img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Nieudany wyjazd

Witam serdecznie, chciałbym pokrótce opisać moją ,,przygodę" i prosić o radę, być może ktoś był w podobnej sytuacji. Wyjechałam do Niemiec za pośrednictwem P24, na miejscu po niespełna 17 godzinach podróży zadzwoniłam do koordynatora...

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2012-10-16 14:26:55

ellka
New member
Zarejestrowany: 2012-10-16
Posty: 5

Nieudany wyjazd

Witam serdecznie, chciałbym pokrótce opisać moją ,,przygodę" i prosić o radę, być może ktoś był w podobnej sytuacji. Wyjechałam do Niemiec za pośrednictwem P24, na miejscu po niespełna 17 godzinach podróży zadzwoniłam do koordynatora. Pan poinformował mnie, że jest ze mną umówiony ok 9. Była 6 rano:/ W firmie nie powiedziano mi, że będę koczować od 6 rano do 9 w oczekiwaniu na koordynatora. Panu udało sie dotrzeć po 7. Powiedział, że z rodziną jesteśmy umówieni na 9 a teraz idziemy na kawe bo mamy jeszcze dużo czasu. ( ale czy nie powinno być tak to wszystko zoorganizowane że rodzina bez względu na porę powinna przyjąć opiekunke?? w końcu to w ich interesie??dlaczego ktoś ma czekać na dworcu na ,,odpowiednia godzinę?? ja poswiecam sie jade kilkanascie godzin a oni nie moga wstac wczesniej?? No ale ....Ok 8 okazało się że ludzie(małżeństwo) zrezygnowali, nie chcą opiekunki!!! Dowiedziałam się również że pan którym miałam się opiekować to alkoholik który w nocy pijany chodzi, przewraca sie i trzeba wstać, dostarczyć go do łóżka, zmienić pieluchomajtki. W P24 twierdzili że nie jest to alkoholik tylko pan który wypija 2-3piwa:/ Ale wracając... Koordynator dzwonił do innej koordynator, szukali mi nowego miejsca lub w razie gdyby nie znaleźli wieczorem miałam powrót. Mój koordynator powiedział że nie mam się co martwić, bo ludzie którzy zrezygnowali w ostatniej chwili będą teraz musieli pokryć koszty mojego przyjazdu i pobytu, jakiś pokój i wyżywienie. Z biura z P24 dostałąm natomiast sms z przeprosinami i informacją że gdyby nie znaleźli nowego miejsca to wracam wieczorem do PL, a w między czasie będę mogłą jechać z koordynatorem do jego mieszkania i odświeżyć sie. Po 3 godzinach siedzenia w kawiari dworcowej, kilku moich telefonach skończyło się na tym, że wracam wieczorem. Powiedziałąm pani z biura że chce jakiś nocleg bo jestem po kilkunastu godzinach podróży i muszę się odświeżyć, przede mną przecież cały dzień a potem kilkanaście godzin w autokarze,  a ona na to że wykluczone, że oni nie mogą mi nic takiego załatwić, i znowu że mam jechać z koordynatorem do niego, on sam nie wyrażał chęci żebym do niego jechałą. I ja go rozumiem ale wyjścia innego nie było. Dzięki uprzejmości tego pana mogłam się umyć i chwilę odpocząć u niego. O 16 koordynator zawiózł mnie na dworzec autobusowy na którym czekałąm do 21.30 na autokar, nie wspomnę że dworzec ten to nie był budynek tylko taki ,,pod chmurką", było zimno, wietrznie, a ja tam czekałam sobie samiutka z bagażem kilka godzin na autokar. Nie było też przechowalni bagażu jak się nie trudno domyśleć i nawet nie mialam jak isc do wc czy sklepu zeby cos kupic sobie do jedzenia czy cos cieplego do picia. A potem znowu kilkanaście godzin jazdy:/ Reansumując, nie mam pretensji o to że ludzie zrezygnowali z opiekunki-to sie zdarza. Ale nie rozumiem jak można swojego pracownika, w delegacji skazać na taką tułaczkę po dworcach!Nie miałam nawet jak i gdzie zjeść. Sam koordynator który był Niemcem powiedział że u nich to byłoby niedopuszczalne tak postąpić ze mną. Firma w momencie gdy potrzebowałam pomocy wypięła sie, i na nic prośby, tłumaczenia że jestem po kilkunastu godzinach podróży potrzebuje się przespać gdzieś, jestem zmęczona a przede mną kolejne godziny jazdy!!! Jadąc  z fimą powinniśmy się czuć bezpiecznie! Czy ktoś z was miał tak nieudany wyjazd i na jaką rekompensate mogę liczyć. Mam już swoje postanowienia i przemyślenia, jednak chciałabym prośić jeszcze o rade być może kogoś kto byłby w podobnej sytuacji......Pozdrawiam E.

Ostatnio edytowany przez ellka (2012-10-16 14:44:12)

Offline

 

#2 2012-10-16 14:38:09

Krycha
Member
Zarejestrowany: 2012-10-08
Posty: 56

Re: Nieudany wyjazd

Przykro mi, że zostałaś tak potraktowana. Rozumiem, że nie od firmy zależała decyzja klientów, ale rzeczywiście mogli zapewnić Ci chociaż nocleg. Ale jak czytałam o dworcu pod chmurką i deszczowej i wietrznej pogodzie... bryyy aż mnie ciarki przeszły.

Offline

 

#3 2012-10-16 14:46:19

makola45
Member
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 83

Re: Nieudany wyjazd

No to ci sie przytrafiło..Myśle że na rekompensate ze strony firmy to chyba nie masz co liczyć.Co najwyżej jakieś przeprosiny.Nawet bym nie pomyślała że firma tak może sie zachować.

Offline

 

#4 2012-10-16 14:56:57

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

Krycha napisał:

Przykro mi, że zostałaś tak potraktowana. Rozumiem, że nie od firmy zależała decyzja klientów, ale rzeczywiście mogli zapewnić Ci chociaż nocleg. Ale jak czytałam o dworcu pod chmurką i deszczowej i wietrznej pogodzie... bryyy aż mnie ciarki przeszły.

Szkoda,ze nie zadzwonilas do ambasady i nie powiedzialas jak Cie potraktowano!wymienic nazwe firmy i okolicznosci zdarzenia.Zadna z nas by nie chciala takich przygod i ciarki mnie przeszly Krysiu,ale na takie podejscie do czlowieka!to karygodne ,oni siedza na stolkach i smieja sie z nas!no nie wiem,czy cos da sie zalatwic teraz.To byla umowa zlecenie pewnie?

Offline

 

#5 2012-10-16 16:26:22

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

Sytuacja Twojego nieudanego wyjazdu to wszelkie granice nieodpowiedzialności PR24. Przede wszystkim dziwna jest rola koordynatora, który jakoby według reklamującej się firmy PR24 jest po to, aby opiekunka na miejscu czuła się bezpiecznie. Pojechałaś z podpisaną umową z firmą, to co wydarzyło się na miejscu to kolejne niedopracowanie przez firmę ( nie wiadomo jak z innymi, ale przez wymienioną tutaj ) umowy z rodziną która w takim momencie zrezygnowała z opiekunki. Dlaczego firma ( firmy ) nie zastrzegą w umowie, że w razie zaistnienia takiej sytuacji, rodzina jest zobowiązana zapewnić 1 dobę na odpoczynek osoby wydelegowanej oraz wyżywienie. To skandal, aby zostawić opiekunkę na ulicy!!!! Koordynator na miejscu z kolei powinien być zobowiązany!!! aby nie zostawiać na łasce losu wydelegowanej osoby. To się nadaje do prasy!!!!!

Offline

 

#6 2012-10-16 20:02:19

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Nieudany wyjazd

Iizka 46 ma racje ja bym starala sie zawiadomic ambasade.Cala ta sprawa stala by sie glosna i moze inne firmy przysiadlyby troche na tylku i zainteresowaly by sie swoimi pracownikami delegowanymi do pracy.Ambasada by nie popuscila i firma ponioslaby konsekwencje w postacji kontroli prawidlowosci zatrudnienia zgodnie z kodeksem pracy i to powaznej kontroli.A kolezance moge tylko zasugerowac podanie firmy do sadu o utracone  korzysci za CALY OKRES UMOWY np 3 miesiace.Jak to fatalnie swiadczy o firmie.

Offline

 

#7 2012-10-16 20:07:38

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Nieudany wyjazd

cóż ,o PR24 coraz mniej opinii  pozytywnych a tu jeszcze taki "kwiatek".Mam nadzieję,że więcej się z ta firmą nie wybierasz do pracy?Rzeczywiście tylko z tym do mediów iść........

