej raz w roku a adidasy kiszą się kilka lat w szafie... nie widzę więc sensu, żeby wydawać więcej kasy na takie buty. na zimowe wydaję więcej ale noszę je kilka lat. do tego kozaczki czasami kupuję takie, że noszę je zimą, jesienią i wiosną. więc się opłaca na trzy pory roku i kilka lat z rzędu wydać więcej. tym bardziej, że kupić wygodne buty nie jest łatwo. jak już wychodzę takie kozaczki ciężko mi się z nimi rozstać :-)))

mobilna napisał:

barbara.b napisał:

wernika napisał:

Jeśli buty mi się podobaja to cena nie gra roli.No chyba że są to buty z reklam Werniki ( w które zresztą nie klikam ) to wtedy ani centa  bo na bank sa do bani tak jak wózki dziecięce na forum dla opiekunek osób starszych big_smile No chyba że któraś opiekuje się kompletnym skurczybykiem /skurczybyczkom to wtedy i w taki wózek można wcisnąć delikewnta...tylko wcześniej poćwiartować big_smile

#14 2016-07-27 13:36:06

poprostuDominik
New member

Polecam medytacje.

#15 2016-08-01 19:31:25

Patka91
Member

Pić dużo melisy.

#16 2016-08-01 22:18:15

..?eto
Member

wernika napisał:

Wierzę Ci werniko, że inaczej spoglądasz na problemy po bieganiu i postrzegasz je zapewne jako  biegające big_smile
Ja np po grzybobraniu , jak zebrałam obfite plony to tez inaczej spoglądałam na problemy i wszędzie zamiast problemów widziałam grzyby. big_smile

#17 2016-08-01 22:19:22

..?eto
Member

Patka91 napisał:

Pić dużo melisy.

I najlepiej całe wanienki dziennie.

#18 2016-08-01 22:27:34

..?eto
Member

poprostuDominik napisał:

Polecam medytacje.

Ale trzeba je wykonywać systematycznie , codziennie , albo kilka razy dziennie w pozycji medytacyjnej.
Chrześcijanie niech po prostu też modla sie częściej, a nie tylko wieczorkiem i spać. można jeszcze i warto dolączyc do tetego modlenia leżenie fizyczne krzyżem na podlodze. Zaangażowanę będzie wtedy i cialo i głowa i serce i dusza i wyniknie z tego wiele dobrego dla wszystkich amen.

#19 2016-08-02 07:40:07

mobilna
Member

..?eto napisał:

poprostuDominik napisał:

Polecam medytacje.

Ale trzeba je wykonywać systematycznie , codziennie , albo kilka razy dziennie w pozycji medytacyjnej.
Chrześcijanie niech po prostu też modla sie częściej, a nie tylko wieczorkiem i spać. można jeszcze i warto dolączyc do tetego modlenia leżenie fizyczne krzyżem na podlodze. Zaangażowanę będzie wtedy i cialo i głowa i serce i dusza i wyniknie z tego wiele dobrego dla wszystkich amen.

Jak ja do tego bezczynnego siedzenia z dziadkiem dołączę medytacje to mogę juz całkiem odlecieć ;D

#20 2016-11-07 14:58:22

AniaLis
Member

Najlepiej na głos i do lustra wypowiedzieć co się czuje oczywiście najlepiej gdzieś w ustronnym miejscu. Drugą metodą, która mi pomaga jest przelewanie moich myśli na papier - o dziwo ta metoda jest jeszcze lepsza, bo jakby zatrzymuję te informacje na papierze smile

#21 2016-11-08 07:09:54

mobilna
Member

Wczoraj nie zapanowalam nad emocjami smile
Wyczysciłam telefon ze zbednych smieci , ze skypem to samo.

Od razu czysciej i lepiej big_smile

#22 2016-11-10 09:52:03

AniaLis
Member

mobilna napisał:

Wczoraj nie zapanowalam nad emocjami smile
Wyczysciłam telefon ze zbednych smieci , ze skypem to samo.

Od razu czysciej i lepiej big_smile

Na myśl mi przychodzi od razu minimalizm - niewiele rzeczy, tylko te faktycznie potrzebne i nagle okazuje się, że przestrzeń się oczyszcza i nasza głowa, bo nie jesteśmy przytłoczeni rzeczami, które posiadamy smile

Reklama

Stopka forum