Wasze doświadczenia z Gewerbe

Od kilku lat pracuję głównie na umowie zlecenie, cały czas na polskich warunkach. Wiadomo, że kim dłużej pracuję, tym więcej mogę zarobić. Wypłata co jakiś czas się zwiększa, ale czasami zdarza się, że nowa agencja nie zaoferuje mi zbyt wiele, bo "musza mnie sprawdzić"...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#1 2012-10-31 10:03:14

pumba
Member

Wasze doświadczenia z Gewerbe

Od kilku lat pracuję głównie na umowie zlecenie, cały czas na polskich warunkach. Wiadomo, że kim dłużej pracuję, tym więcej mogę zarobić. Wypłata co jakiś czas się zwiększa, ale czasami zdarza się, że nowa agencja nie zaoferuje mi zbyt wiele, bo "musza mnie sprawdzić". Ok, ja to rozumiem, ale wiecie, kazda z nas chciałaby zarobić jak najwięcej. Pomyślałam więc o Gewerbe, bo nieraz już słyszałam, że mozna bardzo fajnie zarobić. Chociaż doszły mnie też słuchy, że za Gewerbe sa duże opłaty i w gruncie rzeczy aż tak bardzo korzystnie się nie wychodzi. Dużo jest też załatwiania, latania po urzędach, a i tak zawsze brakuje jakiegoś świstka itd. Z resztą trzeba tez znać trochę przepisy. Będę bardzo wdzieczna za opinie na temat pracy na Gewerbe. Jak oceniacie ten rodzaj zarobku, opłaca sie czy bezpieczniej jest zostać na umowie w Polsce?

#2 2012-10-31 11:18:35

Milena65
Member

Re: Wasze doświadczenia z Gewerbe

Przedewszystkim trzeba miec meldunek w De
Zalatwiania wcale nie jest tak duzo...ja calä gewerbe zalatwilam w 1 dzien....
Sä agencje w de...dzie sami Ci gewerbe zakladajä i u nich pracujesz...ale jak zakonczysz z nimi wspölprace to ci jä wymeldowujä...i slyszalam ze dostajesz na reke od nich okolo 1000-1100eu
Jest tez gewerba(taka jak ja mam)ktörä zakladasz sama i sama sie rozliczasz.....ja wspölpracuje z takiä firmä posredniczäcä ze mam na reke 1530 eu przy jednej osobie....z tego musisz zaplacic ubezpieczenie zdrowotne w de(obowiäzkowe)...i jak chcesz to rentowe(dobrowolne)...po rozliczeniu calego roku..i odieciu kosztöw gewerby(ubezpieczenia,podröze ,itp...placisz podatek19%od przekroczonej kwoty.Kwota wolna od podatku jest 7.500eu
To tak w skröcie...w razie czego pytaj.....
Pozdrawiam

#3 2012-11-10 20:57:01

ahha
Member

Milena65 napisał:

Sä agencje w de...dzie sami Ci gewerbe zakladajä i u nich pracujesz...ale jak zakonczysz z nimi wspölprace to ci jä wymeldowujä...i slyszalam ze dostajesz na reke od nich okolo 1000-1100eu
Jest tez gewerba(taka jak ja mam)ktörä zakladasz sama i sama sie rozliczasz.....ja wspölpracuje z takiä firmä posredniczäcä ze mam na reke 1530 eu przy jednej osobie....z tego musisz zaplacic ubezpieczenie zdrowotne w de(obowiäzkowe)...i jak chcesz to rentowe(dobrowolne)...po rozliczeniu calego roku..i odieciu kosztöw gewerby(ubezpieczenia,podröze ,itp...placisz podatek19%od przekroczonej kwoty.Kwota wolna od podatku jest 7.500eu
Pozdrawiam

Mileno napisz prosze ile wynosi kwotowo  ubezpieczenie zdrowotne a ile rentowe(emerytalne) i ile Ci zkwoty 1530e zostaje na reke.No i najwazniejsze ile razy musisz zmieniac rodziny w ciagu roku?bede Ci bardzo wdzieczna za info.Pozdrawiam

#4 2012-11-10 22:13:33

Maytaya
Member

bardzp ciekawi mnie to równiez ! Ja wiem niewiele na ten temat mianowicie :
1) Oplata za zameldowanie Gewerby kosztuje 25 €, to samo odmeldowanie .
2) Podopieczna trzeba zmieniac kilka razy w roku, i nie powinno sie wracac do tej samej frau, gdyz moze ona zostac oskarzona o to ze unika zatrudnienia pracownika a przez to oplacania za niego podatkow.