Offline

 

#8 2012-10-16 20:53:20

ellka
New member
Zarejestrowany: 2012-10-16
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

Nie mam odwagi wyjechać drugi raz z P24. Po tym doświadczeniu wiem że nie można na nich liczyć w razie problemów. Myślałam również o ambasadzie tylko nie wiem z której strony się za to zabrać. Firma jest polska, ja jestem w niej zatrudniona na umowe zlecenie, wyjazd to delegacja. Czy w takim przypaku firma nie podlega PIP-owi? Narazie jestem na etapie zbierania informacji, i każda udzielona mi przez Was jest cenna i bardzo dziękuję za każdy wpis. Wyjazd był 2tygodnie temu, odchorowałam go i dopiero wracam ,,do żywych" że tak powiem;) i mam ochotę się tym zająć

Ostatnio edytowany przez ellka (2012-10-16 21:01:16)

Offline

 

#9 2012-10-16 21:25:58

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Nieudany wyjazd

ellka napisał:

Nie mam odwagi wyjechać drugi raz z P24. Po tym doświadczeniu wiem że nie można na nich liczyć w razie problemów. Myślałam również o ambasadzie tylko nie wiem z której strony się za to zabrać. Firma jest polska, ja jestem w niej zatrudniona na umowe zlecenie, wyjazd to delegacja. Czy w takim przypaku firma nie podlega PIP-owi? Narazie jestem na etapie zbierania informacji, i każda udzielona mi przez Was jest cenna i bardzo dziękuję za każdy wpis. Wyjazd był 2tygodnie temu, odchorowałam go i dopiero wracam ,,do żywych" że tak powiem;) i mam ochotę się tym zająć

Według mnie, ambasada nic Ci tu nie pomoże, jesteś przecież już w Polsce. Umowa zlecenie, to umowa cywilna, a nie umowa o pracę w związku z tym nie podlega pod PIP. Prawdopodobnie byłaś zatrudniona na jakąś część etatu i zgodnie z tym należą Ci się pieniądze, ale tylko w tej wysokosci jak widnieje w umowie. Z tego co mi wiadomo Promedica sama kupuje bilety opiekunkom wyjeżdżającym, więc tutaj kosztów nie poniosłaś, no chyba, że było inaczej. Rodzina , jesli zerwała umowę, to musi zapłacić pewnie jakąś karę, a jesli nie to i tak ma okreslony w umowie czas na jej wypowiedzenie, więc pewnie tak czy inaczej musi do firmy zapłacić za okres wypowiedzenia. Za mało znamy szczegółów aby coś konkretnie doradzić, ale z tego co piszesz, to pozostaje Ci tylko sad cywilny i pozew o utracone dochody, o poniesione koszty w związku z wyjazdem itd... Smutne to, ze tak traktuje sie opiekunki, ale cóż, chyba jeszcze długo nic w tej materii się nie zmieni.
Mozesz wysłac do firmy żądanie o wypłacenie odszkodowania za utracone dochody, ale musisz wiedzieć, że egzekwowanie tego, to będzie droga przez mękę. Poza tym poniesiesz równiez koszta dodatkowe! Ja chyba na Twoim miejscu poszłabym do jakiejś gazety i opisała całą tę sytuację, uprzedzając o tym firmę. Może strach przed rozgłosem skłoni ich do jakiegos działania w sensie zadośćuczynienia Tobie?

Dla mnie ta firma jest od dawna mało wiarygodna, choc jak już pisałam , na poczatku mojej kariery opiekunki, własnie do nich jako pierwszych zgłosiłam chęc podjęcia pracy. Nie chcieli mnie bo nie miałam doswiadczenia, dziś wiem, że zrobili mi tym przysługę. Działają chaotycznie, są niekompetentni, oszukują opiekunki nawet na kosztach podrózy, bo jesli sami kupuja bilety to mają duże zniżki w firmach przewozowych, a rodzina płaci duzo więcej. Oj , jak sie czyta te rózne, niemiłe przygody kolezanek opiekunek, to aż się prosi, zeby jakąś bombkę im podesłać. Informuj nas o przebiegu tej sytuacji, może to uchroni inne kolezanki od takich wpadek!

Offline

 

#10 2012-10-16 22:04:48

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Nieudany wyjazd

A ja wam powiem taką historię-moja zmienniczka wraca do domu autobusem krótko przed Gwiazdką,jest Frankfurt,dosiada się do niej kobieta-zapłakana,zmarznięta.Zaczynają rozmawiać i okazało się że ta zmarznięta kobieta przyjechała  rano,miała ją odebrać córka podopiecznej ale nikt na nią nie czekał,miała nr tel do tej córki,więc zadzwoniła i okazało się ze babcia trafiła dzień wcześniej do szpitala i nie wiadomo kiedy wróci i opiekunka im nie potrzebna.A była to praca na czarno rzecz jasna.Więc ta biedna opiekunka przesiedziała cały dzień na przystanku,aż przyjechał autobus do Pl.Szczęśliwa  była tylko z tego powodu,ze miała załadowaną komórkę i mogła dzwonić i bilet open.A tak bardzo chciała sobie dorobić przez okres Gwiazdkowy.I co wy na to.

Offline

 

#11 2012-10-16 23:09:03

Jagoda
New member
Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

O ile dobrze rozumiem, wynagrodzenie za wykonaną pracę jest tylko częścią świadczeń wynikających z umowy z agencją. Drugą część stanowią diety .Jeśli Ellka pojechała w delegację i po dwóch dniach wróciła, agencja powinna jej wypłacić za te dwa dni diety.Ellka powinna wezwać agencję pisemnie do zapłaty a w przypadku braku reakcji wysłać pozew w postępowaniu upominawczym do sądu (a jeszcze lepiej do e-sądu).

Offline

 

#12 2012-10-16 23:31:36

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

ellka napisał:

Nie mam odwagi wyjechać drugi raz z P24. Po tym doświadczeniu wiem że nie można na nich liczyć w razie problemów. Myślałam również o ambasadzie tylko nie wiem z której strony się za to zabrać. Firma jest polska, ja jestem w niej zatrudniona na umowe zlecenie, wyjazd to delegacja. Czy w takim przypaku firma nie podlega PIP-owi? Narazie jestem na etapie zbierania informacji, i każda udzielona mi przez Was jest cenna i bardzo dziękuję za każdy wpis. Wyjazd był 2tygodnie temu, odchorowałam go i dopiero wracam ,,do żywych" że tak powiem;) i mam ochotę się tym zająć

Wiem,ze teraz z perspektywy czasu wszystko wyglada inaczej.Wtedy bylas zmeczona i poddalas sie biegowi zdarzen,czyli zlekcewazeniu Ciebie .Wymeczona po 17 godz /ja to ciezko znosze/bez prowiantu/bo skad mialas miec/ bez snu i dalej zostawiona na jakims przystanku sama sobie ,no to skandal.Po telefonie z firmy,ze wracasz wieczorem i braku noclegu i miejsca do wypoczynku moglas zadzwonic na nr ambasady,ze jestes zostawiona i oszukana przez Promedice/to bogata firma!!!!!/szkoda,ze nie zrobilas tego,dali by Ci pieniazki na hotel i jedzenie ,chyba ze i nasi konsulowie maja nas gdzies.Wspolczuje i zachecam Cie do zawiadomienia mediow /jak dziewczyny pisaly/Trzymaj sie cieplo!

Offline

 

#13 2012-10-27 17:05:46

Maytaya
Member
Zarejestrowany: 2012-09-27
Posty: 159

Re: Nieudany wyjazd

Krysta63, wspolczuje tej kobiecie, ale praca na czarno to zawsze ryzyko niestety.... . dlatego na czarno nie mam zamiaru jechac.

Offline

 

#14 2012-10-27 18:18:57

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Nieudany wyjazd

Maytaya napisał:

Krysta63, wspolczuje tej kobiecie, ale praca na czarno to zawsze ryzyko niestety.... . dlatego na czarno nie mam zamiaru jechac.

Maytaya-ani ja.Ale niestety duża część osób tak niestety jeżdzi.

Offline

 

#15 2012-11-25 22:25:14

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Nieudany wyjazd

Ja chyba bym poszła na Policję lub zadzwoniła na 112.

Offline

 

#16 2012-11-26 10:44:16

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Nieudany wyjazd

Ja bym chyba też na policje poszla.

Offline

 

#17 2012-11-26 11:54:20

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: Nieudany wyjazd

I co miałaby powiedzieć?Przyjechałam tutaj popracować nielegalnie i okazało sie,ze niepotrzebnie,oczekuję pomocy?Sory za ironię,ale to co piszecie nie ma sensu.

Offline

 

#18 2012-11-26 14:06:04

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: Nieudany wyjazd

pigwa napisał:

I co miałaby powiedzieć?Przyjechałam tutaj popracować nielegalnie i okazało sie,ze niepotrzebnie,oczekuję pomocy?Sory za ironię,ale to co piszecie nie ma sensu.

zawsze jest ryzyko związane z wyjazdem trzeba sie z tym niestety zawsze liczyc ja tez zwiedziałm tak alpy austriackie teraz wiem że nie nalezy wszystkim wierzyc

Offline

 

#19 2012-11-26 18:10:13

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Nieudany wyjazd

Ja bym zemdlala ostentacyjnie tak ze by im sie nie udalo mnie odwiezc na zaden autokar tego samego dnia. Zle sie czuje, mam zawroty glowy i jest mi niedobrze, chyba zaraz zwymiotuje a do tego boli mnie noga, jest spuchnieta wyglada jak bym miala zakrzepice konczyn dolnych itp. Za zadne skarby swiata nie dalabym sie tak potraktowac i zmusic do powrotu do polski jeszcze tego samego dnia.

Offline

 

#20 2012-11-26 18:35:48

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

Barbara45 napisał:

Ja bym zemdlala ostentacyjnie tak ze by im sie nie udalo mnie odwiezc na zaden autokar tego samego dnia. Zle sie czuje, mam zawroty glowy i jest mi niedobrze, chyba zaraz zwymiotuje a do tego boli mnie noga, jest spuchnieta wyglada jak bym miala zakrzepice konczyn dolnych itp. Za zadne skarby swiata nie dalabym sie tak potraktowac i zmusic do powrotu do polski jeszcze tego samego dnia.

Popieram ! I to jeszcze taka firma Promedica ,ktora nie dosc placi grosze opiekunce i jak postepuje w razie rezygnacji rodziny?Dziwie sie tej kobiecie,ze pozwolila na to!Omijac wielkim lukiem firmy ,gdzie za nic maja pracownika !Czasem warto oglosic sie w necie i wertowac jobleer.pl poloniusz.pl (ja tak znalazlam calkiem fajna prace)

Offline

 

#21 2012-11-26 21:39:40

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: Nieudany wyjazd

iza46 napisał:

Barbara45 napisał:

Ja bym zemdlala ostentacyjnie tak ze by im sie nie udalo mnie odwiezc na zaden autokar tego samego dnia. Zle sie czuje, mam zawroty glowy i jest mi niedobrze, chyba zaraz zwymiotuje a do tego boli mnie noga, jest spuchnieta wyglada jak bym miala zakrzepice konczyn dolnych itp. Za zadne skarby swiata nie dalabym sie tak potraktowac i zmusic do powrotu do polski jeszcze tego samego dnia.

