ZUS płacony co 3 m-ce

Witam! Czy ktoś spotkal sie z taka opcja odprowadzania skladek?dopiero po 3 m-cach pracy? O co tu chodzi?gdzie tkwi haczyk? Jeden widze opoznienia...pracuje 2 m-ce, pauza i dopiero jak skoncze 3 m-c skladki pojda...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2016-01-04 17:17:33

Elizabeth68
Member

ZUS płacony co 3 m-ce

Witam!

Czy ktoś spotkal sie z taka opcja odprowadzania skladek?dopiero po 3 m-cach pracy?
O co tu chodzi?gdzie tkwi haczyk?
Jeden widze opoznienia...pracuje 2 m-ce, pauza i dopiero jak skoncze 3 m-c skladki pojda...a co jak rozwiaze umowe przed uplywem 3 m-ca pracy?

Pozdrawiam
El

#2 2016-01-04 18:10:21

simona1961
Member

Re: ZUS płacony co 3 m-ce

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Czy ktoś spotkal sie z taka opcja odprowadzania skladek?dopiero po 3 m-cach pracy?
Jeden widze opoznienia...pracuje 2 m-ce, pauza i dopiero jak skoncze 3 m-c skladki pojda...a co jak rozwiaze umowe przed uplywem 3 m-ca pracy?

Pozdrawiam
El

Nie wiem skąd masz taką informację, ale pracodawca czy też zleceniodawca ma zasrany obowiązek, zgłosić pracownika czy zleceniobiorcę w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy i kolejnym miesiącu odprowadzić składki za miesiąc ubiegły, czyli z dołu a nie z góry. Nie ma takiej mozliwości i nie ma takiego przepisu , który pozwalałby na takie coś, w dodatku kara dla autora tego pomysłu może byc  bardzo dotkliwa bo nie dość ze będzie musiał w zebach zwrócic wszystko, to dodatkowo 5 tyś zł kary bedzie miał do zapłacenia. O ile oczywiscie opiekunka zorientuje się, że jest na dzień dopbry w konia robiona. Elisabeth czy mogłabyś w  przypadku takich wątpliwości zadzwonic do ZUS do Urzędu Skarbowego? Tam dowiesz się wyczerpująco na temat zatrudnienia, naleznych składek itd..... Nie wiem co to za agnecja proponuje takie coś, ale z pewnoscią jest to praca na czarno i tyle. Tysiąc razy było tu pisane, zeby ruszyć tyłek iść do ZUS do NFZ i otworzyc sobie indywidualne konto. Pozwala ono na kontrolę składek odprowadzanych przez pracodawcę chociazby.

Składki po 3 miesiącach pracy big_smile big_smile big_smile big_smile  , no można umrzeć ze smiechu big_smile big_smile big_smile big_smile

#3 2016-01-04 18:13:29

mobilna
Member

Nie ma składek=nie ma A1=nie ma ubezpieczenia

#4 2016-01-04 18:30:27

simona1961
Member

mobilna napisał:

No , to wiadomo ze nie ma nic, ale wymysleć coś takiego i liczyć na to że opiekunka uwierzy w legalność tego krętactwa, to dopiero durniem trzeba być. Elisabeth ja mam prośbę, napisz mi na priv co to za firma zadzwonię do nich i wypytam się o co chodzi. Jest jeszcze alternatywa, że nie zrozumiałaś dokładnie co autor przekazu miał na mysli, albowiem coś czuję, ze marnie ,,poruszasz się" w gąszczu przepisów prawa pracy, ubezpieczen itd......
No te skłądki po 3 miesiącach od zatrudnienia, to jest coś tak idiotycznego i absurdalnego, że cięzko mi uwierzyć zeby to mogła być prawda big_smile big_smile big_smile , w sensie ze jakaś agencja takie bzdury opowiada.

#5 2016-01-04 18:45:57

Elizabeth68
Member

simona1961 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Pozdrawiam
El

Nie wiem skąd masz taką informację, ale pracodawca czy też zleceniodawca ma zasrany obowiązek, zgłosić pracownika czy zleceniobiorcę w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy i kolejnym miesiącu odprowadzić składki za miesiąc ubiegły, czyli z dołu a nie z góry. Nie ma takiej mozliwości i nie ma takiego przepisu , który pozwalałby na takie coś, w dodatku kara dla autora tego pomysłu może byc  bardzo dotkliwa bo nie dość ze będzie musiał w zebach zwrócic wszystko, to dodatkowo 5 tyś zł kary bedzie miał do zapłacenia. O ile oczywiscie opiekunka zorientuje się, że jest na dzień dopbry w konia robiona. Elisabeth czy mogłabyś w  przypadku takich wątpliwości zadzwonic do ZUS do Urzędu Skarbowego? Tam dowiesz się wyczerpująco na temat zatrudnienia, naleznych składek itd..... Nie wiem co to za agnecja proponuje takie coś, ale z pewnoscią jest to praca na czarno i tyle. Tysiąc razy było tu pisane, zeby ruszyć tyłek iść do ZUS do NFZ i otworzyc sobie indywidualne konto. Pozwala ono na kontrolę składek odprowadzanych przez pracodawcę chociazby.

Składki po 3 miesiącach pracy big_smile big_smile big_smile big_smile  , no można umrzeć ze smiechu big_smile big_smile big_smile big_smile

To sa nowe zmiany w umowie pewnej agencji, chodzi o emerytalne jak zrozumialam....
Od 2016roku....
Nie czytalam umowy, tylko na morde wiem co mniej wiecej moze byc w ich umowie...

Ze kasa bedzie odprowadzona co 3 m-ce pracy...naliczona moze wczesniej, cholera wie...

Pozdrawiam
Ela

#6 2016-01-04 18:47:33

Elizabeth68
Member

simona1961 napisał:

mobilna napisał:

No , to wiadomo ze nie ma nic, ale wymysleć coś takiego i liczyć na to że opiekunka uwierzy w legalność tego krętactwa, to dopiero durniem trzeba być. Elisabeth ja mam prośbę, napisz mi na priv co to za firma zadzwonię do nich i wypytam się o co chodzi. Jest jeszcze alternatywa, że nie zrozumiałaś dokładnie co autor przekazu miał na mysli, albowiem coś czuję, ze marnie ,,poruszasz się" w gąszczu przepisów prawa pracy, ubezpieczen itd......
No te skłądki po 3 miesiącach od zatrudnienia, to jest coś tak idiotycznego i absurdalnego, że cięzko mi uwierzyć zeby to mogła być prawda big_smile big_smile big_smile , w sensie ze jakaś agencja takie bzdury opowiada.

Dostalas?

#7 2016-01-04 18:59:18

simona1961
Member

Elizabeth68 napisał:

simona1961 napisał:

mobilna napisał:

Dostalas?

Lecę sprawdzic. Nie ma takiej mozliwości zeby nie płacic co miesiąc składek za pracownika, nie ma i już. Czekaj ja tam jutro zadzwoniuę i wypytam

#8 2016-01-04 19:12:22

simona1961
Member

Elizabeth68 napisał:

simona1961 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Pozdrawiam
El

To sa nowe zmiany w umowie pewnej agencji, chodzi o emerytalne jak zrozumialam....
Od 2016roku....
Nie czytalam umowy, tylko na morde wiem co mniej wiecej moze byc w ich umowie...

Ze kasa bedzie odprowadzona co 3 m-ce pracy...naliczona moze wczesniej, cholera wie...