#5 2012-11-11 11:22:16

kasia63
Member

Osobiście uważam,że zeby sie zdecydować na niemiecką gewerbe powinno sie b przyzwoicie znać język i miec dobrego ksiegowego w D,lub samej znac sie dobrze na niemieckich przepisach w tej kwestii.Przez chwile rozważałam taka opcję ale jednak stwierdziłam ,że rozsadniej będzie założyc działalnosć w PL.Znam język ale nie perfekt i obawiałam się ,że moge z tego tytułu mieć kłopoty jak czegoś nie dopytam dokładnie czy nie zrozumiem.Nie żałuje póki co ,może kiedyś zdecyduje sie na niemiecką ale na razie narzekać nie mogę.
A co do zameldowania w D to mam koleżanki co pracuja na niemieckiej gewerbie przez niemiecka agencje i nie musza byc byc wcale na terenie Niemiec zameldowane-więc jak to jest naprawde ,ot,pierwsza nieścisłośc?!

#6 2012-11-11 12:19:57

pigwa
Member

To nie jest nieścisłość,to jest omijanie przepisów prawnych droga kasiu.
Meldując się u rodziny,możesz sobie w powiedzmy godzinę założyć gewerbę-koszt 25 euro kiedyś było.Ale zmieniając rodzinę musisz zmienić i adres.Numer z Finanzzmtu załatwisz sama-też nie problem.Ale właśnie jako zameldowana osoba musisz się ubezpieczyć.
Natomiast twoje koleżanki mają zapewne gewerbę założoną na adres biura,unikają tym samym zameldowania i obowiązku niemieckiego ubezpieczenia.
Zupełnie inny jest też poziom dochodów możliwych do osiągnięcia.
Ot i tyle.

Mileno 65-czekamy na garść wiadomości od ciebie.

Ostatnio edytowany przez pigwa (2012-11-11 12:21:46)

#7 2012-11-11 13:30:12

Milena65
Member

ahha napisał:

Milena65 napisał:

Pozdrawiam

Mileno napisz prosze ile wynosi kwotowo  ubezpieczenie zdrowotne a ile rentowe(emerytalne) i ile Ci zkwoty 1530e zostaje na reke.No i najwazniejsze ile razy musisz zmieniac rodziny w ciagu roku?bede Ci bardzo wdzieczna za info.Pozdrawiam

Sä rözne ubezpieczenia...ja place prywatne tu w De...w ergo Viktoria i place przy swoim wieku (47)...218 eu

Rentowego nie place tu...bo nie musze....odkladam na ksiäzeczke oprocentowanä....tyle ile uwazam miesiecznie....

W tej mojej agencji raczej tego przestrzegajä skrupulatnie zeby u jednej rodziny byc nie dluzej jak 180 dni w roku....

Dodatkowo jest kazdy dzien wolny od pracy w De platny doppel 100%...a tych dni jest troche..prawie dodatkowy miesiäc pracy......

#8 2012-11-11 13:33:44

Milena65
Member

Maytaya napisał:

bardzp ciekawi mnie to równiez ! Ja wiem niewiele na ten temat mianowicie :
1) Oplata za zameldowanie Gewerby kosztuje 25 €, to samo odmeldowanie .
2) Podopieczna trzeba zmieniac kilka razy w roku, i nie powinno sie wracac do tej samej frau, gdyz moze ona zostac oskarzona o to ze unika zatrudnienia pracownika a przez to oplacania za niego podatkow.

