Ile rodzina płaci firmie?

Witam! Jestem tutaj nowa i od razu wszystkich pozdrawiam :) stella na której obecnie jestem jest moją 2, wcześniej byłam u innej rodziny, to tak tytułem wstępu...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2016-01-15 22:58:42

Darianna
New member

Ile rodzina płaci firmie?

Witam! Jestem tutaj nowa i od razu wszystkich pozdrawiam smile stella na której obecnie jestem jest moją 2, wcześniej byłam u innej rodziny, to tak tytułem wstępu. Obecnie jestem u malzenstwa, ale opiekuje się tylko babcia, przy dziadku nic nie robię. Zarabiam 1000 e miesiecznie. Dziś dziadek powiedział mi, że płaci firmie p24 3000e. Czy to jest realne? Jeśli dziadek mnie nie oszukał (bo niby z jakich powodów) to firma sporo na mnie zarabia. W związku z tym jest jakąś szansa na to, że uda mi się więcej wyciągnąć od firmy? Jak? Wiadomo każdy chciałby "parę groszy" więcej dostawać...
Jeszcze jedno: czy jeśli przed wyjazdami dostałam certyfikat a nie uczestniczylam wcześniej w żadnym szkoleniu (przyszłam, podpisałam papiery i tyle było tego szkolenia) to w razie wypowiedzenia umowy muszę im coś płacić? Słyszałam, że tutaj właśnie tak jest (trzeba przepracowac określoną liczbę miesięcy żeby "spłacić" szkolenia i wszystkie te gadżety firmowe typu walizka, polar). Orientuje się może ktoś w temacie? smile

#2 2016-01-15 23:05:51

Rawa
Member

Re: Ile rodzina płaci firmie?

Powinnaś mieć jedną kopie podpisanych papierów dla siebie tam wszystko pisze.

Pozdrawiam

#3 2016-01-16 06:43:05

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Darianna napisał:

Witam! Jestem tutaj nowa i od razu wszystkich pozdrawiam smile stella na której obecnie jestem jest moją 2, wcześniej byłam u innej rodziny, to tak tytułem wstępu. Obecnie jestem u malzenstwa, ale opiekuje się tylko babcia, przy dziadku nic nie robię. Zarabiam 1000 e miesiecznie. Dziś dziadek powiedział mi, że płaci firmie p24 3000e. Czy to jest realne? Jeśli dziadek mnie nie oszukał (bo niby z jakich powodów) to firma sporo na mnie zarabia. W związku z tym jest jakąś szansa na to, że uda mi się więcej wyciągnąć od firmy? Jak? Wiadomo każdy chciałby "parę groszy" więcej dostawać...

Osobiście wątpię, że z PR24 wyciągniesz coś więcej może jakieś 50E w następnym turnusie - po prostu zmień firmę. Co do zwrotu za jakieś szkolenia tudzież inne pierdoły...ja bym to .......... .
Powiedz, że to twój ostatni wyjazd z nimi, napisz wymówienie, weź referencje...w razie trudności powiedz że z powodu np. zdrowotnych nie możesz pracować.

#4 2016-01-16 07:09:05

mobilna
Member

Do odpowiedzi zapraszam annę suchodolską.

Walizka ? Polar ? big_smile
Powiedz mi proszę że na walizce i na polarze nie ma napsu Promedica.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-01-16 07:29:33)

#5 2016-01-16 08:50:52

Rawa
Member

mobilna napisał:

oczywiście że jest ale to nie wszystko z tego co mi panie w biurze powiedziały żeby walizkę dostać trzeba pracować z nimi przynajmniej rok i podpisać oświadczenie że będzie się pracować dłużej już nie pamiętam ile

#6 2016-01-16 09:25:48

..?eto
Member

Rawa napisał:

mobilna napisał:

oczywiście że jest ale to nie wszystko z tego co mi panie w biurze powiedziały żeby walizkę dostać trzeba pracować z nimi przynajmniej rok i podpisać oświadczenie że będzie się pracować dłużej już nie pamiętam ile

O rany , niemożliwe !
Rawa  , Mobilna rzućći jakieś fotki i no nie wiem, ale przyznac trzeba , że firma dba o imicz , logo na  małej też?
Tylko te zarobki , te zarobki Rawa ile zarobiłes , o ile pamiętam pisaleś cos , że 750 euro?
Wiem, że dlatego szybciutko szukałeś innej firmy i , jak widze z powodzeniem.
Tak Imicz robia dobry, ale za nim kryje sie upokarzające  płace.
Ja zaczynając w 2007 roku pracę w DE  jako "pierwiasta" miałam już 950euro.
Kończmy Kochani dyskusje z Ta panią Z imienia i Nazwiska.
I nie waż się pani z imienia i nazwiska  komentować , a nie daj  Boże obrażać Rawe, że pracowal , za takie pieniądze itd
Zadnych pouczanek, o walczeniu o swoje i takich  tam dyrdymał , o szanowaniu się, o tym , że jesteś z firmy zadowolona, bo nas to nie interesuje,  itd.
I Ani słowa więcej proszę  sadi
Fora ze Dwora!

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-16 09:40:02)

#7 2016-01-16 09:31:05

FARAON55
Member

Witam Cię stella....

Powiem Tobie w ten sposób...może dziadek trochę przesadzać....ja jestem u podopiecznego (również pierwszy raz w Niemczech)
                              i przy mnie płacił na konto firmy 1700 a ja otrzymuję 1055 euro . Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności  podopiecznego ,
                              ale Ty przy dziadku nic nie robisz....więc z jego płatnością jest różnie...lecz nie ulega wątpliwości że firmy zarabiają ..
                              Pozdrawiam...

