Czy dziękujecie firmom za fajną ofertę pracy?

Zawsze wyjeżdżałam prywatnie do opieki, a jakiś czas temu dopiero zdecydowałam się na pracę przez agencję. Miałam w sumie okazję, żeby znowu jechac na czarno, ale stwierdziłam, ze warto mieć pewność, że jak mi się coś stanie, to chociaż do szpitala mnie wezmą...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-11-08 13:09:31

lupola
New member

Czy dziękujecie firmom za fajną ofertę pracy?

Zawsze wyjeżdżałam prywatnie do opieki, a jakiś czas temu dopiero zdecydowałam się na pracę przez agencję. Miałam w sumie okazję, żeby znowu jechac na czarno, ale stwierdziłam, ze warto mieć pewność, że jak mi się coś stanie, to chociaż do szpitala mnie wezmą. Te 200 euro więcej, które miałam chyba nie jest tego warte. Latka lecą i nie wiadomo co człowieka spotka. Ale mniejsza z tym, bo nie o tym chciałam Wam napisać.

Ostatnio właśnie zgłosiłam sie do agencji, żeby mi znaleźli pracę. Długo nie trwało i pojawiła się oferta u dziadka w Niemczech. Ma on 93 lata i trochę mnie to przeraziło, bo ludzie w takim wieku ciężko się trzymają. No ale zdecydowałam sie bo zależało mi na pracy. Obiecywali, że przypadek nie jest trudny,ale też nie wiedziałam jak bedzie. Bałam się bardzo. Jeszcze mi znajome naopowiadały, jakie to miały przypadki, że musiały z domów podopiecznych uciekać, bo ich agencje tak wyrolowały i że nie chcieli wypłacać. Juz chciałam zrezygnowac, ale umowa podpisana i co teraz? Cóż, pojechałam.. I teraz się z siebie śmieję, jaka byłam naiwna i dałam sobie głupot naopowiadać! Zajechałam do dziadka, a on na mnie z kwiatami czekał! Bardzo miły pan. I do tego sprawny! Aż mi sie wierzyć nie chciało. Wszystko sam koło siebie robi. Czasami musze mu pomóc przy myciu, ale ubiera się już sam. Ja posprzątam, ugotuje mu, siadamy i rozmawiamy, pijemy kawkę. W życiu bym nie pomyślała, że taki fajny podopieczny mi się trafi! No i jestem bardzo wdzięczna agencji za tę ofertę, bo nawet się takiej nie spodziewałam.
W związku z tym mam pytanie, czy zdarzało Wam się dziękowac agencji za oferty? Wiem, że to ich praca, ale jestem im ogromnie wdzięczna. Czy to w ogóle wypada wydzwaniać i dziękować?

#2 2012-11-08 13:14:23

Kamilakoz
Member

Re: Czy dziękujecie firmom za fajną ofertę pracy?

Ja kiedys pocztówke wysłałam do agencji na swieta. Ale to nie w ramach podziekowania ale dlatego ze pani koordynatorka byla bardzo sympatyczna dla mnie.

#3 2012-11-08 13:18:19

Dorcia2
Member

lupola normalnie Ci zazdroszczę, że taki podopieczny Ci się trafił i na dodatek z firmy.......wracasz w to samo miejsce?

#4 2012-11-08 13:43:24

lupola
New member

Jak wszystko pójdzie dobrze, to jasne że wracam! Jestem tu od niedawna, ale juz z dziadkiem planujemy, że w styczniu przyjedzie zmienniczka, bo wtedy kończe. Może nawet uda się załatwić koleżankę na moje miejsce. Agencja nie ma nic przeciwko, ma się tylko z nimi skontaktować. No a po niej ja przyjechałabym z powrotem.
Bardzo ugodowi sa wszyscy, więc mam nadzieję, że się uda.

