Medipe

Znalazłam taka firmę-Medipe. Oferuja pracę dla opiekunek, ale chyba też dla lekarzy, pielęgniarek itp. Mozna wyjechać z nimi do prywatnej osoby, jakiejś rodziny, ale też do firmy, czyli chodzi tu chyba o coś takiego jak domy starców...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2012-10-16 10:51:14

Viola
New member

Medipe

Znalazłam taka firmę-Medipe. Oferuja pracę dla opiekunek, ale chyba też dla lekarzy, pielęgniarek itp. Mozna wyjechać z nimi do prywatnej osoby, jakiejś rodziny, ale też do firmy, czyli chodzi tu chyba o coś takiego jak domy starców. Czy któraś z Was pracowała juz przez taką firmę? z tego co się orientuję, to większość z Was jeździ do starszych osób, do prywatnych domów. Czy to kwestia tego, że do domu opieki się nie opłaca czy o co chodzi? Proszę też o opinie o firmie, będzie mi to bardzo pomocne. Pozdrawiam Was! smile

#2 2012-10-16 10:58:55

piko_bello
New member

Re: Medipe

Do domów opieki, hospicjum itd biora zazwyczaj pielęgniarki, bo tam wymagają kwalifikacji. Jak jedziesz do rodziny, to jest im obojętne, czy kwalifikacje masz czy nie. Lepiej nawet jakbyś nie miała, bo automatycznie płacą za Ciebie mniej. Nie próbowałam nawet nigdy szukać pracy w żadnym Altersheimie. Wolę jednego, ewentualnie dwóch podopiecznych, porobię przy nich i mam trochę czasu dla siebie. Nie mam pojęcia jak to wyglada, jak pracuje się w domu starców na przykład. Czy wtedy trzeba sobie samemu zapewnić lokum, czy firma załatwia..keine Ahnung. Z firma nie pracowałam, więc w tej kwestii nie pomogę, może reszta pań będzie coś wiedzieć na ten temat???

#3 2012-10-16 14:28:21

Krycha
Member

Ja byłam z nimi na dwóch wyjazdach. Nie jestem pielęgniarką z zawodu, tak jak piko bello wspomniała, pielęgniarki chyba są potrzebne do domów opieki itp. Ja byłam tak jak większość jako opiekunka, także jak najbardziej można z nimi wyjechać do prywatnej osoby i nie być pielęgniarką smile jestem żywym przykładem. Jest to druga firma z którą wyjeżdżam i jestem z nich o wiele bardziej zadowolona niż z poprzedniej. Pozdrawiam!

#4 2012-10-17 22:58:55

janka
Member

nie mam takiego doświadczenia jak Krycha, ale na Medipe trafiłam jako na pierwszą agencję, z którą wyjechałam. Jestem zadowolona, panie z obsługi bardzo cierpliwe i pomocne, tak jak pisałam to był mój pierwszy wyjazd, więc miałam mnóstwo pytań i wątpliwości, w przyszłym miesiącu zamierzam znowu wyjechać, raczej też z nimi

#5 2012-10-18 14:47:23

Krycha
Member

Janka bez przesady taka doświadczona to ja nie jestem smile dopiero 5 razy byłam, niektóre Panie mają o wiele większy staż.

#6 2012-11-08 13:56:42

Pani Anna
New member

Witam,
to bardzo miło czytać, że jesteśmy tak pomocne i cierpliwe.
Nazywam się Anna Jezierska i zajmuję się rekrutacją w tej właśnie firmie. Jeżeli są Panie zainteresowane pracą to podaję mój numer kontaktowy 881778101 lub 713778888.
Na pewno wspólnie znajdziemy jakąś ofertę dla Pań.
Pozdrawiam serdecznie

#7 2013-03-21 21:30:47

wampirek
Member
Od: slaskie

Halo  !mnie interesują tylko krótkie terminy 4-6tyg.czy w tej firme jest taka możliwość ?

#8 2013-04-04 13:40:12

Krycha
Member

wampirek, wyjazdy krótkie są na zastępstwa trwają głównie 1-6 tygodni, ale z tego co wiem w pierwszej kolejności dostają je
opiekunki które już od jakiegoś czasu współpracują z Medipe, najlepiej zadzwoń i zapytaj, bo ja byłam raczej na dłuższych wyjazdach niż 6 tygodni

#9 2013-04-04 14:01:41

swistak
Member

Krycha napisał:

wampirek, wyjazdy krótkie są na zastępstwa trwają głównie 1-6 tygodni, ale z tego co wiem w pierwszej kolejności dostają je
opiekunki które już od jakiegoś czasu współpracują z Medipe, najlepiej zadzwoń i zapytaj, bo ja byłam raczej na dłuższych wyjazdach niż 6 tygodni

a jakie umowy?i place mozesz podac?

#10 2013-04-12 14:34:19

Krycha
Member

hej swistak,  już piszę co i jak: umowa zlecenie, składki zus odprowadzone i dodatkowe ubezpieczenie też jest, jeżeli chodzi o zarobki to czasem jest w ogłoszeniach dodane, a ogólnie w przybliżeniu to 1000-1300€. pozdrawiam!

#11 2013-04-12 18:57:39

swistak
Member

Krycha napisał:

hej swistak,  już piszę co i jak: umowa zlecenie, składki zus odprowadzone i dodatkowe ubezpieczenie też jest, jeżeli chodzi o zarobki to czasem jest w ogłoszeniach dodane, a ogólnie w przybliżeniu to 1000-1300€. pozdrawiam!

dzieki Krycha!   :-)))))

bardziej ta gorna granica by mnie interesowala  hehehe  ----ale nie mowie,ze nie skorzystam,bede niezadlugo cos szukac

i wiesz te krotkie wyjazdy sa do przyjecia zmiany,zmiany,zmiany----tego mi bedzie potrzeba

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-04-12 19:00:17)

#12 2013-04-15 14:10:41

nikola
Member

SWISTAK
Jak przeczytasz ich umowę to Ci się od razu odechce podpisania z nimi współpracy. Amelia kiedyś prawdę napisała o tej firmie. Ja też znam osoby , które pracowały przez Medipe bo nie doczytały się co jest w umowie , spieszyły się bo "miały nóż na gardle". Bardzo ale to bardzo szybko się wycofały z tej firmy, skorzystały z pierwszej nadarzającej się okazji. Jedynie panie rozmawiające z tobą przez telefon lub bezpośrednio w biurze są miłe ale UWAGA !!! to ma na celu  tylko uśpić czujność nowej kandydatki. Pytaj o wszystko dokładnie , bo wszystko co jest nienapisane w umowie obróci się przeciwko tobie.
Nie mogę więcej ujawnić z prostej przyczyny JAK PRZECZYTASZ UMOWĘ JAKĄ POSŁUGUJE SIĘ  MEDIPE TO ZROZUMIESZ O CO CHODZI.

Przestrzegam przed podpisaniem współpracy z nimi na zasadzie " jakoś to będzie "

#13 2013-04-15 20:45:10

swistak
Member

nikola napisał:

SWISTAK
Jak przeczytasz ich umowę to Ci się od razu odechce podpisania z nimi współpracy. Amelia kiedyś prawdę napisała o tej firmie. Ja też znam osoby , które pracowały przez Medipe bo nie doczytały się co jest w umowie , spieszyły się bo "miały nóż na gardle". Bardzo ale to bardzo szybko się wycofały z tej firmy, skorzystały z pierwszej nadarzającej się okazji. Jedynie panie rozmawiające z tobą przez telefon lub bezpośrednio w biurze są miłe ale UWAGA !!! to ma na celu  tylko uśpić czujność nowej kandydatki. Pytaj o wszystko dokładnie , bo wszystko co jest nienapisane w umowie obróci się przeciwko tobie.
Nie mogę więcej ujawnić z prostej przyczyny JAK PRZECZYTASZ UMOWĘ JAKĄ POSŁUGUJE SIĘ  MEDIPE TO ZROZUMIESZ O CO CHODZI.

Przestrzegam przed podpisaniem współpracy z nimi na zasadzie " jakoś to będzie "

no dzieki nikola...rychlo w czas---na razie mi sie nie spieszy pracuje --- mam dobra agencje-sprawdzoną,jestem zadowolona i zapewne pozostane z nimi
  tak z ciekawosci pytalam ---nie moge znalezc tego co amelia kiedys napisala---jak ci wpadnie w oko to prosze napisz

milego wieczoru    :-))))

nikola

prosze  napisz jakie haczyki tam zauwazyłas, wogole jak zdobyc umowe zeby przeczytac o co chodzi???

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-04-26 14:22:33)

#14 2013-04-22 08:13:13

Krycha
Member

Ja zawsze czytam umowy bardzo dokładnie i niczego przerażającego w nich nie widziałam smile byłam kilka razy, jestem cała i zdrowa i zadowolona i tyle ode mnie. pozdrawiam!

nikola napisał:

SWISTAK

#15 2013-04-22 08:20:02

jakniew
Member

Pracuję teraz z Medipe i nie mam nic do zarzucenia tej firmie. Są co tydzień ze mną w kontakcie, a umowę czytałam dokładnie. O szczegółach umowy nie mogę pisać, ale osoby które od dłuższego czasu z tą firmą pracują są zadowolone, poleciły mi ją i nie żałuję. Jak coś nie gra na miejscu interweniują, jak jest jakiś problem - pomagają.

#16 2013-04-22 13:18:48

nikola
Member

Drogie panie "krycha" i "jakniew"

Obie zamieściłyście swoje wpisy tuz po godz 8 rano. O tej porze opiekunki w zasadzie nie maja wolnego czasu... bo albo właśnie spożywają wspólne śniadanie z podopiecznym , ale sa w trakcie przygotowywania tego śniadania, albo powolutku zaczynają pomagać przy porannej toalecie podopiecznych ( wstawanie, ubieranie, poranna toaleta itp.)- to podopieczni którzy lubią sobie pospać i są mniej mobilni..

Nie wydaje mi się aby opiekunka właśnie zaraz po godz. 8 rano leciała do laptopa aby zrobić tutaj wpis zachwalający firmę ale pani która właśnie przyszła do biura o 8godz. i jest nadgorliwa to z pewnością zrobi o tej porze wpis reklamujący daną firmę.

Gdybym nawet miała parę chwil wolnych rano o godz. 8 z minutami to z pewnością jako opiekunka wykorzystała bym je inaczej. Wszystkie wiemy jak bardzo brakuje nam wolnego czasu i ostatnią rzeczą jaka bym zrobiła to darmowe zachwalanie firmy w której mam umowę zlecenie ( śmieciową umowę )

#17 2013-04-22 13:28:36

amelia
Przyjaciel Forum

nikola napisał:

Obie zamieściłyście swoje wpisy tuz po godz 8 rano. O tej porze opiekunki w zasadzie nie maja wolnego czasu... bo albo właśnie spożywają wspólne śniadanie z podopiecznym , ale sa w trakcie przygotowywania tego śniadania, albo powolutku zaczynają pomagać przy porannej toalecie podopiecznych ( wstawanie, ubieranie, poranna toaleta itp.)- to podopieczni którzy lubią sobie pospać i są mniej mobilni..

Nie wydaje mi się aby opiekunka właśnie zaraz po godz. 8 rano leciała do laptopa aby zrobić tutaj wpis zachwalający firmę ale pani która właśnie przyszła do biura o 8godz. i jest nadgorliwa to z pewnością zrobi o tej porze wpis reklamujący daną firmę.

Gdybym nawet miała parę chwil wolnych rano o godz. 8 z minutami to z pewnością jako opiekunka wykorzystała bym je inaczej. Wszystkie wiemy jak bardzo brakuje nam wolnego czasu i ostatnią rzeczą jaka bym zrobiła to darmowe zachwalanie firmy w której mam umowę zlecenie ( śmieciową umowę )

Nie masz racji, lub źe Ci się wydaje. Ja miałam dwa dni w tygodniu do 10 rano wolne i właśnie wtedy siadałam do lapka. Zobacz kochana ile Ty masz postów na forum , a ile koleżanki. Ja raczej zaufałabym tym bardziej doświadczonym forumowiczkom. A skąd Ty wiesz, że to jest reklamowanie za darmo? Oj mało jeszcze wiesz kochana.
Nie każda praca jest jednakowa.

#18 2013-04-22 13:55:44

nikola
Member

amelia napisał:

nikola napisał:

Nie masz racji, lub źe Ci się wydaje. Ja miałam dwa dni w tygodniu do 10 rano wolne i właśnie wtedy siadałam do lapka. Zobacz kochana ile Ty masz postów na forum , a ile koleżanki. Ja raczej zaufałabym tym bardziej doświadczonym forumowiczkom. A skąd Ty wiesz, że to jest reklamowanie za darmo? Oj mało jeszcze wiesz kochana.
Nie każda praca jest jednakowa.

Amelio
"Doświadczona forumowiczka" to nie to samo co doświadczona opiekunka. Ja rzeczywiście mam mało wpisów na tym forum ale to nie znaczy że nie jestem doświadczona opiekunką z wieloletnim stażem. Wiem, co piszę . Ja niestety zaufam tylko tej, którą znam osobiście lub tej której znam "sztele". Wtedy wiem, że to jest opiekunka. Dużo wiem, lecz w zasadzie nie lubię pouczać ale szlag mnie trafia kiedy widzę jak żyruje się na naiwności opiekunek. Wiele opiekunek liczy na pomoc, część z nich ją otrzyma na tym forum- to prawda, ale bardzo duża ilość nowych opiekunek zostanie wprowadzona w błąd właśnie poprzez panie z agencji tymczasowych udających zatroskane opiekunki. Życze Ci abyś abyś miała takie wieloletnie doświadczenie w opiece osób starszych jakie ja już mam na rynku niemieckim.  Masz racje, nie każda praca jest jednakowa.
Swoja drogą to fajna musiała być "sztela" skoro zaczynałaś prace od godz. 10 ( co prawda tylko 2x w tyg) ale i tak fajnie, jak pomyślę, że jeszcze tego samego dnia miałaś wolne , które ci sie należało zgodnie z umową te min. 2-3 godz. to wychodzi , że w te dwa dni miałaś labeeee... Gratuluję smile Mam nadzieję, że inne dni też były fajne. Oby każdej się trafiały takie umowy.

Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez nikola (2013-04-22 13:57:45)

#19 2013-04-22 14:59:30

amelia
Przyjaciel Forum

Do "Nikoli"

Moja droga, nie miałam na myśli, aby porównywać opiekunkę z forumowiczką w aspekcie, która lepsza.
Jakniew ma masę wpisów na tym forum i nic nie wskazuje na to by była podstawiona osoba z firmy. Ja uważam ,że jest jedną z nas .

Co do innych nie będę się wypowiadać , ale nie widzę tutaj żadnego "kreta". ( no to taki co ryje)

Medipe (zresztą nie tylko Medipe)  jest firmą która premiuje opiekunki za rekrutację następnych. Nie wiem jak teraz ale przed rokiem było to 150 Euro.

Myślę też, że dziewczyny mogły dostać dobre Stelle (co w dużej części jest loterią), to chwalą też firmę.  Mają w umowie wpis o karze za negatywne opinie. No więc, te dziewczyny, które mają z nimi umowy nie mogą ze zrozumiałych względów wypowiadać się negatywnie.

Ja nie bardzo rozumiem, że można  takie umowy podpisywać. Ostatni jednej firmie powiedziałam, że nie chcę zapłaty za rekrutację.
Prawdziwa cnota obroni się sama.
Tylko gdzie te cnoty są???? Do tej pory takowej nie znalazłam, ani nie słyszałam. Nawet te zachwalane (przez niektórych) mają zawsze coś za uszami.
Liczy się tylko zysk. I wiadomo, że na ten zysk pracuje  ten najniższy szczebel drabiny, czyli my!!
Na dodatek, to my mamy cierpliwość, empatię, praktykę i kręgosłup, który się pochyla.
Firmy mają kręgosłupy usztywnione, asertywność i władzę !

Jak znajdę firmę uczciwą ,  to zaraz ogłoszę na forum i za darmo.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-04-22 15:00:34)

#20 2013-04-23 21:52:33

swistak
Member

swistak napisał:

nikola napisał:

SWISTAK

no dzieki nikola...rychlo w czas---na razie mi sie nie spieszy pracuje --- mam dobra agencje-sprawdzoną,jestem zadowolona i zapewne pozostane z nimi
  tak z ciekawosci pytalam ---nie moge znalezc tego co amelia kiedys napisala---jak ci wpadnie w oko to prosze napisz

milego wieczoru    :-))))

nikola---

jesli możesz napisz co jest nie tak w ich umowach przyznam szczerze, ze zasiałas ziarnko niepokoju

dobrze by było aby inne dziewczyny tez poznaly haczyki MEDIPE

pozdrawiam Cie--swistaczek

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-04-26 14:28:29)

#21 2013-04-24 10:28:05

Krycha
Member

Nikola, wypraszam sobie takie oskarżenia. To przykre. Poza tym aktualnie jestem w Polsce kilka dni temu wróciłam, a wczoraj do porannej kawy włączyłam komputer i dodałam wpis. Dodam jeszcze że kiedyś miałam dziadka który wstawał po 6. około 7 jedliśmy śniadanie, a po śniadaniu był mały odpoczynek... takze jakoś tak koło 8 i wtedy też miałam czas na szybki przegląd tego co się dzieje w internecie. pozdrawiam!!!

nikola napisał:

#22 2013-04-24 11:21:16

jakniew
Member

Krycha napisał:

Nikola, wypraszam sobie takie oskarżenia. To przykre. Poza tym aktualnie jestem w Polsce kilka dni temu wróciłam, a wczoraj do porannej kawy włączyłam komputer i dodałam wpis. Dodam jeszcze że kiedyś miałam dziadka który wstawał po 6. około 7 jedliśmy śniadanie, a po śniadaniu był mały odpoczynek... takze jakoś tak koło 8 i wtedy też miałam czas na szybki przegląd tego co się dzieje w internecie. pozdrawiam!!!

nikola napisał:

Nikola, nie masz podstaw wyciągach wniosków o tym, kto o której dokonuje wpisu na forum. Każdy podopieczny jest inny i ma swoje przyzwyczajenia. Każda sytuacja jest inna. Nie zapominaj, że mamy wolny czas i wygląda to też różnie w zależności od ustaleń z rodziną. Praca każdej z nas ma też inny rozkład dzienny. Tutaj nie ma ustalonych szablonów, bo to nie jest zakład pracy gdzie są ustalone godziny od - do. My jesteśmy w pracy przez 24 godz. czyżby nie przyszło Tobie to głowy?
Nie mam zamiaru nikomu się tłumaczyć jak wygląda mój czas pracy. Ty nie znając realiów czasu naszej pracy nie masz prawa nas oceniać, co i w jakim czasie robimy, bo to nie Twoja brocha.