#8 2016-01-16 09:47:41

Rawa
Member

..?eto próbowałem walczyć o swoje bo po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do mojej stelli i dobrze się tam ze wszystkimi dogadywałem, ale jak poszedłem do biura walczyć o swoje usłyszałem że za krótko z nimi pracuję i nie wierzą że mój poziom niemieckiego tak szybko się poprawił, teraz pracuję z inną agencją i ich oferty zaczynały się od 1100 euro netto, może nie wszystko mi się w tej agencji podoba ale jest lepiej nie dostaje takich sms jak z pr24 o szkolenia (jak znajdę tego sms zacytuję go później), i o dziwo tam mój niemiecki jest lepszy niż w pr24

#9 2016-01-16 11:31:34

barbara.b
Member

mi się wydaje to realne, że dziadek płąci 3000 euro. normalnie opiekunka dostaje często połowę z tego co dosyaje firma. biorąc pod uwagę, że za dwie należy oczekiwać jakieś minimum 1400 euro ( za mniej w zyciu bym nie wyjechała do dwóch w miarę zdrowych i sprawnych ) to jak najbardziej od rodziny mogli zażyczyć sobie jak za dwie osoby. teraz widać jak te firmy pracują. nie wszystkie ale większość. rodzinie mówią, że dwie i kasują za dwie a opiekunce mówią, że koło dziadka nic nie trzeba robić. a dziadek to sra w toaletach publicznych, że kibla po nim nei myjesz, czy jak mam to rozumieć? to samo z jedzenie, praniem. a skoro mówisz, że koło dziadka nic nie robisz przypuszczam, że bardziej czujesz się pielęgniarką niż opiekunką i babka musi być w  bardzo złym stanie i wykonujesz pewnie czynności, które wykonywać powinien pflegedienst. po to wkońcu podpisałaś dokument, że ukończyłaś jakieś szkolenia. rozmawiałam raz z jakąś wiedżmą z promedika i zorientowałam, się że organizują kursy i opiekunki wysyłają jako personel medyczny. myślałam jednak, że te kursy faktycznie mają meijsce a nie, że to fikcja. automatycznie nasuwa się myśl, że ci co dostaja kasę za szkolenia, których nie ma siedzą i nic nie robią. a kto robi na te osoby? oczywiście opiekunka. a potem wejdzie tu np. taka pani z promedika ( chociaż oni to już się chyba nie bronią na forach i szukają jedynie kompletnie zielone opiekunki ) lub taki pan z amber care i napisze, że widać jak opiekunki pracują skoro mają czas na internet....

#10 2016-01-16 12:23:09

..?eto
Member

barbara.b napisał:

mi się wydaje to realne, że dziadek płąci 3000 euro. normalnie opiekunka dostaje często połowę z tego co dosyaje firma. biorąc pod uwagę, że za dwie należy oczekiwać jakieś minimum 1400 euro ( za mniej w zyciu bym nie wyjechała do dwóch w miarę zdrowych i sprawnych ) to jak najbardziej od rodziny mogli zażyczyć sobie jak za dwie osoby. teraz widać jak te firmy pracują. nie wszystkie ale większość. rodzinie mówią, że dwie i kasują za dwie a opiekunce mówią, że koło dziadka nic nie trzeba robić. a dziadek to sra w toaletach publicznych, że kibla po nim nei myjesz, czy jak mam to rozumieć? to samo z jedzenie, praniem. a skoro mówisz, że koło dziadka nic nie robisz przypuszczam, że bardziej czujesz się pielęgniarką niż opiekunką i babka musi być w  bardzo złym stanie i wykonujesz pewnie czynności, które wykonywać powinien pflegedienst. po to wkońcu podpisałaś dokument, że ukończyłaś jakieś szkolenia. rozmawiałam raz z jakąś wiedżmą z promedika i zorientowałam, się że organizują kursy i opiekunki wysyłają jako personel medyczny. myślałam jednak, że te kursy faktycznie mają meijsce a nie, że to fikcja. automatycznie nasuwa się myśl, że ci co dostaja kasę za szkolenia, których nie ma siedzą i nic nie robią. a kto robi na te osoby? oczywiście opiekunka. a potem wejdzie tu np. taka pani z promedika ( chociaż oni to już się chyba nie bronią na forach i szukają jedynie kompletnie zielone opiekunki ) lub taki pan z amber care i napisze, że widać jak opiekunki pracują skoro mają czas na internet....

Basia , bo ten facet to dziwolludek.
Jego wszystko dziwi taki ma charakter .
I  najwyraźniej z myśleniem u niego kiepsko  i logika u niego poziom zero.hahaha
Niech się dziwi , jak lubi.
Ja szkole się sama między innymi dzięki internetowi.
Ot ograniczony facet nie wie , jakie wpaniale narzędzie ma do dyspozycji .
Widocznie lubi  płacić .jego sprawa.
Ja lubie oszczędzać wiem też , że tymi szkoleniami firmowymi to mozna ściany wytapetować,
chociaż szkoda ściany.
Już nie chcę myśleć , co w De byz tymi świstkami zrobili.
Już kiedyś mialam przedsmak , jak doktor machal naszym aaaa1 i ekuz i w ostatniej chwili powstrzymal się , żeby nie wyrzucić do kosza, hahah tongue
A apropo tego dziadka to może w dla dziadtka to rodzina zainstalowała z serwisem na zew. toitoi .big_smile tongue

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-16 13:18:10)

#11 2016-01-16 13:05:12

Darianna
New member

Koło dziadka nic nie robię jeśli weźmiemy pod uwagę pielęgnację. Owszem gotuje dla naszej trójki, robię pranie dla wszystkich i sprzątam wszystkie pomieszczenia gdzie przebywa babcia (dziadek automatycznie też), i specjalnego toitoia mu nie postawili :p babcia jezdzi na wozku, lekka demencja, jednostronny niedowlad reki i nogi, a wiec i transfer. Co do walizek akurat to jej nie mam, na szczęście, ale tak jest na nich ogromne logo firmy. Tutaj bardziej mi chodziło o te szkolenia, prawdopodobnie do spłaty.
Wybaczcie ale przed wyjazdem byłam troszkę roztrzepana i zapomniała o umowie, nie mam teraz jak tego sprawdzic. Moze ktoś z was też pracuje w tej firmie i byłby tak miły żeby mnie poinformować jak się sprawy maja? smile