Pozdrawiam
Ela

Składka emerytalno-rentowa, składka zdrowotna i składka na FP to obligatoryjnie do zapłacenia jest kazdego miesiąca z dołu do dnia 10 jesli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników, a do 15 jesli zatrudnia i nie ma zmiłuj. Składka na zasiłek chorobowy jest nieobowiazkowa , ale potrzebna na wypadek niezdolnosci do pracy, zwolnienia lekarskiego i wypłaty zasiłku chorobowego. Jak ktos tej składki nie płaci to dostanie fige z makiem. Oczywiscie trzeba się upomnieć, że chce się płacic no i płacic za posrednictwem agencji zatrudniającej.

#9 2016-01-04 23:01:17

ava
Member

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Pozdrawiam
El

Czy Micholek jest pewien, że tu chodzi o składki ZUS, a nie o wynagrodzenie?

Lat temu ho, ho, ho, a może i więcej, znajoma księgowa przestrzegała mnie przed dziadostwem, którego sprawy prowadziła. Niemiec otworzył sobie agenturkę i pozwierał umowy na 3 miesiące. Wynagrodzenie dziad płacił 25-go następnego miesiąca po zakończeniu pracy. Kobiety wracały z obozów pracy a pieniędzy nie było.
Czyli gdybym zaczęła robotę w połowie stycznia, to wynagrodzenia za 3 miesiące  mogłabym oczekiwać 25 maja big_smile

W trasie spotkałam kobietę, która nienawidziła całego mojego miasta i mnie też, bo przejechała się na agenturce. Wyjechała, żeby załatać dziurę budżetową, a rodzina zmuszona była dosyłać jej pieniądze na wyżywienie. Przemordowała się na wczasach odchudzających i straciła ileś tam kilo.

Jak się rozniosło co to za cud agenturka, to Niemiaszek poleciał do Urzędu Pracy i zawarł z nimi porozumienie. Urząd Pracy zorganizował kurs niemieckiego, a dziad zobowiązał się zatrudnić kursantki na umowę o pracę. Jedna z moich znajomych trafiła do rodzinki pochodzenia polskiego. Pod opieką miała babkę, w bonusiku dziadka i córeczkę z rodzinką. Znoszono jej wiadrami truskawki do przerabiania, koszami ogórki do kiszenia. Córuś gościnna była, to wymagała przygotowywania bali przez służbę. Po tygodniu znajoma uciekła. Dostała dyscyplinarkę. W niedługim czasie do tej samej rodzinki trafiła kolejna moja znajoma. Ta zażądała zjazdu, musiała zagrozić policją, bo dziad nie widział takiej potrzeby. Ta także wynagrodzenia nie dostała, bo przecie nie wywiązała się z umowy. Takich poszkodowanych znalazło się kilka. Pomocy udzielała im Burmistrzowa.

Inna znajoma prosiła mnie żebym wybrała się z nią na rozmowę. Chciała w okresie wakacji załatać dziurę budżetową. Panienka wręczyła mojej znajomej umowę do podpisania. Wynagrodzenie wynosiło parę złotych więcej niż dwie najniższe krajowe, do tego diety 42 zł polskich za każdy dzień. Wyszło nam coś około 3000 zł brutto. Głośno powiedziałam znajomej, że to śmieszne pieniądze. Tu się wtrąciła panienka i powiedziała, że szef to wspaniały człowiek, bo daje zapracować na kuroniówkę. To zapracowanie na kuroniówkę miało polegać na tym, że za dwa miesiące pracy miał płacić kilka złotych więcej niż najniższa krajowa plus diety. Za dwa miesiące w kraju wypłacać kolejne parę zł więcej niż najniższa krajowa. Jak powiedziałam co myślę o takiej dobroci to panienka o mało co się nie zapluła na śmierć.
Ostatecznie cud agenturka się zwinęła. W oknie lokalu pozostawili kartkę, że wynieśli się gdzieś na wybrzeże. Pewnie pod innym szyldem „dobroć czynią”.

#10 2016-01-04 23:29:26

Elizabeth68
Member

ava napisał:

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Pozdrawiam
El

Czy Micholek jest pewien, że tu chodzi o składki ZUS, a nie o wynagrodzenie?

Lat temu ho, ho, ho, a może i więcej, znajoma księgowa przestrzegała mnie przed dziadostwem, którego sprawy prowadziła. Niemiec otworzył sobie agenturkę i pozwierał umowy na 3 miesiące. Wynagrodzenie dziad płacił 25-go następnego miesiąca po zakończeniu pracy. Kobiety wracały z obozów pracy a pieniędzy nie było.
Czyli gdybym zaczęła robotę w połowie stycznia, to wynagrodzenia za 3 miesiące  mogłabym oczekiwać 25 maja big_smile

W trasie spotkałam kobietę, która nienawidziła całego mojego miasta i mnie też, bo przejechała się na agenturce. Wyjechała, żeby załatać dziurę budżetową, a rodzina zmuszona była dosyłać jej pieniądze na wyżywienie. Przemordowała się na wczasach odchudzających i straciła ileś tam kilo.

Jak się rozniosło co to za cud agenturka, to Niemiaszek poleciał do Urzędu Pracy i zawarł z nimi porozumienie. Urząd Pracy zorganizował kurs niemieckiego, a dziad zobowiązał się zatrudnić kursantki na umowę o pracę. Jedna z moich znajomych trafiła do rodzinki pochodzenia polskiego. Pod opieką miała babkę, w bonusiku dziadka i córeczkę z rodzinką. Znoszono jej wiadrami truskawki do przerabiania, koszami ogórki do kiszenia. Córuś gościnna była, to wymagała przygotowywania bali przez służbę. Po tygodniu znajoma uciekła. Dostała dyscyplinarkę. W niedługim czasie do tej samej rodzinki trafiła kolejna moja znajoma. Ta zażądała zjazdu, musiała zagrozić policją, bo dziad nie widział takiej potrzeby. Ta także wynagrodzenia nie dostała, bo przecie nie wywiązała się z umowy. Takich poszkodowanych znalazło się kilka. Pomocy udzielała im Burmistrzowa.

Inna znajoma prosiła mnie żebym wybrała się z nią na rozmowę. Chciała w okresie wakacji załatać dziurę budżetową. Panienka wręczyła mojej znajomej umowę do podpisania. Wynagrodzenie wynosiło parę złotych więcej niż dwie najniższe krajowe, do tego diety 42 zł polskich za każdy dzień. Wyszło nam coś około 3000 zł brutto. Głośno powiedziałam znajomej, że to śmieszne pieniądze. Tu się wtrąciła panienka i powiedziała, że szef to wspaniały człowiek, bo daje zapracować na kuroniówkę. To zapracowanie na kuroniówkę miało polegać na tym, że za dwa miesiące pracy miał płacić kilka złotych więcej niż najniższa krajowa plus diety. Za dwa miesiące w kraju wypłacać kolejne parę zł więcej niż najniższa krajowa. Jak powiedziałam co myślę o takiej dobroci to panienka o mało co się nie zapluła na śmierć.
Ostatecznie cud agenturka się zwinęła. W oknie lokalu pozostawili kartkę, że wynieśli się gdzieś na wybrzeże. Pewnie pod innym szyldem „dobroć czynią”.

Micholek jest pewny, jednak nie wie czy nie chodzilo tylko o emerytalne.

Micholek pozdrawia

#11 2016-01-08 21:11:56

kasia63
Member

Pachnie oszustwem na milę i robotą na czarno-taka umowę to co najwyżej w klo sobie można na haczyku powiesić:)Elizabet68 ostrzeż nas która to agenturka taka spryciula?A umowy nie podpisuj bo wypłaty możesz wcale nie zobaczyć ,nie tylko składek....

