zniszczone włosy

Możecie polecić coś na bardzo zniszczone włosy? Chciałabym swoje doprowadzić do ładu, ale nie mam pojęcia już jak z nimi walczyć? Pomożecie mi?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2016-02-08 11:25:36

anabella
Member
Od: Rydułtowy

zniszczone włosy

Możecie polecić coś na bardzo zniszczone włosy?
Chciałabym swoje doprowadzić do ładu, ale nie mam pojęcia już jak z nimi walczyć?
Pomożecie mi?

#2 2016-02-08 11:28:17

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

Re: zniszczone włosy

http://zapodaj.net/images/532d3db8aecb3.jpg
A coś takiego próbowałaś?
Znajdziesz to w każdej polskiej Biedronce smile
Kosztuje zaledwie 1,50 a na pewno Ci pomoże. Wypróbuj sobie ten specyfik angielskiego producenta a polskiej cenie smile
Mnie bardzo ona spasowała smile

#3 2016-02-08 11:33:24

..?eto
Member

anabella napisał:

Chciałabym swoje doprowadzić do ładu, ale nie mam pojęcia już jak z nimi walczyć?
Pomożecie mi?

A przepraszam , że zapytam, w jakim sensie zniszczone, rozdwajające się końcówki, suche, łamliwe?
Czy po prostu wypadają, a wtedy to problem ze skórą głowy. smile

#4 2016-02-08 21:49:15

barbara.b
Member

obciąc i więcej nie niszczyć.

anabella napisał:

Pomożecie mi?

#5 2016-02-08 21:58:03

barbara.b
Member

jak są zniszczone bo ich nie pielęgnowałaś to zacząć używać porządnych odżywek, od czasu do czasu maseczek. nie wiem, czy coś za 1, 50 z biedronki pomoże. to już proponuję szampon i odżywkę z loreala. często można kupić u fryzjera w polsce jak i w niemczech. również jak proponowana odżywka z biedronki z keratyną. lub zapytać fryzjera, którą by proponował na twoje włosy. jest ich kilka rodzai. pytanie tylko jak bardzo masz te włosy zniszczone, bo jak np. spaliłaś przy nieodpowiednim farbowaniu to naprawdę najlepiej obciąć. aczkolwiek ja swoje jakąś maseczką od fryzjera doprowadziłam do ładu. jeśli je wyprostuję wyglądają zdrowo. natomiast tak po myciu bez prostowania to zdrowo one nie wyglądają. nie będę pisała co to za maseczka, bo to dziwna włoska ponoć firma i raczej jej nie znajdziesz w sklepie. pomimo, że zrobione wyglądają na zdrowo wkurzają mnie po myciu, gdy tylko takie kudły widzę zastanawiam się nad ścięciem. czasami to najlepsze wyjscie. a włosy znowu urosną i wtedy już ich nie niszczyć.

#6 2016-02-09 13:52:05

nagietek
Member

wczoraj napisalam takiego pieknego, dlugiego posta - myslalam ze go wyslalam /hehe moze w inny watek przes pomylke wrzucilam/ w swoim roztargnieniu.

na zniszczone/ suche / rozdwajajace sie wlosy polecam wcierki ziolowe - mase przepisow na necie. Z wlasnego doswiadczenia dobrze jest je robic na bazie siemienia lnianego - dobrze nawilza i nadaje wcierce fajnej konsystencji. Do takiej wcierki mozna dodac oliwe z oliwek, miod, jajko i bomba odzywcza na wlosy murowana.
Plukanka z octu po myciu tez rewelacyjnie zamyka luski.

#7 2016-02-09 14:32:17

urszula47
Member

Polecam olej kokosowy ,ten na zimno tloczony.Wcieram na noc od czasu do czasu ,lecz spie wtedy na jakiejs poszewce bawelnianej zeby nie zatluscic poscieli .Rano myje wlosy i widze ,ze sa zdrowsze.

#8 2016-02-09 17:09:46

morskie-oko
Member

Od siebie dodam laminowanie żelatyną - bardzo prosta metoda i niedroga.

#9 2016-02-09 21:13:29

..?eto
Member

Najlepiej to obciąć na zero i bez żadnych maseczek, itp bzdetów.
Urosną nowe, zdrowe i spokojna kilka lat.
W rossmanie  tylko w De jest seria preparatów do pielegnacji włosów dr.Wolfa Totes Meer.
Polecam.