#12 2016-01-16 20:33:07

barbara.b
Member

może jestem stuknięta ale nie boję się żadnych kar od firm. jeśli działały by w pełni legalnie i poprawnie to bym się bała a tak to mam je w nosie. nie są w porządku to po zleceniu im dziękuję. najlepiej poczekać aż kasa będzie na koncie. lub nawet pierwszego dnia kończę współpracę, żeby nie robić za darmo jeśli okaże się, że miejsce jest tragiczne ( np. nieogrzewane pomieszczenia jak łazienka, toaleta, korytarz, niedogrzany pokój lub wredna babka, która na dzieńdobry mnie obraża wielokrotnie dając przedsmak tego co mnie czeka i brak reakcji rodziny a wręcz atak z każdej strony ).
jeśli nie brałaś udziału w żadnym szkoleniu czym się przejmujesz? kończysz zlecenie, zjeżdżasz do polski, czekasz na kasę i wypowiadasz umowę uzasadniając np. nieadekwatnym wynagrodzeniem w stosunku do wykonanej pracy, piszesz, że czujesz się wykorzystana jako opiekunka nie mająca doświadczenia, że kwota 1000 euro to jest za jedną sprawną, mobilną osobę starszą a nie za dwoje z tego jedna na wózku. poza tym czujesz się zawiedziona, gdyż liczyłaś na szkolenia a podsunięto ci jedynie do podpisania świstek, który świadczy o rzekomych szkoleniach a żadnego szkolenia nie było. w związku z tym faktem nie czujesz się również zobowiązana do dalszej współpracy ani do ponoszenia jakichkolwiek kosztów szkoleń. możesz jeszcze dokładniej przeczytać umowę i jeśli jest więcej faktów nieprawdziwych wspomnij w nich w wypowiedzeniu. jeśli na stelli też dojdzie do jakiś sytuacji, którym firma nie sprosta również wspomnij o tym w wypowiedzeniu. i g.. ci zrobią.

#13 2016-01-16 20:40:50

barbara.b
Member

jak pokażesz firmie, że jesteś świadoma, że nie działali w pełni poprawnie raczej nie powinni się ciebie czepiać. chyba, że w promedice już takie chamstwo ... ja rozmawiałam z dwoma paniami. z małopolski była miła ale z wrocławia to jakiś babsztyl aż mi się z nią kłócić nie chciało. podejrzewam, że co oddział to jest różnie. może niektóre rejony się nie skarżą. ale we wrocku to raczej opiekunki sponiewierane. bo jak kobieta tak się odzywa jak się odzywała do mnie- potencjalnego pracownika to strach pomyśleć jak się odzywa do ludzi, z którymi ma już umowy.

#14 2016-01-17 13:01:15

Darianna
New member

barbara.b napisał:

może jestem stuknięta ale nie boję się żadnych kar od firm. jeśli działały by w pełni legalnie i poprawnie to bym się bała a tak to mam je w nosie. nie są w porządku to po zleceniu im dziękuję. najlepiej poczekać aż kasa będzie na koncie. lub nawet pierwszego dnia kończę współpracę, żeby nie robić za darmo jeśli okaże się, że miejsce jest tragiczne ( np. nieogrzewane pomieszczenia jak łazienka, toaleta, korytarz, niedogrzany pokój lub wredna babka, która na dzieńdobry mnie obraża wielokrotnie dając przedsmak tego co mnie czeka i brak reakcji rodziny a wręcz atak z każdej strony ).
jeśli nie brałaś udziału w żadnym szkoleniu czym się przejmujesz? kończysz zlecenie, zjeżdżasz do polski, czekasz na kasę i wypowiadasz umowę uzasadniając np. nieadekwatnym wynagrodzeniem w stosunku do wykonanej pracy, piszesz, że czujesz się wykorzystana jako opiekunka nie mająca doświadczenia, że kwota 1000 euro to jest za jedną sprawną, mobilną osobę starszą a nie za dwoje z tego jedna na wózku. poza tym czujesz się zawiedziona, gdyż liczyłaś na szkolenia a podsunięto ci jedynie do podpisania świstek, który świadczy o rzekomych szkoleniach a żadnego szkolenia nie było. w związku z tym faktem nie czujesz się również zobowiązana do dalszej współpracy ani do ponoszenia jakichkolwiek kosztów szkoleń. możesz jeszcze dokładniej przeczytać umowę i jeśli jest więcej faktów nieprawdziwych wspomnij w nich w wypowiedzeniu. jeśli na stelli też dojdzie do jakiś sytuacji, którym firma nie sprosta również wspomnij o tym w wypowiedzeniu. i g.. ci zrobią.

Tak też właśnie zamierzam zrobić, napisać wypowiedzenie jak tylko zjade do Polski, zostało mi jeszcze 19 dni smile
Na ile E wy byscie się zgodziły biorąc pod uwagę 2 osoby (w tym jedną mobilna)?

#15 2016-01-17 14:51:36

mobilna
Member

Darianna napisał:

barbara.b napisał:

Tak też właśnie zamierzam zrobić, napisać wypowiedzenie jak tylko zjade do Polski, zostało mi jeszcze 19 dni smile

Ja ci zaraz dam mobilną sad

Dwie od 1400 , nie niżej.

#16 2016-01-17 15:00:23

aligator99
Member

Pro .........

Rachunek rodziny 2000- 2500
Ja dostaje 700 na miesiąc

#17 2016-01-17 15:52:46

Darianna
New member

Mobilna, naprawdę nie wiem do czego zmierzasz :p

Aligator więc masz jeszcze gorzej niż ja. To z powodu języka? Mnie do komunikatywnych przydzielili, chociaż w innej firmie zapewne bylabym na słabym poziomie.

#18 2016-01-17 17:17:20

anna_suchodolska
Member

..?eto napisał:

Rawa napisał:

mobilna napisał:

O rany , niemożliwe !
Rawa  , Mobilna rzućći jakieś fotki i no nie wiem, ale przyznac trzeba , że firma dba o imicz , logo na  małej też?
Tylko te zarobki , te zarobki Rawa ile zarobiłes , o ile pamiętam pisaleś cos , że 750 euro?
I nie waż się pani z imienia i nazwiska  komentować , a nie daj  Boże obrażać Rawe, że pracowal , za takie pieniądze itd
Zadnych pouczanek, o walczeniu o swoje i takich  tam dyrdymał , o szanowaniu się, o tym , że jesteś z firmy zadowolona, bo nas to nie interesuje,  itd.
Fora ze Dwora!

Mobilna o co ci chodzi z tymi koszullkami i polarami? I dlaczego mialoby ich nie byc? Moim zdaniem to byloby glupie, a takie drobiazgi jak koszulka firmowa, polar, koc czy cokolwiek innego podnosi prestiz naszej pracy. Jesli na codzien uzywamy tego w domu PDP, jest wtedy jasne ze pracujemy jako opiekunki, a nie sprzataczki czy jakies popychadla zza Buga. Ja osbiscie bardzo to lubie, zakladam i nosze w szczegolnosci wtedy kiedy sa goscie w domu, by bylo jasne kim jestem i tu co robie (a czego nie).
Nie rozumiem znaczenia tego postu.

a ty ..?eto: skoncz spam na forum w kazdym temacie w ktorym pisalam wklejajac te same odpowiedzi, to sie robi nawet bardziej niz niesmaczne. Nikt ci nie kaze czytac moich postow, czy zgadzac sie z moimi pogladami a nawet na nie odpowiadac. Przeszkadzaja ci to nie czytaj... Zyjemy w demokracji i wyganiac mozesz co najwyzej ze swojego podworka a nie for internetowych niedouczona kuro.