Popieram ! I to jeszcze taka firma Promedica ,ktora nie dosc placi grosze opiekunce i jak postepuje w razie rezygnacji rodziny?Dziwie sie tej kobiecie,ze pozwolila na to!Omijac wielkim lukiem firmy ,gdzie za nic maja pracownika !Czasem warto oglosic sie w necie i wertowac jobleer.pl poloniusz.pl (ja tak znalazlam calkiem fajna prace)

kurde tylko czy wszyscy maja takie zdolności artystyczne ja pewnie bym miała z tym problemy .człowiek jednak zawsze wierzy że ta druga strona zachowa sie porządnie niestety ludzie nie mają skrupułow nie wiem czy by to pomogło ,raczej by chcieli sie jeszcze szybciej pozbyc problemu,widziałam raz jak człowieka po wypadku w pracy załadowali do autobusu byleby sie pozbyc problemu i byle by przekroczył granice kraju wątpie żeby sie ktoś przejmował jego stanem.a on był odpowiednio nastraszony że dał ze soba zrobic co chcieli. w takich sytuacjach człowiek nie myśli jest skazany na innych.

Offline

 

#22 2012-11-27 20:31:55

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Nieudany wyjazd

Wiem ze to nie jest latwe jak sie jest w takiej sytuacji ale uczciwoscia z takimi ludzmi, firmami sie nie wygra. Niestety trzeba byc swinia u udawac wariata.

Offline

 

#23 2012-11-28 01:26:17

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Nieudany wyjazd

pigwa napisał:

I co miałaby powiedzieć?Przyjechałam tutaj popracować nielegalnie i okazało sie,ze niepotrzebnie,oczekuję pomocy?Sory za ironię,ale to co piszecie nie ma sensu.

Nie wiem , może czegoś nie zrozumiałam , ale wydaje mi się , że jechałaś z firmy, to dlaczego piszesz o nielegalnym popracowaniu?

Hej!

Offline

 

#24 2012-11-28 01:28:48

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Nieudany wyjazd

Barbara45 napisał:

Ja bym zemdlala ostentacyjnie tak ze by im sie nie udalo mnie odwiezc na zaden autokar tego samego dnia. Zle sie czuje, mam zawroty glowy i jest mi niedobrze, chyba zaraz zwymiotuje a do tego boli mnie noga, jest spuchnieta wyglada jak bym miala zakrzepice konczyn dolnych itp. Za zadne skarby swiata nie dalabym sie tak potraktowac i zmusic do powrotu do polski jeszcze tego samego dnia.

Hehehehe!!!!!! Dobra jesteś !!!!!! To też jakieś wyjście. Ale to trzeba też mieć zdolności, aby odegrać taki teatrzyk. A z drugiej strony to ja chyba bym naprawdę zemdlała.

Offline

 

#25 2013-01-15 09:52:01

rozgoryczona
New member
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 6

Re: Nieudany wyjazd

to ja rowniez opisze swoja przygode z ta firme, ku przestrodze. Odradzam jakiekolkwiek kontakty z firma Promedica24, jesli macie wybor wybierzcie inna firme. Umowa zlecenie, czyli zadna, mowia ci, ze z warunkami umowy o prace, ale zauwazcie od jakiej kwoty odprowadzaja ci skladki od 129zl, smile Zarobki smiesznie niskie, warunkuja twoja znajomoscia jezyka niemieckiego, mimo dobrej znajomosci maximum co mozesz dostac to 1100euro. Co chwile liczne pomylki z ich strony, zmieniaja od tak sobie terminy wyjazdu, przyjazdu, ty oczywiscie dowiadujesz sie na koncu. Przysylaja zmieniona umowe, mowiaca, ze nagle zostajesz za granica trzy tygodnie dluzej, oczywiscie ty nic nie wiesz. Wiec dzwonisz do firmy za granicy, rachunek telefoniczny rosnie, a tu pani ci mowi, ze ktos zrobil psikusa. Ale najlepsze byl moj powrot do domu. 29 grudnia chce wsiasc do autokaru, a tu kierowca mowi, ze nie ma biletu, firma pomylila daty zamiast 29 grudnia, zamowila bilet na 29 listopada. Sobota, firma zamknieta, przedstawiciel niemiecki nie odbiera, alarmowy tez nie, nie wiesz co masz robic, bo jestes tak zdenerwowana zaistniala sytuacja.Cale szczescie, ze byly wolne miejsca, bo nie wrocilabym do domu, a gdzie bym poszla do hotelu, za co, wrocila do rodziny niemieckiej, tam nie ma miejsca. Wyobrazcie sobie, ze mimo moich telefonow, ze chce rozmawiac z "kierowniczka" firma nie zadzwonila do mnie z przeprosinami. Podczas kolejnej pomylki z ich strony, gdzie nie wyplacili mi dodatkowych pieniedzy, pani "kierowniczka" powiedziala, ze firma nie ma sobie nic do zarzucenia,ze pomylki sie zdarzaja, ze nie ma sensu teraz dociekac kto sie pomylil, ze ona moze mnie przprosic po dwoch tygodniach od zdarzenia itd.Moim zdaniem to kazda sznujaca sie firma powinna od razu dzwonic do ciebie  iprzepraszac za ta cala sytuacje To jest absurd, jak ta firma traktuje pracownika, jak zwykle mieso armatnie. Zapierdzielaj za granica, bo oni maja z ciebie pieniadze i nie odzywaj sie z czymkolwiek do nich, najlepiej nic nie mow, aby oni nie musieli sie wysilac i pracowac dodatkowo. Zatrudnia nie kompetentnych ludzi, burdel maja tam niesamowity, mam jak najgorsze wrazenia ze wspolpracy z ta firma.

Offline

 

#26 2013-01-15 10:25:50

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Nieudany wyjazd

rozgoryczona - mam nadzije ze juz z nimi nie pracujesz?

Offline

 

#27 2013-01-15 10:31:20

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Nieudany wyjazd

masz racje,to najgorsza agencja w całej Polsce,ale niestety zawsze znajdą się chętne osoby mające nóż na gardle,a nie znające języka.A Promedika  organizuje kursy dwa razy w roku-przynajmniej w moim mieście.Moja szkolna koleżanka właśnie od nich wyjechała pierwszy raz,odbyła dwu miesięczny kurs,dostała stelle,wyjechała i wyobrażcie sobie-rodzina płaci 1900 e agencji a koleżanka dostaje 750e na miesiąc.Wprost nie mogłam uwieżyć.tys euro na czysto...dla firmy.Oczywiście zaraz po zjechaniu z tej stelli koleżanka ucieka od tych krwiopijców.

Offline

 

#28 2013-01-15 11:12:48

rozgoryczona
New member
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 6

Re: Nieudany wyjazd

na szczescie juz nie smile

u mnie bylo jeszcze lepiej, rodzina placila 2000euro miesiecznie, za grudzien zaplacila 2200euro a opiekunka dostawala 780euro,

Ostatnio edytowany przez rozgoryczona (2013-01-15 11:13:24)

Offline

 

#29 2013-01-15 12:55:52

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

Rodziny nie płacą im mniej, kiedy opiekunka nie zna dobrze języka. To firmy stawiają ten próg opiekunkom, aby dla siebie jak najwięcej zgarnąć pieniędzy. Oczywiście rodziny zaznaczają, czy zależy im na opiekunce ze znajomością języka bardzo dobrą, komunikatywną, czy też nie mają takich wymagań, a zależy im na dobrej opiece i cechach osobowości opiekunki. Firma ma stawkę taką samą dla każdej rodziny, a dla lepszego wrażenia waha się pomiędzy 1800 do 2000 euro. No, a opiekunki i tak mają więcej niż pracując np. w sklepie w Polsce i na tym te złodziejskie firmy bazują. Pianą ziajam, kiedy czytam w ich ogłoszeniach, że oferują "bardzo wysokie zarobki". No, przeliczyć je na dniówkę, to w przypadku 780e, dziennie wychodzi 25 euro i parę centów, a na godzinę 1 euro!!!! Obojętnie, czy to dzień powszedni , weekend czy niedziela.

Offline

 

#30 2013-01-15 17:37:05

opiiekunka
Member
Zarejestrowany: 2013-01-14
Posty: 10

Re: Nieudany wyjazd

To jest dopiero zdziercy na każdym kroku...

Offline

 

#31 2013-03-04 21:06:13

papasmerf
New member
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

masakra

Offline

 

#32 2013-03-04 21:08:21

papasmerf
New member
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

ellka ja miałam podobną sytuację z czekaniem na autobus

Offline

 

#33 2013-03-04 21:14:51

papasmerf
New member
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

Widać, że nie tylko ja miałam podobna sytuację z autokarem i czekaniem na zimnie co tak się traktuje ludzi , ale oczywiście prom 24 ma to gdzieś

Offline

 

#34 2013-03-05 14:21:58

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

.... no to pięknie, aż wierzyć mi się nie chce, jestem tu nowa ale raczej ten dział nie przekonał mnie do tej firmy, najgorsze jest to, że ludzie sami godzą się na takie traktowanie.

Offline

 

#35 2013-03-05 14:25:13

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

jakniew napisał:

Rodziny nie płacą im mniej, kiedy opiekunka nie zna dobrze języka. To firmy stawiają ten próg opiekunkom, aby dla siebie jak najwięcej zgarnąć pieniędzy. Oczywiście rodziny zaznaczają, czy zależy im na opiekunce ze znajomością języka bardzo dobrą, komunikatywną, czy też nie mają takich wymagań, a zależy im na dobrej opiece i cechach osobowości opiekunki. Firma ma stawkę taką samą dla każdej rodziny, a dla lepszego wrażenia waha się pomiędzy 1800 do 2000 euro. No, a opiekunki i tak mają więcej niż pracując np. w sklepie w Polsce i na tym te złodziejskie firmy bazują. Pianą ziajam, kiedy czytam w ich ogłoszeniach, że oferują "bardzo wysokie zarobki". No, przeliczyć je na dniówkę, to w przypadku 780e, dziennie wychodzi 25 euro i parę centów, a na godzinę 1 euro!!!! Obojętnie, czy to dzień powszedni , weekend czy niedziela.

A skąd wiesz, że firma dostaje nawet 2000 euro???? Pewnie te wysokie zarobki - stwierdzenie odnośnie polskiej pensji..
Ja jednak jestem zadowolona z tych nawet 850 euro, w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła, tylko modlę się, by dostać fajną rodzinę.