#23 2013-04-24 11:41:35

simona1961
Member

Nikola, nie masz podstaw wyciągach wniosków o tym, kto o której dokonuje wpisu na forum. Każdy podopieczny jest inny i ma swoje przyzwyczajenia. Każda sytuacja jest inna. Nie zapominaj, że mamy wolny czas i wygląda to też różnie w zależności od ustaleń z rodziną. Praca każdej z nas ma też inny rozkład dzienny. Tutaj nie ma ustalonych szablonów, bo to nie jest zakład pracy gdzie są ustalone godziny od - do. My jesteśmy w pracy przez 24 godz. czyżby nie przyszło Tobie to głowy?
Nie mam zamiaru nikomu się tłumaczyć jak wygląda mój czas pracy. Ty nie znając realiów czasu naszej pracy nie masz prawa nas oceniać, co i w jakim czasie robimy, bo to nie Twoja brocha.

Jakniew,

myslałam, że nie dasz się sprowokowac, a jednak. Masz rację, kazda sztella jest inna i kaza z nas inaczej dysponuje swoim czasem. Nie przejmuj się takimi durnymi opiniami. Mam do Ciebie pytanie, czy masz w swojej umowie zagwarantowany czas wolny? Pytam dlatego, bo kolezanka przymierza się do wyjazdu z ta firmą. Jesli chcesz , napisz na maila, adres znasz. Pozdrawiam.

#24 2013-04-24 21:02:26

jakniew
Member

simona1961 napisał:

simona, wysłałam maila do Ciebie.

Wiesz, może to i była prowokacja, ale wkurza mnie kiedy ktoś takie brednie wypisuje. Odnoszę wrażenie, że ta osoba albo nigdy nie pracowała w opiece, albo tę pracę tylko liznęła, albo jest od jakiego czasu w jednym miejscu i myśli, że wszędzie świat się kręci tak jak u niej.

Jakniew,

myslałam, że nie dasz się sprowokowac, a jednak. Masz rację, kazda sztella jest inna i kaza z nas inaczej dysponuje swoim czasem. Nie przejmuj się takimi durnymi opiniami. Mam do Ciebie pytanie, czy masz w swojej umowie zagwarantowany czas wolny? Pytam dlatego, bo kolezanka przymierza się do wyjazdu z ta firmą. Jesli chcesz , napisz na maila, adres znasz. Pozdrawiam.

#25 2013-04-24 21:39:23

amelia
Przyjaciel Forum

Uwaga!

Obym nie wypowiedziała (napisała) tych słów w zła godzinę. Jest takie inne forum "Prawda i mity........" , które prawie umarło uduszone przez jedną albo kilka nawiedzonych opiekunek, które to opiekunki " rąbały" się wirtualnie .
Padały tam najbardziej wyszukane obelgi a z każdej drobnostki robiono problem, by "dowalić" drugiemu.

Co bardziej rozsądne dziewczyny wycofały się z tego "klubu". Reszta się nudzi.

W ostatnim czasie na naszym forum przybywa koleżanek. Niektóre wpisy są coraz bardziej odważne i trochę zaczepne.

Aż "strach się bać" ! Czy aby to nie jest emigracja?

Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z tamtego forum. Tutaj jesteśmy zalogowane, to jednak może trochę dyscyplinować.

No dobra. Uspokój się "amelia"! Nie wywołuj wilka z lasu! wink

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-04-24 23:21:11)

#26 2013-04-25 13:12:56

Krycha
Member

amelia napisał:

Uwaga!

Obym nie wypowiedziała (napisała) tych słów w zła godzinę. Jest takie inne forum "Prawda i mity........" , które prawie umarło uduszone przez jedną albo kilka nawiedzonych opiekunek, które to opiekunki " rąbały" się wirtualnie .
Padały tam najbardziej wyszukane obelgi a z każdej drobnostki robiono problem, by "dowalić" drugiemu.

Co bardziej rozsądne dziewczyny wycofały się z tego "klubu". Reszta się nudzi.

W ostatnim czasie na naszym forum przybywa koleżanek. Niektóre wpisy są coraz bardziej odważne i trochę zaczepne.

Aż "strach się bać" ! Czy aby to nie jest emigracja?

Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z tamtego forum. Tutaj jesteśmy zalogowane, to jednak może trochę dyscyplinować.

No dobra. Uspokój się "amelia"! Nie wywołuj wilka z lasu! wink

Mam nadzieję, że tak się nie stanie smile trzymam za to kciuki...

#27 2013-04-25 15:12:58

ewal8
Member

amelia napisał:

...... Jest takie inne forum "Prawda i mity........"

No właśnie - jest takie forum smile I na to forum często nie wchodzę, bo raczej same tam słowne przepychanki, całkowicie nie w mojej konwencji, ale.... wyczytałam tam dzisiaj, że do obowiązków opiekunki nie należy zakładanie pończoch/skarpet bezuciskowych i że  czynność tą za odpowiednią opłatą powinien wykonać Pflegedienst. I troszkę oczy mi się otwarły ze zdziwienia, bo ja takie pończochy musiałam swojej podopiecznej zakładać przez cały czas pobytu u niej (nawet całkiem dobrze mi to wychodziło i nie sprawiało żadnego kłopotu)  i przed wyjazdem zostałam poinformowana przez firmę, że to należy do moich obowiązków w ramach pomocy w ubieraniu. To jak to w końcu jest: powinnam to robić czy powinien przychodzić Pflegedienst?
Może wiecie coś w tym temacie?

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-04-25 15:13:50)

#28 2013-04-25 15:46:21

pfleger
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

No właśnie - jest takie forum smile I na to forum często nie wchodzę, bo raczej same tam słowne przepychanki, całkowicie nie w mojej konwencji, ale.... wyczytałam tam dzisiaj, że do obowiązków opiekunki nie należy zakładanie pończoch/skarpet bezuciskowych i że  czynność tą za odpowiednią opłatą powinien wykonać Pflegedienst. I troszkę oczy mi się otwarły ze zdziwienia, bo ja takie pończochy musiałam swojej podopiecznej zakładać przez cały czas pobytu u niej (nawet całkiem dobrze mi to wychodziło i nie sprawiało żadnego kłopotu)  i przed wyjazdem zostałam poinformowana przez firmę, że to należy do moich obowiązków w ramach pomocy w ubieraniu. To jak to w końcu jest: powinnam to robić czy powinien przychodzić Pflegedienst?

Pflegedienst przyjedzie jeśli jest potrzeba,starsza osoba nie jest w stanie same ich założyć,zeby je założyć i wieczorem zdjąć.
Zawsze na poczatku pracy spytac i tyle.

#29 2013-04-25 15:50:04

jakniew
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

Takie pończochy zakładane są mojemu dziadkowi. Codziennie przychodzi to robić Pflegedienst, właśnie tutaj od nich dowiedziałam się, że nie wolno mi tego robić. Zdziwiłam się, nic nie rzekłam bowiem na jednej ze Stelli ja babce zakładałam takie pończochy.

#30 2013-04-25 15:58:22

nikola
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

Tak naprawdę to nie wolno Ci też segregować i podawać tabletek przypisanych przez lekarza jeżeli nie masz wykształcenia medycznego. Nie wolno ci prowadzić ćwiczeń rehabilitacyjnych. Czasami się zdarza ,że 2x w tyg przychodzi fizjoterapeuta  a rodzina życzy sobie abyś przez resztę dni tygodnia ty wykonywała takie ćwiczenia z podopiecznym (-ną) . Nie wolno też ci zmieniać opatrunków, odłączyć kroplówki, nawet jeżeli butelka jest już pusta, nie wolno ci leczyć odleżyn  ( w tym wypadku w razie komplikacji kara jest dosyć wysoka ponieważ występuje b. duże zagrożenie zakażeniem ). Podawać insuliny itd. Żadna z pań które pracują na etacie w niemieckim  Caritasie ( lub jego odpowiedniku ) i która przychodzi na 2-3 godz do podopiecznego nie wykona tych czynności. Ona posprząta, zrobi zakupy , posiedzi z podopiecznym ale nie wykona żadnych zaleceń medycznych w tym terapeutycznych  jeżeli nie ma kierunkowego wykształcenia. To tylko my opiekunki łamiemy niemieckie prawo pod naciskiem naszych agencji które nas zatrudniają. Gdyby jednak strona niemiecka chciała pociągnąć kogoś do odpowiedzialności prawnej to z całą pewnością ukażę opiekunkę a nie zleceniodawcę. Podpisując umowę zlecenie podpisujesz też ,że ponosisz też odpowiedzialność za źle wykonaną opiekę lub niezgodnie z prawem niemieckim. Zresztą w Polsce też jest karalne wykonywanie tych prac bez odpowiedniego dyplomu. Agencje wiedzą o tym i dlatego między innymi uciekają od odpowiedzialności poprzez podpisywanie "umowy zlecenia" aby przerzucić odpowiedzialność na "zleceniobiorcę". Przy umowie o prace pracodawca nie może cię zmusić do łamania przepisów a przy "śmieciowych umowach" ty sama składając swój podpis poświadczając , że posiadasz odpowiednie umiejętności , doświadczenie , znajomość przepisów itp. itd.....

Tak więc ponieważ specjalistyczne pończochy są stosowane jako zalecenie terapi lekarskiej, to oczywistą rzeczą jest że zgodnie z niemieckim prawem nie wolno ci tego robić. Tak jest w teorii a jak jest w praktyce to już każda dobrze wie wink

Ubieranie pończoch jest jedna ze stałych  pozycji oferowanych przez pflegedienst

Nie chciałabym aby ktoś powiedział, że się wymądrzam.. napisałam tylko jak to wygląda w świetle prawa niemieckiego ( polskiego zresztą również).

#31 2013-04-25 16:07:10

nikola
Member

Dodam jeszcze ,że bardzo często agencje zlecają nam te obowiązki ponieważ rodziny im płacą wyższe kwoty miesieczne za wykonywaną naszą usługę. Agencja kasuje wyższy zysk ale ryzyko jest po stronie opiekunki a nie agencji. Przeczytaj swoją umowę.

p.s. agencje gdyby sie nie bały że stracą opiekunki to by ich pozbawiły nawet tego 3godz. wolnego i kazały im przejąć całą opiekę którą ma wykonać pflegedienst big_smile

#32 2013-04-25 17:39:47

jakniew
Member

tutaj jest napisane, czego nam nie wolno wykonywać:

http://www.arbeitlandia.eu/praca-w-opie … piece.html

#33 2013-04-25 17:48:38

swistak
Member

nikola napisał:

Dodam jeszcze ,że bardzo często agencje zlecają nam te obowiązki ponieważ rodziny im płacą wyższe kwoty miesieczne za wykonywaną naszą usługę. Agencja kasuje wyższy zysk ale ryzyko jest po stronie opiekunki a nie agencji. Przeczytaj swoją umowę.

p.s. agencje gdyby sie nie bały że stracą opiekunki to by ich pozbawiły nawet tego 3godz. wolnego i kazały im przejąć całą opiekę którą ma wykonać pflegedienst big_smile

wiesz nikola jak czytam Twoje posty nieraz wydaje mi sie,ze jestes byłym pracownikiem Agencji może sie myle
                             ale Twoj zasób wiedzy jest na poziomie pracownika kadrowego - przyznaj sie --mam racje????

p.s

ale chyba sie nie bedziesz gniewac???     :-((((

#34 2013-04-25 17:59:48

swistak
Member

jakniew napisał:

jakniew    :-))))

powiedz, czy Ty stosujesz sie do tego co wyzej w opisie???
                       bo watpie  i ciekawa jestem czy którakolwiek z nas odmówi podania chocby tabletek które lekarz przepisał.... ja niestety nie
                       "regulaminowa" ---mea culpa...mea maxima culpa!!

#35 2013-04-25 18:21:57

nikola
Member

swistak

1. Ja jestem opiekunką( z bardzo dużym stażem ) i nigdy nie byłam pracownicą Agencji Tymczasowego Zatrudnienia.
2. Aby posiadać wiedzę wcale nie trzeba być ich pracownikiem.
3. Dziewczyny zatrudnione na prawie niemieckim odmawiają notorycznie podania tabletki. Byłam nie raz świadkiem takiego zachowania. One po prostu stracą prace jak nie zastosują się do przepisów ich obowiązujących.

Wyobraź sobie taką sytuację:
Dziewczyna podaje tabletkę, chociaż wie że nie wolno jej tego zrobić.  Żeby być dopuszczona do tej pracy legalnie na tym stanowisku musiała przejść przeszkolenie (to te bez wykształcenia medycznego) ale tez musiała zdać później specjalny egzamin. Podpisać odpowiednie dokumenty itd..  Wracając to tej feralnej tabletki, a więc podaje ja wbrew obowiązującym przepisom a tu pech, babcia się zakrztusiła i nie obeszło się bez pomocy osób trzecich tzn. przyjechało pflegedienst lub pogotowie . Musi być sporządzony raport co się stało. I powiem ci tak, ta dziewczyna niestety już wie że straci prace, liczy na łut szczęścia tzn. że obejdzie się bez sądu i przykrych konsekwencji. Ale zdaje sobie sprawę , że jej czyn jest traktowany jako " narażenie życia lub doprowadzenie do uszczerbku na zdrowiu podopiecznej". Wilczy bilet tylko z pracy to naprawdę wielkie szczęście w jej przypadku.

Dlatego odmawiają . A zresztą ich nikt nawet nie zmusi gdy powiedzą , że nie mogą podawać. Niemcy znają bardzo dobrze swoje prawa i obowiązki. Zauważ ,że często rodzina wymaga tego co ma w umowie. Wiesz dlaczego? Bo im się to należy !!!  Natomiast to agencje przekonują rodziny ,że my możemy bo za każdą dodatkową usługę rodzina zapłaci agencji.
A JEDNAK TAK NAPRAWDĘ TO MY NIE MOŻEMY!!!!!

pozdrawiam cię i nieeeee gniewam się:)))))))))

Kto co zrobi, to jego sprawa. Pytanie było jasne i chciałam odpowiedzieć uczciwie na te pytanie , zgodnie z wiedzą jaką posiadam.

#36 2013-04-25 18:31:05

simona1961
Member

swistak napisał:

jakniew napisał:

bo watpie  i ciekawa jestem czy którakolwiek z nas odmówi podania chocby tabletek które lekarz przepisał.... ja niestety nie

Świstaczku kochany, juz wielokrotnie pisałam o mojej pierwszej sztelli, gdzie mierzyłam poziom cukru i podawałam insulinę ( z wykształcenia jestem technikiem chemikiem) i o tej czynnosci nie miałam zielonego pojęcia. Robiłam, bo mi kazano, a ja byłam świerzynka i nie umiałam odmówić. Dzis jestem już mądzrejsza, oczywiscie znacznie lepiej znam język i....... tabletki rozkłada na 3 tygodnie wnuk (farmaceuta) babki a ja tylko je podaje. Dziś, odmówiłabym bez dwóch zdań wykonywania zastrzyków insullinowych, ale wtedy nie miałam pojecia, że mi nie wolno tego robic. Zmierzam jednak do tego, że skoro jestesmy zatrudnione jako pomoc domowa z funkcja opiekuńczą i mamy zakres obowiazków w odniesieniu do tych funkcji to trzeba sie tego trzymac i koniec. Oczywiście jest to nie na reke rodzinom naszych podopiecznych, ale...... my jestesmy wtedy bezpieczne. Ja nie ma zadęcia na opiekunkę, jestem pomoca domową i na tym polega moja praca. Opiekuje się moja babcią w ograniczonym zakresie, mimo iz umiem zabandazowac ranę i przykleić plaster, do tych czynnosci przyjezdza pielegniarka. Ja tez to czasami robie, ale......nie rwe sie jakoś bardzo. Nie chce byc monotematyczna , ale wiekszość z nas niestety, brak komunikatywnej znajomosci języka nadrabia nadgorliwoscią. Może ja sie niepotrzebnie mądruję, bo jestem na mojej szteli juz 2 lata i mam babcię zdrowa na umysle, oraz równie zdrową rodzinę babci, ale wiem jedno, jesli mi przyjdzie szukac innej sztelli to nie zgodzę się nigdy na to co do mnie nie nalezy i czego mi nie wolno robic. Komfort rodziny mam w dooooopie.

#37 2013-04-25 18:33:44

jakniew
Member

swistak napisał:

jakniew napisał:

Oczywiście, że w niektórych przypadkach nie stosuję się. Lekartswa przygotowuje w odpowiednie pojemniki raz na tydzień Pflegedienst, ja tylko je podaję. Tylko to, co one przygotowały. Innych czynności  jakie są podane w tym artykule nie wykonuję , bo nie ma takiej potrzeby. Nie muszę też dźwigać dziadka jak wyląduje z łóżka na podłogę, zresztą miękką bo leży gruba wykładzina, a na tym jeszcze grubszy chodnik, więc dziadkowi nie grozi niebezpieczeństwo, ale mimo to poprosiłam Pflegedienst aby zadzwoniła do córki o załatwienie tego łóżka. Tak to wygląda na mojej Stelli.