#5 2012-11-08 15:13:54

ahha
Member

lupola napisał:

Jak wszystko pójdzie dobrze, to jasne że wracam! Jestem tu od niedawna, ale juz z dziadkiem planujemy, że w styczniu przyjedzie zmienniczka, bo wtedy kończe. Może nawet uda się załatwić koleżankę na moje miejsce. Agencja nie ma nic przeciwko, ma się tylko z nimi skontaktować. No a po niej ja przyjechałabym z powrotem.

Jak to taka dobra firma  to napisz jaka,swoje miejsce masz to nikt Ci nie zabierze a wielu osobom mozesz pomoc.Uwazam ze dobra firme nalezy polecac -oni napewno nie beda mieli nic przeciw,a wrecz odwrotnie.Ja np, pracuje prywatnie bo poprostu mam strach przed polskimi agenturami.Z niemieckich moge polecic np. Pani Kowal -z nia mi sie dobrze pracowalo.

#6 2012-11-08 15:26:10

iza46
Member

sisi napisał:

ja rowniez jestem wdzieczna firmie za sztelle co dostalam ,jeszcze taka mi sie nie trafila,jestem oczarowana

Naprawde?wklejam Twoj post z innego watku"2012-11-03 18:09:42

sisi
    Member

Re: opiekunki sprzataczki

oczywiscie ze nie wszyscy tacy sa ale w wiekszosci sa wredni,falszywi,pracowalam nie tylko jako opiekunka  ale tez w niemieckiej firmie i wiem jaka maja mentalnosc na codzien,straszne czysciochy sie znalezli,w oknach kwiatkow od cholerz ,podworka zadbane a w domu syf,opiekunki to umia pouczac ale gowna  po sobie w kiblu nieumieja szczota wyszorowac"

#7 2012-11-08 15:47:55

kasia63
Member

iza46- ubiegłaś mnie ,tez ten wątek chciałam wkleić- sisi na moje oko ściemnia na maxa - najpierw psy wiesza jak moze na tej robocire i Niemcach a  tu nagle cudownie ,jestem oczarowana......istne kino!!!!!!!!!Po co to pisac tu dla samego zaistnienia????Jak juz to piszmy prawde,cholewcia a jak chcemy pozmyslac to sobie zalozmy bloga albo co.

#8 2012-11-08 16:36:28

poziomka
Member

Kasia 63, Iza 46 !

Jak dobrze, że macie nie tylko doświadczenie, ale i  bystre oko na wszystko..

#9 2012-11-08 17:15:26

iza46
Member

sisi napisał:

zaraz,zaraz to bylo o poprzedniej sztelii jak juz taka jest pani obserwatorka dobra

To wkleje jeszcze Twoj inny post"2012-11-03 17:20:03

sisi
    Member

Re: opiekunki sprzataczki

moja mieszka sama ale i tak czuje jakbym z rodzinkom mieszkala,pare razy dziennie jest telefon i kontrol raz dziennie jak ja sie sprawuje.oni chyba mysla ze nic nierozumiemy co gadaja ,sa tak bezszczelni ze pyta sie babki w mojej obecnosci czy jestem dla niej mila ,czy jedzenie smakuje,czy sprzatam i itd itd.juz by mogla sobie darowac gadac to przy mnie,przeciez wiadomo ze na wczasy nie przyjechalam,ale te sprawdzanie czystosci  palcem to juz przekracza granice

Moze wczoraj zmienilas sztelle,to ok :)dzis mamy 8.11.2012

#10 2012-11-08 17:29:13

sisi
Member

ty iza to widze ze wszystkie rozumy pozjadalas,co ktos napisze to juz pierwsza lecisz .niemasz widac co robic .niema co dyskutowac .zegnam

#11 2012-11-08 17:34:16

iza46
Member

sisi napisał:

ty iza to widze ze wszystkie rozumy pozjadalas,co ktos napisze to juz pierwsza lecisz .niemasz widac co robic .niema co dyskutowac .zegnam

Wszystkie piszemy i ty tez mozesz ,ale moze zmieniaj fora?Szybko odpisalas rowniez,moze faktycznie masz nowe miejsce i nie pucujesz?

