Zycie w PL to nie je bajka :-)

Cześć. Nie mam się komu wygadać, ale może chociaż tutaj, nawet jak nikt nie odpowie. Dzisiaj ugięły mi się nogi po raz kolejny, a myślałam , że już mnie nic nie zaskoczy, a tu masz...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2015-12-22 20:26:58

Monia73
Member

Zycie w PL to nie je bajka :-)

Cześć. Nie mam się komu wygadać, ale może chociaż tutaj, nawet jak nikt nie odpowie. Dzisiaj ugięły mi się nogi po raz kolejny, a myślałam , że już mnie nic nie zaskoczy, a tu masz...zonk.
Odebrałam właśnie pismo z sądu, że mam zapłacić za adwokata z urzędu . No k...a sobie myślę, albo ten sąd jest nienormalny, albo ja już sama nie wiem. Sąd daje przecież adwokata z urzędu ludziom, którzy nie mogą zapłacić za adwokata. Po...ane to wszystko. Jestem coraz bliżej wyjazdu naprawdę już mam dosyć.
Pewnie któraś z was miała takie perypetie sądowe, udało się wykaraskać?
a takie miały być spokojne święta.....

#2 2015-12-23 14:44:04

nowa1963
Member

Re: Zycie w PL to nie je bajka :-)

Witaj Monia73, nie znam sie na adwokatach z urzedu, ale ja tez bylam przekonana ze jest darmowy, a w czasie Swiat nie mysl o tym, przezyj spokojnie, a potem pakuj walize i zostaw te smutki za sobą:)

#3 2015-12-23 16:44:15

Oluchna
Member

Monia a ile Ci kazali zapłacić?

#4 2015-12-23 21:18:05

Monia73
Member

całe 1200 z. Złodzieje. Chyba będę jednak zmuszona pakować te walizy hahha
Jakoś bardzo bardzo jechać nie chciałam, wahałam się, a tu proszę sami mnie wyganiają. JUż kurdę nie wiem czy to do śmiechu czy płaczu.

No , ale teraz święta, a zatem:

życzę wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz PIENIĘDZY :-) :-)

#5 2015-12-23 22:35:01

barbara.b
Member

skoro ci kazali płacić to najwyraźniej nie jesteś potrzebująca. nie wiem kto może korzystać z adwokata z urzędu ale z pewnością nie ludzie, którzy po prostu uważają, że ich nie stać. z pewnością trzeba popierać pomoc socjalna lub być emerytą lub rencistą? może dochody nie moga przekraczać jakieś kwoty. mozna to sprawdzić w necie. zamiast pisac o tym na forum opiekunek poszukaj informacji lub zgłoś się z zapytaniem bezośrednio do sądu lub twojego adwokata jakie warunki musiała bys spełnia aby był za darmo. jeśli uważasz, że jesteś potrzebująca to się odwołuj. z pewnością jakoś uzasadnili dlaczego masz zapłacić. my nawet jak sprawdzimy w necie na jakich zasadach jest przyznawany adwokat z urzędu nie mamy pojęcia jaka jest twoja sytuacja finansowa. a skoro jeszcze nie wyjechałaś do roboty tylko coś gderasz, że w kraju żle to chyba nie jest ci najgorzej.

Monia73 napisał:

całe 1200 z. Złodzieje. Chyba będę jednak zmuszona pakować te walizy hahha
Jakoś bardzo bardzo jechać nie chciałam, wahałam się, a tu proszę sami mnie wyganiają. JUż kurdę nie wiem czy to do śmiechu czy płaczu.

No , ale teraz święta, a zatem:

życzę wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz PIENIĘDZY :-) :-)

#6 2015-12-23 22:39:40

barbara.b
Member

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/7 … rzedu.html
pierwszy lepszy artykuł a w nim wszystko napisane.

#7 2016-02-13 20:48:53

kasia63
Member

Monia73-adwokat z urzędu nie zawsze oznacza ,że jest za darmo.Przeczytaj:

http://www.infor.pl/prawo/w-sadzie/post … ilnej.html

Reklama