#12 2016-01-13 10:18:10

marjanek42
Member
Od: Gdynia

Tak jak mówią inni najlepiej do urzędu pracy i do zus z taką umową, po to są. A podejście do petenta się w urzędach zmieniło panie zdecydowanie milsze niż kiedyś. smile Jak będzie coś nie tak to na pewno do takiej agencji się wybiorą i sprawę wyjaśnią.

#13 2016-01-13 10:25:37

Elizabeth68
Member

marjanek42 napisał:

Tak jak mówią inni najlepiej do urzędu pracy i do zus z taką umową, po to są. A podejście do petenta się w urzędach zmieniło panie zdecydowanie milsze niż kiedyś. smile Jak będzie coś nie tak to na pewno do takiej agencji się wybiorą i sprawę wyjaśnią.

brak umowy nowej, brak wyjasnien, zenada...

#14 2016-01-13 10:34:44

mobilna
Member

U jednych kasa po zleceniu , u innych zus co 3 miechy.
Co to się wyprawia ?

#15 2016-01-13 10:38:10

Elizabeth68
Member

mobilna napisał:

U jednych kasa po zleceniu , u innych zus co 3 miechy.
Co to się wyprawia ?

ale PIS to zmieni, dobiora im sie do dup i nam tez haha

#16 2016-01-13 12:47:35

..?eto
Member

Elziabeth68, jak milo Cię czytać.
A Ty w końcu znalazłaś już sthellę ?
Tęsknie za t. wpisami.
Spinaj się i dołącz do nas pracusiów.
Może zarejestruj sie na tej stronie i będziesz prawie codzień otrzymywała powiadomienia na gemail
https://ads.indeed.com/
podonie możesz zrobic na str poloniusz, .
Na tych stronach ogłasza sie wiele  firm, może latwiej i szybciej cos znajdziesz.
poza tym My Polacy , pjęczyna wrzuc w google i jazda.
Życzę powodzenia .Buziaczki dla micha. smile

#17 2016-01-13 12:59:43

Elizabeth68
Member

..?eto napisał:

Tęsknie za t. wpisami.
Może zarejestruj sie na tej stronie i będziesz prawie codzień otrzymywała powiadomienia na gemail
Na tych stronach ogłasza sie wiele  firm, może latwiej i szybciej cos znajdziesz.

Na razie jestem zawieszona do jutra w dzialaniu...nie wiem konkretnie od kiedy moge jechac, dlatego jeszcze jeden dzien przemecze sie i jutro albo szukanie ma maxa, albo szukanie na lajt;)
Mojej agencji jak widac nie zalezy na utrzymaniu opiekunek i na 99,9% jezeli nie otrzymam odpowiedzi na moje pytania poszukam innej...
Nie mniej selekcjonowanie, szukanie, czytanie umow, pytania to znowu droga przez meke...w DE tez cos nie bardzo z tymi uchodzcami, wolalabym ich nie spotkac, ale pewnie sie nie da...
A Polce cyrk w polityce...nic tylko sie zakochac i spieprzac stad;)
Micho na depresje...
Pozdrowka
El

#18 2016-01-13 13:37:35

..?eto
Member

Elizabeth68 napisał:

..?eto napisał:

Tęsknie za t. wpisami.

Na razie jestem zawieszona do jutra w dzialaniu...nie wiem konkretnie od kiedy moge jechac, dlatego jeszcze jeden dzien przemecze sie i jutro albo szukanie ma maxa, albo szukanie na lajt;)
Mojej agencji jak widac nie zalezy na utrzymaniu opiekunek i na 99,9% jezeli nie otrzymam odpowiedzi na moje pytania poszukam innej...
Nie mniej selekcjonowanie, szukanie, czytanie umow, pytania to znowu droga przez meke...w DE tez cos nie bardzo z tymi uchodzcami, wolalabym ich nie spotkac, ale pewnie sie nie da...
A Polce cyrk w polityce...nic tylko sie zakochac i spieprzac stad;)
Micho na depresje...
Pozdrowka
El

Właśnie słucham obrad z Brukseli z konferencji prasowej dot. miedzy innymi sprawy  Polski i Trybunalu konstytujyjnego.
Jeden  Francuz zapytal , dlaczego bruksela nie zajęla się sprawą, kiedy Po w czerwcu wydalo ustawe niezgodna z Konstytucją.
Poza tym zadawane  są b, interesujace pytania odnośnie  różnych krajów. Transmisja w  TV Info.
Wiem , jaki cyrk w pl, bo dopiero zaczęłam prace w DE.
Zatem jestem na bieżąco.
Myśle ,że jeszcze chwile i usokoi się.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-13 13:39:51)

#19 2016-02-23 11:01:38

Eliza
Member

Spotkałam się z tym że podatki mogą być płacone co 3 miesiące, ale nie zus.

#20 2016-02-23 15:29:21

..?eto
Member

Eliza napisał:

Spotkałam się z tym że podatki mogą być płacone co 3 miesiące, ale nie zus.

A wiesz dlaczego mozna placić w US co 3 mce?
Czy można deklarować w jakim systemie będziemy płacić podatek?
Zus określa jednoznacznie co miesiąc do 15stego za miesiąc bieżący , jak za mieszkanie.

#21 2016-02-23 16:27:42

jakniew
Member

Zgadza się, że składki na ZUS będą odprowadzane co 3 m-ce. Jakoś potrafią obejść na swoją korzyść przepisy, bo jak to u nas - zawsze pozostają luki do obejścia i na niekorzyść pracowników.

#22 2016-02-23 17:45:57

..?eto
Member

jakniew napisał:

Zgadza się, że składki na ZUS będą odprowadzane co 3 m-ce. Jakoś potrafią obejść na swoją korzyść przepisy, bo jak to u nas - zawsze pozostają luki do obejścia i na niekorzyść pracowników.

Cześć Jakniew!
Ale placą za 3 mce , czy raz na trzy miesiące za miesiąć?
smile

#23 2016-02-24 13:43:18

jakniew
Member

..?eto napisał:

jakniew napisał:

Cześć Jakniew!
smile

Właśnie tego nie wiem Poinformowali mnie z firmy, że po przepracowanych 3 m-cach będzie składka odprowadzana. Obawiam się, że raz od najniższej krajowej. Zrobili jakieś obejście.

#24 2016-02-24 14:09:50

..?eto
Member

jakniew napisał:

..?eto napisał:

jakniew napisał:

Cześć Jakniew!
smile

Właśnie tego nie wiem Poinformowali mnie z firmy, że po przepracowanych 3 m-cach będzie składka odprowadzana. Obawiam się, że raz od najniższej krajowej. Zrobili jakieś obejście.

Czyżby , to bylo tym obejściem
http://www.forbes.pl/jak-uniknac-placen … 1,1,6.html

5. Przejdź do KRUS
Do niedawna jedynym sposobem przejścia do KRUS było kupienie tzw. 1 hektara przeliczeniowego ziemi i wykazanie się działalnością rolniczą. Bez owej działalności prowadzenie działalności gospodarczej było możliwe dopiero po 3 latach opłacania składek KRUS. Wynaleziono jednak nową lukę w prawie. Wystarczy kupić udział w gospodarstwie rolnym i znaleźć księgowego, który będzie opłacał regularnie składki. Ich wysokość, 378 zł kwartalnie, to znacznie mniej niż 1100 zł na ZUS miesięcznie.