#38 2013-04-25 18:37:35

jakniew
Member

nikola napisał:

swistak

1. Ja jestem opiekunką( z bardzo dużym stażem ) i nigdy nie byłam pracownicą Agencji Tymczasowego Zatrudnienia.
3. Dziewczyny zatrudnione na prawie niemieckim odmawiają notorycznie podania tabletki. Byłam nie raz świadkiem takiego zachowania. One po prostu stracą prace jak nie zastosują się do przepisów ich obowiązujących.

Dziewczyna podaje tabletkę, chociaż wie że nie wolno jej tego zrobić.  Żeby być dopuszczona do tej pracy legalnie na tym stanowisku musiała przejść przeszkolenie (to te bez wykształcenia medycznego) ale tez musiała zdać później specjalny egzamin. Podpisać odpowiednie dokumenty itd..  Wracając to tej feralnej tabletki, a więc podaje ja wbrew obowiązującym przepisom a tu pech, babcia się zakrztusiła i nie obeszło się bez pomocy osób trzecich tzn. przyjechało pflegedienst lub pogotowie . Musi być sporządzony raport co się stało. I powiem ci tak, ta dziewczyna niestety już wie że straci prace, liczy na łut szczęścia tzn. że obejdzie się bez sądu i przykrych konsekwencji. Ale zdaje sobie sprawę , że jej czyn jest traktowany jako " narażenie życia lub doprowadzenie do uszczerbku na zdrowiu podopiecznej". Wilczy bilet tylko z pracy to naprawdę wielkie szczęście w jej przypadku.

Dlatego odmawiają . A zresztą ich nikt nawet nie zmusi gdy powiedzą , że nie mogą podawać. Niemcy znają bardzo dobrze swoje prawa i obowiązki. Zauważ ,że często rodzina wymaga tego co ma w umowie. Wiesz dlaczego? Bo im się to należy !!!  Natomiast to agencje przekonują rodziny ,że my możemy bo za każdą dodatkową usługę rodzina zapłaci agencji.

Kto co zrobi, to jego sprawa. Pytanie było jasne i chciałam odpowiedzieć uczciwie na te pytanie , zgodnie z wiedzą jaką posiadam.

Zauważ, że my pracujemy na polskich umowach, a w związku z tym na polskim prawie.

#39 2013-04-25 19:23:17

pfleger
Member

jakniew napisał:

nikola napisał:

swistak

Zauważ, że my pracujemy na polskich umowach, a w związku z tym na polskim prawie.

Przebywasz na terenie Niemiec pracujesz tu i cie OBOWIAZUJE PRAWO NIEMIECKIE,a polskie jest tak samo ważne dla ciebie w Niemczech jak Francuskie.

#40 2013-04-25 19:28:46

nikola
Member

Oooooooooooo, to akurat zauważam codziennie, że mam umowę zlecenie. Jednak nie zwalnia to nas z przepisów niemieckich. Pracujemy w Niemczech i musimy przestrzegać prawa niemieckiego. Co do tego nie ma wątpliwości. Przykład powyższy dałam o dziewczynie zatrudnionej w Caritasie, mieszkającej na stałe w Niemczech. Ale jeżeli by to spotkało Polkę , pracującą na umowie zlecenie  zawartą z Agencją Zatrudnienia Tymczasowego z Polski, to ta biedna dziewczyna z Polski miałaby jeszcze większe kłopoty. Nieznajomość prawa niemieckiego ją nie usprawiedliwi. Na pierwszy rzut pójdzie sprawdzenie jaką ma umowę. I tu jest paradoks, bo na umowie o pracę odpowiadałby też jej pracodawca a na umowie zlecenia ta Polka ma "przej....ne" bo odpowiada przed prawem niemieckim tylko ONA  jako "zleceniobiorca".

Na polskim prawie ty pracujesz w Polsce natomiast jeżeli wykonujesz zlecenie w innym kraju to musisz zastosować się do przepisów danego kraju w którym wykonujesz zlecenie. I nie ma znaczenia czy wykonujesz prace jako tzw. " opiekunka osób starszych" czy pomoc domowa, czy też " murarz, tynkarz -akrobata".

Ostatnio edytowany przez nikola (2013-04-25 20:15:49)

#41 2013-04-25 22:39:22

jakniew
Member

nikola napisał:

Oooooooooooo, to akurat zauważam codziennie, że mam umowę zlecenie. Jednak nie zwalnia to nas z przepisów niemieckich. Pracujemy w Niemczech i musimy przestrzegać prawa niemieckiego. Co do tego nie ma wątpliwości. Przykład powyższy dałam o dziewczynie zatrudnionej w Caritasie, mieszkającej na stałe w Niemczech. Ale jeżeli by to spotkało Polkę , pracującą na umowie zlecenie  zawartą z Agencją Zatrudnienia Tymczasowego z Polski, to ta biedna dziewczyna z Polski miałaby jeszcze większe kłopoty. Nieznajomość prawa niemieckiego ją nie usprawiedliwi. Na pierwszy rzut pójdzie sprawdzenie jaką ma umowę. I tu jest paradoks, bo na umowie o pracę odpowiadałby też jej pracodawca a na umowie zlecenia ta Polka ma "przej....ne" bo odpowiada przed prawem niemieckim tylko ONA  jako "zleceniobiorca".

Na polskim prawie ty pracujesz w Polsce natomiast jeżeli wykonujesz zlecenie w innym kraju to musisz zastosować się do przepisów danego kraju w którym wykonujesz zlecenie. I nie ma znaczenia czy wykonujesz prace jako tzw. " opiekunka osób starszych" czy pomoc domowa, czy też " murarz, tynkarz -akrobata".

Proszę o poparcie tych przepisów wskazaniem treści  prawnej tego przepisu.

#42 2013-04-25 23:37:55

pfleger
Member

jakniew napisał:

nikola napisał:

Proszę o poparcie tych przepisów wskazaniem treści  prawnej tego przepisu.

Wystarczy logiczne myślenie a nie przepisy.Pracujesz w kraju x i obowiązują cie przepisy z kraju x.  I tyle.

#43 2013-04-26 02:23:37

amelia
Przyjaciel Forum

Tak?? . "Wystarczy logiczne myślenie a nie przepisy.Pracujesz w kraju x i obowiązują cie przepisy z kraju x.  I tyle."

To dlaczego my opiekunki wysyłane na umowach polskich nie mamy praw takich jakie są w Niemczech?????

Dlaczego nie mamy takich norm czasowych w pracy o jakich mówi niemieckie prawo. Dlaczego nie mamy takich przerw jak mówi niemieckie prawo????

Dlaczego nie mamy płacone tak jak w niemieckich cennikach jest wyceniana praca??????

Trzeba jeszcze wiedzieć i logicznie pomyśleć jakie mamy umowy?

Ano Umowa-zlecenie za około 800-1200 złotych a reszta delegacje.

I co? Polski pracownik , przyjeżdżający na delegację do Niemiec , Belgii do innego Kraju ma podlegać przepisom tego Kraju???

-  Wystarczy logicznie pomyśleć.

#44 2013-04-26 08:08:42

jakniew
Member

amelia napisał:

Tak?? . "Wystarczy logiczne myślenie a nie przepisy.Pracujesz w kraju x i obowiązują cie przepisy z kraju x.  I tyle."

To dlaczego my opiekunki wysyłane na umowach polskich nie mamy praw takich jakie są w Niemczech?????

Dlaczego nie mamy takich norm czasowych w pracy o jakich mówi niemieckie prawo. Dlaczego nie mamy takich przerw jak mówi niemieckie prawo????

Dlaczego nie mamy płacone tak jak w niemieckich cennikach jest wyceniana praca??????

I co? Polski pracownik , przyjeżdżający na delegację do Niemiec , Belgii do innego Kraju ma podlegać przepisom tego Kraju???

Brawo amelia!!!!! Twoje uwagi są celne w 100%-tach. Według pflegera logiczne są przepisy prawne na prawie kraju w którym pracujemy ale jeśli chodzi o naszą  odpowiedzialność . Czekam na teraz na logovzną wypowiedź pflegera odnośnie Twoich uwag.

#45 2013-04-26 08:36:13

ANTONIA***
Member

Przepisy z kraju , w którym pracujemy !!!

Zdarzyło mi się mieć zastępstwo u babci mieszkającej z synem, synową ( była Ok ) i ich dwójką dzieci ( były również w porządku ). Syn był prymitywem bez manier... Z babcią, wcześniej czy później doszłabym do porozumienia, ale ze względu na jego prostacką postawę i zachowanie - podziękowałam po 12 dniach.
Synowa prosiła bardzo, abym została jeszcze dwa tygodnie, bo tak z godziny na godzinę nie znajdą żadnego zastępstwa. Nie  chcą brać Niemki, ani Holenderki, bo ONE życzą sobie 15 euro za godzinę. Doba ma 24, więc policzcie, proszę, ile zarobiłaby Niemka, a ile my otrzymujemy ?

To tyle o niektórych prawach.

Miłego dnia...

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-04-26 08:37:56)

#46 2013-04-26 09:18:26

ewal8
Member

Dziewczyny, ja  rozumiem rozgoryczenie odnośnie naszych praw, które są nagminnie przez nasze pseudo-firmy łamane i nieprzestrzegane. Tak nie powinno być i basta! Wymagania względem nas powinny być zgodne z kodeksem pracy,  tak w zakresie obowiązków jak i naszych praw.
Ale........ Pfleger ma rację. W razie kłopotów związanych z narażeniem życia podopiecznej, doprowadzenia uszczerbku na zdrowiu, popełnienia takiego czy innego wykroczenia ponosimy odpowiedzialność karną zgodnie z obowiązującym prawem w danym kraju. I na nic zda się tłumaczenie, że my jesteśmy zatrudnione na polskich umowach - a zauważcie jeszcze, że zakres obowiązków w tych umowach jest tak skonstruowany, żeby firemki w razie kłopotów mogły swobodnie lawirować między paragrafami i całą odpowiedzialność zrzucić na opiekunkę.
Więc niestety, musimy się pilnować, żeby nie narobić sobie problemów, ale żebym rzeczonych wcześniej pończoszek nie mogła babci założyć to naprawdę do głowy by mi nie przyszło...

#47 2013-04-26 09:29:13

ANTONIA***
Member

Firmy, przypuszczam i chyba się nie mylę, mają różnego rodzaju ubezpieczenia i na pewno nie jedne.
Polskie opiekunki nie mają żadnego (chyba )... Ja jeżdżę na czarno i tylko na zastępstwa. Nigdy takiej czy innej umowy nie widziałam ( i widzieć nie chcę ) - ciekawa jestem JAKIE ( i czy w ogóle ) oferują swoim pracownikom, tzn. Wam ...

#48 2013-04-26 10:28:35

pfleger
Member

amelia napisał:

Pisalem o odpowiedzialność jeśli chodzi o przepisy związane z medycyna ,lekarstwa,zastrzyki itd.Podlegasz przepisom niemieckim.

A chciała byś zatrudniona na niemieckich prawach?
Jak Niemiec 8 godzin dziennie-więcej nie pozwala prawo pracy,zarobilas byś jako opiekunka (heim)1100 euro na miesiąc netto.Powiedzmy ze umiesz tak dobrze język niemiecki.
Policzmy.
Masz przerwy masz urlop 28 dni

Wypłata:                                        1100 euro
Mieszkanie.                                -  400 euro z opłatami,powiedzmy ze meble masz juz
Przejazd,czy auto czy bus.        -100 euro
Jedzenie, musisz cos jeść.         -200 euro,bardzo skromnie licząc
Internet+ TV(przymus).                 - 50 euro
------------------------------------------
                 Zostaje.                          350 euro!= 1400 zł!

Czyli masz w 2,5 -3miesiace tyle "na rękę" ile ma opiekunka z polski na miesiąc.
No i jesteś traktowana jak Niemiec,czyli wszystkie sprawy w urzędach/lekarz zalatwiasz sama.

Chcialabys być zatrudniona na Niemieckich warunkach?

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-04-26 12:43:42)

#49 2013-04-26 10:58:43

amelia
Przyjaciel Forum

Do 'pfleger"

To , czy ja bym chciała, czy nie to inna para kaloszy.

Moja wypowiedź miała aspekt prawny, a nie osobisty i nie dotyczyła mojej woli tylko uregulowań.

A jeśli chodzi o "chcenie", to cóż, każdy orze jak może i jak mu sytuacja na to pozwala.
Decyzja, czy chęć pracy w Niemczech nie jest tylko zależna od finansów, ale od jeszcze wielu innych czynników.

Myślę, że to może być temat na osobny wątek.

Pozdrawiam.

#50 2013-04-26 11:04:17

jakniew
Member

Skąd pfleger wziąłeś 1100 euro płacy w Niemczech? Jeśli jest się zatrudnioną na niemieckich warunkach, obowiązuje tutaj minimalna stawka ustanowiona przez państwo niemieckie. Jak to wygląda?

Pod pojęciem opiekunka osób starszych wyróżniamy 3 główne grupy zawodowe, omówione szerzej we wcześniejszych artykułach: Altenpflegerin, Altenpflegehelferin oraz Haushaltshilfe für pflegebedürftige Person. Nie ma reguł określających minimalne warunki zatrudnienia dla opiekunek osób starszych w żadnej z tych grup zawodowych. Trzeba po prostu szukać oferty, która spełni nasze oczekiwania finansowe. Inną skalą oceny atrakcyjności zarobków będzie posługiwała się np. opiekunka dorabiająca do emerytury a inną opiekunka, która jest jedynym żywicielem kilkuosobowej rodziny. Stawki reguluje jak zwykle prawo popytu i podaży a więc szukając pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech trzeba się zastanowić z jednej strony jaka kwota dochodu nas satysfakcjonuje a z drugiej czy istnieje pracodawca, który będzie chciał taką kwotę nam zapłacić. Cechą pracy w opiece nad osobami starszymi jest relatywnie krótki okres zatrudnienia u jednego pracodawcy i związana z tym duża rotacja miejsc pracy, trzeba więc liczyć się z tym, że każde nowe miejsce pracy to konieczność prowadzenia na nowo negocjacji w sprawie wynagrodzenia. Podane przez nas poniżej dane wynikają z analizy ofert pracy w ogłoszeniach w prasie i w internecie oraz ankiet przeprowadzonych wśród opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech.

Omówienie możliwości zarobkowych w opiece nad osobami starszymi w Niemczech zaczniemy od najliczniejszej grupy opiekunek osób starszych z Polski – pomocy domowych dla osób wymagających opieki, czyli Haushaltshilfe für pflegebedürftige Person, zajmujących się opieką w tzw. systemie 24h w domu podopiecznego. W ofertach pracy najważniejsze atuty pozwalające na otrzymanie pracy w górnych przedziałach podanych poniżej stawek to w kolejności ważności są: stopień znajomości języka niemieckiego, doświadczenie w opiece, dojrzały wiek, brak ograniczeń zdrowotnych, długość pobytu w Niemczech, umiejętność prowadzenia samochodu.

Zarobki tej grupy pracowników możemy podzielić ze względu na formę zatrudnienia:

przy pracy na umowie zawartej bezpośrednio z rodziną niemiecką lub niemiecką firmą opiekuńczą, czyli na umowę w oparciu o prawo niemieckie opiekunki osób starszych w Niemczech zarabiają „na rękę” od 550 do 1400 Euro. Tak duża rozpiętość zarobków zależy przede wszystkim od możliwości finansowych pracodawcy ale też od warunków pracy oraz kwalifikacji opiekunki, zwłaszcza znajomości języka niemieckiego. Kwota „na rękę” to pensja po opłaceniu ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego. Niektórzy pracodawcy stosują do wyceny miejsca pracy wprowadzoną w 2010 roku tzw. Entgelttabelle für Haushaltshilfen, czyli stawki minimalne dla pomocy domowych. Stawki te są różne w różnych landach (np. najwyższa płaca minimalna obowiązuje w Badenii Wirtembergii – 1536 Euro brutto). Zwracamy uwagę na to, że stawki te są obowiązujące jedynie u niektórych pracodawców (problematyka przynależności do związków zawodowych) i nie dotyczą obowiązkowo domowych opiekunek osób starszych z Polski. Zakwaterowanie i wyżywienie jest bezpłatne ale podlega opodatkowaniu. Zawsze trzeba omówić sprawę pokrycia kosztów podróży do Niemiec i z powrotem, ponieważ nie stanowi to obowiązku pracodawcy, jest to kwestia umowna.

przy pracy w opiece w oparciu o umowę o pracę lub umowę cywilno – prawną zawartą z polską firmą opiekuńczą zarobki opiekunek osób starszych kształtują się najczęściej w granicach 700 do 1300 Euro „na rękę”. Przyjęło się, że kwotę miesięcznego wynagrodzenia w ofertach pracy polskich firm podaje się dla lepszej orientacji pracownika netto w Euro. Od wynagrodzeń odprowadzane są ubezpieczenia społeczne i podatki. Analizując oferty poszczególnych pracodawców warto zapytać o części składowe wynagrodzenia. Polskie firmy najczęściej delegują pracowników do pracy w opiece w Niemczech i wypłacają część wynagrodzenia w dietach. Wysokość diety jest zależna od wewnętrznych postanowień poszczególnych pracodawców. Dieta nie jest opodatkowana i objęta składkami na ubezpieczenia społeczne, jeżeli nie przekracza stawki urzędowej dla pracowników administracji państwowej. Opiekunki, które zbierają na emeryturę lub na podwyższenie emerytury powinny zawsze zapytać od jakiej kwoty będą odprowadzane składki do ZUS. Zakwaterowanie i wyżywienie jest bezpłatne. Koszty regularnych podróży do i z Niemiec pokrywa albo pracodawca albo rodzina niemiecka.

przy pracy na własny rachunek czyli w ramach własnej działalności gospodarczej w Polsce lub w Niemczech przychody, a więc kwoty na jakie ta grupa opiekunek osób starszych wystawia rachunki za swoje usługi kształtują się w granicach od 900 do 1800 Euro. Ile z tego zostanie „na rękę” zależy od indywidualnej sytuacji każdej z opiekunek prowadzących przedsiębiorstwo. Można przyjąć jedynie szacunkowo, że po opłaceniu ubezpieczeń społecznych lub zdrowotnych i pielęgnacyjnych, podatku dochodowego, kosztów księgowości, z przychodu w wysokości 1400 Euro pozostanie „na rękę” od 1000 do 1100 Euro. Zakwaterowanie, wyżywienie i pokrycie kosztów podróży do i z Niemiec jest sprawą umowną.

przy pracy „na czarno” opiekunki osób starszych w Niemczech otrzymują najczęściej 700 – 1000 Euro. Nielegalne zatrudnienie to domena tych rodzin niemieckich, które mają bardzo niskie dochody albo mają dostateczne dochody ale łatwiej im jest nie spisywać umów, ponieważ mogą wtedy dowolnie wykorzystywać opiekunkę. Dlaczego rodziny niemieckie tak postępują? To osobny temat, który kiedyś szerzej omówimy. W skrócie - ponieważ wiedzą, że na czarno pracują albo osoby pobierające w Polsce świadczenia społeczne (renty socjalne, zasiłki, zapomogi, renty zdrowotne z zakazem pracy) albo mające obciążenia wynikające z niespłaconych zadłużeń (komornik sądowy, poborca podatkowy) albo osoby niezaradne życiowo czy też z niską samooceną dotyczącą własnej wartości na rynku pracy. Praca na czarno to oczywiście praca bez podatków i ubezpieczeń społecznych ale i tak „lewe” zarobki są obciążone dodatkowymi kosztami: każdy wyjazd to prowizja dla osoby „załatwiającej” pracę w kwocie 50-100 Euro. Przypominamy, że według prawa polskiego pobieranie opłat za pośrednictwo pracy jest przestępstwem. Rozsądniejsze opiekunki opłacają sobie jeszcze polisę na wypadek choroby lub śmierci za granicą - o ile można w ogóle mówić o rozsądku w przypadku pracy na czarno. Zakwaterowanie i wyżywienie jest z reguły za darmo, koszty podróży do i z Niemiec – z reguły płaci strona niemiecka ale zależy to od częstotliwości zjazdów do domu.