A na sam koniec do Darianny, jeszcze nikt mi nie kazal zwracac w Promedice za szkolenia ktorych nie bylo, nie mowiac o tym zeby mi WOGOLE kazano za jakiekolwiek szkolenia zwracac pieniadze. Zanim zaczniesz sluchac osob ktore w promedice nie pracuja, badz swoje opinie wyrazaja z opowiesci zaslyszanych od innych, idz do biura i sie dokladnie dowiedz. To samo dotyczy wynagrodzenia.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez anna_suchodolska (2016-01-17 17:20:07)

#19 2016-01-17 17:24:34

..?eto
Member

A już myślałam , że wekend minie spokojnie.
A tu znowu bie....a  sadi
P.S.
Chciałam to napisać chwile przed  bie...ką, ale pmyślalam nie  będe wywolywać wilka z lasu.
A jednak wywołałam.
Sorry !

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-17 17:28:51)

#20 2016-01-17 17:32:28

..?eto
Member

anna_suchodolska napisał:

..?eto napisał:

Rawa napisał:

O rany , niemożliwe !
Fora ze Dwora!

Mobilna o co ci chodzi z tymi koszullkami i polarami? I dlaczego mialoby ich nie byc? Moim zdaniem to byloby glupie, a takie drobiazgi jak koszulka firmowa, polar, koc czy cokolwiek innego podnosi prestiz naszej pracy. Jesli na codzien uzywamy tego w domu PDP, jest wtedy jasne ze pracujemy jako opiekunki, a nie sprzataczki czy jakies popychadla zza Buga. Ja osbiscie bardzo to lubie, zakladam i nosze w szczegolnosci wtedy kiedy sa goscie w domu, by bylo jasne kim jestem i tu co robie (a czego nie).

a ty ..?eto: skoncz spam na forum w kazdym temacie w ktorym pisalam wklejajac te same odpowiedzi, to sie robi nawet bardziej niz niesmaczne. Nikt ci nie kaze czytac moich postow, czy zgadzac sie z moimi pogladami a nawet na nie odpowiadac. Przeszkadzaja ci to nie czytaj... Zyjemy w demokracji i wyganiac mozesz co najwyzej ze swojego podworka a nie for internetowych niedouczona kuro.

A na sam koniec do Darianny, jeszcze nikt mi nie kazal zwracac w Promedice za szkolenia ktorych nie bylo, nie mowiac o tym zeby mi WOGOLE kazano za jakiekolwiek szkolenia zwracac pieniadze. Zanim zaczniesz sluchac osob ktore w promedice nie pracuja, badz swoje opinie wyrazaja z opowiesci zaslyszanych od innych, idz do biura i sie dokladnie dowiedz. To samo dotyczy wynagrodzenia.

Pozdrawiam!

Kokokoko ! lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-17 17:38:28)

#21 2016-01-17 17:44:55

Dalia
Member

Amelio wróć! I napisz co o tym myślisz. Bardzo mi brakuje twoich odpowiedzi na takie reklamy. wink

http://www.xdpedia.com/upload/images/kurde_no_wracaj_juz_bo_nudno_bez_2014-07-04_03-18-46_middle.jpg

#22 2016-01-17 17:47:39

barbara.b
Member

2 mobilne 1400, przy poważniejszych chorobach więcej 100- 200 euro spokojnie.

Darianna napisał:

barbara.b napisał:

#23 2016-01-17 18:20:09

..?eto
Member

Dalia napisał:

Amelio wróć! I napisz co o tym myślisz. Bardzo mi brakuje twoich odpowiedzi na takie reklamy. wink

http://www.xdpedia.com/upload/images/ku … middle.jpg

Pyknij do niej na emaila  może odezwie się do Ciebie Dalio smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-17 18:21:23)

#24 2016-01-17 18:59:50

mobilna
Member

anno suchodolska

Nie wiesz o co mi chodzi ?

Zazdrość mnie zżera jak sobie pomyślę że  ty masz taką koszulkę a ja nie big_smile
A jak sobie pomyślę że zakładasz na nią ten polar to aż zgrzytam zębami z zazdrości big_smile

A szlag jasny mnie trafia jak sobie pomyślę że mozesz spakować ten zestaw do firmowej walizki big_smile
Na myśl  że wsiadasz z  tym wszystkim do firmowego busika mam ochotę skopać michę memu autu big_smile

A jak sobie pomyślę że paradujesz w tym zestawie przy gosciach to jest mi wstyd że jestes Polką bez  pojęcia o tym  w co się ubrać jak przychodzą goście.
Myslę że strojem wybitnie dajesz do zrozumienia że jestes tylko popychadłem.
Ja jestem w takich chwilach ubrana elegancko ,może dlatego traktuje się mnie z należytym respektem.

#25 2016-01-17 19:01:41

Donna
Member

Dalia napisał:

http://www.xdpedia.com/upload/images/ku … middle.jpg

Ja tez prosze wroc Amelio!!! Brakuje Ciebie i juz smilesmile

#26 2016-01-17 20:17:32

mobilna
Member

Dołącze się do prosby o powrót Amelii.

#27 2016-01-17 20:27:16

festynka
Member

mobilna napisał:

anno suchodolska

Nie wiesz o co mi chodzi ?

Zazdrość mnie zżera jak sobie pomyślę że  ty masz taką koszulkę a ja nie big_smile
A jak sobie pomyślę że zakładasz na nią ten polar to aż zgrzytam zębami z zazdrości big_smile

A szlag jasny mnie trafia jak sobie pomyślę że mozesz spakować ten zestaw do firmowej walizki big_smile
Na myśl  że wsiadasz z  tym wszystkim do firmowego busika mam ochotę skopać michę memu autu big_smile

A jak sobie pomyślę że paradujesz w tym zestawie przy gosciach to jest mi wstyd że jestes Polką bez  pojęcia o tym  w co się ubrać jak przychodzą goście.
Myslę że strojem wybitnie dajesz do zrozumienia że jestes tylko popychadłem.
Ja jestem w takich chwilach ubrana elegancko ,może dlatego traktuje się mnie z należytym respektem.