Offline

 

#36 2013-03-05 14:27:24

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

krysta63 napisał:

masz racje,to najgorsza agencja w całej Polsce,ale niestety zawsze znajdą się chętne osoby mające nóż na gardle,a nie znające języka.A Promedika  organizuje kursy dwa razy w roku-przynajmniej w moim mieście.Moja szkolna koleżanka właśnie od nich wyjechała pierwszy raz,odbyła dwu miesięczny kurs,dostała stelle,wyjechała i wyobrażcie sobie-rodzina płaci 1900 e agencji a koleżanka dostaje 750e na miesiąc.Wprost nie mogłam uwieżyć.tys euro na czysto...dla firmy.Oczywiście zaraz po zjechaniu z tej stelli koleżanka ucieka od tych krwiopijców.

Napiszcie ale czy to nie jest tak, że im więcej masz doświadczenia i im lepszy język tym lepsza kasa? te ok. 800 euro to ma pewnie opiekunka początkująca? będę wdzięczna za informacje,

Offline

 

#37 2013-03-05 14:30:47

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

rozgoryczona napisał:

to ja rowniez opisze swoja przygode z ta firme, ku przestrodze. Odradzam jakiekolkwiek kontakty z firma Promedica24, jesli macie wybor wybierzcie inna firme. Umowa zlecenie, czyli zadna, mowia ci, ze z warunkami umowy o prace, ale zauwazcie od jakiej kwoty odprowadzaja ci skladki od 129zl, smile Zarobki smiesznie niskie, warunkuja twoja znajomoscia jezyka niemieckiego, mimo dobrej znajomosci maximum co mozesz dostac to 1100euro. Co chwile liczne pomylki z ich strony, zmieniaja od tak sobie terminy wyjazdu, przyjazdu, ty oczywiscie dowiadujesz sie na koncu. Przysylaja zmieniona umowe, mowiaca, ze nagle zostajesz za granica trzy tygodnie dluzej, oczywiscie ty nic nie wiesz. Wiec dzwonisz do firmy za granicy, rachunek telefoniczny rosnie, a tu pani ci mowi, ze ktos zrobil psikusa. Ale najlepsze byl moj powrot do domu. 29 grudnia chce wsiasc do autokaru, a tu kierowca mowi, ze nie ma biletu, firma pomylila daty zamiast 29 grudnia, zamowila bilet na 29 listopada. Sobota, firma zamknieta, przedstawiciel niemiecki nie odbiera, alarmowy tez nie, nie wiesz co masz robic, bo jestes tak zdenerwowana zaistniala sytuacja.Cale szczescie, ze byly wolne miejsca, bo nie wrocilabym do domu, a gdzie bym poszla do hotelu, za co, wrocila do rodziny niemieckiej, tam nie ma miejsca. Wyobrazcie sobie, ze mimo moich telefonow, ze chce rozmawiac z "kierowniczka" firma nie zadzwonila do mnie z przeprosinami. Podczas kolejnej pomylki z ich strony, gdzie nie wyplacili mi dodatkowych pieniedzy, pani "kierowniczka" powiedziala, ze firma nie ma sobie nic do zarzucenia,ze pomylki sie zdarzaja, ze nie ma sensu teraz dociekac kto sie pomylil, ze ona moze mnie przprosic po dwoch tygodniach od zdarzenia itd.Moim zdaniem to kazda sznujaca sie firma powinna od razu dzwonic do ciebie  iprzepraszac za ta cala sytuacje To jest absurd, jak ta firma traktuje pracownika, jak zwykle mieso armatnie. Zapierdzielaj za granica, bo oni maja z ciebie pieniadze i nie odzywaj sie z czymkolwiek do nich, najlepiej nic nie mow, aby oni nie musieli sie wysilac i pracowac dodatkowo. Zatrudnia nie kompetentnych ludzi, burdel maja tam niesamowity, mam jak najgorsze wrazenia ze wspolpracy z ta firma.

Napisz proszę co to znaczy, że umowa zlecenie to żadna umowa???? ja jestem przywyczajona do takich umów, bo w Polsce ciągle takie miałam, ale z drugiej strony wiem, że płacą przecież zaliczki na zus, płacą też ubezpieczenie jak im się zgłosi- rozmawiałam z nimi telefonicznie bo szukam teraz rodziny, ale oczywiście wysłałam zgłoszenia do kilku agencji. Jednak na lodzie nie chcę zostać więc te firmę raczej skreślę z notatnika..

Offline

 

#38 2013-03-05 14:59:50

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

GieniaBytom napisał:

jakniew napisał:

Rodziny nie płacą im mniej, kiedy opiekunka nie zna dobrze języka. To firmy stawiają ten próg opiekunkom, aby dla siebie jak najwięcej zgarnąć pieniędzy. Oczywiście rodziny zaznaczają, czy zależy im na opiekunce ze znajomością języka bardzo dobrą, komunikatywną, czy też nie mają takich wymagań, a zależy im na dobrej opiece i cechach osobowości opiekunki. Firma ma stawkę taką samą dla każdej rodziny, a dla lepszego wrażenia waha się pomiędzy 1800 do 2000 euro. No, a opiekunki i tak mają więcej niż pracując np. w sklepie w Polsce i na tym te złodziejskie firmy bazują. Pianą ziajam, kiedy czytam w ich ogłoszeniach, że oferują "bardzo wysokie zarobki". No, przeliczyć je na dniówkę, to w przypadku 780e, dziennie wychodzi 25 euro i parę centów, a na godzinę 1 euro!!!! Obojętnie, czy to dzień powszedni , weekend czy niedziela.

A skąd wiesz, że firma dostaje nawet 2000 euro???? Pewnie te wysokie zarobki - stwierdzenie odnośnie polskiej pensji..
Ja jednak jestem zadowolona z tych nawet 850 euro, w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła, tylko modlę się, by dostać fajną rodzinę.

Firmy dostaja ponad 2000euro ,jezeli pacjent ma 3 Pflegestuffe i opiekunka zna jezyk to sa normalne kwoty!A to,ze ta ostatnia ma z tego do 1000eur to norma.Widzialam kiedys rachunki,rodzina zerwala umowe oburzeni,ze opiekunka nie miala EKUZ i za swieta dostala 20 euro,oni zaplacili firmie 2500eur pol miesiaca,swieta i niedziele to bylo okolo 500euro.Gieniu,ucz sie jezyka i szukaj umow o prace,nie zlecen.na opiekunki24.pl jest wykaz firm ,dzwon i pytaj.Tu trzeba byc silnym,aby firma nie zabrala Ci wyplaty!

Offline

 

#39 2013-03-05 15:45:46

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

GieniaBytom napisał:

jakniew napisał:

Rodziny nie płacą im mniej, kiedy opiekunka nie zna dobrze języka. To firmy stawiają ten próg opiekunkom, aby dla siebie jak najwięcej zgarnąć pieniędzy. Oczywiście rodziny zaznaczają, czy zależy im na opiekunce ze znajomością języka bardzo dobrą, komunikatywną, czy też nie mają takich wymagań, a zależy im na dobrej opiece i cechach osobowości opiekunki. Firma ma stawkę taką samą dla każdej rodziny, a dla lepszego wrażenia waha się pomiędzy 1800 do 2000 euro. No, a opiekunki i tak mają więcej niż pracując np. w sklepie w Polsce i na tym te złodziejskie firmy bazują. Pianą ziajam, kiedy czytam w ich ogłoszeniach, że oferują "bardzo wysokie zarobki". No, przeliczyć je na dniówkę, to w przypadku 780e, dziennie wychodzi 25 euro i parę centów, a na godzinę 1 euro!!!! Obojętnie, czy to dzień powszedni , weekend czy niedziela.

A skąd wiesz, że firma dostaje nawet 2000 euro???? Pewnie te wysokie zarobki - stwierdzenie odnośnie polskiej pensji..
Ja jednak jestem zadowolona z tych nawet 850 euro, w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła, tylko modlę się, by dostać fajną rodzinę.

Poczytaj artykuły, które powklejałam z niemieckich gazet i inne, tam jest wyraźnie napisane ile dostają firmy.  No i co Twojego zadowolenia z 850 euro. Każdy ma prawo być zadowolonym czy też nie, ale weź pod uwagę że jest to płaca za cały bity tydzień, za bycie do dyspozycji 24 h. Dobrze, jak trafisz na miejsce gdzie nie masz przerywanego snu nocnego. Potem, policz jeszcze, że to 850 euro dostaje za ten czas kiedy przebywasz na Stelli, a jak kończy się Stella - jesteś w tym momencie bezrobotna, więc ten zarobek podziel w najlepszym wypadku na 4 m-ce.
Znam też kilka osób, które mają długoletnią praktykę i znają nawet bardzo dobrze język niemiecki, ale w 99% procentach najwyższą płacę jaką dostają od firmy to 1200 euro. Nieliczne , naprawdę nieliczne firmy płacą więcej.

Offline

 

#40 2013-03-05 16:54:40

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

dziękuję za odpowiedź, ja znalazłam w internecie oferty pracy ale tylko na umowę zlecenie.
Mnie raczej umowa jest obojętna, byle legalnie i przez firmę, na której mogę polegać w razie czego... Wyjeżdżałam już kilka razy, przyznam się początkowo "na czarno" ale nie polecam.. miałam taki przypadek, że nie mogłam nic się odezwać, rodzina stawiała warunki, później po powrocie do Polski wyjechałam przez agencję, później musiałam zrobić sobie wolne od pracy na ponad rok, ale postanowiłam, że ponownie zacznę wyjeżdżać.