Maytaya....jak w danym roku przepracujesz np u jednej podopiecznej....2X3 miesiäce albo 3x2 miesiäce...to mozesz spowrotem do niej wröcic jak minie rok..od rozpoczecia u niej pracy.....

#9 2012-11-11 13:44:34

Milena65
Member

kasia63 napisał:

Osobiście uważam,że zeby sie zdecydować na niemiecką gewerbe powinno sie b przyzwoicie znać język i miec dobrego ksiegowego w D,lub samej znac sie dobrze na niemieckich przepisach w tej kwestii.Przez chwile rozważałam taka opcję ale jednak stwierdziłam ,że rozsadniej będzie założyc działalnosć w PL.Znam język ale nie perfekt i obawiałam się ,że moge z tego tytułu mieć kłopoty jak czegoś nie dopytam dokładnie czy nie zrozumiem.Nie żałuje póki co ,może kiedyś zdecyduje sie na niemiecką ale na razie narzekać nie mogę.
A co do zameldowania w D to mam koleżanki co pracuja na niemieckiej gewerbie przez niemiecka agencje i nie musza byc byc wcale na terenie Niemiec zameldowane-więc jak to jest naprawde ,ot,pierwsza nieścisłośc?!

Kasiu mogä byc zameldowane w Pl...ale wtedy tutejszy urzäd skarbowy rozlicza je z innego pulapu podatkowego.
Przyklad...ja od jakiejs tam kwoty zaplace przykladowo 200 euro.....a one 1000eu(tak teraz zaplacila moja kolezanka..i mialysmy podobny roczny dochöd

Masz racje..ze lepiej w Pl ...ja natomiast zdecydowalam sie na Gewerbe ,bo od 2 lat mieszkam w De(i wtedy ma to sens)

#10 2012-11-11 13:49:20

Milena65
Member

pigwa napisał:

Meldując się u rodziny,możesz sobie w powiedzmy godzinę założyć gewerbę-koszt 25 euro kiedyś było.Ale zmieniając rodzinę musisz zmienić i adres.Numer z Finanzzmtu załatwisz sama-też nie problem.Ale właśnie jako zameldowana osoba musisz się ubezpieczyć.
Natomiast twoje koleżanki mają zapewne gewerbę założoną na adres biura,unikają tym samym zameldowania i obowiązku niemieckiego ubezpieczenia.
Ot i tyle.

Pigwa masz racje.....z tym zameldowaniem......

Dochöd jest ten sam...ale podatki duzo duzo wyzsze....
No i masz racje...jestes zameldowana...krankekasse jest obowiäzkowe

#11 2012-11-11 15:50:17

ahha
Member

Milena65 napisał:

pigwa napisał:

Ot i tyle.

Krankenkasse jest obowiazkowe,ponadto podatek od wyznania,podatek od bezrobocia i podatek solidarnosciowy, dobrowolne jest renten,ale do dochodu zaliczane sa tzw.korzysci nieodplatne czyli zamieszkanie u podopiecznego,z darmowego wyzywienia mozna sie wylgac to suma sumarum z 1600 zrobi sie ok1200 (wyczytalam w arbeitlandii).Natomiast Mileno watku o zameldowaniu na adres biura nie bardzo rozumiem,bez ubezpieczenia -czym to grozi ? ale dlaczego inny poziom dochodow mozliwych do osiagniecia?

#12 2012-11-11 15:54:24

ahha
Member

Sorki

ahha napisał:

Milena65 napisał:

pigwa napisał:

Ot i tyle.

Krankenkasse jest obowiazkowe,ponadto podatek od wyznania,podatek od bezrobocia i podatek solidarnosciowy, dobrowolne jest renten,ale do dochodu zaliczane sa tzw.korzysci nieodplatne czyli zamieszkanie u podopiecznego,z darmowego wyzywienia mozna sie wylgac to suma sumarum z 1600 zrobi sie ok1200 (wyczytalam w arbeitlandii).Natomiast Mileno watku o zameldowaniu na adres biura nie bardzo rozumiem,bez ubezpieczenia -czym to grozi ? ale dlaczego inny poziom dochodow mozliwych do osiagniecia?