A ja się podpisuje pod tym też !!! mobilna super !
Jak czytam o koszulkach i pochwałach -hahahahha
ja tez się ubieram jak gwiazda -elegancja musi być i rodzina mnie wtedy podziwia i to jest miłe.

#28 2016-01-17 20:41:04

Franciszka
Member

Mobilna, jak miło czytać Twoje posty-riposty big_smilebig_smilebig_smile

#29 2016-01-17 20:51:07

simona1961
Member

Tez się uśmiałam z celnej riposty Mobilnej, ale mam prośbę, nie karmcie tego trolla z Promedici, bo rozumek u niej malutki i  nie zrozumie o co chodzi. Koszulka z logo jej firmy jeszcze szczytem elegancji i profesjonalizmu jak twierdzi, o polarze, kocyku , walizce nie wspomnę, więc szkoda sobie zawracać głowę takimi istotami bez mózgu, dla ktorych praca w Promedice jest szczytem marzeń. Jak by to umiało wypełnić dokument księgowy, jakby to wiedziało do jakiego urzędu się udać, jak by to wiedziało chociaż co nieco o przepisach podatkowych, prawa pracy, delegacjach i ubezpieczeniach osób delegowanych, to by nie musiała radośnie reklamować Promedici, nosząc firmowa koszulkę i w tejże służyć niemieckim starcom. A to wszystko za max 700-900 euro miesięcznie i to przy dobrych wiatrach big_smile big_smile big_smile big_smile  Gdyby miała rozumek troszkę większy od Kubusia Puchatka, to by sobie sama znalazła Stelle, sama znalazła zmienniczkę, dojechała własnym samochodem na miejsce, sama by stworzyła umowę w języku niemieckim wraz z zakresem obowiązków, sama wystawiłaby fakturę na zakończenie miesiąca rozliczeniowego współpracy z kontrahentem i sama co miesiąc odbierałaby co najmniej 1800 euro  za jej pracę. Gdyby miała rozum, to podjęłaby pracę w firmie, która nie wyzyskuje zatrudnianych opiekunek , która ma odpowiednie zapisy w swoich umowach, aby opiekunka czuła się pewnie i bezpiecznie. O kosztach podrózy nie wspomnę, bo ona nie wie co to jest. Przecież jej płaci Promedica, która jeszcze dodatkowo na tym zarabia big_smile big_smile big_smile big_smile  , pobierając od rodzin niemieckich sporo euro na ten cel.  No cóż, koń jaki jest każdy widzi. Proszę więc, nie dyskutujmy z koniem. Zapewniam, że pogalopuje na znacznie sprzyjające jej poziomowi forum. Tych wszakże nie brakuje.

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2016-01-17 20:54:09)

#30 2016-01-17 20:53:45

mobilna
Member

Franciszko
Ta walizka daje do myślenia...oj daje.
Ta walizka jest symbolem tego że po roku w takim kołchozie jak PR 25, 26, 27 ...i za takie pieniadze !
Trzeba się spakować i spier...ć jak najdalej od takiego wyzysku za 700 jak pisał aligator .
10 lat temu były wyższe stawki bez języka.

Ja kiedyś przyjechalam do pracy i ze względu na strój jej nie dostałam.
Pani spodziewała się kogoś w worku jutowym i się zawiodła, pomimo że byłam w podróży.
Przez 10 min nawet pani profesor twierdziła że nie musi mi zapłacić rejsowego. Jak zajechał ZOLL pod dom to biegła z pieniędzmi.
W przemówieniu na rozstanie nie zostawiłam na profesorskim kocmołuchu suchej nitki.
3 godziny póżniej byłam w pracy 20 km dalej.

#31 2016-01-17 21:09:00

simona1961
Member

mobilna napisał:

Franciszko
Ta walizka jest symbolem tego że po roku w takim kołchozie jak PR 25, 26, 27 ...i za takie pieniadze !
Trzeba się spakować i spier...ć jak najdalej od takiego wyzysku za 700 jak pisał aligator .

Pani spodziewała się kogoś w worku jutowym i się zawiodła, pomimo że byłam w podróży.
Przez 10 min nawet pani profesor twierdziła że nie musi mi zapłacić rejsowego. Jak zajechał ZOLL pod dom to biegła z pieniędzmi.
W przemówieniu na rozstanie nie zostawiłam na profesorskim kocmołuchu suchej nitki.

Bardzo celnie spointowane. Tak, walizka z logo Promedica24 , to symbol na miarę warunków zatrudnienia w tej sławetnej firmie, o której to nawet filmy krążą w sieci. I to bynajmniej nie pochwalne. Pakujmy więc walizki i uciekajmy jak najdalej od PR24

A na zakończenie ,  pochylmy się nad losem Anki Promediczanki :d , przekazując jej słowa modlitwy.

Panie,

daj mi siłę,

do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,

odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,

mądrość, abym ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj

wkurwili.

Spraw abym uważał,

czy palce które przydeptuję dziś,

nie są połączone z dupami,

w które będę musiał włazić jutro.

Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...

12% w poniedziałek

23% we wtorek

40% w środę

20% w czwartek

5% w piątek

I pomóż mi pamiętać.....

kiedy mam naprawdę zły dzień

i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurwić,

niech nie zapomnę,
że do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż 42 mięśni,

a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca

i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć!

No chyba, że przywdzieje koszulkę słuzbową, polarek i nakryję się kocykiem z logo PR24, wtedy wszystkie złe mysli odejdą precz!

#32 2016-01-17 21:11:32

mobilna
Member

big_smile big_smile big_smile
Ty sie dziwisz że musi pracować w PR ?
Przecież jak ona chodzi w tej koszulce non stop to nikt normalny nie załozy jej działalności bo 24 jest tu nielegalne .
Na taki pseudo kitelek z całą pewnością pflegedienst patrzy krzywo.
No ale ? Przecież to nie pierwszy niewypał pomysłów tej firmy. Żeby nie płacić uczciwie nawet są zdolni przekonac że koszulka za 5 zł to jakiś prestiż.
A najlepsze jest to że znajdują propagatorów takiej ściemy.
Jaki jest poziom takiej jednostki ? Taki jak tej koszulki.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-01-17 21:35:53)

#33 2016-01-17 22:26:08

ava
Member

Eto mówisz i masz big_smile

https://www.facebook.com/Promedica24/ph … 338796411/

Kocyka nie znalazłam sad może to ten ratunkowy termiczny big_smile

Czytam, i wierzyć mi się nie chce. W normalnych warunkach to za reklamę trzeba płacić.
W Promedice pracobiorca musi sobie zapracować na „zaszczyt” promowania firmy big_smile big_smile big_smile
Jeszcze trochę, to przodownicom pracy na czole będą tatuować logo big_smile w nagrodę big_smile

#34 2016-01-17 22:31:28

ava
Member

anna_suchodolska napisał:

..?eto napisał:

Rawa napisał:

O rany , niemożliwe !
Fora ze Dwora!