Och Ci rolnicy, zapomniałam o krusie, no wlaśnie!
Ale , co ztego , że mala skladka?
A co potem z emeryturką, bo to bedzie emerytureczka smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-24 14:12:52)

#25 2016-02-24 14:53:17

mobilna
Member

eto, to nie to.
Żaden normalny człowiek nie sprzeda udziału w gospodarstwie rolnym.Wiąże się to przeciez z dziedziczeniem i ewentualną odpowiedzialnościa za długi na takim gospodarstwie rolnym.Poza tym nie tak łatwo dzis zostac rolnikiem nawet z hektarami przeliczeniowymi.
System KRUS uszczelnił się mocno parę lat temu.
Dzis wiązą się z nim wpisy do ewidencji producentów , wpisy do ewidencji dopłat ( tam wszędzie są nadawane numery identyfikacyjne )

#26 2016-02-24 14:59:04

..?eto
Member

mobilna napisał:

eto, to nie to.
Żaden normalny człowiek nie sprzeda udziału w gospodarstwie rolnym.Wiąże się to przeciez z dziedziczeniem i ewentualną odpowiedzialnościa za długi na takim gospodarstwie rolnym.Poza tym nie tak łatwo dzis zostac rolnikiem nawet z hektarami przeliczeniowymi.
System KRUS uszczelnił się mocno parę lat temu.
Dzis wiązą się z nim wpisy do ewidencji producentów , wpisy do ewidencji dopłat ( tam wszędzie są nadawane numery identyfikacyjne )

No to, jak można jeszcze obejść i placić  raz na trzy miesiące?
Oczywiście logiczne to co napisałaś, jak najbardziej, ale w tym naszym zdeprawowanym kraju...
To w takim razie firma zatrudnia platników Krus.
Sporo babek krusuwek też robi w tej opiekunkowej branży , przecież spotykałam takie.
Pozdrawiam. smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-24 15:01:08)

#27 2016-02-24 19:02:12

Elizabeth68
Member

jakniew napisał:

..?eto napisał:

jakniew napisał:

Cześć Jakniew!
smile

Od najnizszej placa...
Teraz pojechalam z inna agencja jeszcze na starych zasadach, zobaczymy co dalej...

#28 2016-02-24 20:05:04

mobilna
Member

Chyba jest taka luka w prawie . Ten ZUS płacony co 3 miesiace ma chyba związek z umową o "pracę nakładczą "pod która można podciagnąć sławetne w firmach opiekuńczych roznoszenie ulotek.

#29 2016-02-24 21:40:27

..?eto
Member

mobilna napisał:

Chyba jest taka luka w prawie . Ten ZUS płacony co 3 miesiace ma chyba związek z umową o "pracę nakładczą "pod która można podciagnąć sławetne w firmach opiekuńczych roznoszenie ulotek.

No , ale ja zrozumiałam, że przy pracy na umowie o pracę nakładczą to albo w ogóle się płaci(ale obowiązek jest co mc składać druk w ZUs) jak się nie przekroczyło progu, albo płaci się co miesiąc po przekroczeniu określonego progu.
Nie ma tam nic na temat , że skladki płaci się co 3 mce.
.
Natomiast umowa na okres próbny w pracy nakładczej nie może być krótsza niż na 3 mce.
i wtedy, jak się nie wykaże w kolejnych miesiącach przekroczeń progów , to w ogóle się nie płaci Zus.
Bez sensu dla mnie , bo ja nie jesten zainteresowana nie placeniem skladek emerytalno-rentowych, wręcz przeciwnie.
A wiele z nas marzy o płaceniu skladki większej niż od minimalnej płacy.
Dziwię się ,że ludzie podpisują takie umowy.
Z takich umów na pewno nie wyniknie emerytura.
Ludzie to są czasami tacy cwani, że aż głupi i tyle. smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-24 22:20:46)

#30 2016-02-24 21:47:21

mobilna
Member

Dlatego sie chwilowo wypisałam z klubu gównianych umów i tworzę sobie sama  rezerwę emerytalną.

#31 2016-02-24 22:16:23

..?eto
Member

mobilna napisał:

Dlatego sie chwilowo wypisałam z klubu gównianych umów i tworzę sobie sama  rezerwę emerytalną.

I tak trzymaj.
Pozdrawiam i dobranoc smile

#32 2016-02-24 22:23:04

mobilna
Member

Równiez pozdrawiam i dobrej nocki smile

#33 2016-02-24 23:48:37

ava
Member

jakniew napisał:

Nie ma możliwości obejścia przepisów na niekorzyść pracownika. Zleceniobiorca to insza inszość big_smile Spisuje się umowę zlecenie na czas określony lub nieokreślony, płatność wynagrodzenia po wykonaniu zlecenia, albo co 3 miesiące albo i co lat 5 big_smile  Zgłasza się zleceniodawcę do ZUS i wypełnia deklaracje zerową przez kilka miesięcy. Po określonym w umowie okresie, nalicza się wynagrodzenie i odprowadza składki do ZUS big_smile W umowie można zapisać jakieś zaliczki, miesięczne na przykład big_smile Można zapisać ze 20 kar umownych po 1000 euro za każde urojone naruszenie big_smile W praniu się okaże, że zleceniobiorca nie wykonał zlecenia w sposób należyty i zleceniodawca płacić mu nie zamierza, a domaga się kar umownych. Pozostaje wtedy tylko włóczęga po wysokich sądach. Jest ustawowo zagwarantowana swoboda umów, można big_smile

Dostaniesz umowy do podpisu ( bo negocjacje to w grę nie wchodzą) to się dowiesz co dokładnie wymodzili big_smile 
A te ichnie kursy niemieckiego, szkolenia „opiekunek” na papierze to mi się nie podobają, bardzo nie podobają. Choć może to się zmieni bo poszukują:

Trener/ka Personelu Opiekuńczego
Miejsca prowadzenia szkoleń: Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawa, Gdańsk, Szczecin

OCZEKUJEMY:
• wiedzy z zakresu opieki nad osobami starszymi, technik transferu i geriatrii,
• wykształcenia wyższego: pielęgniarstwo, fizjoterapia, medycyna,
• doświadczenia w prowadzeniu szkoleń w wymienionym zakresie i umiejętności przekazywania wiedzy,
• dyspozycyjności min. 1 dzień w miesiącu w godzinach 9:30 – 16:00.

ZAPEWNIAMY:
• możliwość stałej współpracy,
• możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności szkoleniowych,
• indywidualne ustalenie terminów współpracy.

I ten to sposób, pomoc domowa zwana szumnie personelem opiekuńczym, wytrenowana zostanie  na wykwalifikowany personel medyczny big_smile

#34 2016-02-25 11:53:34

Franciszka
Member

Firma wysyłająca (delegująca) pracownika za granicę jest zobowiązana do odprowadzania składek od średniej krajowej obowiązującej w danym roku a praktyka pokazuje, że firmy w ogóle nie odprowadzają, albo odprowadzają od kwoty 100, albo 200, albo 1200 albo 1850 i co nie można obejść prawa?!

W przypadku podpisania umowy-zlecenia często dochodzi do "obejścia przepisów prawa pracy", ponieważ w praktyce często podpisujemy ją zamiast umowy o pracę a  to jest działanie na szkodę pracownika i wykroczeniem przeciwko jego prawom.

W przypadku umów-zlecenie można i powinno się negocjować wynagrodzenie i wpływać na kształt umowy i nie podpisywać tego, czego nie rozumiemy albo z czym się nie zgadzamy. Nie podpisuje się tego, co nam agencje dają do podpisania...to przypomina samobójstwo.

#35 2016-02-25 18:56:00

jakniew
Member

Franciszka napisał:

Firma wysyłająca (delegująca) pracownika za granicę jest zobowiązana do odprowadzania składek od średniej krajowej obowiązującej w danym roku a praktyka pokazuje, że firmy w ogóle nie odprowadzają, albo odprowadzają od kwoty 100, albo 200, albo 1200 albo 1850 i co nie można obejść prawa?!