Sorki o Gewerbie zameldowanej na adres biura pytanie mam do Pigwy to Ty o tym pisalas a nie Milena.

#13 2012-11-11 17:37:55

Milena65
Member

ahha napisał:

Sorki

ahha napisał:

Milena65 napisał:

Sorki o Gewerbie zameldowanej na adres biura pytanie mam do Pigwy to Ty o tym pisalas a nie Milena.

Ahha...ja zadnych podatköw ktöre wymienilas nie place i zadnych korzysci nieodplatnych nie doliczam.....a rozlicza mnie zaden ksiegowy"krzaki"...tylko profesjonalne biöro steuerberather...???

#14 2012-11-11 19:37:48

pigwa
Member

Ahha-po prostu,znajdujesz sobie biuro,które oferuje takie coś jak zameldowanie gewerby na swój adres,płacisz im za to co miesiąc zazwyczaj 60 euro.Oni załatwiaja ci także steuenummer i zazwyczaj maja też steueberatera,który rozlicza twoje dochody za dodatkową opłatą naturalnie.
Kościelnego podatku nie musisz płacić,jeśli podasz,że jesteś bezwyznaniowa i tyle.
Z korzyściami nieodpłatnymi sie nie wypowiadam,bo zgodnie z przepisami stanowią one dodatkowy dochód ale tylko raz coś słyszałam,że niemiecka skarbówka sie tego czepiła.
A gewerba na adres biura pozwala uniknąć konieczności ubezpieczenia w Niemczech,bo zameldowana jesteś w kraju i możesz mieć polskie ubezpieczenie-prywatne-nie turystyczny EKUZ.
A co do dochodów,to ja tam nie wiem-ale jeśli Milena 65 zarabia po ok 1500e-a nie chce podatku płacić-to może najwyżej 4-5 miesiecy w roku pracować.Ja wiem,ze można więcej zarobić.I nie płacić-jeśli rozliczasz sie z mężem i coś tam do odliczenia sobie nazbierasz w roku.Jak sama jesteś,to może i czasami trzeba podatek zapłacić-jak za mało odliczeń masz.

#15 2012-11-11 20:01:45

pigwa
Member

Zapomniałam dodać,ze ten nieopodatkowany dochód do 8000e w roku obowiązuje przy zameldowaniu w Niemczech-czyli Gewerba na adres podopiecznych.

http://www.opiekunkawniemczech.fora.pl/ … 23-15.html   -na tym forum było dość obszernie na temat Gewerbe i podatków-można poczytać.

Ostatnio edytowany przez pigwa (2012-11-11 20:22:50)

#16 2012-11-11 20:44:27

Milena65
Member

pigwa napisał:

Zapomniałam dodać,ze ten nieopodatkowany dochód do 8000e w roku obowiązuje przy zameldowaniu w Niemczech-czyli Gewerba na adres podopiecznych.

http://www.opiekunkawniemczech.fora.pl/ … 23-15.html   -na tym forum było dość obszernie na temat Gewerbe i podatków-można poczytać.

Podatek sie placi 19% po rozliczeniu wszystkich rozchodöw za caly rok...jesli przekroczysz 7.500 tysiäca eu.....natomiast jestes tz kleinenthenemer(maly przedsiebiorca)..i na gewerbie mozesz zarobic do 17.500 tys eu.....

Pigwa sory a gdzie ja napisalam ,ze nie chce placic podatköw???.Mieszkam tu i nie lubie kombinacji......rozlicza mnie profesjonalny steuerberather...i jaknajbardziej place podatek.....bo ja pracuje w systemie 2/1.....