Zarobki Altepflegerin i Altenpfleghelferin podlegają zupełnie innym uregulowaniom niż praca Haushaltshilfen für pflegebedürftige Person, które wykonują pracę w miejscu zamieszkania podopiecznego. Miejsca pracy dla Altepflegerin i Altenpfleghelferin to przede wszystkim domy opieki, szpitale i instytucje zajmujące się zawodowo usługami pielęgnacyjno – opiekuńczymi (tzw. Pflegedienst). Jest to praca bez zakwaterowania i wyżywienia. Zarobki w tych zawodach kształtowane są przez wolny rynek czyli tak jak w innych branżach wykonując taki sam zawód możemy mieć różne oferty – wysokość zarobków wynika z indywidualnej oferty pracodawcy i ilości godzin pracy. W zależności od rejonu Niemiec, kwalifikacji, wysokości etatu, ilości dodatkowych godzin pracy czy też wykonywania pracy w ramach samozatrudnienia lub indywidualnej praktyki zawodowej dochody kształtują się w granicach od 400 Euro przy zatrudnieniu na MiniJob do nawet 3000 Euro miesięcznie. Najistotniejszym elementem mającym wpływ na zarobki w tych dwóch grupach zawodowych ma zdecydowanie tygodniowa ilość godzin pracy. Umowy o pracę często są na niepełny etat a większość zarobków pochodzi z nadgodzin czy dodatkowych dyżurów w nocy lub dni ustawowo wolne od pracy. Dodatkowe świadczenia jakie mogą uzyskać zatrudnieni jako Altepflegerin lub Altenpflegehelferin to np. posiłek regeneracyjny, bilety na przejazdy, premia bożonarodzeniowa, odzież ochronna.

#51 2013-04-26 11:04:42

amelia
Przyjaciel Forum

amelia napisał:

Do 'pfleger"

Moja wypowiedź miała aspekt prawny, a nie osobisty i nie dotyczyła mojej woli tylko uregulowań.

A jeśli chodzi o "chcenie", to cóż, każdy orze jak może i jak mu sytuacja na to pozwala.
Decyzja, czy chęć pracy w Niemczech nie jest tylko zależna od finansów, ale od jeszcze wielu innych czynników.

Pozdrawiam.

PS. Jeśli chodzi o Twoje r-ki, to można na to różnie patrzeć. W Polsce samotna osoba na tym samym stanowisku zarobi o wiele mniej , a  z budżetu domowego  nie dość, że jej nic nie zostanie, to nie wystarczy często na auto, lekarstwa  a nawet na chleb.

#52 2013-04-26 12:00:04

swistak
Member

przepisy -kodeksy....logiczne myslenie......    ja tam wole, kocham moja agencje....spie spokojnie i mam na czysto to co mnie zadawala

i nic więcej nie oczekuje.....robie swoje..i zagladam na konto,firma mnie rozlicza --dlatego spie spokojnie  :-))))

#53 2013-04-26 12:13:19

pfleger
Member

amelia napisał:

Napisałem ci jakby wyglądała twoja sytuacja jakby była traktowana jak inni pracownicy w zawodzie opiekunka w Niemczech w Heimie.Sama się zalilas czemu nie jesteś traktowana jak inni pracujący w Niemczech.

#54 2013-04-26 12:33:35

ahha
Member

amelia napisał:

amelia napisał:

Do 'pfleger"

Pozdrawiam.

PS. Jeśli chodzi o Twoje r-ki, to można na to różnie patrzeć. W Polsce samotna osoba na tym samym stanowisku zarobi o wiele mniej , a  z budżetu domowego  nie dość, że jej nic nie zostanie, to nie wystarczy często na auto, lekarstwa  a nawet na chleb.

Witajcie wszyscy ale piekna wiosna i ciepelko fajnie cos znalazlam w temacie jakiemu prawu podlegamy i znalazlam to;                http://www.bmas.de/SharedDocs/Downloads … cationFile    i jeszcze to (DOTYCZY Francji)           http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/ar … we-francji  tak sobie mysle ze prawa sa rozne prawo pracy, prawo cywilne,i np. prawo o ruchu drogowym no przeciez w Anglii nie bedziesz jezdzic prawa strona -stosujesz prawo kraju w ktorym jestes zyjesz,pracujesz itd.                    Mysle ze dobrze byloby dla nas opiekunek/now zebysmy podlegali pod prawo kraju w ktorym pracujemy.Byloby korzystniejsze pod kazdym wzgledem finansowym,ubezpieczeniowym,pomocy finansowej dla dzieci ,czasu pracy itp.Tylko czy wtedy Niemcy nie wybraliby Niemek do pracy bo my bysmy chcialy takie prawa tak maja inni w tym kraju pracujacy.Przychylam sie do opinii Pflegera i Ewyl8 i uwazam  ze agencje lamia przepisy.A one wowczas nie mialyby racji bytu -plajta teraz ZUS placa od najnizszej a co dopiero od niemieckiej.

#55 2013-04-26 12:37:25

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

Napisałem ci jakby wyglądała twoja sytuacja jakby była traktowana jak inni pracownicy w zawodzie opiekunka w Niemczech w Heimie.Sama się zalilas czemu nie jesteś traktowana jak inni pracujący w Niemczech.

No co Ty? Ja się żaliłam ? Nie przypominam sobie?

Tak nas traktują jak sobie na to pozwalamy.

A Ty się chyba zagmatwałeś trochę , bo  problem zaczął się od pytania " Jakie prawo nas obowiązuje jak pracujemy w Niemczech?" a nie jak nas traktują .

#56 2013-04-26 12:40:51

pfleger
Member

jakniew napisał:

Skąd pfleger wziąłeś 1100 euro płacy w Niemczech? Jeśli jest się zatrudnioną na niemieckich warunkach, obowiązuje tutaj minimalna stawka ustanowiona przez państwo niemieckie. Jak to wygląda?

Juz ci pisze,pracujesz w Niemieckim Heimie masz cala stelle-teoretycznie bo 90 % zatrudnionych ma 3/4 etatu,pisało to nawet w twoim wklejonym artykule.To policzmy.
Płacą minimalna jest 8,75 euro na godzinę.Czyli przy 160 godzin, teoretycznie przyałej  calej stelli- 160godzin x 8,75=1400 euro brutto, netto przy klasie podatkowe I-1040 euro na rękę.Przy klasie podatkowej III 1120 euro na rękę.W praktyce będziesz miała jakieś 30% mniej przy 3/4 etatu.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-04-26 12:45:07)

#57 2013-04-26 12:44:52

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

jakniew napisał:

Juz ci pisze,pracujesz w Niemieckim Heimie masz cala stelle-teoretycznie bo 90 % zatrudnionych ma 3/4 etatu,pisało to nawet w twoim wklejonym artykule.To policzmy.
Płacą minimalna jest 8,75 euro na godzinę.Czyli przy 160 godzin, teoretycznie przyałej  calej stelli- 160x 8,75=1400 euro brutto, netto przy klasie podatkowe I-1040 euro na rękę.Przy klasie podatkowej III 1120 euro na rękę.W praktyce będziesz miała jakieś 30% mniej przy 3/4 etatu.

Mam koleżankę w Wuppertalu w Haimie po trzy letniej szkole opiekunek i zarabia na "łapkę "  2.500,- eurasów.

#58 2013-04-26 12:49:42

ewal8
Member

amelia napisał:

Mam koleżankę w Wuppertalu w Haimie po trzy letniej szkole opiekunek i zarabia na "łapkę "  2.500,- eurasów.

Dawaj mi tu szybko namiary na tę szkołę pókim młoda wink wink big_smile big_smile

#59 2013-04-26 12:52:35

pfleger
Member

amelia napisał:

pfleger napisał:

jakniew napisał:

Płacą minimalna jest 8,75 euro na godzinę.Czyli przy 160 godzin, teoretycznie przyałej  calej stelli- 160x 8,75=1400 euro brutto, netto przy klasie podatkowe I-1040 euro na rękę.Przy klasie podatkowej III 1120 euro na rękę.W praktyce będziesz miała jakieś 30% mniej przy 3/4 etatu.

http://www.helpster.de/was-verdient-man … aus_141527 tu masz artykuł niemiecki ,ile zarabia Altenpfleger w zachodnich landach zaraz po szkole 2000 euro brutto,czyli ........1600 Eurasow na "lapke"

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-04-26 13:20:25)

#60 2013-04-26 14:01:01

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

pfleger napisał:

http://www.helpster.de/was-verdient-man … aus_141527 tu masz artykuł niemiecki ,ile zarabia Altenpfleger w zachodnich landach zaraz po szkole 2000 euro brutto,czyli ........1600 Eurasow na "lapke"

No to by się zgadzało , bo ona pracuje już kupe lat i za
każdy rok pracy mają podwyżki.

#61 2013-04-26 14:17:11

swistak
Member

ANTONIA*** napisał:

Przepisy z kraju , w którym pracujemy !!!

Zdarzyło mi się mieć zastępstwo u babci mieszkającej z synem, synową ( była Ok ) i ich dwójką dzieci ( były również w porządku ). Syn był prymitywem bez manier... Z babcią, wcześniej czy później doszłabym do porozumienia, ale ze względu na jego prostacką postawę i zachowanie - podziękowałam po 12 dniach.
Synowa prosiła bardzo, abym została jeszcze dwa tygodnie, bo tak z godziny na godzinę nie znajdą żadnego zastępstwa. Nie  chcą brać Niemki, ani Holenderki, bo ONE życzą sobie 15 euro za godzinę. Doba ma 24, więc policzcie, proszę, ile zarobiłaby Niemka, a ile my otrzymujemy ?

To tyle o niektórych prawach.

Miłego dnia...

wiesz ANTONIA

to ile my zarabiamy to nasz wybór i albo sie godzisz albo zasuwasz w Polsce za 1600brutto a co najwięcej za połowe tego co tutaj zarobisz

a co do Niemki czy Holenderki myslisz,ze rodzine stac na oplacenie 10tys euro w miesiacu?---z Twoich wyliczen tak wychodzi

#62 2013-04-26 15:21:22

ANTONIA***
Member

Swistak,
Ty mnie nie zrozumiałaś. Tyle żądają Niemki i dlatego nikt by ich na dłuższą metę nie zatrudnił. Czasami rodzina musi wyjść na dwie, trzy godziny - więc płaci. Dlatego, jak opuszczałam babcię z synem - gburem, poczułam złośliwą satysfakcję ( Boże, wybacz...).  A w duszy miałam ciche marzenie, aby przez najbliższy tydzień nie znalazła się żadna Polka. Zołza jestem... Czasami.

Amelia,
Altenpflegerinen otrzymują podwyżki ( tzw. przeszeregowanie) co trzy lata. Pielęgniarki - co dwa. Bardzo dobrze zarabia Twoja znajoma.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-04-26 15:26:03)

#63 2013-04-26 16:24:29

nikola
Member

Brawo Amelia smile
Znalazłam twoje linki z bardzo ciekawą informacją. Przekopiuję je tutaj bo myślę ,że ten post jest bardziej odpowiedni.

http://www.dw.de/polskie-opiekunki-w-ni … a-14812285

http://www.dw.de/polskie-opiekunki-w-ni … /a-6121877

Proponuję abyśmy nie bały się korzystac z biura w Berlini.
Kto pyta ten nie błądzi albo przynajmniej będzie błądził mniej bo będzie wiedział więcej.
pozdrawiam

#64 2013-04-26 17:20:08

nikola
Member

No to może jeszcze coś z tego samego tematu: czyli jak się jest wykorzystywanym przez polskie agencje pracy tymczasowej i gdzie można  udać się po pomoc. To nie tylko Berlin, proszę mi wierzyć że wiele osób skorzystało z tej pomocy. I co najważniejsze , udzielana ona jest bezpłatnie. Te ostatnie zdanie dodałam specjalnie aby nikt nie próbował mi wmawiać , że robię tu jakąś reklamę i zarabiam na tym

http://www.dw.de/poradnie-dla-oszukanyc … a-16145767

#65 2013-04-26 17:35:20

pfleger
Member

ANTONIA*** napisał:

Swistak,
Ty mnie nie zrozumiałaś. Tyle żądają Niemki i dlatego nikt by ich na dłuższą metę nie zatrudnił. Czasami rodzina musi wyjść na dwie, trzy godziny - więc płaci. Dlatego, jak opuszczałam babcię z synem - gburem, poczułam złośliwą satysfakcję ( Boże, wybacz...).  A w duszy miałam ciche marzenie, aby przez najbliższy tydzień nie znalazła się żadna Polka. Zołza jestem... Czasami.

Amelia,
Altenpflegerinen otrzymują podwyżki ( tzw. przeszeregowanie) co trzy lata. Pielęgniarki - co dwa. Bardzo dobrze zarabia Twoja znajoma.

Jak juz to 15latch ,na starych umowach i z korzystna klasa podatkowa przy calem etacie..mimo to wydaje mi się dosyć nierealne 2500 netto pensja jako zwykły altenpfleger...Ten kto teraz zaczyna może tylko marzyć o takiej pensji,nawet po 20latach.

#66 2013-04-26 17:56:11

nikola
Member

Po przeczytaniu poniższego artykułu  dowiecie się to co już same wiecie dużo wcześniej ale jakoś trudno wam pogodzić sie jest z ta oczywista prawdą. Co do formularza A1 to przyznajcie, które firmy wystąpiły o te zaświadczenia. Z całą pewnością nie Medipe !!!

Co najmniej 100 tys. kobiet z krajów Europy środkowo-wschodniej opiekuje się chorymi i seniorami w Niemczech. Największą grupą stanowią Polki. Na ich pracy zarabiają głównie agencje pośrednictwa. Kobiety zwykle tracą.

- ..."Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku - mówi larisa Dauer, niemiecka adwokatka pomagająca opiekunkom z Europy wschodniej. - Prywatne agencje pośredniczą w znalezieniu niemieckich rodzin i twierdzą, że opłacają świadczenia socjalne za opiekunkę w Polsce. Rzeczywistość wygląda inaczej. Cały system to jedna wielka szara strefa, ale wszystkim z tym wygodnie.
Adwokatka i doradca Europejskiego Stowarzyszenia Opiekunów z Frankfurtu nad Menem stale ma do czynienia z drastycznymi przypadkami. Najtrudniejsze są sytuacje, gdy opiekunka nagle sama potrzebuje pommocy medycznej, bo zachorowała lub miała wypadek. Z reguły wtedy okazuje się, że nikt tak naprawdę nie opłacił ubezpieczenia, choć sama pracująca żyła w innym przekonaniu.
Najbardziej drastyczny przypadek dotyczył kobiety, która dostała wylewu w czasie opieki nad chorym w Niemczech, ale niemiecka rodzina, u której pracowała w obawie przed konsekwencjami nie zawiozła jej do szpitala, tylko poinformowała pośrednika i tym sposobem opiekunkę transportowano wiele setek kilometrów do Polski bez jakiejkolwiek fachowej pomocy - wspomina adwokatka zaznaczając, że kobieta w międzyczasie czuje się lepiej.

Podobnych sytuacji jest więcej, podkreśla Dauer i wymienia ostatnie przypadki: tysiąckilometrowy transport ze złamaną kostką, upadek z drabiny, zarażenie ciężkim wirusem od chorego, niedożywienie itd. Wedle szacunków Europejskiego Stowarzyszenia Opiekunów u około 20 procent zatrudnianych w Niemczech występują powikłania lub problemy zdrowotne w czasie pracy. Kobiety, które przyjeżdżają do pracy jako opiekunki są bowiem nierzadko już starsze, często są w Polsce na rencie lub przedwczesnej emeryturze, nierzadko ze względów zdrowotnych. - Wyjazdami do pracy w Niemczech chcą sobie tymczasowo dorobić, żeby sfinansować remont dachu, studia dziecka czy prezent dla wnuczka - mówi Larisa Dauer.