#10 2016-02-10 08:05:47

jkl256
New member

urszula47 napisał:

Polecam olej kokosowy ,ten na zimno tloczony.Wcieram na noc od czasu do czasu ,lecz spie wtedy na jakiejs poszewce bawelnianej zeby nie zatluscic poscieli .Rano myje wlosy i widze ,ze sa zdrowsze.

U mnie też to się sprawdziło idelanie, ale teraz włosy to pikuś. Wyszło mi, że mam nadciśnienie. Muszę szybko kupić ciśnieniomierz i nie wiem jaki. Nie chce dwa razy tracić n jakimś ustrojstwie co popsuje się po 3 miesiącach, dlatego przymierzam się do niemieckiej marki Geratherm, model desktop. Co prawda 150 zł, ale na pewno będzie bardziej precyzyjny, no i lepszej jakości. Może ktoś zna jeszcze jakieś ciśnieniomierze, ale naprawdę godne polecenia?

#11 2016-02-10 10:07:05

..?eto
Member

Cześć!
mnie znowu zaczęły wypadać wlosy, czyli trza obkurczyć mieszki wlosowe na skorze glowy.
Mam w domu jakiś olejek dziekciowy i może trza ba będzie z olejem poprobować, a jak nie to znowu szampon Plantur w użycie pójdzie.smile
Witamin , minerałów jem dużo i ciągle coś.
poza tym po prawie 3 latach umalowalam sobie znowu wlosy.
Zobaczymy, jak się akcja rozwiniei co się zaradzi.
Na pewno bedzie to proces długotrwały, bo tak to jest z leczeniem problemów z włosami czy skóry.
Hejka smile
No już sie wybudziłam ahoj!

#12 2016-02-11 14:06:22

jagnak
Member

Ja mam łamliwe włosy. Nie z powodu złej pielęgnacji ale taka moja uroda. Po mamie odziedziczylam suche kosmyki. Od czasu jednak kiedy staram się je nawilżać to ich stan jest zdecydowanie lepszy. Polecam olejowanie. Raz na tydzien olejkiem kokosowym. W dobrej cenie możecie sobie go zamówić na przyklad na allegro a działanie super.
Co do maseczek z biedronki Perfect me to również ostatnio przetestowałam i jestem pod wrażeniem bo cena niska a maska ma działanie bardzo fajne ! Jedno opakowanie wystarcza mi na dwa razy bo pojemność jest duża ( 20 ml). Chętnie kupiłabym sobie taką maskę w duzym opakowaniu ale szukałam w sklepach stacjonarnych oraz internetowych i nie widziałam sad Jadę do Niemczech w niedzielę tak wiec zrobiłam sobie większy zapas i zabieram je ze sobą. Jak do tej pory jedna z lepszych masek z jakimi miałam do czynienia.

#13 2016-02-11 16:22:08

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

smile smile smile Dziwne prawie nie mam z tym problemu z powodu braku podmiotu

#14 2016-02-11 17:50:20

Franciszka
Member

copyfield napisał:

big_smile

#15 2016-02-11 17:54:27

..?eto
Member

Franciszka napisał:

copyfield napisał:

big_smile

big_smile

#16 2016-02-12 11:06:09

Gosia_77
New member

słaba kondycja włosów jest często spowodowana np.  niewłaściwą dietą, więc warto zwrócić na to uwagę, u mnie z kolei włosy coraz bardziej traciły na gęstości, postanowiłam zagęścić włosy tutaj www.peruki.info.pl/perukarstwo/zageszczanie-wlosow i myślę, że taka opcja jest o wiele bardziej skuteczniejsza niż testowanie kolejnych szamponów i odżywek

#17 2016-02-12 12:34:39

felicja
Member

Ja mam bardzo suche i łamliwe włosy, bez żadnych odżywek mam po prostu siano na głowie.
Jedyne co mogę naprawdę polecić to olejek rycynowy. W Aptece można dostać bez problemu, kosztuje około 2zł. Raz w tygodniu, wtedy kiedy nie musisz nigdzie wychodzić robisz maseczkę: olejek rycynowy, żółtko i trochę miodu. Wcierasz we włosy, owijasz ręcznikiem i tak paradujesz pół dnia:) Potem myjesz, nawet ze 2 razy, bo włosy są tłuste od tego.
Nie dość, że nawilża włosy i nie są takie suche to jeszcze je wzmacnia i tak nie wypadają. Żałuję że nie mam zdjęć mojego "siana" przed rozpoczęciem kuracji:)

#18 2016-04-26 12:30:20

alfreda
Member
Od: Berlin

A co powiecie na takie  przedłużanie rzęs bemowo?
Miałyście kiedyś takie przy okazji czyjegoś wesela czy innej imprezy zrobione. Czy jest to trwałe i  warto w takie coś inwestować kasę.

