Zapobiegamy miażdżycy - obiad dla sercowca

Dla chorych po zawale, z problemami serca ważna jest dieta. Trzeba unikać nadmiaru tłuszczów oraz cholesterolu. Filety z kury dobre są bo chude, ale żeby nie zbrzydły, trzeba sobie urozmaicać smaki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-23 13:27:48

Martka55
New member

Zapobiegamy miażdżycy - obiad dla sercowca

Dla chorych po zawale, z problemami serca ważna jest dieta. Trzeba unikać nadmiaru tłuszczów oraz cholesterolu. Filety z kury dobre są bo chude, ale żeby nie zbrzydły, trzeba sobie urozmaicać smaki. Dla dla mojego podopiecznego raz na jakiś czas serwowałam piersi kurze z owocami.

Potrzebne będą:
-średnia pierś kurczaka
- suszone morele 5-7 sztuk
- suszone śliwki
- rękaw do pieczenia

Potrawa prosta i smaczna. Pierś dokładnie myjemy, osuszamy. Ja lekko solę i dodaję przyprawę do kurczaka typu złocisty kurczak, ale niewiele, bo owoce dodają słodkiego smaku. Owoce kroję na pół i obkładam nimi kurczaka uprzednio włożonego już do rękawa. Zapinam klipsem i wstawiam do piekarnika nastawionego na 180 stopni, na jakieś 30 minut.  Do tego podaję puree ziemniaczane: 3 ziemniaczki gotuję, po przestygnięciu rozdrabniam z odrobina mleka, posypuję koperkiem. Do tego dokładam warzywa - może być kalafior, marchewka z groszkiem albo buraczki. Na deser sok wyciśnięty z grejfrutów - najlepszy dla cukrzyków. Obiad prosty i zdrowy.

Reklama