W szarej strefie wszystkim wygodnie
Dopóki nie wydarzy się coś dramatycznego, rzadko która opiekunka nalega na zasadniczą poprawę warunków pracy, czyli np. na oddanie jej do rąk zaświadczenia, iż ma ubezpieczenie zdrowotne. Każda opiekunka wyjeżdżająca w ramach ustawy o oddelegowaniu pracownika ("Entsendegesetz") musi posiadać takie zaświadczenie, w Polsce nosi ono nazwę "A1". Jest to potwierdzenie, że agencja zatrudnia kobietę legalnie i uiszcza wszelkie świadczenia. - W większości przypadków warunki otrzymania zaświadczenia o oddelegowaniu nie są w ogóle spełnione, ale na czarnym rynku w Polsce takie zaświadczenia można otrzymać za 50-75 euro - mówi Dauer i dodaje, że w przypadku coraz częstszych kontroli w Niemczech, takie zaświadczenie jest jedynym dowodem legalnego zatrudnienia. W razie wypadków upoważnia ono do korzystania z opieki medycznej w Niemczech, dlatego powinno się ono znajdować w rękach pracującej.Agencje jednak albo nie płacą tych świadczeń albo zaniżają dane o zarobkach, by odprowadzać do ZUS-u tylko stawki minimalne. - Wynika to z tego, że agencje chcą jak najwięcej zarobić, a kobiety albo o tym nie wiedzą albo same się godzą na zaniżanie stawek, bo jako rencistki nie mogą zarobić więcej niż określoną sumę w roku - tłumaczy Larisa Dauer i dodaje, że w ten sposób kobiety pozbawiają się wyższej emerytury w przyszłości. Rodziny natomiast tego nie sprawdzają, bo są zadowolone, że wreszcie znalazły opiekę dla chorego.

Bez zobowiązań

Zdaniem ekspertów najpewniejszym wyjściem dla opiekunek jest zatrudnienie bezpośrednio przez daną rodzinę bez pośrednictwa agencji. Według danych Stowarzyszenia Opiekunów w Niemczech agencje pośredniczące w znalezieniu opiekunki kasują w przypadku osoby, która wymaga stałej opieki od 1800 do 2400 euro miesięcznie. - Około tysiąca euro zatrzymują agencje, a większość kobiet otrzymuje około 700-800 euro na rękę, mieszkanie i wyżywienie mają z reguły u osoby, którą się opiekują - mówi Dauer.

Niemieckie rodziny obawiają się jednak całej biurokracji związanej z płaceniem podatków i odprowadzaniem świadczeń za opiekunkę, jak również możliwych konsekwencji w przypadku jakichkolwiek problemów, dlatego wolą angażować agencje. Poza tym pracodawca musi gwarantować pracę w wymiarze ustalonym przez umowy, czyli około 40 godzin tygodniowo, pozostałe godziny to nadgodziny. Tymczasem wiele kobiet jest do dyspozycji podopiecznych 24 godziny na dobę, często pracują w nocy i nie mają regularnych dni wolnych. Na opłacenie takiej opieki większość rodzin nie może sobie finansowo pozwolić, a Ci, których na to stać, oddają zwykle chorego do specjalistycznej placówki.

Agencje zarabiają krocie, opiekunki egzystencjalne minimum

Liczby mówią same za siebie: w Niemczech około 2,5 miliona seniorów potrzebuje opieki, ale w statystyce Federalnego Urzędu Pracy w całym kraju zatrudnionych jest prywatnie 260 opiekunek, z tego 34 przyjechało w tym celu z zagranicy... Oddział urzędu pracy, który równolegle pośredniczy w szukaniu opiekunek za granicą podaje liczbę około tysiąca kobiet, które pracują legalnie w Niemczech w sektorze opieki. Zatrudniane za pośrednictwem prywatnych agencji nie podlegają żadnym statystykom.

Zakładając tylko skromnie, że dana agencja "posiada" tysiąc kobiet w pracy zagranicą, a na każdej zarabia 500 euro miesięcznie, to oznacza to czysty dochód miesięczny w wysokości pół miliona euro. Liczbę opiekunek zatrudnianych w tzw. szarej strefie w Niemczech szacuje się na 100 do 200 tysięcy. Większość z nich otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Alternatywą jest zatrudnienie bezpośrednio przez rodziny lub niemieckie agencje pośrednictwa, które muszą się trzymać warunków pracy ustalonych w tutejszych umowach taryfowych. Ofert wbrew pozorom nie brakuje....."

MIŁE KOLEŻANKI , OPIEKUNKI  I CO WY NA TO ????

TE DANE SĄ NA DZIEŃ: Data 09.08.2012

Ostatnio edytowany przez nikola (2013-04-26 17:59:42)

#67 2013-04-26 20:08:38

swistak
Member

pfleger napisał:

ANTONIA*** napisał:

Swistak,

Amelia,

Jak juz to 15latch ,na starych umowach i z korzystna klasa podatkowa przy calem etacie..mimo to wydaje mi się dosyć nierealne 2500 netto pensja jako zwykły altenpfleger...Ten kto teraz zaczyna może tylko marzyć o takiej pensji,nawet po 20latach.

ANTONIA   no może zle Cie zrozumiałam,

ale powiem Ci, ze zeby nie ich oczekiwania finansowe my nie miałybyśmy pracy a jeśli juz to niewiele z nas z dobrymi
                            kwalifikacjami i bezbłędnym językiem i prosze Cię nie mów mi tylko,ze zadawalam się ochłapami bo tak nie jest
                            moja pierwsza praca opiekunki rozpoczeła sie w zeszłym roku pod koniec lata od kwoty 1050e netto +zwrot za bilet itp
                            dla mnie była to ogromna kwota, której nie widziałam w swoim kraju na zajmowanym kierowniczym stanowisku,
                            przepracowałam 4 miesiace i mogłam zostać dłużej ale znalazłam o 100e lepsza prace,gdzie obecnie pracuje ja jestem
                            zadowolona,rodzina,agencja-czyli wszystko w porzadku wiec na co mam narzekac? pracuje, wykonuje swoja prace
                            tak jak potrafie, przynajmniej bardzo sie staram a rodzina to "docenia" a wynagrodzenie?dla mnie wystarczające
                            i nawet nie mysle o innych kwotach bo to co tu czytam to czysta utopia,mrzonki......

#68 2013-04-26 20:20:01

swistak
Member

nikola napisał:

Po przeczytaniu poniższego artykułu  dowiecie się to co już same wiecie dużo wcześniej ale jakoś trudno wam pogodzić sie jest z ta oczywista prawdą. Co do formularza A1 to przyznajcie, które firmy wystąpiły o te zaświadczenia. Z całą pewnością nie Medipe !!!

Co najmniej 100 tys. kobiet z krajów Europy środkowo-wschodniej opiekuje się chorymi i seniorami w Niemczech. Największą grupą stanowią Polki. Na ich pracy zarabiają głównie agencje pośrednictwa. Kobiety zwykle tracą.

- ..."Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku - mówi larisa Dauer, niemiecka adwokatka pomagająca opiekunkom z Europy wschodniej. - Prywatne agencje pośredniczą w znalezieniu niemieckich rodzin i twierdzą, że opłacają świadczenia socjalne za opiekunkę w Polsce. Rzeczywistość wygląda inaczej. Cały system to jedna wielka szara strefa, ale wszystkim z tym wygodnie.
Adwokatka i doradca Europejskiego Stowarzyszenia Opiekunów z Frankfurtu nad Menem stale ma do czynienia z drastycznymi przypadkami. Najtrudniejsze są sytuacje, gdy opiekunka nagle sama potrzebuje pommocy medycznej, bo zachorowała lub miała wypadek. Z reguły wtedy okazuje się, że nikt tak naprawdę nie opłacił ubezpieczenia, choć sama pracująca żyła w innym przekonaniu.
Najbardziej drastyczny przypadek dotyczył kobiety, która dostała wylewu w czasie opieki nad chorym w Niemczech, ale niemiecka rodzina, u której pracowała w obawie przed konsekwencjami nie zawiozła jej do szpitala, tylko poinformowała pośrednika i tym sposobem opiekunkę transportowano wiele setek kilometrów do Polski bez jakiejkolwiek fachowej pomocy - wspomina adwokatka zaznaczając, że kobieta w międzyczasie czuje się lepiej.

Podobnych sytuacji jest więcej, podkreśla Dauer i wymienia ostatnie przypadki: tysiąckilometrowy transport ze złamaną kostką, upadek z drabiny, zarażenie ciężkim wirusem od chorego, niedożywienie itd. Wedle szacunków Europejskiego Stowarzyszenia Opiekunów u około 20 procent zatrudnianych w Niemczech występują powikłania lub problemy zdrowotne w czasie pracy. Kobiety, które przyjeżdżają do pracy jako opiekunki są bowiem nierzadko już starsze, często są w Polsce na rencie lub przedwczesnej emeryturze, nierzadko ze względów zdrowotnych. - Wyjazdami do pracy w Niemczech chcą sobie tymczasowo dorobić, żeby sfinansować remont dachu, studia dziecka czy prezent dla wnuczka - mówi Larisa Dauer.

W szarej strefie wszystkim wygodnie
Dopóki nie wydarzy się coś dramatycznego, rzadko która opiekunka nalega na zasadniczą poprawę warunków pracy, czyli np. na oddanie jej do rąk zaświadczenia, iż ma ubezpieczenie zdrowotne. Każda opiekunka wyjeżdżająca w ramach ustawy o oddelegowaniu pracownika ("Entsendegesetz") musi posiadać takie zaświadczenie, w Polsce nosi ono nazwę "A1". Jest to potwierdzenie, że agencja zatrudnia kobietę legalnie i uiszcza wszelkie świadczenia. - W większości przypadków warunki otrzymania zaświadczenia o oddelegowaniu nie są w ogóle spełnione, ale na czarnym rynku w Polsce takie zaświadczenia można otrzymać za 50-75 euro - mówi Dauer i dodaje, że w przypadku coraz częstszych kontroli w Niemczech, takie zaświadczenie jest jedynym dowodem legalnego zatrudnienia. W razie wypadków upoważnia ono do korzystania z opieki medycznej w Niemczech, dlatego powinno się ono znajdować w rękach pracującej.Agencje jednak albo nie płacą tych świadczeń albo zaniżają dane o zarobkach, by odprowadzać do ZUS-u tylko stawki minimalne. - Wynika to z tego, że agencje chcą jak najwięcej zarobić, a kobiety albo o tym nie wiedzą albo same się godzą na zaniżanie stawek, bo jako rencistki nie mogą zarobić więcej niż określoną sumę w roku - tłumaczy Larisa Dauer i dodaje, że w ten sposób kobiety pozbawiają się wyższej emerytury w przyszłości. Rodziny natomiast tego nie sprawdzają, bo są zadowolone, że wreszcie znalazły opiekę dla chorego.

Bez zobowiązań

Zdaniem ekspertów najpewniejszym wyjściem dla opiekunek jest zatrudnienie bezpośrednio przez daną rodzinę bez pośrednictwa agencji. Według danych Stowarzyszenia Opiekunów w Niemczech agencje pośredniczące w znalezieniu opiekunki kasują w przypadku osoby, która wymaga stałej opieki od 1800 do 2400 euro miesięcznie. - Około tysiąca euro zatrzymują agencje, a większość kobiet otrzymuje około 700-800 euro na rękę, mieszkanie i wyżywienie mają z reguły u osoby, którą się opiekują - mówi Dauer.

Niemieckie rodziny obawiają się jednak całej biurokracji związanej z płaceniem podatków i odprowadzaniem świadczeń za opiekunkę, jak również możliwych konsekwencji w przypadku jakichkolwiek problemów, dlatego wolą angażować agencje. Poza tym pracodawca musi gwarantować pracę w wymiarze ustalonym przez umowy, czyli około 40 godzin tygodniowo, pozostałe godziny to nadgodziny. Tymczasem wiele kobiet jest do dyspozycji podopiecznych 24 godziny na dobę, często pracują w nocy i nie mają regularnych dni wolnych. Na opłacenie takiej opieki większość rodzin nie może sobie finansowo pozwolić, a Ci, których na to stać, oddają zwykle chorego do specjalistycznej placówki.

Agencje zarabiają krocie, opiekunki egzystencjalne minimum

Liczby mówią same za siebie: w Niemczech około 2,5 miliona seniorów potrzebuje opieki, ale w statystyce Federalnego Urzędu Pracy w całym kraju zatrudnionych jest prywatnie 260 opiekunek, z tego 34 przyjechało w tym celu z zagranicy... Oddział urzędu pracy, który równolegle pośredniczy w szukaniu opiekunek za granicą podaje liczbę około tysiąca kobiet, które pracują legalnie w Niemczech w sektorze opieki. Zatrudniane za pośrednictwem prywatnych agencji nie podlegają żadnym statystykom.

Zakładając tylko skromnie, że dana agencja "posiada" tysiąc kobiet w pracy zagranicą, a na każdej zarabia 500 euro miesięcznie, to oznacza to czysty dochód miesięczny w wysokości pół miliona euro. Liczbę opiekunek zatrudnianych w tzw. szarej strefie w Niemczech szacuje się na 100 do 200 tysięcy. Większość z nich otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Alternatywą jest zatrudnienie bezpośrednio przez rodziny lub niemieckie agencje pośrednictwa, które muszą się trzymać warunków pracy ustalonych w tutejszych umowach taryfowych. Ofert wbrew pozorom nie brakuje....."

MIŁE KOLEŻANKI , OPIEKUNKI  I CO WY NA TO ????

TE DANE SĄ NA DZIEŃ: Data 09.08.2012

wiesz nikola ja nie mam zalu i pretensji ze moja agencja na mnie zarabia ja tez zarabiam, i spie spokojnie bo składki podatek mam
       oplacony,A1 tez mam --wiec o co mam sie bic tak naprawde?
       Pracuje od 8 do 18tej w tym mam 2 godz pauze co dnia a 2 x w tygodniu dodatkowo po 2 godz,niedziele "swiateczna" wiec nie jest to
       praca na okrągło 24h na dobe.
       Moze nie dorastam wielu z Was tutaj doswiadczonym i ze stazem dlatego zadawala mnie moja pensja i nie obchodzi mnie ile moja
       agencja na mnie i na innych zarabia
       Wszedzie zarabiaja bo każdy musi sie utrzymac zaczynając od sprzedawcy małego sklepu poprzez urzędy itp

wiec tak naprawde jak komus nie pasuje taka czy siaka umowa moze szukac innej pracy lepiej płatnej---kazdemu wg uznania i oczekiwań

#69 2013-04-26 20:21:46

pfleger
Member

Wniosków jest parę

1.Nie lepiej wklejac link niż cały tekst na cala stronę?

2.Nic tylko zakładać agencje i zarabiać krocie.

3.Miłego szukania pracy według taryfy 40 godzin w tygodniu,tylko gdzie ma opiekunka spać po 8 godziny pracy?

#70 2013-04-26 20:27:16

ANTONIA***
Member

Swistaczku,

nigdy bym tak nie powiedziała... Ochłapy ! No coś Ty. Ja , jak przyjechałam pierwszy raz ( na czarno ) zaproponowano mi 1200 euro i tak zostało przez następne dwa lata. Byłam u tej rodziny ( i czułam się jak w rodzinie ) dwa lata. Nigdy nie brałam urlopu ( córka z wnuczką odwiedzały mnie tam często ), nie byłam przez nich ubezpieczona, zaoszczędzili sobie na moich Fahrkostach i robiłam przy babci wszystko. Tylko w ogródku nie - co najwyżej zbierałam jabłka i gruszki jesienią.
Wiesz, to był mój pierwszy raz, byłam po burzliwym rozstaniu z mężem i tak miałam tej sytuacji dość, że pracowałabym nawet za 500 euro - byle z dala od tego wszystkiego. To byłyby ochłapy !!!

#71 2013-04-26 20:50:15

nikola
Member

pfleger napisał:

Wniosków jest parę

1.Nie lepiej wklejac link niż cały tekst na cala stronę?

2.Nic tylko zakładać agencje i zarabiać krocie.

3.Miłego szukania pracy według taryfy 40 godzin w tygodniu,tylko gdzie ma opiekunka spać po 8 godziny pracy?

Dlatego też jest coraz więcej tych agencji. Mnożą się jak grzyby po deszczu, niestety w większości są to grzyby "muchomorki".
Poza tym wklejając ten tekst nie chodziło mi o przedstawienie problemu 40 godz. ale o głębszy problem który z roku na rok się potęguje.
Możesz go ignorować , bo ciebie on nie dotyczy. Natomiast dotyczy on dziesiątek tysięcy kobiet z Polski. Ta niewiedza jaka panuje w przeważającej rzeszy opiekunek jest pożywka dla tych agencji. Kobiety nie wiedzą gdzie zwrócić się po pomoc. Dlatego postanowiłam poruszyć ten temat. W powyższych linkach i tekstach są dostępne informacje , które można indywidualnie wykorzystać. Trzeba tylko przełamać własny strach przed niewiadomym.
Dodam też , że wiele z nas ma przecież darmowe rozmowy telefoniczne  do Polski jak również na terenie Niemiec. Wystarczy tylko zadzwonić, popytać lub zwrócić się o pomoc. Po każdej takiej interwencji ze strony niemieckiej , polskie firmy mają dodatkowe kontrole a w przypadku narastających zgłoszeń, zostaną im cofnięte certyfikaty.
Oczywiście opiekunka może nie wykorzystać informacji jakie podałam i może dalej siedzieć i biadolić na tym forum lub na innym jak to ona ma źle w życiu i jak rodzina niemiecka ją wykorzystuje razem z agencja z której ma umowę.

Powiedz tylko dlaczego ty pfleger wziąłeś stery swojego życia w swoje ręce i je zmieniłeś na lepsze a jednocześnie uważasz, że opiekunki nie mają żadnych szans w poprawie swoich umów i warunków pracy????