#19 2016-04-26 15:02:35

gra38
Member
Od: polska , niemcy

alfreda napisał:

Miałyście kiedyś takie przy okazji czyjegoś wesela czy innej imprezy zrobione. Czy jest to trwałe i  warto w takie coś inwestować kasę.

zniszczysz ,osłabisz swoje rzęsy...te doklejane odpadają i trzeba uzupełniać włoski i płacić...Na jeden wieczór czemu nie....Aby cieszyć się na dłużej trzeba wydać dużo pieniążków smile

#20 2016-08-05 20:22:38

KRYSIA5555
Member

barbara.b napisał:

obciąc i więcej nie niszczyć.

anabella napisał:

Pomożecie mi?

Baska ja się posikałam jak to przeczytałam............... to cudowne......
OBCIĄC I WIĘCEJ NIE NISZCZYĆ !!!!!!!!!!!!  Genialne !!!!!!!!
Co my jeszcze na tym portalu za tematy znajdziemy ??????

#21 2016-08-05 20:36:24

KRYSIA5555
Member

gra38 napisał:

alfreda napisał:

zniszczysz ,osłabisz swoje rzęsy...te doklejane odpadają i trzeba uzupełniać włoski i płacić...Na jeden wieczór czemu nie....Aby cieszyć się na dłużej trzeba wydać dużo pieniążków smile

Ja  miałam  doklejane rzęsy przez 2 lata, Chodziłam co miesiąc na poprawki za 100 zł, super spraw !
Ważne żeby była dobra jakość rzęs i kleju i przede wszystkim dobranie długości i kształtu do twojej buzi i urody, żebyś nie wyglądała jak porcelanowa lalka.
Jeszcze jedno, żadnych grubych ciężkich rzęs, mają być jedwabne.
Co do osłabienia i zniszczenia własnych rzęs to bajka, ja po skończeniu miałam ładne grube własne, Wzmocniły mi się, nie wiem  od czego, bo miałam cieniutki i delikatne rzęski.
Teraz są lepsze metody, kupujesz aplikator do przedłużania rzęs, codziennie smarujesz /nawet brwi jak ktoś ma kiepskie/  i czekasz na rezultaty.
Jedyne co może ci zaszkodzić to brak dyscypliny, a wtedy żadnego efektu nie będzie.
Ja nie mogłam dalej doklejać bo oczy łzawiły po ostatnich klejach. Kleje udoskonalali , ale nasze oczy tego nie doceniły. Trudno !!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-08-05 20:37:29)

#22 2016-08-05 21:20:07

..?eto
Member

KRYSIA5555 napisał:

gra38 napisał:

alfreda napisał:

Ja  miałam  doklejane rzęsy przez 2 lata, Chodziłam co miesiąc na poprawki za 100 zł, super spraw !
Ważne żeby była dobra jakość rzęs i kleju i przede wszystkim dobranie długości i kształtu do twojej buzi i urody, żebyś nie wyglądała jak porcelanowa lalka.
Co do osłabienia i zniszczenia własnych rzęs to bajka, ja po skończeniu miałam ładne grube własne, Wzmocniły mi się, nie wiem  od czego, bo miałam cieniutki i delikatne rzęski.
Teraz są lepsze metody, kupujesz aplikator do przedłużania rzęs, codziennie smarujesz /nawet brwi jak ktoś ma kiepskie/  i czekasz na rezultaty.
Jedyne co może ci zaszkodzić to brak dyscypliny, a wtedy żadnego efektu nie będzie.
Ja nie mogłam dalej doklejać bo oczy łzawiły po ostatnich klejach. Kleje udoskonalali , ale nasze oczy tego nie doceniły. Trudno !!!

Też byłam bliska zrobienia sobie rzęs.
W końcu zrobiłam permanentny na brwi i permanentne kreski na powiekach.Brewki już poprawiałam ze cztery razy , kreski ciągle czekają na odświeżenie. Jestem bardzo zadowolona , że to zrobiłam. Jest to wygodne i twarz wygląda schludnie, świeżo i wyraźnie.
A rzęsy ? kto wie? może kiedyś! smile

#23 2016-08-05 21:21:48

..?eto
Member

KRYSIA5555 napisał:

gra38 napisał:

alfreda napisał:

Też byłam bliska zrobienia sobie rzęs.
W końcu zrobiłam permanentny na brwi i permanentne kreski na powiekach.Brewki już poprawiałam ze cztery razy , kreski ciągle czekają na odświeżenie. Jestem bardzo zadowolona , że to zrobiłam. Jest to wygodne i twarz wygląda schludnie, świeżo i wyraźnie.
A rzęsy ? kto wie? może kiedyś! smile

#24 2017-01-30 13:08:47

amorka
New member

Jeśli chodzi o zniszczone włosy, to moim zdaniem warto użyć profesjonalnych kosmetyków. Można takie znaleźć w https://hairlook.pl/  i to na każdy rodzaj uszkodzenia włosa. Warto też skonsultować się z specjalistom czy też fryzjerem, który z pewnością doradzi w doborze odpowiednich kosmetyków.