#12 2012-11-08 18:28:37

kasia63
Member

poziomka-poczytaj posty sisi to będziesz od razu wiedziala dlaczegośmy tak zareagowały.Forum jest po to,żeby sobie wzajemnie pomagac,radzic i wspierac a nie po to,żeby spełniac własne grafomanskie fantazje!Nie wiem czemu sisi tak robi -najpierw, wszystko BE  a za parę postów zmiana f,rontu i peany dziekczynne-no to chyba logiczne ze cos tu "nie halo" i nie o to chodzi ,ze pozjadałysmy wszystkie rozumy,jako sisi napisała- tylko o to żeby pisać prawde ...................

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2012-11-08 18:31:24)

#13 2012-11-08 19:03:48

ahha
Member

sisi napisał:

Pewnie jak sie klamie i nie ma argumentow to zegnam i potem taka dwulicowka zmieni nick i pisze dalej co jej slina na jezyk przyniesie.Sisi jeszcze w innym watku pisze ze bardzo teski za dzieckiem i ma stany depresyjne to chyba lepiej wrocic do domu -wszystkim bedzie lzej. Iza 46 brawo ja to przeczytalam te jej platania w innym watku ale wzielam to na karb tesknoty, A tu widze do pyskowania sie bierze.Niedoswiadczona i pewnie sobie pomyslala ze dywan beda przed nia scielic jak idzie a ta praca to takie byle co.

#14 2012-11-08 19:56:34

pigwa
Member

A może sisi tak pisze cokolwiek,żeby dyskusję sprowokować?Może nie lubi jak jest cisza i niewiele wpisów?Poza tym,nie wiemy,czy wystepuje tu tylko pod tym jednym nikiem-jak sugeruje ahha.Może ona już ma ich kilka?

#15 2012-11-08 20:13:12

Dorcia2
Member

Dobrze, że jesteście dziewczyny spostrzegawcze......Jeju ja  to bym tylko współczuła, albo cieszyła się, że ktoś w końcu ma dobrze i jest zadowolony.
Ta praca jest na prawdę ciężka i nie ma co ubarwiać, tylko trzeba pisać prawdę. Jestem tutaj na forum już trochę i lubię czytać, kiedy kobiety piszą, że są zadowolone, że trafiły do dobrych rodzin, że podopieczni nie wykańczają ich, miło to się czyta, ale po co kłamać??????? w końcu i tak się wyda...Ja nadal mam taką nadzieję, że w końcu i ja napiszę, że nic mi do szczęścia w Niemczech już nie brakuję.....Nie żebym narzekała, ale mogłabym mieć lepiej....Pozdrawiam was koleżanki i wspierajmy się na wzajem.....

#16 2012-11-08 20:17:00

pigwa
Member

Dorcia2-czy ty jesteś ta sama dorcia z forum o2-zaznaczam,ze mam dla tamtej dorci wiele sympatii.A teraz jeszcze zaciekawia mnie to osobiście,bo być moze jesteś znajomą Grażyny?Sorry,ze tak na forum pytam,ale wczoraj z Grazyna rozmawiałam i ten temat sie nawinął-ciekawa jestem i tyle.Jak to ja.

#17 2012-11-08 21:15:51

Milena65
Member

Witajcie dziewczyny cieplutko...pozdrawiam wszystkie:-D

#18 2012-11-08 21:25:51

Dorcia2
Member

pigwa napisał:

Dorcia2-czy ty jesteś ta sama dorcia z forum o2-zaznaczam,ze mam dla tamtej dorci wiele sympatii.A teraz jeszcze zaciekawia mnie to osobiście,bo być moze jesteś znajomą Grażyny?Sorry,ze tak na forum pytam,ale wczoraj z Grazyna rozmawiałam i ten temat sie nawinął-ciekawa jestem i tyle.Jak to ja.

Ojej Pigwa a gdzie to forum o2?..proszę napisz mi, ale fajnie by było jak byśmy się znały chura,chura.....kurde proszę pigwa odezwij się.....ale super by było....

