DOLCE VITA - Koszalin

Proszę o opinie Nowa, ale czy na pewno... http://edolcevita.pl/dolcevita/ Pozdrawiam Elizabeth

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2015-12-27 12:41:48

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

DOLCE VITA - Koszalin

Proszę o opinie

Nowa, ale czy na pewno...


http://edolcevita.pl/dolcevita/

Pozdrawiam
Elizabeth

Offline

 

#2 2018-09-27 19:53:22

kalia66
Member
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 26

Re: DOLCE VITA - Koszalin

Dolce Vita w Koszalinie,prowadzi czarną listę opiekunek,na którą wpisywane są uczciwe opiekunki,które walczą o swoje prawa i domagają się wypłaty wynagrodzenia za umowy zlecenia,które nie są wypłacane przez agencje, takie uczciwe opiekunki są niewygodne dla agencji,czarna lista uczciwych opiekunek przekazywana jest do koordynatorów i pośredników niemieckich.Poza tym agencja nie wypłaca wynagrodzeń opiekunkom,wyzyskuje je i ma wiele negatywnych opinii w internecie.Uczciwe opiekunki uważajcie na czarne listy opiekunek tworzone przez nieuczciwe agencje i na tę agencje. Jest to rażące naruszenie prawa przez agencje.pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Offline

 

#3 2018-10-10 14:59:04

Corobić?
New member
Zarejestrowany: 2014-03-25
Posty: 8

Re: DOLCE VITA - Koszalin

Masz jakieś dowody na to, że ta firma udostępnia dane opiekunek innym podmiotom?
Z doświadczenia wiem, że nie ma polskich uczciwych firm zajmujących się pośrednictwem pracy w opiece nad sieniorami.
Niestety, wynika to głównie z braku systemowych rozwiązań i chociaż żyjemy w "cywilizowanym i europejskim" kraju to praktyki w branży opiekuńczej są rodem z najgorszej dziczy.
Warto się skrzyknąć i zawalczyć o swoje prawa, ale tylko w "kupie siła". Najlepiej gdy jest to siła argumentów. Stąd moje pytanie o konkretne dowody na to, że nieuczciwa firma kopie sobie grób kolejną nieuczciwością.
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2018-10-14 21:04:37

kalia66
Member
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 26

Re: DOLCE VITA - Koszalin

Mam na to dowody,że ta agencja ma czarna listę opiekunek,na którą wpisuje się uczciwe opiekunki,walczące o swoje prawa u wszystkich nieuczciwych agencji,moje koleżanki uczciwe opiekunki walczące o swoje prawa są na takiej czarnej liście.Nieuczciwe agencje,np.nie wypłacające wynagrodzeń,jeżeli opiekunka się upomina o swoje prawa od takiej nieuczciwej agencji i zrywa umowę z taką agencją,jest natychmiast wpisywana na taką czarną listę opiekunek i taka lista przekazywana jest przez nieuczciwą agencje do innych agencji i do pośredników-koordynatorów niemieckich i taka uczciwa opiekunka,ma problemy ze znalezieniem pracy,tak działa mafia nieuczciwych agencji.Jest to sprzeczne z prawem, firma dolce vita ma dwie firmy, jedna w Koszalinie - p.Doroty P., a druga tj.Dolce vita 24 sp.zoo w Warszawie-wspólnikiem jest p.Natalia P., te firmy są ze sobą powiązane i mają negatywne opinie na forach internetowych,ze nie płacą wynagrodzeń i prowadzą czarną listę opiekunek,na które wpisuje się te walczące o swoje prawa opiekunki. Trzeba się skrzyknąć i walczyć z tym bezprawiem.Jest to naruszenie dóbr osobistych uczciwych opiekunek.Kilka moich koleżanek,już zrezygnowało z agencji i pracują na własny rachunek lub prywatnie.Najgorsze to są firmy korporacyjne, spółki zoo, spółki komandytowe,które mają piramidę spółek handlowych pozakładanych na te same nazwiska wspólników,Dolce vita  ma kilka takich firm, w Warszawie i w Koszalinie.Trzeba sprawdzać nr KRS, nazwiska wspólników,opinie w internecie o takiej agencji i ewidencje działalności gospodarczej CEDiG z nazwiskiem właściciela.Jedną firmę się likwiduje,a drugą zakłada, wpisując uczciwe opiekunki na czarną listę opiekunek,która to lista przekazywana jest innym agencjom i pośrednikom niemieckim.Tak to działa. Serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

#5 2018-10-15 14:48:57

Corobić?
New member
Zarejestrowany: 2014-03-25
Posty: 8

Re: DOLCE VITA - Koszalin

Masz rację - spółki i powiązane z nimi osoby na diagramach w Lex-ie wyglądają jak naprawdziwsza i ogromna ośmiornica. Dobrym przykładem jest Promedica, która pączkuje, niczym drożdże, na wszelkie możliwe strony. To jedna rzecz. Druga -  gromadzenie i udostępnianie naszych danych bez naszej zgody jest przestępstwem. Szczególnie teraz, gdy obowiązuje RODO- zatem należy bardzo dokładnie patrzeć, co się podpisuje, a mam na myśli umowy z agencjami.
Trzecie - niestety, najtrudniejsze, zorganizować się i walczyć o nasze prawa.
Faktem jest, że nikt inny, poza nami, o nie nie zawalczy. Problem w tym, że jak zaczyna się mówić o konkretach to przestaje to kogokolwiek interesować. Lubimy narzekać, biadolić a jak przychodzi czas na działanie - nie ma chętnych.
A to błąd, bo jest nas dużo. Wystarczy założyć stowarzyszenie, które by walczyło o nasze prawa. Za 5 złotych składek miesięcznych przy tylu tysiącach opiekunek, można by wynająć bardzo dobrych prawników i walczyć nie tylko o swoje prawa w sporach z agencjami ale o ich systemowe unormowanie poprzez dokonanie odpowiednich zapisów ustawowych.   
NIestety, panie opiekunki wolą wybiegać przed szereg i pitrasić obiadki czy piec ciasta dla całych rodzin podopiecznych i połowy wsi, w ktrej ten/ta mieszka, a później płakać na forach,  niż walczyć o swoje prawa. A bez lobbingu w parlamencie tego tematu się nijak nie ruszy, bo tzw. "przedsiębiorcy" i "pracodawcy" sami z siebie pola nie ustąpią i dalej będą nas strzyc ile popadnie.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Gold Vita - wasze opinie - Witam! Prosiłbym Was o opinie o tej tejże firmie. Z góry dziękuję,Zbigniew.

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

Polityka Prywatności i Polityka Cookies