NIE NALEŻY SIĘ BAĆ ZMIAN, NALEŻY BAĆ SIĘ BRAKU ZMIAN WSKUTEK NASZEJ BIERNOŚCI !!!

po co założone jest to forum?  dla wzajemnej adoracji agencji , które nadzorują te forum, dla ich autoreklamy? no bo przecież to one są właścicielami  tego forum wink
naiwne opiekunki czasami psioczą na tym forum na agencje,podają swoje prawdziwe dane a później dziwią się, że nie mogą podpisać nowej umowy z agencjami...  big_smile big_smile big_smile   NIE MOGĄ BO JUŻ NA STARCIE SĄ Z DYSKFALIFIKOWANE, PONIEWAŻ ZROBIŁY PARĘ KRYTYCZNYCH WPISÓW POD KIERUNKIEM AGENCJI W KTÓREJ TO PÓŹNIEJ STARTUJĄ JAKO KANDYDATKI NA OPIEKUNKI...

#72 2013-04-26 21:31:38

amelia
Przyjaciel Forum

Do Nokoli i Swistaka:
  mądra dziewczynay z Was!

Drogie  koleżanki !Szczególnie te początkujące,  uczcie się i bierzcie przykład i!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-04-26 21:33:41)

#73 2013-04-26 22:18:20

ewal8
Member

swistak napisał:

wiesz nikola ja nie mam zalu i pretensji ze moja agencja na mnie zarabia ja tez zarabiam, i spie spokojnie bo składki podatek mam
       oplacony,A1 tez mam --wiec o co mam sie bic tak naprawde?
       Pracuje od 8 do 18tej w tym mam 2 godz pauze co dnia a 2 x w tygodniu dodatkowo po 2 godz,niedziele "swiateczna" wiec nie jest to
       praca na okrągło 24h na dobe.
       Moze nie dorastam wielu z Was tutaj doswiadczonym i ze stazem dlatego zadawala mnie moja pensja i nie obchodzi mnie ile moja
       agencja na mnie i na innych zarabia
       Wszedzie zarabiaja bo każdy musi sie utrzymac zaczynając od sprzedawcy małego sklepu poprzez urzędy itp

wiec tak naprawde jak komus nie pasuje taka czy siaka umowa moze szukac innej pracy lepiej płatnej---kazdemu wg uznania i oczekiwań

Świstak, nic dodać nic ująć smile
Kiedyś w miejscu mojej pracy odwiedziła mnie koleżanka opiekunka, która przy "mojej babci" zaczęła się żalić, ile to agencje zarabiają a ile nam płacą. Babcia posłuchała i pyta: to dlaczego swojej agencji nie założysz, tylko narzekasz?
No i zatkało kakao smile  Jak się umawiam na taką i taką sumę to taką mam otrzymać, a reszta to już nie moja bajka. Ja mam mieć swoje na koncie, a konto firmy mnie nie interesuje.

#74 2013-04-26 22:27:13

pfleger
Member

nikola napisał:

Powiedz tylko dlaczego ty pfleger wziąłeś stery swojego życia w swoje ręce i je zmieniłeś na lepsze a jednocześnie uważasz, że opiekunki nie mają żadnych szans w poprawie swoich umów i warunków pracy????

NIE NALEŻY SIĘ BAĆ ZMIAN, NALEŻY BAĆ SIĘ BRAKU ZMIAN WSKUTEK NASZEJ BIERNOŚCI !!!

Zacznijmy od tego ze mnie nigdy nie interesowała jazda tam i nazad;)..trochę w Polsce trochę zagranica,to na długa metę do niczego nie prowadzi...może do rozpadu związku czy do tego ze cie swoje dzieci kiedyś w drzwiach nie poznają,po paro miesięcznej pracy na zachodzie.
Zrobiłem tu w Nieczech szkole dostając okolo 850 euro na miejsca, musiałem opłacić mieszkanie ,jedzenie,przejazd,plus książki (80 euro) jedna, itd..i to 3 lata.Wiec tez tu nie przyjechałem na gotowe,miałem na poczatku mniej niż bezrobotny tutaj.
Czy ja pisałem ze opiekunki nie maja szans na poprawienie swoich warunków?Jedynie co mnie denerwuje to pisanie ze opiekunki w Niemczech maja te około 9 euro na godzine a my pracujemy 24 godzinę na dobę i nie zarabiamy tych 200 euro na dzień,licząc za godzinę 9euro.Jeżeli by weszła taka ustawa ze opiekunki od jutra muszą zarabiać te 9euro na godzinę,to prawdopodobnie jutro rano by się te 300czy 400 tys opiekunek z Polski (nie mam pojęcia ile pracuje teraz w Niemczech)musialo pakować swoje rzeczy i jechać do domu,bo ani ludzi ani rządu Niemiec nie było by stać na takie warunki pracy,tzn 6-8 tys euro płacić jednej opiekunce z Polski na miesiąc.

Tym co wyjeżdżają do pracy w Niemczech mogę tylko polecić brać ze sobą parę dodatkowych telefonów od pośredników z Niemiec i jeżeli wasza nowa stellę okaże się katastrofa juz na miejscu szukać innej.Tak samo dzięki internetowi można poszukać juz przed wyjazdem adwokata z okolic który mówi po polsku czy numer telefonu np z czerwonego krzyża,prowadzą bezpłatne doradztwo w różnych sprawach ,do tego anonimowe,jeśli chodzi o prace ,mówią gdzie zwrócić się o pomoc,pomogą druki i podania wypełnić itd.

Co do umów,to rynek jest duży szukajcie ofert porownujcie ,tylko tez trzeba mieć trochę realne myślenie,raczej trudno znaleźć umowę za 1600 na reke na początek ze słabym językiem.

I tyle.

Życzę wszystkim stelli za 3000 euro i dziadka czy babci co robi wszystko sama i gotuje i pierze dla was.

#75 2013-04-26 23:06:10

nikola
Member

Nie wiem , czy zauważyliście ale jeden z podstawowych problemów o którym piszę to ZAŚWIADCZENIE A1, który tak naprawdę jest dokumentem poświadczającym legalność zatrudnienia. Po co ciągle wałkujecie zastępcze tematy udając ,że odpowiadacie na poruszony przeze mnie temat. Pfleger ja mieszkałam bardzo długo w Niemczech. Nie u babci czy dziadka jako opiekunka. Znam realia niemieckie i prawo niemieckie. Wiem ile kosztuje mieszkanie, prąd , obowiązkowa opłata za TV wynikająca z stałego meldunku itd.

W powyższych wypowiedziach nie jest najważniejszą rzeczą ile zarobi agencja a czy agencja pracuje zgodnie z literą prawa.Co powinna zapewnić opiekunce. Większość z was nawet pewnie pojęcia nie ma ,że mając UMOWĘ O PRACĘ  ( nie mylić z UMOWĄ ZLECENIE ) to zgodnie z Polskim prawem gdy  te agencje wysyłają pracownika na delegacje za granicę to powinny odprowadzać składki emerytalne od średniej krajowej mimo że umowa może być na dużo niższą kwotę. Od tej NIŻSZEJ  kwoty  z umowy  będzie płacony tylko podatek a składka emerytalna JEST W TAKIM PRZYPADKU OBOWIĄZKOWA W WYSOKOŚCI ŚREDNIEJ KRAJOWEJ !!!

Ręce i cy....cki   mi opadają jak czytam egoistyczne wpisy  w stylu " ja mam , to co mnie inni obchodza" . Nie życzę wam abyście to musiały kiedyś właśnie od tych innych otrzymać pomoc gdy będziecie w takiej potrzebie. Bo zgodnie z zasadą " Ile dasz tyle otrzymasz" prawdopodobnie nie powinniście liczyć na pomoc i wsparcie innych opiekunek , gdy zajdzie taka potrzeba.

Na szczęście w naszym kochanym kraju nie wszyscy tak myślą jak pewne "opiekunki" z tego forum. Inaczej nigdy byśmy się nie doczekali  zmian polityczno-ekonomiczno-ustrojowych. I czekalibyśmy jeszcze na wizy do Niemiec a pomarańcze nasze dzieci by jadły tylko na Boże Narodzenie , tak jak to kiedyś bywało.

A szczytem już złego wychowania i brakiem solidarności jest obgadywanie opiekunki Polki przez drugą Polkę z niemiecką podopieczną.

WSTYD MI ZA TAKIE OPIEKUNKI I ZA TO , ŻE REPREZENTUJĄ MÓJ KRAJ ZA GRANICĄ. DZIĘKI TAKIM OSOBĄ CUDZOZIEMCY KTÓRZY NIGDY NIE BYLI  W NASZYM KRAJU MAJĄ WYPACZONE POJĘCIE O POLSCE !!!

W swojej wieloletniej pracy pomogłam wielu dziewczynom nie biorąc nic w zamian. Ale zapewne dlatego, że widzę dużo więcej niż TYLKO CZUBEK WŁASNEGO NOSA !!!!

#76 2013-04-26 23:37:32

pfleger
Member

nikola napisał:

Ręce i cy....cki   mi opadają jak czytam egoistyczne wpisy  w stylu " ja mam , to co mnie inni obchodza" . Nie życzę wam abyście to musiały kiedyś właśnie od tych innych otrzymać pomoc gdy będziecie w takiej potrzebie. Bo zgodnie z zasadą " Ile dasz tyle otrzymasz" prawdopodobnie nie powinniście liczyć na pomoc i wsparcie innych opiekunek , gdy zajdzie taka potrzeba.

Konkrety o jaki wpis ci chodzi,bo tak powstają nie do mówienia.

nikola napisał:

Na szczęście w naszym kochanym kraju nie wszyscy tak myślą jak pewne "opiekunki" z tego forum

Konkretnie,bo zaczyna się Kindergarten, a nie taki strzelaniem hasłami.

nikola napisał:

A szczytem już złego wychowania i brakiem solidarności jest obgadywanie opiekunki Polki przez drugą Polkę z niemiecką podopieczną.

Tak jakby Niemcy nie byli zlosliwi, nie obgadywali i nie podpierŸˆ£ali u szefa kolegów czy koleżanki.Wszędzie są czarne owce.

nikola napisał:

WSTYD MI ZA TAKIE OPIEKUNKI I ZA TO , ŻE REPREZENTUJĄ MÓJ KRAJ ZA GRANICĄ. DZIĘKI TAKIM OSOBĄ CUDZOZIEMCY KTÓRZY NIGDY NIE BYLI  W NASZYM KRAJU MAJĄ WYPACZONE POJĘCIE O POLSCE !!!

Powinno ci być wstyt za Polityków w Polsce którzy wypłacana sobie premie podczas gdy ich wyborcy próbują wiązać koniec z końcem.

#77 2013-04-27 09:16:18

ewal8
Member

nikola napisał:

Na szczęście w naszym kochanym kraju nie wszyscy tak myślą jak pewne "opiekunki" z tego forum.

W swojej wieloletniej pracy pomogłam wielu dziewczynom nie biorąc nic w zamian. Ale zapewne dlatego, że widzę dużo więcej niż TYLKO CZUBEK WŁASNEGO NOSA !!!!

Dosyć mocno poruszyły mnie Twoje słowa, bo prawdopodobnie dotyczyły też mojego wpisu oraz pewnie wpisu Świstaka. Na jakiej podstawie nas osądzasz, że jesteśmy zdania "ja mam, to co mnie inni obchodzą?"  oraz, że widzimy tylko czubek własnego nosa?
Nigdy nie odważyłabym się na takie mocne słowa wobec osób, których nie znam. Z wyrażaniem takich opinii byłabym bardzo ostrożna. Nie mam wieloletniego doświadczenia w tej pracy jak Ty, ale też pomagam jak umiem i to każdemu, który o pomoc do mnie się zwróci.
Poza tym, jako wieloletnia mieszkanka DE, powinnaś znać mentalność Niemców, bo właśnie umiejętności niezaglądania do portfela pracodawcy nauczyłam się od nich. Na nic nie jest mi potrzebna informacja, jak wygląda stan konta mojego pracodawcy.
Odnosząc się do zasady "Ile dasz tyle otrzymasz" nie powinnam się martwić o swoją przyszłość, podobnie jak inne osoby na tym forum. Więc nie wydawaj bezpodstawnych wyroków.
Forum to służy do wymieniania się doświadczeniami, udzielania porad, wyżalenia się w momentach słabości. Jednym słowem do wzajemnego pomagania sobie. Fajnie, że piszesz dużo ciekawych, mądrych i przydatnych informacji i chwała Ci za to, ale czasem powstrzymaj się proszę, jeśli nie zrozumiesz, co poeta miał na myśli....

#78 2013-04-27 09:51:49

swistak
Member

do nikoli

wiesz nie wiem skąd w Tobie tyle jadu....kto Ci w zyciu zrobil krzywde,ze tak strasznie zioniesz na tym forum

ublizasz co niektórym i zanim cokolwiek napiszesz zastanów sie bo nie zjadłas wszystkich madrosci a ograniczenie sie do wklejenia linku
  to tak jak by odwalic od kolegi zadanie-sprawdzian....poprostu bez zadnego wysiłku

a takie Twoje wypowiedzi to urągają podstawowym zasadom wychowania,braku kultury co Ty sobie wyobrazasz że opiekunki wyleciały spod ogona????? ze czytać nie umieja i nie odrózniają umów???-- zastanów sie nad wypowiedziami bo ja uważam ze madrosciami nie grzeszysz

"  Większość z was nawet pewnie pojęcia nie ma ,że mając UMOWĘ O PRACĘ  ( nie mylić z UMOWĄ ZLECENIE ) to zgodnie z Polskim prawem gdy  te agencje wysyłają pracownika na delegacje za granicę to powinny odprowadzać składki emerytalne od średniej krajowej mimo że umowa może być na dużo niższą kwotę. Od tej NIŻSZEJ  kwoty  z umowy  będzie płacony tylko podatek a składka emerytalna JEST W TAKIM PRZYPADKU OBOWIĄZKOWA W WYSOKOŚCI ŚREDNIEJ KRAJOWEJ !!! "

mogłabym cytować Twoje wypowiedzi bez końca ale czas w tej chwili mam ograniczony.....może niejedna koleżanka równiez oceni Twoje
wypociny

Nie wiem co chcesz tutaj osiagnąć chcesz skłócić towarzystwo na forum???-moze faktycznie to jest Twoim zamiarem

#79 2013-04-27 10:32:43

jakniew
Member

swistak napisał:

do nikoli

wiesz nie wiem skąd w Tobie tyle jadu....kto Ci w zyciu zrobil krzywde,ze tak strasznie zioniesz na tym forum

ublizasz co niektórym i zanim cokolwiek napiszesz zastanów sie bo nie zjadłas wszystkich madrosci a ograniczenie sie do wklejenia linku
  to tak jak by odwalic od kolegi zadanie-sprawdzian....poprostu bez zadnego wysiłku

a takie Twoje wypowiedzi to urągają podstawowym zasadom wychowania,braku kultury co Ty sobie wyobrazasz że opiekunki wyleciały spod ogona????? ze czytać nie umieja i nie odrózniają umów???-- zastanów sie nad wypowiedziami bo ja uważam ze madrosciami nie grzeszysz

"  Większość z was nawet pewnie pojęcia nie ma ,że mając UMOWĘ O PRACĘ  ( nie mylić z UMOWĄ ZLECENIE ) to zgodnie z Polskim prawem gdy  te agencje wysyłają pracownika na delegacje za granicę to powinny odprowadzać składki emerytalne od średniej krajowej mimo że umowa może być na dużo niższą kwotę. Od tej NIŻSZEJ  kwoty  z umowy  będzie płacony tylko podatek a składka emerytalna JEST W TAKIM PRZYPADKU OBOWIĄZKOWA W WYSOKOŚCI ŚREDNIEJ KRAJOWEJ !!! "

mogłabym cytować Twoje wypowiedzi bez końca ale czas w tej chwili mam ograniczony.....może niejedna koleżanka równiez oceni Twoje
wypociny

Nie wiem co chcesz tutaj osiagnąć chcesz skłócić towarzystwo na forum???-moze faktycznie to jest Twoim zamiarem

Tak świstak, i ewal8 zgadzam się z Waszymi uwagami, dlatego też nie wchodzę w polemikę z koleżanką którą cytujecie. Do korzystania z forum i umiejętności kulturalnej i nie obrażającej nikogo dyskusji na forum, jak widać trzeba dorosnąć. Poza tym linki tutaj wklejone nie są nowością. Wystarczy spojrzeć pod temet "artykuły" tam to wszystko jest już od dawna i nikola ameryki nie odkryła. Moja uwaga jest taka, aby trzymać się merytorycznie danego tematu i niech to forum służy swojemu właściwemu celowi. Szanujmy siebie nawzajem, to i nas będą szanować. To nie jest miejsce do besztania.

#80 2013-04-27 10:48:37

ewal8
Member

jakniew napisał:

Tak świstak, i ewal8 zgadzam się z Waszymi uwagami, dlatego też nie wchodzę w polemikę z koleżanką ....

Masz rację Jakniew. Jak to nasza koleżanka forumowa mówi - szkoda prądu big_smile (Simonko - pozdrawiam Cię wink )
A tak na marginesie - może to spadochroniarz z O2?
Amelia, czyżbyś miała rację? Prorok jaki czy co? big_smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-04-27 10:53:31)

#81 2013-04-27 10:50:18

Matylda58
Member

jakniew napisał:

swistak napisał:

do nikoli

wypociny

Tak świstak, i ewal8 zgadzam się z Waszymi uwagami, dlatego też nie wchodzę w polemikę z koleżanką którą cytujecie. Do korzystania z forum i umiejętności kulturalnej i nie obrażającej nikogo dyskusji na forum, jak widać trzeba dorosnąć. Poza tym linki tutaj wklejone nie są nowością. Wystarczy spojrzeć pod temet "artykuły" tam to wszystko jest już od dawna i nikola ameryki nie odkryła. Moja uwaga jest taka, aby trzymać się merytorycznie danego tematu i niech to forum służy swojemu właściwemu celowi. Szanujmy siebie nawzajem, to i nas będą szanować. To nie jest miejsce do besztania.