Teraz widzę jednak zarobki są wyższe niż kiedyś i mnóstwo firm się ogłasza, będę to sprawdzać, ale też liczę na Wasze opinie

Offline

 

#41 2013-03-05 17:26:36

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

jakniew napisał:

GieniaBytom napisał:

jakniew napisał:

Rodziny nie płacą im mniej, kiedy opiekunka nie zna dobrze języka. To firmy stawiają ten próg opiekunkom, aby dla siebie jak najwięcej zgarnąć pieniędzy. Oczywiście rodziny zaznaczają, czy zależy im na opiekunce ze znajomością języka bardzo dobrą, komunikatywną, czy też nie mają takich wymagań, a zależy im na dobrej opiece i cechach osobowości opiekunki. Firma ma stawkę taką samą dla każdej rodziny, a dla lepszego wrażenia waha się pomiędzy 1800 do 2000 euro. No, a opiekunki i tak mają więcej niż pracując np. w sklepie w Polsce i na tym te złodziejskie firmy bazują. Pianą ziajam, kiedy czytam w ich ogłoszeniach, że oferują "bardzo wysokie zarobki". No, przeliczyć je na dniówkę, to w przypadku 780e, dziennie wychodzi 25 euro i parę centów, a na godzinę 1 euro!!!! Obojętnie, czy to dzień powszedni , weekend czy niedziela.

A skąd wiesz, że firma dostaje nawet 2000 euro???? Pewnie te wysokie zarobki - stwierdzenie odnośnie polskiej pensji..
Ja jednak jestem zadowolona z tych nawet 850 euro, w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła, tylko modlę się, by dostać fajną rodzinę.

Poczytaj artykuły, które powklejałam z niemieckich gazet i inne, tam jest wyraźnie napisane ile dostają firmy.  No i co Twojego zadowolenia z 850 euro. Każdy ma prawo być zadowolonym czy też nie, ale weź pod uwagę że jest to płaca za cały bity tydzień, za bycie do dyspozycji 24 h. Dobrze, jak trafisz na miejsce gdzie nie masz przerywanego snu nocnego. Potem, policz jeszcze, że to 850 euro dostaje za ten czas kiedy przebywasz na Stelli, a jak kończy się Stella - jesteś w tym momencie bezrobotna, więc ten zarobek podziel w najlepszym wypadku na 4 m-ce.
Znam też kilka osób, które mają długoletnią praktykę i znają nawet bardzo dobrze język niemiecki, ale w 99% procentach najwyższą płacę jaką dostają od firmy to 1200 euro. Nieliczne , naprawdę nieliczne firmy płacą więcej.

Czyli piszesz, że lepiej wyjechać na dłużej?? Nie jest to męczące? słyszałam, że lepiej jechać na krócej i robić zmiany z kimś innym...
Dla mnie ważne jest, by chociaż na święta wrócić do rodziny jeśli oczywiście się da..

Offline

 

#42 2013-03-05 17:49:48

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

GieniaBytom napisał:

jakniew napisał:

GieniaBytom napisał:


A skąd wiesz, że firma dostaje nawet 2000 euro???? Pewnie te wysokie zarobki - stwierdzenie odnośnie polskiej pensji..
Ja jednak jestem zadowolona z tych nawet 850 euro, w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła, tylko modlę się, by dostać fajną rodzinę.

Poczytaj artykuły, które powklejałam z niemieckich gazet i inne, tam jest wyraźnie napisane ile dostają firmy.  No i co Twojego zadowolenia z 850 euro. Każdy ma prawo być zadowolonym czy też nie, ale weź pod uwagę że jest to płaca za cały bity tydzień, za bycie do dyspozycji 24 h. Dobrze, jak trafisz na miejsce gdzie nie masz przerywanego snu nocnego. Potem, policz jeszcze, że to 850 euro dostaje za ten czas kiedy przebywasz na Stelli, a jak kończy się Stella - jesteś w tym momencie bezrobotna, więc ten zarobek podziel w najlepszym wypadku na 4 m-ce.
Znam też kilka osób, które mają długoletnią praktykę i znają nawet bardzo dobrze język niemiecki, ale w 99% procentach najwyższą płacę jaką dostają od firmy to 1200 euro. Nieliczne , naprawdę nieliczne firmy płacą więcej.

Czyli piszesz, że lepiej wyjechać na dłużej?? Nie jest to męczące? słyszałam, że lepiej jechać na krócej i robić zmiany z kimś innym...
Dla mnie ważne jest, by chociaż na święta wrócić do rodziny jeśli oczywiście się da..

Nie polecam wyjazdu na dłużej niż 2 m-ce, tylko zwróciłam uwagę na to, że czekając na kolejny wyjazd nie ma się w tym czasie dochodów. Sama raz byłam na 3 m-ce i miałam dość, tym bardziej że było to miejsce bez czasu wolnego na wyjście.

Offline

 

#43 2013-03-05 19:35:44

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

dziękuję, że rozwiewasz moje wątpliwości, nie wiem, czy mam takie predyspozycje, by opiekować się osobą starszą dłużej. Wcześniej opiekowałam się kobietą, która złamała nogę, więc nie było aż tak ciężko. Też dużo czasu poświęcałam na naukę niemieckiego.

Offline

 

#44 2013-03-06 10:21:08

bbaasia
New member
Zarejestrowany: 2013-03-06
Posty: 2

Re: Nieudany wyjazd

Witam! Chce wyjechać do Niemiec jako opiekunka, bo nie mam pracy i nikt mnie nie chce zatrudnić. mam 57 lat, a w tym wieku już w Polsce nie zatrudniają. Tylko nie mam żadnego doświadczenia, niemiecki znam średnio, chce jechać pierwszy raz. Czy ktoś mógłby mi napisać, jakie agencję są godne zaufania?
Zglosiłam się do prosenior - oferują umowę zlecenie. Zaproponowali mi pracę i czekam na odpowoedz niemieckej rodziny. Ale nie podba mi się,ze nie oddzwainają na moje telefony. nie wiem, czy można im ufać.
Druga agencja to procare, czy ktoś coś o niej słyszał? Nie wiem nic na ich temat, a jak czytam Wasze wpisy, to mi wlosy dęba stają. Nie chciałabym się znaleźć w którejkolwiek z tych sytuacji.
Odpiszcie:) Pozdrawiam

Offline

 

#45 2013-03-06 10:34:05

krystyna50
New member
Zarejestrowany: 2013-03-06
Posty: 3

Re: Nieudany wyjazd

Witam. Właśnie dostałam propozycję wyjazdu od firmy ProCare24. Czy ktoś zna tą firm, wyjeżdżał już z nią, czego mogę sie spodziewać. Proszę o odpowiedź bo w na forach nic o tej firmie nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Offline

 

#46 2013-03-08 22:19:06

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

Dziewczyny Wy patrzcie też jak długo firma funkcjonuje, myślę, że to jest też ważne, później jakie ma opinie, tak mi się wydaje, że tym trzeba się kierować.. Ja na innym forum jak weszłam w bazę agencji opiekunek to się załamałam! 29 stron różnych firm! W szoku byłam

Offline

 

#47 2013-03-08 22:57:36

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Nieudany wyjazd

GieniaBytom napisał:

Dziewczyny Wy patrzcie też jak długo firma funkcjonuje, myślę, że to jest też ważne, później jakie ma opinie, tak mi się wydaje, że tym trzeba się kierować.. Ja na innym forum jak weszłam w bazę agencji opiekunek to się załamałam! 29 stron różnych firm! W szoku byłam

Gienia. To nic nie da. ( Tak mi się wydaje). Ja pojechałam kiedyś z firmą "nową" i wyjazd mogę zaliczyć do udanych.
Wprawdzie miałam kłopoty organizacyjne, a także nie dokładne informacje, jednak dziewczyna okazała się uczciwa, a kłopoty spowodowane były po prostu brakiem doświadczenia. Początki bywają trudne.  No ale nie zawsze się tak uda, no bo skąd mamy wiedzieć?....kto i czego jest wart?

Najważniejsze jest aby,  dokładnie dopytać się o stan pacjenta i warunki umowy.

Bardzo ważną rzeczą jest kontakt z rodziną i poprzednią opiekunką (jeżeli takowa już była). Ja zawsze przed podpisaniem umowy  życzę sobie "Fragebogen" od rodziny.

Jeżeli takiego firma nie ma to sama wysyłam im około 20 pytań i proszę o odpowiedź  z czytelnym podpisem.

Ostatnio Jeden pan  ( firma MIREX) powiedział, że mi nie powie , bo to ochrona danych i tajemnica rodzinna. hihihihihiiiiiiiiiiii.....
No to mu powiedziałam, niech ją głęboko schowa i pilnie strzeże i szuka następnej opiekunki , bardziej naiwnej.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-03-08 23:02:48)

Offline

 

#48 2013-03-11 18:44:17

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

Amelio ale mnie to przeraża tyle nowych firm!!! Jak byłam w szpitalu na usuwanie żylaków to tam babkę jedną spotkałam, która też wyjeżdżała przez promiedice24, nie była zadowolona, niby 24h do dyspozycji, z tego co mówiła 4e/1h pracy strasznie psioczyła na firmę. Nie rozumiem jednak, jeśli się tak psioczy to przecież można szukać w innej firmie.. Możliwe, że kobiety boją się zmian.
Amelio to napisz mi z jaką firmą jechałaś? Ja miałam już 1 rozmowę, w następnym tyg. będę miała spotkanie, z pewnością dam Wam znać jak mi idzie dziewczyny. Wierzę, że wesprzecie mnie.

Offline

 

#49 2013-03-11 19:44:44

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Nieudany wyjazd

GieniaBytom napisał:

Amelio ale mnie to przeraża tyle nowych firm!!! Jak byłam w szpitalu na usuwanie żylaków to tam babkę jedną spotkałam, która też wyjeżdżała przez promiedice24, nie była zadowolona, niby 24h do dyspozycji, z tego co mówiła 4e/1h pracy strasznie psioczyła na firmę. Nie rozumiem jednak, jeśli się tak psioczy to przecież można szukać w innej firmie.. Możliwe, że kobiety boją się zmian.
Amelio to napisz mi z jaką firmą jechałaś? Ja miałam już 1 rozmowę, w następnym tyg. będę miała spotkanie, z pewnością dam Wam znać jak mi idzie dziewczyny. Wierzę, że wesprzecie mnie.

Co prawda post jest kierowany do Amelii ale pozwole sie wtracic 4 e/1h to przy 12 h pracy 48e dniowka to duzo.Miesiecznie ok.1500e SUPER.Tylko brac ale zeby PR24 takie pieniadze placila?

