Kurs niemieckiego dla Opiekunek - lekcja 3

Jesteście gotowe na 3 lekcję :) ? Świetnie bo my też ! Dzisiejsza lekcja będzie poświęcona chorobom naszych podopiecznych. [b]Znacie już Agatę. Agata stara się o pracę opiekunki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2012-10-29 15:13:03

Kurs niemieckiego dla Opiekunek - lekcja 3

Jesteście gotowe na 3 lekcję smile ? Świetnie bo my też !

Dzisiejsza lekcja będzie poświęcona chorobom naszych podopiecznych.

Znacie już Agatę. Agata stara się o pracę opiekunki.Waszym pierwszym zadaniem będzie pomóc jej w przetłumaczeniu chorób podopiecznych z języka niemieckiego na polski

http://www.opiekunki-forum.pl/kurs/opiekunka234.jpg

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

Zadanie zrobione ? Super ! Agata opiekowała się już osobami starszymi i ma doświadczenie. Chciałaby znaleźć jak najszybciej pracę w opiece, dlatego oprócz zgłoszeń do firm opublikowała także swój anons w Internecie.

Ogłoszenie udało jej się napisać, ale niestety nie do końca wiedziała jak napisać kilka zdań. Pomóż jej i dopisz do ogłoszenia Agaty następujące zdania ( pomogą Ci w tym słówka pod spodem ):

1. Jestem osobą niepalącą
2. Nie mam prawa jazdy
3. Mówię wystarczająco dobrze po niemiecku
4. Jestem osobą bez nałogów.

Ich biete Betreuung zu Hause an. Ich suche Betreuungsbedürftige Personen, die lieber zu Hause bleiben wollen, statt ins Pflegeheim gehen zu müssen. Ich bin 45. Ich komme aus Polen. Ich habe Erfahrung als Betreuerin.

Süchte, spreche ausreichend deutsch, Nichtraucherin, Führerschein

Wszystkie zadania wykonane ? Świetnie, teraz wklej je jako post poniżej ( możesz to zrobić na 2 sposoby - skopiować zadania i wkleić je w swoim poście lub zacytować naszą lekcję - klikając pod lekcją w prawym dolnym rogu cytuj ), aby nasz Lektor lub inne pomocne osoby znające dobrze niemiecki, mogły sprawdzić czy wszystko wykonałaś/eś prawidłowo. P.S Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś słówka lub zwrotu - zapytaj o to w poście smile

Już za parę dni - nasza kolejna lekcja !

Artykuł opublikowany przez : Redakcja
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2012-10-29 20:17:13

pigwa
Member

Re: Kurs niemieckiego dla Opiekunek - lekcja 3

Ja nie umiem napisać-jak technicznie jest to mozliwe?bo nie mam ochoty zapisywać na kartce odpowiedzi i przepisywać ich.Na pierwszwej lekcji chyba trzeba było w coś kliknąć,jednak teraz nie widzę takiej mozliwości,a lekcja jest tak prosta,ze nie chce mi sie przepisywac.
Jak ktoś wie,jak to sie robi-prosze o instrukcje.

#3 2012-10-30 14:41:55

ania40
Member

Lekcje odrobie wieczorem,bo właśnie skończyła mi sie pauza,i babcia tupie nóżkami hehe.
pigwa a spróbuj kliknąć na ,,cytuj,, w prawym dolnym rogu tam gdzie lekcja od redakcji,i powinno sie udać:)smile

Ostatnio edytowany przez ania40 (2012-10-30 14:42:20)

#4 2012-10-30 20:39:12

pigwa
Member

Dzięki ania40-działa,tak jak napisałaś.

#5 2012-10-31 00:09:24

Redakcja
Administrator

Tak jak napisała ania40 - prawy dolny róg w naszym redakcyjnym poście i klikamy CYTUJ smile Czekamy na Wasze odpowiedzi smile

#6 2012-10-31 22:51:41

amelia
Przyjaciel Forum

1.choroba Alzheimera
2.astma
3.demencja
4.zawał serca
5.nietrzymanie moczu
6.reumatyzm.
7.rak
Zadanie zrobione ? Super ! Agata opiekowała się już osobami starszymi i ma doświadczenie. Chciałaby znaleźć jak najszybciej pracę w opiece, dlatego oprócz zgłoszeń do firm opublikowała także swój anons w Internecie.