W przypadku podpisania umowy-zlecenia często dochodzi do "obejścia przepisów prawa pracy", ponieważ w praktyce często podpisujemy ją zamiast umowy o pracę a  to jest działanie na szkodę pracownika i wykroczeniem przeciwko jego prawom.

W przypadku umów-zlecenie można i powinno się negocjować wynagrodzenie i wpływać na kształt umowy i nie podpisywać tego, czego nie rozumiemy albo z czym się nie zgadzamy. Nie podpisuje się tego, co nam agencje dają do podpisania...to przypomina samobójstwo.

Franciszko, nie podpisze się umowy to nie dostanie się zlecenia a tym samym pracy. Niestety, ale kwestię różnorakich obejść odnośnie składek w szczególności ubezpieczenia społecznego stosuje wiekszość firm. Umowa-zlecenie oczywiście nie ma poparcia w prawie pracy, a roszczenie może odbywać się wyłącznie na drodze sądowej. Swoboda umów zlecenie? Pięknie to brzmi, a w praktyce mamy guzik do powiedzenia już skonstruowanych umów, albo się ja podpisuje albo nie tym samym pracy nie dostanie się. Poza tym w umowie nie jest napisane od jakiej kwoty będą odprowadzane składki. Wszystko jest zakamuflowane w ogólnikach.

#36 2016-02-25 19:12:25

Franciszka
Member

Masz rację Jakniew, miałam na myśli to, co teraz doprecyzuję, że nie podpisuje się wszystkiego, co nam agencje dają do podpisania.

#37 2016-02-25 21:56:17

mobilna
Member

Nestety ta fucha to w umowach ''rosyjska ruletka''
Najpierw sie człowiek martwi co podpisał a potem czy pieniązki wpłyną.

Do du...y nie ?

#38 2016-02-26 09:32:29

jakniew
Member

Franciszka napisał:

Masz rację Jakniew, miałam na myśli to, co teraz doprecyzuję, że nie podpisuje się wszystkiego, co nam agencje dają do podpisania.

Owszem, lepiej nie podpisywać tego co wydaje się nie do zaakceptowania i na starcie, rezygnacja z takiej firmy. Jeśli się nie podpisze wszystkie i wyjedzie - wstrzymują wypłatę aż do momentu dostarczenia podpisanych reszty dokumentów. Dziewczyny, w jaką stronę spojrzeć to mamy w plecy. Jeśli ktoś nie chce mieć nic do czynienia z agencjami i firemkami pozostaje pracować na czarno albo na własnej działalności.  Ryzyko jest mimo wszystko w każdej z tych opcji.

#39 2016-02-26 23:31:44

ava
Member

Poczytałam trochę opinii o tej agenturce. Pisze dziewczyna, że jest zapis w umowie w którym zleceniobiorca zobowiązuje się do podpisania wszelkich aneksów i dokumentów przesłanych przez agenturkę, pod rygorem wstrzymania wynagrodzenia. W trakcie kontraktu agenturka przysłała jej  do podpisania oświadczenie, że wyraża zgodę na potrącanie z jej  wynagrodzenia kwot za jej prywatne wyżywienie, zamieszkanie i kursa. Kursa zaczęli wysyłać na maila. Takiego kwiecia pewnie jest więcej w tych niby umowach.

Pracownik czy zleceniobiorca „wysłany” za granicę może być delegowany albo wysłany w podróż służbową. W większości „opiekunki” są wysyłane w podróż służbową i stąd te składki 100- 1850 zł plus diety jako ukryte umówione wynagrodzenie.

W październiku Trybunał Konstytucyjny uznał przepis obligujący do odprowadzania składek od pracowników delegowanych od średniej krajowej za niezgodny z Konstytucją. Ministerstwo ma rok na przygotowanie nowych przepisów. Pożywiom uwidim co zgodnego z Konstytucją wymodzą. Na razie wolna amerykanka.

Do 2010 roku można było wysyłać w podróż służbową tylko pracowników. Wtedy nawet Promedica miała umowę o prace i odprowadzała składki od najniższej krajowej. Zleceniobiorca był traktowany podobnie jak dzisiaj pracownik delegowany, składki od całości wynagrodzenia. Ówczesne przepisy Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją. Konstytucyjne przepisy umożliwiły wysyłanie zleceniobiorców w podróż służbową. I mamy co mamy, ale w zgodzie z Konstytucją big_smile

W ubiegłym roku liczyłyśmy ile to tych składek należy odprowadzić do ZUS od średniego wynagrodzenia. Uczciwie nawet z Funduszem Pracy wyszło około 400 euro w tym około 200 po stronie zleceniodawcy. Po co taki biznesmen ma co miesiąc odprowadzać około 200 euro jak może 15 zł polskich od 100 zł? Biznes jest biznes. I jeszcze taki w ogłoszeniach wypisuje, że u niego legalnie, bo składki do ZUS odprowadza.

Umowy zlecenia podlegają przepisom prawa pracy, wyłącznie w kwestii zabezpieczenia zleceniobiorcy warunków pracy, zgodnych z przepisami BHP.

Zasada swobody umów stanowi, „że strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego.” Problem w tym, że to agenturka ustala stosunek prawny według własnego uznania. „Opiekunka” może powalczyć o wysokość wynagrodzenia i to chyba wszystko. Swoboda polega na tym, że „opiekunka” może podpisać wszystko, albo nie podpisać.

#40 2016-02-27 00:38:33

..?eto
Member

Najnowsze przeisymowia wyraxnie, że przy umowie zlecenie w tej chwili musi być odprowadzana składka zus od najniższej placy minimalnej( chyba wlasnie od stycznia tego roku lub już od 2015r).
I to pewne na bank,
Umowy które oferują nizsze kwoty do oskladkowania sa nie zgodne z obowiazujacym prawe.
Nie podpisujcie dziewczyny takich umów, jest oszustwo i nawet Zus nie przyjmie skladki nizszej niz od najnizszej krajowej.
No chyba , że stosuja te obejscia , które nieszczęsne panie nieswiadome praw podpisują.
Ach ide juz spac,Dobranoc smile
http://kariera.pracuj.pl/porady/skladki … AjRH8P8HAQ

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-27 00:47:32)

#41 2016-02-27 07:56:30

mobilna
Member

Niestetypłacenie ZUSu firmom nie w smak.
Plaga telefonów ze zleceniami na marnym niemieckim ubezpieczeniu , ktore nie spełnia warunków ustawowych.

#42 2016-03-07 00:30:29

ava
Member

Nie ma takich przepisów, które by mówiły „że przy umowie zlecenie w tej chwili musi być odprowadzana składka zus od najniższej placy minimalnej”

Próbowały by być, to by szanowne lobby pracodawców zmolestowało Trybunał Konstytucyjny na śmierć big_smile
Owszem od 1-go stycznia 2016 r składki na ZUS od najniższego wynagrodzenia, ale przy zbiegu umów zleceń. A to istotna różnica.

Zawieram umowę zlecenie z firmą A na 350 zł miesięcznie, potem z firmą B na 500 zł i z firmą C na 1000 zł. Każdy z moich chlebodawców odprowadza do ZUS-u swoją dolę. Przy moich trzech zleceniach do ZUS wpływają łącznie składki od najniższej krajowej. Poszukam sobie dobrego pana i ten mi da zlecenie za 50 000 zł. Dobry pan nie ma obowiązku odprowadzania składek, bo mam odprowadzane składkowe składki od najniższego wynagrodzenia.

Wcześniej składki odprowadził by tylko pierwszy zleceniodawca, od kwoty 350 zł. Ot i całe dobrodziejstwo przepisów.