Offline

 

#50 2013-03-12 21:08:18

GieniaBytom
Member
Zarejestrowany: 2013-03-05
Posty: 41

Re: Nieudany wyjazd

Rzeczywiście nawet tego nie podliczyłam, ale wiem, że dziewczyna nie była zadowolona z tej stawki, możliwe, że wcale nie dostawała takich pieniędzy, albo chodziło jej o stawkę brutto. W każdym razie nie chciała już jechać z tej firmy, mówiła, że 24h musiała być do dyspozycji itd..
Nie każdy też się nadaje do tej pracy.

Offline

 

#51 2013-03-13 12:23:22

Benna40
New member
Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

Witam kobietki chce opisac swoj ostatni nieudany wyjazd.Zawsze wyjezdzalam z firmy ale chcialam sprobowac jak to jest prywatnie i oczywiscie wieksza kasa Numer tel dostalam od znajomej kobietki wiekowej -78 l Z posredniczka szybko nawiazalam kontakt Miala pobrac za prace  150e ja na reke 1100e  Podopieczna Lady 90l hm 160/43kg do opiekunek nieodzywala sie, kontakt byl tylko w czasie posilkow,  zakaz wychodzenia  z domu i porcje glodowe   5 kromek chleba na tydzien dla mnie 2 kg ziemniakow 1 kg maki 6 jaj i 1 piers z kurczaka to racja tygodniowa moglam zrobic liste a corki kupily i tak te same rzeczy Pani dostawala opakowanie czekoladek mialo jej to starczyc na tydzien Do corki zadne argumentynie trafialy ze 1 grzanka nie zapewni jej tresciwego sniadanie itd Swoje wiedziala a posredczka mowila ze jak mi sie niepodoba to zastepstwo juz czeka Wytrzymalam miesiac okazalo sie ze mam co miesiac wysylac jej te 150e  Chyba tak szybko nie pojade juz prywatnie wole mniej zarobic a na firme moge  liczyc ze mi pomoga Bylam tam 14 opiekunka i wiem ze tam kobietki jada nadal fakt ze maja juz swoj wiek (od 60 w gore) ale im wspolczuje  pozdrawiam

Offline

 

#52 2013-03-13 13:05:20

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

Benna40 napisał:

Witam kobietki chce opisac swoj ostatni nieudany wyjazd.Zawsze wyjezdzalam z firmy ale chcialam sprobowac jak to jest prywatnie i oczywiscie wieksza kasa Numer tel dostalam od znajomej kobietki wiekowej -78 l Z posredniczka szybko nawiazalam kontakt Miala pobrac za prace  150e ja na reke 1100e  Podopieczna Lady 90l hm 160/43kg do opiekunek nieodzywala sie, kontakt byl tylko w czasie posilkow,  zakaz wychodzenia  z domu i porcje glodowe   5 kromek chleba na tydzien dla mnie 2 kg ziemniakow 1 kg maki 6 jaj i 1 piers z kurczaka to racja tygodniowa moglam zrobic liste a corki kupily i tak te same rzeczy Pani dostawala opakowanie czekoladek mialo jej to starczyc na tydzien Do corki zadne argumentynie trafialy ze 1 grzanka nie zapewni jej tresciwego sniadanie itd Swoje wiedziala a posredczka mowila ze jak mi sie niepodoba to zastepstwo juz czeka Wytrzymalam miesiac okazalo sie ze mam co miesiac wysylac jej te 150e  Chyba tak szybko nie pojade juz prywatnie wole mniej zarobic a na firme moge  liczyc ze mi pomoga Bylam tam 14 opiekunka i wiem ze tam kobietki jada nadal fakt ze maja juz swoj wiek (od 60 w gore) ale im wspolczuje  pozdrawiam

Można współczuć i nie tym paniom, które w to miejsce jadą i to na czarno za 1100 euro, z czego cwanej pośredniczce oddać z tej sumy mają 150 euro. Na dodatek godząc się na zamknięcie w domu jak w więzieniu i na żywienie poniżej norm więziennych. Dobrze zrobiłaś, że zrezygnowałaś, ale jeszcze lepiej zrobiłabyś gdybyś zechciała ujawnić kto jest tą pośredniczką, jak nazywa się rodzina która w pewnym sensie więzi opiekunki.

Offline

 

#53 2013-03-13 13:30:44

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Nieudany wyjazd

Posredniczki nie wszystkie zle sa.Kolo mnie pracowaly /rok temu/3 dziewczyny ,ktorym posredniczka zalatwila prace,mialy 200eur Reisegeld i tygodniowo ok 260 do 350 euro.Wolne 2 godziny i wieczorem tez albo rower albo pogaduchy.Duzo zalezy od rodzin tez!Ja nie pracowalam przez firmy na tych niby legalnych umowach,wolalam z dzialalnoscia lub gewerba,a teraz u rodziny ze skladkami.Ciezko jest z ta dobra praca ,ale czasem wolalam mniej zarobic/ok 1100eur/a miec wiecej luzu i nieuciazliwa podopieczna.

Offline

 

#54 2013-03-13 13:46:25

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nieudany wyjazd

urszula47 napisał:

Posredniczki nie wszystkie zle sa.Kolo mnie pracowaly /rok temu/3 dziewczyny ,ktorym posredniczka zalatwila prace,mialy 200eur Reisegeld i tygodniowo ok 260 do 350 euro.Wolne 2 godziny i wieczorem tez albo rower albo pogaduchy.Duzo zalezy od rodzin tez!Ja nie pracowalam przez firmy na tych niby legalnych umowach,wolalam z dzialalnoscia lub gewerba,a teraz u rodziny ze skladkami.Ciezko jest z ta dobra praca ,ale czasem wolalam mniej zarobic/ok 1100eur/a miec wiecej luzu i nieuciazliwa podopieczna.

Pomarzyć można , mieć szczęście do rodzin i pośredniczek. Zdarza się, że marzenia się spełniają. Zgadza się Urszulo, że nie wszystkie pośredniczki są złe. Sama kiedyś trafiłam co prawda na zastępstwo w super dobre miejsce, gdzie bardziej czułam się jak na wczasach niż w pracy, do tego dniówka 55 euro, 180 za podróż, a osoba która mi to zastępstwo załatwiła wzięła jednorazowo jedyne 100 euro i to po zakończeniu mojej pracy. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy i jak do tej pory jedyny.

Offline

 

#55 2013-03-13 15:52:01

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Nieudany wyjazd

Benna40 - podaj namiary na tę paskudną posredniczkę !Trzeba wiedziec kogo sie wystrzegać!!!!To jedyny sposób ,żeby je wyeliminowac z gry!!!!!

Offline

 

#56 2013-03-13 17:00:00

Benna40
New member
Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 5

Re: Nieudany wyjazd

Moje drogie panie to ja widzialam ta czarna strone pracy  ale moja poprzedniczka chociaz glodowala ale przetrwala cale 2 miesiace i zmienniczka tez wytrzyma Sa to kobiety juz bardzo dojrzale i sa naprawde zadowolone z takiej pracy i placy Posilki przygotowac ogarnac mieszkanie az takeigo wysilku nie potrzeba a watpie by jakas firma chciiala z nimi umowe podpisywac Maja duzo czasu wolnego dla siebie pare sweterkow wyjdzie smile Fakt mam zal ze nie mowia calej prawdy bo nie kazdej odpowiada taka praca i zaplata dla pani EWY H (nazwisko u mnie na poczcie ) pozdrawiam

Offline

 

#57 2013-03-15 09:44:31

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nieudany wyjazd

Benna40 napisał:

Moje drogie panie to ja widzialam ta czarna strone pracy  ale moja poprzedniczka chociaz glodowala ale przetrwala cale 2 miesiace i zmienniczka tez wytrzyma Sa to kobiety juz bardzo dojrzale i sa naprawde zadowolone z takiej pracy i placy Posilki przygotowac ogarnac mieszkanie az takeigo wysilku nie potrzeba a watpie by jakas firma chciiala z nimi umowe podpisywac Maja duzo czasu wolnego dla siebie pare sweterkow wyjdzie smile Fakt mam zal ze nie mowia calej prawdy bo nie kazdej odpowiada taka praca i zaplata dla pani EWY H (nazwisko u mnie na poczcie ) pozdrawiam

........................................................

benna40..........ile ty masz lat??????????????/ Nawet nie wiesz kiedy stuknie ci 60 tka i ciężko się zdziwisz że nic się nie zmieniłaś!!!!!!!!! W wieku 60 lat będziesz wyglądać na 40 tkę jak o siebie zadbasz!!!!!!!!!!! A więc nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia!!!!!!!!!!!!!! Nie chcę cię atakować ale możemy zrobić zakład,,,,,,,,,,,,,,,,wyslę ci zdjęcie kobiety 62-letniej a ty swoje 40-tki i zobaczymy która wygląda starzej!!!!!!!!!!!!! Możemy pójść dalej............ Zrobić dalsze zawody na to kto młodszy!!!!!!!!!!!!!!! znam panie po 60-tce,,,,,,,,,,,które wygladają jak twoje młodsze   modele, a firmy czekają tylko na ich telefon żeby mogły pojechac na opiekę!!!!!!!!!!!!!!
Proszę -świat poszedł do przodu i panie po 60-tce też się zmieniły............

Offline

 

#58 2013-03-15 10:48:47

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Nieudany wyjazd

KRYSIA5555 napisał:

Benna40 napisał:

Moje drogie panie to ja widzialam ta czarna strone pracy  ale moja poprzedniczka chociaz glodowala ale przetrwala cale 2 miesiace i zmienniczka tez wytrzyma Sa to kobiety juz bardzo dojrzale i sa naprawde zadowolone z takiej pracy i placy Posilki przygotowac ogarnac mieszkanie az takeigo wysilku nie potrzeba a watpie by jakas firma chciiala z nimi umowe podpisywac Maja duzo czasu wolnego dla siebie pare sweterkow wyjdzie smile Fakt mam zal ze nie mowia calej prawdy bo nie kazdej odpowiada taka praca i zaplata dla pani EWY H (nazwisko u mnie na poczcie ) pozdrawiam

........................................................

benna40..........ile ty masz lat??????????????/ Nawet nie wiesz kiedy stuknie ci 60 tka i ciężko się zdziwisz że nic się nie zmieniłaś!!!!!!!!! W wieku 60 lat będziesz wyglądać na 40 tkę jak o siebie zadbasz!!!!!!!!!!! A więc nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia!!!!!!!!!!!!!! Nie chcę cię atakować ale możemy zrobić zakład,,,,,,,,,,,,,,,,wyslę ci zdjęcie kobiety 62-letniej a ty swoje 40-tki i zobaczymy która wygląda starzej!!!!!!!!!!!!! Możemy pójść dalej............ Zrobić dalsze zawody na to kto młodszy!!!!!!!!!!!!!!! znam panie po 60-tce,,,,,,,,,,,które wygladają jak twoje młodsze   modele, a firmy czekają tylko na ich telefon żeby mogły pojechac na opiekę!!!!!!!!!!!!!!
Proszę -świat poszedł do przodu i panie po 60-tce też się zmieniły............