Pozdrawiam!

http://www.opiekunki-forum.pl/t5159-wyp … ica24.html

#35 2016-01-17 22:36:18

ava
Member

simona1961 napisał:

mobilna napisał:

Franciszko

Bardzo celnie spointowane. Tak, walizka z logo Promedica24 , to symbol na miarę warunków zatrudnienia w tej sławetnej firmie, o której to nawet filmy krążą w sieci. I to bynajmniej nie pochwalne. Pakujmy więc walizki i uciekajmy jak najdalej od PR24

A na zakończenie ,  pochylmy się nad losem Anki Promediczanki :d , przekazując jej słowa modlitwy.

Panie,

daj mi siłę,

do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,

odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,

mądrość, abym ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj

wkurwili.

Spraw abym uważał,

czy palce które przydeptuję dziś,

nie są połączone z dupami,

w które będę musiał włazić jutro.

Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...

12% w poniedziałek

23% we wtorek

40% w środę

20% w czwartek

5% w piątek

I pomóż mi pamiętać.....

kiedy mam naprawdę zły dzień

i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurwić,

niech nie zapomnę,
że do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż 42 mięśni,

a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca

i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć!

No chyba, że przywdzieje koszulkę słuzbową, polarek i nakryję się kocykiem z logo PR24, wtedy wszystkie złe mysli odejdą precz!

Pochylam się i.......ćwiczę te 4 mięśnie

#36 2016-01-17 22:44:29

..?eto
Member

ava napisał:

Czytam, i wierzyć mi się nie chce. W normalnych warunkach to za reklamę trzeba płacić.
W Promedice pracobiorca musi sobie zapracować na „zaszczyt” promowania firmy big_smile big_smile big_smile
Jeszcze trochę, to przodownicom pracy na czole będą tatuować logo big_smile w nagrodę big_smile

Na czole?
Dalej ,głębiej, na wagini lub penisie.
To dopiero jest reprezentacyjne miejsce .
Ale najobrzydliwsze jest to, ten swoj "wymuskany " wizerunek budują na ludzkiej krzywdzie.
Bo ich  płace są po porostu nieprzyzwoite.
Szkoda mi tych biedaków robiących na wybujale fantazje pracodawców Pr25.
No a anna s to  już poprostu jakaś fanatyczka, niezłe pranie mózgu jej zafundowali. Ciekawe , czy sprawy Polski by tak walczyła , jak  o sprawę Pr25.
Biedna wyprana kobieta.
Wyrazy współczucia dla rodziny anny s, z powodu straty anny , która przeniosla "się"'  do boga Pr25 .

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-17 22:48:35)

#37 2016-01-17 22:47:06

mobilna
Member

ava napisał:

Umarłam ze śmiechu big_smile
Ava buziak smile

Jak sie tak gówniano płaci pracownikom , to nie dziwota że trzeba ich ubierać.

#38 2016-01-17 22:57:10

simona1961
Member

ava napisał:

http://animowane-gify.pl/uploads/gify_u%C5%9Bmiech.gif
Niewolników trzeba jakos oznaczyć przecież. Wersja z tatuażem na czole, bardzo mi się podoba big_smile

#39 2016-01-17 23:01:26

mobilna
Member

Jako normalna niezrzeszona opiekunka głęboko współczuje pracujacym w tej firmie.
Oby szlag najjaśniejszy trafił takie hieny co żeruja na czyjejś cięzkiej pracy.
Nie dość im okradania pracowników na wynagrodzeniu to jeszcze poniżaja tak ludzi.

#40 2016-01-17 23:01:46

..?eto
Member

A najśmieszniejsze jest to, ze w żadnym swoim wpisie anna nie podala żadnych konkretnych danych, żeby zdementować nasz podane dane, pewnie podpisywali jakąś klauzulę o poufności tych danych i nie udostępnianiu ich nikomu.
Chyba  mi jej trochę szkoda.
Tak sie dala ubezwłasnowolnić! sadi

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-17 23:04:28)

#41 2016-01-17 23:02:49

mobilna
Member

23.30 MDR reportaz wart by rzucić okiem.

#42 2016-01-17 23:05:41

..?eto
Member

reportaz o nas opiekunkach , czy uchoźcach?

#43 2016-01-17 23:14:08

Franciszka
Member

#44 2016-01-17 23:14:54

simona1961
Member

http://www.zbierak.pl/static/img/gotowe/4eec10d8c565901bb94fc30185cbd424.jpg

#45 2016-01-17 23:17:38

simona1961
Member

Franciszka napisał:

https://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/370523,promedica-care

Jesoooooo, powiązania jak w ośmiornicy big_smile big_smile big_smile

#46 2016-01-18 00:27:49

simona1961
Member

mobilna napisał:

23.30 MDR reportaz wart by rzucić okiem.

Obejrzałam. Ja juz mam dorosłe dziecko, ale inni? Jestem wsciekła sad

#47 2016-01-18 11:54:32

ewal8
Member

..?eto napisał:

A najśmieszniejsze jest to, ze w żadnym swoim wpisie anna nie podala żadnych konkretnych danych, żeby zdementować nasz podane dane, pewnie podpisywali jakąś klauzulę o poufności tych danych i nie udostępnianiu ich nikomu.

?eto, ale ona nie jest w ogóle świadoma, że jest właśnie – dobrze to nazwałaś – ubezwłasnowolniona. Nie da się pomóc osobie, która nie widzi problemu. Wy jej tu klarujecie, że daje się oszukiwać i wyzyskiwać, a ona wyskakuje z firmowymi busikami, polarkami, walizeczkami czy tam koszulkami.