Pisalam tylko ze nie place tych podatköw o ktörych wspomniala ahha..bo nie musze.....
Za kosciöl tez nie,bo rzeczywiscie podalam przy meldunku ze jestem wyznania zadnego

Jesli chodzi o ten podatek bezrobotny...to to jest cos takiego ze mozesz placic w jobcenter tz.zbezpieczenie od bezrobocia...w razie jakbys nie miala pracy po zamknieciu Gewerbe...ale musisz to zglosic do nich i zadeklarowac w ciägu 3 miesiecy od zalozenia Gewerbe..potem przepada..to jest nie podatek tylko ubezpieczenie od bezrobocia...i jest to w okolicy 20 eu miesiecznie

#17 2012-12-18 20:07:22

Wiesiek
New member

Witam, mam pytanie w sprawie Gewerbe. Pracuje w Niemczech juz prawie trzeci rok, moj pracodawca nie poinformowal mnie o rocznym podatku i w 2012 roku zaczely przychodzic mi papiery z finanzamt do zaplaty, przy zarobku 43tys e musze zaplacic 8tys e to po czesci rozumiem ale nie wiem dlaczego i za co mam zaplacic do gminy 3tys e, jesli ktos byl w takiej sytuacji lub zna sie na tym to bardzo prosze o odpowiedz.

#18 2013-04-19 10:51:42

marttini6
Member

mi tez cos rodzina wspomniala ze gewerbe jest lepsze dla mnie no i pewnie dla nich tez,ale ja sie nie chce zdecydowac na to,za duzo zamieszania,co prawda dopiero rozpoczelam moja karjere opiekunki ale nie chce sie użerać z urzednikami,papierami,pilnowaniem wszystkiego itp. Czy to prawda ze zakladajac gewerbe trzeba miec np 3 miejsca do ktorych sie jezdzi na zmiane np co miesiac gdzie indziej??
dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

#19 2016-12-31 08:39:17

andrzej61263
Member
Od: radymno

witam . interesuje mnie tylko jedno pytanie . czy pracując na gewerbe , US i ZUS w Polsce będą wiedzieli . że ja byłem w Niemczech i coś tu zarobiłem ? jak szanowni koledzy i koleżanki rozliczacie się z gewerby w kraju ? miałem fajną ofertę z agencji . ale dowiedziałem się ,że będąc w Polsce na świadczeniu pielęgnacyjnym , nie mogę podjąć pracy , tym bardziej za granicą .momentalnie wstrzymują mi wszystkie świadczenia . i teraz mi wypada szukać coś na ,,czarno,, albo na mini job lub na gewerbę

#20 2016-12-31 08:47:42

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

andrzej61263 napisał:

witam . interesuje mnie tylko jedno pytanie . czy pracując na gewerbe , US i ZUS w Polsce będą wiedzieli . że ja byłem w Niemczech i coś tu zarobiłem ? jak szanowni koledzy i koleżanki rozliczacie się z gewerby w kraju ? miałem fajną ofertę z agencji . ale dowiedziałem się ,że będąc w Polsce na świadczeniu pielęgnacyjnym , nie mogę podjąć pracy , tym bardziej za granicą .momentalnie wstrzymują mi wszystkie świadczenia . i teraz mi wypada szukać coś na ,,czarno,, albo na mini job lub na gewerbę

Widzę podobny problem smile. Płacę podatki w DE, jestem ponad 183 dni w DE. Meldunek...ect . Uważam że moja rezydencja jest tutaj. Tym bardziej, że podaje TU swoje dochody uzyskiwane w PL.
Liczysz pewnie...że twoje "centrum interesów życiowych" jest w Niemczech - jak tak to OK.

#21 2016-12-31 08:57:43

andrzej61263
Member

copyfield napisał:

andrzej61263 napisał:

Widzę podobny problem smile. Płacę podatki w DE, jestem ponad 183 dni w DE. Meldunek...ect . Uważam że moja rezydencja jest tutaj. Tym bardziej, że podaje TU swoje dochody uzyskiwane w PL.
Liczysz pewnie...że twoje "centrum interesów życiowych" jest w Niemczech - jak tak to OK.

zgadza się ... ale jak jest z tym gewerbe ? widzą go nasze urzędy czy nie ? rozumiem , że rozliczasz się w Polsce . zgłaszasz gewerbę . czy nie ?