Hmm..mam wrazenie ze obie wypowiedzi nie maja za duzo ze soba wspolnego.Tak jakby odpowiedz nie pasowala do wypowiedzi "benna40"
Ps. uzywanie wykrzyknikow i znakow zapytania w takiej formie "!!!!!!!!!!!!!!" "?????????????"  sprawia ze czlowieka irutuje taka wypowiec podczas czytania.

Offline

 

#59 2013-03-15 11:50:05

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

KRYSIA5555 napisał:

Benna40 napisał:

Moje drogie panie to ja widzialam ta czarna strone pracy  ale moja poprzedniczka chociaz glodowala ale przetrwala cale 2 miesiace i zmienniczka tez wytrzyma Sa to kobiety juz bardzo dojrzale i sa naprawde zadowolone z takiej pracy i placy Posilki przygotowac ogarnac mieszkanie az takeigo wysilku nie potrzeba a watpie by jakas firma chciiala z nimi umowe podpisywac Maja duzo czasu wolnego dla siebie pare sweterkow wyjdzie smile Fakt mam zal ze nie mowia calej prawdy bo nie kazdej odpowiada taka praca i zaplata dla pani EWY H (nazwisko u mnie na poczcie ) pozdrawiam

........................................................

benna40..........ile ty masz lat??????????????/ Nawet nie wiesz kiedy stuknie ci 60 tka i ciężko się zdziwisz że nic się nie zmieniłaś!!!!!!!!! W wieku 60 lat będziesz wyglądać na 40 tkę jak o siebie zadbasz!!!!!!!!!!! A więc nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia!!!!!!!!!!!!!! Nie chcę cię atakować ale możemy zrobić zakład,,,,,,,,,,,,,,,,wyslę ci zdjęcie kobiety 62-letniej a ty swoje 40-tki i zobaczymy która wygląda starzej!!!!!!!!!!!!! Możemy pójść dalej............ Zrobić dalsze zawody na to kto młodszy!!!!!!!!!!!!!!! znam panie po 60-tce,,,,,,,,,,,które wygladają jak twoje młodsze   modele, a firmy czekają tylko na ich telefon żeby mogły pojechac na opiekę!!!!!!!!!!!!!!
Proszę -świat poszedł do przodu i panie po 60-tce też się zmieniły............

Pfleger dobrze napisal,ze odpowiedz Krysiu nie jest na temat:(Tu sa widac inne panie po 60 ce,niz Twoje znajome.Im pasuje wydzielanie jedzenia,traktowanie ich jak sluzby domowej.A benna40 bedzie napewno tez dobrze wygladac i po 60 ce,gdyz nie lubi sie stresowac w takiej pracy jaka miala,a stres niestety nie dziala odmladzajaco ,no i ta dieta!To karygodne!Poczytaj dokladnie Krysiu5555 co benna40 chciala nam powiedziec!

Offline

 

#60 2013-03-23 12:26:18

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nieudany wyjazd

do izy 46 .......izunia ja nie chciałam obrazic pań po 60-tce tylko je pochwalić!!!!!!!!!!  Wiek nie ma znaczenia jak traktuje się pracę i na co się zgadzamy. Kultura dbania o siebie wynika z tego co w nas siedzi a nie z tego ile mamy lat !!!!!!!  Dlatego tak ostro zaprotestowałam i nie zawsze można sprowadzać wszystkiego do wieku opiekunek!!! Sytuacja życiowa ma chyba największe znaczenie na co się zgadzamy a na co mówimy nieeeeeeeeee.

Offline

 

#61 2013-11-22 19:36:49

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Nieudany wyjazd

Chcialam przyponiec ten watek o Promed/24 ,a szczegolnie paniom oburzonym ze krytykujemy ich poczynania.

Offline

 

#62 2015-01-09 17:32:46

Kasssia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-27
Posty: 76

Re: Nieudany wyjazd

Tak się zastanawiam, czy mówicie o ProCare24 czy o innej agencji w końcu? Bo się pogubiłam. Jeśli chodzi o ProCare to ja zdecydowałam się na wyjazd z nimi i nie mogę narzekać.

Offline

 

#63 2015-01-09 17:34:03

Kasssia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-27
Posty: 76

Re: Nieudany wyjazd

Aaa ale ze mnie gapa:d Już się zorientowałam, że nie ProCare a Promedica. Jak szukałam agencji to Promedica do mnie nie przemówiła. Wychodzi na to, że dobrze się stało

Offline

 

#64 2015-04-13 22:55:46

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Nieudany wyjazd

www

Offline

 

#65 2015-04-13 23:10:40

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Nieudany wyjazd

ava napisał:

http://interia360.pl/polska/artykul/chcesz-wyjechac-do-pracy-w-niemczech-uwazaj-na-posrednikow,66911

To się cały czas bębni o tej "wspaniałej" firmie .............  ech, Promediko ruszaj główką intensywnie, żeby beton nie zastygł..........

Offline

 

#66 2017-05-16 12:28:40

Paulina1987
Member
Zarejestrowany: 2017-04-26
Posty: 20

Re: Nieudany wyjazd

Dziewczyny odświeżam temat z ProCare24. Jak czytam takie historie, to aż mi się jeży włos na głowie. To mój pierwszy wyjazd, podpisałam już umowę i mam trochę obaw jak się odnajdę w obcym kraju. Co prawda jako tako umiem niemiecki, ale ten strach cały czas siedzi z tyłu głowy. Proszę, powiedzcie jak mam się przygotować☹.

Offline

 

#67 2017-05-16 12:54:23

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Nieudany wyjazd

Jesli masz nieznanego posrednika to nie da się przygotować . Na miejscu zastaniesz to co zastaniesz i tyle.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-05-16 12:56:06)

Offline

 

#68 2017-06-14 11:11:39

MalPie64
New member
Od: Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2017-06-08
Posty: 6

Re: Nieudany wyjazd

Paulina1987 napisał:

Dziewczyny odświeżam temat z ProCare24. Jak czytam takie historie, to aż mi się jeży włos na głowie. To mój pierwszy wyjazd, podpisałam już umowę i mam trochę obaw jak się odnajdę w obcym kraju. Co prawda jako tako umiem niemiecki, ale ten strach cały czas siedzi z tyłu głowy. Proszę, powiedzcie jak mam się przygotować☹.

Jeśli znasz w miarę niemiecki to warto wcześniej porozmawiać z rodziną przez telefon albo ze zmienniczką, która jest na miejscu - zawsze to coś.
Jedyny problem to niektóre firmy, jak np. Promedica i ProcCare24, które przy moich wyjazdach nie dały mi takiej możliwości.

Offline

 

#69 2017-06-14 11:57:52

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Nieudany wyjazd

MalPie64 napisał:

Paulina1987 napisał:

Dziewczyny odświeżam temat z ProCare24. Jak czytam takie historie, to aż mi się jeży włos na głowie. To mój pierwszy wyjazd, podpisałam już umowę i mam trochę obaw jak się odnajdę w obcym kraju. Co prawda jako tako umiem niemiecki, ale ten strach cały czas siedzi z tyłu głowy. Proszę, powiedzcie jak mam się przygotować☹.

Jeśli znasz w miarę niemiecki to warto wcześniej porozmawiać z rodziną przez telefon albo ze zmienniczką, która jest na miejscu - zawsze to coś.
Jedyny problem to niektóre firmy, jak np. Promedica i ProcCare24, które przy moich wyjazdach nie dały mi takiej możliwości.

Z Firma z ktorymi nie ma takiej mozliwosci sie nie wxjezdza. Obecnie jestem w trakcie rozmow z pewna Firma ktora odrazu powiedziala mi ze namiary dostaje dopiero jak zatwierdze zlecenie i rodzina zatwierdze mnie. Opowiedzialam, ze w takiej sytuacji po 5ym jak rodzina zatwierdze mnie mogs sie zdziwic bo po rozmiwie z nimi moge zrezygnowac z wyjazdu. Na co uslyszalam, ze dlatego wlasnie rozmowy sa nagrywane i jesli na Tel. Potwierdze gotowosc na wyjazd na dane zlecenie to jest to juz wiazace i nie moze zrezygnowac. Do tego na necie jest Mass negatywnych opieki o tej firmie 😂jak teraz to czytam to mi sie samej chce smial ze jeszcze z nimi gadam. Wychodze jednak z zalozenia ze nikt mnie jakims nagraniem telefonicznym nie zmusi so wyjazdu po tym jak okaze sie ze zlecenie nie takie albo umowacdziwna. Teraz jednak sobie tak mysle ze moze jednak war to zaoszczedzic sobie afresu i zrezygnowac z Kontakt z ta Firma.