Dlaczego mam wrażenie, że ona nie jest opiekunką big_smile big_smile
Ano dlatego, że zaczął się nowy rok kalendarzowy, więc i pewnie Promedica nowy narybek do biura załapała, a że narybek jak to każdy nowy narybek big_smile wykazać się chce, to i pisze te peany ku chwale firmy.
Narybek nie wie tylko, że takich tu przed nią były dziesiątki i nikt nabrać się nie dał. Pamiętacie tę (od postu 9):
http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=15

Wypisz wymaluj koleżanka anny_suchodolskiej big_smile big_smile, która podpisuje się tutaj imieniem i nazwiskiem. Pytanie tylko po co? big_smile big_smile Pewnie, żeby wierchuszka łatwo zidentyfikowała swego wzorowego pracownika typu 300 % normy big_smile big_smile big_smile, bo i po nocach dziewczyna nie odpoczywa, oj nie odpoczywa big_smile big_smile
Naprawdę, mam spore wątpliwości, żeby uwierzyć, że pani ta jest prawdziwą opiekunką i raczej nikt mnie do tej teorii nie przekona.

#48 2016-01-18 14:38:52

Franciszka
Member

mobilna napisał:

Franciszko

Dla mnie ta walizka symbolizuje kulę u nogi a ta cała maskarada, te uniformy, ci ludzie, którzy wyglądają jak roboty, twarze z wymuszonym uśmiechem, bez wyrazu i bez życia. To jest przerażające, ich twarze przypominają mi pacjentów ze szpitala z filmu "Lot nad kukułczym gniazdem" M. Formana.

Bardzo dobrze rozegrałaś tą sytuację i bardzo się cieszę, że wyszłaś z niej zwycięsko. Profesorskie wyobrażenie o rzeczywistości zderzyło się z samą rzeczywistością, jednym słowem MASZ KLASĘ smile .

#49 2016-01-18 20:54:19

..?eto
Member

ewal8 napisał:

..?eto napisał:

?eto, ale ona nie jest w ogóle świadoma, że jest właśnie – dobrze to nazwałaś – ubezwłasnowolniona. Nie da się pomóc osobie, która nie widzi problemu. Wy jej tu klarujecie, że daje się oszukiwać i wyzyskiwać, a ona wyskakuje z firmowymi busikami, polarkami, walizeczkami czy tam koszulkami.

Dlaczego mam wrażenie, że ona nie jest opiekunką big_smile big_smile
Ano dlatego, że zaczął się nowy rok kalendarzowy, więc i pewnie Promedica nowy narybek do biura załapała, a że narybek jak to każdy nowy narybek big_smile wykazać się chce, to i pisze te peany ku chwale firmy.
Narybek nie wie tylko, że takich tu przed nią były dziesiątki i nikt nabrać się nie dał. Pamiętacie tę (od postu 9):
http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=15

Wypisz wymaluj koleżanka anny_suchodolskiej big_smile big_smile, która podpisuje się tutaj imieniem i nazwiskiem. Pytanie tylko po co? big_smile big_smile Pewnie, żeby wierchuszka łatwo zidentyfikowała swego wzorowego pracownika typu 300 % normy big_smile big_smile big_smile, bo i po nocach dziewczyna nie odpoczywa, oj nie odpoczywa big_smile big_smile
Naprawdę, mam spore wątpliwości, żeby uwierzyć, że pani ta jest prawdziwą opiekunką i raczej nikt mnie do tej teorii nie przekona.

smile

#50 2016-01-25 15:37:18

serenity
New member

chcialabym dolaczyc wyrazy ogromnego podziwu dla Mobilnej i wszystkich osob ja wspierajacych.

Wielki szacunek za walke o uczciwosc.

Tez uwazam, ze Anna Suchodolska nie pracuje jako opiekunka w Promedice 24 i jest to  podstawiona pracownica biurowa.

Ta firma fukcjonuje glownie w oparciu o opiekunki poczatkujace, zastraszone, nierozeznane w branzy i slabo bardzo mowiace po niemiecku. Osoby, ktore mialyby trudnosci ze znalezieniem oferty w innej agencji ze wzgledu na poziom jezyka. Niby dobrze, ze firma bierze kazda, ale

- rzuca je w paskudne miejsca za male pieniadze

i na 24 godziny co wyraznie jest sugerowane klientom poprzez liczne gadzety 24
na 24 godziny co wyraznie jest sugerowane klientom poprzez liczne gadzety 24

co najgorsze jeszcze do niedawna wmawiano tym kobietom,

ze lepiej zrezygnowac z Zusu i dostac 100euro wiecej

Sporo bardzo slabych osob stracilo zdrowie i nie nabylo nawet prawa do renty.
To nie powinno miec miejsca w cywilizowanej Europie

#51 2016-01-25 17:34:27

serenity
New member

i w ferworze pisania zapomnialam o wlasciwym temacie:
ile Promedica bierze za ta niewolnicza prace Polek?

Tak, rachunek dla rodziny - placony w dwoch ratach co prawda -

za miesiac moze wyniesc 3000 euro, np gdy sa swieta i wymiana.

generalnie okolo 2700 do 2800 euro
przy dobrych zarobkach opiekunki czyli 1000 euro  BEZ UBEZPIECZENIA

Opiekunka ma zakaz informowania o swoich zarobkach rodziny PDP

DLACZEGO TA FIRMA MOZE DOSTAC NAJWYZSZA STAWKE W nIEMCZECH?

bo klienci sa przekonani, ze placa prawdziwie niemieckiej firmie

za niemiecka jakosc i solidnosc

a to akurat prawda: kasa zostaje w niemieckiej kieszeni

#52 2016-01-26 22:21:56

bunia174
Member

Darianna napisał:

Jeszcze jedno: czy jeśli przed wyjazdami dostałam certyfikat a nie uczestniczylam wcześniej w żadnym szkoleniu (przyszłam, podpisałam papiery i tyle było tego szkolenia) to w razie wypowiedzenia umowy muszę im coś płacić? Słyszałam, że tutaj właśnie tak jest (trzeba przepracowac określoną liczbę miesięcy żeby "spłacić" szkolenia i wszystkie te gadżety firmowe typu walizka, polar). Orientuje się może ktoś w temacie? smile

Witam jest tutaj nową. Ale chętnie ci pod powiem jak to jest jeśli chodzi o gadżety to zależy pracuje się od 6 miesięcy do 12 w promrdici i wtedy nie trzeba płacić poza tym jeszcze nie słyszałam żeby ktoś musiał zapłacić. A jeśli chodzi o szkolenia to nie trzeba za nie płacić w żadnym wypadku mozesz odbyć szkolenie i nie wyjećhac z firma. A tak generalnie jak czytam to wszystko to się zastanawiam czy  ta nagonnka na promedike nie jest tworzona przez inne firmy aby tylko skompromitować firmę promedica24 . a jeśli chodzi oplacenie podopiecznych to moia pani płaci 2200 euro a ją dostaje 1100 euro wiadomo że firma musi zarobić w końcu są dyspozycji naszej 24 h i w Polsce i w Niemczech i opłacana podróż podatek ubezpieczenie itp.