Dokładnie...i ja sie podpisuję co do niesłusznych komentarzy wobec Nas-Opiekunek ze strony nijakiej nikoli.
Weż Ty kobieto zastanów się co tu piszesz a wogóle to lepiej zniknij z tego forum bo jestes nie mile widziana.
Tak bezczelnej soby to jeszcze nie było na tym forum ale widocznie musi byc ten 1-szy raz co nam sie to absolutnie nie podoba.
Z mojej strony to wszystko...nazwałam rzeczy po imieniu...wybaczcie Opiekunki.
Pozdrawiam Was serdecznie życząc miłej i spokojnej pracy w weekend:)

#82 2013-04-27 10:53:53

amelia
Przyjaciel Forum

Do jakniew:

Poleciałaś dość ostro po bandzie, ale z drugiej strony trudno Ci nie przyznać racji.

Wiesz, że niektóre dziewczyny  są początkujące  i troczę takich prostych porad może im się przydać.

Ale co do trzymania się  tematu , to w 100% przyznam Ci rację.

#83 2013-04-27 14:39:37

jakniew
Member

amelia napisał:

Do jakniew:

Poleciałaś dość ostro po bandzie, ale z drugiej strony trudno Ci nie przyznać racji.

Wiesz, że niektóre dziewczyny  są początkujące  i troczę takich prostych porad może im się przydać.

Ale co do trzymania się  tematu , to w 100% przyznam Ci rację.

Dzięki za poparcie. Przyznasz chyba amelio, że nawet początkujący na forum, jakimkolwiek mile widziana jest dyskusja merytoryczna, a nie besztanie innych za to że mają inne poglądy.

#84 2013-04-27 16:40:44

ruda
Member

To sobie poczytałam po paru dniach nieobecności hmm.

Jakoś nie zauważyłam, żeby Nikola kogoś tu beształa (o, jakie piękne i prawie nieużywane polskie słowo smile), ale ja "inna" jestem, więc możecie to potraktować jako luźną uwagę wink.

P.S. Z postem Ewal się zgadzam, ale reszta koleżanek "pojechała" po Nikoli, hmm, delikatnie mówiąc: mocno ... niedelikatnie i w moim odczuciu nie całkiem słusznie.

#85 2013-04-27 18:19:42

simona1961
Member

ruda napisał:

Jakoś nie zauważyłam, żeby Nikola kogoś tu beształa (o, jakie piękne i prawie nieużywane polskie słowo smile), ale ja "inna" jestem, więc możecie to potraktować jako luźną uwagę wink.

P.S. Z postem Ewal się zgadzam, ale reszta koleżanek "pojechała" po Nikoli, hmm, delikatnie mówiąc: mocno ... niedelikatnie i w moim odczuciu nie całkiem słusznie.

Ruda, trzeba było nie wagarować wink to bys temat ogarniała. Osobiscie uwazam, że kolezanki miały troszke racji.

#86 2013-04-27 18:56:57

jakniew
Member

Była między nami dyskusja o pewnych aspektach prawnych naszej pracy za granicą.
Nie będę się rozpisywać, ale jeśli ktoś nie czytał tego na stronie zrzeszającej firmy tutaj można się dowiedzieć ciekawych spraw i potem egzekwować od firm w umowach.

http://sao.org.pl/news/81/klient---opie … raktu.html

#87 2013-04-28 01:19:33

ruda
Member

simona1961 napisał:

ruda napisał:

Ruda, trzeba było nie wagarować wink to bys temat ogarniała. Osobiscie uwazam, że kolezanki miały troszke racji.

Simonko, ja przecież "troszkę racji" koleżankom przyznałam smile. Troszkę z naciskiem na "troszkę" wink.
Wagarowałam, przyznaję, ale Ty też niedługo zaczniesz, więc miej zrozumienie big_smile.

#88 2013-09-20 19:45:07

jogi45
Member

Wrocmy do Medipe. Potrzebuje swiezych informacji "na juz" od osob ktore aktualnie pracuja przez Medipe.

#89 2013-09-20 20:25:27

jakniew
Member

jogi45 napisał:

Wrocmy do Medipe. Potrzebuje swiezych informacji "na juz" od osob ktore aktualnie pracuja przez Medipe.

Pracuję przez Medipe, jestem od nich na drugim wyjeździe i póki co, nie mam nic do zarzucenia tej firmie. Co Ciebie interesuje?

#90 2013-09-20 21:28:30

jogi45
Member

Jakniew mnie interesuja niekorzystne dla nas kruczki w umowie. Nie zdarzylo mi sie uciecz miejsca pracy ale chce miec mozliwosc rozwiazania umowy przed czasem. Wazne jest tez czy wyplata jest w terminie, karta EKUZ i A1, rozliczenie i pit 11 na koniec roku. To dla mnie wazne bo zbieram na emeryture (mam nadzieje ze nie na rente). Czy uwazasz ze ich miejscasa sprawdzone? mozesz pisac na priva.
Z gory dziekuje.

#91 2013-09-20 22:37:37

jakniew
Member

jogi45 napisał:

Jakniew mnie interesuja niekorzystne dla nas kruczki w umowie. Nie zdarzylo mi sie uciecz miejsca pracy ale chce miec mozliwosc rozwiazania umowy przed czasem. Wazne jest tez czy wyplata jest w terminie, karta EKUZ i A1, rozliczenie i pit 11 na koniec roku. To dla mnie wazne bo zbieram na emeryture (mam nadzieje ze nie na rente). Czy uwazasz ze ich miejscasa sprawdzone? mozesz pisac na priva.
Z gory dziekuje.

Wysłałam maila

#92 2013-09-20 22:57:42

ahha
Member

jakniew napisał:

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Wysłałam maila

Jakniew Ty jestes oblatana w tych wszystkich kruczkach prawnych napisz prosze o wiesz o umowie zleceniu na czs nieokreslony? troche przeczytalam w necie ale malo tego jest w odniesieniu do charakteru naszej pracy np2/2? czy podpisujac taka umowe nie wiesza sie sobie "powroza na szyji'? Moze ktoras z Was dziewczyny ma doswiadczenia w tym temacie? Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki.

#93 2013-09-21 10:47:19

jakniew
Member

ahha napisał:

jakniew napisał:

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Wysłałam maila

Jakniew Ty jestes oblatana w tych wszystkich kruczkach prawnych napisz prosze o wiesz o umowie zleceniu na czs nieokreslony? troche przeczytalam w necie ale malo tego jest w odniesieniu do charakteru naszej pracy np2/2? czy podpisujac taka umowe nie wiesza sie sobie "powroza na szyji'? Moze ktoras z Was dziewczyny ma doswiadczenia w tym temacie? Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki.

Nie ma umowy zlecenia na czas nieokreślony, bynajmniej nie spotkałam się z czymś takim. Umowy cywilne zawiera się na okres od-do. Na czas nieokreślony możliwa jest wyłącznie umowa o pracę. Na taką umowę pracę proponuje Agencja :  http://legalnapraca.com.pl/
W każdej umowie zlecenie musi być zapisać o możliwości rozwiązania jej i termin wynosi 14 dni. "powróz na szyi"smile to głównie podpisywanie lojalek na dłuższy okres i tego nikomu nie radzę. Poza tym, nie żałujcie w razie wystąpienia jakichś problemów na wizytę u prawnika, wystarczy radca prawny ponieważ jest tańszy od adwokatów, a koszt wynosi za poradę 50 zł.

#94 2013-09-21 14:44:39

ahha
Member

jakniew napisał:

ahha napisał:

jakniew napisał:

Wysłałam maila

Nie ma umowy zlecenia na czas nieokreślony, bynajmniej nie spotkałam się z czymś takim. Umowy cywilne zawiera się na okres od-do. Na czas nieokreślony możliwa jest wyłącznie umowa o pracę. Na taką umowę pracę proponuje Agencja :  http://legalnapraca.com.pl/
W każdej umowie zlecenie musi być zapisać o możliwości rozwiązania jej i termin wynosi 14 dni. "powróz na szyi"smile to głównie podpisywanie lojalek na dłuższy okres i tego nikomu nie radzę. Poza tym, nie żałujcie w razie wystąpienia jakichś problemów na wizytę u prawnika, wystarczy radca prawny ponieważ jest tańszy od adwokatów, a koszt wynosi za poradę 50 zł.

Jakniew slowo honoru ze jedna z duzych agencji zadzwinila do mnie i zaproponowala umowe zlecenie na czas nieokreslony. Sama sie zdziwilam zlecenie jest przeciez od do. Juz ama nie wiem napisze do nich meila w poniedzialek.

#95 2013-09-21 15:10:14

ahha
Member

ahha napisał:

jakniew napisał:

ahha napisał:

Jakniew slowo honoru ze jedna z duzych agencji zadzwinila do mnie i zaproponowala umowe zlecenie na czas nieokreslony. Sama sie zdziwilam zlecenie jest przeciez od do. Juz ama nie wiem napisze do nich meila w poniedzialek.

Mila Jakniew chyba jednaj jest:    http://forumprawne.org/umowy-zlecenia-o … slony.html

#96 2013-09-21 19:36:07

jakniew
Member

ahha napisał:

ahha napisał:

jakniew napisał:

Mila Jakniew chyba jednaj jest:    http://forumprawne.org/umowy-zlecenia-o … slony.html

Jeśli mnie zaproponowano by zawarcie umowy zlecenie na czas nieokreślony, nigdy nie podpisałabym takowej. Firmy które to robią stosują wg mojej orientacji taki kruczek, aby zatrzymać pracownika dla siebie, ale nie jest to korzystne dla pracownika. O co tutaj chodzi? oczywiście o koszty firmy, bowiem składki odprowadzają w takiej wysokości jak przy normalnej umowie zlecenie, mają tutaj wydłużony okres wypowiedzenia, kolejne pytanie, czy będą płacić kolejne 2 m-ce przy wymianie 2/2? Nie sądzę. Czy przy takiej umowie zlec. na czas nieokreślony będziesz mogła odmówić miejsce do którego Ciebie skierują a nie będzie Ci odpowiadało, czy też musisz przyjąc każde nowe zlecenie? Według mnie jest to ryzykowna umowa.

#97 2013-09-21 21:16:34

krysta63
Member

Dziewczyny-mnie się wydaje,ze to  Aterima ma umowę zlecenie,a podczas zjazdu w PL jest się ubezoieczonym i jakies 80 zł wpływa na konto za miesiąc.Z tej agencji bylam tylko na jednym miesięcznym wyjezdzie,a po dwóch miesiącach w PL sama się zwolniłam.,bo mi się trafiło coś innego.I nie było żadnych problemów..

#98 2013-09-21 21:47:47

ahha
Member

krysta63 napisał:

Dziewczyny-mnie się wydaje,ze to  Aterima ma umowę zlecenie,a podczas zjazdu w PL jest się ubezoieczonym i jakies 80 zł wpływa na konto za miesiąc.Z tej agencji bylam tylko na jednym miesięcznym wyjezdzie,a po dwóch miesiącach w PL sama się zwolniłam.,bo mi się trafiło coś innego.I nie było żadnych problemów..

Masz racje Krysta to ta smile

#99 2014-04-26 14:22:36

Elizabeth68
Member

Witam:)

Bylam z ta firma na pierwszym i jak na razie jedynym wyjezdzie(3 m-ce) i bylo wszystko ok...placa w terminie, dzwonia, zalatwiaja transport.
Nie ma problemu po zakonczeniu wspolpracy z dokumentami typu Pit, czy innymi np. potrzebnymi do Urzedu Pracy.
Bylam zadowolona, ale tez nie bylo wiekszych problemow do rozwiazania.

Byc moze nastepnym razem tez wyjade z nimi, ale nie ukrywam, ze szukam firmy ktora placi ZUS od sredniej krajowej, albo przynajmniej od najnizszej krajowej, u nich jest taka mozliwosc ale jest wtedy mniej na reke.
Ktos moze polecic jakas dobra agencje, ktora placi wieksze skladki ZUS?

Pozdrawiam
Elizabeth

#100 2014-04-26 14:40:24

urszula47
Member

Elizabeth68 napisał:

Bylam z ta firma na pierwszym i jak na razie jedynym wyjezdzie(3 m-ce) i bylo wszystko ok...placa w terminie, dzwonia, zalatwiaja transport.
Nie ma problemu po zakonczeniu wspolpracy z dokumentami typu Pit, czy innymi np. potrzebnymi do Urzedu Pracy.

Byc moze nastepnym razem tez wyjade z nimi, ale nie ukrywam, ze szukam firmy ktora placi ZUS od sredniej krajowej, albo przynajmniej od najnizszej krajowej, u nich jest taka mozliwosc ale jest wtedy mniej na reke.

Pozdrawiam
Elizabeth

Znajoma jezdzi z nimi/targowac sie trzeba przed wyjazdem o stawke i uzgodnic ewentualne nocne wstawanie/  http://workexpress.pl/    albo http://margos.swidnica.pl/kontakt/   za podrz placi rodzina /uzgodnic aby to bylo zaraz po przyjezdzie/ok 180euro,umowa o prace skladki od minimalnej krajowej.

#101 2014-04-26 15:34:12

simona1961
Member

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Wyższe składki Zus (średnia krajowa ) to małe wynagrodzenie. Coś za cos po prostu, a o kosztach podrózy w wysokosci 180 euro nie słyszałam,a wiem, że Work expres gwarantuje około 80 euro zwrot. Pracowałam kiedyś z nimi i tak miałam w umowie. Osobiscie znam tylko jedną opiekunkę, która w Work express miała 1300 euro na miesiąc ( dwoje podopiecznych, opieki wymagał pan, pani samodzielna, uprzykrzająca zycie )  i to tylko dlatego, ze rodzina podopiecznych własnie te panią koniecznie chciała,  ze względu na bardzo dobry język i 10 letnie doświadczenie i byli gotowi dołozyc po prostu do rachunku. Standardem przy umowie o pracę i wysokich składkach jest wynagrodzenie w granicach 950-1000 przy jednej osobie i 1100-1150 przy dwóch. Znajomość języka musi być dobrze komunikatywna, o ile nie dobra i oczywiscie doswiadczenie. Ale.....sa tez i plusy, jak choćby mozliwośc pójscia na zwolnienie lekarskie po powrocie z kontraktu i otrzymanie wysokiego zasiłky chorobowego ( Pod warunkiem, że ZUS nam nie zakwestionuje zwolnienia, co obecnie cżęsto ma miejsce, albowiem lekarz orzecznik ma umiejętnosci cudotwórcze i uzdrawia chorych big_smile ) Warto o tym wszystkim wiedzieć, zanim zdecydujemy sie na jakąkolwiek formę zatrudnienia.

#102 2014-04-26 15:44:56

Elizabeth68
Member

urszula47 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Znajoma jezdzi z nimi/targowac sie trzeba przed wyjazdem o stawke i uzgodnic ewentualne nocne wstawanie/  http://workexpress.pl/    albo http://margos.swidnica.pl/kontakt/   za podrz placi rodzina /uzgodnic aby to bylo zaraz po przyjezdzie/ok 180euro,umowa o prace skladki od minimalnej krajowej.

dzieki:)

#103 2014-04-26 16:00:44

urszula47
Member

simona1961 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Wyższe składki Zus (średnia krajowa ) to małe wynagrodzenie. Coś za cos po prostu, a o kosztach podrózy w wysokosci 180 euro nie słyszałam,a wiem, że Work expres gwarantuje około 80 euro zwrot. Pracowałam kiedyś z nimi i tak miałam w umowie. Osobiscie znam tylko jedną opiekunkę, która w Work express miała 1300 euro na miesiąc ( dwoje podopiecznych, opieki wymagał pan, pani samodzielna, uprzykrzająca zycie )  i to tylko dlatego, ze rodzina podopiecznych własnie te panią koniecznie chciała,  ze względu na bardzo dobry język i 10 letnie doświadczenie i byli gotowi dołozyc po prostu do rachunku. Standardem przy umowie o pracę i wysokich składkach jest wynagrodzenie w granicach 950-1000 przy jednej osobie i 1100-1150 przy dwóch. Znajomość języka musi być dobrze komunikatywna, o ile nie dobra i oczywiscie doswiadczenie. Ale.....sa tez i plusy, jak choćby mozliwośc pójscia na zwolnienie lekarskie po powrocie z kontraktu i otrzymanie wysokiego zasiłky chorobowego ( Pod warunkiem, że ZUS nam nie zakwestionuje zwolnienia, co obecnie cżęsto ma miejsce, albowiem lekarz orzecznik ma umiejętnosci cudotwórcze i uzdrawia chorych big_smile ) Warto o tym wszystkim wiedzieć, zanim zdecydujemy sie na jakąkolwiek formę zatrudnienia.

Napisalam Simonko o Work Expres,bo jestem w stalym kontakcie ze znajoma.Jezyk zna jako tako,jest doswiadczona opiekunka .Walczyc trzeba o stawke do 1 osoby i da sie wyciagnac do 1000eur plus skladki od sredniej.Za podroz juz oferuja 120eur i tyle rodzina zaplacila jej/nie firma/.Moze cos sie zmienilo na plus?Warto podzwonic po firmach,gdzie oferuja umowe o prace minimum od tej najnizszej krajowej z oplacanymi skladkami na Fundusz Pracy.

#104 2014-04-26 16:34:31

Elizabeth68
Member

simona1961 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Wiem wiem, juz szperalam przed pierwszym wyjazdem...w Medipe sa wszystkie skladki, nawet na Fundusz pracy, ale musisz zarobic najnizsza krajowa a jak zjezdzasz w polowie m-ca, w trakcie wychodzi mniej...
jest tez chorobowe placone z tego co pamietam...mozna oddac 100 euro i miec placone od najnizszej krajowej....
Planuje wyjazd dopiero w czerwcu, wiec zobaczymy co sie zmieni...