#19 2012-11-08 21:34:01

pigwa
Member

Jak wpiszesz w google opiekunki forum 02-to potem klikaj na stronę-prawda i mity o pracy polskich opekunek....
Tam swego czasu była osoba o niku dorcia-przesympatyczna,otwarta,przyjacielska-tepiona nieco przez innych.Myslałam,ze to moze Ty-Grażyna,to moja internetowa znajomość.Wspominała o dorci-myślałam-może to ty?Nie będzie mnie jeszcze godzine-film oglądam-super jest.

#20 2012-11-08 21:49:20

poziomka
Member

Kasia63 !
   Czytam to forum bardzo chętnie, na i ile czas mi pozwala ,bo wiele tu mądrych i  życzliwych dziewczyn i kopalnia wiedzy. Tej życzliwości i wsparcia też od Was dostałam sporo, jako nowicjuszka forum ,również  na prywatnego e-maila. I  jak Ty uważam, że takie przyjazne,pomocne to forum powinno być. Bo  jesteśmy dorosłe,pracę wykonujemy ciężką i odpowiedzialną , powinnyśmy się wspierać, a kłamstwa nic dobrego nie wnoszą.
Dlatego poparłam Twoje spostrzeżenie i Izy 46 bo są słuszne i nie mają nic wspólnego z "Pozjadaniem  wszystkich rozumów"

#21 2012-11-08 21:49:24

Dorcia2
Member

pigwa napisał:

Jak wpiszesz w google opiekunki forum 02-to potem klikaj na stronę-prawda i mity o pracy polskich opekunek....
Tam swego czasu była osoba o niku dorcia-przesympatyczna,otwarta,przyjacielska-tepiona nieco przez innych.Myslałam,ze to moze Ty-Grażyna,to moja internetowa znajomość.Wspominała o dorci-myślałam-może to ty?Nie będzie mnie jeszcze godzine-film oglądam-super jest.

Eee pigwa jak mi linkiem nie walniesz przed oczami, to ja tu do rana będę siedzieć i szukać:)smile........a jaki film oglądasz??

#22 2012-11-08 21:53:09

Milena65
Member

pigwa napisał:

Tam swego czasu była osoba o niku dorcia-przesympatyczna,otwarta,przyjacielska-tepiona nieco przez in

Ponych.Myslałam,ze to moze Ty-Grażyna,to moja internetowa znajomość.Wspominała o dorci-myślałam-może to ty?Nie będzie mnie jeszcze godzine-film oglądam-super jest.

ig

Pigwa...tamtä Dorcie chyba znam....z tego Forum O2..ale ona teraz nie ma na stelli neta...wiec...

Dorcia 2 ..to chyba nie "ona"..

Pozdrawiam....

PS...bardzo dawno nie bylam na tamtym Forum....teraz okazalo sie ,ze zapomnialam hasla.....a zalozyc tam Konto to istny koszmar....i odpuscilam .....

#23 2012-11-08 22:09:02

iza46
Member

Dorcia2 napisał:

pigwa napisał:

Eee pigwa jak mi linkiem nie walniesz przed oczami, to ja tu do rana będę siedzieć i szukać:)smile........a jaki film oglądasz??

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=55535 … tart=24120

#24 2012-11-08 22:09:19

pigwa
Member

Ja tam czytam-piszę rzadko-i nie trzeba konta mieć mileno.Z kontem jesteś na niebiesko-bez konta na pomarańczowo.
Ciężko jest film ogladać i poskromić ciekawość do kmputera.Spadam chwilowo ,

#25 2012-11-08 22:46:51

kasia63
Member

poziomeczko!
to "pozjadanie rozumów" dotyczyło komentarza sisi ,nie Twojego!smilesmilesmilesmile