#22 2016-12-31 09:43:12

LidiaSz
Member

andrzej61263 napisał:

copyfield napisał:

andrzej61263 napisał:

zgadza się ... ale jak jest z tym gewerbe ? widzą go nasze urzędy czy nie ? rozumiem , że rozliczasz się w Polsce . zgłaszasz gewerbę . czy nie ?

Witam
Nie wiem jak w Niemczech, ale Urząd Skarbowy w Belgii wysyła informację do US w Polsce. Mimo działalności belgijskiej, zameldowania, ubezpieczenia, podatków w Belgii. Muszą być jakieś umowy unijne. Wiem to na 100% bo dotyczy mojego męża.

#23 2016-12-31 11:05:16

andrzej61263
Member

Witam
Nie wiem jak w Niemczech, ale Urząd Skarbowy w Belgii wysyła informację do US w Polsce. Mimo działalności belgijskiej, zameldowania, ubezpieczenia, podatków w Belgii. Muszą być jakieś umowy unijne. Wiem to na 100% bo dotyczy mojego męża...............Dzięki za odpowiedź
....                                                                                                             UPS...nu to mam pozamiatane. teraz to tylko na czarno mi się uśmiecha . może ktoś podpowie , jak szukać takich ofert . czy  w
ogóle są jeszcze Niemcy , które odważą się tak zatrudnić opiekuna ? może jakoś na mini jop ?

Ostatnio edytowany przez andrzej61263 (2016-12-31 11:54:09)

#24 2016-12-31 11:32:04

LidiaSz
Member

andrzej61263 napisał:

Witam
Nie wiem jak w Niemczech, ale Urząd Skarbowy w Belgii wysyła informację do US w Polsce. Mimo działalności belgijskiej, zameldowania, ubezpieczenia, podatków w Belgii. Muszą być jakieś umowy unijne. Wiem to na 100% bo dotyczy mojego męża...............Dzięki za odpowiedż....                                                                                                             UPS...nu to mam pozamiatane. teraz to tylko na czarno mi się uśmiecha . może ktoś podpowie , jak szukać takich ofert . czy w ogóle są jeszcze Niemcy , które odważą się tak zatrudnić opiekuna ? może jakoś na mini jop ?

Jeśli masz jakiekolwiek świadczenia z ZUS, nie warto sobie mieszać. Tak, są tacy niemcy, ale albo biedni albo chytrzy. Bogatszego stać na legalnego opiekuna i nie zawraca sobie głowy łamaniem prawa. Myślę że pracy jest dużo dla wszystkich i na czarno i legal. Ale gdzie szukać? Trudno mi coś na temat, może ktoś inny się wypowie wink

#25 2016-12-31 17:37:58

urszula47
Member

LidiaSz napisał:

andrzej61263 napisał:

Witam
Nie wiem jak w Niemczech, ale Urząd Skarbowy w Belgii wysyła informację do US w Polsce. Mimo działalności belgijskiej, zameldowania, ubezpieczenia, podatków w Belgii. Muszą być jakieś umowy unijne. Wiem to na 100% bo dotyczy mojego męża...............Dzięki za odpowiedż....                                                                                                             UPS...nu to mam pozamiatane. teraz to tylko na czarno mi się uśmiecha . może ktoś podpowie , jak szukać takich ofert . czy w ogóle są jeszcze Niemcy , które odważą się tak zatrudnić opiekuna ? może jakoś na mini jop ?

Jeśli masz jakiekolwiek świadczenia z ZUS, nie warto sobie mieszać. Tak, są tacy niemcy, ale albo biedni albo chytrzy. Bogatszego stać na legalnego opiekuna i nie zawraca sobie głowy łamaniem prawa. Myślę że pracy jest dużo dla wszystkich i na czarno i legal. Ale gdzie szukać? Trudno mi coś na temat, może ktoś inny się wypowie wink

polowa tych legalnych pracuje nielegalnie sad mysle,ze na my polacy i pajeczynie wyszuka sie te "firmy" .Mnostwo opiekunek i opiekunek pracuje przez agencje oferujace zakladanie gewerbe i tam mozna sie dogadac o prywatne oferty.