Offline

 

#70 2017-06-14 18:18:37

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Nieudany wyjazd

barbara - telefoniczna umowa jest wiążąca jeśli potwierdzisz wyjazd. Musi byc pytanie i twoja odpowiedź. Ja się kłóciłem z Energą o umowę telefoniczną. Także mi powiedzieli - że telefoniczna...i ble ble. Zażadałem na piśmie o przysłanie mi pliku audio z tą rozmową - i.....umowa została rozwiązana smile podejrzewam, że w tym bałaganie nikt nie przechowuje plików audio (to kosztowna zabawa i trza się na tym znać)

Offline

 

#71 2017-06-15 17:17:12

Paulina1987
Member
Zarejestrowany: 2017-04-26
Posty: 20

Re: Nieudany wyjazd

Kobietki, jestem już na miejscu, balam się straszne, ale rodzina jest naprawde w porzadku. Seniorka lezaca wiec latwo nie będzie, ale zyczliwa przynajmniej na razie. Procare tez na plus, odpowiedzieli spokojnie na moje milion pytan. Trzymajcie kciuki bo poni8mo ze jest dobrze, tesknie;)

Offline

 

#72 2017-06-15 18:28:58

andrea
Member
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 416

Re: Nieudany wyjazd

kciuki trzymamy, ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca

Paulina1987 napisał:

Kobietki, jestem już na miejscu, balam się straszne, ale rodzina jest naprawde w porzadku. Seniorka lezaca wiec latwo nie będzie, ale zyczliwa przynajmniej na razie. Procare tez na plus, odpowiedzieli spokojnie na moje milion pytan. Trzymajcie kciuki bo poni8mo ze jest dobrze, tesknie;)

Offline

 

#73 2017-06-16 23:34:00

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Nieudany wyjazd

copyfield napisał:

barbara - telefoniczna umowa jest wiążąca jeśli potwierdzisz wyjazd. Musi byc pytanie i twoja odpowiedź. Ja się kłóciłem z Energą o umowę telefoniczną. Także mi powiedzieli - że telefoniczna...i ble ble. Zażadałem na piśmie o przysłanie mi pliku audio z tą rozmową - i.....umowa została rozwiązana smile podejrzewam, że w tym bałaganie nikt nie przechowuje plików audio (to kosztowna zabawa i trza się na tym znać)

E tam, żeby wiążąca była, to by musiał wysoki sąd ją za wiążącą uznać. Najpierw agenturka musiała by pozew złożyć. Znasz taką agenturkę, co z tymi swoimi szemranymi umowami do sadu pójdzie?
Temat przerabiałam dwa razy. Raz nawet jakiś miglanc, niby z działu prawnego wydzwaniał do mnie i sądem mnie straszył. To zapytałam, po co do mnie wydzwania, powinien do sądu biegusiem zasuwać. Sąd pewnie bardzo chętnie nad tymi waszymi szemranymi umowami się pochyli big_smile to się mnie mądrala pyta co w tej umowie jest nie tak big_smile to go do sadu odesłałam, przecie sąd wyrok wyda to się dowie big_smile
Oni są cwani jak masz coś zarobione i dziady nie wyplacą, wtedy ty sobie do sądu zasuwaj. Sami nie są wyrywni do sądu lecieć big_smile

Offline

 

#74 2017-06-17 10:22:23

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Nieudany wyjazd

ava napisał:

copyfield napisał:

barbara - telefoniczna umowa jest wiążąca jeśli potwierdzisz wyjazd. Musi byc pytanie i twoja odpowiedź. Ja się kłóciłem z Energą o umowę telefoniczną. Także mi powiedzieli - że telefoniczna...i ble ble. Zażadałem na piśmie o przysłanie mi pliku audio z tą rozmową - i.....umowa została rozwiązana smile podejrzewam, że w tym bałaganie nikt nie przechowuje plików audio (to kosztowna zabawa i trza się na tym znać)

E tam, żeby wiążąca była, to by musiał wysoki sąd ją za wiążącą uznać. Najpierw agenturka musiała by pozew złożyć. Znasz taką agenturkę, co z tymi swoimi szemranymi umowami do sadu pójdzie?
Temat przerabiałam dwa razy. Raz nawet jakiś miglanc, niby z działu prawnego wydzwaniał do mnie i sądem mnie straszył. To zapytałam, po co do mnie wydzwania, powinien do sądu biegusiem zasuwać. Sąd pewnie bardzo chętnie nad tymi waszymi szemranymi umowami się pochyli big_smile to się mnie mądrala pyta co w tej umowie jest nie tak big_smile to go do sadu odesłałam, przecie sąd wyrok wyda to się dowie big_smile
Oni są cwani jak masz coś zarobione i dziady nie wyplacą, wtedy ty sobie do sądu zasuwaj. Sami nie są wyrywni do sądu lecieć big_smile

Ja nawet kiedys cos podpisalam, ze akceptuje zlecenie i ze w razie jak zrezygnuje to zaplace kare. Zrezygnowalam i cos mnie starszymu als sie nie dalam. Tak jak piszesz- procz tej jednej w niemczech nie spotkalam firmy, ktora by nie robila przekretow. Wiec oni mnie mogs straszy ale nic nie zrobi bo Jak czlowiek sie nie da zastraszyc to na konc u oni w sumie sraja w gacie. A wiecie co moja firemka dala mi do podpisu? Zalaczniku gdzie mam podac nr konta. Nic dziwnego powiecie. No niby nic. Ale Pod numerem mialam pisac imie, nazwiska, Adress "osoby, firmy starajacej sie o pomoc". A jeszcze Pod spodem mojego kobsultanta w banku upowaznionego do udzielania informacji. Dzwonie i pytam o co chodzi. Uslyszalam, ze to tylko chodzi o konto, zeby widzieli na jakie maja placic pieniadze i to tylko tak brzmi. Podalam konto przekreslilam zdanie o pomocy i miejsce na kobsultanta, zeby tam czasami czegos nie wpisali. Mi to wyglada jakby jakis socjalu chcielu na mnie wziac. Co wy na to?

Offline

 

#75 2017-06-17 18:23:01

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Nieudany wyjazd

barbara.b napisał:

Zalaczniku gdzie mam podac nr konta. Nic dziwnego powiecie. No niby nic. Ale Pod numerem mialam pisac imie, nazwiska, Adress "osoby, firmy starajacej sie o pomoc". A jeszcze Pod spodem mojego kobsultanta w banku upowaznionego do udzielania informacji. Dzwonie i pytam o co chodzi. Uslyszalam, ze to tylko chodzi o konto, zeby widzieli na jakie maja placic pieniadze i to tylko tak brzmi. Podalam konto przekreslilam zdanie o pomocy i miejsce na kobsultanta, zeby tam czasami czegos nie wpisali. Mi to wyglada jakby jakis socjalu chcielu na mnie wziac. Co wy na to?

Co oni wymyślili??? Trzeba było wstawić swoje dane - może wzorem ciapatych - zapomogę by dali smile smile
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam....jakieś dane pod kontem bankowym

Offline

 

#76 2017-06-17 18:53:09

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Nieudany wyjazd

copyfield napisał:

barbara.b napisał:

Zalaczniku gdzie mam podac nr konta. Nic dziwnego powiecie. No niby nic. Ale Pod numerem mialam pisac imie, nazwiska, Adress "osoby, firmy starajacej sie o pomoc". A jeszcze Pod spodem mojego kobsultanta w banku upowaznionego do udzielania informacji. Dzwonie i pytam o co chodzi. Uslyszalam, ze to tylko chodzi o konto, zeby widzieli na jakie maja placic pieniadze i to tylko tak brzmi. Podalam konto przekreslilam zdanie o pomocy i miejsce na kobsultanta, zeby tam czasami czegos nie wpisali. Mi to wyglada jakby jakis socjalu chcielu na mnie wziac. Co wy na to?

Co oni wymyślili??? Trzeba było wstawić swoje dane - może wzorem ciapatych - zapomogę by dali smile smile
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam....jakieś dane pod kontem bankowym

I gadka, ze to tylko tak brzmi. Mysle, ze nic by mi nie dali ale sami wzieli cos na moje nazwiska. Jakas zapomoge, dodatek na mieszkanie, Arbeitslosengeld po pol roku sie nalezy? Napewno normalne to nie bylo. W kazde firmie podaja konto, ewentualnie mogla o Swift pytac i bic ale nie o osobe w banku odpowiedzialna do dawania informacji. I to w nawiasie o osobe starajaca sie o pomoc...trudno mi sobie wyobrazic, ze to nie miala nic na celu. Rowniez nie przypominam sobie, zebym w pierws6ych dwoch umowach z nimi cos takiego podpisywala.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-06-17 18:54:50)

Offline

 

#77 2021-06-11 11:38:29

majusia
New member
Zarejestrowany: 2021-06-11
Posty: 2

Re: Nieudany wyjazd

Wybierając firmę pracy po zastanowieniu się, zdecydowałam się na Promedica24. Dlatego, że mam pewność, że oferty pracy są bardzo dobrze sprawdzone i zaufane. Dlatego też zadzwoniłam do nich i zdecydowałam na współpracę z nimi. Poza tym zawsze mogę zadzwonić do ich pracowników bo wiem, że wszystko mi wytłumaczą i pomogą.  Praca może i nie jest lekka ale daje mi wiele satysfakcjie pomagam innym.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

wyjazd z dnia na dzień - Co myślicie o takich wyjazdach z dnia na dzień? Słyszałam, że teraz agencje mają takie szybkie zlecenia i zastanawiam się jak się do takiej ewentualności się przygotować :) to co możemy zrobić wcześniej to chyba tylko spakowanie się? Czy są jeszcze inne formalności, które mogę załatwić? Do tej pory jeździłam prywatnie i jakoś ciężko idzie mi przestawianie się na taki oficjalny tryb ;)

Pierwszy wyjazd w roli opiekunki-porady - Witam, mam zamiar jechać do Niemiec jako opiekunka. Niemiecki znam dobrze, gdyż jestem studentką ostatniego roku germanistyki...

Wyjazd do opieki do Niemiec - szok kulturowy - Zdaniem licznej grupy psychologów bardzo wiele czynników ma wpływ na to, czy uda nam się dobrze przystosować do życia za granicą...

Rodzinny wyjazd na wakacje - Może ktoś mi polecić gdzie warto jechać w październiku na tydzień z rocznym dzieckiem? Myślę przede wszystkim o podróży samolotem i kraju, gdzie będzie jeszcze w miarę ciepło...

Ubezpieczenie na wyjazd - Wyjeżdżam za miesiąc do pracy do Niemiec i chce zakupić ubezpieczenie. Czy możecie mi coś polecić? Myślę o skorzystaniu z tej oferty https://ctu...

Stopka forum