#43 2016-03-07 10:31:28

Franciszka
Member

Tutaj są przepisy na temat zbiegu tytułów ubezpieczeń: rentowego i emerytalnego a na dole strony aż 20 przykładów na takie sytuacje:

http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=5835

#44 2016-05-05 06:25:11

Dorcia2
Member

Witam bardzo serdecznie wszystkie pracujące opiekunki.

Mam serdeczną prośbę do osób znających się na MINI JOP- pracuję tak w Niemczech i ma pytanie.......czy taka forma zatrudnienia daje mi coś z tych
składek tzn czy te składki mi zaliczy mój ZUS  w kraju?

Z góry przepraszam, jak nie w tym dziale napisałam, ale szukałam i nie wiem gdzie zadać to pytanie.

#45 2016-05-05 07:37:36

mobilna
Member

Dorcia2 napisał:

Mam serdeczną prośbę do osób znających się na MINI JOP- pracuję tak w Niemczech i ma pytanie.......czy taka forma zatrudnienia daje mi coś z tych

Z góry przepraszam, jak nie w tym dziale napisałam, ale szukałam i nie wiem gdzie zadać to pytanie.

Taka forma zatrudnienia nie daje tobie nic poza składkami zdrowotnymi.
Nie zaliczy ci tego ZUS w Polsce.
Nie masz płaconych składek emerytalnych.

#46 2016-05-05 08:03:19

iza46
Member

mobilna napisał:

Dorcia2 napisał:

Z tego co sie orientuje to na Minijoob odprowadzane sa skladki na emeryture niemiecka /od roku 2012 /  https://www.minijob-zentrale.de/DE/0_Ho … /node.html    ,masz tez placny Pflegeversicherung ,czyli pielegnacyjne /po 5 latach masz do nich prawo ,tylko nie wiem czy na starosc czy przez 10lat po ustaniu zatrudnienia/.

#47 2016-05-05 08:26:52

..?eto
Member

iza46 napisał:

mobilna napisał:

Dorcia2 napisał:

Z tego co sie orientuje to na Minijoob odprowadzane sa skladki na emeryture niemiecka /od roku 2012 /  https://www.minijob-zentrale.de/DE/0_Ho … /node.html    ,masz tez placny Pflegeversicherung ,czyli pielegnacyjne /po 5 latach masz do nich prawo ,tylko nie wiem czy na starosc czy przez 10lat po ustaniu zatrudnienia/.

Cześć Iza!
Moja koleżanka mieszka w Koloni od chyba ok 15 lat i pracuje na mini jop, mówiła , że będzie miala przy spelnieniu wymaganego okresy czyli 5 lat miłla emeryturkę, bo tak trzeba by ją nazwać i tak , ją nazwała.
Oznaacza to , że są odprowadzane skladki emerytalne.
Poniewaz mamy umowe z De o łączeniu składek, będziesz miala to zaliczone do polskiej emerytury, albo będą  Ci Dorcia przesyłać te grosze, ale nic nie przepada.
To wszystko co, ja wiem o przepisach w tej Twojej sprawie.
pozdrawiam.
https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-05-05 08:57:29)

#48 2016-05-05 08:28:47

Dorcia2
Member

iza46 napisał:

mobilna napisał:

Dorcia2 napisał:

Dziękuję za odpowiedź bardzo serdecznie.

Ja pytałam tutaj znajomej i powiedziała, że moje składki idą na emeryturę,  do naszego ZUS bo jesteśmy w Unii i to co mi potrącają muszą zaliczyć, ale co z tego, jak nie mam żadnej pewności, czy faktycznie tak jest, a ubezpieczenie mam w Polsce i tu nie jestem z tego Mini-Jopa ubezpieczona, nie wiem jak to dokładnie jest, a szkoda by było pracować tutaj i nic z tego nie mieć:( a jestem w okresie, gdzie każdy miesiąc zbliżył by mnie do upragnieonej emerytury. Jak posiadacie panie jeszcze jakieś informację to bardzo proszę piszcie, z góry serdecznie dziękuję.

#49 2016-05-05 08:36:28

..?eto
Member

Dorcia2 napisał:

iza46 napisał:

mobilna napisał:

Ja pytałam tutaj znajomej i powiedziała, że moje składki idą na emeryturę,  do naszego ZUS bo jesteśmy w Unii i to co mi potrącają muszą zaliczyć, ale co z tego, jak nie mam żadnej pewności, czy faktycznie tak jest, a ubezpieczenie mam w Polsce i tu nie jestem z tego Mini-Jopa ubezpieczona, nie wiem jak to dokładnie jest, a szkoda by było pracować tutaj i nic z tego nie mieć:( a jestem w okresie, gdzie każdy miesiąc zbliżył by mnie do upragnieonej emerytury. Jak posiadacie panie jeszcze jakieś informację to bardzo proszę piszcie, z góry serdecznie dziękuję.

zy , że oszukują.
Poproś o zaświadczenie potwierdzające wpłaty na ubezpieczenie emerytalne w niemczech, wystawione przez odpowiedznik zus w De. Masz do tego ptawo.
myślę , żę coś kręcą, albo ty żle zrozumialaścoś..
Nie pasuje mi tten zus polski w tej twojej wypowiedzi.
A w pl to możesz poprostu spr. zalogowując się w ZUs na stronie Zus PUC .

Jeśli to rzeczywiście minijob, to skladki sa odprowadzane do zus niemieckiego, jeśli CI mówią , że placą w Pl to znac

#50 2016-05-05 08:45:27

Dorcia2
Member

..?eto napisał:

Dorcia2 napisał:

iza46 napisał:

zy , że oszukują.
Poproś o zaświadczenie potwierdzające wpłaty na ubezpieczenie emerytalne w niemczech, wystawione przez odpowiedznik zus w De. Masz do tego ptawo.

Jeśli to rzeczywiście minijob, to skladki sa odprowadzane do zus niemieckiego, jeśli CI mówią , że placą w Pl to znac

Bardzo przepraszam, to ja źle napisałam o ZUS....otóż pracuję w Niemczech od tamtego roku na MINI-JOP a ubezpieczona jestem w naszym kraju na mężowskim ubezpieczeniu, bo pracuje, ja tu na MINI-JOP i z tego co mi powiedzieli, że potrącają mi składki rentowe z tego minjopa i jak babunia umrze to dostanę papiery, że potrącali mi tutaj składki rentowe i takie jakieś opiekuńcze, no tyle tylko wiem:( a w domu mam ze 2 papiery, że coś mi tam potrącają, nie mogę się doczytać:(....oj bieda człowiekowi, który nie wiedzę posiada:( ale pytać można;)

#51 2016-05-05 08:51:01

..?eto
Member

Dorcia2 napisał:

..?eto napisał:

Dorcia2 napisał:

zy , że oszukują.

Bardzo przepraszam, to ja źle napisałam o ZUS....otóż pracuję w Niemczech od tamtego roku na MINI-JOP a ubezpieczona jestem w naszym kraju na mężowskim ubezpieczeniu, bo pracuje, ja tu na MINI-JOP i z tego co mi powiedzieli, że potrącają mi składki rentowe z tego minjopa i jak babunia umrze to dostanę papiery, że potrącali mi tutaj składki rentowe i takie jakieś opiekuńcze, no tyle tylko wiem:( a w domu mam ze 2 papiery, że coś mi tam potrącają, nie mogę się doczytać:(....oj bieda człowiekowi, który nie wiedzę posiada:( ale pytać można;)

No ale chyba dowody wpłaty moga Ci udostępnić i pokazać i przekazać,  choćby kserokopię  , w końcu to dotyczy Ciebie i chyba są w stanie zrozumieć , że opiekunka ich ukochanej babuni chcę widzieć na papierze co i jak. Wyekzekwuj to od nich takie twoje prawo nie cerltol sie i nie bój.