Ostatnio edytowany przez bunia174 (2016-01-26 22:26:44)

#53 2016-01-26 22:25:25

mobilna
Member

A czy trzeba kompromitowac coś co dawno samo się skompromitowało ?
Właśnie szukam miejsca dla jednej z nas . Zgadnij kto ją wyrolował ?

#54 2016-01-27 19:12:37

krycha62
Member

BUNIA!!!!
" a jeśli chodzi oplacenie podopiecznych to moia pani płaci 2200 euro a ją dostaje 1100 euro wiadomo że firma musi zarobić w końcu są dyspozycji naszej 24 h i w Polsce i w Niemczech i opłacana podróż podatek ubezpieczenie itp."
A do cholery jasnej my to jestesmy dostepne przez 3 godziny dziennie? Rusz dupe zza biurka i pojedz sobie na te 3 godziny!
DO PROMEDICI !!!
Dajcie juz sobie spokój z podstawianiem swoich biurowych pracownic do wpisów na NASZYM FORUM!!! WYNOCHA STAD!!!
Szkoda waszego pisania. Opinie macie juz tak zszarpana ze żadne wpisy juz wam nie pomogą.

#55 2016-01-27 20:00:46

festynka
Member

krycha62 napisał:

BUNIA!!!!
" a jeśli chodzi oplacenie podopiecznych to moia pani płaci 2200 euro a ją dostaje 1100 euro wiadomo że firma musi zarobić w końcu są dyspozycji naszej 24 h i w Polsce i w Niemczech i opłacana podróż podatek ubezpieczenie itp."
A do cholery jasnej my to jestesmy dostepne przez 3 godziny dziennie? Rusz dupe zza biurka i pojedz sobie na te 3 godziny!
DO PROMEDICI !!!
Dajcie juz sobie spokój z podstawianiem swoich biurowych pracownic do wpisów na NASZYM FORUM!!! WYNOCHA STAD!!!
Szkoda waszego pisania. Opinie macie juz tak zszarpana ze żadne wpisy juz wam nie pomogą.

Tak jest krycha62 -zgadzam się z Tobą -a kysz z naszego porządnego  podwórka .

#56 2016-01-31 16:39:29

bunia174
Member

krycha62 napisał:

BUNIA!!!!
DO PROMEDICI !!!

Ty  krycha 62 dasz sobie rękę uciąć że jestem paniusia z za biurka która nie wie co mówi?

#57 2016-01-31 22:59:09

barbara.b
Member

bunia a ty dasz sobie ręke uciąć, że jesteś istotą rozumną?

bunia174 napisał:

krycha62 napisał:

BUNIA!!!!
DO PROMEDICI !!!

Ty  krycha 62 dasz sobie rękę uciąć że jestem paniusia z za biurka która nie wie co mówi?

#58 2016-02-01 11:27:05

mobilna
Member

Obawiam się że bunia nie ma czym odpisać big_smile

#59 2016-02-01 13:47:52

Franciszka
Member

mobilna napisał:

#60 2016-02-02 13:51:32

axelmerino
New member

Mój podopieczny płacił promedice 75 euro za dzień, ja zarabiałam ok.1050,  nie widzę wielkich różnic między firmami wysyłającymi, ich pracownice są bardzo miłe do momentu wysłania pracownika, potem może być różnie, wyjechałam z firmą gowork na czas świąt, bo liczyłam na większy zarobek, swoich pieniędzy jeszcze nie otrzymałam, choć miały wpłynąć 15 stycznia....

#61 2016-02-04 16:04:57

bunia174
Member

Franciszka napisał:

mobilna napisał:

A może w przeciwności do was bunia nie ma czasu odpisać bo ciężko pracuje na stelli .  wy jak widać macie czas zawsze aby odpisac . a po za tym ją dam sobie rękę uciąć że jestem istota rozumną i jej nie strace . a krycha 62 już chodzi bez ręki.

#62 2016-07-05 12:48:30

mallab
New member

Propo tematu. Żyłam w dobrych stosunkach z rodzinami do których wyjeżdżalam i sami byli w szoku ile zarabiam i mi rachunki pokazywali. Widziałam rachunki dwóch rodzin :jedna płaciła 2400 euro druga uwaga.... 4300 euro.... Szok...

#63 2016-07-05 17:18:24

mobilna
Member

bunia174 napisał:

Franciszka napisał:

mobilna napisał:

A może w przeciwności do was bunia nie ma czasu odpisać bo ciężko pracuje na stelli .  wy jak widać macie czas zawsze aby odpisac . a po za tym ją dam sobie rękę uciąć że jestem istota rozumną i jej nie strace . a krycha 62 już chodzi bez ręki.

Ja też cięzko pracuje i się wyrabiam smile

#64 2016-07-05 17:42:41

barbara.b
Member

2400 to raczej w normie. zdziwiła bym się jakby mniej płacili. w końcu opłacają zus, podatki ( aczkolwiek jedna firma w polsce opłacała mi podatki od całości i jedna niemiecka, reszta to były śmieszne kwoty ), do tego zazwyczaj dwie firmy muszą na jednym zleceniu zarobić- polska i współpracująca z nią niemiecka i ewentualnie jakiś koordynator, który zwerbował rodzinę. do tego prowadzenie firmy wiąże się również z kosztami. nie piszę tutaj o jakiś dziwnych firmach, co nic nie opłacają i jeden człowiek ewentualnie współmałżonek stanowią całą firmę. wtedy taka kwota od rodziny to faktycznie zdzierstwo. no ale i rodzina i opiekunka sami sobie wybierają firmę. zawsze uświadamiam rodzinę. zazwyczaj nie słuchają i słyszę " w firmie powiedzieli....". więcej dokładnych informacji nie chcą mieć i raczej są niezadowoleni, że opiekunka porusza taki temat bo trudno im dalej udawać, że nic nie wiedzieli...
no ale 4300 to już jest ładna sumka.

mallab napisał:

Propo tematu. Żyłam w dobrych stosunkach z rodzinami do których wyjeżdżalam i sami byli w szoku ile zarabiam i mi rachunki pokazywali. Widziałam rachunki dwóch rodzin :jedna płaciła 2400 euro druga uwaga.... 4300 euro.... Szok...

Reklama