#26 2012-11-09 13:53:40

Gienia007
Member

lupola- ale Ci się udało! Nie zawsze taki diabeł straszny jak go malują. Ja miewałam różne rodziny i lepsze i bardziej specyficzne i gorsze. Ale wiadomo - co rodzina to nawa przygoda. Ja bym chociaż zadzwoniła do agencji i powiedziała kilka miłych słów - nic to nie kosztuje, a wszyscy będą szczęśliwi i zapamiętają Cię, jako dobrą, zadowoloną opiekunkę. Będą też bardzo dbać o Ciebie, skoro dałaś się poznać od bardzo dobrej strony. Powodzenia życzy Gienia:)

#27 2012-11-09 14:31:38

lupola
New member

ahha napisał:

lupola napisał:

Jak to taka dobra firma  to napisz jaka,swoje miejsce masz to nikt Ci nie zabierze a wielu osobom mozesz pomoc.Uwazam ze dobra firme nalezy polecac -oni napewno nie beda mieli nic przeciw,a wrecz odwrotnie.Ja np, pracuje prywatnie bo poprostu mam strach przed polskimi agenturami.Z niemieckich moge polecic np. Pani Kowal -z nia mi sie dobrze pracowalo.

Nie wiem, czy tak mogę oficjalnie podawać nazwę firmy. Mam nadzieję, że mojego komentarza nikt przez to nie usunie, albo co gorsza nie usuną mi tu konta! smile Ja ofertę dostałam z Medwork24. Mają biuro niedaleko mnie, dlatego akurat do nich sie zgłosiłam. Tam kontaktowałam się z panią Anią, później jeszcze z p. Adą. Obie bardzo miłe i życzliwe. Mogę Wam podać ich stronę internetową: medwork24.pl i numer do tej p. Ani: 883022229.
Rzecz jasna, każdy ma swoje agencje, które może polecić.Ty, ahha, masz Pania Kowal, a ja na chwilę obecną polecam Medwork24, bo w moim przypadku naprawdę się sprawdzili. No i masz rację, na pewno nie beda mieli nic przeciwko.. Pozdrawiam gorąco!

#28 2012-11-09 15:07:23

ahha
Member

lupola napisał:

ahha napisał:

lupola napisał:

Nie wiem, czy tak mogę oficjalnie podawać nazwę firmy. Mam nadzieję, że mojego komentarza nikt przez to nie usunie, albo co gorsza nie usuną mi tu konta! smile Ja ofertę dostałam z Medwork24. Mają biuro niedaleko mnie, dlatego akurat do nich sie zgłosiłam. Tam kontaktowałam się z panią Anią, później jeszcze z p. Adą. Obie bardzo miłe i życzliwe. Mogę Wam podać ich stronę internetową: medwork24.pl i numer do tej p. Ani: 883022229.
Rzecz jasna, każdy ma swoje agencje, które może polecić.Ty, ahha, masz Pania Kowal, a ja na chwilę obecną polecam Medwork24, bo w moim przypadku naprawdę się sprawdzili. No i masz rację, na pewno nie beda mieli nic przeciwko.. Pozdrawiam gorąco!

Widzisz Lupola i o to chodzi pomagac sobie wspierac ,pisac ktora agencja dobra a ktora poprostu wykorzystuje i krzywdzi opiekunki, powinnysmy jak jedna  glosno mowic i pisac gdy zle,nie wiem czy czytalas watek "pomocy" napisany przez Lise 50 to przeciez koszmar co ta ag.encja wyczynia.No i jak przed nimi nie przestrzegac.

#29 2012-11-09 16:29:50

poziomka
Member

Kasiu63  !

Wiem,że te słowa kierowałaś do innej osoby.Spodobała mi się Twoja i Izy46 spostrzegawczość i słuszne uwagi.
Tym bardziej, że niedawno  inna osoba też  opisywała na forum swoje miejsce pracy inaczej niż w ofercie,o którą pytałam..
To forum jest jak widzę pomocne i przyjazne i byłoby fajnie, gdyby takie zostało.
Buziaki !