Pozdrawiam
Elizabeth

#105 2015-04-07 16:38:24

wampirek
Member

Witajcie ! czy ktoś z Was obecnie pracuje z Medipe?coś sie zmieniło czy nie bardzo,

#106 2015-04-07 16:42:45

Elizabeth68
Member

wampirek napisał:

Witajcie ! czy ktoś z Was obecnie pracuje z Medipe?coś sie zmieniło czy nie bardzo,

Ja pracuje.
Co się miało zmienić?

#107 2015-04-07 16:50:04

wampirek
Member

w necie nie ciekawe opinie są,dawno temu chciałam z nimi jechać,ale zrezygnowałam-szukam powoli ,,,

#108 2015-04-07 17:08:31

Elizabeth68
Member

wampirek napisał:

w necie nie ciekawe opinie są,dawno temu chciałam z nimi jechać,ale zrezygnowałam-szukam powoli ,,,

Na końcu 2013r z nimi jechałam i teraz drugi raz mam umowe od grudnia.
Poki co nie mam problemów z ta agencja.

#109 2015-05-31 21:01:04

aniulka001
New member

No właśnie, coś nowego? Poprzednie wpisy są już dosyć stare, a ja chciałam wyjechać z nimi w przyszłym miesiącu. Dzwonili, zaproponowali mi zlecenie, mam się spotkać z przedstawicielem (jestem z Warszawy i na razie mają tutaj tylko jakieś biuro mobilne czy coś takiego). Wszystko wygląda w porządku, warunki dobre a przynajmniej nie gorsze niż w innych firmach z tego co się dowiadywałam, ale zależy mi, żeby  dowiedzieć się czegoś od osób które już z nimi wyjeżdżały, żeby się na nic nie naciąć. Hilfe! wink

#110 2015-06-01 15:06:57

jakniew
Member

aniulka001 napisał:

No właśnie, coś nowego? Poprzednie wpisy są już dosyć stare, a ja chciałam wyjechać z nimi w przyszłym miesiącu. Dzwonili, zaproponowali mi zlecenie, mam się spotkać z przedstawicielem (jestem z Warszawy i na razie mają tutaj tylko jakieś biuro mobilne czy coś takiego). Wszystko wygląda w porządku, warunki dobre a przynajmniej nie gorsze niż w innych firmach z tego co się dowiadywałam, ale zależy mi, żeby  dowiedzieć się czegoś od osób które już z nimi wyjeżdżały, żeby się na nic nie naciąć. Hilfe! wink

Jeżdżę z tą firmą od dawna, stelle trafiały mi się dobre. Nie będę robić reklamy tutaj na forum, ale jeśli o mnie chodzi nie przewiduję zmiany tej firmy na inną.

#111 2015-06-01 15:46:59

aniulka001
New member

jakniew, dziękuję za odpowiedź, już trochę mniej panikuję. Też wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze, na razie wszystko wygląda bardzo OK. Pozdrawiam! smile

#112 2015-06-01 16:16:12

Basia77
Member

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Dziwne ,że nie interesują cię niekorzystne kruczki w umowie , bo to akurat bardzo ważne , umowa z medipe jest cała naszpikowana karami dla opiekunek ,aż się odechciewa jechać z nimi po przeczytaniu tej umowy , a składki ZUS tylko od 200 zł , więc całe nic.
Ale temat tej agenturki był już rozpatrywany na tym forum , i jakoś nic dobrego nie przeczytałam o nich do tej pory .
Rozwiązanie umowy przed upływem30 dni!

#113 2015-06-01 23:47:17

jakniew
Member

Basia77 napisał:

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Dziwne ,że nie interesują cię niekorzystne kruczki w umowie , bo to akurat bardzo ważne , umowa z medipe jest cała naszpikowana karami dla opiekunek ,aż się odechciewa jechać z nimi po przeczytaniu tej umowy , a składki ZUS tylko od 200 zł , więc całe nic.
Ale temat tej agenturki był już rozpatrywany na tym forum , i jakoś nic dobrego nie przeczytałam o nich do tej pory .

Nie jesteś dobrze zorientowana. Mamy wybór, czy chcemy pracować na normalną umowę - zlecenie ze składką od 200 zł, czy na umowę ze składką od średniej krajowej. Umowa nie jest naszpikowana karami, jest tylko do niej załącznik i te kary dotyczą rażącej niedbałości opiekunki: alkohol, narkotyki itd. Można rozwiązac umowę w ciągu 14 dni. Bynajmniej tak jest w mojej. Koordynatorka kontaktuje się co 2 tygodnie, jeśli coś na miejscu nie gra, pomagają sprawę rozwiązać. Jak napisałam wcześniej, 3 rok leci gdy z tą firmą pracuję, gdyby było źle nie jeździłabym z nimi.

#114 2015-06-03 09:29:38

Elizabeth68
Member

Basia77 napisał:

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Wiesz agencji, która nie ma zapisow tego typu jest bardzo mało...
Albo maja nie sprawdzone dobrze Stelle...już raz nacielam się na popularna agencje która placi składki od sredniej, ale zakresu obowiazkow nie było, opis przypadku bardzo skapy...albo ze wstawaniem nocnym...sa agencje, które maja umowę o prace na rok, ale jak oni nie zechca to w żaden sposób nie możesz sama wypowiedzieć umowy...
Pierwszy raz z Medipe bylam w listopadzie 2013 roku, potem miałam przerwę, szukałam innej agencji, znalazłam wyplacalna, ale opisy nie zawsze się zgadzaly, a potem proponowali koszmarne przypadki albo malzenstwa...potem zaczelam szukac tam gdzie dobry Zus jest, zawsze było cos nie tak, w czasie szukania zadzwonilo Medipe i bylam z nimi teraz znowu 2 razy, zamierzam jechać 29 trzeci, na ta sama Stelle...
Wybor nie zależy wg, mnie tylko od umowy, ale warunków, wyplacalnosci, rodziny niemieckiej, przypadku...
Także ja na ta agencje nie mogę narzekac, a były tez problemy, które rozwiązali bez krzywdy dla mnie...
Jasne, ze wolalabym dobry zus, umowę o prace, ale jak tak zaczniesz szukac to sama zobaczysz, ze to szukanie igly w stogu siana;)

#115 2015-06-03 12:17:11

jakniew
Member

Elizabeth68 napisał:

Basia77 napisał:

jogi45 napisał:

Z gory dziekuje.

Wiesz agencji, która nie ma zapisow tego typu jest bardzo mało...
Albo maja nie sprawdzone dobrze Stelle...już raz nacielam się na popularna agencje która placi składki od sredniej, ale zakresu obowiazkow nie było, opis przypadku bardzo skapy...albo ze wstawaniem nocnym...sa agencje, które maja umowę o prace na rok, ale jak oni nie zechca to w żaden sposób nie możesz sama wypowiedzieć umowy...
Pierwszy raz z Medipe bylam w listopadzie 2013 roku, potem miałam przerwę, szukałam innej agencji, znalazłam wyplacalna, ale opisy nie zawsze się zgadzaly, a potem proponowali koszmarne przypadki albo malzenstwa...potem zaczelam szukac tam gdzie dobry Zus jest, zawsze było cos nie tak, w czasie szukania zadzwonilo Medipe i bylam z nimi teraz znowu 2 razy, zamierzam jechać 29 trzeci, na ta sama Stelle...
Wybor nie zależy wg, mnie tylko od umowy, ale warunków, wyplacalnosci, rodziny niemieckiej, przypadku...
Także ja na ta agencje nie mogę narzekac, a były tez problemy, które rozwiązali bez krzywdy dla mnie...
Jasne, ze wolalabym dobry zus, umowę o prace, ale jak tak zaczniesz szukac to sama zobaczysz, ze to szukanie igly w stogu siana;)

Dokładnie jest, jak piszesz. Nie ma idealnej po naszej myśli agencji, pozostaje nam wybrać sprawdzone mniejsze zło dla nas. W moim przypadku jak sie okazało na jednej stelli do której wyjechałam z Medipe, moje uwagi z niezgodnością pomiędzy opisem rodziny, a tym co na miejscu zastałam zostały przez tę agencję wzięte pod uwagę i zaczęły się negocjacje trójstronne. Uzyskałam to na czym mi zależało, zostałam do końca na tej stelli, czyli do smierci pdp.

#116 2015-10-21 10:31:38

Rawa
Member

Zastanawiam się nad spróbowaniem podjęcia pracy przez Medipe i widzę że sporo aktywnych osób pracowało przez tą agencję dlatego chciał bym zapytać jak z perspektywy czasu oceniacie tą agencję?

#117 2015-10-21 11:00:00

festynka
Member

Rawa napisał:

Zastanawiam się nad spróbowaniem podjęcia pracy przez Medipe i widzę że sporo aktywnych osób pracowało przez tą agencję dlatego chciał bym zapytać jak z perspektywy czasu oceniacie tą agencję?

Nie zastanawiaj się tylko zrób małe podejście i się zorjentuj -sama też myślę o małej próbie -a nuż więcej mi zaproponują -trzeba dzwonić i pytać i zobaczyć jak oni teraz działają-powodzenia i w razie co to napisz ...

#118 2015-10-21 11:02:56

Rawa
Member

tak myślę że zrobię małe rozeznanie po powrocie do pl w sumie już niedługo zjeżdżam więc w przyszłym tygodniu napiszę co i jak ale z tego co czytałem to jedna z lepszych i bardziej pewnych firm na polskim rynku ale nie wiem przekonamy się jak sprawdzę co i jak

#119 2015-10-21 11:11:38

Mirka123
New member

Rawa napisał:

Ja byłam z Medipe dwa razy. Do zalet zaliczam to, że płacą na czas, przed wyjazdem można się zapisać na kurs językowy, a do tego wszystko jest legalnie (umowa ZUS itp.), poza tym firma pomaga w organizacji wyjazdu co było dużym plusem. Ogólnie byłam zadowolona ze współpracy. Zastanawiam się czy nie pojadę na święta, bo mają teraz fajne bonusy w postaci dodatkowych Euro, ale jeszcze nie wiem czy mnie mąż puści smile

#120 2015-10-21 11:23:24

festynka
Member

Mirka123 napisał:

Rawa napisał:

Ja byłam z Medipe dwa razy. Do zalet zaliczam to, że płacą na czas, przed wyjazdem można się zapisać na kurs językowy, a do tego wszystko jest legalnie (umowa ZUS itp.), poza tym firma pomaga w organizacji wyjazdu co było dużym plusem. Ogólnie byłam zadowolona ze współpracy. Zastanawiam się czy nie pojadę na święta, bo mają teraz fajne bonusy w postaci dodatkowych Euro, ale jeszcze nie wiem czy mnie mąż puści smile

Teraz na swięta to bez żadnej łaski muszą być bonusy -nikt nie pojedzie na święta bez dodatku świątecznego,

#121 2015-10-21 11:26:38

amelia
Przyjaciel Forum

Mirka123 napisał:

Rawa napisał:

Ale zjawiskowa jesteś!

#122 2015-10-21 12:14:38

jakniew
Member

amelia napisał:

Mirka123 napisał:

Rawa napisał:

Ale zjawiskowa jesteś!

Zasięgnęłam informacji u źródła, więc jest faktycznie dodatkowy bonus oprócz dodatku świątecznego.

#123 2015-10-21 12:21:24

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

amelia napisał:

Mirka123 napisał:

Ale zjawiskowa jesteś!

Zasięgnęłam informacji u źródła, więc jest faktycznie dodatkowy bonus oprócz dodatku świątecznego.

Nie kwestionuję bonusów . Denerwują mnie zjawy, które wpisują jeden post podszywając się pod opiekunkę i znikają.

#124 2015-10-21 13:15:25

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

amelia napisał:

Ale zjawiskowa jesteś!

Nie kwestionuję bonusów . Denerwują mnie zjawy, które wpisują jeden post podszywając się pod opiekunkę i znikają.

Mnie śmieszy, kiedy czytam: wypłata na czas - jakby to jakaś łaska była. Kurs językowy ? - czy musze korzystać z kursu przez firmę? To też żaden cud. Umowa, ZUS , pomoc w organizacji wyjazdu - toż to stanadard, ale ja tam wolę sama sobie organizować wyjazd, bo już w tym organizowaniu przez firmę się nacięłam, tak więc powiadamiam i firme i przewoźnika, że płatności mają między soba załatwiać. Z tym bonusem to jest trochę trik, ponieważ owszem jest oprócz tego co w umowie jest napisane jako dodatek świąteczny. Tyle, że reklama tego dodatkowego bonusu nie jest precyzyjna i są to kwoty brutto. Ogólnie, ta firma nie jest najgorsza.

#125 2015-10-21 13:38:39

krycha62
Member

No własnie...ZUS... Od jakich stawek macie opłacany ZUS? Niby powinny byc od najnizszej krajowe bo ponoc jest taki wymóg niemców ale jak to jest w rzeczywistosci?
Ja mam od najnizszej krajowej i jestem z tego tytułu deczko niezadowolona. Moja agencja jest standardem czy wyjatkiem? Jak to jest u was?

Ostatnio edytowany przez krycha62 (2015-10-21 13:39:48)

#126 2015-10-21 13:55:53

Elizabeth68
Member

krycha62 napisał:

No własnie...ZUS... Od jakich stawek macie opłacany ZUS? Niby powinny byc od najnizszej krajowe bo ponoc jest taki wymóg niemców ale jak to jest w rzeczywistosci?
Ja mam od najnizszej krajowej i jestem z tego tytułu deczko niezadowolona. Moja agencja jest standardem czy wyjatkiem? Jak to jest u was?

To jest polska rzeczywistość;)
Od najniższej to wszystkie agencje będą zmuszona od nowego roku, zgodnie z polskimi przepisami...teraz jest wolna amerykanka, generalnie od 200 złotych do sredniej krajowej...chce jednak zaznaczyć, ze z moich doswiadczen, te co placa od sredniej chcą mieć w opiekunce 4 w jednym;) haha

#127 2015-10-21 14:14:13

Franciszka
Member

Mirka123 napisał:

Rawa napisał:

Mirka123, Ty jesteś z Medipe cały czas, ponieważ tam pracujesz.

#128 2015-10-21 17:10:59

Basia77
Member

Rawa napisał:

Ogólnie ciężkie mają przypadki , ZUS płacony od 200zł czy jakoś tak .
Panie w biurze miłe(ale one wszystkie są miłe w każdej agencji ) bonusy na święta to teraz żadna łaska .
Dla mnie Pani w biurze przestała byc miła kiedy się zaczęły problemy na stelli , a wręcz mnie unikała ( nie odbierała telefonów ode mnie ) A na koniec oskarzyła mnie o to ,że z mojej winy stracili klienta ( despotycznego klienta z którym mało która opiekunka by wytrzymała, a nie jestem świezynką w tym zawodzie i nie jedno widziałam )
Owszem wypłacają kasę na czas ( ale ja się jeszcze nie spotkałamz firmą , która by mi z kasą zalegała) więc to chyba też  - Nie wiadomo co ... takiego super.
Ja z nimi już nie pojadę a wy ........ jak uważacie .

#129 2015-10-21 17:13:24

Basia77
Member

Basia77 napisał:

Rawa napisał:

Panie w biurze miłe(ale one wszystkie są miłe w każdej agencji ) bonusy na święta to teraz żadna łaska .
Dla mnie Pani w biurze przestała byc miła kiedy się zaczęły problemy na stelli , a wręcz mnie unikała ( nie odbierała telefonów ode mnie ) A na koniec oskarzyła mnie o to ,że z mojej winy stracili klienta ( despotycznego klienta z którym mało która opiekunka by wytrzymała, a nie jestem świezynką w tym zawodzie i nie jedno widziałam )
Owszem wypłacają kasę na czas ( ale ja się jeszcze nie spotkałamz firmą , która by mi z kasą zalegała) więc to chyba też  - Nie wiadomo co ... takiego super.

A ich umowa - Same kary (Oczywiście dla opiekunki )

#130 2015-10-22 10:43:51

Aldona
Member
Od: Śląsk

Basia77 napisał:

Basia77 napisał:

Rawa napisał:

A ich umowa - Same kary (Oczywiście dla opiekunki )

Zgadza się, mogę przytoczyć fragment ich umowy, który mnie przeraził:

"§6 Kary umowne
1. Zleceniobiorca zobowiązany jest na wezwanie Zleceniodawcy do zapłaty kary umownej:
a) w wysokości 1.000 (tysiąc) zł – w razie nie poinformowania o nie przystąpieniu do wykonywania niniejszej umowy, w terminie do 7 dni przed przystąpieniem do jej wykonywania;
b) w wysokości 2.000 (dwa tysiące) zł- w razie nie poinformowania Zleceniodawcy o zaprzestaniu wykonywania umowy będącej w trakcie realizacji;
c) w wysokości 4.000 (cztery tysiące) –zł. powiększonej o kwotę należnego wynagrodzenia z tytułu wykonywania umowy - w razie dokonania kradzieży mienia należącego do osoby podlegającej opiece;
d) 2.000 (dwa tysiące) – zł - w razie stawienia się w miejscu wykonywania umowy bądź wykonywanie umowy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających
e) 2.000 (dwa tysiące) zł – w razie podania nieprawdziwych informacji w wypełnionych dokumentach bądź złożenie nieprawdziwych oświadczeń.
Jeśli wartość szkody przewyższy wysokość kary umownej, Zleceniodawca jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej."

i jeszcze jeden, który dotyczy kar w Polsce

"1. Zleceniobiorca zobowiązuje się, iż w okresie obowiązywania niniejszej umowy nie podejmować jakiejkolwiek dodatkowej działalności w jakiejkolwiek formie prawnej w szczególności Zleceniobiorca oświadcza, iż nie będzie podejmował zatrudnienia ani przyjmował zleceń u innych podmiotów niż Zleceniodawca bądź podmiotów wskazanych przez Zleceniodawcę.
2. W przypadku naruszenia zapisu punktu 1), Zleceniobiorca zapłaci na rzecz Zleceniodawcy karę umowną w wysokości 2000zł."

Wystrzegajcie się!

Reklama