#26 2016-12-31 17:54:41

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

LidiaSz napisał:

andrzej61263 napisał:

copyfield napisał:

Witam
Nie wiem jak w Niemczech, ale Urząd Skarbowy w Belgii wysyła informację do US w Polsce. Mimo działalności belgijskiej, zameldowania, ubezpieczenia, podatków w Belgii. Muszą być jakieś umowy unijne. Wiem to na 100% bo dotyczy mojego męża.

Nic w Polsce nie zgłaszam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież nie mogą dowalać podatków z jednej i drugiej strony. W ostatnim roku zapłaciłem 148 Euro podatku - (wliczając w to polski przychód) Na ten mam już także obliczone przez księgową 87 Euro.
Jest jednak ale.....muszę odliczyć - koszty - a tego nie robiłem czyli, bilety, ....ect. Nie odliczałem także 19% co mi zabierają na podatki. Więc mogę nawet mieć zwrot

#27 2016-12-31 19:27:34

LidiaSz
Member

copyfield napisał:

LidiaSz napisał:

andrzej61263 napisał:

Witam

Nic w Polsce nie zgłaszam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież nie mogą dowalać podatków z jednej i drugiej strony. W ostatnim roku zapłaciłem 148 Euro podatku - (wliczając w to polski przychód) Na ten mam już także obliczone przez księgową 87 Euro.
Jest jednak ale.....muszę odliczyć - koszty - a tego nie robiłem czyli, bilety, ....ect. Nie odliczałem także 19% co mi zabierają na podatki. Więc mogę nawet mieć zwrot

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-pracu … Id,1502045

Tak jak pisałam, pracując w Belgii trzeba w PL składać Pit, Niemiec to nie dotyczy.  Pisałam że co kraj to inne umowy, teraz juz też wiem wink

#28 2017-01-01 14:10:57

Kasia31
Member

Panie Andrzeju, rodziny raczej nie boja sie zatrudniac na czarno. Kary nakladane sa rzadko, bo Zoll wie doskonale ze w Niemczech jest coraz wiecej seniorow,a nie ma sie komu opiekowac,wiec przymykaja oko na prace na czarno. Nie popieram oczywiscie pracy na czarno, ale co by zrobili z tymi wszystimi dziadkami gdyby odeslali wszystkie "szare" opiekunki do Polski?

Tylko jak Pan ustali z rodzina stawke np. 1200euro miesiecznie, to niech Pan poprosi o wyplaty w "tygodniowkach" po 300euro, bo jakby byly jakies problemy z platnoscia to ciezo bedzie odzyskac swoje pieniadze bez umowy.

#29 2017-01-01 14:58:49

iza46
Member

Te prace prywatne z reguly sa "koordynowane" przez posrednikow ,ktorzy potrafia zredukowac koszty zatrudnienia opiekunki calodobowej.

#30 2017-01-02 10:52:35

andrzej61263
Member

iza46 napisał:

Te prace prywatne z reguly sa "koordynowane" przez posrednikow ,ktorzy potrafia zredukowac koszty zatrudnienia opiekunki calodobowej.

a może jakaś podpowiedz , gdzie takich pośredników znaleźć

#31 2017-01-02 21:17:32

iza46
Member

andrzej61263 napisał:

iza46 napisał:

a może jakaś podpowiedz , gdzie takich pośredników znaleźć

Znajdz ich w internecie i podpytaj o prace http://www.opiekunki-forum.pl/t3708-fir … orasa.html   mysle ze to cos w rodzaju pracy na gewerbe ......

#32 2017-01-06 07:04:53

mobilna
Member

LidiaSz napisał:

andrzej61263 napisał:

Witam

Bogaty czy biedny to nie ma znaczenia. Każdy chce legalnie i na rachunek , bo oni odliczaja to od podatku.

Reklama