#30 2012-11-10 21:40:49

kryspinka
Member

Witajcie dawno mnie tu nie było ale nie ma tego złego...Coś przynajmniej się dzieje a co do tych wszystkich wspaniałych ofert itd.wiadomo raz lepiej raz gorzej ale nigdy nie będzie tak żebyśmy nic robić nie musiały ,nikt nam nie przyniesie drinka i nie posadzi pod palmą [ciekawie by to wyglądało trzęsąca sie staruszka niosąca drinka]zawsze jest jakiś stres osoby starsze mają swoje humory ,rodzina ma swoje widzimisie itd.a to gdzie trafimy to akurat niewiele ma wkładu firma podaje jedynie oferte z drugiej strony.Mnie ostatnio tak namieszały ofertami że w końcu nie wiedziałam do kogo jadę ani za ile ale jak człowiek czeka na ta pracę to ryzykuje i jedzie a nuż trafi sie coś znośnego.Ja byłabym w sumie zadowolona jedynie co mnie męczy to wstawanie kilka razy w nocy i latanie po piętrach[ostatnio chciałam staranowac ścianę]i humory babci ale przecież jej nie zamorduję jakos wytrzymam

#31 2012-11-11 13:09:52

hellyspring
Member

Cześć dziewczyny

Ja już pisalam, że po bawarskiej gehennie z dziadkiem cierpiącym na wszystkie choroby świata plus soczystą demencję bardzo sie bałam zmiany stelli, zwłaszcza na dementywnego 92latka. Ale Pan Profesor jest nie tylko eleganckim, uroczym (choć cokolwiek despotycznym, ale wystarczy mu sie ie sprzeciwiać i przytakiwać, a wszystko jest w najlepszy porządku zwłaszcza, że kłopotów nie sprawia najmniejszych) czlowiekiem, to jeszcze mam swietne miejsce, dużo czasu wolnego i dużo więcej prywatności. Pan Profesor wieczorami lubi sobie golnąć sznapsika, a ostatnio, gdy przy nieprzyjemnej slocie zaproponowałam mu grzane wino odpowiedział, że z przyjemnością, ale tylko, jeśli napiję się z nim smile
   Jedyne co mnie męczy, to corka, która jest przemiła i się nawet cokolwiek, myślę, zaprzyjaźniłyśmy, ale jest pedantką i mam poczucie winy z powodu smug na szklanym blacie, a córka wpada codziennie i czuję sie także momentami jak "pod kontrolą", ale z reguły pacyfikuję ją bułeczkami z cynamonem i marmoladą, a ponadto zapowiedzialam z gory, że ja nie jestem sprzątaczką i oczywiscie po sobie i podopiecznym sprzatać będę, ale nie zamierzam pucować dwa razy w tygodniu na wysoki połysk całego mieszkania,bo nie za to mi płacą. Więc córka, jak przychodzi, to sama pucuje (początkowo bylo i głupio ale teraz wychodzę z założenia: jak chce, niech sprząta, ja mam swoje obowiązki, a sprzątanie nie jest moim hobby), a ja sobie wtedy idę pozwiedzać Essen smile

I tak, pomimo tego, że najpierw się na koordynatorke wścieklam, bo nie potrafiła na czas zalatwić szczegółow wyjazdu, to potem serdecznie jej podziękowalam, bo zarowno miejsce jak i podopieczny są świetni.

A początkowo, słysząc "mieszkanie w bloku w Essen, dwupoziomowe, 92letni pacjent z demencją i pampersami" spodziewałam się najgorszego. Tymczasem nie wiem, czy moglam trafć lepiej smile

#32 2012-11-11 22:41:00

ruda
Member

lupola napisał:

No i masz rację, na pewno nie beda mieli nic przeciwko..

Powiem nawet,że wręcz przeciwnie! wink

http://www.reporterzy.info/195,techniki … owych.html

#33 2012-11-13 22:20:08

kryspinka
Member

hejka moje drogie i przyszło mi sie przeprowadzić z północy niemiec na południe do szwabów cośkolwiek rozumiem ale do niemieckiego to im daleko.jest tu ktoś w okolicy Emmingen koło Nagold zaczyna mi sie deko nudzić może się ktoś odezwie taka mała wioska na pewno bysmy sie odnalazły

Reklama