Ogłoszenie udało jej się napisać, ale niestety nie do końca wiedziała jak napisać kilka zdań. Pomóż jej i dopisz do ogłoszenia Agaty następujące zdania ( pomogą Ci w tym słówka pod spodem ):

1. Jestem osobą niepalącą-Ich bin Nichtraucherin.
2. Nie mam prawa jazdy - Ich habe kein Fuehrerschein
3. Mówię wystarczająco dobrze po niemiecku - Ich spreche ausreichend deutsch
4. Jestem osobą bez nałogów. - Ich habe keine Suechte

Ich biete Betreuung zu Hause an. Ich suche Betreuungsbedürftige Personen, die lieber zu Hause bleiben wollen, statt ins Pflegeheim gehen zu müssen. Ich bin 45. Ich komme aus Polen. Ich habe Erfahrung als Betreuerin.

#7 2012-12-03 13:48:49

ania40
Member

obiecuje odrobie....buuu nie mam czasuuuu.....mam jeszcze 13 dni dam rade:)

#8 2016-01-22 09:09:46

Nina123
New member

jestem początkujaca z niemieckiego  i naprawde trudno mi sie uczyc z tych lekcji bo tak naprawdę nie wiem ktora odpowiedz jest prawidłowa (i czy w ogóle jest prawidlowa). czy mozna by jakos to zaznaczac, by po samodzielnej pracy (niekoniecznie online, bo nie zawsze jest dostep do internetu) ale np. na kartce - sprawdzic czy zrobilo sie zadanie poprawnie?

#9 2016-01-22 10:16:37

barbara.b
Member

nina, nie przejmuj się. ja znam niemiecki bardzo dobrze, robiłam w niemczech mature i studiowałam w niemczech i ogłoszenie o szukaniu pracy jest napisane takim językiem, że żaden niemiec by tak nie napisał. a zlepek słów na końcu- konkretnie słowo " suechte" to juz wogóle nie wiem co ta osoba nauczająca chciała przez te słowa powiedzieć.

Nina123 napisał:

jestem początkujaca z niemieckiego  i naprawde trudno mi sie uczyc z tych lekcji bo tak naprawdę nie wiem ktora odpowiedz jest prawidłowa (i czy w ogóle jest prawidlowa). czy mozna by jakos to zaznaczac, by po samodzielnej pracy (niekoniecznie online, bo nie zawsze jest dostep do internetu) ale np. na kartce - sprawdzic czy zrobilo sie zadanie poprawnie?

#10 2016-01-22 10:18:38

barbara.b
Member

a sorki, nie zrozumiałam, że te słówka to część zadania... no cóż. opiekunki w pierwszej kolejności powinny umieć budować proste zdania a nie takie złożone jak to o szukaniu podopiecznego, który woli zostać w domu zamiast musieć iść do domu starców. wszystko jest poprawne ale ile opiekunek powtórzy takie zdanie?

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-01-22 10:49:15)

#11 2016-01-22 10:22:28

barbara.b
Member

nie wiem, czy niemiec powiedział by " ich habe keine suechte". słowo poprawne ale... ich bin nicht suechtig raczej by powiedział. suechte to raczejw jakieś literaturze lub prasie jak ktoś by chciał wymienić uzależnienia. nawet po polsku nikt nie mówi " nie mam uzależnień" . ok mówi nie mam nałogów....

#12 2016-01-22 10:55:48

barbara.b
Member

w sumie to się może przydać do rozmowy z firmą, która ma za zadanie ocenić znajomość języka. poza tym ogłoszeniem zdania są jednak proste.

#13 2016-01-22 11:05:45

..?eto
Member

Cześć!
Moim zdaniem dobre lekcje ma na swojej stronie Aterima, ale to dla tych , co mają jakieś drobne podstawy.
Lekcje są darmowe i tematyczne.
poza tym np.http://zadane.pl/wypracowanie/Stosowani … wnik-38820smile Powodzenia w nauce!

#14 2016-01-22 11:45:16

barbara.b
Member

zgadzam się. zaglądałam tam kiedyś. mają dużo dialogów z prostymi zdaniami. język bardzo użyteczny, praktyczny. duży zasób słownictwa. tłumaczenia.

..?eto napisał:

Cześć!
Moim zdaniem dobre lekcje ma na swojej stronie Aterima, ale to dla tych , co mają jakieś drobne podstawy.
Lekcje są darmowe i tematyczne.
poza tym np.http://zadane.pl/wypracowanie/Stosowani … wnik-38820smile Powodzenia w nauce!

Reklama