#52 2016-05-05 09:02:31

Dorcia2
Member

..?eto napisał:

Dorcia2 napisał:

..?eto napisał:

zy , że oszukują.

No ale chyba dowody wpłaty moga Ci udostępnić i pokazać i przekazać,  choćby kserokopię  , w końcu to dotyczy Ciebie i chyba są w stanie zrozumieć , że opiekunka ich ukochanej babuni chcę widzieć na papierze co i jak. Wyekzekwuj to od nich takie twoje prawo nie cerltol sie i nie bój.

Za 3 tyg wracam do domku i zobaczę, co jest napisane na moich papierach, jak by co, to pokażę Wam tutaj, może same odgadniecie, co jest tam napisane, bo tutaj też muszą być te składki odprowadzane, skoro do domu papiery przychodzą, a główny opiekun babci nie chciał nikogo na czarno, więc stąd ten Mini-Jop bał się kary i nikogo na czarno nie chciał, meldunek też tu mamy, u babci. A główny opiekun babci twierdzi, że skoro mamy tego MINI-JOPA to nie mamy się niczego obawiać, ale mi najbardziej chodzi czy do mojej emerytury się to liczyć będzie o nic innego....eeee te przepisy się tak szybko zmieniają, że normalny śmiertelnik nie nadąża za tym wszystkim:(

#53 2016-05-05 09:10:50

..?eto
Member

Dorcia2 napisał:

..?eto napisał:

Dorcia2 napisał:

Za 3 tyg wracam do domku i zobaczę, co jest napisane na moich papierach, jak by co, to pokażę Wam tutaj, może same odgadniecie, co jest tam napisane, bo tutaj też muszą być te składki odprowadzane, skoro do domu papiery przychodzą, a główny opiekun babci nie chciał nikogo na czarno, więc stąd ten Mini-Jop bał się kary i nikogo na czarno nie chciał, meldunek też tu mamy, u babci. A główny opiekun babci twierdzi, że skoro mamy tego MINI-JOPA to nie mamy się niczego obawiać, ale mi najbardziej chodzi czy do mojej
emerytury się to liczyć będzie o nic innego....eeee te przepisy się tak szybko zmieniają, że normalny śmiertelnik nie nadąża za tym wszystkim:(

Dorcia!
https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi
Myślę , żę w pl nic ci nie pokażą.
Dopiero po uruchomieniu przez zus pl procedury moga Ci udzielić informacji, a to przy obecnej oraganizacji pracy zajmie zusowi 6 miesięcy, wiem bo znajoma ściąga potwierdzenie przez zus z pracy w Czechosłowacji i tak jej powiedzieli czekać do pół roku.
po co , jak niemiaszki mogą ci to udostępnic od ręki bo mają potwierdzenia wpłat.
Czego ty się boisz?
Te pracy  jest na hektary, ale Twój wybór , jeśli wolisz żyć jeszcze dłużej w nie pewności, no cóż nic ci więcej nie poradzę. Pa.

#54 2016-05-05 09:16:07

mobilna
Member

Nic nie pokażesz bo nic nie masz odprowadzane.
Masz zdrowotne i pflege bo to muszą odprowadzać.
Nikt do Polski nic ci nie wyśle. Comiesieczne potwierdzenie powinnas dostawać do ręki.
Jakieś 3 lata temu tak pracowałam dorywczo.
Masz Mini Job bo tak mu by ło najtaniej. Na czarno nie jestes ale dla ciebie to bardzo niekorzystny układ.
NIC DO EMERYTURY CI SIĘ NIE BEDZIE LICZYŁO !!!

Polski ZUS nie ma nic wspólnego z twoim MIni Jobem w DE.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-05-05 09:16:59)

#55 2016-05-05 09:28:00

Dorcia2
Member

mobilna napisał:

Nikt do Polski nic ci nie wyśle. Comiesieczne potwierdzenie powinnas dostawać do ręki.
Masz Mini Job bo tak mu by ło najtaniej. Na czarno nie jestes ale dla ciebie to bardzo niekorzystny układ.

No i chyba Mobilna ma rację, bo z tego co mi powiedzieli, że mam  zdrowotne i pflege, a do reki nic nie dostaję, mam tylko dwa pisma w domu, ale teraz nie wiem, co jest tam napisane, więc nie mogę powiedzieć......eeee i dooopa z taką pracą, skoro ja tyram, a do mojej emerytury nic się liczyć nie będzie:(

No nic, dziękuję serdecznie, że odpisałyście, pozdrawiam Was wszystkie mocno.

#56 2016-05-05 22:01:02

kasia63
Member

Dorcia2 napisał:

mobilna napisał:

No i chyba Mobilna ma rację, bo z tego co mi powiedzieli, że mam  zdrowotne i pflege, a do reki nic nie dostaję, mam tylko dwa pisma w domu, ale teraz nie wiem, co jest tam napisane, więc nie mogę powiedzieć......eeee i dooopa z taką pracą, skoro ja tyram, a do mojej emerytury nic się liczyć nie będzie:(

No nic, dziękuję serdecznie, że odpisałyście, pozdrawiam Was wszystkie mocno.

Podziwiam niefrasobliwość,żeby nie powiedziec głupotę.Jak mozna nie mając pojęcia o niczym zgodzic sie na taką forme zatrudnienia?!Minijob w żadnym razie nie liczy sie do polskiej emerytury,to po pierwsze.Po drugie pracodawca ma bezwzgledny obowiązek co miesiąc przekazywac "pasek" wynagrodzenia,na którym sa wyszczególnione składki ,wypłacana kwota itd.Proponuje nieco wnikliwiej zainteresować się swoją sytuacją prawno-podatkową,żeby potem placzu nie było.Od 1.01.2015 sporo się w zatrudnianiu na Mini job zmieniło.Więcej info można znaleźć na stronie  :
https://www.minijob-zentrale.de/DE/0_Home/node.html

#57 2016-05-05 23:00:58

urszula47
Member

Dorcia2 napisał:

..?eto napisał:

Dorcia2 napisał:

zy , że oszukują.

Pracowalam na minijoob ,meldunek dostalam u corki pdp .Umowe zawarlam w 2011 roku,to byl tzw stary minijoob.W 2013 weszly nowe przepisy i czy to firma czy rodzina zatrudniajaca odprowadza skladke emerytalna /normalna rodzina/bo cwaniacki potracaja opiekunce te skladke.Oczywiscie wraz z meldunkiem niemieckim zobowiazana jestes do niemieckiego ubezpieczenia!!!!!!!!!!!!!To polskie jest nic niewarte/jezeli jestes faktycznie zameldwana non stop przez caly rok/.Jezeli wymelowuja Cie co dwa miesiace to mozez byc na polskim ubezpieczeniu.U mnie tez bylo tak,iz nie chcieli mi placic Krankenkassy ,wiec nie przyjelam umowy.Dopiero jak zastanowili sie to dogadalismy sie na caloroczne oplacanie przez rodzine 160eur mojego ubezpieczenia/z mojego konta bylo pobierane/.Dostalam karte z Krankenkassy i chodzilam do lekarzy czy lezalam w szpitalu w De .Dowiedz sie koniecznie co to za pisma Ci wysylaja i kto tam jest podpisany !Nie mozna byc zameldowanym non stop w De i nie placic tu ubezpieczenia!!!!!!!Nazywa sie to Krankeversicherung i Pflegeversicherung.Dziewczyno dwiedz sie w Ratchaus czy jestes zameldowana,idz z dowodem osobistym .Bierz sie za to i nie czekaj! P.S. Mialam mozliwosc placenia skladki emerytalnej .ok 50eur miesiecznie ,gdyz jak pisalam bylam na tzw starym minijoob https://www.minijob-zentrale.de/DE/0_Ho … /node.html   nie oplacalo sie to w sumie wiec zrezygnowalam.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2016-05-05 23:03:36)