#25 2017-04-13 10:53:28

kulik
Member

warto stosować tylko markowe szampony - najlepiej te profesjonalne. Dodatkowym wzmocnieniem dla włosów mogą być np. takie odżywki: http://pieknojestwtobie.com/top-10-najl … l-ranking/

#26 2017-05-15 09:50:19

roonka7
New member

Jeśli włosy są zniszczone przy końcach, to faktycznie ich obcięcie pomaga je odbudować i wzmocnić. Przy skórze głowy za to pomagają kosmetyki - ampułki dobrane do potrzeb skóry albo delikatne odżywki, które nie przeciążą i nie przetłuszczą włosów. Domowych wcierek i maseczek nigdy nie próbowałam, ale też podobno całkiem nieźle dają radę. Jakiś czas temu olejowałam też włosy olejem kokosowym - niestety to nie przyniosło żadnej widocznej poprawy.
Co do przyklejanych rzęs to jakoś nie mam zaufania do tego typu zabiegów. Wydaje mi się, że ten klej nie dość, ze może uczulać albo podrażniać, to jeszcze może osłabiać rzęsy i przyczynić się do ich wypadania. Wiem, że coraz więcej kobiet dokleja sobie rzęsy nie tylko na wielkie wyjścia, ale też i na co dzień, ale raczej mnie to nie przekonuje. Przynajmniej na te moment.

#27 2017-07-10 15:26:57

kulik
Member

Cześć,
jeszcze niedawno miałam problem ze zniszczonymi włosami. Rozpoczęłam kurację z kosmetykami http://sc4y.pl/sklepy/ od razu widoczne były efekty. Po mniej więcej dwóch tygodniach stosowania moje włosy wyglądają lśniąco, nie kruszą się i łatwo się rozczesują. Polecam wszystkim, dodam że zazwyczaj upinam włosy i zawsze przy tym traciłam ich duża ilość. Teraz włosy nie wypadają i wyglądają zdrowo smile

#28 2017-07-10 15:50:43

mobilna
Member

Zgolić , włosy to nie reka odrosną big_smile

#29 2017-10-31 14:35:09

kulik
Member

myślę, że główną przyczyną zniszczonych włosów jest nieodpowiednia suszarka: http://pierwsze-objawy.pl/wybrac-dobra-lokowke-wlosow/

#30 2017-11-19 21:09:21

milka34
New member

Ja spróbowałabym czegoś z zakresu medycyny naturalnej. Sposobów jest naprawdę wiele wystarczy poszukać w internecie. Mi na przykład spodobał się artykuł http://www.med-online.pl/wlasciwosci-zd … tardowego/ dotyczący wykorzystania olejku musztardowego. Moim zdaniem jest, to bardzo mało znany, ale jak się okazuje bardzo skuteczny środek pomocny przy wielu dolegliwościach.

#31 2017-11-22 14:26:58

krystyna_n
Member

Dobrze działać nie tylko od zewnątrz ale i od środka... dostępnych jest dużo preparatów np. ze szkrzypem, drożdżami czy innymi składnikami... polecam popróbowac, czasem nawet te najtańsze dobrze sie sprawdzają

#32 2018-02-12 09:59:05

Tadek90
Member

W internecie jest masa porad. Na przykład na http://www.ezebra.pl/Jak-nawilzyc-suche … 04539.html piszą o tym jak pokonać suche włosy. Może ekspertem nie jestem, ale niestety włosy zniszczone są przede wszystkim suche. Tak więc na chłopski rozum najpierw trzeba je nawilżyć. A potem jak to się mówi aby włosy odżyły to należy je najpierw podciąć. I tu też bym chyba najprędzej poszedł do kosmetyczki aby poddać włosy głębokiej regeneracji, a następnie podciąć końcówki. No ale co ja tam mogę wiedzieć. Moje włosy wcale długie nie są

Ostatnio edytowany przez Tadek90 (2018-02-12 09:59:21)

Reklama

Stopka forum