#58 2016-05-06 07:09:55

mobilna
Member

Dorcia
Z chwila gdy zameldowałaś się tutaj i podjełaś Mini Job nie podlagasz już pod ubezpieczenie męza.
Oprócz comiesiecznego świstka na którym masz wyszczególnione co i jak jest opłacane musisz jeszcze co miesiąc wypełniać tzw. godzinówkę.
Gdybyś chciała jakims cudem płacić składkę emerytalna to przy wieku np.44 lat wyniosłaby ona jakieś niecałe 400 euro ( Barmer, inne niewiele sie rozniły)

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-05-06 07:12:15)

#59 2016-05-06 07:13:15

urszula47
Member

Dodam jeszcze jedno: Otoz pracodawca nie jest zobowiazany do placenia Krankenversicherung i Pflegeversicherung jak zatrudnia na minijoob .Wiec rodzinka cwana,niedosc ze robisz na pollegalnie zeby nie poniesli kosztow/czytaj wiecej pdp zabiora dla siebie/ to masz juz na przyszlosc tu problemy,gdybys chciala byc ubezpieczona w tzw gesetzliche Krankenkasse/panstwowej kasie chorych /.Moga Ci dac najwyzej prywatne ubezpieczenie tutaj,lub musisz placic wstecz skladki odkad jestes zameldowana tu.A baza meldunkowa wszystko ma w komputerze i sprawdzaja gdzie mialas meldunki.

#60 2016-05-06 07:15:31

mobilna
Member

urszula47 napisał:

Dodam jeszcze jedno: Otoz pracodawca nie jest zobowiazany do placenia Krankenversicherung i Pflegeversicherung jak zatrudnia na minijoob .Wiec rodzinka cwana,niedosc ze robisz na pollegalnie zeby nie poniesli kosztow/czytaj wiecej pdp zabiora dla siebie/ to masz juz na przyszlosc tu problemy,gdybys chciala byc ubezpieczona w tzw gesetzliche Krankenkasse/panstwowej kasie chorych /.Moga Ci dac najwyzej prywatne ubezpieczenie tutaj,lub musisz placic wstecz skladki odkad jestes zameldowana tu.A baza meldunkowa wszystko ma w komputerze i sprawdzaja gdzie mialas meldunki.

Prywatna kasa jej nie przyjnie na Mini Job.
Teraz do prywatnej kasy ciężko się dostac.
Po 50 tce żadna kasa nie chce przyjmować.

#61 2016-05-06 07:17:28

mobilna
Member

Jesli ma meldunek to musi opłacać abonament RTV.
Jak cos takiego nigdy nie przyszło to znaczy że szwindelek.

Prywatna kasa przed przyjęciem wymaga kompleksowych badań i opisu zdrowia pacjenta. Taki przeglad robi sie tutaj za pieniadze u lekarza który zgodzi się to zrobić. Potem podpisuje się umowę na polise. Plastik  dostaje się za jakies 4 miesiace .
Nieodzownym elementem jest posiadanie konta w banku , bo z konta sciagaja  comiesieczne składki.

Proszę uważajcie co podpisujecie.
W tym kraju nie można piernać bez zezwolenia. Nie dajcie się zwieśc obietnicami niemieckiej umowy i innymi bzdurami.
Panie w biurach zawsze są miłe ( nigdy kompetentne)bo to wy pracujecie na jej wypłate.Czesto uzywaja bajeczki pt. ja też byłam kiedyś opiekunką. Nie dajcie sobie wciskać bajek o luksusowych domach ( ten luksus będzie do sprzatania).
Tu nie ma przyjażni , to jest czysty biznes. Nasze usługi są tańsze niz domy starców i tyle , dlatego tu jestesmy.
Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i kontrolować każde posunięcie. Trzeba mieć na wszystko podkładki by po latach niespodziewanie nikt nie zapukał do drzwi i nie oznajmił że właśnie zajmuje wasz dom lub mieszkanie.
Nie wolno sobie pozwolić na nieuwage bo to MOŻE KOSZTOWAĆ W PRZYSZŁOŚCI.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-05-06 08:01:29)

#62 2016-05-06 09:06:23

iza46
Member

Macie racje dziewczyny,niewiedza nas gubi.Trzeba twardo ustalac warunki tzn chca byc kryci ,to niech placa TYLKO TA PODSTAWOWA SKLADKE WYMAGANA PRZY MELDUNKU ,koszt tak jak Ulka pisze okolo 160eur w ciaglosci .Jakby chcieli zatrudnic normalnie maja wtedy koszty okolo 3000euro ,wiec dlatego wola agencje .Sa tansze i dopasowuja sie do klienta (jak im sie uda lol ) .Lepiej dmuchac na zimne,bo nikt tu Wam nie poda wszystkiego na tacy.

#63 2016-05-06 11:20:06

mobilna
Member

#64 2016-09-21 11:02:54

Tadek89
Member

No i Wy pewnie cały czas wierzycie że będziecie mieć emeryturę z ZUS ? Naiwnie opłacacie składki łudząc się że dzięki temu otrzymacie co miesiąc godną emeryturę. Dla mnie to śmieszne i nie wierzę w pomoc naszego państwa. Dlatego zdecydowałem się już jakiś czas temu na https://www.leggmason.pl/pl/aktualnosci … lat%202016 To fundusz emerytalny w ramach III filaru. Dzięki temu mam pewność że dostanę na stare lata godne pieniądze. A co Wy o tym sądzicie ?

#65 2016-09-21 11:30:11

Elizabeth68
Member

Tadek89 napisał:

No i Wy pewnie cały czas wierzycie że będziecie mieć emeryturę z ZUS ? Naiwnie opłacacie składki łudząc się że dzięki temu otrzymacie co miesiąc godną emeryturę. Dla mnie to śmieszne i nie wierzę w pomoc naszego państwa. Dlatego zdecydowałem się już jakiś czas temu na https://www.leggmason.pl/pl/aktualnosci … lat%202016 To fundusz emerytalny w ramach III filaru. Dzięki temu mam pewność że dostanę na stare lata godne pieniądze. A co Wy o tym sądzicie ?

Nikt nie ma zludzen, ale lepsze cos niz NIC;)
Przejrze link

#66 2016-11-02 13:18:29

robbin
New member

Elizabeth68 napisał:

Tadek89 napisał:

Nikt nie ma zludzen, ale lepsze cos niz NIC;)
Przejrze link

chyba z dwojga złego i tak lepiej i w I i w II bo jak tutaj przeczytałam http://dziedziczenieofe.pl/dziedziczeni … ladek-zus/ chociaz nasze dzieci cos odziedzicza...

#67 2018-10-23 14:10:54

latinka
Member

Co trzy miesiące, to rolnicy płacą  KRUS a nie ZUS. ZUS musi być płacony z miesiąca na miesiąc.
Opcjonalnie to podatki mogą być płacone raz na 3 miesiące. Można to sobie zdefiniować w urzędie skrbowym.
I lepiej nie mieć zaległości wzgledem zarówno US jak i ZUS, z tego względu, że odbije się to negatywnie na naszej zdolnosci kredytowej. Warto o tym pamiętać.
http://di.com.pl/czy-zaleglosci-w-zus-i … firm-58581

Ostatnio edytowany przez latinka (2018-11-15 09:59:43)

Reklama